Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) Elektrosokk válasza aleister (#14850) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszi, írok neki :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#14852) Vico87 válasza Gulyopapa (#14555) üzenetére


Vico87
tag

Köszi a tippeket! Közben beszereztem, de még nem volt alkalmam értelmes képeket csinálni vele. Az első benyomások: szuper tudás, szuper ergonómia, becsinálok milyen jó. :D

(#14853) Gulyopapa válasza Vico87 (#14852) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Végül D7100+18-105 lett ?

(#14854) Larry303 válasza dabgergo (#14845) üzenetére


Larry303
addikt

azért minden képen sztem sem jó ötlet. a +100 shadow bizony tönkre tud vágni teljesen képeket, ha épp a hisztogram nem úgy néz ki ami ezt elbírná...szenzor különbségekről nem is beszélve. így sztem egy kezdőnek nem járható út, hogy minden képnek így áll neki.
srác képei között vannak nagyon jók, de van szivárványhányós is, pont azért, mert ez az eljárás szépen magyarul fogalmazva HDR-esít :DDD -pfejj de ronda leírva

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14855) r3dsnake válasza r3dsnake (#14830) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk amiatt elbizonytalanodtam kicsit, hogyha 18-270-et vennék, akkor eladhatnám a kitobimat, és egy lencsével kevesebbet kéne magammal vinnem. Viszont jól látom, hogy ebből a VC-s tamronból létezik macro és sima változat is? Mi a különbség? Mármint a macro változat ugyanúgy használhtó telének nem? Ilyenkor melyiket érdemesebb választani a kettő közül? Teszteknél kb. hasonló eredményeket láttam a két különböző lencsére mind tele, mind macro felhasználásnál, így abszolút nem értem. (vagy csak lemaradt az egyiknél a címből a macro?)

Köszi!

Erre a két tesztre gondolok:

sima
macro

[ Szerkesztve ]

(#14856) Gulyopapa válasza dabgergo (#14845) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Fantasztikus ez a pasi.
Megint tanultam valamit :D

(#14857) Larry303 válasza r3dsnake (#14855) üzenetére


Larry303
addikt

hát nem tudom, én lebeszélnélek ezekről...ezért felesleges tükrös, ezzel az üveggel felét nem tudod "kiszedni" a gépedből....
a macroról meg...hát sem a közelpont, sem a leképzése nem nevezhető szvsz macronak.
ez ilyen mekk elek üveg...mindenre jó, de valójában semmire

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14858) imyourfriend válasza r3dsnake (#14855) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mondhatnám csapnivaló a képminősége mindkettőnek: sima macro Photozone tesztjei alapján. Inkább használj 2 lencsét, mint egy ilyen túristazoomot. A macro változat ugyanúgy használható teleként. Amúgy nem értem mitől lenne mégis macro objektív, mivel a simának 1:3.8 a leképezése, míg a macro jelölésűnek 1:3.5 a leképezési aránya. :)

(#14859) spanyoll válasza dabgergo (#14845) üzenetére


spanyoll
addikt

Azért kell leszólni mert baromság és nem kéne ezt elhitetni senkivel, főleg nem olyasvalakivel aki most tanulja a képszerkesztő szoftverek használatá. Nincs két ugyanolyan kép, kivéve ha termékfotózol stúdiókörülmények között azonos értékek és vakuerősségek mellett. Onnantól pedig, hogy a kép más az is, hogy hogyan állítgatod be a csúszkákat. Akit linkeltél ismerem és nem hiszem, hogy ő MINDEN fotón +100 shadowst és 0 highlightsot használ.
Itt pl -100on van a highlights és nem 0-n. Szar is lett a kép :(

;]

A mondandóm lényege annyi volt amúgy, hogy nem kell a végletekben gondolkozni a csúszkáknál sem, mert abból könnyebben születik rossz kép mint egy kevésbé meghuzogatottból. Vagy te nem láttál még a kezdő topicban +100 contrast, +100 clarity, +50 vagy több saturation képeket? Na, azok is az ilyen hozzáállás miatt születtek :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14860) ezmivolt


ezmivolt
tag

Ha alacsony ISO-ra fotózok(pl. 200), nagyon pixelesnek látom a laptopomon a képet, ha egy kicsit belenyagyítok. A laptop felbontása a rossz? Ugyanakkor 800-1600-nál meg teljesen jó, mintha jobban bírná a nagyítást a kép, holott ezzen épp fordítva kéne lennie. Nem?

