Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) dabgergo


dabgergo
őstag

Igen, pontosan egy D700 utódról álmodozok... meg még sokan.
Nekem amúgy már az is szinte elég lenne ha RAW-ban lehtne állítani a képméretet mint Canon-nál. De ezt már kitárgyaltuk h nem lehetséges :F

MkIII-al meg csak az ár a gond... bár kegyetlen jó váz az tény.

[ Szerkesztve ]

(#8002) Kleroo válasza dabgergo (#8001) üzenetére


Kleroo
veterán

A 12MP bőségesen elegendő,de azért szerintem nem az a kategória, ami problémát okoz. :)
D700-nak 2 hiányossága van, ha hasogatni akarom szőrszáljait:
-1 slot
-nincs ISO100 (brutál, extrém dinamika)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8003) L4mie válasza Kleroo (#8002) üzenetére


L4mie
veterán

van iso 100 csak nem natív :D nyehehhe /igaz?/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8004) Kleroo válasza L4mie (#8003) üzenetére


Kleroo
veterán

Van. :D
ISO25 is lehetne annyi erővel ,amennyivel ISO100 van. :))))
Csak ne legyen dinamikakülönbség a felvételen. :D :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8005) #40935168 válasza dabgergo (#7995) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sony A7 vagy A7R, de az A7R 36.4 MP és csak kontrasztalapú AF-je van, így tájra bámészkodni + stúdióba jó, máshova korlátozottan. Hagyományosabb témára a fázisalapú AF-ű A7 a jó Neked, ami ráadásul csak 24 MP. És elfér zsebben, csak a váz persze, vagy valami palacsintával rajta. Ára jó, képe jó, hülyére tudod customizálni és egy kis milc, kell ennél több ? Ja, adapterrel rámegy szinte minden DSLR üveg, teljes Canon, Nikon, Sony, Sigma lineup.

;]

[ Szerkesztve ]

(#8006) gab.m válasza #40935168 (#8005) üzenetére


gab.m
senior tag

Azt akarod mondani, hogy eladó a D800ad? :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8007) dabgergo válasza #40935168 (#8005) üzenetére


dabgergo
őstag

Najó 300-400 körül szívesen veszek jó állapotó használt D800-at is ;] majd eltűröm vhogy a 36MP-t:D

Kleroo: D700 ISO-ban mint hoz egy D7100-hoz illetve D600-hoz képest? (Btw a videó hiányát is oda lehet rakni a negítvumok közé, bár tény h vkit ez egyáltalán nem érint.)

[ Szerkesztve ]

(#8008) #40935168 válasza gab.m (#8006) üzenetére


#40935168
törölt tag

Neeem, megtartom másodváznak a 4-6 év múlva megjelenő Androidos kihajtható kijelzős csúcs-FX-milcem mellé :U és majd jókat röhögök az öreg vason.. Valaki csapjon le, nem tudom, mit beszélek.

Most legszívesebben egy 105-ös Sigma OS-t tesztelnék le, csak nincs senkinek sztem.. :( érik nagyon "valami" hasonló.

Amúgy sztem nagyon sokan "félnek" itt a 36 MP-től, pedig tényleg kezelhető már a mai gépekkel. Előbb-utóbb innen a fórumról is cserél PC-t a nép és az újba bele fog férni, egy i5 is szépen dolgozik PS-ben (ha azt nézem, az i7 kihasználtsága mennyi, mikor dolgozom vele.. :((( )..

