Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Larry303 válasza #40935168 (#14950) üzenetére


Larry303
addikt

sztem csak nagyon egyértelmű eseteknél működhet jól a 3D, legutóbb síeléskor próbáltam, elég könnyű volt megtéveszteni szegénykémet :DDD

valójában nem tudom igazából hol jöhet jól.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14952) #40935168 válasza Larry303 (#14951) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én meg kezembe fogok egy gyufásskatulyát bármilyen szituban és úgy követi mint az állat, nagyon jó. Röhögtem az 50 1.8D-t ahogy zümmögtette, hát mondom ekkora baromságot :DDD

(#14953) #40935168 válasza Larry303 (#14951) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sztem tökugyanez érvényes mindenkinél, akinél van 3D..

[ Szerkesztve ]

(#14954) Larry303 válasza #40935168 (#14952) üzenetére


Larry303
addikt

ja ilyenekre jó :DDD
reallife felhasználás érdeklene :)

a médiaszöveget ismerem, ezért is bátorkodtam havas tájon fekete ruhában csúszó havert követni vele...ha már máshonnan bejött vki más képbe már ugrált át néha a szenzor

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14955) #40935168 válasza Larry303 (#14954) üzenetére


#40935168
törölt tag

Red Bull Air Race ? :U Ha anno nem az EOS 450D van nálam, omg... mit meg nem adtam volna azokért a képekért a mostani cuccal.. :K

Nem tudom. Hugom macskáját egyszer követtem vele, ő pl. elég mozgékony és ha a fejére állsz a fókusszal akkor utána séta közben csodásan lehet komponálni, aranymetszésbe tenni, előtte több teret hagysz, ilyenek. Megy jól.

De nyilván tévesztget, semmi sem tökéletes. Tudni kell, mikor lehet kb. jó. Télen erős a kontraszt világos és sötét között, sztem azért nézte ugyanannak a célpontnak a képbe bejövő embert és onnantól azt követte. (Mármint túl erős és a két embert azért nézte ugyanannak, a vakítóan fehér hóhoz képest). Csak gondolom..

[ Szerkesztve ]

(#14956) Larry303 válasza #40935168 (#14955) üzenetére


Larry303
addikt

jaja jogos, nekem nem volt túl biztató, ahogy láttam megbokrosodni, lehet ezért nem is adtam neki több esélyt.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14957) gab.m válasza Gulyopapa (#14937) üzenetére


gab.m
senior tag

Egy tipp: AF-A-t ne használj, döntsd el, hogy mire van szükséged, folyamatos, vagy egyszeri fókuszra, és azt használd. Ha automatán hagyod, akkor elkezd gondolkodni a gép, kicsit belassítja a dolgot, illetve lehet hogy pont nem azt alkalmazza, amire neked szükséged lenne.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14958) dabgergo válasza #40935168 (#14953) üzenetére


dabgergo
őstag

Profi sportfotósok milyen AF beállításokkal dolgoznak?

(#14959) Gulyopapa válasza dabgergo (#14958) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Gondolom 51 pontos követő ...

(#14960) #40935168 válasza Gulyopapa (#14959) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem biztos. Minél több fókuszpont van kiválasztva, annál bizonytalanabb a fókusz. Ezért van értelme kevesebbet használni. Ahol belefér a mozdulat, a téma, pl. úszókat szemből fotózni vagy ilyesmi, 9-pontos legkisebbet érdemes, ami lefedi a fejét pl. mert ilyenkor pontosabb a fókuszrendszer arra a 9 pontra, mint amúgy az 51-re, vagy akár a 21-re. (Kinél mennyi ugye).

