Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) gab.m válasza #40935168 (#13894) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem lesz az 6000... A Nikon hozta ki valahogy azt a számot, valszeg 0 lcd használattal, sorozatlövéssel. CIPA mérés alapján ez 3020 kép, ami reálisabb.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#13902) torzo válasza #40935168 (#13900) üzenetére


torzo
Ármester

Ez igaz, erre nem gondoltam. :W

(#13903) gab.m válasza torzo (#13899) üzenetére


gab.m
senior tag

Megváltoztak az igények, és nem csak esküvőn lehet ellőni rengeteg képet. De ez nem igazán ebbe a topikba való...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#13904) torzo válasza gab.m (#13903) üzenetére


torzo
Ármester

Hát nekem eddig legtöbb egy nap 700 volt, attól is hánytam a végén, amikor rendet kellett benne tenni.
Igaz, ha valakinek ez a kenyérkeresete, az más. De szerintem ott sem kell ennyi expo.
Feldolgozhatatlan digitális hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#13905) #40935168 válasza gab.m (#13901) üzenetére


#40935168
törölt tag

Még az is nagyon jó. Egyébként bármennyi is, én minden csepp extrának örülök.

(#13906) dabgergo


dabgergo
őstag

Egyik ismerősöm gépet akar venni és mondta h azért vetette el a Nikon D3200-at mert nincs folyamatos AF a videó alatt. Én sosem videóztam eddig nem manuális fókusszal, de ez real issue? Mármint ha vki AF-el akar videózni akkor mondjuk az 5200 sokkal jobb mint a 3200?

(#13907) flash- válasza #40935168 (#13897) üzenetére


flash-
veterán

van minőségbeli különbség az ACR és a lightroom között?
sokszor olvasom hogy ACR-eztek csak azért kérdezem. vagy csak azért mert kell a PS a képmanipuláció és a pluginek miatt?Vagy ha ACR mellett döntötök lightrommal szemben az mi miatt van?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13908) #40935168 válasza torzo (#13904) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egy olimpián, sporteseményen stb. azért pörögnek bele a sorozatok rendesen, ha olyan a téma és mondjuk komoly sajtóanyag készül a vázzal. Ott azért ha lehet, ne nagyon álljon már meg a móka akksi miatt ;) + ugyanez az akksi eteti a bitang nagy csúzlik VR-jét is meg úgy az egészet (az optikai stabi is szívesen szopogatja az akksit, főleg kisebbeken érezni).

(#13909) torzo válasza #40935168 (#13908) üzenetére


torzo
Ármester

Igen, ez igaz. Én amatőrszemmel nézem, ezért nem értem. De elfogadom.

flash: szerintem és szerény ACR tapasztalatom szerint lényeges különbség nincs köztük. Aki nem akar a képhez tartalmilag hozzányúlni, annak LR való.

(#13910) gab.m válasza #40935168 (#13905) üzenetére


gab.m
senior tag

A D3s 4200 képet tudott. A D4-be újfajta akksi került, ez elvileg környezetkímélőbb technológiával készült, viszont kevesebbet bír. A D4s-be egy valamivel felturbózott akksi került és ugye az Expeed4 ami elvileg takarékosabb, de még így se tud annyit, mint a D3s. Az én D3-asom is elmegy 3000 képet fullkínai akksival.

A sok fotó, nem sok fotó, digitális szemét témához: nyilván, hogyha magának fotózik az ember, akkor nem kell sokat kattintani, mert az tényleg csak fejfájást okoz, amikor egy szülinapról van 800 képed. Ezzel szemben ha valaki megrendelésre dolgozik, akkor ma már simán elvárás egy (még csak nem is egész napos) rendezvényről átadni 150 képet. Ehhez meg nyilván nem 150et lősz... Esküvőről nem is beszélek, az megint egy más történet, de szerencsére ebből egyelőre kimaradtam. Az illetékesek majd megmondják a tutit, meg hogy hány terás vinyót vesznek havonta :))

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#13911) torzo válasza gab.m (#13910) üzenetére


torzo
Ármester

Én egy amatőr hülye vagyok. Az említett 700 képből végül 8, azaz nyolc kép tett ki egy riportot, amit aztán megfelelőnek talált a főszaki. A többi kuka. Egy profi ennél sokkal jobb aránnyal kell dolgozzon.
De nem akarok vitatkozni, nyilván vannak helyzetek a profi világban, amikor a szakadatlan gyorstüzelés indokolható. Mindenesetre örülök, hogy nekem ez nem kell, szempont legyen.

