Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77051) Dave™ válasza elprimo (#77050) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam pont fordítva van, igaz csak párnacsere után. A gyárival nagyon nem mutatja meg, hogy mire képes.

(#77052) elprimo válasza Dave™ (#77051) üzenetére


elprimo
junior tag

Én gyárival hallottam , és azon körülmények között úgy a 40-50k kategóriába soroltam a fejes hangját .

(#77053) Exodius válasza elprimo (#77050) üzenetére


Exodius
őstag

A te füled szerint. Páran itt máshogy vélekednek róla, hovatovább az egyik legjobb 100K körüli fejesnek tartják. Mi volt a forrás, amiről ment? :)

(#77054) Exodius válasza elprimo (#77052) üzenetére


Exodius
őstag

Nálam az 50K körüli kategória a Meze 99 Classics. :D ;]

(#77055) ferzoli válasza Dorien (#77047) üzenetére


ferzoli
Ármester

Final Sonorous VI, fejestalálkozón estem szerelembe vele, múlt pénteken érkezett. A láng ég tovább. :D

(#77056) ferzoli válasza Exodius (#77048) üzenetére


ferzoli
Ármester

Inkább HD600, DT880, hamár ezek a márkák.

(#77057) Dave™ válasza elprimo (#77052) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azért kíváncsivá tettél milyen nyitottakat hallottál már, ha ez volt a legrosszabb :D

(#77058) ferzoli válasza Dave™ (#77051) üzenetére


ferzoli
Ármester

Milyen párnára cserélted a gyárit?

(#77059) elprimo válasza Dave™ (#77057) üzenetére


elprimo
junior tag

Neked bejön / bejött ezt nem lehet vitatni , mindenki azt fogja hallgatni úgy is ami neki tetszik. Nálam elvérzett technikailag , és nem igen sorolnám a nyitott hangzású fejhallgatók közé sem, mivel ha csukott szemmel tennék rám a fejest akkor azt mondanám hogy egy 50k-s zárt fejes van rajtam . Tulajdonképpen egy kakukktojás , ami teljesen az ellentétje az ad900x sorozatjának. Míg azok egy nagy terű, könnyed , levegős, felül csilingelős, alul kicsit vékony hangzású , addig az r70x egy nagyon kis terű, mosott, magas hiányos , mélyben nagyon ütős darab.

(#77060) Dorien válasza ferzoli (#77055) üzenetére


Dorien
veterán

8 ohm? :Y Nem is láttam még fejhallgatón ilyen kicsi impedanciát.... Hangfalak szoktak 4-8 ohmosak lenni.
480g - hát nem egy könnyű darab.
Milyen a hangja? Miről hajtod?

elprimo: Nekem nem volt magashiányos az R70X, az OPA2134-es Presenter 2 karakterben pont passzolt hozzá. Viszont pont az a könnyedség, levegősség és nagy tér hiányzott egy idő után, amit megszerettem az AD500X / AD900X-ben. Meg nekem kicsi volt a fejpánt és a fülpárna is azokhoz képest, nem volt meg az a "semmi sincs a fejemen" otthoni relax érzés.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77061) ferzoli válasza Dorien (#77060) üzenetére


ferzoli
Ármester

Viselni egyáltalán nem kényelmetlen, szépen eloszlik a súlya. Roland SuperUA dac és Arcam rHead erősítő a forrás. Mindenben jobb egy fokkal az A1000Z-nél, több részlet, nagyobb színpad, tiszta, elementáris mélyenergia. :) De komolyan, az eddigi legjobb mélyek, amit fejestől hallottam.

(#77062) Dave™ válasza ferzoli (#77058) üzenetére


Dave™
nagyúr

Műbőr és picit vastagabb, mint a gyári. Noname egyébként.

elprimo: itt van egy pici fogalomzavar szerintem, ha szerinted az R70x-nek zárt hangja van (hallgass meg egy AD2000-et és nagyon meg fogsz lepődni). Az AD900x-nek az ellentéte egyébként, valóban, de az talán nem is baj. Az AD700-900 sorozatnak mindig is mesterségesen széthúzott tere volt, de nem ettől lesz nyitott vagy zárt valami.

[ Szerkesztve ]

(#77063) elprimo válasza Dave™ (#77062) üzenetére


elprimo
junior tag

Emlékszem anno, ugyan arról a forrásról egy dt770 nek is nagyobb hangtere és szinpadképe, legiesebb volt mint r70x, az meg ugye egy zárt felepitesu.

