Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) flash-


flash-
veterán

Igazából az van hogy Ropi itt segít nekünk a földön maradni hogy ne szálljunk el nagyon a Nikonunktól,illetve nyugtat minket hogy a Canonnál sem ismeretlen a fókusziba.

Egy Sony Alpha és egy Penax K fan kellene még hogy kellően képviselve legyen itt minden értelmes márka :D és akkor be is lehet zárni a DSLR fotós topicot mert költözhetnének ide :))

(Mi Nikonosok pedig mennénk a helyünkre oda ahova valóak vagyunk: a DSLR problémák topicba :C )

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13752) *Ropi* válasza flash- (#13751) üzenetére


*Ropi*
félisten

:C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13753) m3ss válasza spanyoll (#13733) üzenetére


m3ss
veterán

legalabbis az altalam hasznalt obikkal nincs gond. azert gondolom canonnal is van boven fokuszhiba...50 1.8II pl kicsit frontos volt, de kalibraltak.
magas ison/zajban nem kicsit jobb az 5d mint a d300...kepnezegetesben a tekerentyu miatt (is) nagyon gyors a canon. bar kepnezegetesben d300 is gyors volt..nem tudom melyik a jobb. d90-hez kepest mind2 jo gyors ilyen teren, boven eleg. mas kerdes hogy a kijelzojen annyira nem is akarok kepeket nezegetni :DDD histogrammra meg amire kell jo...
ergonomia legalabb olyan jo sztem. amugy nem egyertelmu melyik a jobb vaz, kinek melyik feature a fontos. van par feature ami hasznos...sztem d90/d300-on pl olyan nem volt, hogy M modban ha allitgatod az erzekenyseget/zaridot/rekeszt akkor latod a statuszkijelzos csuszkan hogy epp melyik iranyba/mennyit kellene korrigalni a helyes expohoz. vagy csak nekem nem tunt fel hogy volt ilyen :B
de hogy mondjak vmi kontrat is, auto iso nincs es akku sem bir annyit mint d90/d300-on.

fokusz kerdes azert obifuggo is. ha 35g+d300-hoz hasonlitom az 50II + 5d-t, akkor osszehasonlithatatlanul jobb az utobbi. meg ez a focus priority d300-on...nekem felejtos volt mozgo celpontra.
amugy van egy teoriam, hogy nikonon (d70,d90,d300) a fokuszmezo meretet azt nem kell komolyan venni :) siman raharap a kozeleben levo kontrasztos dolgokra, 1-2 fokuszmezonyi tavolsagban. fenymasolonal precizebbnek tunik mintha csak a mezon/ponton belulre fokuszalna...
nem sok ertelme van igy osszehasonlitani, mert kulonbozok az obik es meg a vegen canon fanbojnak leszek beallitva :) egy biztos, nekem fokusz pontossagban, sebessegben, hibaszazalekban is sookkal jobb a mostani setup.

(#13749) atok666 jo lett? mennyi idot vett igenybe?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#13754) imyourfriend válasza *Ropi* (#13748) üzenetére


imyourfriend
őstag

E par link bonusz volt hogy nem csak nikoneknal vannak problemak. :p Szerintem sincs kulonbseg a ket gyarto kozott, mind nikonnal mind canonnal el lehet vegezni a feladatokat.

Mas: photozone tesztjeiben mit ertenek a center border es extreme terulete alatt? Tudom hogy mit jelentenek, csak arra vagyok kivancsi hogy pl a border es az extreme mennyi reszt tesz ki a kepbol? Arra gondolok hogy pl egy 24mpxes kepnel milyen szeles a border es az extreme sav, mar ha ez meghatarozhato nagyjabol.