[ Szerkesztve ]

(#13912) imyourfriend válasza m3ss (#13893) üzenetére


imyourfriend
őstag

17-70 nálam önálló életet élt, ha lefelé volt tartva akkor kicsúszott a tubusból ha felfelé akkor visszacsúszott a tubusba. 24-85 nem csinál ilyent, ezért kedveltem meg elsősorban. :) Egyszer takarítottam eddig, azóta lőttem ~50 képet, majd ha meglátom akkor előkapom a szenzorpucolót és begyűjtöm az olajat. :) Annyira azért nem nyomott, 350-ért már lehet keríteni 1-1 jobb állapotút de inkább 370-390 ahogy nézegettem annó. F/1.8-nál nem látszódik, de f/8-nál alig látszódott. 16-os rekeszen már annál jobban,de nem olyan vészes ez így elsőre mint amilyennek mondják. Lehet hogy egy jó példányt fogtam ki, egyenlőre megoldottnak tűnik a gond.

(#13897) Eperkutyus: LR-t használok, de ha ACR annyival jobb akkor kipróbálom idővel. LR-ben nincs gond a sebességgel bár a nagyobb raw-ok miatt picit többet kell várnom hogy importálja/exportálja a képeket, nemgond. Auto iso-t kell beállítsak én is úgytűnik, eddig A módban voltam és fix isoval, épp amilyen az időjárási viszony vagy amilyen fények voltak belőttem egy értékre aztán kész. Bele kell tanuljak komolyabban az utómunkába, ez egy új dolog nekem hogy kétszeri élesítés de majd kipróbálom csak menjen el ez a fránya nátha. :(( Utómunkát eddig nem gondoltam túl jelentős dolognak, de ahogy látom mennyit beszéltek róla és mennyit számít hozzá kell fogjak én is. :)

(#13913) Kleroo válasza imyourfriend (#13912) üzenetére


Kleroo
veterán

ACR=LR lényegében...

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13914) #40935168 válasza gab.m (#13910) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jaja +1 :)
Ropira, kokszerre én is kíváncsi lennék, mennyit lődöznek el, úgy átlagolva több esküvőt.

Kleró plusszegy. Ugyanaz a motor van mögötte mint algoritmus, csak a felület más kvázi.

IYF: Utómunka nem fontos ? Nézd már meg m3ss képeit, egy gané mikor lefotózza aztán mi lesz belőle :DD ;] (bocs m3ss) :DDD ;] ;) ;) ;) Vagy cOxeR, Ropi honlapját.. Rengeteget jelent. Sajnos vagy nem, a digitális világ ilyen, erről nem érdemes flame-et nyitni meg hitvitát, de igen, nagyon sokat jelent a jó utómunka. A három betett képeden el is kezdheted gyakorolni, első mondjuk a kép dőlését korrigáló tool, amivel a vízszintes dolgokat vízszintesbe, a függőlegeseket függőlegesbe rántod, aztán crop, stb.. és ez csak az ACR, a folyamat eleje, a jéghegy csúcsa.

[ Szerkesztve ]

(#13915) gab.m válasza torzo (#13911) üzenetére


gab.m
senior tag

Na várjunk, itt már keverednek a dolgok rendesen. Azt mondod riport, feltételezem, hogy képriportra gondolsz, az adott eseményről.
A képriport/képsorozat/fotóesszé egy elég speciális (és nehéz) műfaj. Nem lehet csak úgy az eseményfotózáshoz hasonlítani. Fotóriporterek, szociofotósok egy komolyabb fotósorozat elkészítéséhez akár több hónapot dolgoznak (nyilván ez kivételes és extrém eset), több ezer képet készítenek, míg abból összeáll egy mondjuk 20 képes sorozat. Ez nem jelenti azt, hogy a többi kép kuka. A végcél határoz meg mindent, ha azzal nem vagyunk tisztában, mindenféle problémákba ütközhetünk.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#13916) m3ss válasza #40935168 (#13914) üzenetére


m3ss
veterán

na kosz: d

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#13917) forceberg válasza m3ss (#13916) üzenetére


forceberg
veterán

Tán' nincs igaza? :))

Min. 50% az utómunka. Én saját érzésem szerint, vakvágányon voltam sokáig a CNX2-vel... :Y

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13918) aleister válasza Kleroo (#13913) üzenetére


aleister
veterán

Lol bakker!