(#14961) Kleroo válasza dabgergo (#14958) üzenetére


Kleroo
veterán

MF

(Bocs, magas troll-laszti volt :D)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14962) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!
Nikon d50-en az AF segédfény kikapcsolható???
Amennyiben nem, akkor az enyém kiégett :O
Milyen költségvonzata lehet egy cserének :F

(#14963) TayRol válasza Kleroo (#14961) üzenetére


TayRol
veterán

nem mertem beírni.:D

(#14964) Vico87 válasza Gulyopapa (#14853) üzenetére


Vico87
tag

Igen, és durván odaver. :)
Eddig a kezemben volt D60, illetve pár percig D5100, és ég és föld.

(#14965) lakkusjj válasza frizso (#14962) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Melyik af pont van kiválasztva? [link]

(#14966) frizso válasza lakkusjj (#14965) üzenetére


frizso
senior tag

Keresgettem és észrevettem, hogy az AF Assist ki lett kapcsolva :DDD
Ez történik akkor, ha valaki nem ért a géphez és nyomogatja :B

(#14967) imyourfriend válasza Gulyopapa (#14907) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ráfizetek 50/1.8G-re a 85/1.8G-ért és nincs több problémád. :P ;]

(#14968) Larry303 válasza Kleroo (#14961) üzenetére


Larry303
addikt

elvétve van pár eset, hogy focus trapet használnak, vagy pl focimeccsen kapu mögött uwa hiperfokálon, szal nem is vagy te akkora troll :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14969) Gulyopapa válasza imyourfriend (#14967) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ló*aszt :DD

(#14970) Real_Necro válasza Gulyopapa (#14969) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem azt is beszerzi neked ha kéred. :DDD ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14971) #40935168 válasza Gulyopapa (#14969) üzenetére


#40935168
törölt tag

Miért is ne ? Neked az 50 szinte ugyanaz, mint neki a 85. Ő FX, Te DX. Cseréljetek, a különbözetből meg elviszed az asszonyt valahova. :D

(#14972) Gulyopapa válasza #40935168 (#14971) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem.
Régóta szerettem volna egy ilyet.
50-esem már volt - tőled vettem.
Ez azért jobb üveg ...
Marad.

(#14973) #40935168 válasza Gulyopapa (#14972) üzenetére


#40935168
törölt tag

Csak vicceltem. ;) Bár jó mindkettő, a 85-öst többen szeretik a gyutáv miatt.

(#14974) OTika


OTika
aktív tag

(#14975) #40935168 válasza OTika (#14974) üzenetére


#40935168
törölt tag

Beteg.

(#14976) Drakk válasza OTika (#14974) üzenetére


Drakk
tag

A rovarok sem semmik.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#14977) negyedes


negyedes
addikt

Milyen filtert ajanlotok egy 18-55os obihoz nappali fenykepezeshez? Van olyan filter ami az hosszuexpos kepeknel halvanyitja a fenypontok csillagosodasat?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14978) Deadzone41 válasza negyedes (#14977) üzenetére


Deadzone41
őstag

milyen célra? utóbbira nincs ilyen filter, használj tágabb rekeszt. nd szűrővel hosszabbíthatod az expó időt.

[ Szerkesztve ]

(#14979) negyedes válasza Deadzone41 (#14978) üzenetére


negyedes
addikt

1. verofenyes napalli kepekhez hogy ne egjenek ki a szinek.

2. ok akkor fenyeros obi es nd szuro.koszi. :R

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14980) *Ropi* válasza negyedes (#14977) üzenetére


*Ropi*
félisten

Polár és ND.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14981) psycroptic válasza *Ropi* (#14980) üzenetére


psycroptic
őstag

És azokból milyen márka ajánlott ami nem taknyolja el a színeket?

PSNID: Tomy83PS

(#14982) Gulyopapa válasza psycroptic (#14981) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hoya

(#14983) *Ropi* válasza psycroptic (#14981) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kenko = Hoya és feleannyiba kerül. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14984) Gulyopapa válasza *Ropi* (#14983) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ha egyenlő lenne nem kerülne feleannyiba.
Azt tanultam hogy ha valami feleannyiba kerül akkor ott valamit elspóroltak.
Bár az is lehet hogy a HOYA csak a neve miatt kerül 2x annyiba ...

