Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) *Ropi* válasza aldebaran (#13550) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan milyen kártya? Nem hamisítvány?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13552) aldebaran válasza *Ropi* (#13551) üzenetére


aldebaran
őstag

Toshiba micro sd 16GB.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#13553) Throme válasza Frigetrus (#13533) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem nem fog változni semmi.
Ha eddig szartak rá, akkor ezután is szarnak. Ha tesztkörnyezetük ennyit tud, akkor az se fog megjavulni.
Egyébként kíváncsi lennék, hogy hogyan tesztelnek. Mikor és milyen időközönként kalibrálnak... Mihez és mi alapján viszonyítanak és milyen kontroll alatt állnak... Mennyire értékelik ki a kapott eredményt és vetik össze a panaszokkal... vagy csak ' hát kérem ezt dobta a gép' az elemzői tevékenység.... Esetleg elgondolkodnak, hogy hát valami oka csak van, ha a júzer harmadszor jár náluk ugyanazzal a problémával.
Valszeg leriprotálnak valami sztenderd adatot amit valaki elhisz és kész. Minden király....

Ha képesek lennének megoldani a problémádat, akkor talán 10-15 kép is elég lenne tesztelni (ebből kb 5, amit előtted készítenek és prezentálják, hogy minden baba)....
Fentiek miatt a tesztképekkel sokat nem foglalkoznak. Megnézik, majd viszik a gépet beállítani.
A kapott eredménnyel meg elhárítják a felelősséget.

(#13554) #40935168 válasza aldebaran (#13552) üzenetére


#40935168
törölt tag

Valami nagy fájlt másolj rá (filmet pl) , az kb megmutatja, mi a tényleges sebessége a kártyának (USB3-as olvasóval). Meg inkább rendes SD-ket használj, ne micro-t, mert ott +1 hibalehetőség (kontakthiba pl.) az átalakító tok, amiben a pici kártya van.

(#13555) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Aki mer az nyer (D600 kontra Nikon). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13556) Freddy76 válasza *Ropi* (#13555) üzenetére


Freddy76
addikt

Igazuk van. Én nagyot csalódtam a Nikonban, sem a minőség, sem az panaszkezelés nem méltó egy ilyen multú céghez.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13557) HThomas válasza Freddy76 (#13556) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Interjú Nikon fejesekkel (bocs ha már volt). A kérdező nagyon finoman céloz rá, hogy nem tökéletes a tükrös gépeik fókusza, aztán persze kap egy semmitmondó választ. Pedig megérdemelnének néhány kínosabb kérdést olajos szenzorokról és félrefókuszáló vázakról.

(#13558) imyourfriend válasza HThomas (#13557) üzenetére


imyourfriend
őstag

Aki fotozni akar es nem folyton hibakereso egyent jatszik vagy fokusztesztel mint az orult annak hasznalhato a rendszer. En vazamon is elojott par potty f8on, es? Felhivtam a helyet ahol veve lett a vaz es eszkozoltem a szenzortisztito lenspent amit ajanlottak. Lehet venni d800at ha valaki nem szeretne hordani a gepet a foti utra, vagy nem akarja hazilag pucolni a szenzort.

Neked van vagy volt problemad olajos szenzor miatt?

[ Szerkesztve ]

(#13559) Freddy76 válasza imyourfriend (#13558) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszönjük, Mester, hogy szóltál. Bölcset, de ez természetesen nem meglepő.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13560) HThomas válasza imyourfriend (#13558) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Neked van vagy volt problemad olajos szenzor miatt?

Nekem nincs D600-am csak szeretek olvasgatni.

(#13561) flash- válasza imyourfriend (#13558) üzenetére


flash-
veterán

neked amúgy most milyen géped-obid van?mert ezt az egyet még mindig nem tudjuk :D

még ott járunk hogy eladtad a felszerelésed..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13562) Karima válasza flash- (#13561) üzenetére


Karima
őstag

Nem csak ezt az egyet nem tudjuk. Azt sem, hogy milyen képeket készít :) (De biztos k. jókat, ha a d7k nem elég :) )

(#13563) #40935168 válasza Freddy76 (#13556) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1

@ imyourfriend: én szóltam :U Azért nem fog megszólni senki, ha bevallod a frissen vett 600-ast, használd egészséggel. (Most már beírom ide, hogy lehűtsem a kedélyeket, ha úgyis elárultad az olajjal az imént).