[ Szerkesztve ]

(#8009) imyourfriend válasza #40935168 (#8005) üzenetére


imyourfriend
őstag

Közel fél millió forintért már egész komolyat alkotott a Sony, kíváncsi vagyok 1,1-5 év múlva hol fog tartani a tükrös képalkotás ilyen bejelentések után. :)

(#8010) Kleroo válasza dabgergo (#8007) üzenetére


Kleroo
veterán

Egyik vázat sem ismerem annyira, hogy választ tudjak adni. :)
Amíg natívan bírja magas ISO-val addig szerintem ma is az élmezőnyben van, ha pixel szinten nézzük. Azonos méretben biztos lemarad az új FX-ek mögött, de nem szignifikánsan. ( így a tesztekből az maradt meg, hogy a legújabb vázak 25600on is emészthetőek 1MP méretben. A D700 25600as képei már miniatűr nézetben is feltűnően atomjaira hullanak :D )
Egyedül a nem létező ISO100 a bibi (extrém igényeket nézve)
Egyszer majd megfogalmazom a DX FX difit. A sima magas ISO az valahogy olyan degradáló. Annál "több" (nem a bokeh,és társaira gondolok)van az FX-ben. :)

Igen, igazad van, a videó is jól jönne -nagyon is- de egy fényképezőnél ezt nem tenném szóvá. :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8011) #40935168 válasza imyourfriend (#8009) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ugyanitt. A marketing nem fogja azonnal a piacra engedni a legkirályabb újításokat egyszerre. Nem hülyék. A Sony "kényszerből" tette, be akar törni. A nagyok, főleg a Canikon, az épp minimumot fogja újításként vázról vázra csepegtetni, hogy mindig legyen aki megvegye, de túl sokat ne kapjon azért, hanem azt majd az azutáni modellel kapja meg. Ha Sony-nak bejön a nagy dobás az A7(R)-ekkel - amit kétlek, egy McNally nem fog átállni egy zsebhoki milcre, bár elismeri a képességeit, mert hát azok tények - akkor majd Canikon is kicsit többet csepegtet az új vázakkal.. ha Sony A7-ek nem válnak be, nem fog megfeszülni egyik sem, ne aggódj. Amúgy sztem kartell. Mint az autóipar olajfüggősége, vagy az akkumulátor, ami 1 napot alig bír egy okostelefonban. Mi az istennek adjanak mindent egyből oda, ha lehet 2-3 lépcsőben is :) Nem térülne meg a fejlesztés és gyártás soha.

Ilyen ez :( Fogyaszói társadalom. De azért mindenki újítgat valamit, mert a "válság" alatt rájöttek, hogy csak innovációval lehet előre haladni, presztízzsel már kevésbé.

Sigma obikra gyúr, USB dokk és egyéb fincsiségek, Tamron stabizta a 2.8-as alap FX zoom-ot és ki tudja, mi lesz a következő lépés, Nikon ki-be kapcsolható AA/lowpass filter szabadalmat jegyeztetett be, mittoménmelyik meg a görbe felületű szenzort.. szóval fortyog itt a fazék mindenhol azért. A Nikon dobott egyet a 36 megapixellel amin szerintem az ellenfelek és a fogyasztók egyaránt csóválták a fejüket (aztán kiderült, hogy nagyon jó lett), jött egy Tamron dobás is, mostanában a Sigma dobálózik az "A" szériával, a Sony a két FX cserélhető obis milcével, szóval így megy körbe a bot, lassan megint a Nikon jön majd és a Pentaxról is mintha olvastam volna valamit, .. ezek a *rumor oldalak jók néha körbenézni mindegyik márkára, mi készül.

Igazság szerint nekem az ultimate egy A7R lenne, D800 vázban, kihajtható érintőkijelzővel (de gombok meghagyva), komoly OS-el, WiFi, UTP Gigabit csati, passz. A zárszerkezet helyén nem kis elektronika elfér még.. de bilibe lóg a kezem szerintem.

Meg minek ? Ez is csak tech freak-ség. Mert őszintén: mikor mondtam én azt, hogy "áhh ide már karcsú a vázam" ? :D :N

A 2. világháborúban mit nem adtak volna a japánok, németek vagy akár az amcsik egy D800E-ért légifelvételekhez ? Öltek volna érte sztem. Mi meg itt elbohóckodunk ma már ugyanezekkel.. aztán eldobjuk.