[ Szerkesztve ]

(#13755) Kleroo válasza imyourfriend (#13754) üzenetére


Kleroo
veterán

Keress, és találsz:

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13756) atok666 válasza m3ss (#13753) üzenetére


atok666
őstag

Kalibralas elott kinyomod a programhoz mellekelt tesztabrat, felpattintod a gepet az allvanyra. majd usbn keresztul a szamitogepre.
Maga a kalibralas kb 5-10perc/objektiv. Canonnal nem szukseges a gephez nyulni, mindent automatikusan csinal a szoftver. Nikonnal manualisan kell a program altal kijelzett AF fine tune ertekeket bealligatni.
Beallitod sorban -20,-10,0,10,20ra, a gep kozben exponal, rawot analizal majd beiteral a legjobb ertekzhez. Kb ennyi az egesz. (Tobb, mas funkcioja is van a programnak pl. meri az egyes fokuszpontok pontossagat stb., de ezeket nem probaltam)
0 AF fine tuneval hasznaltam az uvegeimet, nem tunt fel, hogy gond lenne barmelyikkel, csak a proba kedveert vettem a programot. A program +1et mert a 85/1.8ra, -2ot a 70-200ra es +6ot a 24-70re. Mivel a 24-70et altalaban a szeles vegen hasznalom es ritkabban 2.8on ezert eddig fel se tunt, h frontos picit. A 105, meg az 50meg hatravan, de azokkal sincs gondom, ugyhogy szerintem azok is rendben lesznek.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#13757) Gulyopapa válasza atok666 (#13756) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ez mi ez ?
Érdekelne ...
Köszi !

(#13758) atok666 válasza Gulyopapa (#13757) üzenetére


atok666
őstag

Reikan FoCal - szoftver automatikus fokusz kalibralashoz.

Atok

(#13759) Gulyopapa válasza atok666 (#13758) üzenetére


Gulyopapa
addikt

D7100-on hogy tudnám ezt megcsinálni 18-105-tel ?
Letöltöm és kész ?
Köszi !

(#13760) atok666 válasza Gulyopapa (#13759) üzenetére


atok666
őstag

Igen, bar azt hiszem nincs ingyenes verzio belole - az automatikus fokuszallitashoz pedig legalabb a plus verzio kell. (bar nem sok, talan ~50euro korul van az ara azt hiszem)
Ha a kepeiden nem tunik fel, h gond lenne a fokusszal, akkor ne vedd meg felelslegesen :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#13761) Gulyopapa válasza atok666 (#13760) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát 50EUR-ért nem fogom ...
De azért kösz !

[ Szerkesztve ]

(#13762) Qbász válasza atok666 (#13760) üzenetére


Qbász
aktív tag

20 font a legolcsóbb és mivel Nikonon csak manuál beállítás játszik nincs is értelme a drágábbat megvenni.
Nekem amúgy D7000-en a 70-200 Nikkor 0-án a legpengébb :K :C

[ Szerkesztve ]

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#13763) Larry303 válasza Gulyopapa (#13759) üzenetére


Larry303
addikt

nem pontos a 7100 a kitüveggel?

Qbász: vr1 vagy 2?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13764) atok666 válasza Qbász (#13762) üzenetére


atok666
őstag

Azert nem mindegy, hogy te allitgatod a micro adjustot es szemmel probalod beloni hol a legelesebb, vagy a program megmondja mit allits be es o analizalja az elkeszult kepet...

Atok

ad 70-200, mint irtam eddig 0 afmaval hasznaltam es soha nem tunt fel,h nem lenne pontos. Lehet lemerned a tied es az se lenne nullas ;)

#13762: Milyen fokusztavon? Vegig 0 ? Az szep :) Kozben olvasom amit irtal. Siman lehet, h mas jon ki 70mmen mint 200on.

[ Szerkesztve ]

(#13765) Qbász válasza atok666 (#13764) üzenetére


Qbász
aktív tag

Vr1 és a programmal néztem :U De még holnap tesztelem kint is a programmal laptop segítségével. Van egy olyan gyanúm hogy más fog kijönni.
200mm engem csak ez a fele érdekel mivel ezt használom a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#13766) Gulyopapa válasza Larry303 (#13763) üzenetére


Gulyopapa
addikt

De az, végül is ... néha, ritkán hibáz ... de az lehet az én hibám is
Tényleg, zoomot hogy kellene kalibrálni ?

