Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) updog válasza Gamboll (#45999) üzenetére


updog
senior tag

Pont nemrég írták ugyanerre a kérdésre (#45923), a 24-120 f4 az FX obi.

"Ha kell közelebb megyek, ha kell hátrébb állok.... :)"

:DDD Vedd a DX-re valót, ha nem tervezel 2-3 éven belül FX-re váltani, szerintem. De ha tervezel, akkor sem éri meg évekig 36mm ekv. induló gyutávval kínlódni a D7200-on...

--

(#45994) Frigetrus :Y :R amikre amúgy nem gondol az ember, pedig józan paraszti ész :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46002) anaqer válasza Frigetrus (#45994) üzenetére


anaqer
veterán

Höhhh... mindig tanul valamit az ember. :K

Halál úgy emlékeztem, hogy a pentaprizma (vagy ~tükör) veti le az AF aknába a képet, de most megnéztem egy félbevágott D4-et, és tényleg ott fityeg egy segédtükör.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46003) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Venni szeretnék egy telét sport -és rendezvény fotózáshoz .
Amik a befutók :
Nikon AF-P 70-300
Tami 70-210 f4

Vagy veszek használtan Tami 70-200 f2.8 VC G1-et .
Sigmában a 70-200 f2.8 stabist nem is láttam használtan ,pedig szerintem az is jó lenne .

Volt ilyenem ,de a Z6-al nem volt autófókuszom .

Szerintetek ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#46004) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!

Utazónak szerintetek melyiket válasszam?
Nikon AF-S DX 18-200mm f/3.5-5.6 G IF-ED használtan, vagy Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC ?
Árban ugyanannyi, többet nem is szánok rá, az én szintemhez ez tökéletesen elegendőnek tűnik.
Egyelőre a Nikon felé húz a szívem, de a garancia miatt szimpatikus a Tamron csodája.

[ Szerkesztve ]

No Future

(#46005) lakkusjj válasza Sinu (#46004) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Nikonból a 2-es verziót érdemes keresni, az 1-es hajlamos a szalagkábel szakadásra.

(#46006) Sinu válasza lakkusjj (#46005) üzenetére


Sinu
senior tag

Köszönöm!

No Future

(#46007) Peczek válasza csatacsita (#45988) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nekem van / volt utángyártott aksim még a D70-hez. Nem tudom, melyik volt a jobb, az eredeti vagy az utángyártott. Talán hazai fotós boltban venném, ott biztos olyat árulnak, ami működni fog.

Bár lehet, hogy az e-bayt v. az Aliexprest is bevállalnám, ha van az adott akksiról 100-1000 vélemény. Egymillió légy nem tévedhet :)

(#46008) csatacsita válasza Peczek (#46007) üzenetére


csatacsita
tag

Köszi! Egy fotós ismerősöm le akart beszélni az utángyártottról. Akkor egy jó sok véleményeset kiválasztok! :D

(#46009) gaben22 válasza csatacsita (#46008) üzenetére


gaben22
senior tag

Nincs valami olyan gond, hogy utángyártott esetén nincs visszajelzés a kapacitásról a fényképezőn. Mintha valami ilyesmit olvastam volna itt, de várd meg, amíg másik cáfolnak vagy megerősítenek ebben.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46010) Sinu válasza csatacsita (#46008) üzenetére


Sinu
senior tag

Én is használok utángyártott akksikat. Usb csatlakozós töltővel rendeltem ebay-ről, így ha nagy gáz van powerbankkal tölthető :)

No Future

(#46011) JohnyBlue válasza mazsi70 (#46003) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szerintem a 70-210-el nem lesz jó a Z6... a 100-400 as üvegükhöz se adtak ki nikon bajonetthez frissítést erről beszélgetnek itt emberkék. A canon végűhöz idén februárban jött így az már jól tud kommunikálni az R-el. Na és ebből kiindulva és látva, hogy mikor volt utoljára a 70-210-hez frissítés nem bittos, hogy beleugranék ;)

Vegyél gyárit, jóval drágább de legalább jól működik ;)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#46012) r3dsnake válasza csatacsita (#46008) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem pont a napokban akadt meg a tükör félúton utángyártott akksitól. Még kérdéses, hogy kuka-e a gép...