(#77064) Dave™ válasza elprimo (#77063) üzenetére


Dave™
nagyúr

De nem attól lesz nyitott hangja valaminek, hogy mekkora a tere. Hallgass meg egy AD2000-et, teljesen nyitott és a fejedből szól minden. Az, hogy a csillapításokkal meg emelésekkel mesterségesen nagynak érzed (AD900X pl.) csak illúzió (meg cserébe haza is vágja a frekimenetet). Vannak közvetlen hangú nyitottak (AD2000(X), R70x), vannak olyanok amik is-is (ezek amik csalnak, pl. AD700, AD900X), meg olyanok is amik távolságtartóbbak, pl. K601 (K612). Az A1000z-nek is nagyobb tere van zárt létére, mégsem pontos, mert csak szét van húzva.

[ Szerkesztve ]

(#77065) alphamooncam válasza Dave™ (#77064) üzenetére


alphamooncam
őstag

Azzal mi a probléma, ha csal (?), ha közben a csalás jólesik?

Egy analógia a közelből: Tudjuk, hogy a csöves elektronikák csalnak, mégis szeretjük. ( Persze, máraki )

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#77066) elprimo válasza Dave™ (#77064) üzenetére


elprimo
junior tag

Akkor fogalmazzunk a te szavaiddal, az r70x pont azért nem tetszett mert a fejemben szólt minden hang , nagyon nem lehet beazonosítani a hangok pozícióját ,távolságát legyen az zene , játék , film bármi . Volt mindennel próbálva . Illetve a közvetlensége is 1 óra után fárasztó . Erre mondtam hogy egyáltalán nem a nyitott hangzású fejesek köze tartozik mert ennek pont az ellentettje egy jó nyitott. Meg ezen kívül a hangok nagyon össze voltak mosva, kevés részlet volt hallható, és a magasak nagyon a háttérben voltak a másik két tartományhoz képest . Na en így hallottam , nekem nem tetszett , attól függetlenül ha ez másnak bejön , használja egészséggel :K Szerintem ezt ki is veséztük :) Ettől függetlenül az összeszerelése , minősége , és kényelmébe nem tudtam belekötni .

(#77067) Dave™ válasza alphamooncam (#77065) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nincsen probléma, csak az egy fogalmi zavar, hogy valami attól nyitott, hogy szét van húzva a tere.

elprimo: értem én, jártam is ebben a cipőben, az AD700 tök ugyanezt csinálta, imádtam is anno. Igaz utólag rájöttem, hogy amit ott közelinek hallottam meg távolinak azok pont hogy egy távolságban kellett volna, hogy legyenek, tehát bizonyos értelemben átalakította nekem a zenét, de akkor ez tetszett. Ma már inkább zavar. Biztosan zene meg ízlésfüggő is, azóta sokkal több akusztikus zenét hallgatok. De az eredeti probléma még mindig az, hogy egy nyitott fejhallgató nem attól nyitott, hogy nagy a tere. Van nagy terű zárt is, meg közvetlen hangú nyitott is, mégis eléggé máshogyan szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#77068) fericske válasza ferzoli (#77061) üzenetére


fericske
addikt

Melyik párnával használod?

(#77069) #56474624 válasza alphamooncam (#77065) üzenetére


#56474624
törölt tag

Attól függ, melyik csöves. Általánosságban a tranyós sem csal kevésbé, egyáltalán nem alap, hogy az kevésbé csal. :)

Amúgy a csalással csak annyi a probléma számomra, hogy nem arra törekszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#77070) #56474624 válasza elprimo (#77063) üzenetére


#56474624
törölt tag

DT770 tere rendkívül zavaró számomra. Sok év alatt sem szoktam meg, mikor megvolt, de ha ma felteszem, ma is hasonlóan zavaró, hogy valahol tudom, hogy nagy teret kellene halljak, valamiért mégis a fejemből hallom szólni, nem meggyőző. Tudathasadásos állapotot okoz. :DDD

Amúgy, ha épp arra hajlok, hogy nem dőlök be (és ez a könnyebb/alapvető számomra), a sokkal közvetlenebb hangú DT220 tere is nagyobb, de mindenképp hitelesebb: nem akar többnek látszani a tere, mint amit tud.

