Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) imyourfriend válasza #40935168 (#13996) üzenetére


imyourfriend
őstag

:R De általában mindig arról beszélnek, hogy milyen a szenzor mennyire bírja az iso boostot.. mintha ez számítana közben meg ott van jópár más fícsör mely sokkal jobban jöhet mint az iso boost olykor.. vagy rosszul gondolom? Nem az ethernet vagy a wifi az amire gondolok, legyen a világosabb kereső vagy hogy 2 kártyafoglalat esetleg időjárásállóság.

(#14002) #40935168 válasza imyourfriend (#14001) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát szerintem igen. Meg ha jobban megnézi valaki a valós teszteket, amiket dpreview is csinál, akkor kiderül, hogy RAW-ban, NR off állásban a DxO-ban jobbnak pontozott magas iso eltérések nem is annyira nagy eltérések Canon és Nikon között, sőt. Csak ők komplexen mérnek.. ami az érdekes, inkább az, hogy például shadow-kból hihetetlen nagyot lehet húzni szignifikáns extra zaj nélkül Nikonnál. Ami kényelmessé tesz nagyon mondjuk sok kültéri szitut. Kb derítőlapok helyett szenzorból derítesz :D Na kis túlzással, mert profiként én is derítőlapoznék nyilván, de rengeteg helyzetben szimplán jól ki lehet a világos háttér előtt álló embert úgy hozni, hogy a világos háttér is jól ki van exponálva (arra mér a gép), az illető ugye sötét lesz, azt meg szenzorból kicsit felhúzod és kész is a varázslat.

m3ss-nek még vagy 1-2 hónapja átdobtam egy hortobágyi NEF-et, szanaszét lehetett cibálni a képet a shadow csúszkával és ez tetszik vagy sem, de szerintem klassz, mert fontos momentumot ronthat el az ember akármi miatt, kapkod, benézi, stb.. bármi, mégis menthető marad a kép.

Felhőből is (kiégésből) tud varázsolni, de kevesebbet a shadow-hoz képest.

Amúgy én mostanában kezdek lejönni a számokról és inkább figyelek a képre, mert nem árt kimoccanni a kő technokrata szemléletből néha. A PZ grafikonjait szeretem, de ott sem a pontokat nézem, hanem a lényeget, "nagyjából" magas oszlopok legyenek :D aztán csókolom. :))

(#14003) *Ropi*


*Ropi*
félisten

(#14004) imyourfriend válasza *Ropi* (#14003) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nincs nalam most a javitasi papirja, de az enyemet mar tavaly zarcsereltek a papirok szerint. ;)

(#14005) *Ropi* válasza imyourfriend (#14004) üzenetére


*Ropi*
félisten

Örülj neki! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14006) Chance válasza Throme (#13970) üzenetére


Chance
tag

Az utóbbi 2-3 hétben itt a ph-n csak vagy 2-3 topikban. Kikeresgélni most nem fogom, de volt szó róla a kezdő fotós topikban, ha jól emlékszem itt is, valahová még én is linkeltem egy flickr albumot, hogy illusztráljam az 55-300-zal is lehet vállalhatót lőni. Szóval nem, nem hallucináltam.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#14007) Throme válasza Chance (#14006) üzenetére


Throme
veterán

Te ezt most direkt csinálod? Meséld már el nekem légyszíves hol lett olyan leírva általam (más meg nem érdekel) hogy nem jó, szar, vagy vállalhatatlan képek készülnek vele?? Tényleg nem érted, vagy csak engem bosszantasz?
Forceberg leírta a saját tapasztalatát, én meg az enyém. Ennyi. Majd a kérdező eldönti mit vesz.
(ezek után azon se csodálkoznék, ha átmenne canonosnak ;] ).

(#14008) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Nyugi mááá :))

(#14009) Real_Necro válasza *Ropi* (#14005) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lehet földhöz vágnám és váltanék canonra annak tudatában, hogy zárcsere után is tolja az olajat a szenzorra... :W

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14010) Chance válasza Throme (#14007) üzenetére


