Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Larry303


Larry303
addikt

nézegettem ezeket a buzi milces videokat :DDD azért azt a @&éßߤ!!! focus peakinget irigylem -de tényleg
mocskos jó lehet videonál...nekem nem is kéne gyorsabb caf, hanem csak az és boldog lennék.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14352) zool1 válasza Freddy76 (#14347) üzenetére


zool1
őstag

Koszi. Mar segitett gab.m facebookon. :R

(#14353) Throme válasza flash- (#14327) üzenetére


Throme
veterán

...de hat az uj belepokben az altalad - korabban - kritiizalt sok (24) mp-es szenzor van. Most meg mar szinte ajanlod ezeket. Latod, a divatnak megfelelo hsz-t irtal megint.
Nem bantasbol mondom, csak feltunt.

(#14354) dabgergo válasza zool1 (#14346) üzenetére


dabgergo
őstag

Pont nemrég beszéltünk gab.m-el d700 vs d3-ról, mert én is gondolkoztam rajta.
Ha főleg sportra kell akkor sztem mindenképpen D3. Most volt is indexen egy elég jó áron, igaz 100e expó feletti. A két kártya slot is barmomi nagy előnye szerintem a D3-nak, meghát mellette még a D700 is játékgépnek tűnik...

(#14355) flash- válasza Throme (#14353) üzenetére


flash-
veterán

Kérelek mutass már egy olyan hozzászólást tőlem ahol kritizálok 24 megapixeles szenzort?
én soha nem tettem kirtizáló megjegyzést , nem tudom ezt honnan vetted.

2014-01-07 15:32:11 kor volt a Nikon D4 el kapcsolatban olyan hozzászólásom hogy örvendetes hogy nem tolnak bele 50-80 megapixelest kár hogy a dx es gépeknél nem ezt a szisztémát követik,hanem a nagy megapixel nagy eladás tervet.
Ezzel én nem kritizáltam csupán tettem egy megjegyzést.Nem arra utalt hogy örülök hogy nem tettek bele 24 megapixeles szenzort,hanem arra utalt hogy örülök hogy nem tettek bele 50-80 ast.van különbség :U

"Most meg mar szinte ajanlod ezeket."
én nem ajánlottam semmit még "szinte" sem.Szembeállítottam egy milcet egy kifutó belépő Nikon géppel. Ennek és dxo teszt tükrében tettem megjegyzést.

"Latod, a divatnak megfelelo hsz-t irtal megint."

megint?

Te tudod mit írsz?Mi az hogy megint?Nem írtam én soha divatnak megfelelő hozzászólást.Akik ismernek tudják hogy nem vagyok egy divatember.
Örvendetes lenne ha valós dolgokat írnál nem pedig hasraütésszerűen minden féle dolgot ami eszedbe jut.

:U

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14356) dabgergo


dabgergo
őstag

Végül azt hiszem h ezt a Yongnuo RF-603 wireless flash triggert fogom venni.[link]
Főleg azért ezt választanám mert ebbe már egységesen 2 AAA elem kell így nem kell majd mindenféle kis elemmel bénázni.

De mielőtt megrendelném lenne pár kérdésem hozzá hátha vki tudja.

- Minek kell az a kábel amit adnak hozzá? Remélem nem kell állandóan összekötni az adót a géppell h működjön... Jól értem h az csak az off-hotshoe synchronisation-höz kell? Vagy akkor ez a kép micsoda? [link]

- Miért van vajon limitálva a sync speed 1/250-edben? Nem lehet ezt sehogy sem növelni?

Egyéb megjegyzés ezzel kapcsolatban?

(#14357) Digger válasza dabgergo (#14356) üzenetére


Digger
senior tag

Arra ügyelj, hogy Nikonhoz olyat vegyél aminek a típusszám végén N betű van!
A kioldót nemcsak vaku-talpal rendelkező vakuhoz lehet használni, hanem PC vagy más egyéb vezetékes kioldót használót is. Pl. villanj-körte.
Ha jól sejtem a képeden levő megoldással távolról is exponálható az arra alkalmas váz.
Majd hallgasd meg nálam tájékozottabbak véleményét is!

