Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97151) fattyu


fattyu
veterán

idézet rtingsről egy általam ismert fejes tesztjébe olvastam bele.

a fejes lényegtelen de ezt így egy mondatba ?
The **** are decent for neutral sound. They have a smooth, warm sound profile.
mostakkor síelünk vagy strandolunk...

egy másik tesztben: nyitott fejhallgató negatívuma:
Open-back design results in poor noise isolation and leakage performance.
röviden az a baj vele hogy nyitott.

ez egy kabaré

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97152) Rhino666 válasza fattyu (#97151) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem tud úszni a kacsa... :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97153) #71562240 válasza Ba cy lus (#97150) üzenetére


#71562240
törölt tag

Konkrét kábelből többfajta hossz.
Az egy külön téma, hogy bizonyos konstrukciók hogyan viszonyulnak más konstrukciókhoz.

(#97154) Ear001 válasza Rhino666 (#97127) üzenetére


Ear001
addikt

Azt azért elmondod az optikai kábelnek, hogy nem számít a benne levő szál, a csatlakozó, a szál csatlakozóba illesztése, mert ez mind nem okozhat interferenciát, jittert.

(#97155) Rhino666 válasza Ear001 (#97154) üzenetére


Rhino666
őstag

Urban legend. Vagy van kontakt, vagy nincs. Bináris.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97156) Sinesol válasza Rhino666 (#97155) üzenetére


Sinesol
veterán

Kb. ez a helyzet, max akkor van különbség két kábel közt, ha az egyik valami nagyon ócska, gyatra minőség, kontaktos, stb. Nemrég teszteltek egy 1400 dolcsis USB kábelt, aho kimutathatatlan volt bármiféle különbség, egy sima olcsó amazonos kábelhez képest.
Annyira vehető komolyan a kábelmizéria, mint amennyire érdemes hitelt adni a CD-re helyezett demagnetizáló kő legendájának, vagy az oltásokban lévő mikrochipeknek.

[ Szerkesztve ]

(#97157) Ba cy lus válasza Sinesol (#97156) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Aztán mégis van hallható difi usb kábelek között, és nem szükséges drágának lenniük, elég a párszáz ft-os.

[ Szerkesztve ]

(#97158) sztpega válasza sztpega (#96887) üzenetére


sztpega
tag

Ma megjött az AKG K371, kb 4 óra használat után és próbálgatás után, azt tudom mondani, hogy remek ötlet volt ezt ajánlani nekem :) Az anyag és az összeszerelés minőségében sem találtam kivetni valót, a hangzása pedig kiváló!

(#97159) Digitalis válasza sztpega (#97158) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nekem is van pár hete, szerintem is remek fejhallgató. Én inkább nyitott kedvelő vagyok, de ennek zárt létére van némi tere is. Fülem is teljesen elfér, nagyon kényelmes, sehol nem nyom. Én speciál a Harman hangolást eleve kedvelem, már-már fél szinergiának tartom. Fülest nagyon tisztának és analitikusnak hallom, néha talán túlságosan is precíz. Zenében ott ahol nem csapják le, elengedik a szub-baszust, szabályosan pumpálja a levegőt, ugrál a fejeden a füles. :) A pergő a mély-basszus is nagyon patent. (Pl. Various artists - Heartbeat, ill, Percussion imaging test. )

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#97160) #71562240 válasza Sinesol (#97156) üzenetére


#71562240
törölt tag

Évek óta egy-kéthavonta előjöttök ezekkel a szövegekkel, mindig veszekedésig viszitek. Pár hónapja, amikor Tulku megvette a 3000 dolláros Entreq USB kábelt [szerk.: mert úgy szólt, hogy fél óra alatt beleszeretett, és fogta magát, megvette], mondtam neki, hogy írja be, lássuk mit szólnak hozzá Sinesolék. Na akkor nem mertetek megszólalni. Félrenéztél és másról kezdtél beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#97161) Molydeus