Chance
tag

OK, akkor egy kis elemzés, hogy ne bosszantsd magad feleslegesen: Mutasd meg nekem légyszi, hol hivatkoztam én Rád akár csak 1 szóval is, hogy annak ellenére, hogy te leírod a kitobikat, azok jók?
Én Csak Forceberg kommentjével értettem egyet, amiben azt írta, hogy szerinte nem rossz az 55-300 képe. A második kommentemben sem említettem meg sem a nevedet, csak mivel te személyesen hozzám szóltál, neked válaszoltam, hogy az utóbbi időben (is) sokan leírják a kitobikat, persze főleg olyanok, akik ki sem próbálták őket.
Szóval akárhányszor olvasom a kommenteket, nem látom, hogy akár csak utaltam volna rá, hogy Te szoktad szidni a kitobikat.
Szerintem félreértetted/magadra vetted az első kommentemet, és lendületből reagáltál is.
Peace

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#14011) imyourfriend válasza Real_Necro (#14009) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezt kitol tudod? :) Iranyjelzon egy emberrol tudok aki lehet hogy igy jart, de O nincs nem tudja pontosan hogy csereltek e neki zarat vagy nem. Nekem pl semmi gondom sincs vele. Amj meg rarakodott 5ezer expo alatt par folt az minimalis es max 15 percet vett igenybe a leszedese.

[ Szerkesztve ]

(#14012) aleister válasza *Ropi* (#14003) üzenetére


aleister
veterán

Te *Sóspálcika*, Te!

Egyrészt a tegnapi napon csak 3-an linkelték ezt be, másrészt már itthon is cserélik a zárat. ;)

(#14007) Throme:
Szerintem nyugi. Most nincs igazad. A kolléga semmi rosszat nem csinált.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14013) #40935168 válasza aleister (#14012) üzenetére


#40935168
törölt tag

:D

(#14014) *Ropi* válasza aleister (#14012) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó'vanna, N-betűsből nem vagyok napramásodpercrekész. Akarom mondani nagyon kész vagyok tőle... :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14015) aleister válasza *Ropi* (#14014) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem meg már több időt töltesz ebben a topicban, mint én. :)

...ami hozzátenném nem baj. Hamarosan tiszteletbeli nikonosnak választunk. A canonosok emiatt kiutálnak. Egyre kevésbé találod a helyed. A munkádban szétszórt leszel, s többet nyúlsz a pohár után. A barátok is elmaradoznak.
A végén fekete ruhát öltesz, és esténként az égboltot bámulod, hogy vetít-e valaki hatalmas fényszóróval ropi-jelet az égre. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14016) Throme válasza Chance (#14010) üzenetére


Throme
veterán

"félreértetted/magadra vetted"
Na akkor ez volt a probléma.
rendben!

(#14017) #40935168 válasza aleister (#14015) üzenetére


#40935168
törölt tag

És végül eladja a Canon szettet.. és áttér az erő szebbik oldalára :DDD

(#14018) Larry303 válasza Kleroo (#13990) üzenetére


Larry303
addikt

én menthetetlen bokeehmániás vagyok, de még jól bírom a 7100-vel :DDD
tegnap azért, hogy szomjam oltsam, hasaltam kicsit a fűben, a 105össel.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14019) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

LR-ban mit jelent a soft proofing ?
Larry én is az vagyok de most nem tudok kinyögni még egy 7100 árát a jobb bokeh-ért.
A 85 1.8 így is szintlépés volt nekem, szóval ezzel elleszek egy ideig ...

[ Szerkesztve ]

(#14020) imyourfriend válasza Larry303 (#14018) üzenetére


imyourfriend
őstag

Van kedved es idod hozza akkor kiprobalhatod a 600ast, mondjuk kivancsi lennek en us hogy mifele bokeh-t varazsol a 105ossel.:)

(#14021) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#14019) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Most néztem épp az 5Dmk2 mappámat.
Sok szép kép van de rengeteget elkúrtam a rossz, pontatlan AF miatt ...
D7100-nál ilyen nincs, vagy csak nagyon elvétve.

(#14022) aleister válasza Gulyopapa (#14021) üzenetére


aleister
veterán

Ropiii, Roooo-piiiii! :DD ;]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14023) Larry303 válasza Gulyopapa (#14021) üzenetére


Larry303
addikt

az mk2 nél tudtommal ismert jelenség volt mint ahogy nikon oldalán is van pár váznak ismert-hasonló hibája
szal ez most már tökmindegy :DDD
inkább árodozzál kicsit a 85ösről, pár tesztképpel, az sokkal jobban érdekel :)

imyourfriend: mire gondolsz konkrétan

aleister: ropi sztem nagyon jól tudja ezt :DDD btw az mk3 fokuszáról viszont ódákat zengett

