Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) #40935168 válasza *Ropi* (#13499) üzenetére


#40935168
törölt tag

Fordítva tudtam, mindenki ódákat zengett az IS nélküliről, a többi már csak jött csendben és a következő "óda" a 2.8 IS II. Mondjuk nekem nagyon számít mindkettő, kb.. :D ;)

(#13502) *Ropi* válasza aldebaran (#13500) üzenetére


*Ropi*
félisten

A váz vakuja vagy külső rendszervaku?

(#13501) Eperkutyus: :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13503) bandigno válasza negyedes (#13496) üzenetére


bandigno
senior tag

Ha ilyen Tamron 70-300-at tudsz venni, akkor vedd is meg! A stabi ÜBER, élességben "szinte" Nikon! Én eredeti áron vettem, de nem fogom megbánni egy darabig! (lottó 5ös után sem :D )

(#13504) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

50000ig tudtok ajánlani vakut ami nem Nikon és jó?

(#13505) #40935168 válasza Gulyopapa (#13504) üzenetére


#40935168
törölt tag

Vmi Yongnuo szar..

;]

(#13506) dabgergo válasza Gulyopapa (#13504) üzenetére


dabgergo
őstag

Használt SB600 miért nem jó?

(#13507) Gulyopapa válasza #40935168 (#13505) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szart nem veszek.
Metz ?
Használt Nikon is jó, de nem veszek 80-100-ért újat, mert minek ?

[ Szerkesztve ]

(#13508) imyourfriend válasza Gulyopapa (#13507) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nikon SB600 belefér ebbe a keretbe, látni már 40ezer forint környékén is ilyen vakut.

(#13509) cOxeR válasza Gulyopapa (#13507) üzenetére


cOxeR
Ármester

Semmivel sem jobb a Metz... mint a YN...

(#13510) Gulyopapa válasza cOxeR (#13509) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ok. Akkor marad a használt Nikon ...

(#13511) Schuby válasza negyedes (#13496) üzenetére


Schuby
aktív tag

Én mindenhol azt olvastam hogy az 55-200 vr egy penge üveg, karcol és magasan kiemelkedik a kitobik közül de Neszójábe fórumtárs pont a napokban szídta, hogy használhatatlan. Nem tudom, hogy az övé hibás vagy csak a gépével nem szeretik egymást. Úgy tudom el is adja, egy próbát megér biztos nem zárkózik el egy teszttől.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#13512) aleister


aleister
veterán

Tokina 24-70 f2.8.
Kíváncsi vagyok rá.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13513) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!
Erről van már valami hír? Jobb valamivel, mint a kritikán aluli elődje azon kívül, hogy kisebb?

Sajnos ez a 35mm 1.8 G elég sokat hibázik nekem is... Az 50mm 1.8 G-be meg nem férek bele általában.

(#13514) negyedes válasza -Valinas- (#13513) üzenetére


negyedes
addikt

ez az ujfajta kit obi a nikontol, kontret tesztet meg nem lattam rola. Sample gallery

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13515) -Valinas- válasza negyedes (#13514) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszi! :) Más: D3200 vázam burkolatának az alja az elülső panelben elrepedt. Van mód ennek cseréjére, szervizeltetésésre? :)

(#13516) aldebaran válasza *Ropi* (#13502) üzenetére


aldebaran
őstag

A váz vakuja.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#13517) dabgergo válasza Gulyopapa (#13510) üzenetére


dabgergo
őstag

Sztem is a SB600-al jársz a legjobban, 40-45e körül van már, és baromi jó vaku, talán egyedül a derítőlap hiányzik róla.

(#13518) dabgergo


dabgergo
őstag

Nem tudom h valaha lesz-e Nikon 58/1.4-em, de ez a bokeh... Nikon visszaél vele, mert tudja h ezért sokan bármennyi pénzt kiadnának, és tényleg:D [link]

(#13519) imyourfriend válasza dabgergo (#13518) üzenetére


imyourfriend
őstag

Valamit valamiert. :p horror aronvan ez az uveg es a teljesitmenye hat... nem egeszen otf van ahova vartuk sztem. Ettol fuggetlen felcsavarnam par kep erejeig. :B

(#13520) dabgergo válasza imyourfriend (#13519) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát nem tudom... sztem ez kicsit túl van lihegve h nem elég éles. Sztem tökéletes lenne ez esküvőfotózásra. A végeredmény ami látszik az a kegyetlen jó bokeh, és az lenyűgöző. Ha fele ennyi lenne elgondolkodnék rajta.