Molydeus
senior tag

Nem akarom tovább mérgesíteni a vitát, de muszáj hozzászólnom az elmúlt pár naphoz.
Több mint egy éve követem napi szinten ezt és a DAC topikot. Ezt megelőzően, pedig 3-4 évre visszamenőleg olvastam vissza nagyon sok útkeresést, amik a tervezett láncom elképzeléseivel akár kis mértékben is hasonlóságot mutattak.
Egy valamit nyugodt szívvel ki merek jelenteni. Nem igaz, hogy általánosságban drágább eszközök bűvöletében élnének a topik lakói. Árban és minőségben is meglehetősen széles a paletta, amiről itt tapasztalat gyűlt össze. Nyilván ütközni fognak az elképzelések bizonyos témákban, ezzel nincs is baj. Viszont nem hiszem, hogy megállná a helyét az a fajta erőszakos kategorizálása az ide iróknak, amit mostanában látok.
Az esetek döntő többségében az érdeklődők az általuk meghatározott keretnek megfelelő ajánlásokat kapnak. Persze, nem egyforma háttérrel, lehetőségekkel rendelkezünk és célok is eltérnek, de ugyanúgy fok kapni releváns és jó szándékú ajánlást az is, aki néhány 10ezer Ft-ot költene el egy teljes megoldásra és az is, aki ennek a sokszorosát adná ki egyetlen komponensre, amivel finomhangolni szeretné a meglévő rendszerét.

M.

(#97162) Molydeus válasza Digitalis (#97159) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ezer köszönet, amiért ilyen jól leírtad a basszus élményt. Szeretem a kiterjesztett basszus tartományt, de különösen érzékeny vagyok a nem csak füllel érzékelhető rezgésre.
Így már biztos vagyok benne, hogy nem nekem való. :)

M.

(#97163) Rhino666 válasza #71562240 (#97160) üzenetére


Rhino666
őstag

A $3000-os kábelen keresztül biztos kerekebb a 0 és egyenesebb az 1-es... :DDD

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97164) Ba cy lus válasza Rhino666 (#97163) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha annyira érdekel az oka, a dac-os topikban felvezetheted ezt a témát, biztosan kapsz rá sokkal felkészültebb választ is. Ez különben is a fejhallgatós topik. Kicsit unalmas már, hogy a topik relatív kihaltságát kihasználva az összes troll itt éli ki magát, mert a dac-os topikban nem tudnak vitába szállni bkercsovel. :(((

(#97165) Rhino666 válasza Ba cy lus (#97164) üzenetére


Rhino666
őstag

Nincs oka. Nincs jelenség amit meg lehetne magyarázni. Digitális jelátvitelnél nincs amortizáció ésszerű távokon. Ami 0-ként indult, az 0-ként ér célba, az 1-es meg 1-es marad az esetek 100%-ában. A troll a történetben az, aki képes elkérni $3000-t egy 1500Ft-ot (nem) érő USB kábelért csak mert misztikus aurája van.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97166) Dorien válasza Rhino666 (#97141) üzenetére


Dorien
veterán

"Elárulom, a pontos frekvenciamenet előfeltétele annak, hogy az összhatás jó lehessen, ha bonyolultabb feladványt kell megszólaltatni. Mivel a zene pontosan ezekből a frekvenciákból tevődik össze. Ezért mérik vele a fejhallgatók hangminőségét és pont emiatt lehet egyértelműen megmondani egy egyszerű grafikonról, ha valami nem fog elég jól szólni, mert mondjuk 4kHz-nél gödör van."

Csak ámulok és bámulok. :D Miket meg nem tanul itt az ember...
A Távolbahalló Pandacsöki Boborján a láthatáron. :D

Kammerer: Az meg egy different kind of elmebaj. :) De végülis mindenki arra szórja a saját pénzét, amire akarja...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#97167) Ba cy lus válasza Rhino666 (#97165) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pedig van magyarázat, és ha jobban keresgél az ember, szerintem már le volt írva a dac topikban többször is. Az két külön dolog, hogy mi a véleményem a kábelek árazásáról, illetve hogy elismerem a különbség létezését, amihez nem kellett 1000 ft-nál drágább usb kábeleket bevetnem, hogy halljam. Nincs ebben mágia, maximum az árazás pofátlan sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#97168) #11083776 válasza Polllen (#97129) üzenetére


#11083776
törölt tag

Azt tudom,hogy jobb (azert vettem a fulesemhez performanc-ot de visszakuldtem :DD
es lesz helyette connect-ahogy elnezem a fuleseim kabeleit azoknal is boven jobb )
de akkor a hi res 160k hanszoromhoz -ami szerintem a belepok alja a hifi vilagba arra celzol,hogy legyen performance a connect ,profile helyett?

