Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#13050) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Még mindig gondolkodom hogy mit vegyek portrézni.
Szülinapomra meglepem magam valamivel ...ezek a fényerős zoomok egyre jobban tetszenek.
A 85 1.8-at mindenki dícséri de az fix 85 és csókolom ...
Nyárig még van időm rágódni rajta ...

(#13052) atok666 válasza HThomas (#13047) üzenetére


atok666
őstag

Ugy remlik, hogy forceberg kolleganak van/volt ilyen uvege...

Atok

(#13053) atok666 válasza Gulyopapa (#13051) üzenetére


atok666
őstag

Vmi jofele 70-200/2.8, ha a keret engedi

Atok

(#13054) imyourfriend válasza torzo (#13048) üzenetére


imyourfriend
őstag

Annyiba kerül kb mint a 70-200 2.8 OS, bár embertől függ hogy milyen gyútávot szeretne, azért a 70-200-asnál élesebb az 50-150 2.8 OS HSM a PZ szerint mondjuk. Más kérdés hogy az illető elveti e a későbbi FX-re váltás lehetőségét, ha igen akkor 50-150. :)

(#13051) Gulyopapa: Legyen egy Tamron 70-200 2.8 a meglepetés. :B

(#13055) TayRol válasza HThomas (#13047) üzenetére


TayRol
veterán

A stabi nélküli kevésbé jó...

(#13056) Gulyopapa válasza imyourfriend (#13054) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Az jobb mint az 50-150-es Szigma ?

(#13057) imyourfriend válasza Gulyopapa (#13056) üzenetére


imyourfriend
őstag

50-150 2.8 70-200 2.8 Bár hozzátéve ezeket D200-on mérték szerintem inkább azt nézd hogy hol szeretnéd használni. Ugye mondtad a 85/1.8G-t, az 50-150 közepe felé van, és az 50-es kezdő nem is olyan rossz ha kicsit közelebbről kell vagy nagyobb dolgot ami nem fér bele a 70-200 tartományába. De ha úgyérzed elég a 70-es kezdő akkor a 70-200 a befutó. Tayrolt kérdezd meg, Ő csak jókat mondott a Tamronról. :)

[ Szerkesztve ]

(#13058) TayRol válasza imyourfriend (#13057) üzenetére


TayRol
veterán

kicsivel lassabb, mint a sigma, és jóval lassabb, mint a nikon, de képe kárpótol mindenért.

50-150-es sigmák használtan olyan 100e körül mennek, a nem stabisok.

(#13059) Larry303 válasza Gulyopapa (#13051) üzenetére


Larry303
addikt

én ahelyedben kipróbálnám ezt a sigmát, pont portrézni überjó sztem, és még kifizethető

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13060) imyourfriend válasza Larry303 (#13059) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kerdes hogy rajzol a 7100ason. De 100k-t megerhet boven egy megkimelt darab.

(#13061) HThomas válasza TayRol (#13055) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én a stabisat nézegettem. Gondolkodom a MILC váltáson, és elkezdtem összeszedni, hogy melyik rendszerben kb mennyi lenne az a pár obi ami rövid- és középtávon szóbajöhet.

Kérdés még a fókusz sebessége. Kár, hogy nincs 50-150 DX Nikon verzió, kíváncsi lennék az árára.

(#13062) Larry303 válasza HThomas (#13061) üzenetére


Larry303
addikt

szorozd meg kettővel -simple as that

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13063) TayRol válasza Larry303 (#13062) üzenetére


TayRol
veterán

legalább...

(#13064) flash- válasza Mawyx (#13020) üzenetére


flash-
veterán

"18-55 harmatgyenge, egy 20ezres kompakt százszor többet tud, az a kis vacak tud videót meg nagy zoom van rajta, ezen meg semmi nincs."