(#46013) Motaba78 válasza i-sti (#45935) üzenetére


Motaba78
őstag

Nekem tőlük van egy tami 70-200 2.8 g2.
Mindenben megegyezik az itthon vásároltal, azzal a különbséggel, hogy 300e alatt megkaptam az itthoni 450e szemben.

[ Szerkesztve ]

(#46014) Roachy válasza r3dsnake (#46012) üzenetére


Roachy
senior tag

És biztosan az akksitól volt, ez kiderült?

(#46015) Roachy válasza Motaba78 (#46013) üzenetére


Roachy
senior tag

Azért annyiban is különbözik, hogy nincs hivatalos magyar gari és nincs 5 évre kiterjesztett gari sem. ;)

(#46016) r3dsnake válasza Roachy (#46014) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ráguglizva ez a jelenség kizárólag utángyártott akksival jön elő. Nekem is az volt benne. 5 év után először.

(#46017) T-


T-
tag

Sziasztok!

D7100 gépem van. Jelenleg egy 18-105 és egy 35mm 1.8G obim van. Szeretnék még hozzá egy 50mm 1.8G-t és egy 85mm 1.8G-t venni. Érdemes ezt a sort felépíteni, Emberábrázolás lenne az elsődleges cél de a természet sem áll tőlem távol. Lenne egy Tokina ATX-Pro 28-70 F/2.8 eladó. Érdemes, valakinek tapasztalata vele?
Köszi előre is.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#46018) i-sti válasza T- (#46017) üzenetére


i-sti
senior tag

18-105 van
35 1.8G van
85 1.8G van
50 1.8G kölcsön kérve többször is használtam.

Mivel áttértem D610-re, (5200-ról), a 35 és 85 használom.

Nem érzem szükségességét az 50nek.
Ha portrézni megyek akkor #csaka85, bármi másra ott MasterCard 35.

Nem mondom, jó lenne egy 24-70 és 70-200 G2 sor, de amíg csak hobbiszinten csinálom megélek ezzel a két fixel.

Novum Forum Siculorum

(#46019) T- válasza i-sti (#46018) üzenetére


T-
tag

Köszönöm.
Az 50 1.8G elég jó áron van.
a 85 1.8G nem kicsit húzósabb. (megéri az ár különbözet?)
A 35 hogy viselkedi FF vázon?
Az úgy tudom aps-c-re lett tervezve.(a későbbiek folyamán tervezek venni egy FF vázat.)

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#46020) i-sti válasza T- (#46019) üzenetére


i-sti
senior tag

Az 50 1.8G elég jó áron van.
Igen, nem egy drága obi. FF-en beltérbe NEKEM hosszú, kültéren rövid.

a 85 1.8G nem kicsit húzósabb. (megéri az ár különbözet?)
Nagyából 100 körül mozog, (nem követem minden nap a piacot). Igen, nekem is ez a legdrágább üvegem, de soha nem bántam meg. Sokkal komolyabb mint az 50-es. Következő lépcsőm a Sigma 85 1.4 lesz, e-infinről ;]

A 35 hogy viselkedi FF vázon?
Az úgy tudom aps-c-re lett tervezve.(a későbbiek folyamán tervezek venni egy FF vázat.)

Igen, az DX üveg. Van egy kis vignettálása (YT nagyon sok videó van erről) de alapvetően egy nagyon jó kis üveg. Nem annyival gyengébb mint amennyivel drágább az FX változat. Teljesen együtt lehet élni vele.
De ha van pénz lóvéra akkor persze lehet váltani az FX változatra ahol nem fog vignettálni.