(#14861) #40935168 válasza ezmivolt (#14860) üzenetére


#40935168
törölt tag

Raw-t vagy jpeg-et nézel a laptopon ? Milyen progival ?

(#14862) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy aki használt, esetleg használ jelenleg is D5100 és, vagy 5200-ast, hogyan véleményeznétek a fókuszálást a két típusnál, mi a különbség az 5100 és 5200-as között, ha egyáltalán van lényegi különbség.
Megéri plusz 10ezreket rááldozni az 5200-ra, vagy annyival nem jobb az 5100-nál?
Azért fontos számomra ez a kérdés, mert e két típus között hezitálok.
Valaki kifejtené tapasztalatát?

Köszönöm a válasz(oka)t előre is!

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#14863) Karima válasza dabgergo (#14845) üzenetére


Karima
őstag

Én kb egy éve láttam tőle ezt a technikát, azóta elég sok képemen használom, és a legtöbb képnek az előnyére válik :)

(#14864) Balinov válasza dabgergo (#14845) üzenetére


Balinov
félisten

en meg kovetem a teknikajat.

szerk: egyik videojaban o is bevallotta, hogy kezd tavolodi a szivarnayosponishanyos eredmenyre, foleg a korai videoiban a YT csatornajan esett szerintem is tulzasban, utobbi idoben finomondik, latszik, hogy rajott, a HDR nem a vilagmindenseg. Esszel kell hasznalni, es ugy nem lehet baj. Ez igaz az LR preset systemekre is.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14865) ezmivolt válasza #40935168 (#14861) üzenetére


ezmivolt
tag

JPG-re fotóztam és a "Windows Képnézegető"-n néztem....

(#14866) dabgergo válasza spanyoll (#14859) üzenetére


dabgergo
őstag

Hidd el, a lényegben teljesen egyetértünk. Sztem is sokszor ez túlzás és kimondottan nem szeretem én se a túl HDR-esített képeket. Nincs egy ilyen képem se.
Viszont sok képnek jót tesz még akkor is ha nem muszáj 100-ig húzni. A végletes fogalmazásod nem tetszett, azzal továbbra sem értek egyet.

(#14867) aleister válasza Iomega (#14862) üzenetére


aleister
veterán

A D5200-ben jópár fejlesztés történt, ellenben a D5100-nek most nagyon jó az ára. Főleg, hogy használtan nagyon jó állapotú, garis példányokat ki lehet fogni 80k körül. Nekem a legtöbb helyzetben nem volt baj az AF-fel. Hozzátartozik, hogy kevés fénynél mindig a vaku AF rácsát használtam, mert a váz segédfénye mellett azért voltak bizonytalanságok.

Neked kell eldöntened, hogy megér-e ez kb plusz 55k-t (új árakat nézve) a jobb AF. Tulképpen a másfélszeresébe kerül az újabb verzió.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14868) hotkar válasza ezmivolt (#14865) üzenetére


hotkar
aktív tag

1. Szerintem a Windows képnézegetőn nem tudod, mekkora nagyításban nézed. Ha 100% fölé mész, pixelesedik, ez természetes.

2. Nem lehetséges, hogy a gépen be van kapcsolva a High ISO NR funkció, amely ápol, szétmos és eltakar?

Csak tippek. Ha natív felbontás fölött nézegeted, biztosan pixelesedni fog.

(#14869) Throme válasza r3dsnake (#14855) üzenetére


Throme
veterán

A PZD-s az újabb kiadás. Kisebb könnyebb és talán halkabb a fókusza.
Ott a - linkelt - slrgear oldalon részletesen leírják amit a blur indexben is végig tudsz nézni.
F8 környékén elfogadható, de máshol nem valami nyerő.

Ahogy irták neked, ezt az átfogást célszerűbb legalább 2 lencsével megoldani a kémpminőség szempontjából.
Ha egy lencse mindenképpen, akkor jobb választás - szvsz - egy 18-200 vr vagy 18-300 vr. Tudom az utóbbi különösen drága meg nehéz.
Esetleg - aminek a tesztelésére én kíváncsi leszek - egy tamron 16-300 VC.

(#14870) Gulyopapa válasza dabgergo (#14866) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Többmnit 100 videója van :D
Ma többet tanultama LF-ról mint 5 év alatt.
Persze, nem kell mindent készpénznek venni, hogy az úgy jó, DE : jó irányvonalakat mutat, amikre aztán lehet építeni egy magamfajta noobnak.
Köszi Gergő a linket ! :R

(#14871) Iomega válasza aleister (#14867) üzenetére


Iomega
őstag

Köszi a válaszodat!

