Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) crey válasza imyourfriend (#995) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Minek pityeregnél a lencséid miatt, ha nem képelsz? Amúgy ne aggódj, a való életben ugyanígy meg fogod kapni ezeket a megjegyzéseket is.... No nem azért mert nem a fősodorral értesz egyet, mindenkinek lehet saját véleménye, ízlése, preferenciája, gondolhatja szöges ellentétét annak, amit a többség...

A gond akkor van, amikor a szakmai fórumot összekeverjük a próba topickal vagy a fáradt gőzzel, és szakmai hiányosságok ellenére feszt igét hírdetünk, annak ellenére, hogy páran már próbálták tudtodra adni, hogy a fényképészet koordináta rendszerében nem te vagy az origo...

TeeJay: köszi :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1002) Freddy76


Freddy76
addikt

Kösz fiúk :DDD , nekem már nem is kell semmit írnom...

A 17-50 nagyon jó üveg, és méretben is jó. Nekem nagyon jó allround cucc lett a d7000-rel. Az 50/1.8 plusz fényereje jó, a képe is szebb talán, de számomra annyira minimális az előny, hogy fel sem tekerem, az esetek többségében annyira nem ad pluszt, hogy elővegyem... Egerbe el sem vittem... A 18-105 korrekt, de sokszor jó fénynél is jól jön a tami fényereje (pl. mosni, de amúgy is: tegnap kirándultunk, tengernyi fény, de amikor a kusvasút beért a fák közé, örültem a 2.8-nak, és a záridőnek...). Néha jól jönne a tele, de a d7000 képéből ezt simán ki is tudom kroppolni. A 24-120/4 jó üveg lenne, szeretném, de az árának a felét sem adnám érte.

iyf: kevesen hordtak össze annyi hülyeséget ebben a topikban, mint te; a tamronokról alkotott véleményed - amelyet te sem tudsz megindokolni - tökéletes példája a "felkészültségednek". Persze nem kis dolog, hogy minden második mondatod aláírásgyanús...

Szerk.: a római jog ezerszer érdekesebb a hülyeségeidnél. Persze a római jogról sem tudsz semmit...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1003) imyourfriend válasza cool13 (#999) üzenetére


imyourfriend
őstag

De valahogy mégis érdekel hogy mit csinálok, amellett hogy igyekszel lenézően beszélni. Majd komolyan vesz aki szeretne, azt hiszem ha magamnak bizonyítok (és élhetek bármilyen világban) akkor már megérte fáradozni azért amit csináltam. Azért nem pityeregtem mert megtartom magamnak a gondjaimat, egyszer kérdeztem a portrémarkolattal kapcsolatban hogy miért lehet rossz a vázammal. Aztán kiderült hogy más vázzal teljesen jól működik. Azt hiszem amíg a fórum szabályait betartom addig úgy beszélek ahogy szeretnék, és itt be is fejeztem. Akinek nem tetszik valami az privátba mondja el, ne itt huszárkodjon.

(#1004) gubernya válasza crey (#993) üzenetére


gubernya
csendes tag

Nekem a Sigma mellett a Tokina volt a kedvenc külső gyártóm, de szerencsére a Tamron is egyre profibb objektíveket gyárt! :)

Eladó Huawei Ideos S7 Slim újszerű táblagép!

(#1005) aleister válasza crey (#1001) üzenetére


aleister
veterán

A múltkor ajánlottam a fórum átláthatóvá tételére egy módszert (offok mutatása chechkbox ugye), most az ilyen esetekre adok egy ötletet. SG-n minden kommentre adható -a hasznossága függvényében- mínusz és plusz jelző. Ha mínuszban elér a user egy bizonyos értéket, akkor a hsz-ei nem jelennek meg a jövőben. :)
Tökéletes ellenszere a trollok etetésének, pluszbónusz a baromságaival sem fogja dezinformálni az egyszeri olvasót. :)

szerk: én egyébként már tiltólistára tettem IYF-et. Privátban is állati szórakoztatónak bizonyult. :)