Szerintem kellett volna hagynod, hogy keresgéljen egy kicsit guglin. Addig sem ír ide.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13919) Andrew31


Andrew31
senior tag

Nikon USA now offers free D600 shutter replacement for the ‘dust’ issue...

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#13920) dabgergo válasza Andrew31 (#13919) üzenetére


dabgergo
őstag

Pont most akartam én is belinkelni:)
Végre vmi... Bár kíváncsi vok Mo-on mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13921) torzo válasza dabgergo (#13920) üzenetére


torzo
Ármester

Itthon már tavaly nyáron is elvégezték a garis cserét, csak nem ismerték el. De a munkalapon látszott.
Amúgy végre! Csak az imidzsnek már mindegy.

(#13922) cOxeR válasza #40935168 (#13914) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kis kulisszatitok?!?!? :DDD
2-2 ezer kép az átlag esküvőnként / fő nálunk. (Ropi jóval kevesebb képet lő, mi szeretünk lődözni)
Ez egy pro gép esetén azt jelenti, hogy 2 évet bír ki a zár, rendesen betáblázott szezon esetén, nem csak esküvőre használva, gyárilag megadott értékeket tekintve. Gyakorlati átlagolt értékeket nézve... 3-4 év. (~300k expo / váz)
3-400 kép az általánosan átadott képmennyiség.
Nem az az oka, hogy nem menne akár több mint 2000 kép... hanem csak ténylegesen fontos és értelmes pillanatképeket ad át az ember, nem egyforma mozzanatokból 6-osával... no meg az arcmimika szempontból előnyöseket. Valamint mi így is szignifikánsan többet utómunkázunk az átlagnál.
Természetesen ha valaki kifizeti akkor adok 2000 képet... de többszörösére nő a vállalási ár.
2 db akkuval ezt a képmennyiséget egy markolatban meg lehet lőni... akkut csak a biztonság kedvéért cserélünk, olyan 1800 kép környékén... és akkor nincs meglepetés, ha éppen eseményhegyek indulnak be...

(#13923) *Ropi* válasza JohnyBlue (#13868) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nini, neked van Dembed? :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13924) Andrew31 válasza torzo (#13921) üzenetére


Andrew31
senior tag

Viszont ezek szerint ott, kint, eddig nem volt ez ingyen, így végre ők is felzárkóztak hozzánk. :D
És hát, persze, nem lesz elismerve, kinn az új gép, ezt meg el kell felejteni...

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#13925) JohnyBlue válasza *Ropi* (#13923) üzenetére


JohnyBlue
őstag

persze ;) :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13926) torzo válasza gab.m (#13915) üzenetére


torzo
Ármester

Maximálisan egyetértek. A riportfotó a legnehezebb műfaj. És készültem én is, igaz, nem hónapokat. Ezek szerint akkor büszke lehetek a 700/8 arányra? Napok, de lehet, hogy hetek mentek el, míg összeállítottam. És igen, a maradék 80-90%-a kukába került.
Szóval, nem irigylem azokat, akik esküvőfotózásból élnek. Kemény meló lehet.

Andrew 31: A d600 cserélt zárral az egyik legjobb váz a piacon, szerintem most kell venni, mert rel. olcsó lett.

[ Szerkesztve ]

(#13927) imyourfriend válasza #40935168 (#13914) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ideje nekiállni, köszönöm. :R

(#13926) torzo: Már ha zárcsere után működőképes rajta az FN gomb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13928) *Ropi* válasza gab.m (#13910) üzenetére


*Ropi*
félisten

A legtöbb ami volt: 3400+ képet lőttem el ~1,5+ óra alatt (És nem sorozatban!) a "Ballroom for Life"-on (az Ukrán néptánc-válogatott DVD felvételén) a Kongresszusi központban. Úgy szeretek táncot fotózni, hogy a koreográfia lekövethető legyen, ez ennyi képet igényelt. Persze nem mindent adtam át, csak a kulcspontokat: ~50%-os jósági rátával dolgoztam (akkor még a 40D-kkel: az AF rendszer hibái növelték leginkább a rontott képek számát).

