Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77451) Bodz válasza CharlieDrop (#77444) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az M40X annyira kiegyenlített, hogy egyáltalán nem az... :) Inkább a NAD Viso HP50-et keresed.

(#77452) emiki6 válasza soldi3r (#77449) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem a "senki sem próbálta, de ennyiért akár még jó is lehet" kategóriával dunát lehetne rekeszteni. :D Az a baj, hogy senki sem akar random fejhallgatókat vásárolni, hogy "hátha jó", ezért nyilván sosem lesz róluk infó. :D (1-2 kivérelt leszámítva) Főleg, hogy több száz olyan fejes van, amiről van infó és ajánlott.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#77453) darvinya válasza soldi3r (#77449) üzenetére


darvinya
titán

Nem baj, hogy ugyanazt link-elted amit Ő mutatott képen.
De tied nem Pro van link-en, hanem sima és annak párnája nagyon gyatra.
Képén pedig Pro van, ami 12eFt-ért bőven belefér vám+áfa határba.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77454) soldi3r válasza SP!T (#77446) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezt ugyan nem, de 1-2 ilyen olcsobb zajszurost kiprobaltam a napokban (JBL, Sony meg nem is tudom). Minimalis hatterzajt szur, de nem az a szint amivel megeri foglalkozni. Volt egy Bose, na az viszont parades volt, de 4x-es aron.

E30 (oo=[][]=oo)

(#77455) soldi3r válasza darvinya (#77453) üzenetére


soldi3r
veterán

Valamit nem jol ertelmeztel. A VAM hatart a zajszuros tipusra irtam, ami $60 felett van.
Szerintem pedig ez lesz a Pro (legalabbis a leirasban mindenhol Studio Pro neven emlitik) es ez a sima. A kulonbseg cirka $10 az "Official Store"-ban.

(#77452) emiki6, Igen, ezzel en is pont igy vagyok :) Epp eleg szemet hever hazban, szoval nem feltetlen hoznek meg egyet.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#77456) OPiiPO válasza capulet75 (#77448) üzenetére


OPiiPO
addikt

Auchanban 2 hete még volt elfekvőben piros Pioneer SE-MS5T 10eFt alatt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#77457) CharlieDrop válasza Bodz (#77451) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi. Jól hangzik.
Mikor rákerestem feljött még a e Beyerdynamic DT770 (80 ohm). Arról van valami tapasztalatod?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77458) preludium975 válasza Bodz (#77451) üzenetére


preludium975
tag

Azért egy brainwavz párnával a mélyei elég visszafogottá válnak... Kevesebb mélye van mint a HD 58X-nek az én forrásommal

(#77459) Bodz válasza CharlieDrop (#77457) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha komolyan gondolod a kiegyenlítettséget, akkor a 770 is felejtős.

(#77458) preludium975: Nyilván mindennek lehet változtatni a hangján valamilyen irányba. Ettől függetlenül maradjunk a "gyári beállításnál", amivel bizony minden csak nem kiegyenlített az M40X.

[ Szerkesztve ]

(#77460) preludium975 válasza Bodz (#77459) üzenetére


preludium975
tag

Csak azért mondtam, mert alapvetően is érdemes beszerezni hozzá ezt a párnát, a gyári párnák igencsak kényelmetlenek.

(#77461) Bodz válasza preludium975 (#77460) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor legalább írd le légyszíves, hogy pontosan melyik párnáról is van szó, úgy hasznosabb lehet az infó másoknak.

(#77462) CharlieDrop válasza Bodz (#77459) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nagyon köszönöm :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77463) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Ha adott egy Xonar DX, egy Fedora (24bit@48000-192000Hz-re állítva, újramintavételezést kerülve), Spotify VHQ adatfolyam és egy Sennheiser HD518, ami esetenként mély hangoknál recseg, akkor mi lehet a gond?

A XonarDX nem elég, a rendszer van rosszul beállítva, vagy a fejes az ami elfogy? Illetve, ha a fejes fogy el, akkor mi az a fejes ami még ehhez az összeállításhoz passzol? Korábban itt kaptam javaslatot a Beyerdynamic 990 Pro-ra, de akkor pénzhiányban nem tudtam megfogadni. Most meg nem tudom, hogy a Xonar mellé érdemes volna-e ezt venni. Külső hangkártyát meg nem szívesen vennék.

(#77464) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Fülest keresnék általános használatra rokonomnak!

Kérdéssor az alábbi:
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, nyugis, csendes környezet.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Laptophoz, és TV-hez. Videónézés, átlagos zene, filmezés.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20000 Huf, de ha van valami űberdarab akkor kicsit fenntebb még mehetünk.
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
A zárt jobb lenne.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Túlzott mélyeket kerüljük, és a nagy hangerő jó lenne.
8.) Honnan vásárolnál?
Budapest, Nyugati környéke. Elsősorban Compker, másodsorban Mediamarkt, Edigital, de jöhet bármi.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
TV, laptop (HP Elitebook), szóval átlagos.

Köszi!

