Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Fujis2950 válasza flash- (#13099) üzenetére


Fujis2950
tag

anno a Mazda is a Zoom. Zoommal reklámozott...:D

(#13102) imyourfriend válasza #40935168 (#13098) üzenetére


imyourfriend
őstag

Úgy tűnik megdől ez a rajzolat: [link] :DDD Alig várom a 16mm-en készült tesztképet. ;]

más: Kezembefogtam egy D300S-t mai nap folyamán, hát a D7000 egy elég gyenge konstrució ehhez képest, AF-et villámgyorsan talált még 120-400-al is.. El is csodálkoztam hogy miféle AF rendszer van ebben a vázban.. :Y

(#13103) #40935168 válasza aleister (#13100) üzenetére


#40935168
törölt tag

:DDD
Sajnos ezt az obit is a marketing adta ki, a mérnökök meg sírtak odabent, mikor megkapták a feladatot.. Képzelem a fejüket, milyen lehetett..

(#13104) Biluxzsolt válasza flash- (#13091) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

A 2. rész,az 2.rész!Annak nem tudom hány kiadása létezik.
Az 1.résznek láttam 1 és 2.kiadásos könyvét.
De gondolom nem sok a difi.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#13105) forceberg válasza #40935168 (#13103) üzenetére


forceberg
veterán

Nem veszélyes ez, a 200-hoz hozzátoldani, közelre fókuszálva úgyis összemegy, közelponton bőven 100mm alatt lesz kb.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13106) #40935168 válasza forceberg (#13105) üzenetére


#40935168
törölt tag

Van benne azért kompromisszum bőven.

(#13107) Tonyk


Tonyk
veterán

Sziasztok!

Outsider kérdés, de hátha nem esztek meg.

Adott egy Nikon D5100 + Yongnuo 465 vaku. A gépre téve a gép AF-assit lámpája nem, csak a vakué (ami igen fostalicska a vázon lévőhöz képest) világít. Természetesen a AF-S, középponti fókuszpont kiválasztva.

Ez így normális, hogy a vaku miatt letilt a gépváz AF lámpája? Ha a vaku rajta van a vázon, de ki van kapcsolva, úgy ok.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13108) imyourfriend válasza Tonyk (#13107) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem fostalicska az, azért van hogy könnyebben fókuszt találjon a váz, ha bevan kapcsolva a vaku és a vázon van akkor a váz lámpája nem gyullad fel semmilyen beállításban sem, ez így a normális igen.

(#13109) Mercutio_ válasza csacsi77 (#13096) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem tudom milyen, de a 18-250/270 verziók hozzák az alap kitobik szintjét egyes tartományokban talán jobbak is, Egyiptomban meg turistajózsi nem biztos, hogy jó 5let ha neki áll obit cserélgetni mert könnyen tulterheli a pormentesito funkcióját a gépnek :DDD
És igen a 16-os induló se rossz, ha más nem azért mert ahol a 18-ról induló még durván torzit ez lehet, hogy már nem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13110) Larry303 válasza Tonyk (#13107) üzenetére


Larry303
addikt

nem infrás annak a segédfénye?

Mercutio_: az ok is, de a nikon 16-85 is azért kompromisszumos, bár sztem még bőven használható, és az csak 85ig megy.
abban igazat adok, hogy sok olyan dslr user van aki meglátja és megoldódott minden problemája :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13111) Tonyk válasza imyourfriend (#13108) üzenetére


Tonyk
veterán

"Nem fostalicska az, azért van hogy könnyebben fókuszt találjon a váz, ha bevan kapcsolva a vaku"

Köszi!

mondom, a vázon lévő af-assishoz képest fostalicska a vaku af segédfénye ;)

(#13110) Larry303

Nem hinném mert látom :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13112) Mercutio_ válasza Larry303 (#13110) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azzal a réteggel nem tudsz mit kezdeni csak kiszolgalni az igényeit, vagy megteszi más...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13113) imyourfriend válasza Tonyk (#13111) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Ilyesmit látsz? Ez is normális. Bár ez egy SB600-as műve, kényelmesebb is meg hasznosabb is az ilyen. Másrészt van hogy napellenző betakarja a segédfényt adott objektíveknél esetleg teléknél is, stb.. Hamarabb megtalálja a vaku segédfénnyel a fókuszt vagy sem? Ha igen akkor nincs miért aggódj.

