Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) r.levente75 válasza Gabás (#30999) üzenetére


r.levente75
addikt

Én is erre szavazok.

(#31002) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

Sziasztok!

D3300 -ashoz próbáltam OTG kábel plussz USB kábel kombinációval androidos mobiltelót hozzákapcsolni. A Live View-t nem engedi felhozni és telón sem jön be semmilyen kezelőfelület. Bár valami kapcsolatot érzékel mert ha hozzákapcsolom akkor letiltja a LiveView-t a fényképezőn , telefonon meg régi képeket akar behozni mindenképpen... DSLR remote nevű ingyenes progit próbáltam használni de lehet hogy nem a legjobb választás csak épp a DSLR Dashboard időközben fizetős lett. Ötlet? Esetleg másik app? (A telefon OTG képes)

Köszönöm előre is...

(#31003) Pulsar válasza randras_83 (#30990) üzenetére


Pulsar
veterán

randras_83, zolikaDB, t_a_m_a_s
Köszönöm szépen. :R
Igazából ebay-en láttam, több helyen is 33k-ért postával, és ezért gondolkodtam el rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#31005) t_a_m_a_s válasza Gabás (#30996) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Inkább ez, ahogy Cayman is mondja. Sokunknak van, eddig egy problémás darab volt. Vagy Nikon 18-105.

Holnap majd jól beletépünk...

(#31006) fanti


fanti
addikt

Makrózni venném leginkább ezt az obit : Tamron AF 70-300mm f/4-5,6 Di LD Macro 1:2 Nikon
Itt a legolcsóbb, csak szerintetek megbízható hely?
Valaki vásárolt már itt?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#31007) #31757056


#31757056
törölt tag

Megjott vegre a D7200-am. Leirnam elso tapasztalataimet par ora hasznalat utan. Eloszor jojjenek a pozitivumok. Kepminoseg pazar. Az AF rendszer pedig valami elkepesztoen jo a D7000 utan, egyszeruen nevetseges fenyviszonyok kozt is halal pontos az osszes uvegemmel, szoval amiert vettem azt mar alapbol nyujtja. A menuben tobb es aprolekosabb beallitasi lehetosegek vannak, foleg a kezeloszervekre vonatkozoan. Magyarul is tud, akinek ez szamit esetleg.

Negativumok. Az anyaghasznalat. Az osszeszereles minosege rendben van, de a muanyag reszek tapitasa olyan olcso erzest kelt a D7000 utan, tobbet vartam egy kicsit tole. A statuszkijelzo pedig egy vicc. Semmi info nincsen rajta az ISO-t, zaridot, rekeszt, memoriakartyak allapotat, expozicio eltolast kiveve. Se a beallitott kepinoseg, se a kivalasztott AF, semmi. Olyan erzesem van, mintha egy fasza digitalis kijelzos (mondjuk Casio G-Shock) karora utan visszaternek valami szar kinai kvarcorara. Ugyanez igaz az info kepernyore is. Az egyetlen dolog amire hasznaltam az infokepernyot a D7000-en, hogy lassam rajta hogy eppen hova van beallitva a fokuszpont, az egyszeruen eltunt rola. Az egyetlen lehetosegem lecsekkolni a fokuszpontot az az, ha belenezek a keresobe, ami bizonyos helyzetekben eleg kenyelmetlen tud lenni.
Osszessegeben az az erzesem, hogy ezekkel a butitasokkal a Nikon azt szeretne elerni, hogy nehezitse ennek a gepnek barmifele munkara torteno hasznalatat, ezzel is a felsobb kategoriak fele terelve a vasarlot.

(#31008) r.levente75 válasza #31757056 (#31007) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönjük, nagyon hasznos infók számomra, ha lesz még bármilyen észrevételed használat közben, nagyon megköszönném, ha megint megírnád. Köszi.

(#31009) #31757056 válasza r.levente75 (#31008) üzenetére


#31757056
törölt tag

Le fogom irni mindenkeppen a tovabbiakban ha felmerul valami.