Jelenleg inkább az 5200-as felé hajlok, ami 18-105mm-es objektívvel 230-240E körül van, viszont 150E-ért már van 5100-as, és így már 80-90E forint a differencia, sajnos. Azzal a plusz felárral, nem biztos, hogy előnyös az 5200-at választani. :U

szerk.
Most néztem, 220E-ért is van, de az csak 12 hó garral.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#14872) Kleroo válasza aleister (#14867) üzenetére


Kleroo
veterán

Mindig D5100-at ajánlunk. De egyszerűen nagyon jó. Nincs benne idióta korlát, nagyon jó szenzora->IQ-ja van.
Akinek meg több kell, az kategóriát vált(menüben turkálás, gyorsgombok hiánya,pici kereső,ect).

Iomega: És miért hajlasz a D5200 felé? A specifikáció,és a számháború elég félrevezető tud lenni. A valódi korlátok kategóriák között vannak elrejtve,amik jobbára nem igazán derülnek ki a specifikációkat böngészve

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14873) ezmivolt válasza hotkar (#14868) üzenetére


ezmivolt
tag

A normál, (alapbeállitás)-ra volt állítva, de azt írja, a füzet, hogy ez csak ISO 2000 vagy magasabb érzékenység felett végez a gép zajcsökkentést. Ergo, ha kikapcsolom, de nem megyek 200 fölé, akkor nem csinál semmit - gondolom.
Azt szeretném, ha a gépem maximális felbontását "láthatnám" is a jelenlegi eszközeimmel:)

(#14874) aleister válasza Iomega (#14871) üzenetére


aleister
veterán

A 18-105 jó választás lesz, de ennyiért már D7k-t venni 2 üveggel.

Ahogy nézem újban gondolkozol. Nagyon jó állapotú, fél-egy éves használt vázak vannak töredék árért, amik a Nikon 3 év garija miatt bátran vállalhatóak. Én a helyedben használtat néznék. És szerintem simán beszélhetek a topic nevében is ez ügyben. :)

(#14872) Kleroo:
Khm...ezt nekem? Tényleg nekem? :)
Ha lenne D5100 fan plecsni, akkor ott virítana a hivatalos Tamron agitátori badge mellett a mejjemen. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14875) Iomega válasza Kleroo (#14872) üzenetére


Iomega
őstag

Szimpatikusabb az 5200-as a plusz tudása miatt, de ezt úgy is tudod. :) Az árakat elnézve viszont az 5100-as a jobb vétel, ez kétségkívül így van.

Aleister:

A 7100-at venném már akkor, az viszont üvegekkel már más árban mozog, mint az 5200.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#14876) Kleroo válasza aleister (#14874) üzenetére


Kleroo
veterán

Csatlakozó jelleggel neked :D

BTW Szerintem a D5300 lenne izgibb, mert ott a 24MP-es lapkához társul az AA elhagyása is. Na az egy karc optikával tárgyfotózni,netán stúdiózni már gyanítom érdemileg jobb lenne mint egy D5100.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14877) dabgergo válasza Gulyopapa (#14870) üzenetére


dabgergo
őstag

Szívesen! Én is sokat tanultam tőle. Igazából az is neki köszönhető h LR mellett PS-t is egyre több mindenre használom és kimondottan hasznos sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#14878) Gulyopapa válasza dabgergo (#14877) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én a PS-ig még nem jutottam el.
Az nekem még túl magas ...

[ Szerkesztve ]

(#14879) Larry303 válasza Iomega (#14875) üzenetére


Larry303
addikt

én is inkább üvegre költenék, és szvsz mindent használtan szereznék be, amire még van gar persze...obinál nyilván ez nehezebb ügy.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14880) Iomega válasza Larry303 (#14879) üzenetére


Iomega
őstag

Az a baj, hogy itt Szhelyen, és környékén :-) nem találok használtat, azt meg nem tudom, hogy meddig kellene várjak, hogy beessen egy jó vétel.

A D5100+18-105mm-es kit, az 150E alatt használtan, nem igen akad még országos szinten sem. :(

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#14881) Larry303 válasza Iomega (#14880) üzenetére


Larry303
addikt

győrig azért simán el lehet ruccani érte, ha nem sos akkor kivárnék vmi tuti darabot, nem hiszem el, hogy 1-2 héten belül nem lesz vmi jó vétel...btw én sokat nézem osztrák oldalakt a 105ös nikont bécsben vettem.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14882) HThomas válasza Larry303 (#14881) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hol érdemes Bécsben vásárolni?