Egy esküvő abból a szempontból más tészta, hogy ott elvárják a gigantikus képszámot, mer' a szomszéd Józsinak is 5000 képet adott a fotósa (még aznap este, utómunka nélkül, egy CD-re 70%-os jpegbe tömörítve kiírva). ;)

Mindig megkérdezem, hogy mi számít inkább: a mennyiség vagy a minőség? ;) Volt menyasszony, aki listát küldött a sorszám szerint kimaradt (neki át nem küldött) képekről, hogy kérné azokat is, akár nyersen...Majdnem visszakérdeztem, hogy amikor a konyhabútorát készíttette az asztalostól utána elkérte-e a megmaradt faforgácsot is? Vagy Michelangelo-n bevasalták a Sixtusi kápolnából megmaradt festékeket? :DDD Amiért nyerset nem adok ki: semmi olyan felhasználási területre nem jogosult az ügyfél, ahol a 100%-on exportált jpeg ne lenne elég. Bevezettem a fájlok időpontra átnevezését: senkit sem láttam még, aki stopperrel a kezében mérte volna, hogy mikor és hány kép készült. ;)

(#13911) torzo: El lehetne mesélni egy teljes esküvői nap történetét is 36 kockában, csak utána kiherélne beperelne a pár, mert "Hol a többi?"... ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13929) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Szerintetek megéri 55-300VR-t venni, vagy elég az 55-200VR is? Árban 33k vs 56k, ami nem kevés különbség, de fogalmam sincs kevésnek érezném-e a 200mm-t.

Köszi!

(#13930) Byk01 válasza r3dsnake (#13929) üzenetére


Byk01
senior tag

Attól függ, mit akarsz fotózni.
Egyébként meg: Nikon objektívszimulátor

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13931) *Ropi* válasza torzo (#13911) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#13911) torzo: El lehetne mesélni egy teljes esküvői nap történetét is 36 kockában, csak utána kiherélne beperelne a pár, mert "Hol a többi?"... ;) Meg teljesen más megközelítést igényel egy rövidebb, vagy lazább téma mint egy olyan, amiből nem hagyhatsz ki kulcspontokat...A probléma esküvőnél abból adódik, hogy a párok elvárják a címlap szintű, *tökéletes* fotókat, viszont egy esküvőn ilyen *tökéletes* pillanatból egy kezemen meg tudom számolni, mennyi van...Ezért csináljuk a kreatív fotózásokat, ahol mesterségesen teremtjük meg a *tökéletes*-t, ezzel javítva a "statisztikát". Minden az igényeknek való megfelelésről szól, amikor egy szolgáltatást próbálsz eladni. Ha nem lenne 1000 másik fényképezőgéppel futkorászó ember, aki "Vezetéknév Keresztnév Photography"-ként fut a FB-on és árban a töredékéért kínálja a szolgáltatásait, akkor megtehetnénk, hogy nem több száz vagy több ezer képet adunk át, hanem csak 50-100-at. Akkor az egy esküvőre jutó utómunka időtartama sok nagyságrendileg csökkenne, amit az ember pihenésként, feltöltődésként magára fordíthatna és ezáltal jobb minőségű munkát végezhetne általánosan.

Ha fotozsurnaliszta megközelítésben csak magadnak (kiállításra, versenyre) fotózol anyagi tényező nélkül (amikor képbe kerülnek a megrendelői oldalról támasztott elvárások), az megint más...

(#13914) Eperkutyus: Amióta megvan az ödémahárom, olyan 70-80% a jósági rátám (így a tavalyi szezon becslései alapján). Elégedett vagyok, megsimizem a buksimat. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13932) #40935168 válasza cOxeR (#13922) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hmm nem semmi. Kosz h megosztottad velunk. :K

(#13933) r3dsnake válasza Byk01 (#13930) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Főleg állatokat, de elsősorban nem természetes környezetben, hanem állatkertekben, medveotthonban. Március végén lesz kutyaszánhúzó verseny, főleg erre vadászok obit most. (De fogalmam sincs milyen rálátásom lesz az eseményekre).

(#13934) torzo válasza *Ropi* (#13931) üzenetére


torzo
Ármester

Az esküvői fotók elkészítésén kívül, amelyért elismerésem és egyúttal részvétem is, van még egy nagy challenge.
Amikor megmutatják őket. :W
És érdeklődve, gratulálva végig kell őket szenvedni. Legrosszabb, amikor a bulis képek sem maradnak ki, és ott mosolyog a rántott husi az aranymetszési szabályoknak megfelelően, szépen, tökéletesen meglőve sok száz hasonló bárgyúság társaságában. :DDD Kész horror!