(#13767) atok666 válasza Gulyopapa (#13766) üzenetére


atok666
őstag

Canon tud 2 afma erteket rendelni az obikhoz a gyutav 2 vegere, nikonnal csak egy van. A leggyakrabban hasznalt fokusztavra kell kalibralni, vagy ha nincs ilyen, akkor a maximalis gyutavra nyitott blendenel (ugye itt a "legvekonyabb" a fokuszsik).

Atok

(#13768) Balinov


Balinov
félisten

hamar a Nikkoros kerdesek nincsenek kigyomlalva, 50mm F/1.8D melyik rekeszertek(ek)en a legelesebb? Neznem DXO-n, de nem talalom, hogy le lenne D90-el tesztelve.

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13769) imyourfriend válasza Balinov (#13768) üzenetére


imyourfriend
őstag

link Bár D200-on volt tesztelve, szerintem kb hasonló értékek jönnek ki D90-en is.

(#13755) Kleroo: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#13770) Larry303 válasza Balinov (#13768) üzenetére


Larry303
addikt

2,8 tól 8ig bitang volt az enyém anno...

gulyo: fokuszrendszer hiba vagy user error? nekem is ment már félre fokusz a d7100el, de ezen tök egyértelmű, hogy mikor-miért ment félre...a 7000es az tök random dobálta.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13771) *Ropi* válasza imyourfriend (#13754) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Szerintem sincs kulonbseg a ket gyarto kozott, mind nikonnal mind canonnal el lehet vegezni a feladatokat."

Persze, csak az a nem mindegy, hogy hogyan. ;)

Közben látom Kleroo már megválaszolta a másodikat. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13772) Gulyopapa válasza Larry303 (#13770) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Írtam hogy lehet hogy az én hibám.
A 7100-asnak jó az AF-a.
Az 5DMkII után volt egy 7D-m. Na az megváltás volt az öddé után.
A 7100 és a 7D hasonlóan jók.
1 hetet gondolkodtam is hogy 7100 legyen vagy 7D ( egy árban voltak ), de az előbbi lett.
Nem bántam meg.

(#13773) Larry303 válasza Gulyopapa (#13772) üzenetére


Larry303
addikt

ok értem, csak csodálkoztam, mert ha a 18-105ön kijönne, akkor azért rendesen el kéne csúsznia, hogy észrevedd...gondolom f5,6-8 között használod.
4 üveggel strapálom most a 7100est eddig frankó, két üveg amivel kicsit frontos volt, de kb fél óra alatt lőttem be azóta frankó.
végülis ezt várnám az af fine tunetól ha belegondolunk :DDD kár, hogy a 7000es nem ilyen volt, még mindig azt használnám, nagyon szerettem.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13774) Kleroo válasza Larry303 (#13770) üzenetére


Kleroo
veterán

Yepp. 2.8tól nagyon jó, és jól bírja a rekszelést, nem romlik egyhamar.

Illetve még annyit érdemes tudni, hogy 2.2-től masszívan magához tér a gyengélkedő 1.8hoz képest.
(Hogy el vagyunk ma már kényeztetve... 4-5 éve még az 1.8D IQ-ja is nagyon nagyon jónak számított nyitva is)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13775) Balinov válasza Kleroo (#13774) üzenetére


Balinov
félisten

:R , neked is Larry303

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13776) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy a D90 zárszerkezetének kb hány expo az élettartama? :F

(#13777) Kleroo válasza scream (#13776) üzenetére


Kleroo
veterán

Ez szerencse és felhasználás kérdése.
A gyári becslés ugyebár 100e
De a D90-ek már jellemzően meg is futják ezt, nem kell aggódni 45-55e expó fölött sem. De ettől függetlenül lehet hogy csak 80e megy, és lehet hogy 300at is viszi.