Novum Forum Siculorum

(#46021) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Feltettem az azonnali kérdések topikba is,de beírom ide is:
Van egy Nikon D3000-es gépem.
S olyan problémám van hogy minden eggyes képen látszik valami kosz... vagy nem tudom mi az.
Szerintetek mit kéne tisztítani hozzá?
Ide feltöltöttem pár képet,s be is jelöltem a problémákat: IDE
Esetleg tud valaki javasolni pesten olyan boltot ahol kitakarítják s meg is lehet várni?
Nagyon max 15E-t szánnék rá.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#46022) Throme válasza Potyka03 (#46021) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem első körben, ha van menüben tükörfelcsapás funkció, akkor egy körtepumpával fújkáld meg a szenzort. Ha lejön a cucc nem kell vinned sehova a vázat.

(#46023) Potyka03 válasza Throme (#46022) üzenetére


Potyka03
senior tag

Inkább szakemberre szeretném bízni :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#46024) T- válasza i-sti (#46020) üzenetére


T-
tag

Köszönöm a véleményed. Közben sikerült vennem egy 50mm 1.8G-t.
Jó állapotú, jó áron volt a kínálathoz képest. 40e Ft-ért

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#46025) Byk01 válasza Potyka03 (#46023) üzenetére


Byk01
senior tag

Pedig ez nem egy olyan beavatkozás, ami ne menne bárkinek, aki nem kegyelemkettessel ment át technikából.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#46026) helixP válasza T- (#46024) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem is van egy, DX-re, és nem bántam meg. Beltéren tényleg tud hosszú lenni, de azért kis találékonysaggal el lehet vele lenni. Nagyon hálás.

(#46027) T- válasza helixP (#46026) üzenetére


T-
tag

Ha hosszú lesz felteszem a 35mm 1.8G-t.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#46028) helixP válasza T- (#46027) üzenetére


helixP
nagyúr

Jól látod a helyzetet, megteheted :)
Magam is elgondolkodtam már a 35-ös beszerzésén, de lehet, hogy valami 17-70-es,
2.8 elejű történet lesz helyette. Kevésbé fényerős, de diverz.

[ Szerkesztve ]

(#46029) Potyka03 válasza Byk01 (#46025) üzenetére


Potyka03
senior tag

Én elhiszem,de 1. nincs olyan pumpám
2. nem mernék játszani vele,mert tényleg nem értek hozzá. Életem első DSLR gépe.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#46030) gaben22 válasza Potyka03 (#46029) üzenetére


gaben22
senior tag

Körtepumpát mondjuk érdemes beszerezni. Jó lesz vele lefújni objektív frontlencsét takarítás előtt vagy nagyobb porszemcséket monitorodról mielőtt portalanítanád, stb. (azok már karconi is tudnak, azért érdemes fújkálni portörlés előtt). Megértem az aggályaid, drága pénzért vásárolt cuccokra én is vigyázok és én is félek basztatni őket, úgyhogy inkább nem bíztatnálak, ha nem mered, ne csináld. Bár az is igaz, ha elviszed egy boltba, ahol az unott faszi megküldi neked pro szenzortisztítás címszó alatt, nem biztos hogy beljebb vagy. Levegő így is úgy is bemegy tüköraknába amikor objektívet cserélsz, megfújni körtepumpával kb. ugyanaz. Neten keress rá a szenzortisztítás címszóra, ki fog dobni pár találot, nekem egyikkel sincs tapasztalatom. Nem tudja valaki, Nikon Kft. csinál szenzortisztítást (DX esetén vagy itthon vagy kiküldve Csehországba)?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46031) Motaba78 válasza Roachy (#46015) üzenetére


Motaba78
őstag

Mivel jóval kedvezményesebben vettem így belefér egy fizetős szervíz, kettő év után úgyis cserélem, és minimális ráfizetésel megint új van.
Az öt év gari meg ha eladod csak neked szól nem átruházható, így az nem mérvadó. A belső tubus ha megkopik és lötyög nem garis hiba, mivel kopó alkatrész így az öt év megint nem mérvadó.

(#46032) T- válasza helixP (#46028) üzenetére


T-
tag

Kiváló meglátás.

Még a Pentaxos korszakomban (12 éve, azután szünet mostanáig) egy Pentax 16-50 2.8 volt a favoritom. Azzal kevés helyzetet nem tudtam lefedni. Portréra egy szintúgy Pentax 50-135 2.8-at használtam. Ez a két "üveg" minden igényemnek és elvárásomnak megfelelt.