(#97169) milkabrams


milkabrams
őstag

Korábban ajánlottatok kácsa féle kábeleket Hifiman he400s-hez, viszont nem tudom melyik lenne megfeleő ár/érték szempontjából. Esetleg valami konkrét cucc, ami nektek bevált?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#97170) HUNNIA1920 válasza milkabrams (#97169) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A Kácsa HPCU OCC réz kábele 2.500Ft-ért szerintem nem rossz. Utána ami van ezüstözött réz már a duplája (az ezüst miatt élénkebb hangú). Ez után ami van Kácsa tiszta ezüst, illetve Neotech monokristályos réz több, mint a 4-szerese a Kácsa réznek. Utóbbi 2 van nekem is itthon. Mivel mindegyik máshogy lett kötve, így nehéz összehasonlítani, de nem biztos, hogy a készre szerelt Kácsa ezüst kábelért kifizetnék 25-30eFt-ot, főleg a HE400S esetében, ami szintén van nekem is. 5m hossz esetén meg pláne horror.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#97171) milkabrams válasza HUNNIA1920 (#97170) üzenetére


milkabrams
őstag

Ezüstkábellel eléggé megjártam egy ath a900x-nél, ígya azt hanyagolnám. Esetleg egy kígyóbőrözött monokristályos cucc?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#97172) Ear001 válasza Sinesol (#97156) üzenetére


Ear001
addikt

Nem kimutathatalan a különbség, hanem nekik még ez sem sikerült. Nagy difi.

(#97173) HUNNIA1920 válasza milkabrams (#97171) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Neked kell tudnod, hogy a Kácsa rézhez képest a Neotech megéri-e a 4-szeres árat, de szerintem nem, legalábbis a HE400S esetében. Egy Ananda, Arya, HE1000,... szintnél már megérné a drágább kábelt választani.

Vagy vadászol használtan egyet AVX-en, ott is szoktak árulni kábeleket.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#97174) Sinesol válasza #71562240 (#97160) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyrészt, ami nem érdekes számomra, ahhoz nem szólok hozzá, másrészt meg nem is nézem folyamatosan a topikot. Az említett dolog még csak nem is rémlik, de valószínűleg nem is irtam volna rá semmit, csak jót derülök rajta.

[ Szerkesztve ]

(#97175) milkabrams válasza HUNNIA1920 (#97173) üzenetére


milkabrams
őstag

Nem endgame fejes a he400s(attól félek olyan nálam nincs) akkor maradok az olcsóbbnál.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#97176) bitrograde


bitrograde
senior tag

Fenti logika alapján nincs értelme audio grade alkatrészeket sem használni a készülékek építéséhez. Én szeretném, ha valóban rendszerszinten lehetne gondolkodni az audioláncokról, melyben a passzív komponensek is beleszólnak a rendszer hangjába.
Kammerernek pedig igaza van: a referencigörbe egyenes. :))

(#97177) #71562240 válasza Sinesol (#97174) üzenetére


#71562240
törölt tag

A kitörölt részedhez, miszerint "olyan költésnél már felesleges észérvekkel jönni", hozzávegyítve az "ami nem érdekes számomra, ahhoz nem szólok hozzá".