(#13521) bandigno


bandigno
senior tag

Sziasztok!

D3200-höz szeretnék egy portrémarkolatot. Nézelődöm a 3rd party cumók között, de nem tudom melyiket érdemes megrendelni! A fentebb említett Meike márka ebből a szempontból megbízható? Esetleg más vázon már bevált? Vagy netán vmi tutibb utángyártott márkát tudtok ajánlani? Van szórás rendesen, 20-100 font között! :D Ezeket néztem ki: 1 2

Sikerült beszereznem egy 50 1.8 G-t és úgy érzem jár mellé a kiegészítő! :)

Köszi előre is :R

(#13522) dabgergo válasza bandigno (#13521) üzenetére


dabgergo
őstag

Meike alapvetően nem olyan rossz. Én az amazonon nézném, mert ott lehet sokszor hasznos kommenteket olvasni a konkrét termékről: [link]

Nagyon olcsót én nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#13523) bandigno válasza dabgergo (#13522) üzenetére


bandigno
senior tag

én 20-30 font körüli árban nézegetem, az már túl olcsónak számít? D3200-höz a Meike annyiba kerül, viszont kap hideget-meleget... :DDD

(#13524) dabgergo válasza bandigno (#13523) üzenetére


dabgergo
őstag

Nem tudom h D3200 esetében mi számít nagyon olcsónak, csak annyit akartam mondani vele h sztem kerüld el ezeket a nagyon rossz minőségű műanyagbolt készülteket, sokszor a gombok sem működnek normálisan rajtuk.

(#13525) bandigno válasza dabgergo (#13524) üzenetére


bandigno
senior tag

igyekszem kikerülni, ezért is érdeklődöm! Köszi a válaszodat! ;)

(#13526) A Zéé válasza bandigno (#13525) üzenetére


A Zéé
addikt

Mielőtt bármit is vennél. Azt ugye tudod, hogy ezekkel a marcsák csak úgy alkalmasak exponálásra, ha azzal a kis madzaggal össze vannak kötve a vázzal? Ami szerintem eléggé kényelmetlen, és nem igazán praktikus.

Just a simple Lineman...

(#13527) bandigno válasza A Zéé (#13526) üzenetére


bandigno
senior tag

ezt tudom, még ezzel tudnék a legjobban együtt élni, de a tárcsa hiányát emésztenem kell vagy lemondani az "M" módról :) ...vagy veszek 'majdvázárban egy markolatot :C ..pff, elgurult a gyógyszer Nikonéknál az árazással.

(#13528) A Zéé válasza bandigno (#13527) üzenetére


A Zéé
addikt

Akkor oké. D3x00-ra nincs eredeti markolat, de még D5x00-re se. Nincsenek felkészítve rá. Sztem pont ezek miatt nincs is sok értelmük ezekre a vázakra.

Just a simple Lineman...

(#13529) bandigno válasza A Zéé (#13528) üzenetére


bandigno
senior tag

..értelme épp volna! pont a portrézás :) csak ha nekik nem éri meg, akkor..! mondjuk nekünk sem érné meg, ha lenne!

(#13530) indigo válasza bandigno (#13529) üzenetére


indigo
aktív tag

Én is nemrég akartam a D5300 vázhoz egy portrémarkolatot és a Nikon a következőket írta: "A D5300-as készülékhez sajnos nem létezik Nikon által gyártott portrémarkolat és utólag nem is fognak hozzá gyártani, mivel a belépő szintű digitális tükörreflexes fényképezőgépek esetében a fő cél az, hogy a termék felhasználóbarát legyen: tehát minél könnyebb és egyszerűen kezelhető."
Ezek szerint a belépő váz az egyszerűségre törekszik. Nem is értem, hogy akkor miért van a módválasztó tárcsán automata módon kívül másmilyen is :(

[ Szerkesztve ]

(#13531) -Valinas- válasza indigo (#13530) üzenetére


-Valinas-
senior tag

A baj az, hogy sokan nem is nagyon tekernek el arról a módról...