("felhasználási mód" pedig végtelen kimenetelűvé teszi a dolog. Stúdióban?kint: melegben? hidegben? 1-1 kép, vagy nonstop sorozatkép, dobálva volt, tutujgatva volt,ect... )

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13778) forceberg válasza Kleroo (#13777) üzenetére


forceberg
veterán

Allitolag a gepet erdemes "alapallasban" tarolni is. Vagy pl. hatassal van-e ,ha valaki mindig magaval viszi es razatja a csomagtartoban nap mint nap?

Balinov: saroktol sarokig en ugy emlekszem, hogy inkabb F4-tol volt faxa.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13779) scream válasza Kleroo (#13777) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, csak mert nézelődtem használt D90 után és amit találtam elég jó állapotú, csak már van benne ~45k körüli expo és nem tudtam, hogy ez milyennek számít.

:R

(#13780) imyourfriend válasza scream (#13779) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az még bőven a használható kategóriában van, feltéve ha nincs leélve a gép külsőre. Nemrég adtam el egy 38ezer expós darabot, gumiburkolatát pótoltattam 2500ért Nikon kft-nél, bírják ezek. :)

(#13781) forceberg válasza Larry303 (#13773) üzenetére


forceberg
veterán

A bandingolás mennyire real issue? (látatlanban nem gondolom annak)
És az obik hogy karistolnak? Főleg a széleken - sarkokban.
És pl. ekv. 450-nél milyen záridő kell, hogy kiaknázd a max felbontást a szettből?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13782) Larry303 válasza forceberg (#13781) üzenetére


Larry303
addikt

banding: hazudnék ha azt mondanám nem vettem még észre :) -de real issuenak semmikép sem mondanám.
érdekes a szenzor amúgy a 7000eshez képest. ezt a részét az jobban bírta (shadow recovery) viszont a csúcsfényekkel sztem a 7100es jobban bánik, illetve az élesítést is jobban bírja. 7000esnél nem szerettem 50% fölé menni 1,8-2 radius mellett, itt simán tolhatom neki, bár azért ez is ronda lesz tőle ha nagyon megrántom. -ha kell küldök képet bandingről csak 100% látod, és akkor ha eléggé bebukott részről húztad vissza. Annyit még a szenzorról, hogy iso 2000-3200 között vettem észre különbséget ott tényleg jobban teljesít az új, szvsz nem is kicsit. bár aki csak szenzor miatt akarna váltani..khmmm :DDD
obiktól féltem, hogy 24MP még jobban meglátom majd a gyengeségüket, nos ez viszont nagy csalódás volt -pozitiv értelmben- 16mm en széleken is penge (nyilván a saját ligájában) szal, az a cikk nem kamu, minden obim jobban teljesít rajta mint a 7000esen -ez lehet az aa miatt is, nemtudom, de végülis mindegy is.
záridő: semmivel sem kell gyorsabban expoznom, mint a régin. általában próbálok reciprok környékén maradni, de a vr es üvegekkel lehet azért nyerni pár stopot. ekv 450re statikus témánál az én kezemmel 1/160-250 től kb...
ha kellenek minták szóljatok dobok fel

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13783) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Hirdet valaki egy 85 G-t 115.000-ért.
Újszerű, 3x volt a gépén.
Megvehetem szerintetek ?

(#13784) TayRol válasza Gulyopapa (#13783) üzenetére


TayRol
veterán

sokkal olcsóbban nem fogsz találni. hazai vásárlás, garis?

(#13785) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#13783) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Zalaegerszegről hirdetik.
Van itt valaki zalaegerszegi ? :)

(#13786) TayRol válasza Gulyopapa (#13785) üzenetére


TayRol
veterán

Én.:D De Pesten lakom.

(#13787) imyourfriend válasza Gulyopapa (#13785) üzenetére


imyourfriend
őstag

Tesztelés céljából kérdezed? Egerszegtől ~45km-re lakom.

