Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) imyourfriend válasza atok666 (#14250) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ha megmarad 10.-éig, bár ezt nem tartom túl valószínűnek. Valamelyik nap meghirdetem az 50/1.8-at aztán ha ez elkél várok egy hasonlóan jó ajánlatra. :R

(#14252) MC Pite válasza imyourfriend (#14251) üzenetére


MC Pite
veterán

Vedd meg mellé, aztán eladod amelyiket úgy látod el kell.
Mintha gyorsabb lenne az af az 1.8ason...

Más: Kezdő nikonos/67/58mm-es szűrőre ácsingozó van itt mostanság? Szekrény pakolás közben egy 67mmes UV, 58mm-es UV meg egy jó minőségű 58mm-es ND2-400 szűrőbe botlottam, egyben nem tökölnél a hirdetéssel, de egyben szívesen postáznám.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14253) Larry303 válasza MC Pite (#14252) üzenetére


Larry303
addikt

67es re csak az uv van?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14254) MC Pite válasza Larry303 (#14253) üzenetére


MC Pite
veterán

Ja, a többit eladtam az üvegekkel, ezekről már rég meg is feledkeztem :B . Ez nem sokszoros MC-os - bár még ellenfényben sem igen csillan be. Jah, egy új neoprén s-es szütyőm is akad ha kell, az 50es sztem belefér (a hatvanosom, aminek vettem, napellenzőstül csak pajszerral fér bele, így a saját szütyűjét használom inkább).

offoff: Amúgy odaát kiderült hogy piszkosul nagy híresség lettem :DDD , nem mindenki feltételezi rólam, hogy jó videó manipulátor vagyok, mint ahogy boci ;]

torzo, ha esetleg olvasod, ide (vagy lehet inkább máshová) dobhatnál egy linket/pár sort/képet ha csináltál a két géppel egy kis összehasonlítást esetleg, engem legalábbis érdekel. :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14255) flash-


flash-
veterán

szeretnék érdeklődni hogy van -e valami olyan nagylátó(nem kell AF,tehát lehet régi) 18mm alatt amit használtan jóáron érdemes lenne venni?

úgy egyáltalán tudtok valami oldalt ahol a régi manual obikról van egy lista amik felmennek dx-es vázra?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14256) forceberg válasza flash- (#14255) üzenetére


forceberg
veterán

Egy AF hibás Sigma 10-20 :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14257) Larry303 válasza MC Pite (#14254) üzenetére


Larry303
addikt

uv nem kell, szütyű van :)
hol és miért lettél híresség? -lemaradtam

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14258) torzo válasza MC Pite (#14254) üzenetére


torzo
Ármester

Itt rendesen megdobálnának érte. :K Majd priviben vagy a másik világban. Amúgy rendes összehasonlításra még nem is volt energiám. Majd megcsinálom kíváncsiságból, de nagy meglepire nem számítok.

(#14259) MC Pite válasza torzo (#14258) üzenetére


MC Pite
veterán

Közben rájöttem hogy oda, vagy egy független helyre jobb lehet.
Tudom hogy nem fair összemérni, de hát mégis egy olyan kezében aki ismerkedik mindkettővel. Majd ha lesz jó fény vmelyik hétvégén (a mostani után úgyis 3 hét mosolyszünet (net, ithonlét) jön megint); csak majd dobd át nekem is légyszi ha csinálsz ilyet :R

Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy a sooc képek milyenek, főként minkét vázon automata DR kiterjesztéssel; persze az is érdekel ami kihozható belőlük (raw), de az kevesebbszer érdekes.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14260) balintkagan1


balintkagan1
tag

Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy van-e rá mód, hogy Nikon D7000 belső memóriájából, amit akkor használ, ha nincs kártya, kiszedjem a fotókat? Sajna szórakoztam mondván úgyse lesz jó egyse,kivettem a memóriakártyát, mert fotókat másoltam róla, és lett egy, ami nagyon tetszik, reprodukálni pedig nem tudom, mert egy tejes-fröccsenés volt és így is minden tiszta tej már.

[ Szerkesztve ]

(#14261) #40935168 válasza TayRol (#14247) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem mind a három. Egyedül az 1.4D maradt ki. El is adtam mindet. FX-en az 50 olyan semmilyen. De ez ízlés dolga.