[ Szerkesztve ]

(#77071) preludium975 válasza #56474624 (#77070) üzenetére


preludium975
tag

Egyébként én is ugyanígy voltam a DT770 terével. Úgy tűnt, hogy van, mert volt is, de mégis a "fejemből szólt".

(#77072) szakibá... válasza Dorien (#77060) üzenetére


szakibá...
senior tag

A Beyer DT48A csupán 5 ohmos!

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#77073) ferzoli válasza fericske (#77068) üzenetére


ferzoli
Ármester

Most a type A van rajta. Pár órát hallgattam a type C-vel, aztán visszatértem az A-ra. Egyelőre ezzel jobban tetszik a fejes, idővel azért megfuttatom újra a C-t is. :)
Egyébként nekem a tér/színpad nagysága már ezekkel a párnákkal is bőven tökéletes.

(#77074) kromatika válasza Dave™ (#77041) üzenetére


kromatika
veterán

Nálam R70x és HP 50 is a magas hangoknál vérzett el.Lehet hogy a forrásaim (tempotec Serenade,és audio gd r2r) vel már nem igazán voltak természetesek pl a hegedű magas hangjai,ill a trombiták magasai is tompák voltak.Főleg klasszikus zenéknél jött ez elő.Mert ugye ezek a források enyhén melegek,és kissé mélybe húzók. Pl a serenade-val ,jobban szólt a Yamaha HPH-MT7 a Nad nál.(és még olcsóbb is) És sokkal kényelmesebb is.És nem csak én szerintem. :K Ettől függetlenül szerintem is kiváló fejes a HP50 és az R70X is. De azt a véleményt nem osztom hogy 100 000 alatt, zártban nincs jobb hang mint a NAD HP 50

[ Szerkesztve ]

(#77075) #56474624 válasza kromatika (#77074) üzenetére


#56474624
törölt tag

Yamaha HPH-MT7-et még nem hallottam, viszont a leírásod alapján ezt a tesztet nem tudom hova tenni. Nem mintha tudnék oroszul, csak ezt a frekiválasz-görbét nézegetem (az tud magyarul is :) ):

Közben találtam egy koreai tesztet is, ott is hasonló a frekimérés eredménye. Tényleg ilyen lenne? :F

[ Szerkesztve ]

(#77076) Dorien válasza kromatika (#77074) üzenetére


Dorien
veterán

Meg 400mm driver van benne. [link] Még szép, hogy jól szól... :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77077) kromatika válasza #56474624 (#77075) üzenetére


kromatika
veterán

Én is olvastam ezt a tesztet.Amit már meg tanultam,hogy nagyon kevés olyan oldal van aminek a tesztjeit én komolyan veszem.(pl olvastam sok olyan tesztet mi szerint az M50 nem mély túlsúlyos,meg a meze 99 classic sem :F ) Én le írtam a véleményem a fülesről,és majd jön ribizly fórum társ is ,hogy ő is elmondja a véleményét.Együtt hallgattunk össze nálam négy zárt fejest,elég tüzetesen. Ő hozta a Beyerdynamic DT1770 és Audio-Technica ATH-A1000Z fülesét. Nálam meg a Nad HP 50,és a Yamaha HPH-MT7. Nekem a DT1770 jött be a legjobban,majd az ATH-A1000Z. Mögötte a Yamaha és utána a NAD. Hasonlóan hallotta ribizly is,de majd remélhetőleg ezt olvasva,ő is le írja a véleményét.

(#77078) kromatika válasza Dorien (#77076) üzenetére


kromatika
veterán

:D

[ Szerkesztve ]

(#77079) Exodius válasza Dorien (#77076) üzenetére


Exodius
őstag

Biztos, hogy ez csak driver-méret függő? (3....2....1) :D

(#77080) #56474624 válasza kromatika (#77077) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azt nem értem, hogy minek mérnek, ha ennyire nincs köze a hallottakhoz? Ezt a B&K 4153 műfület már a 70-es években is használták, pl. a DT441, DT440 mérésére. Azokra az eredményekre is csodálkozva nézek, nem tudom sehova sem tenni. Akkor meg minek mérni, ha a mérés ennyire idegen a valós tapasztalattól? Ráadásul 40+ éve használják ugyanezt a típusú műfület. Ennyi idő alatt már fejlődhetett volna valamit a mérési eljárás. :(((

(#77081) kromatika válasza #56474624 (#77080) üzenetére


kromatika
veterán

40+ éve? :Y Nem semmi. Főleg így nem látom már sok értelmét.