Ez a közösség alapú moderáció a legjobb út a fórumok elnéptelenedése, és a szakmai hozzászólások csökkenése felé. Elég hozzá pár összeszokott user, és mehet is az unszimpatikus hozzászólások minuszolása. Ilyen a PH!-n soha nem lesz, ahogy noname moderálás sem, ahogy pl. fotozz-on. Hell no.... A másik ötleted felvetettem a megfelelő helyeken :)

[ Módosította: crey ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1006) Freddy76 válasza aleister (#1005) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne a hsz-ek hasznossága alapján szűrjünk, mert nekem pl. hiányoznál, és Eperkutyus is. ;] :P

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1007) aleister válasza Freddy76 (#1006) üzenetére


aleister
veterán

:DDD
Te kis homoszexuális. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1008) Kleroo


Kleroo
veterán

Csurgó "apánkhoz" vitt már valaki vakut?
Mennyire szakija a vakuk lelkének? :) (Jó lenne már gatyába-rázni az SB800-at )

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1009) dabgergo válasza TeeJay (#991) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Néztem a meike-t is, de szívesebben vennék kicsit jobb minőségűt, és állítólag a Vertax-ok jobbak (nekem d7100-hoz kellene majd, de d7000-hez pont volt az a korábban említett akkkuleszívós probléma sokaknál). D90-en már 3,5 éve Meike-t használok és nincs vele semmi baj, de azért nem olyan masszív sztem. Vagy az új Meike-k esetleg jobbak?

---
Szóval akkor senki sem tudja h van a szállítási díj Amazonról?

[ Szerkesztve ]

(#1010) Larry303 válasza Freddy76 (#1002) üzenetére


Larry303
addikt

ez a kussvasút érdeklne hol is van pontosan...felültetnék pár embert :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1011) Peethy válasza dabgergo (#1009) üzenetére


Peethy
őstag

Ha berakod a kosárba, akkor kiírja... ennél jobb módszert a programozóik még nem találtak ki.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#1012) *Ropi* válasza dabgergo (#1009) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem Pixel Vertaxom van az 5D3-on: szerintem cserélni fogom az expógombját, mert nem érezhető a nyomáspontja félállásnál, amikor az AF-t indítja. Csomó képet ellőttem már emiatt, mert a váz saját expógombja teljesen korrektül érezhető és amikor váltok, mindig kell 1-2 nyomás, mire ráérzek...

Kérdezd meg cOxErT is: nekik is ugyanilyen marcsáik vannak (együtt rendeltük őket).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1013) dabgergo válasza Peethy (#1011) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi sikerült kiiratni, de a sima kosárbarakás nem volt elég. (5 GBP elvileg egyébként a szállítás.)

*Ropi*: köszi, ez mondjuk nem túl jó hír... Akkor lehet h a Meike-nál nem is nagyon jobb ez a Pixel Vertax?...

(#1014) *Ropi* válasza dabgergo (#1013) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért mondom, hogy kérdezd meg cOxErT is, mert lehet csak én fogtam ki és az ő 2 db-juk meg jó. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1015) dabgergo válasza *Ropi* (#1014) üzenetére


dabgergo
őstag

Oké, ez világos, de bárhogy nézem elég sok a hibás Vertax (D7000-nél meg akkor nálad is), ami azért nem a magas minőségről árulkodik.

(#1016) Horbal válasza dabgergo (#1015) üzenetére


Horbal
őstag

Én vagyok az akku problémás Vertax tulajdonosa :DDD

Sajnos a probléma nálam létezik de ez nem jelenti, hogy mindegyik hibás. Az építési minősége a Vertax markolatoknak amúgy nagyon jó, az is igaz, hogy mint Ropi-nál az enyémre is áll, hogy az expó gomb közép állása nem olyan határozott mint a vázé. Azt nemtom, hogy az eredeti Nikon milyen. Meike markolatom volt D3100-hoz azzal nem volt semmi probléma, viszont nem volt ilyen masszív.

Abban biztos vagy, hogy kell?