Hát kevés érdekesebb téma volt számotokra (rendszeresen hifistahívőidiótázók) az utóbbi években, mint a drága kábelek, különösen a digitális hifi kábelek mint mókusvakítások, amiket szerintetek a hívő idióta audiofilek hívő idiotizmusból vesznek. Észérveket nem nagyon láttunk az évek alatt, csak sztereotípiákat és inferlatívuszokat.
A konkrét kábel kapcsán (Entreq, virtuális földdel is, Amir számára triplán vörös posztó) szép nagy képet is betett Tulku, aztán esett is róla szó egy darabig, de csak azok szóltak hozzá, akik nem szoktak résztvenni az általános hifistaidiótázásban, tehát nem kellett racionalizálniuk, hogy akkor most Tulkut is "illene" következetesen lehívőidiótázni. Az általános idiótázók félrenéztek csendben - másról beszéltetek. Mégiscsak Tulku...
Elfogadom, hogy - bár ott voltál a környéken - "Az említett dolog még csak nem is rémlik", de az nem következetes, hogy "valószínűleg nem is írtam volna rá semmit". Neked - és a többi általános hívőidiótázónak - le kellett volna hívőidiótáznotok Tulkut ott helyben személyesen [szerk.: vagy most, itt az alkalom]. Ami nehéz ügy, mégiscsak Tulku... :Y

[ Szerkesztve ]

(#97178) HUNNIA1920 válasza milkabrams (#97175) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ha figyelembe vesszük a HE400S használt árát (40-50eFt), nem igazán éri meg a kábelre több 10 ezret rákölteni szerintem. Így is ha az olcsóbbat választod és úgy szerelteted, csatlakozókkal, mindennel együtt ott lesz kb. 15eFt+szállítás.

Esetleg megkérdezed tőlük, hogy nincs-e demó kábelük, amit elhozhatnál létét ellenében, hogy kipróbálhasd.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#97179) Polllen válasza #11083776 (#97168) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha ez segít, nálam a lánc:

Starting Point 3 dac + Schiit Magni 3+ / MicrofluentAmp + Sennheiser HD 560S és szerintem a performance graphite egyértelműen megéri az árkülönbözetet nekem.

Sem a connect-t, sem más performance kábelük nem hallottam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#97180) -Skylake- válasza #71562240 (#97177) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Észérveket nem nagyon láttunk az évek alatt, csak sztereotípiákat és inferlatívuszokat."
Annak fenyeben, hogy egy egzakt meres (merjen az barmit is) all szemben a "hallom hogy helyukre kerultek a zeneszek" szokapcsolattal, nem erzed csak egy nagyon nagyon picit cringenek, hogy epp Te kersz szamon eszerveket mason ? Szerintem a "megmertem egy meroeszkozzel , itt az eredmeny amit a meroeszkoz adott" talan kicsit konolyabb eszerv, mint a "eltunt a fatyol az enekesno elol" , nem ? Lehet en erzem rosszul...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97181) Mardel válasza -Skylake- (#97180) üzenetére


Mardel
őstag

Velem is előfordult hogy egy szám úgy szólt hogy én csak néztem hogy ez a kis Sennheiser HD555 ilyenre képes, aztán 1 nappal később meg már nem hozta ugyanazt a hatást ugyanaz a szám és a rendszerben sem történt változás.
Az elme képes trükkökre.
Pár napja néztem egy yt videót ahol a készítő beleírta milyen usb kábeleket használt a videó alatt és a 4 sampleből a nézők tippeljék meg hogy melyik volt a legdrágább vagy különbséget tudtak-e tenni.
Volt aki komolyan el tudta hinni azt hogy valamelyiket másképp hallja. Leírásban benne volt miket használt és mennyibe kerültek, természetesen aki "hallotta" annak a legdrágább usb szólt a legjobban.

Mint később kiderült egy másik videójában elmondta hogy nem volt semmiféle több kábel, mind a 4 szám ugyanannak az 1-nek a másolata csak a videóban.
Tehát elképzelhető ha a marketing úgy szól hogy ez lágyabbá teszi a hangot, akkor hajlamosak belehallani azt ami ott sincs.
Az árazás meg a másik, van aki akkor elégedett ha elköltött egy bizonyos összeget a rendszerre. Mindig valamit finomhangolni kell meg gyémánt kábel, aztán a zenét meg nem is tudják már élvezni mert csak a hibákat keresik a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#97182) Digitalis válasza Mardel (#97181) üzenetére