Tenyleg ez az egy dolog amit nem rtek, hogy miert kellett ezt a nevetseges, bazári statuszkijelzot ezen a gepen alkalmazni. Egeszen biztosan szandekosan csinaltak, mivel mar a D7100 statuszkijelzoje is sokkal tobbmindent mutatott, a D7000-e is. Nem hiszem hogy gondot jelentett volna az elozoek hasznalata ebben a modellben. Ez egy olyan dolog lesz amivel egyszeruen meg kell majd tanulni egyutt elni es kesz.
Egyre inkabb erosodik bennem az az erzes, hogy igen, a Nikon egy remek gepet alkotott a D7200-al, az AF rendszert, kepminoseget, elore mutato fejleszteseket tekintve (wifi, NFC), de azert meghagytak az emberben azt az erzest, hogy mikor megveszi mar nemsokkal utana el tudjon rajta gondolkodni, hogy majd valamikor melyik masikra cserelje le a jovoben...

[ Szerkesztve ]

(#31010) r.levente75 válasza #31757056 (#31009) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen, ez anno ugyan így volt a d70 és a d70s esetében is.

(#31011) quby válasza #31757056 (#31009) üzenetére


quby
őstag

A státsuszkijelzőhöz baromira hozzászoktam a D7k-nál. És pont azokat nézem rajta amit irtál. De gyakorlatilag minden rajta van és imádom ezt a vázat.....az AF rendszert kivéve :(. Most a nővérem D3200-át is használtam egy hétvégén és esküszöm az volt az érzésem, hogy sokkal pontosabb az AF-e. Nem kellett minden képbe belenagyitsak, ha nem volt túl szűk a DOF akkor minden pontos/éles lett. A D7kval is megtusom ezt tenni de küzdök érte minden kénél.
Nekem is eszembe jutott a csere, de majd 2 év múlva...amikor max 100k lesz a használt ár különbség. Most még nagyon drága.
Mindenesetre köszönjük az észrevételeket. :R

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#31012) Ateszponthú


Ateszponthú
csendes tag

https://drive.google.com/file/d/0ByFjnd_E5PC0ZWV6VTl3dHZYUEU/view?usp=sharing
Sziasztok! Remélem elérhető a kép.F6.3 40,0mm 1/800 ISO 500 auto wb Szerintem nem fókuszgond, a ruházaton kb. minden szösz éles, de hogy hány szemöldöke van az ivadéknak az nemigen. Olyan mintha kiló púder lenne rajta. /félve raktam fel a képet, ezer éve olvasom a fórumot túl sok jó képeteket láttam már/ Én rém keményen szűrök, ami marad azt előhívatom, vacakot meg luxus hívatni. Egyenlőre jpeg, rawra még gyúrok. A gép alig használt, gyári beállításokkal kezdtem, azokon próbálok finomítani.Köszönöm: Attila

(#31013) glaci válasza Ateszponthú (#31012) üzenetére


glaci
őstag

Nem néztem a képet, mert mobilról vagyok, de ha a ruha minden szösze látszik, a szemöldök meg mosott, akkor az bizony fókusz probléma lesz!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#31014) #31757056 válasza quby (#31011) üzenetére


#31757056
törölt tag

Sajnos ugyanez volt a problémám a d7k-val ami neked,minden egyes fotó után csekkolni kellett a kijelzon az élességet. Ebbe untam teljesen bele az utóbbi időben, főleg hogy már van egy pici kisfiam is akinek még nem lehet megmagyarazni hogy ne izegjen mozogjon mert apuci gépén szar az autofokusz :)
Mas részről meg szerencsém volt mert a d7k-tol sikerült megszabadulnom a 18-105-tel egyutt eladtam egy teljesen kezdő faszinak aki azt sem tudja hogy kell használni. AF fine tune-al előre bekalibraktam neki az üveget így ha nem nyúl hozzá akkor neki jól fog működni, nem fog észrevenni semmit a gép problémáiból. Így viszonylag olcsón és egyszerűen megvolt a váltás. Ugy vagyok vele hogy inkább legyen a gép megbízható, cserébe valahogy megszokom ezt a nevetséges státuszkijelzot, az infokepernyőről nem is beszélve. A hugom d5200-aban szebb és jobb az is mint ebben...

(#31015) Throme válasza Ateszponthú (#31012) üzenetére


Throme
veterán

Lehet glaci-nak lesz igaza.
Fókuszt tudod ellenőrizni a vázaddal, hogy hova esett. Kis piros téglalap keret (matrix AF esetén sok kis piros téglalap keret). Ugyanezt megteheted egy view nx ingyenes nikon szoftverrel is.
Ha a gyerkőc arcán van/vannak a kis AF pontot jelölő keretek, akkor fókuszhibás is lehet a szett. Ha nem az arcán van/vannak, akkor glaci hsz-e a megoldás.

szvsz

(#31016) bandigno válasza Ateszponthú (#31012) üzenetére


bandigno
senior tag

hát én akárhogy nézem, de akkor is back-esnek tűnik! főleg a kapucni csúcsából kiindulva!