(#14262) anaqer válasza flash- (#14255) üzenetére


anaqer
veterán

Jól látom, hogy D3100? Vigyázz, manuál üveggel azon a fénymérést is bukod.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14263) flash- válasza anaqer (#14262) üzenetére


flash-
veterán

hát már tárgytalan de nem zavart volna.
kicsit utánaéztem és nincs olcsón(5-20E ft) nagylátó obi úgyhogy hanyagolom is a témát.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14264) forceberg válasza #40935168 (#14261) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem meg az az 1.8G maradt ki, de DX-en kisteleként...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14265) Kleroo válasza imyourfriend (#14237) üzenetére


Kleroo
veterán

Nincs értelme cserélni, ha az 1.8 példány bevált.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14266) gab.m válasza Kleroo (#14265) üzenetére


gab.m
senior tag

1.8-as obit csak az amatőrök használnak. Ha meg igazán szép bokeh-t akar az ember, akkor 50mm f1.2 AI-S-t kell venni.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14267) Gulyopapa válasza gab.m (#14266) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ez úgy hülyeség ahogy van ...

(#14268) gab.m válasza Gulyopapa (#14267) üzenetére


gab.m
senior tag

Tényleg? ;)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14269) Kleroo válasza gab.m (#14266) üzenetére


Kleroo
veterán

Inkább Canont kell venni :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14270) gab.m válasza Kleroo (#14269) üzenetére


gab.m
senior tag

Igen, Ken Rockwell is megmondta, hogy a Canon gépek a jobbak. Ugyanakkor a DXOmark meg a Nikonoknak szokott több pontot adni. Na most mi legyen?

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14271) flash- válasza gab.m (#14270) üzenetére


flash-
veterán

vegyünk Penaxot vagy sony-t

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14272) aleister válasza Gulyopapa (#14267) üzenetére


aleister
veterán

Az iróniát az "i" betűnél keresd a szótárban. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14273) sza.sa válasza balintkagan1 (#14260) üzenetére


sza.sa
tag

D7000 belső memória? Lemaradtam valamiről????
Ha nincs benne SD kártya és engedélyezed az exponálást, nem mennek a levesbe a képek?

ui. kipróbáltam, tényleg lesz egy Demo kép... :)

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#14274) #40935168 válasza sza.sa (#14273) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem csak egy, hanem tobb is. Lejatszaskor meg lapozni is lehet koztuk :)

Ezt a memoriat minden gepben megtalalod. Ugy hivjak, hogy buffer ;) Sorozatloveskor ide tarolja a kepeket a gep, mikozben elkezdi kartyara menteni a kepeket es amelyiket kiirta kartyara, torli a bufferbol. Akkor telik be a buffer, ha nincs kartya a gepben :D vagy lassabban ir a kartya, mint ahogy uriteni kellene a buffert sorozat alatt.

[ Szerkesztve ]

(#14275) Deadzone41 válasza sza.sa (#14273) üzenetére


Deadzone41
őstag

puffer memóriája van, ami arra van kitalálva, hogy sorozatlövésnél eltárolja a képeket ideiglenesen, mivel a kártyára nem lehet olyan gyorsan írni.

(#14276) balintkagan1 válasza sza.sa (#14273) üzenetére


balintkagan1
tag

Igen , aztán több fórumon is láttam, hogy abból nemigen lehet kiszedni a képeket... :(

(#14277) sza.sa válasza #40935168 (#14274) üzenetére


sza.sa
tag

Azt tudtam hogy van puffer benne :) Hirtelen olyan belső memóriára gondoltam, mint ami a kompaktokban van.
Csak nem gondoltam hogy, visszajátszáskor meg is lehet nézni...

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#14278) #40935168 válasza sza.sa (#14277) üzenetére


#40935168
törölt tag

Még ki is biggyeszti, hogy "Demo" a kijelzőre. De arra jó, hogy demózz vele, belenagyíts, ilyenek. Vagy amikor CES-re visznek egy herélt gépet, memóriakártya és USB foglalat nélkül, lehet próbálgatni.

(#14279) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

(#14280) gab.m válasza Gulyopapa (#14279) üzenetére


gab.m
senior tag

??