De én ma kattintottam egyet - no resize. Poszter lesz belőle. :U Megnézzük a maxot.

(#8012) Kleroo válasza #40935168 (#8011) üzenetére


Kleroo
veterán

D800 a második világháborúban.

Elképzelem a D800 hadműveletet:
Összes koponya ezen agyal, többmilliárd márkás költségvetés. Városnyi méretű központok.
Cél: Megnyitni egyetlen fotót. :D
Az első 1938-as háború előtti légifelvétel egy teljes sora, 7360x1 készen lenne mire már el is vesztik a háborút a németek. :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8013) dabgergo válasza Kleroo (#8010) üzenetére


dabgergo
őstag

Értem köszi!
Lehet egyszer kipróbálok egy D700-at, de ezek a D800 árak most tenyleg ledobbentettek.

(#8014) #40935168 válasza Kleroo (#8012) üzenetére


#40935168
törölt tag

:)) Hát az ENIAC nem az a gép, ami egy ilyen NEF-et csak úgy hipphopp megnyit.. se a lyukkártya.. :D :)) Ráadásul akkor még nem is volt :)

Mondjuk a japók enélkül is szétbombázták Pearl-t, szóval nem oszt, nem szoroz. (Akkor sem osztott-szorzott..) :DDD

dabgergo: nézz egy D800E árat .. :U és újabban többen is elhagyják az AA filtert..

[ Szerkesztve ]

(#8015) sza.sa válasza #40935168 (#8008) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem van :)

Bár még alig volt időm próbálgatni, meg ez az első makróobim.
[link]

sza.sa

(#8016) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Üdv. 2 év után újra tükrös gép tulaj lettem, egy D51OO személyében. Most milyen képszerkesztő a sláger? Tudom mindenkinek más, de úgy amit többen használnak. Nekem még a Capture NX van a gépen. Az jó, vagy van azért már jobb is. Köszi.

(#8017) aleister válasza kovaripeti (#8016) üzenetére


aleister
veterán

Szép fényeket hozzá!
Lightroom.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8018) #40935168 válasza sza.sa (#8015) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mibe kerül nekem, hogy felpróbáljam jelenlétedben a vázamra ? :B Nagyon szívesen letesztelném egy tali alkalmával, ilyesmin gondolkodom.

(#8019) kovaripeti válasza aleister (#8017) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszi!

(#8020) imyourfriend válasza #40935168 (#8011) üzenetére


imyourfriend
őstag

Jó tudni ezt a sok infót, igaz így késő este nem tudom feldolgozni mindet de majd holnap sor kerül rá. :) Valahogyan látni hogy se Sigma se Tamron, de főleg nem Sony nem veszi fél vállról a dolgokat és ez jó érzés. Tényleg Nikon jön, véleményem szerint elmehetnének olyan tereken hogy valamiből maximumot nyújt a váz, pl gondolok itt arra hogy nem kell egy vázban 4,5FPS, elég bele csak 3 (gondolok itt D90-re), nem kell bele LV sem, viszont legyen benne jó fénymérés és bírja jól ISO-val, elég ez a 12,3 megapixel. De kapjon az ember egy penge vázat amely oké hogy az emberek X %-ának felel meg viszont ha felosztják így skálákra akkor tán több lenne az érdeklődés és a siker is. Mint így hogy van 3xxx és 5xxx, meg van a 7ezres vonal, de valahogy azt látom hogy minél többet kihúzni a vevőkből és minél kevesebbet adni (ahogy mondod.) De példának okán nem kellene megvenni a 2-300ezres vázakat hogy elmenjen valaki pár jó objektívvel akár egy sporteseményre, vagy egy portréfotózásra vagy egy esti hangulatkép készítésére kézből. Páran mondták már hogy ide meg oda kevés lenne a vázuk, de ha jobbat akarsz venni bizony meg kell venned pár fícsört még mellé, enélkül nem használhatod. Értek itt olyant ha következő DX vázat akarnék venni egyszerűen csak D7000-ben gondolkozhatnék D90 után. Persze emellett elkélnének az amatőr vázak is pl a menüben turkálós darabok. Csak nem látni azt hogy van egy váz, pl D300 8 FPS-el és ha szeretnél 8 FPS-t akkor ugyan meg kell vedd, olcsóbb lehetőséged nincs, hiába nem kell neked a 2 kártyatartó vagy nem fogsz soha szakadó esőben fotózni, vedd meg mert nincs más lehetőséged. Amúgy ezek a dolgok csak engem zavarnak? Akkor lehet hogy nem olyan lényegesek viszont megfogalmazódtak bennem. :DDD