(#13114) balintkagan1


balintkagan1
tag

Plusz a vaku segédfénye ált. mintázatot vetít ki, egy sima lámpa ami a gépben van nem fog segíteni ha teszem azt egy színfehér (fekete, stb) felületre kell fókuszálni, míg a vakué igen.

(#13115) dabgergo


dabgergo
őstag

Kezdek baromi ideges lenni a szenzoron lévő koszoktól, eddig szinte mindig wide open lődözgettem, de most sok hosszú expós képet csinálok és már f7-ől eléggé zavaróak a foltok...

Legjobb lenne elvinni Nikon szervízbe tudom, de most amerikában vagyok így vmi alternatív megoldást kell keresnem, mit javasoltok?
Sima körtepumpával próbáltam mindenhogy de csak rosszabb lett...

Sztetek ez a lenspen megoldhatja a problémát?

Sokan ezt a Sensor Gel Stick-t nyomatják, de ezt túl drágának tartom, nagyon örülnék ha valahogy olcsóbban is meg tudnám úszni.
Mit gondoltok, mik a tapasztalataitok?

(#13116) Tonyk válasza imyourfriend (#13113) üzenetére


Tonyk
veterán

igen, "ilyesmi" : [link] [link2] . Mármint konkrétan ezt. Bocsi a kép telefonnal készült.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13117) *Ropi* válasza dabgergo (#13115) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Nikon USA szerintem rugalmasabban kezeli a garanciális kérdéseket, mint a hazai: egy próbát megér. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13118) Freddy76


Freddy76
addikt

Szerintem is Aleisternek van igaza, marketing... Baromi nagy átfogás, sokszoros zúm, sokan meg fogják venni emiatt. Nem hiszem, hogy ugyanaz a célcsoportja, mint a fényerős fixeknek...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13119) OTika válasza Freddy76 (#13118) üzenetére


OTika
aktív tag

Egyetértek!
Van akinek csak a zoom számít!

(#13120) Frigetrus válasza Tonyk (#13116) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Saját tapasztalat is az, hogy nagyon gyenge a 465/467 segédfénye, csak egy led az egész, nem vetít rendes mintázatot. És sajna nem kikapcsolható.

(#13121) dabgergo válasza *Ropi* (#13117) üzenetére


dabgergo
őstag

Írtam nekik egy emailt, meglátjuk...

(#13122) szeva000 válasza dabgergo (#13115) üzenetére


szeva000
addikt

nem oldja...
EZ egyben lesz jó,én is ezt használom.
A magyarországi nikonhoz meg be se vidd...ugyanolyan koszos volt,mikor visszaküldték a vázat.

(#13123) anaqer válasza dabgergo (#13115) üzenetére


anaqer
veterán

Ha RAW-ban lődözöl, és néha adsz neki jó mintát (világos, homogén kép, nagy rekesszel, stb.), a Capture NX a kisebb pöttyöket szinte mindig (mondjuk 90-95%) leszedi.

Nagyobb vackokon (olajfolt, hasonló komolyabb dolgok) nem segít, akkor tényleg az a lenspen kell.

(Én mondjuk éppen egy kicsit defektes példányt fogtam ki a SensorKlear 2-ből... de még így is jobb, mint a semmi.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13124) dabgergo


dabgergo
őstag

Hmm hát köszi a válaszokat, akkor azért megpróbálom ezt a lenspent, hátha...
Az itteni Nikon meg csak annyit írt h küldjem vissza a vázat EU-ba... hát ez szép. Mindjárt be is szólak nekik vmit:D

(#13125) dabgergo válasza szeva000 (#13122) üzenetére


dabgergo
őstag

Egyébként a linkelt csomagban mi jelenti a nagy pluszt?
Ilyen rocket blower-em van. A többi cucc az meg micsoda?

Egyébként válaszoltak újra a Nikon USA-tól és azt mondták h ha akarom akkor beküldhetem. (Érdekes h egész USA-ban két helyre lehet csak küldeni a gépeket.) De amúgy a postaköltség bőven több lenne mint ez a lenspen cucc, szal először most megpróbálom azért ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#13126) szeva000 válasza dabgergo (#13125) üzenetére


szeva000
addikt

A nagyító a lényeg... szabad szemmel nem fogod látni...Ezt tapasztalatból mondom....Klasszisokkal jobb ez a megoldás,mint bármelyik.