Digitalis
senior tag

Az elme játéka mellett szerintem, lehet még ezernyi más tényező is. Azt is észrevettem, hogy ha más, vagy megváltozott a légkör barometrikus nyomása, vagy a vérnyomásod, vagy éppen fáradtabb voltál, vagy más tengerszint feletti magasságban jársz, inkább változik- változhat a hallás, ezáltal a zene megítélése, mint adott esetben egy korrekt alap kábel vagy 100x drágább milliós táp/usb kábel használata által. Demagógnak tűnhet, de ha felvetne, abszolút nem számítana a pénz, akkor sem adnék 3000 dollárt egy darab kígyóolajjal megkent drótért sem. Elvi és morális okokból sem. Inkább adnám valamelyik alapítványnak, menekülteknek, vagy az első hajléktalannak... Több hasznát vennék.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#97183) Ba cy lus válasza -Skylake- (#97180) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Bocs, de a fáziszajspektrum történetesen mérhető. Az itt a gond, hogy Sinesol is már elbújik ide trollkodni, mert a dac-os topikban, mikor bkercso mérési eredményekre hivatkozik, akkor eltűnik, nincsenek érvei. Ott vannak az objektív, mérhető paraméterek, de aki "nem hisz" a kábelekben, azt ez nem különösebben érdekli, mikor megkapja. Akkor meg miről beszélünk? Eleve nem itt kéne digitális kábelekről beszélni. Aki nem "hívő", legyen már elég bátor a dac-os topikban vitázni erről, cáfolja meg bkercsot. Évek óta erre várunk.

[ Szerkesztve ]

(#97184) btraven válasza Mardel (#97181) üzenetére


btraven
őstag

Még mérések alapján se lehet eldönteni melyik fejhallgató hogy szól.
Például HD555 vs HD650. Attól függ hogy nézzük a 2 ábrát. Az egyiken több a mélye a HD650-nek közép ugyanaz. A másikon a mély egyforma, de a HD555-nek több a közepe. :F

(#97185) Ba cy lus válasza btraven (#97184) üzenetére


Ba cy lus
őstag

1000 Hz-nél metsszék egymást, tehát a második.

(#97186) Rhino666 válasza btraven (#97184) üzenetére


Rhino666
őstag

A két ábra között annyi a különbség, hogy az elsőt -7 dB értékkel korrigálták, hogy ugyanott kezdődjön az alja. Vertikálisan eltolni kb. annyi mint tekerni a hangerő potin. :)

Az ábra alapján a HD 650 dark, a HD 555 meg warm (kisebb bizonytalanságokkal középtájon).

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97187) Sinesol válasza Ba cy lus (#97183) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem bújok én sehova, egyszerűen csak itt jött szembe olyan hozzászólás, amire kedvet éreztem reagálni. Arról már egy ideje lemondtam, hogy a felmerülő hülyeségekre, kötözködésre reagáljak, a legtöbb dolgon csak átpörgetek, többnyire unaloműzőként nézegetem ezt és a másik fórumot is.

[ Szerkesztve ]

(#97188) #71562240 válasza -Skylake- (#97180) üzenetére


#71562240
törölt tag

"...egy egzakt mérés (mérjen az bármit is) áll szemben a..."
A szóbanforgó "mérőműhely" méréseinek egzaktsága általában is elég vitatható, és a konkrét esetben is. És nem mindegy, hogy mit "mér". Hangminőséget bizonyosan nem, mert arra egyelőre senkinek nincs elektromos mérőeszköze, komoly laboroknak se, nemhogy Amirnak.
Amikor lesz elektromos mérőeszköz hangminőség mérésére, akkor már nem lesz szükség a biológiai emberre, mert a gépi ember - és/vagy a kiborg - fejlettebb lesz.
Hifi eszköz megcélzott produkciója a zenei hangminőség. Azt egyelőre csak az emberi érzékszerv tudja mérni a Föld bolygón. Az elektronikai mérőeszköz csak bizonyos elektromos paramétereket tud mérni - valamekkora felbontásban és több-kevesebb korrelációban a zenei terhelés jelentette követelményekkel, hogy megfelel-e, és mennyire felel meg bizonyos elvárt elektromos paraméterértékeknek a mért készülék. Emberi fülekkel való meghallgatásokkor pedig kiderülhet hogy mennyire jelezték előre az elektromos paraméterek a zenei hangminőség bizonyos részparamétereinek az elektronikai hátterét. Ráadásul ezerféle egymás ellen játszó paraméter.