(#8021) sza.sa válasza #40935168 (#8018) üzenetére


sza.sa
tag

Kecskeméten viszonylag könnyen össze tudunk hozni egy próbát... Másfele már nem tudom könnyen megígérni...

sza.sa

(#8022) #40935168 válasza imyourfriend (#8020) üzenetére


#40935168
törölt tag

A LiveView-t semmiért nem adnám, halál anélkül. Na jó, nem. De - szerintem - a világ egyik legjobb dolga, 10 MP felett már szemre simán éles az a keresőben mikor lövöd, ami életlen a monitoron mikor megnézed, holott a gép tudná. Sőt, miféle 10 MP, a sima full HD méretet szorozd csak össze, mekkora kép.. és látszik már jól rajta, ha életlen a téma. Amúgy én is agyalok sok faxságon, aztán egyszercsak megunom.. előkapom a gépet, a modellt, hugomat, feldobunk egy sminket és kimegyünk csattogni. ;]

(#8023) #40935168 válasza sza.sa (#8021) üzenetére


#40935168
törölt tag

Budapest a világ közepe. Ha arra jársz és elfér Nálad a motyó, szívesen. A 4-esen nem tudom, mikor zötyögnék végig Debrecenből, az az út halál :(

(#8024) dabgergo válasza #40935168 (#8014) üzenetére


dabgergo
őstag

D800E rohadt drága... sztem indokolatlanul. Jó a sima 800-as is sztem:)

(#8025) #40935168 válasza dabgergo (#8024) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sztem is. Ezt is elég etetni üveggel, pixel szinten élesre nagyon odafigyelve lehet csak hozni még komoly obinál is.. rekeszelni 4-5.6 körülre "must have" + utómunka.

(#8026) lyunior válasza #40935168 (#8011) üzenetére


lyunior
tag

Igazad van.
A Marketing lassítja a fejlődést... :K
Itt van Pl. a D5300. Túl sok értelme nincs. Ami kéne belőle az az új CMOS lapka, meg a 39 pontos fókusz.
Van benne GPS, meg Wifi? Na puff. Lemezjátszó nincs?
Lassan úgy leszünk ezekkel a gépekkel is mint a telefonokkal: Nagy szó lesz ha lehet velük fényképezni is.

IYF: Sajnos ez még nem olyan mint a Fiat 500, hogy te válogatod össze, hogy neked mi kell a vázba.
Pedig nem rossz ötlet. Modul jellegű DSLR. Innen egy szenzor, onnan egy AF. :D
Add be újításnak. Lehet, hogy valaki ráharap... :K

D800 hadművelet: Szerintem meglepődnénk, ha látnánk, hogy a 2nd VH-ban mekkora nagyításokon sasolták az ellent. A filmről is lehetett nagyítani, nem zavartak a pixelek ;] :DDD Akkoriban valszeg más volt a bibi... :DD

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8027) Real_Necro válasza lyunior (#8026) üzenetére