Vettem egy ilyet [link]

Azt kell mondanom, hogy úgy érzem rátaláltam a (számomra) tökéletes megoldásra, állati kényelmes lett így a gép fogása, a súlya nem nőtt a térfogata se a biztonság érzet viszont nagyban megnőtt. Persze ezt is embere válogatja.

Abban sem vagyok biztos, hogy kell + aksi egy D7000/7100-nak. Világvége+1 napig bírja nálam a D7000 aksival. kb 600 képet csináltam Prágában + elfelejtettem a gépet kikapcsolni és 1 napot állt bekapcsolva a táskában 20% maradt az aksiban...

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#1017) TeeJay válasza dabgergo (#1009) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem a Meike bőségesen tudja azt amit a "gyári" Nikon, feltéve ha a Nikon gyárt markolatot egyáltalán
bár lehet rosszul emlékszem az új vázaknál fém már a markolat is, lehet a D7100-nál is így van
a D90 markolatból kiindulva szerintem jó választás lehet ez is
sokan veszik és nem nagyon láttam panaszt. ha meg tudsz olyat venni amihez jön a nagyméretű akku akkor kapásból van egy közel dupla kapacitású akkud is a gyári mellé :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1018) dabgergo válasza Horbal (#1016) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen sztem kell a markolat, egész napos esküvői fotózásokhoz és a sok portrézás miattt főleg.
A Meike funkcionálisan sztem se rossz, de én szívesen fizetek picit többet ha a Vertax cserébe masszívabb. (Bár annak jobban örülnék ha a gombok is jobbak lennének.)

(#1019) *Ropi* válasza Horbal (#1016) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mindhárom 40D-mhez gyári Canon marcsám volt és mindegyiknek kifogástalanul érezhető az expógomb félállása.

Azért vicces, hogy a Nikon csuklószíjat egy Canon 1Ds-en hirdetik. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1020) #40935168 válasza Freddy76 (#1006) üzenetére


#40935168
törölt tag

:B

(#1021) #40935168 válasza imyourfriend (#1003) üzenetére


#40935168
törölt tag

imyourfriend: Tami 17-50-et tekertem fel D800-ra és borotva. Aztán a saját 24-70-emet és szintúgy. Próbálj ki pár Tamit, mielőtt véleményt alkotsz. Még a végén kellemesen meglepődsz ;)

(#1022) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Az normális, hogy a 18-105 objektíven ha kitekerem "koccanásig" a fókuszgyűrűt, akkor még tovább tudom tekerni? Megakad és még lehet tekerni utána is.Persze akkor már nem állít.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#1023) Freddy76 válasza Kerio (#1022) üzenetére


Freddy76
addikt

Ilyet az enyém is csinál, mondjuk nem számottevő. De túl tudom tekerni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1024) Graphy válasza dabgergo (#1009) üzenetére


Graphy
aktív tag

Én is várom már, hogy végre elérhetőek legyenek a D7100 markolatok. A Bluechipben a Nikon Mo-tól azt mondták a kérdésemre, hogy elvileg júniusban már elérhetőek lesznek a gyári Nikon markolatok hozzá, kb 90k környékén. :( ...az is igaz, hogy hasonlóan a vázhoz, ez is magnézium ötvözetből lesz.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#1025) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

Milyen nagylátot lenne érdemesebb beszerezni ?
A ma esti viharhoz keveselltem a 18-105 obit.
Sigma 10-20, Tamron 10-24 ?

A gép egy d5100 lenne.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1026) M_o_g_y_i válasza Kerio (#1022) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:K
Ez nem hiba. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1027) #31757056 válasza Motaba78 (#1025) üzenetére


#31757056
törölt tag

En Sigma 10-20-al viharoztam, ha az nem elég akkor semmi. :)

(#1028) Kerio válasza M_o_g_y_i (#1026) üzenetére


Kerio
őstag

Akkor megnyugodtam. Köszi! :)