(#14985) *Ropi* válasza Gulyopapa (#14984) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Bár az is lehet hogy a HOYA csak a neve miatt kerül 2x annyiba ..."

Bingó! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14986) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!
Amerikai (pl. BestBuy-os) garancia érvényes Magyarországon is?
Előre is köszi!

(#14987) gab.m válasza -Valinas- (#14986) üzenetére


gab.m
senior tag

Vázakra egy év világgari szokott lenni, az pedig érvényes itthon is. Ha jól tudom a kinti vázakra is úgy van, hogy egy év világgari és +4 év ami csak kint érvényes, de erre azért kérdezz rá a boltban, illetve nézd meg a garancialevelen.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14988) Balinov válasza gab.m (#14987) üzenetére


Balinov
félisten

Nem ugy van az, hogy Nikon USA garilevellel az EU-n belul elhajtanak, akar 1 even belul is?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14989) gab.m válasza Balinov (#14988) üzenetére


gab.m
senior tag

Elhajtani biztos nem fogják, csak megkérdezik, hogy készpénz, vagy kártya? :)
Erre utaltam egyébként én is, hogy nézze meg, hogy a kint adott garancialevél 1év világ + valamennyi USA, vagy csak USA, mert abban az esetben tényleg nem fogják itthon elfogadni.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#14990) Balinov válasza gab.m (#14989) üzenetére


Balinov
félisten

helyes,igazad van, igy kerek a megfogalmazas. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14991) sza.sa


sza.sa
tag

Tegnap eljuttattam a vázam és objektíveimet a szervizbe AF kalibrálásra. A vázzal csináltak is valamit, de az obikra azt mondták, azok nem szoktak rosszak lenni, állítólag hozzájuk se nyúltak. (egy kollégám vitte el, hibaleírással együtt)
Próbálni csak hétvégén tudom majd, hogy történt-e érdemi váltózás a backfókuszra való hajlamossággal..

sza.sa

(#14992) flash- válasza Balinov (#14988) üzenetére


flash-
veterán

de mekkora nyomorékság már.
vajon mi különbség lehet egy amerikai és egy európai gép között hogy ne adjanak rá garanciát?

olyan egy mocskos rohadt mentalitás ez a nagy cégek részéről...
fizess minél többet és utána úgy szarunk le ahogy tudunk..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14993) Balinov válasza flash- (#14992) üzenetére


Balinov
félisten

nem annyira egyedi eset, mint gondolnad. Jo, nem elektronika, gepek, de pl Bobcatnal is ami US piacra keszul az nem teljesiti az EU direktivakat, es hivatalosan be sem szerezheto EU-s tagallamban, raadasul nemhogy 1 ev, de 0 perc garancia van ra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14994) crey válasza flash- (#14992) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ezt azért gondold már végig pontosan.... Nem, nem ezért nincs garid az amerikából importált olcsóbb gépekre, mert pénzéhes szemetek a "nagy cégek".

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#14995) forceberg válasza Balinov (#14993) üzenetére


forceberg
veterán

Ha jól tudom a FW is más talán, mert kint nincs korlátozva a videó hossz?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14996) crey válasza forceberg (#14995) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Van hogy a firmwiret is azért módosítják, hogy a gyártók védjék pl. az EU piacot az olcsó dömping amerikai/ázsiai cuccoktól, és ne érje meg importálni a kamerát, mert mondjuk adott szabványt nem ismer.

Ez flash-nek is egy kis magyarázatként: Már az árfolyam konverziókból is jelentős árkülönbségek alakulnak ki ugyan azon gyártók között pl. az USA-ban és az EU-ban, nem beszélve a védővámokról, rárakódó ÁFA-ról (ez pl. nálunk és Európában elég magas, az USA-ban röhejesen alacsony), nem mellesleg az eladott volumenek sem mindegy hogy mekkora tételt tesznek ki. A Nikon USA vagy a NIkon Europe ugyan olyan kutya közönséges gazdálkodó szervezetek, mint a itthon a Lábfetisiszta Szolgáltató Kft.