[ Szerkesztve ]

(#14358) zool1 válasza dabgergo (#14354) üzenetére


zool1
őstag

Köszi az infót akkor még osztunk szorzunk. :R

(#14359) atok666 válasza dabgergo (#14356) üzenetére


atok666
őstag

A vezetek ahhoz kell, h tudd tavkioldokent hasznalni a triggert. Triggert kabellal a gepre csatlakoztatod, egy masikkal pedig exponalsz.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#14360) Freddy76


Freddy76
addikt

A tegnapi milc vitához egy kis érdekesség: Tom Hogan ír a nikon 1 rendszerről, szerintem érdekes dolgokat. Bizonyos szituációkban kifejezetten előny a kisebb szenzor, így ugyanis 2,7 lesz a szorzó az ekv. fókusztávhoz, és azért nem egy hátrány, ha nem kell közel menni a leopárdhoz :DDD . A nikon 1 af-je amúgy bitang, ezért is kellene a nikonnak jobban ráfeküdnie erre, mert a tükörnélküli rendszerek leggyorsabb af-jét tették le az asztalra.

Tom Hogan amúgy milc fanboy, de dslr-t is használ, ilyen tematikájú oldala is van.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14371) mik-oca válasza dabgergo (#14356) üzenetére


mik-oca
tag

Nyugodtan vedd meg, én ilyet használok megelégedéssel.
A kábelre meg már válaszoltak.

(#14372) dabgergo válasza mik-oca (#14371) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Már meg is rendeltem!

Ehhez még annyi kérdésem lenne h sztetek ebbe is megéri AAA-s Eneloopokat venni vagy ebbe jó valami még olcsóbb elem is? Van egyáltalán normális de olcsóbb AAA-s elem?

[ Szerkesztve ]

(#14378) JohnyBlue válasza dabgergo (#14372) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én az elemre voksolok a magasabb feszültség miatt...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14379) *Ropi* válasza dabgergo (#14356) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyrészt mert ennyi a vázad szinkronsebessége, másrészt mert a kioldó rádiójeleinek késése miatt gyorsabb záridőkön betakarna a zár a képbe. De készülj rá, hogy annyi sem fog menni: 1/160 stabil lesz szerintem. 1/250-nél rövidebb záridőket csak FP-t (nagy sebességű vakuszinkront) tudó kioldóval és vakuval tudsz elérni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14380) *Ropi* válasza JohnyBlue (#14378) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, rádiós kioldókba jobb az alkáli elem.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14381) dabgergo


dabgergo
őstag

Thank you guys!

(#14382) bobsys


bobsys
addikt

Sziasztok,

Feleseg ragja a fulemet egy DSLR miatt. Kezdo a lelkem igy arra gondoltam, hogy egy hasznaltat vennek neki amivel tud gyakorolni. Tudtok ajanlani valamit ami 2-3-4 eve jo minosegu volt es lehet hasznaltan venni? Mit kell megnezni egy hasznalt gepen,szamit mennyit fotoztak vele?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14383) Mercutio_ válasza bobsys (#14382) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudni kellene mi a cél ami miatt dslr projektet indított az asszony, jellemzően mit fotóztok, ki használná ,mennyire van otthon a fotózás alapjaival, objektívek cipelése/cserélgetése mennyire elfogadható, stb.

Ja és miért pont nikon, mert ha ez még nem eldöntött, akkor milyen cserélhető obis fényképezőt topic és az első hsz-ben lévő kérdések megválaszolását javaslom.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14384) bobsys válasza Mercutio_ (#14383) üzenetére


bobsys
addikt

Zero tapasztalat, feleseg hasznalna csak, fotozni a gyereket meg termeszet (tenger, homokos tengerpart, napfelkelte, az itteni helyi mocsarat :) ). Objektiv cipelese szerintem nem nagyon fog menni, a babakocsi es tartozekai mellett. A mostani teljesen automata fenykepezot (amit 5 eve vettunk) cserejenek szanja olyan szempontbol, hogy szeretne jobb minosegu kepeket, de hallani sem akar a kompaktrol :)
Megkerdeztem tole, hogy milyen markat es Nikont mondott, mert csak (nok :D )
Megnezem a masik topicot koszonom.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14385) aleister válasza bobsys (#14384) üzenetére


aleister
veterán

D5100 + 18-105 kitobi.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14386) Larry303 válasza bobsys (#14384) üzenetére


Larry303
addikt

szvsz felesleges neki tükrös

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14387) Mercutio_ válasza bobsys (#14384) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor nem sok értelme van, hogy megvesztek egy dslr-t aztán 1-2 alkalom után "rájön", hogy nincs elég hely a babakocsiban :N ha van ismerettségi körben kérjetek kölcsön egyet legalább 1 hétre.