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#46033) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok, így a segítségetek szeretném kérni. Jópár év eltelt amióta megvettem az első tükrös gépem, egy NIKON D50-et és fura, de azóta maradtam is ennél a gépnél egy Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD objektívvel, egy Sunpak ITTL vakuval és egy Kenko AF közgyűrűvel. Azóta pedig a világ kifordult saját magából a gépvázakat illetően. MILC vagy DSLR stb. kérdések természetesen bennem is felmerülnek, közel 1 hete nézelődöm, informálódok. Most kezd valami katyvasz kialakulni bennem az információ halmazt kiértékelve, ezért a hozzáértőkhöz fordulok, hozzátok.

Mint írtam feljebb „gépvásárlás” a cél. Márkahű vagyok valamelyest, de természetesen nem ragaszkodom a Nikon-hoz. Ha van jobb minőség/ár-érték arány jelenleg, jöhet. 2007 óta jópár év eltelt, a technika is sokat változott. Bár szívesen maradok NIKON vonalon akár a meglévő objektív miatt is ami egy Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD. Ez a 220voltnál jelenleg 158.000ft és már kistelét sem kell vennem. Ezt megspórolhatóm ha Nikon vonalon maradok és egy bitang jó objektív szerintem. Mellé egy 50mm 1,8-as fix (volt már) meg majd idővel egy tele mondjuk egy 70-200 2,8 Nikon vagy Tamron.

Amire kellett nekem a D50 bővel elég volt, eddig. Első gyerkőc érkezése előtt a fotós célok mellett a VIDEÓS képességek is nagyon fontosak jelenleg számomra – ezt meg a D50 nem tudja - lehetőleg 4K-ban legjobb minősgben. Bár sem DSLR-el, sem MILC-el nem videóztam még, nem tudom milyen. Jelenleg egy SJCAM SJ8 PRO-t használok 4K-ban. De szeretnék valami komolyabbat. Erre inkább video kamera ajánlott? Ha igen melyik?

Tehát amire használnám:

fotózás: baba, családi, kültér, beltér
videózás: ugyan ezek témák LUT és cinematic színezéssel kiegészítve
és lehessen akár munkára is használni

A Sony Alpha 6500 és a Sony-k youtube videók alapján is iszonyat jónak tűnnek videózásban. Bár a Sony-k 500.000ft-nál kezdődnek. A Nikon D7500 tetszik és állítólag tudja is a 4K-t, a Sony-k nál jóval olcsóbb, kb. 300.000ft újonnan. Kérdés az AF és minden másban milyen lehet. A Nikon D7200 videóban csak 1080p-t tud.

A Sony-k tényleg ennyivel jobbak videózásban mint a Nikonok? A meglévő Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD objektívvel és egy 50mm 1,8 fixxel ugye jó gondolom hogy jobb képet ad mint egy 2-300.000ft-os videokamera? A videózás miatt később tervezem egy gimbal (stabilizátor) beszerzését is. Van esetleg valami más ajánlott vétel jelenleg jobb ár/érték aránnyal mint a D7500 ha nem csak a fotózás hanem a videózás is a cél?

(#46034) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

Lopott eszközök, ha valakinek véletlenül szembe jönne, keresse Ákost:

Nikon D7200 (4465715),
Sigma Art 35 (52753057).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46035) Roachy válasza robi1979 (#46033) üzenetére


Roachy
senior tag

A videó miatt a Nikon dslr-eket felejtsd el, ha nem akarsz manuál fókuszt használni. Az élőképes AF nagyon gyér a Nikonokon. Viszont Nikon MILC-et (Z6, Z7) nyugodtan vehetsz, bár azt 650 alatt nem kapsz, de legalább FullFrame. Neked Milc kell, szerintem azzal jársz a legjobban. A Sony-n és Nikonon kívül még ott van a Panasonic, az Olympus, a Pentax és Fuji is. Ezeknek is vannak nagyon jól sikerült modelljeik és olcsóbbak mint a Sony-Nikon-Canon vonal.