"hallom, hogy helyükre kerültek a zenészek (...) eltűnt a fátyol az énekesnő elől"
A hangminőségről való visszajelzések szokásos nyelvezete persze sokszor fordul lírába, kénytelen is, hiszen szöveg útján csak metaforák segedelmével tudunk érzékeltetni hallásélményt. Vagy színt. Vagy hőt. Vagy fájdalmat. Ha neked ez nem tetszik, akkor peched van, mert mint mondtam, hangminőséget továbbra is csak a fülünkkel tudunk mérni, oszcilloszkóppal nem.
Te a magad zenehallgatására veszel fejhallgatót a számos hangminőségi paraméter és annak elektromos háttere összegzésével vagy a Szent SINAD számára a számos mérhető és nem mérhető elektromos paraméterek közül kiragadva egy-két mérhetőt?

"Te kérsz számon észérveket máson?"
Nem kértem számon. Megállapítottam, hogy indokolatlanul emlegette magára, mivel nem szoktatok ilyenekkel szolgálni a szóbanforgott témában is szokásos heveny idiótázásaitok közepette.

"Szerintem a "megmertem egy meroeszkozzel , itt az eredmeny amit a meroeszkoz adott" talan kicsit konolyabb eszerv"
Mire észérv? Arra, hogy lehetetlen, hogy halljam? Arra nem. Arra az az észérv, hogy hallom-e vagy sem. Ha kell, egzakt vakteszten. Vagy hogy sok-sok hallgató hallja-e vagy sem statisztikailag "elegendően" egybehangzóan egymás eredményének tudta nélkül. Gondolkodom, tehát vagyok. Hallható, tehát van. Ez észérv arra, hogy más-e a hangminősége két hifi eszköznek.

Tulkut te se mered leidiótázni. Longot, kammerert..., általános hifistákat mered. (Várhatóan megyek Tulkuhoz jövő héten, remélem, lesz egy kis ideje megmutatni a szóbanforgó kábel hangját.)

(#97189) Digitalis válasza #71562240 (#97188) üzenetére


Digitalis
senior tag

A paraméterek, mérések, lényegében kézben tartják azokat a főbb műszaki jellemzőket, amely szorosabb korrelációban áll objektív, egzakt értékítéletünkkel. A probléma a meghallgatással ténylegesen az, hogy nem ismerjük teljesen az emberi hallás mechanizmusát, sem pedig azt a folyamatot, ahogyan és miként, miért ítélkeznek az egyének sokszor másként és teljesen ellentétesen. Nincsenek konkrét támpontok, hogy következetesek legyünk, viszont ott van az ismeretlen hallásmechanizmus és a szubjektivitás, esetleg a kognitív disszonancia is. Komplexebb kérdés ez, de mivel nem ismerjük a hiányzó módszereket, ezért sok a bizonytalankodás, a hibás következtetés.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#97193) Remus389 válasza Ba cy lus (#97144) üzenetére


Remus389
veterán

A Staxok mégis köröket vernek természetesség terén akármelyik dinamikusra.

Cseréld fel a "Stax"-ot a dinamikussal, a "köröket" töröld és akkor az állítás igazzá válik. ;)

Valamelyik videójában mondja ezt, lehet hogy nem pont ebben: [link] , hogy a Stax-eknek van egy különleges ízlésviláguk hazngzásban, ami valakinek nagyon bejöhet, van akinek nem.

A dinamikusok a legrégebbi technika és naturális hangzásban a legjobbak, főleg a vokálok az emberi hangok természetes visszaadásában. Ezt én is észrevettem a Hifiman Arya esetén, tudom ez planár, nem produkált élethű énekhangot.