Már megírták többen,én is csak alá tudom támasztani hogy a dslr fotózás nem arról szól hogy nyomom a gombot és jönnek a jó képek.
DSLR gépeknél hatványozottan igaz az a már lerágott csontnak tűnő de mégis totál igaz dolog hogy a fotós alapokkal tisztába kell lenni ahhoz hogy olyan képeket tudjunk készíteni mint egy kompakt gépekkel.Ha pedig DSLR minőséget szeretnénk megközelíteni akkor pedig ennél már még magasabb tudás kell amihez kell 1-2 erről szóló könyv elolvasása,és 10-20 ezer lőtt fotó mire nagyjából meg fogjuk tudni valósítani a könyvben olvasottakat.
Ehhez idő kell,és szándék-kedv.Ha nincs meg tényleg az lesz a legjobb ha eladod a gépet mert akkor valóban más való neked.

Azért azt hozzáteszem hogy "van olyan zoomos " egy 18-55 mint egy kompakt.Hiába "több a zoom" a kompakton, 18-55 be belenagyítva is jobb képed lesz mint egy kompakttal.Ha belenagyítasz már az is "zoom"

"mert nem tudom mit kell nézni rajta és annyira nem érdekel a dolog, hogy én napokat töltsek az obin lévö számok tanulmányozásával."
Ez tényleg nem bonyolult.
Próbálgasd a géped. különböző helyzetekben.szobában,szabadban.18 ra,55-re és kettő közé az obit tekerve.
Meg fogod érteni hogy mennyi az annyi.

Azért egyet árulj már el.Mire kell neked a gép?
Ha nem akarsz természetfotózni vagy sportfotózni esetleg kilóméterről épületet fotózni akkor nem fog neked kelleni nagy tele(pl 55-200 stb..)

Mielőtt eldnád a géped próbáld meg ezt a könyvet elolvasni(elérhető interneten is :D ).[link]
Nagyon sokat segit,

illetve nem árt ha a géped referencia útmutatóját is átnyálazod párszor.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13065) imyourfriend válasza flash- (#13064) üzenetére


imyourfriend
őstag

Hozzateve 18-55 egy kurvajo optika. Elszor nekem is keves volt majd elkezdtem hasznalni es megszerettem. Igaz hogy d60al egyutt eladtam. De maig is vagyom olyan obira ami ilyen sulyu es csak 15 ezer. Nameg ilyen zoomtartomanyt tud mint a kitobi.

(#13066) aleister válasza flash- (#13064) üzenetére


aleister
veterán

Ez a tipikus "de szar ez a Nikkor 85/f0.9 H obi, csak 1x-es zoom van rajta, miközben a tipitapi telefonomon 20x-os".

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13067) Mawyx válasza flash- (#13064) üzenetére


Mawyx
senior tag

Obi jelölésen az AF meg Vr stb jelöléseket értettem. Tudom ott a google, de gondoltam ha vki fejböl vágja, az csak egyszerübb mint én mire napok alatt megfejtem, hogy egyáltalán milyen obit tudok erre a vázra ráoperálni... Ti vágtátok is gyorsan, 200 vagy 300 végü AF-es obit nézzek, mert csak akkor lesz autofokuszom és a VR-es jobb, mert rezgéscsillapitós, de drágább, ennyit fogtam fel úgy kb-ra.

Még nem volt idöm kipróbálni a gépet, munka elött- után sötét van,a lakásban is félhomály van nálunk. Hazafele pirosnál állva a kocsi belsejét tudtam eddig lekattogni csak, de az megvan vagy 30-szor :D Mondjuk adott szituban sem lesznek ideális körülmények, idöjárást, fényt nem lehet befolyásolni,nem csak jó idöben kell a kép.