(#13935) #40935168 válasza r3dsnake (#13933) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kicsit off, de remélem, ez az egy itt elfér, tekintettel arra, hogy szerintem van mondanivalója bőven. Az állatkerttel kapcsolatban..

(#13936) r3dsnake válasza #40935168 (#13935) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam jobban körülöttem kevesen tisztelik az állatokat (10 éve vagyok vegetáriánus ebből kifolyólag), de egyszer nézz el Abonyba a tigrisekhez, vagy Veresegyházára a farkasokhoz. Ott konkrétan családtagként vannak jelen az állatok a gondozókkal, gyönyörű ahogy bánnak velük, és öröm lenne fotózni ezeket a pillanatokat. :)

Amúgy a kedvenc témába vágó képem:

(#13937) flash- válasza #40935168 (#13935) üzenetére


flash-
veterán

ami legközelebb volt safari az a Gansendorf ban volt Bécs mellett.Az bezárt ugye?

r3dsnake: én voltam az abonyi állatkertben..bár ne mentem volna..

Komolyan senkinek sem ajánlom hogy azért elmenjen mert vannak kistigrisek.

ennyi idióta nőt még életemben nem láttam..
Csak 10x mondták el hogy ne fogjuk a fejüket,ne szorongassuk.. persze a nők első reakciója az volt hogy a fejét szorongatták.El is bújtak szegények.Látszott hogy féltek.
aztán meg ha szerettél volna képet csinálni kiverték a kezedből a gépet úgy tolakodtak..

Itt magyarországon ilyen tigrissimogatás nem való .Nincs meg a kellő intelligencia sajnos.
Bár erről a szervezők is tehetnek.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13938) #40935168 válasza flash- (#13937) üzenetére


#40935168
törölt tag

Oda kell menni egy gondozóhoz, beszélni vele, egy ötöst előtte vagy utána a kezébe nyomni finoman és elhessegeti a butákat az állat körül. Nekem ennyit megérne, köcsögnek pedig vagyok annyira köcsög, hogy mind az állat, mind a saját előnyömet megveszem ilyen áron. Szerintem kedvesen ledumálva az ott lévő gondozók egyikével, menne a dolog.

De menjünk át off-ba, mert gyepa lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#13939) r3dsnake válasza flash- (#13937) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az, hogy az emberek idióták voltak, nem azt jelenti, hogy rosszul nevelik/tartják őket. Sajnos muszáj az állatkerti kialakítás, hogy el tudja tartani anyagilag őket, másképp nem tudta volna a gondozó megvalósítani az álmát. De a nagymacskákkal is olyan viszonyban vannak, hogy a gondozó néha együtt pihen/alszik a hímoroszlán fejével az ölében. Azért nah, szerintem ez gyönyörű. :)

(#13940) flash- válasza #40935168 (#13938) üzenetére


flash-
veterán

Nem arra gondoltam hogy rosszul nevelik.Hanem a simogatás szervezése volt rossz.Nem értetted meg.Elmondom:

tehát megvolt adva hogy 3tól-4 ig van simogatás.ilyenkor a kerítésnél hosszú sorokban tolakodo emberek előtt vitte kézen végig 2 gondozó.néha megálltak akkor jött a tolakodás-oroszlán csesztetés..

Tehát gondozó volt látta de a nőre nem szólt rá mert elég dekoratív volt :DDD

Csak azt akartam mondani hogy ez a végigviszem mindenki előtt megoldás nem épp nyerő.
inkább úgy kellene hogy egyesével, vagy családonként beengedik az emberket csinálhatnak nyugodtan 1-2 fotót,még meg is simizhetik, a tigris is nyugodtabb lenne,de nem így mert ennek semmi értelme..Nem beszélve arról hogy akik elől álltak és sikerült nekik megsimogatni nem engedték maguk elé azokat akik hátul álltak így az emberek egyik fele simogatta 5-10x a többi meg egyszer sem.És ugye jó magyar szokás szerint ment anyázás ugatás,és persze annak állt feljebb akinek nem kellett volna.BEFEJEZTEM OFF:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13941) #40935168 válasza flash- (#13940) üzenetére