Real_Necro
veterán

Beépített GPS szerintem hasznos lehet. Nekem legalábbis tetszik, hogy koordinátát tudok rendelni egy fotóhoz, hogy hol készült. Egy hosszú nyaralás után beazonosítani nehézkesebb. Külső GPS modult meg lehetett korábban is venni.
A wifi sem rossz dolog, nem kell feltétlen otthon kártyaolvasóval bíbelődni, meg talán a kábelezést is megspórolja az ember, ha nagyobb kijelzőn akarja egyből látni a képet.
Felőlem még mp3-at is lejátszhat, akkor fotózgatás közben nem kell újabb kütyü zenehallgatáshoz. :D Na jó, az már tényleg vicc lenne. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8028) #40935168 válasza lyunior (#8026) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem vagyok egy nagy DX tudor, de az 5300-nak nem sok értelmét látom. Kellett "valami" a piacra, hogy lássák, van esemény és a Nikon még él, lélegzik. :D Aztán lehet mindjárt jól megcsapkodnak itt a jobban hozzáértők :DDD de én ahogy elnézegettem a specifikációit.. egyedül ezt a rohadt kihajtható kijelzőt irigylem 1-2 kisebb vázból. Annyira egyszerű és mégis annyira praktikus ..

.. Tegnap is őszi fotóztam egy haver bnőmet, egy erdei faleveles úton leguggolt és felvett egy tök aranyos pózt. Na mondom lekattintom - csak ugye illik minimum ugyanarra a szintre ereszkedni, ha nem egy picit még lentebb. Ő 170 körüli, nem egy égimeszelő - én meg 2 méter. Hááát azon drukkoltam magamban, fel ne boruljak a nagy guggolásban :D vagy nehogy elreccsenjen a farmerom ágyék és fenék tájékon, szóval az az ultra kényelmetlen ultraszar póz.. földre feküdni még nem lehetett, enyhe sár volt és azon vizes falevelek. Megoldottam keresőből, de nyögtem kettőt, mikor felálltam a pózból. :(((

(#8029) aleister válasza #40935168 (#8028) üzenetére


aleister
veterán

Hát ez a fránya fotózás már csak ilyen.
Szerintem nem a makrózás lesz a Te műfajod. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8030) Real_Necro válasza #40935168 (#8028) üzenetére


Real_Necro
veterán

Háát, szűk farmer helyett cicanaci mackónadrág, az nem vág, valamint egy kérdés. D800-at nem lehet kábellel összehangolni tapicskolós telóval, amin nagyobban látod a LV képet? Persze úgy meg kell egy harmadik kéz, esetleg valami fabrikált tartó, de úgy talán megoldható. Vagy nem? ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8031) aleister válasza Real_Necro (#8030) üzenetére


aleister
veterán

De össze lehet. Én próbáltam tablettel. Nekem nem jött be.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8032) MC Pite válasza lyunior (#8026) üzenetére


MC Pite
veterán

A magam részéről a kép közepén tök mindegy hogy 11, 39 vagy 200 fókuszpont van...

szerk: Kihajtható kijelző presztízsből nincs a nagyobb gépeken, egy fizikai retesszel rögzíthetnék a drágább vázakon azt kész - na nem mintha 5100on bármikor gondot okozott volna, vagy ne lett volna elég stabil tőle a váz. Vagy legyen csak billenthető, D800on selfet úysem ezzel fognak csinálni (7100on még mondjuk lehet). Viszont Térdről, cipőről sokkal kényelmesebb dönthető kijelzővel lőni.

Szerk: Megjött az állványom, valami mocskos jó szerkezet! :))
Hihetetlen kicsi, pofátlanul gyorsan fel lehet állítani, monopodként is műxik, fordítható középoszlop, stabil, könnyű, bélelt a zsákja, ahhoz képest ahogy tartottam a gömbfejtől teljesen jó használni, a talp simán elbírja a 2,8/135 kőnehéz üveggel is a vázat anélkül hogy elfordulna, és negyed annyiba kerül mint itthon egy hasonló :K

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8033) L4mie válasza #40935168 (#8028) üzenetére


L4mie
veterán

eteljesen jó olcsó asztrofotó vázak lesznek ezek :D
D3300 at nem akarnak kidboni? mondjuk ugyanúgy a D7100 szenzorával?? :D