(#14883) imyourfriend válasza Larry303 (#14881) üzenetére


imyourfriend
őstag

+1 Gyorben tudok segiteni az illetonek ha ugy adodik.

(#14884) Iomega válasza Larry303 (#14881) üzenetére


Iomega
őstag

:R

Figyelgetem a hirdetéseket.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#14885) spanyoll


spanyoll
addikt

Kb 1 hónap múlva nem tervez valaki megválni egy 35östől?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14886) Larry303 válasza HThomas (#14882) üzenetére


Larry303
addikt

nem kimondott bécs, csak ezt épp ott hirdették, én meg párszor járok arra, plussz ismerősök is laknak kint szal nekem spec. könnyebb, mint BP
amúgy willhaben.at és ott marktplatz
nem kimondottan olcsóbb...főleg most a eur miatt, viszont a cuccok szinte mindig nagyon pöpec állapotban vannak.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14887) Balinov válasza Larry303 (#14886) üzenetére


Balinov
félisten

+willhaben.at-re. Haver onnet vett bagoert tavaly Oly E510-et, duplakitte, anyamharagjaval, meg a kijelzovedo is rajta volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14888) r3dsnake válasza Throme (#14869) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a választ.

Végül Tamron 70-300 VC lett. Hát a stabilizátor az nagyon durva, 300mm-en is fixen tartja a képet, nem látszik a kezem mozgásából semmi.

(#14889) r3dsnake válasza r3dsnake (#14888) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Próbálgattam a stabit:

1/25-ös záridő 300mm-en (450mm ekv.) félsötét szobában, kézből kitartva, utóélesítés nélkül: KÉP

(#14890) anaqer válasza r3dsnake (#14889) üzenetére


anaqer
veterán

És milyen gyorsan áll be? Ha direkt arrébb rántod kicsit, mennyi idő, míg kitalálja, hogy mire is kell rástabilizálni?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14891) flash- válasza ezmivolt (#14873) üzenetére


flash-
veterán

Fotózz raw módban majd adj kis utómunkát a képeketnek.
már kis utómunkával is lényegesen jobb eredményt lehet elérni mintha jpeg-ben fotóznál.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14892) r3dsnake válasza anaqer (#14890) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Meglesem holnap.

flash-: Múltkor pont egy nagyon rosszul sikerült próbaképen placcsant legszebben a víz, kipróbáltam mit tudok kihozni belőle: KÉP
Durva mennyit számít az utómunka. :)

(#14893) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ma kicsit elment a kedvem a fotózástól.
Szűrt fényben fotóztam a lányomat, nem mozgott, és mégis sorra baszta el a gép az AF-t.
A képek 2/3-a életlen lett, és az a baj hogy most sem értem hogy miért...talán mert az arca nem elég kontrasztos ?
Ilyenkor mit tudok tenni ?
D7100@85 1.8

(#14894) #40935168 válasza Gulyopapa (#14893) üzenetére


#40935168
törölt tag

Milyen szogbol? Oldalrol-felulrol? Szemere fokuszaltal? Rekesz mi volt? Milyen iso, milyen zarido?

(#14895) Gulyopapa válasza #40935168 (#14894) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szemből fotóztam.Majdnem mindig szemre próbáltam fókuszálni.
Záridő 1/160-1/200, blende 2.0-2.2, iso 1600-4000
Vakusképek jobbak lettek ( már nem bírtam nézni hogy elkúrja az összes képet és feltoltam a vakut ... )

[ Szerkesztve ]

(#14896) #40935168 válasza Gulyopapa (#14895) üzenetére


#40935168
törölt tag

AF segedfeny gondolom offon volt a gyerek miatt, nem?

(#14897) Gulyopapa válasza #40935168 (#14896) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Fingom sincs.
6 éves, úgy hogy nem kellett volna hogy kikapcsolva legyen ...

Nem megy a segédfény viszont ON-on van ... elromlott ??? :U

[ Szerkesztve ]

(#14898) JohnyBlue válasza Gulyopapa (#14897) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Jegyezzétek már meg, hogy az AF segédfény csak akkor "világít" hogy ha a középső AF pont van kiválasztva...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14899) forceberg válasza JohnyBlue (#14898) üzenetére


forceberg
veterán

:DDD

Pedig a kanyarfényszórók korában igazán kitalálhatná, hogy merre kell világítani... :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14900) Gulyopapa válasza JohnyBlue (#14898) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Oops tényleg ;]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.