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#1029) forceberg válasza #31757056 (#1027) üzenetére


forceberg
veterán

Ma én is kipróbáltam a 10-20 és a 18-50 volt fent. A 10-20-szal egy bajom volt, hogy nem teljesen megbízhatóan állt az AF végtelenre. Viszonylag tág rekesznél meg így jöhet életlen kép sajnos.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1030) Graphy válasza Motaba78 (#1025) üzenetére


Graphy
aktív tag

Ha a 2 objektív közül kellene választani, akkor a Sigma 10-20 a megfelelő választás!
Volt szerencsém a Tamron 10-24-et kipróbálni, és nincsen jó véleményem a képminőségről. A Sigma 10-20-at itt többen is használják és megvannak vele elégedve. Én sajnos azt még nem használtam. Tokina 11-16-ra pályázom...majd egyszer.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#1031) Gergő_


Gergő_
őstag

Sziasztok, egy Nikon D200-at készülök venni. Valaki leírná egy halandónak hogy mit érdemes ellenőrizni a gépen vásárlás előtt?
Azt hiszem 40k expó van és ez ugye átlagos?

35mm-es objektívek közül melyiket érdemes venni? Legyen mondjuk olcsó. :)
:R

(#1032) spanyoll válasza Gergő_ (#1031) üzenetére


spanyoll
addikt

100K-ra van tervezve ha jól láttam a zár, tehát a 40K-s még jó lehet, feltéve ha pöpec állapotban van.
Ellenőrizni kb mindent, de külsőre borítás, érintkezőket CF-nél (gondolom CF-es az is), gombokat, hogy működnek-e rendesen, azon kívül én kipróbálnék soksok módot rajta, minden featureját végigfotóznám, megnézném, hogy nincs-e valami gebasz az éritkezőkkel a mount részen, akkor megnézném egy shutter count oldalon a neten, hogy tényleg annyi-e az expo (a mai világban már...), lőnék kupakkal az obin fotót, csak úgy kíváncsiságból, hogy mennyi hotpixelt generál magában. Meg úgy összességében, hogy akitől veszed milyen arcnak néz ki, meg milyen állapotú a gép összességében. Dobozban szépen megkímélt, vagy lelakott és nylonzacskóban adja oda kb.
Most így elsőre este ennyit, de majd a szakértők megaszondják :)

35-ösből meg Nikkor 35 f/1.8, 40 körül megkapod, soha nem bánod meg (feltéve ha nem szemét állapotút veszel és előtte tesztelted, mint ahogy mindent kell is).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1033) Freddy76 válasza forceberg (#1029) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem áll végtelenre? Ésaztígyhogy? Nagylátónál ez zavaró lehet...

Melyik 18-50-et használod?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1034) forceberg válasza Freddy76 (#1033) üzenetére


forceberg
veterán

Töksötétet képzelj el, amikor a fókuszt egy távoli utcalámpára célozva akarod belőni.
Ilyen esetekre a jó az, ha megjegyzed, hogy a távolságskálán hol van a végtelen. Sajnos azok az idők elmúltak, hogy a végállás a végtelen.
Bár 10mm-en sokat nem lehet mellélőni. Szóval valahogy nem lett olyan éles a kép. De lehet, más volt a gond.
De ezt az életlenséget azért úgy képzeld el, hogy bátran csináltatnék belőle 30*45-ös képet :))

A 18-50-ből a HSM-es van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1035) forceberg válasza forceberg (#1029) üzenetére


forceberg
veterán

Ezt a 18-50 vétette:

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1036) Horbal válasza dabgergo (#1018) üzenetére


Horbal
őstag

Akkor érthető.

TeeJay a D7000 gyári markolata fémből van és szigetelt mint a gépváz - jól tudod. A 3rd party markolatokból mindez hiányzik.

Ropi ja elég vicces és még hány ilyen hirdetés van e-bay-en :DDD

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#1037) *Ropi* válasza forceberg (#1034) üzenetére


*Ropi*
félisten

A saját Sigma 10-20-amról tudok nyilatkozni: annak pontosan a végtelen jel közepénél volt a végtelenje.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1038) Peethy


Peethy
őstag

Ha már így szóba jött az uwa-téma, ti melyiket ajánlanátok? 80-90ezernél többet nem tudok rászánni, szóval be is szűkült a lista - 10-20, Tokina 12-24, Tamron 11-18 vagy 10-24 (ez utóbbi talán drágább, nem emlékszem). S 10-20 tetszene, de a Tokinának állítólag jobb a képe...