Kilóméterröl kell épületet meg vmiket fotoznom,hogy felismerhetö legyen, nem kell dijnyertes kép, de egy telefonos távoli paca amin maga az épület is épphogy csak látszik bolhában, nemhogy még aminek igazán rajta kéne lennie, az nyilván értékelhetetlen.
Értem én, hogy jó obi a 18-55, csak bolha nagyságú rajta amit le kell fotoznom, mert messze van és nem lehet közelebb menni és hiába nagyitom fel azt a bolhát, az még mindig csak bolha, legfeljebb egy kicsit nagyobb bolha. Valamire biztos jo, de erre a dologra ez kevés. Nem azt mondom, hogy szar obi, de igy adták, kell is rá a családi szülinapokhoz, de a leirt szituhoz venni kell hozzá egy messzebbre látót. Azért meg nem kell lenézni, mert nem birtam egyböl egy komplett felszerelést venni, örültem, hogy ennek az árát ki birtam nyögni, meglesz a másik obi is idövel, ha van értelme. Ha ugy látom, hogy nincs, akkor ezt beboritom a kukába és veszek mást vagy inkább eliszom az árát, de nem hinném azért, hogy annyira szar lenne ez a gép.

Az utmutatoját már lapozgattam kicsit, de még magázódunk :D

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#13068) torzo válasza imyourfriend (#13065) üzenetére


torzo
Ármester

Nincs kedvem sokat lapozgatni, de a 18-55 volt itt már sz@zva bőven.
Egyetértek a dicsérettel. A 18-55 20 k körül kapható használtan, a vr-je jó, a témák 70%-ára elég, és pille könnyű, kicsi! Ezért a pénzért csúcs. Kiváncsi vagyok, milyen lesz az új változat. Állítólag még kisebb és már vrII.

(#13069) torzo válasza Mawyx (#13067) üzenetére


torzo
Ármester

Olvasd már el a Scott Kelby könyvet!!! Addig nem érdemes több szót fecsérelni az egészre. Ha annak elolvasása után sem tetszik meg a dslr világa, akkor meg vissza a kompakthoz. Úgy fikázol egy varázslatos világot, hogy még semmit sem tudsz róla. :K

(#13070) Mawyx válasza torzo (#13069) üzenetére


Mawyx
senior tag

Te meg olvasd már el mire kell a gép. Ha a 18-55-tel te lefényképezed nekem amit kell, akkor megeszem a baltádat :D

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#13071) torzo válasza Mawyx (#13070) üzenetére


torzo
Ármester

Kezdheted. Sót kérsz hozzá? :D

(#13072) imyourfriend válasza torzo (#13071) üzenetére


imyourfriend
őstag

;] 18-55-öt megfűszerezi egy kőbaltával és már eszi is. :N

(#13067) Mawyx: Ideje lenne már átgondolnod hogy mit is szeretnél csinálni, megnézném hogy az ennyi pénzért vett kompakttal te mit és milyen minőségben fotózol le 1km-ről, de gyanítom hogy 50-55ezer forintért nem lehet ilyen masinát kapni vagy már azt használnád.

[ Szerkesztve ]

(#13073) Mawyx válasza torzo (#13071) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akkor te állj a budai rakparton egy 18-55-tel, én meg a pesti oldalon egy 70-300-as obival és fényképezzük le egymást. Aztán felölem hozhatod a sót, de hogy nekem nem tudod bemagyarázni, hogy erre jobb egy 18-55, mint a teleobi az fix. Be is fejeztem ezt, mindenki azt csinál amit akar.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#13074) torzo válasza Mawyx (#13073) üzenetére


torzo
Ármester

"de hogy nekem nem tudod bemagyarázni, hogy erre jobb egy 18-55, mint a teleobi az fix."
Írtam én ilyet? Hol? És különben is, az emlegetett teleobi az zoom és nem fix. :DD
Na, take it easy, nem akarlak bosszantani! Olvasgass és rá fogsz jönni, hogy nem tettél rossz lóra! :K

(#13075) crey válasza Mawyx (#13067) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Tehát valós cél az kb. 1 km távolságból épületfotózás?