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14281) MC Pite válasza Gulyopapa (#14279) üzenetére


MC Pite
veterán

:F

Mire gondolsz?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14282) imyourfriend válasza Gulyopapa (#14279) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kb igen. Bízzunk benne, ha a kutya sem veszi majd meg a lencsét akkor lejjebb viszik az árát. De értetlenül állok az előtt hogy az 50/1.4G 104ezer forintba kerül, az 58/1.4G meg több mint 5x annyiba, véleményem szerint 500ezer forintért ez egy elég gyenge eresztés, de még 200ezerért is az lenne.

(#14283) MC Pite válasza imyourfriend (#14282) üzenetére


MC Pite
veterán

Nikont ez mikor érdekelte? Vagy átaludtam valamit az elmúlt 10 évből?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14284) torzo válasza imyourfriend (#14282) üzenetére


torzo
Ármester

Na most egy egymillás kirakatgép kitobiját csak muszáj megtuningolni, nem? :K Hogy nézne ki 200 k-ért? Néhány sznobon kívül nem fogják megvenni szerintem. :N Azok meg csak hadd villogjanak vele!

(#14285) MC Pite


MC Pite
veterán

Df-re kell valami ami mégse csak egy egynyócgé...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14286) dabgergo válasza torzo (#14284) üzenetére


dabgergo
őstag

Mindez csak Mo-on igaz...
Amerikában az esküvőfotósok veszik mint a cukrot (sőt sok lelkes amatőr is, aki oda van a bokeh-ért). Nikon alapvetően nem magyar piacban gondolkodik, feltételezem ez egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#14287) torzo válasza dabgergo (#14286) üzenetére


torzo
Ármester

Nem akartam senkit sem megbántani. De tényleg annyira karc és bokeh, hogy megéri ezt a drabál árat? Tudom, hogy neked is nagyon tetszik.

(#14288) dabgergo válasza torzo (#14287) üzenetére


dabgergo
őstag

Engem egyáltalán nem bántottál meg. Szívesen használnék ilyen obit, de sose fogok mert egyszerűen nem tudok ennyi pénzt obira szánni.
Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy sokszor eléggé a szűk magyar valóságba helyezzük el a dolgokat, és amint onnan kilépünk más a helyzet/rálátás.
Egyetértek: Mo-on ez kegyetlen drágának számít és kevés embernek éri meg. De sok más országban, ahol gyorsan visszajön az ára simán megéri. Hogy mennyire éles? Sztem ez túl van ragozva... végeredmény tekintetében esküvőfotózás vagy portréfotózás esetén a bokeh ezerszer többet számít mint az élesség.

Egyébként az tényleg elkeserítő h ekkkora különbségek vannak az országok között, de ez már nagyon off, úgyhogy nem is folytatom.

[ Szerkesztve ]

(#14289) imyourfriend válasza torzo (#14284) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezt nem is gondoltam volna, szar lenne egy sznobnak ha nem mondhatná: nekem biza fél milliós kitobim van a Df-en. :D Kíváncsi lennék 1 év múlva hány eladott darabot számlálnak majd, de még ha valami innováció lenne a dologban, pl egy 105/1.4 vagy 105/1.8G.. gondolják minek ide, majd lenyúzunk még 2 bőrt a vásárlóerőről előtte.

(#14283) MC Pite: Fóti úton látni mennyire érdekli a Nikont a dolog. :) Remélem Sigma bealázza majd a fényerős lencséivel Nikont, aztán lesz itt ámulás bámulás a dzsápánízektől.

(#14290) torzo válasza dabgergo (#14288) üzenetére


torzo
Ármester

Végül is, ha az esküvőfotózásnak oly tökéletes darabjáról van szó, mint ahogy írják, akkor úgy kell tekinteni, mint egy hamar megtérülő befektetést.
Bennem eddig úgy tudatosult, mint a Df "kitobija". És a Df-ről is az a véleményem, hogy bitang jól néz ki, csúcs retro, de a többi vázhoz képest ez az ár aránytalan. Lehet, más lenne a véleményem, ha a kezembe fognám, de így távolról csak külcsín számomra.

(#14291) dabgergo válasza torzo (#14290) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen, ha a Df kitobijának tekintenénk akkor 100%-ban egyetértenék a legelső hsz-eddel is.
A Df sztem is vicc... hatalmas vicc.