Tényleg...mivel érdemes elkezdeni asztrofotózni?
Távolibb jövőben lehet lesz rá igényem, tudom átalakított váz etc. de elég rá egy D40 vagy azért jó egy pöpec szenzor ami alapból zajmentesebb, és azt megmókolni.
Gondolom D800 lenne a legideálisabb :D de ugye még mindig nem nyertem meg az ötöst.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8034) Freddy76 válasza L4mie (#8033) üzenetére


Freddy76
addikt

Nyílván kell hozzá drága váz, de pl. madgie a lesajnált milcekkel egész tűrhető startraileket készít: [link]. Ennél vannak jobb képei, csak most ezt találtam... Asszem egy meglehetősen lowcost panasonic g3 a gépe...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8035) #40935168 válasza Real_Necro (#8030) üzenetére


#40935168
törölt tag

Zeiss Cinemizer kellene. ;] HDMI input - jónapot. :DDD

(#8036) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A Yongnuo vakukról mi a vélemény? Pl erről: YN-568EX

Ez kb. minek felelne meg egy Nikon vaku esetében? Ez kb 40ezer lenne angliából, árban itthon az SB-400 van kb. annyiért, de a Yongnuo-val jobban járnék nem?

Köszi!

(#8037) #74459392


#74459392
törölt tag

Hi!

Ez a topic kicsit jobban pörög, úgyhogy betenném ide is a kérdésemet, hátha..:)
[link]

kérdéseimet :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#8038) #40935168 válasza L4mie (#8033) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nézd meg Kleroo D700-as timelapse-át, vagy ezt itt. Igaz ez rendesen húzva van és onnan a többletzaj (kiindulás egy hosszabb expós ISO6400) + nem is a legjobb felvétel, de egynek elmegy. Ha én most spéci asztrofotóra vennék gépet, mert ez a szenvedélyem, akkor EOS 6D vagy D600 (D610) vagy mindenképpen egy magas iso-t nagyon jól tűrő szenzor. A többi már Rajtad múlik. Felhő értelemszerűen elcseszi, városközel és egyéb fényszennyezés elcseszi, Hold elcseszi. :) És még Te is elcseszheted, pl. LiveView-ban a vaksötét semmi közepén izgalmas az égre állítani pontos fókuszt 10x nagyításban. ;)

Szerk.: bocs, alapkép 6400 iso.

[ Szerkesztve ]

(#8039) L4mie válasza #40935168 (#8038) üzenetére


L4mie
veterán

nem ilyeneket terveztem :D
rendes távcsöveseket, de minimum 2-3 év múlva. távcsövet nem nekem kéne szerezni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8040) A Zéé válasza #40935168 (#8038) üzenetére


A Zéé
addikt

attól függ milyen az a spéci asztrofotó. Cserélhető obis topicban volt róla szó nemrég, hogy APS-C-hez mindenféle kóma javító előtétek sokkal egyszerűbbek, és nagyságrendekkel olcsóbbak, mint az ff-re valóak, és nem véletlenül lődöznek croppos vázakkal nagy csillagképeket. Oda úgyis teleszkóp kell, meg motoros léptető, meg hűtött érzékelő, szóval a nagy iso nem lényeg.

Just a simple Lineman...

(#8041) L4mie válasza A Zéé (#8040) üzenetére


L4mie
veterán

ígyígy ezek, meg a szétmódolt váz :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8042) #40935168 válasza L4mie (#8039) üzenetére


#40935168
törölt tag

Semmi gáz: adapter az okulárkihuzatba, primer fókusz és eldönteni, hogy mélyegezni szeretnél newton-nal, vagy bolygózni refraktorral, ilyen apróságok, illetve kell-e Neked a Canon EOS 60Da ami szerintem nem kell, de ki tudja, megéri-e iso-ból feladni valamennyit egy szenzor előtti módosított infravörös szűrőért, amivel XY ködök jobban látszanak, avagy megteszi a hagyományos gép is, cserébe egy komoly iso-ra képes FX.. na nem a Holdra értem ezt, hanem tényleg mély ég objektumokra, ködökre, stb. Bár stabil mechanikával és óraművel követve a 60Da is sokáig gyűjtheti a fényt egy hosszú expóval, a zaj vs. módosított infraszűrőből nem tudom, melyik ad többet. Sztem még mindig a zaj, így ezt a vázat nem venném, hiába asztrofotó ajánlott. Lehet nagyot tévedek.