(#77082) mcs


mcs
veterán

A madaras teszkóban kiárusításba kerültek a Pio MS5T fejesek. A barna 12 ezer, és a fekete ha jól láttam, csupán 9. :)

[ Szerkesztve ]

(#77083) Exodius


Exodius
őstag

44 ropiért mennyire lehet jó vétel egy ATH-AD900X? :Y :R :DDD

(#77084) Dorien válasza Exodius (#77083) üzenetére


Dorien
veterán

A Massdrop múltkor 100 USD-ért adta, kb. 40k volt ide. De ilyen nem tudni mikor lesz megint.
Jó vétel, persze. Én jobban szeretem, mint a Sennheiser HD600/650-et, AKG K712/Q701-et. Ráadásul ez szinte mindenről szépen és kellő hangerővel szól, ha van elég basszus a forrásban.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77085) Polllen válasza Dorien (#77037) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi mindenkinek a válaszokat!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77086) preludium975


preludium975
tag

behozták a HD 58X-et az EU-ba

(#77087) Exodius válasza preludium975 (#77086) üzenetére


Exodius
őstag

A HD 6xx-et is! :Y

(#77088) ddanger


ddanger
aktív tag

Sziasztok!

Vennék egy fejhallgatót. Elsősorban otthoni zenehallgatásra. Jó ötletnek tűnhet egy USB C csatlakozós megoldás. Erősítőm, hangkártyám stb. nincs.
Ezek megoldódhatnak egy fejhallgatóval(?) Ehhez ugye nem kell vagy nem számít.

Az ASUS DELTA ROG-ban lévő DAC-ról jókat mondanak, de igazán nem értek hozzá, hogy ez egyáltalán számít-e. A meghajtó ASUS Essence. Igazán ezt sem tudom, hogy jó vagy nem.

Az lenne a kérdésem, hogy jól gondolom és jó megoldás lehet egy USB-s? Ha igen ez jó lehet vagy tudnátok ajánlani valamilyet helyette?

ROG

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50k

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?
Elsősorban circumaural

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Nem szükséges mikrofon.

(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo

(7) Milyen csatlakozású legyen?
USB

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Telefon (USB C), tablet, Laptop,

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#77089) preludium975 válasza Exodius (#77087) üzenetére


preludium975
tag

Nyilván pont 2 nappal előtte kellett vennem HD 58X-et. :D Na mindegy.

(#77090) pulutodurumo válasza ddanger (#77088) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A gamer fejes topikban válaszoltam.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#77091) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Sennheiser HD559.-em van, és szeretnék hozzá egy jobb minőségű, rövidebb kábelt. Milyet ajánlotok, és hol tudom, hol érdemes megvennem? Tudnátok ötleteket, linket adni?

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#77092) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Úgy tűnik ez valós akció az edigitálnál!
Mi a vélemény a fülesről?

Sennheiser HD 2.30
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#77093) Dorien válasza Julot (#77091) üzenetére


Dorien
veterán

Neked tetszik a hangja?

Pár hete próbaképp vettem egyet, hogy megismerkedjek a HD5xx szériával, de nagyon-nagyon gyengusan muzsikált... Játékra, gépezni, alaplapi hangkártyához OK, mert könnyű, kényelmes és hosszan hallgatható, de komolyabb használathoz, zenehallgatáshoz én cserélném a komplett fejest. Egy M30x / SRH440 / DTX910 megeszi reggelire. SZVSZ

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77094) #56474624 válasza Dorien (#77093) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezt az általános Sennheiser-ellenességet a ph fejes topikban ebben az árkategóriában én nem annyira tudom hova tenni. Media Marktban hallgattam néhányszor régebben 5-ös szériás Sennheisereket, a zenét számomra mindig nagyon élvezetesen, érzelmeket jól átadva közvetítették. Úgy mondanám, hogy 100k alatt ezek simán a legzeneibb darabok között vannak számomra. Túl vannak árazva? Mihez képest? Technikailag van jobb max. ugyanannyiért? Legyen, de ez önmagában számomra értékelhetetlen. Ha min. ugyanolyan jó ízűen tud zenélni, akkor ok, az egy jobb vétel. De ez messze nem olyan egyértelmű. :N

[ Szerkesztve ]

(#77095) elprimo válasza Dorien (#77093) üzenetére


elprimo
junior tag

Miért támadod le szegényt , csak kábelt szeretne , te meg már komplett forráscserét ajánlasz neki, személyes ízlésed alapján :)

Julot Nekem darvinya készített , ő fog tudni segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#77096) Dave™ válasza #56474624 (#77094) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mintha neked sem Sennheisered lenne, vagy csak rosszul emlékszem?