Ő nem ingyen kapja a fényképező gépeket az anyacégtől, hanem kőkemény valutáért vásárolja őket, a mennyiséget pedig az üzleti tervnek és értékesítéstől jövő várható eladások alapján lövik be.
Az egy másik kérdés, hogy miután egy szervezet, és a tulajdonos a külföldi anyacég, így bizonyos érdekek mentén nagyon flexibilis az árképzésük, akár még akkor is, ha hosszú távon még a saját piacaikat is rombolják.

És ezután még nem bontottuk tovább az EU-n belül a tagországonként változó helyi képviseletekkel, a vonatkozó fogyasztói törvényeknek való megfelelés miatti pluszköltségek, a helyi képviselet munkatársainak munkaköltségei, az adók mennyisége amit ki kell fizetni, illetve mondjuk ki őszintén: a piac mérete sem mindegy.

Amíg nyugat-európában egy-egy kereskedő 4-5%-os nyereséggel webshopokon keresztül 4x annyi fényképezőgépet elad, mint mondjuk itthon az egész Nikon Magyarország (és még a nyomott ár ellenére is prosperál a vállalkozása, mert a volumen kitermeli pénzmennyiséget, amiből megél a cég), addig pont leszarja majd a Nikon Europe is, hogy mi is szeretnék olyan olcsón fényképezőhöz jutni, mint az a piac, ahova egy nagyságrenddel nagyobb mennyiséget talicskáznak ki.

Persze, lehet dobálózni gyártó által egységesített árszinttel, meg hasonlókkal, de nem azokat az éveket írjuk, amikor ez megtörténhet. Mindenki kőkeményen racionalizál, és megfog minden fillért, amit csak lehet.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#14997) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Az elmúlt napok eseményei miatt(szeles idő,kevés felhő-> tiszta ég.Ráadásul néhány közeli bolygó is látszott egyszerre)kedvet kaptam az éjszakai fotózáshoz.Ja és nincs annyira hideg sem,hogy megfagyjak.
Tapasztaltakat kérdezném,D90 és 35 1.8-al,hogyan érdemes fotózni vagy van-e értelme.Itt gondolok arra,hogy több expo és összefűzni vagy hosszű záridő kell például?
Akkor már megkérdezem:
Másik milyen zajszűrést használtok?
Leméretezésnél is többféle algoritmus van,annál mit használtok?

Scott Kelbyt olvastam(digit 1-2),mi a következő lépcsőfok? :U Alig van időm fotózni,muszáj céltudatosan gyakorolnom.Nem fejlődök csak elmélettel.

(#14998) #40935168 válasza grabber (#14997) üzenetére


#40935168
törölt tag

Égre lehetőleg magasabb iso-t is jól tűrő váz kell, ráadásul nagy iso-n kell hosszú expót csinálni, tehát kevésbé zajosodó váz ajánlott. A D90 ilyen jellegű teljesítményét nem nagyon ismerem, de még FX-en is zajos már az így meglőtt kép. De ISO3200-t tudsz, meg kell próbálni.

Zajszűrésre én programot használtam (Topaz csomag, abból a Topaz Denoise, amit szépen lehet paraméterezni), de Adobe Camera Raw alatt lehet próbálkozni luminance-el is, nyilván részletvesztés mellett.

De ha az ember úgyis leméretez, akkor érdemes fordítva is, tehát előbb leméretezni és már csak a maradék zajt szűrni, amihez kevésbé drasztikus megoldás is elég. Vagy előtte is szűrni ACR-el valamennyit az alapzajból illetve leméretezés után is szűrni egyet, más algoritmussal.