De azért a többiek kommentjei igenis jogosak, kb. ki kellene nyalni minden D600-as tulaj s****t ahelyett, hogy a közösség haragja egy irtó nagy pert akasztana a Nikon nyakába. Egy ilyenből sokkal nagyobb kára származna, mint csak maga a per költsége és az ezzel járó esetleges kötelező jellegű D600 cserék, itt ez kb. akkora büdösnagy arcvesztés és pofon az image-nek, hogy jegelhetik az összes "Nikon vagyok" hülyeséget, mert senki nem lesz büszke lassan arra, hogy neki Nikonja van. Hülye egy töketlen management, most elkezdik fű alatt cserélgetni egyedi esetekben a zárakat, persze annak, aki jelzi, aki meg pöttyözi magát vagy beletojik, az rohadjon meg ahol van. Fordított esetben egy Canon vagy bárki nem tudom, ezt hogyan kezelné le, de azért a Nikon nem egy tegnap alapított sufnicég, rohadtul máshogy kellene hozzáállnia.

[ Szerkesztve ]

(#13564) Real_Necro válasza Karima (#13562) üzenetére


Real_Necro
veterán

Te még nem tudod... ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13565) Karima válasza Real_Necro (#13564) üzenetére


Karima
őstag

Megtudtam. :) A kötelező olajcserére el ne felejtse elvinni! :)

(#13566) spanyoll válasza imyourfriend (#13558) üzenetére


spanyoll
addikt

Pontosan! Ha kocsit veszel sem kell azzal foglalkozni, hogy jaj most kicsit szarul fog a fék meg a hátsó ablaktörlő alig működik, esetleg csöpög az olaj! A lényeg, hogy gurul, nem?

:(

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13567) aleister


aleister
veterán

Picsába! Akkor nem Kanont vett? :O

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13568) indigo


indigo
aktív tag

Akkor d700 helyett d600 lett neki?

(#13569) Karima


Karima
őstag

Akkor most 3 hétig nem kell új gépet keresnünk neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#13570) cOxeR válasza Karima (#13569) üzenetére


cOxeR
Ármester

;] :))

#13571) forceberg
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#13571) forceberg válasza cOxeR (#13570) üzenetére


forceberg
veterán

Pedig próbáltam a 6D felé terelni :DD :O

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13572) TayRol válasza Karima (#13569) üzenetére


TayRol
veterán

pedig most usaban akciós a D4.

(#13573) #40935168 válasza TayRol (#13572) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem érdemes a D4s-t megvárni, míg azt is beakciózzák.

(#13574) imyourfriend válasza #40935168 (#13563) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kíváncsian várom a fejleményeket. Mivel nem magyar beszerzés a vázam ezért ~3800 forint a szenzorpucolás. Magyarországon nem származik semmi kára, kifelé az anyacég felé szerintem azt közlik hogy minden rendben a vásárlók megvannak elégedve stb. mindenesetre felhívtam a céget ahol lett véve a vázam és készségesen küldtek egy lenspent, megkérdeztem mennyibe kerül erre a válasz: a cég ajándéka mert itt vették a vázat. Elején hogy szóbajött a nikon kft, miután elkérte a címemet és lejegyzetelte azt mondta hogy nikon szervizről szót sem érdemes ejteni, Ő még jó példát nem nagyon hallott róluk és inkább Bécsbe vigyem mint idehaza. Holnap megérkezik eme csodás eszköz, megnézem mit lehet vele alkotni pucolás terén, de úgy értesültem hogy fóti úton is ilyennel csinálják a dolgot. [link] Amerikába kicserélik némi pénzért, itthon kíváncsi leszek. De azért van még garim így bemegyek és megcsináltatom a hátsó gumiburkolatot melyet szervizelés gyanánt nem tettek vissza rendesen. Más országokban/fórumokon nem tudom mekkora felhajtást csinálnak ebből, valamilyen szinten tényleg jogos mert egy tervezési hibáról lehet szó. Melyet biztosan láttak a központban is csakhá jó lesz ez a nagyvilágnak, minek ide jobb. D700 úgyis túl jól sikerült majd most kompenzálunk. Szó mit szó van mit kompenzálniuk, szerintem amúgy a magyar leányvállalat (már ha lehet így hívni) ilyen csupán (hozzáállást illetően). De ahogy mondjátok ez nem a hazai képviselettől függ hogy mi történik valójában. 1-2 héten belül felnézek ismét hogy pakolják rendbe a gépet és akkor megkérdem őket az esetleges cseréről (D610), de sok reményt nem fűzök hozzá. Ha "parasztok" lesznek akkor Traiskirchen-be megyek onnantól. Megértem amúgy a felháborodást, de úgy érzem valami konkrét lépés kell vagy egy komolyabb szankció a vásárlók részéről, és talán más lenne a fóti úti kirendeltség is, esetleg leváltanák. :)