(#13788) A Zéé válasza Gulyopapa (#13785) üzenetére


A Zéé
addikt

Én itt vagyok a héten :)

Just a simple Lineman...

(#13789) Gulyopapa válasza imyourfriend (#13787) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem tesztelés.
Csak azt hittem hogy innen hirdeti valaki ... jobban megbíznék benne.
Bár egy ilyen obinak mi baja lehet ?

A Zéé : hogy érted ? :)

[ Szerkesztve ]

(#13790) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#13789) üzenetére


Gulyopapa
addikt

112.500 ha holnap elmegyek érte Veszprémből.
Szlovák beszerzés, van lepecsételt Nikon garjegye.
1 hónap garit vállal rá ha valami baj lenne vele...

(#13791) A Zéé válasza Gulyopapa (#13789) üzenetére


A Zéé
addikt

hogy Zalaegerszegen vagyok a héten :)
Azt hittem megnézni kőne :

Just a simple Lineman...

(#13792) Gulyopapa válasza A Zéé (#13791) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszi nem.
Nincs mit rajta nézni.
Feltekerem és ha jó, elviszem. :)

(#13793) Throme válasza Larry303 (#13782) üzenetére


Throme
veterán

Jó olvasni tapasztalat alapján megírt hsz-t a 24 MP-es szenzorral szerelt aps-c vázról (illetve magáról a szenzorról), szemben a légből kapott, meggyőződés nélküli baromságáradat, amit egyesek megengedek maguknak.

Érdekes, aki használja nem panaszkodik....

Még Necro véleményére leszek kíváncsi. (ha volt már akkor bocs, annyira nem követem az eseményeket :B )

(#13794) Larry303 válasza Throme (#13793) üzenetére


Larry303
addikt

pár hónapja használom még csak, szal lesz még új info sztem :)
fura azért így az összekép a régi szenzor után, magas isot jobban bírja, de nativ ison szebb volt a másik...persze amúgyis utómunkázik az ember, szal teljesen elvész ez, de nekem a két szenzorból kéne egy :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13795) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#13792) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Az nem baj ha Szlovák beszerzés ?
Akkor így semmi gari nincs rá nem ?

(#13796) atok666 válasza Gulyopapa (#13795) üzenetére


atok666
őstag

Te tudod, h bevallalod-e. Ha esetleg vmi tortenik, akkor kiruccansz Skba es meggariztaod (ebben akar segiteni is tudok). Amugy sem surun hallani, h kipurcanik vmi obi... Ma lodoztem a 85tel es bizony lassucska a fokusza :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#13797) Gulyopapa válasza atok666 (#13796) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mihez képest lassú ?
Ez számomra az elérhető árú portré obi.
Nincs több pénzem rá.
És még vakut is szeretnék majd venni.

(#13798) gab.m válasza Gulyopapa (#13795) üzenetére


gab.m
senior tag

Obinál szerintem lényegtelen a beszerzés helye, ha szép állapotban van. MO-n is csak 1 év garancia van az objektívekre, annyi idő alatt meg úgy sem szokott bajuk lenni. Ha esetleg a fókusz lenne pontatlan, azt mivel fix obi, úgyis tudod kalibrálni a vázadon.

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#13799) imyourfriend válasza Gulyopapa (#13797) üzenetére


imyourfriend
őstag

Arulnak 70-200at 125ert ahogy nezem, az kozel van arban az elkepzeleseidhez. Ellene szoljon hogy a 85os patent allapotban van a kepek szerint. :) Ugirj le holnao es vidd el a fixet. :)

[ Szerkesztve ]

(#13800) atok666 válasza Gulyopapa (#13797) üzenetére


atok666
őstag

Nem veszes, siman hasznlahato. Csak picit lomha a 24-70, 70-200VR2 kombo utan :)
Ritkan hasznalom az uveget, de jo ido volt ma, ugyhogy
megszelloztettem picit. (par mezei kep 1.8-2.0 blenden love)

Atok

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.