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13076) A Zéé válasza crey (#13075) üzenetére


A Zéé
addikt

ha az építésügyi hatóságnál dolgozik, akkor nagyon is :)
Hallottam már többektől, hogy ott az a divat, hogy messziről fotózzák/videózzák a szabálytalanságokat, aztán utána mennek büntetni.

Just a simple Lineman...

(#13077) Biluxzsolt válasza flash- (#13064) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Most ismerkedem én is a DSRL világával,egy D3200+18-105 VR segítségével. :) Meg is rendelem az említett könyvet,de előtte szétnézek a helyi könyvesboltban.
Látom ez a 2.kiadás.Ez miben tér el a elsőtől,hátha olyan lesz helyben.Bővítették,kiegészítették a 2.-at vagy semmi nagy dolog és tökéletes az első is?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#13078) Mercutio_ válasza A Zéé (#13076) üzenetére


Mercutio_
félisten

De azt céges géppel csinálják, nem?
Kétlem, hogy azért vesz egy jómunkásember saját pénzből D3000-t, hogy a cégnek fotózhasson :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13079) crey válasza A Zéé (#13076) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Az engem nem izgat, hogy mire használja, komolyan kérdeztem, hogy ez érdekli-e, mert akkor lehet számítani neki egy fókusztávot amivel a tárgykép kitölti az aps-c szenzort, és akkor egyből meg is válaszoljuk neki, hogy mekkora fókusztav kell neki ehhez valahol véget is vetve ennek a totál felesleges cicaharcnak. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13080) negyedes válasza Mawyx (#13073) üzenetére


negyedes
addikt

de nem ertem minek kinlodsz a 55-os veguvel? veszel egy telet es kesz. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13081) Byk01 válasza negyedes (#13080) üzenetére


Byk01
senior tag

Onnan indult az egész, hogy tanácsot kért, milyen telét vegyen.

(#13067) Mawyx Nem AF-est, hanem AF-S-est keress. A sima AF-essel nem lesz autofókuszod, mert nincs bennük motor (de ez szigorúan a Nikon obikra vonatkozik csak)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13082) negyedes válasza Byk01 (#13081) üzenetére


negyedes
addikt

de odaig csak nem jutottunk el. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13083) torzo válasza Biluxzsolt (#13077) üzenetére


torzo
Ármester

Ha tényleg komolyan el akarsz mélyedni a fotózás elméletében, akkor inkább a kevésbé olvasmányos, de annál precízebb, didaktikus és nagyon szépen fotodokumentált
David Prakel könyveket ajánlom.

(#13084) Byk01 válasza negyedes (#13082) üzenetére


Byk01
senior tag

[link]
De, csak utána elkanyarodott az egész másfelé.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#13085) t_a_m_a_s válasza Mawyx (#13067) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szia,

hátha ez a pár kép többet segít mint a sok beszéd. Mindegyiket ugyanonnan lőttem anno, láthatod, hogy mekkora "messzelátásnak" felel meg a 18mm-hez képest az 50, a 105, a 200 és a 300mm. Tehát mit tud a mostani 18-55-ötödhöz képest az 18-105, az 55-200 vagy az 55-300 (70-300) tele (messzelátó) vége.
Láthatod, hogy a 200 mm-hez képest a 300 mm nem ad akkora nagy többletet, mint amennyivel többe kerül az 55-300 vagy a 70-300 mint az 55-200.