(#14292) hotkar válasza imyourfriend (#14289) üzenetére


hotkar
aktív tag

"lesz itt ámulás bámulás a dzsápánízektől"

Az biztos... mert a Sigma is japán.

(#14293) torzo válasza dabgergo (#14291) üzenetére


torzo
Ármester

Visszatérve az 58-ra, nekem a deepreview összehasonlításában nem látszik akkora különbség, mint amennyi az árban megnyilvánul az 50/1.4-hez képest. OK, 2-es blendéig tényleg sokkal jobb, de utána már... :F
Ki kéne próbálni! :K

(#14294) dabgergo válasza torzo (#14293) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát igen... nekem se érné meg az árkülönbséget az tuti.
Szívesen probálgatnám én is :K

(#14295) atok666 válasza imyourfriend (#14289) üzenetére


atok666
őstag

Mar nem azert, de te mirol beszelsz? :U

Atok

[ Szerkesztve ]

(#14296) MC Pite válasza torzo (#14293) üzenetére


MC Pite
veterán

Na ne máááár... :(
"The problem we found with autofocus, though, is accuracy. Count on having to set up your camera's Focus Adjust setting to achieve really accurate and consistent autofocus - our test sample tended to back-focus, and quite considerably so on the D800. We also found that there was no way of persuading the lens to focus accurately at all subject distances on the D7100 test body we used - when set for most accurate focus at short range, it still front focused consistently on more-distant subjects.

This kind of behaviour is something of a dirty secret which is common for the phase detection AF systems used by SLRs, and is getting ever-more-obvious with increasing sensor resolutions. It can effectively be eliminated using live view contrast detection autofocus, but this is relastively slow and awkward on Nikon's current DSLRs. With mirrorless cameras being effectively immune to the problem (as they focus using the image sensor itself), it's looking like something the SLR makers really need to address more effectively."

Hogy nem villám, nem baj. Élesség, ca, okés így ahogy van, még az ára függvényében sem zavar különösebben. De egy fényerős üvegnél ez a fókuszmizéria megint... Hát ezt nem hiszem el...
Bár az előző paraméterek egy hasonló üveg üveggel haosnlítva amit nemrégiben nézegettem szintén... :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14297) imyourfriend válasza atok666 (#14295) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ennyi pénzért többet várnék, de szerintem így vagyunk ezzel mind. 58/1.4G árából kijön egy 50/1.4G+24-70 2.8 VC-s Tamron, de 40ezret hozzátéve az 58/1.4-es árához kijöhet akár egy 24-70 2.8G+50/1.4G újan véve. Bizonyára rengeteg tartalék van az 58/1.4-ben és lehet csak én nem látom ezt, de számomra érthetetlen ez az ár. :U Tudom hogy nem Magyar a célközönség, de ez nem változtat a nézőpontomon.

[ Szerkesztve ]

(#14298) torzo válasza MC Pite (#14296) üzenetére


torzo
Ármester

Nem értem, a "nagyok" miért nem a kontraszt alapú fókuszálást fejlesztik teljes erővel. Pedig gondolom, csak vas kérdése a dolog. Kiábrándítóak ezek a fókuszbajok. Rendben, hogy a fázis (jelenleg még) gyorsabb, de sosem lesz tökéletes.

(#14299) Larry303 válasza MC Pite (#14296) üzenetére


Larry303
addikt

az ilyen fényerejű üvegeknél, bizony elő fog fordulni, a fázis alapú fokuszálásnál a hiba.
szvsz nem lesz minden körülmény között mindig halálpontos. ha ragaszkodik az ember a teljesen nyitott álláshoz, és tényleg sok problema van a szettel, akkor még mindig ott van a tükrösön IS a contrast af.
távolabbról illetve rekeszelve megszűnik a dolog, így nem értem ezt a nagy rugózást rajta állandóan.

persze ez csak az én véleményem, csak kicsit idegesítő ez a sok hiszti. igen vannak különösen elb@szott darabok, de ha nem azt használod és ismered a cuccod rendesen, akkor 100%ban meg fogod tudni valósítani a szetteddel azt amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14300) #40935168 válasza Larry303 (#14299) üzenetére


#40935168
törölt tag

plusszegy

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.