(#13532) A Zéé válasza bandigno (#13529) üzenetére


A Zéé
addikt

volna... ha lenne értelmes funkciója. De így csak kvázi hasztalan műanyag tégla, amitől bazi nagy lesz a váz... Használni nem tudod rendesen, mert ahogy mondod nincs tárcsa, nincsenek gombok, ergó folytonos fogásváltás kell, ha állítani akarsz valamit, ami szerintem hosszú távon lassabb, és megterhelőbb, mint kicsit kitekert csuklóval portrézni. Van egy expó gomb amit madzag nélkül nem tudsz használni... A madzag meg ott lifeg, elakad, kicsúszik, a vázon az a gumi ajtó kinyúlik, ha nincs a helyén, 1 hónap után esélytelen lesz visszarakni.
Egyedüli nyeresége talán a kicsit jobb fogás, meg a +1 akku hely, bár utóbbi azért nem olyan komoly előny szerintem. Na meg persze az elmaradhatatlan, portrémarkolattal már komoly fotografinak néznek érzés

(#13530) indigo
Ez van, ezen nem kell csodálkozni szerintem, egy professzionális felhasználásra szánt kiegészítőt (mert egy portrémarkolat az, bárki bármit is mondd) persze, hogy nem készítenek el egy amatőröknek szánt vázra.

(#13531) -Valinas-
Ugyan miért lenne baj? Maximum mókás lehet kicsit, de hogy nagy bajt nem csinál vele, pláne neked, az is biztos :N

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#13533) Frigetrus válasza indigo (#13530) üzenetére


Frigetrus
senior tag

"a fő cél az, hogy a termék felhasználóbarát legyen: tehát minél könnyebb és egyszerűen kezelhető"

Mert a portrémarkolat aztán bonyolulttá teszi a kezelést... :W
Egyszerűen csak annyi a cél ezzel, hogy nem csinálnak markolatot a belépő vázakhoz, hogy ha ilyen extrákat akarsz akkor vedd meg a drágább modelleket.

Más téma:
Ma harmadjára is visszakaptam a D90-em szervizből, cserét kértem, egyelőre nem kaptam. 11 oldalnyi dokumentáció, és példa képek a memória kártyán sem hatották meg őket. Ellenben nagyon úgy érzem, hogy továbbra sem lesz jó a masina, bár tesztidőszak következik, majd elválik.
Azt írták, hogy hosszas tesztelés után sem tapasztaltak hibát, de megint mindent a gyári értékekre állítottak. Kiolvastam az expó számot a szerviz előtt, és most a szerviz után, és 60 képet sem készítettek vele összesen. Hosszas tesztelés :Y . Jó ne tegyenek bele 1000 expót, de 100-200-at nyugodtan beletehetnek, nem fog földhöz vágni. Én több ezer kép után mertem kijelenteni azt, hogy ezzel a vázzal valami gebasz van. Folyt. köv.. :(((

(#13534) imyourfriend válasza dabgergo (#13520) üzenetére


imyourfriend
őstag

dxo kerüljön bármennyibe, maximum egy 50f/1.4-el megoldod. Értelmetlenül állok amúgy az árak előtt, fogalmam sincs miért kerülnek ennyibe ezek a lencsék.. Jó bokeh félmillióért.. látszik hogy nem ide szánták ezt az obit, de mit gondolnak az emberek hány %-a veszi meg a Sigma 50/1.4 vagy a Nikon 50/1.4G helyett/mellé amikor az árából majdnem 5 db 50/1.4G futja. Én megelégszem [link] bokeh-val is. Nem utolsó sorban egy használt d700 vagy d600+50/1.4G is kifutja az 58mm f/1.4G árából.

Más: ma kezembeadták pár percre az a7r+Sony 35/1.4G szettet elektronikus átalakítóval, MF only. Hát elég furcsán vettem a levegőt amikor belenéztem, pl az élességjelzés.

(#13535) -Valinas- válasza A Zéé (#13532) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Nekem valóban nem baj, de aki megvesz egy ilyen gépet, vegye már a fáradságot, hogy legalább a P módig eltekerjen... :D

(#13536) *Ropi* válasza aldebaran (#13516) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mennyi szünet van a képek közt? Függ az időköztől? Mindig ugyanannyi kép után csinálja?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13537) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha manual focus üveget aggatnék egy Nikon D5100-ra, azesetben nyilván a fénymérés igen (ez nem is lényeg), viszont a fókuszjelző "pontocska" működne-e?
Egy ilyen obiról lenne szó. :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13538) -Valinas- válasza -Valinas- (#13515) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Erre valaki tud valamit? :)

(#13539) imyourfriend válasza jaffa 2843 (#13537) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezzel a modellel, és a többi AI üveggel nem lesz fénymérésed D5100-on, M módban és vakuhasználat nélkül. 50/1.8G-ben nem gondolkoztál?