(#31017) aleister válasza Ateszponthú (#31012) üzenetére


aleister
veterán

Ez egyértelműen backfocus-os.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31018) hotkar válasza Ateszponthú (#31012) üzenetére


hotkar
aktív tag

Backfokusz, de az arc azért is mosottabb, mert a környezethez képes árnyékban van (a nap - ha halványan is - de balról és hátulról süt), és a zajcsökkentés kiveszi a részleteket.

(#31019) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Érdeklödnék, hogy egy D3200 ason mi az a maximum iso amit érdemes beállitani de még nem lesz túl zajos a kép. Gondolok itt konkrétan arra, hogy szeretnék szük rekesszel fotozni a nagyobb mélységélesség miatt de igy a záridö is megnö ami nem lenne jó mivel nem tárgyat fozotok. Ebben az esetbe meddig érdemes növelni az iso-t ?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#31020) Ateszponthú


Ateszponthú
csendes tag

Üdv!
Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget! A fókuszproblémát első körben ismételt tesztábrával megpróbálom orvosolni. / később vázkalibráltatás és új af tuning/ A napsütés szögét nehezebb lesz, de dolgozom rajta.Nem szeretnék senkit megrémiszteni, de biztos lesznek még nyomoraim, míg összeáll a technika. Attila

(#31021) energomatt válasza Geripapa (#31019) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem egyformán jelentkezik a zajosodás magas ISO-nál, tehát a szituációtól is erősen függ. Mondj egészen konkrét példát.
A nagy mélységélesség igénye jellemzően nappali fényben és nagy látószögnél merül fel, ott viszont nem kell olyan magas ISO érték, ami zajt okozna.

[ Szerkesztve ]

(#31022) Throme válasza Ateszponthú (#31020) üzenetére


Throme
veterán

Én azért megnézném, hogy valójában hová került(ek) a fókuszpont(ok).
Előfordult velem már, hogy akár sietségből, akár ügyetlenségből nem az lett éles amit szerettem volna, mégsem f/b fókusz volt a ludas.
Ha gyerkőc arcán van(nak) esetedben, akkor lehet tesztábrázni, meg AF tuning-olni.
Persze ha rendre ilyen képek születtek nagy számban, akkor tényleg fókuszhiba....

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#31023) aleister válasza Geripapa (#31019) üzenetére


aleister
veterán

Mindenkinek más az ingerküszöbe,hogy mit visel még el zaj alatt. Kezdésnek lődd be az 1600-ot, aztán ettől majd eltérsz valamelyik irányba.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31024) Ateszponthú válasza Throme (#31022) üzenetére


Ateszponthú
csendes tag

Üdv!
Megnéztem a sorozat összes képét, vagy a gyerek állán, vagy a bal szemén, vagy az áll alatt lévő sapkakötőn van a fókuszpont. A bal szemes a legrosszabb. Bezsúfolom a hétvégébe az ábrázást, és jelentkezem az eredménnyel.Attila

(#31025) Cheesus


Cheesus
senior tag

Hali :)

Vannak filmes vázaim, illetve egy Nikon digitális fényképezőgépem is, és arra gondoltam, hogy egy menet segítségével kipróbálnám a manuál optikáimat is a digitális vázon. Rögtön két lehetőséget is találtam, de nem tudok rájönni, hogy mi a kettő közti (érdemi) különbség az árát leszámítva.
Első variáció
Második variáció

Válaszotokat előre is köszönöm :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#31026) chipi-85 válasza Cheesus (#31025) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Amit elsőre gondolok az az hogy a másodikban van egy üveg is.
Az első csak egy sima adapter.

(#31027) Cheesus válasza chipi-85 (#31026) üzenetére


Cheesus
senior tag

Pontosan, ez nekem is szemet szúrt, a Nikon topicban azt írták, hogy az üvegessel van végtelen fókusz, de cserébe romlik a képminőség. Ha ez így van, akkor pl a 300mm-es telémmel nem sokra megyek akkor, ha az üveg nélkülit választanám.

https://www.twitch.tv/csehla

(#31028) Pulsar válasza Cheesus (#31027) üzenetére


Pulsar
veterán

Van egy régi 70-300am. Még filmes géphez volt. Mivel rendes Nikon bajonettes így rá tudom rakni a D3300-ra, de valahogy nagyon nem tetszik a rajzolata. Színtelen, életlen. Sokkal jobban él a kép pl a 18-105-el mint ezzel.