(#13569) Karima: Eddig se kellett gépet keresned,offenzíva nélkül: nem is értem miért foglalkozol ilyen dolgokkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#13575) aldebaran válasza #40935168 (#13554) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát egy ilyennel tesztelve 10MB/s jött ki... :(

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#13576) #40935168 válasza aldebaran (#13575) üzenetére


#40935168
törölt tag

Durván 25-ig jó az USB2, úgyhogy ez kártya lesz - és az nagyon lassú írásra (mármint a 10 mega). Szerintem simán telik a buffered. Nekem volt ilyen kis olvasóm, ugyanez amúgy :) de vitte sebességben a dolgokat. Primitív egyszerű kis izék. Esetleg egy másik olvasóval nézd meg - vagy gyere át valamikor és lemeózom jobban a kártyádat USB3-on, mindenféle teszttel ;)

[ Szerkesztve ]

(#13577) aleister


aleister
veterán

Érdekes időszak lesz ez!
A Tokina 24-70 f2.8 után itt a Sigma 24-105 f4 OS!

Tipikus FX gyutáv, de konkrétan erre nem térnek ki. Az tuti, hogy most már minden gyártó kijött a maga kis megoldásaival erre a szegmensre. Már csak Sigma 24-70 f2-re várok.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13578) aldebaran válasza #40935168 (#13576) üzenetére


aldebaran
őstag

Akkor beteszem másodlagos kártyának, az első az tényleg 30MB/s-os.

Egyébként raw+jpg-ben lőttem a sötét pincében a buliban... Különben nagyon bejövős ez a d7k! Imádom! Fókusz problémám az alig debreceni SIKK-ben 600 képből talán 5-nél volt, de akkor, amikor túl gyorsan akartam lőni a képeket, ami miatt panaszkodok, de az szerintem is a micro sd hibája. :W

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#13579) #40935168 válasza aldebaran (#13578) üzenetére


#40935168
törölt tag

Vegyél hozzá egy HAMA usb3-as olvasót, firmware-ük frissíthető, jó kütyük. :K Az enyém k* gyors, igaz a CF-em is, de együtt parádés sebességet adnak. Onnantól kezdve hiteles infód lesz mindenféle kártyáról, mit tud.

(#13580) #40935168 válasza aleister (#13577) üzenetére


#40935168
törölt tag

Előtt, nem után. :DDD ;) És annyira nem egy hűde üveg lett ez a Sigma.

(#13581) aleister válasza #40935168 (#13580) üzenetére


aleister
veterán

Nyilván a kommentjeim sorrendjére értettem. A Tokina csak a Photokina.n debütál. Pedig már nagyon felpattintanám.

Ezt a Sigma-t próbáltad? Vagy honnét veszed, hogy nem olyan yoo?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13582) TayRol válasza aleister (#13577) üzenetére


TayRol
veterán

még az ára sem olyan húzós, ha hozza az elvárt szintet.

(#13583) aleister válasza TayRol (#13582) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem sem. Ha FX alapzúm alternatíva, akkor abszolút nem drága.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13584) JohnyBlue válasza aleister (#13583) üzenetére


JohnyBlue
őstag

hath azert a 250.000 nem annyira olcso ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13585) aleister válasza JohnyBlue (#13584) üzenetére


aleister
veterán

FX alapzúmhoz az. Főleg, hogy jelenleg egyedül egyetlen modellben van stabi. Pluszbónusz Art szériás, bár ez sem jelent egyértelműen megváltást.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13586) JohnyBlue válasza aleister (#13585) üzenetére


JohnyBlue
őstag

art ide vagy art oda +70K es inkabb egy nikon 24-120 f4 amiben szinten van stabi

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13587) aleister válasza JohnyBlue (#13586) üzenetére


aleister
veterán

Ez már egyéni preferencia kérdése.