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14024) Kleroo válasza Larry303 (#14018) üzenetére


Kleroo
veterán

Respect :R :DDD

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14025) Gulyopapa válasza Larry303 (#14023) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem rakok fel tesztképeket.
Maradjunk annyiban hogy jó a 85-ös a D7100-as vázon.
Hasonló lehet mint neked a 105-ös :)
Persze, olyan sosem lesz mint egy D800-on, de ami késik, nem múlik :)

[ Szerkesztve ]

(#14026) Larry303 válasza Gulyopapa (#14025) üzenetére


Larry303
addikt

ennyi, hogy jó?
reméltem vmi áll leejtést vagy hasonlót :DDD ahogy néztem itt-ott gyönyörű rajza van...megnéznék pár nyers képet a 7100esen -tisztán technikai jelleggel :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14027) *Ropi* válasza aleister (#14022) üzenetére


*Ropi*
félisten

Helyesen betűzve: r03.14. :DDD

(#14023) Larry303: Nemrég sikerült kifektetnem az AF-jét, de nem adta magát egyszerűen... :D Az AF-je -3 Fé-ig működik, én meg gondoltam tesztelem szembefényben 3 Fé korrekcióval...Na azt már nem szerette. :N De ilyen se sűrűn ferdül elő életszerűen, hacsak nem "high key"-t fotóz az ember amit nem vakuval lő túl, hanem a váz expókorrekciójával... ;)

(#14021) Gulyopapa: Az 5D2 köztudottan csak a középső AF pontjával volt használható. :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14028) Larry303 válasza *Ropi* (#14027) üzenetére


Larry303
addikt

gulyo sztem nem ilyen szitukra gondolt :DDD
múltkor én is "testeltem" a 7100esét nappal szemben, havert síelés közben jpg bursttel. elégedett voltam az eredménnyel :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14029) aleister válasza *Ropi* (#14027) üzenetére


aleister
veterán

Hozzátenném "Ro" betű is van a görög abc-be, ha már a Pi-t használod. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14030) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Azért az remélem világos minden kezdőnek hogy csak azért mert jó gép van a kezében, lehet oltári fos képeket is csinálni.
Ez most csak a 85-ös lencsével kapcsolatban jutott az eszembe.
Az első nap egymás után lőttem a hulladék képeket ... hiába a jó lencse, jó gép
A fotóson múlik "minden". :)

[ Szerkesztve ]

(#14031) m3ss válasza Larry303 (#14028) üzenetére


m3ss
veterán

de soha nem fejti ki hogy milyen szitukra gondol. csak hajtogatja hogy szar a fokusza az mk2-nek...
milyen uveggel, milyen korulmenyek kozott? bekalibralt uvegrol van szo? tesztkorulmenyek kozott jo volt, de utana megis allandoan rontott?
lehet alapbol felrehordott a hasznalt uveggel..akkor meg nem kell csodalkozni hogy sok a rontott kep.
persze nem vitatom, o hasznalta...de a fel vilag ezzel a geppel fotozott jo sokaig, hogy lehet akkora hulladek?

"Az AF-je -3 Fé-ig működik"
ez amugy mit jelent? nem ertem :N

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14032) Freddy76 válasza m3ss (#14031) üzenetére


Freddy76
addikt

"de a fel vilag ezzel a geppel fotozott jo sokaig" Sőt: nem sok dslr van, amelynek ekkora kultusza lett volna a maga korában... Én is fenntartásokkal fogadom az ilyen "nagyon szar a fókusza" kijelentéseket.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14033) #74459392


#74459392
törölt tag

Nem tudom, hogy normális jelenség-e, de a D90 + Nikon AF 24/2.8 (nem D) gyakorlatilag csak a középső fókuszponttal pontos. Az összes többivel baromi nagy backfocus van.

(#14034) m3ss válasza #74459392 (#14033) üzenetére


m3ss
veterán

az erdekes, jol vilagitott helyen nezed? vmi "vizszintes mintat" probalgatva is?
mas obival is? lehet vki imbuszkulccsal megszerelte a vazat... :D akkor csak a kozepso lesz pontos...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14035) Gulyopapa válasza m3ss (#14031) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem ragoznám túl ezt a dolgot, csak még annyit hogy az utána következő 7D ég és föld volt, AF gyorsaságban, és pontosságban.
Nem mondtam hogy hulladék, csak sok volt a rontott képem.
Legtöbbször 50 1.8 II-vel használtam.