(#31029) aleister válasza Cheesus (#31027) üzenetére


aleister
veterán

Ez a Nikon topic. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31030) catroot válasza Pulsar (#31028) üzenetére


catroot
veterán

Vannak azért olyan régi, filmes lencsék, amiket érdemes használgatni.

Persze attól függ, hogy mire. :D

Más:

Szeretnék venni egy fix 35-öt dx vázra. Viszont kicsit tartok attól, hogy esetleg fókuszhibás lesz az obi.

Lehet teljesen alaptalan a kérdésem, sőt az egész felvetésem hülyeség, de: érdemes inkább új obiban gondolkodni a gari miatt?

Vagy bevállalható egy használt obi is?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#31031) zolikaDB válasza catroot (#31030) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pont nekem irtak a fix 35-rol: [link]

(#31032) chipi-85 válasza catroot (#31030) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Nekem volt több D90, D7k és több nikon 35mm is volt, de soha nem volt gondja a fókusznak!
Ki kell próbálni a vázaddal és akkor tuti a dolog!

(#31033) #31757056 válasza chipi-85 (#31032) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nekem csak 1db 35-om volt/van azota is de D90-en es D7k-n is totalisan rossz volt. D7200-on semmi baja, teljesen hibatlan, de az osszes elott D50-en se volt vele semmifele gond.

(#31034) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A D3200-hoz az 55-ös obi mellé tervezek venni egy nagyobbat. A keret nagyon szűkös. Mi a véleményetek a Tamron AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD NikonA17NII obiról? Mennyit ér egy ilyen használtan, ha még garanciális?

(#31035) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült szereznem egy alig használt D5200-at. Nagyon jó ez nem vitás, de azért van egy-két apróság ami piszkálja a csőröm. Az egyik ilyen a fogása. Olyan pici a markolat rész, hogy leginkább tini vagy kisebb női kéznek lehet kényelmes, nekem baromi kényelmetlen. A másik, hogy a stabi nem a vázban van. Szerintem ügyes gazdasági fogás, mert így el lehet adni a jó drága stabis obikat.

(#31036) zolikaDB válasza Pali79 (#31035) üzenetére


zolikaDB
veterán

Haaat... Canon, Nikon DX vonalon egy ideje jo sok vazban nincs stabi... Oke, Sony A58 (de ez nem DSLR), Olympus m4/3 kivetel.

(#31037) #65675776 válasza zolikaDB (#31036) üzenetére


#65675776
törölt tag

Canon és Nikon soha sem rakott DSLR vázba stabilizátort.

(#31038) atok666 válasza zolikaDB (#31036) üzenetére


atok666
őstag

Irod, hogy ideje nem rak a CN paros stabit a vazba. Nevezz meg egy vazat, amiben volt stabi, ami alapjan a kijelentesedet irtad. Koszonom.

Atok

(#31039) r.levente75 válasza Pali79 (#31035) üzenetére


r.levente75
addikt

Soha nem is volt!!!

(#31040) Throme válasza Pali79 (#31035) üzenetére


Throme
veterán

Cserébe stabilizált képet látsz. Újabb obi kiadásokkal kapsz újabb, jobb stabit. Valszeg az igényeidet lefedő obiparkban kivétel nélkül lesz stabi. Amúgy van árban különbség ugyanazon lencse nikon vs sony foglalat esetén?

(#31041) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Elnezest, nem jol fogalmaztam meg a valaszt, elkalandoztam agyban.
A lenyeget meg leirtatok.

(#31042) Pali79


Pali79
aktív tag

Elnézést, lehet félreérthetően fogalmaztam. Sony-t cseréltem most Nikonra, de a lányomnak most is Sony A230 van, ami már nem mai gyerek, viszont a vázban a stabi és ha jól sejtem a fókuszmotor is. Ezt nagyon nagy hiánynak vélem az újabb, jobb Nikon esetében.