Már csak Kutyus infóira vagyok kíváncsi.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13588) #40935168 válasza aleister (#13587) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kleroo-val néztük, nem győzött meg. Ennyit nem adnék ki érte és ennek is jobban téveszt a fókusza, mint a gyári. Cserébe a 4-re rekeszelt Tami 24-70 izmosabb. Igaz, annak 70-nél vége.. de .. na mindegy, szóval azt gondoltuk úgy alapjáraton tudod, hogy ÚÚÚÚ , Sigma Art szériás FX alapzoom, 24-105, OS, stb, milyen király lesz, hát annyira nem.

Kijött, letesztelték (guglizz) és vállvonás. Aha, nem rossz, nem rossz. És kb. ennyi is. Nem rossz. Sőt, nagyon jó. De .. úgy .. na. Nem rengett meg a Föld :) :N

(#13589) aleister válasza #40935168 (#13588) üzenetére


aleister
veterán

DXO-n és PZ-n is csak Canon bajonettel találtam róla írást. Ezek szerint kb olyan éles, mint a Tamron és Canon 24-70. A Canon 24-105 f4-nél jobb. Szóval nem rossz ez.

Remélem PZ-n születik róla Nikon alatt is valami teszt! Mondjuk nagy eltérésre nem számítok.

Az AF sebessége milyen volt?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13590) #40935168 válasza #40935168 (#13588) üzenetére


#40935168
törölt tag

Photozone teszt. Középen durva, de a szélek esnek, nem kicsit.. átlag szintre. (Tipikus Sigma-s "effekt" amúgy). De focus shift-es például ez is. Ráadásul f4-től kezd ugye, nem 2.8-tól. Sokkal erősebben shiftes, mint a Tami, ott a 2.8-at ha nem használod, vagy célzottan tartósan, más AF fine tune beállítással, az obi nem driftel már tovább durván, tehát 4 után már egyetlen értékkel kb. oké. A Tami 2.8-4 között nagyot csúszik, 4 felett keveset, a Sigma meg 4 és 8 között hatalmasat.

Ez egy D800-on használhatatlan, vagy nagyon idegesítő képeket eredményezne és sajna az a ciki, hogy ugye az AFFT kikorrigál egy alap fókuszsík eltérést a vázon, az USB dokkal tovább finomítod mindezt több gyutávra is, viszont azt már az USB dokk sem tudja, hogy a belőhető (mittudoménmennyi) gyutávokra még külön definiálhatsz 3-4 rekeszt is, amikre külön értéket be lehet lőni..

Tehát addig már eljutott a fényképezőgép ipar, vagy obiipar :) hogy gyutávtól függően fókuszkorrekciót alkalmaz az ember és a végeredmény jó, de az ilyen durva focus shift-el még mindig nem lehet mit kezdeni, ráadásul ez konstrukciós sajátossága, garanciában nem ütheted érte az asztalt.

Egyszóval: leves.

[ Szerkesztve ]

(#13591) #40935168 válasza #40935168 (#13590) üzenetére


#40935168
törölt tag

Még erre a focus shifting-re annyit, hogy ha az USB dokk és az optika erre is fel lenne készítve, hogy rekeszfüggően is lehessen AF korrekciót beletáplálni a kütyüvel az üvegbe, az gyilkos lenne. De így ? :(

+ a Tami 2.8-a értékesebb, mint a 70-105 extra. Igaz, más AFFT beállítással, de ha egy ideig céltudatosan 2.8-on hagyva fotózol, a "2.8-as" AF fine tune értéken az is karc és tökjó. Én általában a 4-8 közöttre kalibrált AFFT értékkel használom és nem megyek 4 alá, csak nagyon ritkán, ha fény kell, vagy extra bokeh.

Huszadik szerkesztés: LensTip is tesztelte, AF-et ők említik, hogy kevesebb jó születik, mint a gyárival. Bár szerintük ez is még a jó kategória.