Na, mire megírtam, Zéé meg is mondta. Hát .. e van. :) Én eddig csak Holdat lőttem egy kis newton-nal, annak mondjuk bika fényereje van és tényleg nem kér iso-t (sőt).. :)

[ Szerkesztve ]

(#8043) L4mie válasza #40935168 (#8042) üzenetére


L4mie
veterán

:) jólvan még távlati a dolog, addig úgy tűnik jócskán kell háttértudást szedni. :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8044) Real_Necro válasza L4mie (#8043) üzenetére


Real_Necro
veterán

Valószínűleg nem csak azt. Egy távcsőnek is szép ára van, aztán még adapter, óramű stb...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8045) A Zéé válasza #40935168 (#8042) üzenetére


A Zéé
addikt

amúgy én csak k@&$a okos vagyok ám, és nulla tapasztalatból beszélek. :)
Csak olvastam róla unalmas óráimban. Asztrós topicban lakik egy kolléga, aki ha minden igaz 600D-vel lődöz NASA nap képeit :) Bár ezekben a setupokban a váz a legolcsóbb elem :D

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#8046) #40935168 válasza L4mie (#8043) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egy időben én is beleástam magam és mikor láttam, hogy van, aki tényleg szanaszét moddolja a vázát emiatt, feladtam. Nálad jobb tudású ember úgyis mindig lesz, a végletig elmenni pedig én nem fogok, legalábbis most nem állok neki egy D800-at szanaszét cseszni (pedig beadná, vagy egy D7100-et lol).

Szóval megmaradtam a "nekem ez már jó" szinten, de azóta kicsit parlagon hever a newton, jusztírozás ráférne + Nikon adapter a kihuzatba.. ez a váz még nem volt rajta. Majd valamikor lehet kipróbálom.

Kleroo: fel kéne cipelni jövőre a távcsövemet a Bukurára. Az állvány közepesen nehéz (túrára), a tubus nem. Gyúrunk vaze ? ;] :))

Zéé, nekem sincs sok. De itt mindenre kell ügyelni, az "obi" számít itt is.. álljak neki építeni saját kis csillagvizsgálót ? :)) :N Annyira azért nem érdekel. Inkább elmegyek a pénzből Bali-ra két hétre + egy 70-200 VR2 és lövöm a csajokat a fehér homokban kis buddha szobrok előtt. :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#8047) #40935168 válasza L4mie (#8043) üzenetére


#40935168
törölt tag

(#8048) L4mie válasza #40935168 (#8047) üzenetére


L4mie
veterán

csinos cucc a teleszkóp nem az enyém lesz :D majd ha millioner leszek akkor megoldom sajátból :D
többi meg majd meglátom, egyenlőre van egy kisebb teleszkóp amivel akarok majd próbálkozni, kíváncsi leszek mi sül majd ki belőle. :K

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8049) lyunior válasza L4mie (#8048) üzenetére


lyunior
tag

[Éder Ivánnak]hívják a te embered. Jelenleg ő az egyik legjobb asztrofotós Mo.-on.
Bizonyára tud tanácsot adni, hogy milyen irányban indulj el.
Bocsi, valamiért nem úgy rakta be a linket.
Szóval az elérhetősége:
eder@prof.hu

[ Szerkesztve ]

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#8050) Real_Necro válasza lyunior (#8049) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lóránd viszont már volt itt fórumon is, érdemes a honlapját nézegetni, sok szép kép van fent.

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.