(#13127) dabgergo válasza szeva000 (#13126) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, értem.
Viszont baromi sok rosszat olvasni erről a lenspen cuccról, hogy összekarcolja a szenzort stb... ez azért elég nagy kockázat nem? Lehet akkor már inkább veszek vmi géles cuccot, arról eddig csak jót olvastam, vagy el van túlozva és teljesen korrekt ez a lenspen is?

(#13128) Tonyk válasza Frigetrus (#13120) üzenetére


Tonyk
veterán

Olvastam épp tegnap, hogy valaki levette a led előtt található lapot, és és késsel rakott bele mintát :) , állítólag jobb lett :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13129) #40935168 válasza dabgergo (#13115) üzenetére


#40935168
törölt tag

D600-akat minimális ráfizetéssel (tényleg nem sok) 610-re cserélik USA-ban, nem tudom, ez máshol is megy-e világszerte, guglizd körbe ! Vagy zárcsere és jót kapsz, ez tök ingyenes ha garos. Mindkettővel ugyanott vagy lényegében.

Lenspen-től ne félj, nekem SensorKlear "tollam" van, már a harmadik, el lehet vele pepecselni. Nagyító nélküli, de látok minden koszt, csak úgy kell tartani egy erős halogén lámpa alatt, hogy becsillanjon a felszíne a szenzornak és azonnal még a legpicibb szar is látszik. A tisztogatás végeredményét 36MP-s képen szoktam pixelkukkolni és a sarkokban sem hagyok, nemhogy máshol.. szóval ekkora felbontásnál is megbírkózom általában negyedóra alatt vele, hogy TOTÁL szösz és porszemmentes legyen, pedig itt még jobban kell figyelni rá. Lehet csak egy kis műszaki érzék kell hozzá, vagy türelem, de megoldható szabad szemmel is, egyetlen LensPennel és egy körtepumpával. A kép közepéről én is ki szoktam gyepálni amúgy ha van kis pötty, de most pl. a bal felső (azaz valóságban a jobb alsó) :) sarokban van egy mikroszösz szerű valami, még lusta voltam kiszedni, várom, hogy picit még koszolódjon. Ennyiért nem pepecselek vele. Átlagban úgy kéthavonta tisztítom és elégnek tűnik. LensPen karcról nem hallottam még, finom puha bársony szerű a vége és eddig nagyon bevált nekem. Külön tetszik, hogy lekerekített háromszög a fej, így a sarkokba is be tudod tolni, a négyzet alakú szenzor legsarkaiba.

(#13130) imyourfriend válasza #40935168 (#13129) üzenetére


imyourfriend
őstag

Itthonról vagy ebayről érdemes D600-ast keríteni amúgy? Nekem megfelel Ausztria keleti régiója sőt Szlovénia egy része is, bár nem tudom hogy találnék e itt eladót.

más: Mennyit érhet D7k 4ezer expoval 26 hónap gari + 32gb sandisk extreme plus mini sd? Bolti állapot LCD védő és minden megvan hozzá.

(#13131) #40935168 válasza imyourfriend (#13130) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem mindegy, csak Nikon authorized dealer legyen. Hologram, viaszpöcsét, dobpergés. Kéz alól semmiképp. Ez már olyan érték, hogy ha nyűg van vele és utána Neked van nyűgöd a garanciával, az nagy szopás lehet.

(#13132) TayRol válasza imyourfriend (#13130) üzenetére


TayRol
veterán

165-170e, de mindene legyen meg. 195e-ért van hivatalos magyar 3 év garival új.

(#13133) m3ss válasza TayRol (#13132) üzenetére


m3ss
veterán

hasznalod fel evig, es meg igy is el tudod adni a bolti netto arnal dragabban? jo dolog ez a magyar hasznaltpiac :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#13134) TayRol válasza m3ss (#13133) üzenetére


TayRol
veterán

igen. kereslet/kínálat miatt.:)

(#13135) Larry303 válasza TayRol (#13132) üzenetére


Larry303
addikt

nem fog az annyiért elmenni

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13136) imyourfriend válasza TayRol (#13132) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm, akkor vigyázok az árára és lehet hozzácsapom a 8 gigás sd kártyát, bár most ahogy nézem D600 kezeli ezt a fajta SD-t így el sem kellene passzolnom. D7000-nek van most az egyik legérdekesebb piaca ahogy m3ss is mondja. Épp ezért nem vettem újat nemrég hanem vártam egy jó ajánlatra.