[ Szerkesztve ]

(#13592) Kleroo válasza #40935168 (#13590) üzenetére


Kleroo
veterán

És a Buké. :(
Na az nem szép akárhogy nézem/néztük. :( Pedig feltűnőbb mint az, hogy 100%on mi mennyire atoméles. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13593) aleister


aleister
veterán

Hát ezek nem túl jó hírek. :((
Akkor már csak a Tokina 24-70 f2.8-ban bízok, hogy meglepetést okoz ezen a területen.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13594) #40935168 válasza aleister (#13593) üzenetére


#40935168
törölt tag

Illetve az f/2-es.. kíváncsi vagyok. Reményeket már nem táplálok, de egy előnye annak is lesz: 2.8-ra rekeszelve már karc :)) De ha shiftes lesz, megölöm őket.

(#13595) flash- válasza aldebaran (#13575) üzenetére


flash-
veterán

nagyon nem mindegy hogy az ember milyen olvasót használ...
pl egy notebook beépített kártyaovlasója vagy egy 3.5 ös beépíthető kártyaolvasó ami nekem is van(CHIEFTEC CRD-601-U3 USB 3.0 ) nálam állva hagyta az ilyen usb-s átalakítókat,és külső kártyaolvasókat..

(2-3 x nagyobb sebességgel írtak - olvastak nálam)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13596) #40935168 válasza flash- (#13595) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem a Fujitsu Siemens notim beépített olvasója kb. feleennyit sem tud, mint a külsős USB2-esem (a régi, mert most USB3-as külsőst használok). Egy nagy trotty. Ez totál elektronika függő, mit tesznek bele.

[ Szerkesztve ]

(#13597) dabgergo


dabgergo
őstag

Eperkutyussal (#13563) teljesen egyetértek, elképesztő ez a hozzáállás egy ilyen cég részéről.

Egyébként ezzel szemben nekem szerencsére a magyar Nikon szervizzel csak jó tapasztalatom volt, igaz eddig "csak" háromszor voltam ott, meg ezen kívül jó pár email váltás. Ezzel egy cseppett se vonom kétségbe a negatív tapasztalatokat, de én akkor nagyon szerencsés voltam egyelőre. És eddig mindig készségesebben is válaszoltak az emailjeimre mint pl. itt az USAban...
Szóval nekem a Nikon felsővezetésével van bajom, az egész hozzáállásukkal. A magyar Nikon szerviz munkatársaival pedig elégedett vok.

HThomas: köszi a cikket, ezt én nem is olvastam még. Persze maga amit mondanak az nem nagy szám vagy ilyesmi, de ha belegondolok h belül is mekkora harc mehet h milyen legyen pontosan egy-egy új model... marketingesek vs "fotós szakértőket" stb...

[ Szerkesztve ]

(#13598) dabgergo válasza dabgergo (#13597) üzenetére


dabgergo
őstag

Phuu ez azért komoly... persze mit is mondanának.

As you’re putting higher and higher resolution sensors into your DSLRs, did you have to change your quality control process to deal with the necessity for greater precision?

Not especially. It was very rigorous already.

(#13599) Dare2Live válasza dabgergo (#13598) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az a baj, hogy tönkrement a D80am (aminek amúgy a métering rendszeret k*ta el Nikon :DDD ) és minden váz fejvakarós. Hamár váltás, sok pénz kiadása szeretnék egy D7000 szintű szenzort és hát kell a rendes kereős/kezelés akkor D7000. Erre nekiállok kicsit utánaolvasni és tömve van minden a hibás AFes darabokkal amiket jellemzően addig kalibrál Nikon (vagy fogja a már nem garis obira) amíg az user meg nem unja, hogy mindig szar. D7100 ára sztem APSCért túl sok, D610hez meg kéne utazozoomot is vennem úgy meg irtózatos az ára. Lehet legjobb lenne egy D5100 csak mind a kereső, mind a kezelés nagy nagy visszalépés lenne azt meg nehezen fogadná be a gyomrom. Ejh...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13600) imyourfriend válasza Dare2Live (#13599) üzenetére


imyourfriend
őstag

D90? 100ezerért árulnak most egy megkímélt darabot, még garisan.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.