[ Szerkesztve ]

(#13540) A Zéé válasza jaffa 2843 (#13537) üzenetére


A Zéé
addikt

Elvileg működik, mert azok a pöttyök nem a mattüvegen vannak.

Amúgy arra kíváncsi lennék, hogy hogyan merült fel ez az obi, és a vele járó minden macera ennyi pénzzért? Milyen szitu az, ahol egy 80k-s AF-S 50/1.4 nem lenne elég?

Just a simple Lineman...

(#13541) forceberg válasza jaffa 2843 (#13537) üzenetére


forceberg
veterán

Nem érdemes ilyenekkel foglalkozni...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13542) anaqer válasza -Valinas- (#13513) üzenetére


anaqer
veterán

Egyébként kifejthetnéd, hogy a korábbi 18-55 VR miért "kritikán aluli" szerinted, és milyen aspektusainak javulását várod egy mechanikailag tisztán kényelmi szempontokból átbirizgált változatától... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13543) -Valinas- válasza anaqer (#13542) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Az árához képest valóban nem rossz objektív, de a műanyag bajonett, a lassú fókusz, a kényelmetlen manuális fókusz, a számomra nem megfelelően éles képminőség (bár van, akinek bőven elég, nekem a fix mellett igenis feltűnik)... Nyilván ha az árát tekintjük, akkor egy szuper kitobi.

Egyébként ezzel meg is válaszoltad a kérdésemet, köszönöm szépen!

(#13544) imyourfriend válasza A Zéé (#13540) üzenetére


imyourfriend
őstag

Max videózni, de amennyibe kerül.. és D5100-ban kifejezetten pici kereső van.. bár Ő tudja. :)

(#13545) A Zéé válasza imyourfriend (#13544) üzenetére


A Zéé
addikt

áááh ennyi pénzért :Y 750 usd az obi, 105 a mattüveg... Ha csak nem örökölte/kapta az obit valakitől még az se lenne racionális indok szerintem :N

Just a simple Lineman...

(#13546) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#13537) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Gondoltam, hogy többeket mélyen fog érinteni a téma, csupán érdekelt a dolog. :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13547) aldebaran válasza *Ropi* (#13536) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem függ. Volt olyan, hogy 3-4 kép után "lefagyott", utána csinált 1 képet, megint "lefagyott", majd megint 3-4 kép után. ha nem akartam gyorsan fényképezni, csak szépen 1-1 képet, gond nem volt egy szálse. :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#13548) imyourfriend válasza jaffa 2843 (#13546) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem érint méllyen, nekem is voltak ilyen dolgaim hogy kurblis vastömböket akartam venni melyek nyitott rekeszen foslágyak majd utána valahogy összeszedték magukat, de arra már ott van az 1.4G vagy 1.8G. Egyszer mindenki átesik rajt, legalábbis a gondolatán hogy milyen jól jönne a fényerő. Majd egyeseknek elég pár szó és rájönnek hogy nem annyira jó bolt ez, mások elkezdenek videózni vele és megéri nekik de van olyan csoport akik megveszik és bukással túladnak rajt mert nem tudják használni megfelelően. Egy dolog hogy ott van az f/1.2-es rekeszérték, de hogy azt te sötétben manuálisan és megfelelő sebességgel tudd használni egy D5100-on, nem akarom lebecsülni a képességeidet de sok idő lenne mire perfektül menne. Ehhez hozzájön hogy kellene egy mattüveg ahogy Zéé írja és fénymérésed nem lenne az üveggel. Innentől te döntöd el hogy mi hogyan éri meg. Egy 50/1.4G 75-80ezer, 50/1.8G 45ezer jó magyar forint.

(#13545) A Zéé: Annyi pénzért már egy 50/1.4G meg szűkösen egy 85/1.8G és van két használható lencsém. :D

(#13549) *Ropi* válasza aldebaran (#13547) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egészen véletlenül nem a memóriakártyád sebessége a szűk keresztmetszet? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13550) aldebaran válasza *Ropi* (#13549) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát elvileg class10-es 30MB/s-os... De kicserélem és megnézem majd.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.