Leméretezéshez én csak és kizárólag "Bicubic (smooth gradients)"-t használok PS-ben, majd előbb zajt szűrök, aztán utóélesítek, de csak finoman (1920-ra 0.7px radius-al).

A leméretezés, zajszűrés szerintem nem olyan, hogy "itt a recept, így csináld", mert minden váznak más a zaja, amit adott iso-n produkál és a felbontása is.. és az, hogy leméretezéskor mekkora lesz a végső kép az eredetihez képest, nem mindegy. Az sem, hogy úgy önmagában mekkora lesz a végső kép, egy 640x480-as képpel nem sok teendő van, míg egy 2MP körüli 1920x1080-as végső képet hiába méreteztél le az eredetiről, még sok munka lesz vele.

Kísérletezz, játssz sokat a képekkel és előbb-utóbb rájössz. Gyakorolni kell. Város ne legyen a közelben, fényszennyezést kerüld, stb.. de ezek gondolom alap dolgok és megvannak.

Könyvek: Kelby mellett mehet még 1-2 Joe McNally, hasonló, de mégsem.. nekem kicsit életközelibb, Kelby több stúdió, McNally több külső helyszínes.. és mindkettő profi vakuban és világításban (csak Kelby áruló lett és most utáljuk, mert azt hazudta a világnak, hogy a "skin tones" miatt váltott Canonra, McNally meg a D4 tesztjekor oda volt és vissza a "skin tones"-okért. Ennyit erről. Kelby egy köcsög.) ;] Aztán David Präkel mondjuk, így hasra. Sorozata van neki is, több könyv. Meg majd a többiek ajánlanak még.. :)

Szerk.: ja, lehet járható út a több expó összefűzés is, ráadásul pár Canon váz ezt vázból is tudja zajszűrésnél, kihasználva azt, hogy minden képen máshova esik ugye a zajpixel, teljesen random módon, tehát a végső kép több tökzajosból elkészítve tisztább lehet, mint egyetlen kép ugyanazon az iso-n. De én ilyennel nem szórakoztam, aki igen, majd szól biztosan. PS-ben ez megoldható sztem.

Szerk2: a Tejútrendszer FX 14 milibe alig fér bele, DX-en 35-össel max részleteket fogsz megragadni belőle. Nagyobblátó obi lenne ajánlott, fényerős, tök tágon is jól rajzoló.

[ Szerkesztve ]

(#14999) #40935168 válasza #40935168 (#14998) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerk3: zajszűréssel csillagos égnél különösen figyelj a paraméterekre és hogy mennyit szűrsz majd. Viszi az apró csillagokat is magával, mert zajnak érzékeli.

(#15000) grabber válasza #40935168 (#14998) üzenetére


grabber
addikt

Köszönöm a válaszodat :R Kelby jó volt,de most ezek közül nem mind hasznosítható számomra(stúdió,vaku vagy az eskövőfotózás).Hétköznapibb/hasznosabb leírásokat vártam tőle.Minden témába belekezd egy kicsit,de ez kezdőnek nem jó,mert nem az alapoktól viszi végig egy teljesen kész képig(képszerkesztés).Haladónak meg már kevés lehet,amit leír.

Még régen olvastam valakitől,hogy PS-ben hogyan módosítja a képet,amit egy másik forumtárs is ugyanúgy megcsinált csak más sorrendben.Azóta érdeklődöm eziránt,hogy mit mikor kell csinálni,mert az eredmény tök más lehet.Már az elején nem akarom elszúrni a zajszűrűsnél vagy a leméretezésnél.

Fényszennyezés Bp-től 30km-re már jobb :)) Táj is szebb,de városi hangulat azért hiányzik cserébe.
Azért erre is van egy kevés szennyezés,de majd meglátjuk.Persze mikor merül le az elem a távirányítóban?:D Holnap vennem kell.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.