[ Szerkesztve ]

(#46036) Roachy válasza Motaba78 (#46031) üzenetére


Roachy
senior tag

Ok, nem azért írtam, hogy kötekedjek, csak kiegészítettem amit írtrál. Mert pont ez a 2 dolog a legnagyobb különbség, ami döntő lehet, hogy honnan vásárol az ember. Főleg ha nem cserélgeti 2 évente az optika parkját.
Nem átruházható, de az eredeti vásárlón keresztül (persze ha az elég rugalmas) ugyanúgy érvényesíthető. Így aztán eladásnál érték növelő.;)
Belső tubus kopása is garanciális hiba szerintem. Nem vagyok benne biztos, csak abból indulok ki, hogy nekem szó nélkül cserélték a megnyúlt gumit, a garancia vége előtt 1 hónappal is. No meg azt sem tudom mennyire általános ez a lötyögés, és hogy zavar e bármit is a képalkotásban, megfelelő működésben, én még nem tapasztaltam ilyet.

(#46037) csacsi77 válasza Roachy (#46036) üzenetére


csacsi77
senior tag

Bocs, ha már előkerült a téma.
A Tamron obikra 5 év garancia van, de az csak a vásárlóra vonatkozik. Ha továbbadja az ovit, akkor már nem él a gari az új tulajnál, csak a régin keresztül.
Az a kérdésem, hogy ezt a szerviz, fotósbolt hogy ellenőrzi? Ők nem kérhetnek el tőlem igazolványt, hogy ellenőrizzék a kilétemet. Ha van számla és garijegy, akkor mást mit kérhetnek még?
Tényleg komolyan kérdezem, mert érdekel. Volt már valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Öreg fater megoldja!!!!

(#46038) Roachy válasza csacsi77 (#46037) üzenetére


Roachy
senior tag

Na ez jó kérdés. Én is csak a papírokat vittem magammal, nem ellenőrizték, hogy tényleg én vagyok e az eredeti vásárló, nem kértek semmilyen igazolást. Szóval akár más is vihette volna.

(#46039) r.levente75 válasza csacsi77 (#46037) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha te vetted volna eredetileg az optikát és megkérsz valakit, hogy vigye be a szervízbe mert nem érsz rá, érvényes számlával és garjeggyel mész, el kell, hogy fogadják.

(#46040) anaqer válasza csacsi77 (#46037) üzenetére


anaqer
veterán

Az 5 éves gari nem ketyeg alapból, hanem regisztrálni kell hozzá a Tamronnál!

Ekkor a sorozatszámod mellé kapsz egy generált hivatkozási számot is - na, ezt pl. törvényesen simán visszakérdezhetik. Ha elmaradt a regisztráció, vagy az eredeti tulaj nem tudja már megmondani ezt a számot, és a szervízben éppen olyan napjuk van... na, akkor rögtön buktad a dolgot.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46041) 80hun válasza csacsi77 (#46037) üzenetére


80hun
addikt

Regisztrálás után kapsz egy pdf-et az adatokkal amit ki kell nyomtatni. Irják is hogy gariztatás esetén kérik ezt.
Olyan mint egy névre szóló garijegy :)

(#46042) Roachy válasza 80hun (#46041) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen, de az is csak egy papír. A személyazonosságot nekem nem ellenőrizték. Vittem minden papírt és ennyi.

(#46043) csacsi77 válasza Roachy (#46042) üzenetére


csacsi77
senior tag

Oké, akkor ez számomra tiszta ügy. Ha veszek egy Tamron obit és regisztrálok is, akkor megvan az 5 év garancia. ŰHa két év múlva eladom és a második tulajnak odaadom a regisztrációnál kapott plusz papírt is, akkor így átruházom az öt év garit a második tulajra.
Lehet, hogy az én nevemre szól, de ha gond van, akkor ő viszi el és ő is él vele. Így számomra az 5 év simán átruházható.

Öreg fater megoldja!!!!

(#46044) Throme válasza csacsi77 (#46043) üzenetére


Throme
veterán

Át nem ruházod, max neki adod a lehetőséget, hogy gariztassa.