(#77097) Julot válasza Dorien (#77093) üzenetére


Julot
aktív tag

Nehezet kérdeztél, mert nincs túl sok viszonyítási alapom. Ott kezdődik, hogy nagyon sokáig egy HD555.-öt használtam. Aztán megszülettek a gyermekeim és évekig nem volt időm 15 percre se leülni zenét hallgatni. Eladtam a HD555.-öt. Aztán pár évvel ezelőtt igény mutatkozott újra, hogy vegyek valamit, nagyobbak már a gyermekeim, de nem tudtam, akartam nagyberuházásba fogni, így vettem egy Takstar HD2000.-et, ami nem rossz, de emlékeim szerint a HD555.-höz képest nem tetszett. Kicsi is, a nagy fejemhez kényelmetlen is, és a hangja sem olyan eget rengető. Önmagában megállja a helyét, de csak bökte a csőröm, és másodkézből, alig használtan hozzájutottam ehhez a HD559.-hez. Ez már sokkal közelebb van ahhoz, amire a HD555.-ről emlékszem. Mondjuk úgy, hogy "megnyugodtam", számomra megfelelő.
Azt tudni kell, hogy a rendszer, amin keresztül hallgatom, az sem egy nagy eresztés. Creative Sound Blaster AUDIGY RX.-ből egy Onkyo CR-505 erősítőbe megy be a jel, és onnan a fejesbe. Ennyi. Nagyrészt veszteségmentes formátumokat használok. Ezen a szinten nekem tetszik, bár mint fentebb írtam nem volt lehetőségem soha ennél jobb fejest meghallgatni. Kíváncsi lennék, hogy akár az általad említett M30x / SRH440 / DTX910 trió mennyivel lenne jobb, másabb ugyanebben a környezetben, de itt Pécsett nem nagyon van senki akit ismernék, és ezek közül lenne valamelyik. Még boltban hallgatózni sem nagyon van lehetőség. Ok, talán a Médiamarktban, de az sem mutatná meg teljesen mert más a környezet. Amúgy nálam is sokáig futott az M30x de inkább az M40x, de jött ez a jó lehetőség a HD559.-el és az árban az M40x árának több mint a feléért megkaptam. így lett a HD559, és nem vagyok elégedetlen. Lehet ha hallanám az említettek közül bármelyiket is, megváltozna a véleményem, de azt is számításba kell venni, hogy a zenei perifériához érdemes-e váltanom, arról nem beszélve, hogy 3 gyerek mellett sajnos erősen árérzékeny vagyok.
Egyetlen komolyabb problémám van a HD559.-el, az a vezetéke. Nagyon hosszú, nagyon könnyen összegabalyodik, és a 6.3 vége jobb lenne, ha 3,5 lenne, az átalakítókat nem preferálom... egy normális vezetékkel talán kicsit jobb hangminőséget is el lehet érni, de azért ez utóbbiban kételkedem. Ezért is kérdeztem itt, hogy ki milyen vezetéket tudna ajánlani a HD559.-hez?

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#77098) ribizly válasza Julot (#77097) üzenetére


ribizly
veterán

Ahogy előttem írták, Darvinya kollégára írj rá, mert Ő fog tudni Neked segíteni. A hangja mindenképpen változni fog a kábel lecserélése után, de hogy "jobb" lesz e, azt előre nem lehet megmondani. Más lesz.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77099) frank04 válasza pulutodurumo (#76953) üzenetére


frank04
tag

Sziasztok,

Csak ezt szeretném megköszönni pulutodurumonak és Gzulanak.
Nagyon jó ajánlás volt, nagyon jól szól, teljesen elégedett vagyok, köszönöm!

(#77100) Tim82 válasza mcs (#77082) üzenetére


Tim82
nagyúr

Újhegyi Auchan-ban a barna Pioneer SE-MS5T akciós (9k), a feketrle sajnos 20k.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.