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#1039) *Ropi* válasza Peethy (#1038) üzenetére


*Ropi*
félisten

A legjobb képe a Tokina 11-16/2.8-nak van az UWA-k közül.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1040) Peethy válasza *Ropi* (#1039) üzenetére


Peethy
őstag

Igen, ez világos, de az használtan is 150 körül mozog, az meg kétszerese a keretemnek. (Annyiért még az is lehet, hogy a Nikon 12-24-est venném...)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#1041) Santiagain válasza Peethy (#1038) üzenetére


Santiagain
senior tag

Tokina újonnan 30%-al drágább. A Sigmák is 90 körül mennek. 12-24-et nem hiszem, hogy kapsz 100 alatt, már amennyiben a pro dx II-re gondoltál.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1042) Peethy válasza Santiagain (#1041) üzenetére


Peethy
őstag

Az árakkal tisztában vagyok, inkább a minőség és tapasztalat érdekelne. Sima DXre gondoltam, természetesen, azok 80-90 körül reálisak szerintem.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#1043) dabgergo válasza Graphy (#1024) üzenetére


dabgergo
őstag

90k az iszonyat sok... annyira pofátlanság ez, na mindegy.

forceberg: szuper kép, jó a strobist info:D

(#1044) *Ropi* válasza Peethy (#1040) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos: felment az ára, 1 éve még 130 körül volt használtan (most E-Bay-ről is 150k újonnan).

A miheztartás végett: a Sigma 10-20/4-5.6 F8-on olyan éles, mint a Tokina 11-16/2.8 2.8-on. ;) Szóval az árához mérten a minősége is kompromisszumos. És a Tokina képe sokkal de sokkal részletgazdagabb. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1045) Peethy válasza *Ropi* (#1044) üzenetére


Peethy
őstag

Neked rendben volt a Sigma 10-20-ad? Élességre gondolok elsősorban, f/8 alatt is használható volt?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#1046) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Én a Sigma 8-16-ot szemeltem ki magamnak uwa-ba. Érdekes módon egyikőtöktől sem láttam a javasolt objektívek között. Van ennek valami oka?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#1047) #40935168 válasza Chris Kiki (#1046) üzenetére


#40935168
törölt tag

Pár hónapja valaki itt azt nyilatkozta, hogy a legjobb uwa üveg DX-re.
Rákerestem. Hát ja. :D

(#1048) spanyoll válasza forceberg (#1034) üzenetére


spanyoll
addikt

Ilyet nekem is szokott csinálni a Tami, bár szélsőbb fókuszpontoknál. Rászoktam arra, hogy ha ilyen van, akkor gyorsban LV, belezoomolok, kézzel belövöm az élességet, MF-re váltok, aztán induljon a banzáj :)
Persze ettől még bosszantó tud lenni, de hát nincs mit tenni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1049) Peethy válasza Chris Kiki (#1046) üzenetére


Peethy
őstag

Tényleg nagyon jó, de használtan szinte esélytelen szerválni egyet... még ebayen sincs sok belőle, akkor meg végképp, ha magyar címre akarod hozatni. Másrészt az is inkább 150-170ezres kategória.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#1050) dabgergo


dabgergo
őstag

Lenne egy kérdésem azokhoz akik használnak Eneloopokat a markolatban: az eredeti Nikon akkuhoz képest mennyi ideig bírja a 6db elem?
Azon gondolkodom h a D7100-hoz nem veszek még egy EN-EL15-t 16k-ért mert az nagyon drága, hanem 5ezer alatt megúszom plusz 6db Enelooppal, ami ráadásul használható más eszközökben is.
Csak tényleg az érdeklne, hogy menyire bírják jól.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.