18mm:

50mm:

105mm:

200mm:

300mm:

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#13086) Gulyopapa válasza t_a_m_a_s (#13085) üzenetére


Gulyopapa
addikt

18 mm-en milyen szépen dől a torony :DDD

(#13087) t_a_m_a_s válasza Gulyopapa (#13086) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jaja, a 11 mm-t már inkább nem is linkelem... :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#13088) Mawyx válasza t_a_m_a_s (#13085) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szia! Hálás köszönet, pont erre volt szükségem, jó hogy még visszanéztem. Köszönöm szépen :R

(#13081) Byk01: Neked is köszönöm, AF-S :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#13089) negyedes válasza t_a_m_a_s (#13085) üzenetére


negyedes
addikt

en meg ezt szoktam hasznalni a mm megnezesere. [link]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13090) t_a_m_a_s válasza Mawyx (#13088) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szívesen. Pont ilyen összehasonlítási célzattal lőttem még régebben egy fórumtársnak:)

Ha ezek alapján elégnek bizonyul neked a 105 mm akkor a 18-105-ben is érdemes gondolkodni, ezesetben egy objektívvel oldasz meg mindent, nem kell cserélgetni, kényelmesebb a használat. Ha kevés, akkor 55-200, esetleg 55-300, az is jó ár-érték arányú üveg.

Holnap majd jól beletépünk...

(#13091) flash- válasza Biluxzsolt (#13077) üzenetére


flash-
veterán

Az első részt ajánlom,abban vannak a legjobb tippek a kezdéshez![link]

a 2. rész nem egy bővített kiadás hanem 2. rész :D más dolgok vannak benne.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13092) csacsi77


csacsi77
senior tag

A Tamron belehúz....

Öreg fater megoldja!!!!

(#13093) torzo válasza csacsi77 (#13092) üzenetére


torzo
Ármester

Vajon mekkora kompromisszum az ára ekkora átfogásnak? :F

(#13094) imyourfriend válasza torzo (#13093) üzenetére


imyourfriend
őstag

A nagylato reszen szerintem jobban fog torzitani mint a nikon 18-300a. Bar tamrontol fuggetlen nem varok nagy durranast.

[ Szerkesztve ]

(#13095) Larry303 válasza csacsi77 (#13092) üzenetére


Larry303
addikt

nem nagyon értem ezeknek a jogosultságát...18-200is bőven elég, amire meg nem szvsz arra ez sem lesz megoldás.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#13096) csacsi77 válasza Larry303 (#13095) üzenetére


csacsi77
senior tag

Itt a nagylátó a nagy szám szerintem. DEgyedül a Canon 16-85 lát szélesebben. Majd meglátjuk az élességet, torzítást, AF sebességet.

Öreg fater megoldja!!!!

(#13097) Kleroo válasza Larry303 (#13095) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem kell értened. :D Fene se tudja mekkora vásárlóerő(gondolom a java) van a totál laikusok "oldalán", akik nem önjelölt fotósok, csak vesznek DSLR_t mer az jó, és olcsó már. És várják a csodát. na majd ez sokszoros zúúmos obi elhozza a csodát. :D Főleg 24MP-en. :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13098) #40935168 válasza csacsi77 (#13092) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nulla.

Adnának ki ők is inkább egy USB dokkot... :W

(#13099) flash- válasza Larry303 (#13095) üzenetére


flash-
veterán

Nagy zúúúm kell a népnek :DDD . Minél nagyobb a zúúm annál jobb !! az hogy milyen maga a képminőség az már mindegy.. :W (gondolok itt főként azokra akiknek a tudása abba merül ki hogy mekkora a zúúm a gépen)

Mekkora epic lehet már mikor egy autó módban fotózó nikonos a 16-300 as obijával odaáll fotózni egy Tamron 24-70mm 2.8 SP DI VC USD vel fotózó (és fotózni tudó) mellé és gondolja magában és megmosolyogja hogy szegény láma milyen "névtelen márkájú " csak 3x zoomal ellátott obival fotózik...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13100) aleister válasza #40935168 (#13098) üzenetére


aleister
veterán

Mi az hogy 0?! Itt van élő példának a párral lentibb, deszareza18-55 user. Minden mobillal fényképező kretén széles vigyorral fog áttérni ez után dslr-re.
Ha a Tamron igazán profi marketingeseket foglalkoztatna, akkor ráírná a tubusra, hogy "x18 optical zoom".

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.