Ugyanez más által is meg van erősítve (mármint a természetes hangzás a dinamikusok ismérve), igaz itt a planárok ellenében: [link]

Azt hiszem ezt már régebben mutattam neked... :U

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#97194) Ba cy lus válasza Remus389 (#97193) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezt mondd el azoknak is, akiknek a Stax az etalon klasszikus zenén. A fül képes ráállni a különböző hangzásokra (még egy hangverseny termen belül is annyiféle van), ellenben a lassabb membrán nem lesz gyorsabb. Márpedig utóbbi miatt fogjuk közvetlenebbnek, kézzel foghatóbbnak hallani a zenét. A tranziensviselkedés a legfontosabb az élethűségben. A hallásodnak ugyanis eleve nem kell tudnia, hogy szól egy adott hangszer, ez nincs kőbe vésve. Hányféle hegedű tónus létezik csak? Melyik az "igazi"? A harmónia természetesen fontos, tehát legyen meg a szinergia.

[ Szerkesztve ]

(#97195) Remus389 válasza Ba cy lus (#97194) üzenetére


Remus389
veterán

Mégis azt mondja a tulajdonos, hogy nem az a legnaturálisabb, hanem pont a dinamikus. 11:00-nél

11:58-nál pedig kezében a két stax és mondja: "it's NOT natural sounding"

Most jön az a rész hogy ő nem ért hozzá...

bajnokpityu: tekintsd meg előbb a videókat, de ezt állati sokan mondják, hogy ha az igazi naturális hangzást keresed akkor dinamikusoknál keresgélj. Én is ezt mondom miután hallottam a Hifiman Ayra-t

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#97196) bajnokpityu válasza Remus389 (#97193) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt a hülyeséget honnan szedted? Hagy tanuljak már én is. Nem zavar, hogy század akkora a stax membrán tömege?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#97197) Remus389 válasza bajnokpityu (#97196) üzenetére


Remus389
veterán

Nem zavar, hogy század akkora a stax membrán tömege?

Az mást befolyásol szerintem, a részletességet.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#97198) p_adam válasza Remus389 (#97197) üzenetére


p_adam
addikt

Minden ilyen jellegű általánosítás driver design-ra vagy márkára vonatkozóan butaság úgy, ahogy van. A 009 valóban nem a legtermészetesebb, amit hallottam (több beállításban is próbáltam, biztos vagyok benne, hogy van olyan lánc, ahol valamennyivel jobban szól, de nem nekem való), de vannak teljesen máshogy szóló darabok, mások leírása alapján planárok, dinamikusok is ilyenek.

Ha a dinamikus driver lenne a "legjobb" technológia akkor nem a Sennheiser HE90 lenne ma is a legélőbben szóló fejhallgató (az én fülemnek legalábbis biztos), egy HE1 vagy HD800 távolról se közelítik, amit tud. Persze simán elképzelhető, hogy valakinek pont ezek tetszenek. De attól, hogy valakinek van csatornája meg x feliratkozója, nem azt jelenti, hogy ő nagyobb "szakértő", mint bárki más. (egyébként engem kérdezgetett privátban bizonyos dolgokkal kapcsolatban :) )

Kb. a legmegbízhatóbb kevésbé szubjektív véleményt a "valósággal" kapcsolatban szóban kaptam egy nálam jóval hozzáértőbb egyéntől, nincs leírva sehol, illetve a tegnapi koncertélményemre is tudtam támaszkodni, tényleg nem feltétlenül az adja fejhallgatón az élő zene élményt, ami a legszínezetlenebb, ez pedig megkérdőjelezi ezeket a mostani "görbés trendeket" meg "mérés fetisizmust".

(#97199) Remus389 válasza p_adam (#97198) üzenetére


Remus389
veterán

Én nem azt mondtam hogy a dinamikus a legjobb, hanem hogy a természetesebb hatású. Más paraméterekben persze alulmaradhatnak nyílván, például a részletességben.

Reagáltam egy állításra, mert én máshol a szöges ellenkezőjét hallottam/olvastam (kicsit tapasztaltam is az Arya-val), és csodálkoztam az állításon: "A Staxok mégis köröket vernek természetesség terén akármelyik dinamikusra."

Ennyi. Ettől még jó a Stax meg a planár, csak kevésbé jók természetességben, életszerű, naturális hangzásban.

Amúgy a "köröket ver" , "távolról sem közelítik" szófordulatok szerintem nem helytállóak, a valóságban, apró nüansznyi dolgokról van szó, amit az érzékeny fülűek hallanak ki, mondjuk 5% ide vagy oda, nem pedig 50%.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.