De az elmondottak alapján inkább valami csúcskompakt (pana lx7, oly xz-2, stb.) vagy valami kis tükörnélküli (sony nex, oly e-pm/pl széria, pana gf/gx széria)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14388) Gulyopapa válasza bobsys (#14384) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Pl Nikon 1-es széria ...
Jó kis gép.
Olvassatok utána.

[ Szerkesztve ]

(#14389) bobsys


bobsys
addikt

Koszonom a valaszt mindekinek, szerintem sem kell neki ilyen gep, de nem tudom lebeszelni igy majd o leul es utanna olvas, hogy mit mivel es hogyan. A szempont nekem pedig az ar lesz :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14390) Freddy76 válasza bobsys (#14389) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem is egy d5100-zal járnál legjobban. Kifutó modell, nem drága (viszonylag), mindenre elég, megkapja a hőn áhított jó képminőséget... 18-105 objektívvel vedd.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14391) Mercutio_ válasza Freddy76 (#14390) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, ha nem tesz le a DSLR-ről, akkor mindenképpen 18-105-ös obival, nem sokkal drágább mint a 18-55 és azt ha tovább akar lépni úgy is lecserélné, így meg az átfogás jobb is.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14392) imyourfriend válasza Larry303 (#14386) üzenetére


imyourfriend
őstag

+1, elég a babakocsival bajlódnia. :)

más: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14393) NTX


NTX
tag

Szeretnék segítséget kérni! Nikon D3100 gépen az iso sens. beállításoknál a min shutter speedet hiába állítom be pld 1/125-re mégis alá megy ha kevés a fény. Mit kell még állítanom hozzá, hogy működjön? Előre is köszönöm!

(#14394) anaqer válasza NTX (#14393) üzenetére


anaqer
veterán

Ha a max ISO-nál beállított értékig már feltekerte magát a váz, és a fény még úgyis kevés, akkor persze hogy alámegy a min shutter speednek is... persze ha inkább bevállalod az alulexpót, akkor lőj manuálban, ott nincs ilyen probléma.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14395) Larry303 válasza NTX (#14393) üzenetére


Larry303
addikt

vakut

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14396) NTX válasza anaqer (#14394) üzenetére


NTX
tag

Köszönöm! Úgy gondoltam, hogy nem megy le, hanem sötétebb lesz a kép, de végül is érthető, A módban, hogy nem tud mást csinálni.

(#14397) dabgergo válasza zool1 (#14346) üzenetére


dabgergo
őstag

Indexen most van egy 25e expós D3 480e-ért ha még aktuális neked a vétel, vagy bárki másnak.

(Vagy 380-ért egy leharcoltabb)

És a 4e expós D700 is elgondolkoztató...

[ Szerkesztve ]

(#14398) zool1 válasza dabgergo (#14397) üzenetére


zool1
őstag

Köszi, szólok a havernak és rárepűlünk d3 lesz amúgy neki. :R

(#14399) aleister válasza Larry303 (#14386) üzenetére


aleister
veterán

Jah.
Felesleges mezei userek a 4 slotos mbo is, de a 4 több mint a 2, ezért képes dupla annyit fizetni érte, csak azért, hogy végül ki se használja.
No meg a brutál i7 igp mellé...de hát az isiben mindenkinek haswell van.

Szóval ha tükrös kell, akkor tükröst kell ajánlani, mert az már tuti, hogy azt fog venni, a kérdés már csak az, hogy milyet.

Akinek nem inge...

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14400) Andrew31 válasza aleister (#14399) üzenetére


Andrew31
senior tag

Igen, valószínűleg ezt látta a sok "photography"-s embernél, így most ez kell, legfeljebb majd eladják.

...És épp ezért lenne jó, ha elolvasná a fenti hsz-okat is, nemde? :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.