(#13131) Eperkutyus: Csakis ilyen úton szeretnék venni, ha már kiadok 300ezer forint felett akkor legalább ingyé pucolják már az olajat a szenzorról. ;] Viccet félretéve akkor hazait kellene venni, külföldi számlával nem tudom hogy működik itthon a szenzortakarítás meg a többi.

:R az infót mindkettőtöknek!

(#13137) TayRol válasza Larry303 (#13135) üzenetére


TayRol
veterán

160e-ért adtam el egyet a héten, doboz és magyar gari nélkül, 8300 expóval, és rengetegen kerestek. elmenne annyiért.

(#13138) #40935168 válasza imyourfriend (#13136) üzenetére


#40935168
törölt tag

Simán működik. Legalábbis nálam pont fordítva történt: a magyar garlevélre és számlára a német szerviz ingyen csinált mindent. Gondolom fordított esetben a magyar szerviz sem vacakolna. Lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#13139) Larry303 válasza TayRol (#13137) üzenetére


Larry303
addikt

érdekes amikro én árultam, már voltak 135 ért is 20e exposak...az enyém 13ezerrel ment el 155ért egy év garival

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13140) Tonyk


Tonyk
veterán

Rendeltem hónapokkal ezelőtt az e-bayről UV filtert (igen, tudom... de csak a karcolások elleni védelem miatt).

Ezt kaptam helyette: [link] [link]

Ezmiez? :F

Gondoltam megkérdezem... Olyan mintha valami színszűrő lapocskákat lehetne belecsúsztatni. Passz.

Egyébként másodjára is rendeltem egy uv filtert. Megjött, felraktam, másnap az asszony nekivágta valaminek míg kúszott a gyerekek után, és eltörte. Bele sem merek gondolni mi lett volna, ha nincs rajta az obin. :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13141) A Zéé válasza Tonyk (#13140) üzenetére


A Zéé
addikt

az az, amire gondolsz. Lapszűrők tartója.

Just a simple Lineman...

(#13142) imyourfriend válasza Larry303 (#13139) üzenetére


imyourfriend
őstag

Azert hirdetem 170ert mert annyira nem surgos. 160ert hamarabb elkelne 150ert meg azonnal ahogy Tayrolt kerdeztem. Meg sokan keresik most a d7k-t ami azt illeti.

(#13143) Larry303 válasza imyourfriend (#13142) üzenetére


Larry303
addikt

gl hf

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13144) Kleroo válasza imyourfriend (#13136) üzenetére


Kleroo
veterán

Ááá! Canon 6D! Az nem fröcsög. És úgyis szinte mindent adhatsz el. ;]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13145) TayRol válasza Larry303 (#13139) üzenetére


TayRol
veterán

Most megint nagyon kapósak. :)

(#13146) Karima válasza imyourfriend (#13142) üzenetére


Karima
őstag

Egyébként mi az, ami fél év használat után a d7k-ból hiányzott Neked, de a d600-ban megtaláltad? Csak érdekelne.

(#13147) m3ss válasza Karima (#13146) üzenetére


m3ss
veterán

te tenyleg probalod megerteni? :DD
amugy iyf, nekem ugy jott le hogy idaig telekre gyurtal...ahhoz nem croppos vaz kellene inkabb? vagy temat valtottal?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#13148) Freddy76 válasza Karima (#13146) üzenetére


Freddy76
addikt

Az FF. Nem érted.

Amúgy én inkább Canont vennék, kérdezd meg m3ss-t, mennyivel jobb.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13149) aleister válasza Karima (#13146) üzenetére


aleister
veterán

Leginkább az, hogy egy hete nagy mellel hirdette, hogy neki a DX is bőven elég.
De hát láttunk már ennél furábbat is tőle...

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13150) Karima válasza aleister (#13149) üzenetére


Karima
őstag

Igen, főleg úgy, hogy eddig d60-nal vagy d90-el elvolt, most meg már a d7k sem elég. De mindegy, Ő tudja. Legalább fél év múlva lesz egy alig használt d600 eladó :) (És lázasan fog keresni ebayen egy ilyet :) )

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.