#40935168
törölt tag

Urak.. olvastátok #13938 alját ? Feleslegesen írtok szerintem.. így értettem, hogy menjünk át az offba.. :U

[ Szerkesztve ]

(#13942) flash- válasza #40935168 (#13941) üzenetére


flash-
veterán

O.K.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13943) Kleroo válasza aleister (#13918) üzenetére


Kleroo
veterán

;]

Vagy pont fordítva.... :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13944) *Ropi* válasza torzo (#13934) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igazad van, ezért szoktam ún. "összefoglalót" (3-4 perces zenés slideshow-t) készíteni a legjobb képekből, amit tovább lehet küldeni a neten a jelen lenni nem tudó rokonságnak (mint pl. itt is külföldről), ráadásul ennyit (megfigyeléseim szerint ~4 percnél van a "fészkelődési" határ :D) mindenki nyugodtan végig tud ülni. :K Itt az volt a plusz, hogy az esküvővel egyben szülinapot is ünnepeltünk. :))

Garantáltan nem vírusos az iahd.exe, akármelyik víruskergető akármit mond! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13945) bandigno válasza r3dsnake (#13939) üzenetére


bandigno
senior tag

vedd meg az 55-300ast! nem fogod megbánni! pár hónapja én is matekoltam, hogy mi legyen, de végül rászántam magam a 70-300 tamira! csúcs!

(#13946) torzo válasza *Ropi* (#13944) üzenetére


torzo
Ármester

Igen, így még outsider-nek is élvezhető.
Definiálni kellene az esküvői fotográfiát, pl. ez is kötelezően része lehetne a szolgáltatásnak és akkor a sok önjelölt pancser talán visszább venne. De ez kb. reménytelen. :((

(#13947) Real_Necro válasza *Ropi* (#13944) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Garantáltan nem vírusos az iahd.exe, akármelyik víruskergető akármit mond!"

Azért a biztonság kedvérét lefuttatok rajta egy AVG-t meg egy Trend Micro-t, valamint rákerestetek Malwarebytes-al is. Aztán ha megvan Spybot... persze előtte lehúzok minden vinyót meg biztonsági mentem a gépet, valamint az egész céges hálózatot. :DDD ;] :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13948) Throme válasza r3dsnake (#13929) üzenetére


Throme
veterán

200mm vs 300mm kérdésben...
Én szeretem ajánlani az slrgear.com oldalát. Ott az 55-300 adatlapján az alternatívák közt természetesen szerepeltetik az 55-200 obit (mindkettőt, a régi VR nélkülit és a VR-est is).
A VR-eshez ezt írják:
"While the new lens offers the longer 300mm focal length, the older 55-200mm is a third-stop faster, and when compared, seems to offer slightly sharper and smoother results than the new lens. Results for CA and distortion are similar; the new lens shows much less corner shading"
Lehet benne valami. Én használtam 200-as VR-est és mikor agyaltam - hasonlóan hozzád - másik telén, a kapott 300 VR-es mintaképek nekem!!! hangyányival gyengébbek voltak.
Szóval az 55-200 elég jól sikerült.

Annyi, hogy 200mm (ekv 300mm) felett már csak digitális zoomod van a 300mm-essel szemben.

Másik dolog, hogy ezek az obik fókuszáláskor több esetben (összehasonlítva a 70-300 VR/VC obikkal) oda-vissza dolgoznak, így megnövekszik a fókuszálási idő. Természetesen ez fényviszony függő elsősorban...

Az 55-200 VR műanyag bajonettes, amit hátrányként szoktak emlegetni. Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam, még a sűrűn használt 18-105-nél sem (ez is műanyag). A 300-as már fém bajonettes, nem tudom mennyire proiritás ez a helyzet.

Hsz-edből látom, hogy szűkös a keret, ennek ellenére egy használt 70-300 VC még esetleg beleférhet, ha nem gond - az anyagiakon felül - a nagyobb súly....

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#13949) A Zéé


A Zéé
addikt

D600 tulajokat érdekelheti. Ha sok a dzsuva zárat, cserél a Nikon.

Just a simple Lineman...

(#13950) aleister válasza A Zéé (#13949) üzenetére


aleister
veterán

Na végre!
A "díjmentesen elvégezzük" nálam egyenértékű az "elismerjük a típushibát"-tal.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.