(#14036) #74459392 válasza m3ss (#14034) üzenetére


#74459392
törölt tag

Többi obival (50 és 85) szerintem jó.
Unatkozom melóhelyen, hülyülök a 24-essel, az túlzás, hogy jó fényviszonyok között, iroda.
De ez is olyan, mint a 35-ös volt. Néha betalál, néha nem. A szélsők meg inkább nem:) Távolra (3-4 méter) rosszabb a helyzet, közelre ok. Na de nem csak 1 méterről akarom használni :)
Remélem nem állítgatták, elég újnak nézett ki mikor átvettem, meg nem is olyan arc volt, mint aki foglalkozott volna ilyesmivel.

(#14037) forceberg válasza m3ss (#14031) üzenetére


forceberg
veterán

-3FÉ: F1.0 / 8sec.
Ált. ISO100-ra adják meg.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14038) Larry303 válasza Kleroo (#14024) üzenetére


Larry303
addikt

csak, hogy értsd a betegségem súlyosságát, képes vagyok téma nélkül lődözni, a buké miatt :DDD

amúgy főleg azt próbálgattam, hogy mennyire szögletesedik a rekeszeléssel...ezek f8on készültek

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14039) psycroptic


psycroptic
őstag

Az SB700 teljesítménye ki tudna szolgálni egy 60*90cm vagy 80*120cm softboxot? Vagy ahhoz már karcsú?

PSNID: Tomy83PS

(#14040) #40935168 válasza forceberg (#14037) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mindenki máshogy adja meg kicsit.

Canon: EV -2 - 18 (at 73°F/23°C and ISO 100)
Nikon: -2 to 19 EV (ISO 100, 68°F/20°C)
Sony: EV 0 to 20 EV (at ISO100 equivalent, with F2.8 lens attached)
.
.

[ Szerkesztve ]

(#14041) Gulyopapa válasza Larry303 (#14038) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én is szoktam agyhalált játszani a géppel :DDD

(#14042) forceberg válasza #40935168 (#14040) üzenetére


forceberg
veterán

Nincs ezzel baj, de a két nagy, kb. ugyanazt mondja.
A szonis -3FÉ-s F2.8-cal sincs semmi baj, az is teljesen érthető.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14043) #40935168 válasza forceberg (#14042) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ezt nem értem. Sony-s -3 ? 0-t írnak.

(#14044) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

D7000+18-200VRhez valakinek jó "holster/top load" táska ötlete? Fontos, hogy védje ütödéstől... és nem kell más elférjen benne "kicsi" is legyen. vmi ilyesmi. [link]

Kicsit többet költöttem D7000+18-200VRra mint terveztem (210K) de helyben volt, nem vitte el fél napom a BPre való feljutás, vásárlás, hazaút. :DD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14045) imyourfriend válasza Larry303 (#14023) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kíváncsi vagyok valamelyest az üvegre, jobb idő lesz összefuthatnánk valamikor Szhelyen, aztán odaadnám addig a vázat egy bokeh varázsra.

(#14046) forceberg válasza #40935168 (#14043) üzenetére


forceberg
veterán

Az F2.8 az -3FÉ az F1-hez képest!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14047) Kleroo válasza psycroptic (#14039) üzenetére


Kleroo
veterán

Persze!
A kérdés inkább az, hogy milyen témát(rekesz), és milyen távolságból fotóznál(softbox@téma távolsága)

szerk illetve azért a záridő is lehet kérdés, ha strobistkodni szeretsz nappal kültéren....na itt már lehet karcsú lesz, a legerősebb SB800 is bőven a necces kategória HSS záridőkön.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14048) balintkagan1 válasza psycroptic (#14039) üzenetére


balintkagan1
tag

Szerintem is igen, csak kérdés milyen közel rakod a témához.

(#14049) psycroptic válasza Kleroo (#14047) üzenetére


psycroptic
őstag

és (#14048) balintkagan1: :R

A HSS-re nem alkalmas gépem van(D5100). A max vakuszinkron amit tud az az 1/200s.

A téma az fél vagy egész alakos portré (f1,8-tól f5,6-ig saccperkábé) illetve makróhoz is kipróbálnám.

PSNID: Tomy83PS

(#14050) #40935168 válasza forceberg (#14046) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja hogy ha közös nevezőre hozod.. ok világos.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.