[ Szerkesztve ]

(#46045) csacsi77 válasza Throme (#46044) üzenetére


csacsi77
senior tag

Oké, lovagolhatunk a szavakon, de ez akkor is azt jelenti, hogy ha eladom, akkor 5 év garanciával hirdethetem.

Öreg fater megoldja!!!!

(#46046) Roachy válasza csacsi77 (#46045) üzenetére


Roachy
senior tag

Na de ha pl a jövendőbeli vevő elviszi gariba és a saját nevén és adataival adja le, míg a papíron más szerepel, akkor azért az föltűnik a szerviznek. Ezért amikor aláírja a garis átvételt, gyakorlatilag alá kell hamisítania a te nevedet. Ez így azért nem annyira tiszta helyzet. Szóval semmiképpen sem hirdetném az extra garanciát beleszámítva, csakis úgy, hogy rajtam keresztül érvényesíthető.
Bár jobban belegondolva talán ezt is át lehet hidalni egy meghatalmazással.
Szóval a lényeg, attól hogy hivatalosan nem átruházható, attól az még garancia marad másnál is.

[ Szerkesztve ]

(#46047) updog válasza Roachy (#46046) üzenetére


updog
senior tag

Egyszer megnéznék már egy Camera Kft. hivatalos állásfoglalást erről (na nem mintha a bárhol elérhető "A garancia nem átruházható és csak az objektív eredeti tulajdonosa érvényesítheti." kezdetű (és végű) feltétel nem lenne hivatalos, szerintem). Amúgy ha ezt csűrjük-csavarjuk, még jelentheti pontosan azt, amit írtok (az első vevő intézheti, akkor is ha már eladta).

Velem pont szigorúak voltak ilyen szempontból, egyszer vettem egy Tamron obit használtan magánszemélytől, és le akartam tőlük kérni serial alapján, hogy volt-e szervizelve. Mivel nem én vagyok az eredeti vevő(!) ezért nem mondhatták meg(!!!).

Ha hülyeséget írok, nyugodtan javítsatok ki, de itt ugye arról van szó, hogy "...A Tamron Europe GmbH (a továbbiakban: "TAMRON") a következő feltételekkel vállal garanciát..."

(szerencsétlen megfogalmazás, ugye "garanciát" nem ismer a jog csak jótállást vagy szavatosságot)

Tehát (szerintem) amikor regisztrálod a "garit" a Tamronnál, te tkp. egy szerződést kötsz velük. Erre nem vonatkozik a törvényileg előírt jótálláson felül semmi az ég világon, mivel annak te és a Tamron gmbh vagytok az alanyai.

Tehát szvsz. a minimum az, hogy ha "5 év gari regisztrálva" szöveggel hirdet valaki, akkor amikor az objektívet továbbadja, akkor az adásvételi szerződésben kötelezettséget vállal hogy intézi az ilyen ügyeket. Még korrektebb az lenne, ha leírná, hogy mivel nem átruházható, így semmilyen felelősséget nem vállal ennek érvényesítésére.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46048) anaqer válasza updog (#46047) üzenetére


anaqer
veterán

Lehet itt konyhajogászkodni... de nekem biztos nem lenne pofám meghirdetni "ötévgarisnak" egy ilyet. Kell a fenének a fejfájás, ha valamit tényleg intézni kell... annyit nem ér az a párezer forint, amivel esetleg(!) többet lehet miatta kérni. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46049) updog válasza anaqer (#46048) üzenetére


updog
senior tag

Lényegében én is azt írtam, hogy szerintem prosztóság így hirdetni, csak rittyentettem köré egy kis magyarázatot :DDD ;]

Azt is bírom, ahogy képesek az eladók reagálni pl. a FB-csoportokban, ha odaírom ezt (mármint hogy minimum kérdéses, hogy ötévgari).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46050) Throme válasza csacsi77 (#46045) üzenetére


Throme
veterán

... annyival ne hirdesd, mert annyi tuti nincs már belőle ... ;] ;] :P

Amúgy szíved joga mit írsz a hirdetésbe.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.