@Throme: Persze, hogy van. Az árkülönbség abból adódik, hogy mint az köztudott a Sony a Minolta fényképezőüzletágát vásárolta fel, így a régi Minolta obik felmennek még a mai "A" bajonettes Sony vázakra. Csak összehasonlításképp ha a használt árakat megnézzük egy autófókuszos Minolta obit megkapni már 5.000.-ért, ami kb ugyan azt a szolgáltatást nyújtja, mint a mostani stabis, autófókuszos Nikkor amit akár kitt obi esetében sem nagyon láttam 20-25-nél olcsóbban. Az obi nagyságával a különbségek csak fokozódnak. Vettem a lányom vázára 100-300-as autófókuszos obit 20-ért.

(#31043) #65675776 válasza Pali79 (#31042) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Nikon vázakra meg felmegy akár a legrégebbi F bajonettes objektív is. Pont ezért is aránylag magas a régi Nikkorok ára is.

Milyen kitobit nem látsz 20-25k alatt? A 18-55 VRII is 20k alatt van már. Persze vannak, akik irreális áron akarják eladni, de 15-18k-nál többet épeszű ember még az új példányokért sem ad. És van bennük AF motor és VR is.

A régi obik meg sok esetben nem is igazán jók. Jó példák erre a régi 70-300-ak. Mind gyenge. Csak a VR és a Tamron SP VC USD az, amit ezekből érdemes megvenni.

A kérdés az árakkal kapcsolatban egyébként a mai, új fejlesztésű obikra vonatkozott. Ott nincs árkülönbség Canon/Nikon és Sony/Pentax között.

Egy példa, a már említett Tamron SP 70-300 VC USD. Nikonra és Sonyra. Az ára ugyanannyi, miközben a Sonyra való nyiván kevesebbet tud.

[ Szerkesztve ]

(#31044) A Zéé válasza Pali79 (#31042) üzenetére


A Zéé
addikt

hát ha ennyire kell a vázstabi, akkor Pentaxot, vagy Sonyt kellett volna venni.
Nikon vázakban sosem volt, és ha tippelnem kell, sosem lesz vázstabi. Ez a rendszer eredendően úgy van felépítve, hogy az objektívek stabilizáltak, és az érzékelő (vagy a film, mert még abban a korban lett kifejlesztve a technológia) fix, kár ezen bánkódni.

Just a simple Lineman...

(#31045) Geripapa válasza energomatt (#31021) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat!
Konkrét példával élve mondjuk otthon az étkezőben ülünk 10-15 en az asztalnál (hosszú téglalap alakú), és szeretném ha mindenkinek az arca éles lenne.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#31046) tvamos válasza Geripapa (#31045) üzenetére


tvamos
nagyúr

Rekeszelni kell!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31047) zool1 válasza tvamos (#31046) üzenetére


zool1
őstag

(#31048) Throme válasza Pali79 (#31042) üzenetére


Throme
veterán

Én úgy értettem az árkülönbséget, hogy veszünk egy 3rd party obit, mondjuk Tami 70-300 VC (remélem ebből van sony bajonettes) és ebből a nikon vs sony milyen különbségeket mutat?

Ha külön, általánosságban nézzük a nikon vs sony obikat ott már egy újabb változó is bejön a képbe, ami a képminőség.

Én meg merem kockáztatni, hogy jól jártál a belépő nikon vázaddal szemben egy sony A230/330..(nem tudom miről váltottál) váznál.
szvsz

(#31049) #65675776 válasza Throme (#31048) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont erre vonatkoztatva linkeltem is az árakat a #31043 hsz-ban. A Tamron oldalán sajnos nincsenek árak.

A Sigma viszont feltünteti az MSRP-t az oldalán. Legördülőből ugye ki lehet választani, hogy milyen rendszerre kell. pl a 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM | C vagy mondjuk az APO 70-200mm F2.8 EX DG OS HSM is ugyanazt az árat adja mindegyik rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

(#31050) Pali79 válasza Throme (#31048) üzenetére


Pali79
aktív tag

"Én meg merem kockáztatni, hogy jól jártál a belépő nikon vázaddal szemben egy sony A230/330..(nem tudom miről váltottál) váznál."
Biztos, hogy jól jártam, de azért ne felejtkezzünk meg arról sem, hogy a A230-at vettem a lányomnak 45-ért, a Nikonért meg 110-et fizettem. Nyilván többet is vár tőle az ember.
Az, hogy az új obik árai miként viszonyulnak egymáshoz én nem tudom, mert számomra nem releváns, mert soha nem fogok adni egy obiért 100+ pénzeket. Használtban tudok gondolkodni, abban nagy a különbség az biztos.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.