üdv, adika4444

(#77465) Gzula[HUN] válasza soldi3r (#77449) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

19 X 12 X 9,5 cm a mérete. 95mm-es párna kell hozzá. Van egy kivágás is az alján a műanyagnak, hogy gyakorlatilag rá tudjad fűzni a párnát, nem kell cserénél vele kínlódni. Plüssel MÉG nem próbáltam. Ilyet csak a Sony vezeték nélküli fejesemen láttam eddig (általánosíthatnák). Amúgy elég kényelmes, csak mint a többi zárt műbőröst, ilyen melegben órákig nem bírod elviselni. (Én legalább is nem.)

Vám eljárás alá vették egyébként, de nem vetettek ki rá plusz költséget. Viszont másfél héttel így megnőtt a szállítási idő (5 hét lett). Nekem 7600 Ft alatt állt meg, + rendeltem hozzá egy normálisabb vezetéket , mert azok "nem a legjobbak", mondjuk nem is az alja. (Még nem jött meg.)

Pár napja használom, azóta nincs vele probléma, teszi a dolgát.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#77466) Gzula[HUN] válasza emiki6 (#77452) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem én vagyok az első, aki kipróbálta, itt a fórumon is rákerestem a OneOdio-ra, és legalább ketten a fórum társak közül is vettek belőle, és egyik se írta, hogy szar lenne. Amit meg én firkálok, az is információ. Attól még, hogy nem 50 találat van rá, attól még nem állapítod meg a minőségét.

Szerintem pont ezért (is) van a fórum, hogy ne azt a kb. 10 fejhallgatót ajánljuk mindenkinek.

És igen, a PRO verzió van, az olcsóbbikat nem ismerem, de nem is akarom megismerni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#77467) gibdj


gibdj
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek Titeket, hogy segítsetek nekem fejhallgató vételében. Átnyálaztam elég sok webshopot, de nem találtam megfelelőt.

A kérdésekre a válaszaim:
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatáshoz (mindenféléhez), filmnézéshez.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-25.000 forint.
4.) Új vagy használt?
Új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
Mindenképpen zárt. Ha itthon dolgozok, és halkan hallgatok valamit, nem szeretem ha beszűrődnek a külső zajok.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Szeretem a mély hangokat, így nem gond, ha abból sok van.:)
8.) Honnan vásárolnál?
Mindegy.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Alaplapi integrált "hangkártya".

Ami fontos még számomra, hogy legyen hangerőszabályzó a kábelen, vagy valahol. Az egyik legjobb dolognak tartom, főleg filmnézéskor (számítógépről), mikor nem kell felkelnem az ágyból a hangerőszabályzás miatt.
Eddig két Maxell Pro Studio HP-6000-es felhallgatót fogyasztottam el, szóval nem a minőségi kategóriában mozogtam. Sajnos már nem gyártják, így nincs utánpótlás. Szerettem benne, hogy nem volt dobozhangja, szép mélyei voltak, kényelmes volt, nagyjából jól szűrte a külső zajokat, a szivacs elég vastag volt, kényelmesen elfértek a füleim benne.

Egy ilyet rendeltem: [link]
Valószínűleg visszamondom, mert a rendelés leadása után vettem észre, hogy nincs rajta szabályzó.:(

Előre is köszönöm!

(#77468) Wendelke válasza kromatika (#77414) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia!

Nézegettem az általad ajánlott Yamaha HPH-MT7 fejest. Szóval szimpatikus, viszont a HPH-MT8 meg még jobban tetszene, a nagyobb fülpárna, a cserélhető kábel miatt.

Erről van tapasztalat, a hangját illetően? Természetesen más tapasztalatát, véleményét is szívesen veszem. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#77469) Samtya válasza gibdj (#77467) üzenetére


Samtya
senior tag

Kingston HyperX Cloud Pro: [link]
Ugyanolyan tekerős szabályzója van. Levehető a mikrofonja.
A Creative Sound BlasterX H5-ön is van, de ebben kevés a mély. [link]

(#77470) ribizly válasza Wendelke (#77468) üzenetére


ribizly
veterán

Nem hallottam még, de más formájú fülpárna -> más hang. Más kábel -> más hang... ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77471) Samtya válasza gibdj (#77467) üzenetére


Samtya
senior tag

Kihagytam a Cooler Master 751-est: [link]
Ez most a legújabb favorit, ne tévesszen meg a gémer besorolás, ezek zenehallgatásra is jók, Takstar Pro 80 és Pro 82 néven eredetileg "hifi" fejesek voltak.

(#77472) gibdj válasza Samtya (#77469) üzenetére


gibdj
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, meg is rendeltem a Kingstont, holnap megyek érte! :R

(#77473) Wendelke válasza ribizly (#77470) üzenetére


Wendelke
senior tag

Ha jól olvastam, a HPH-MT7-et hallottad, és tetszett. :U
A tesztek jókat írnak róla, de itt a fórumon ahogy rákerestem nincs róla tapasztalat.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#77474) kromatika válasza Wendelke (#77468) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.HPH-MT8-at még nem halottam.

[ Szerkesztve ]

(#77475) ribizly válasza Wendelke (#77473) üzenetére


ribizly
veterán

Igen, kromatika-nál volt szerenécsm hallani. Ott nagyon kellemes meglepetést okozott. De, ha megnézem a 8-ast, akkor az teljesen más kialakítású, így nem tudunk rá mit mondani. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77476) Dorien válasza ribizly (#77475) üzenetére


Dorien
veterán

Az MT8-nak 45 mm-es drivere van, mint a kifutott MT220-nak.
Elég eltérő, hogy kinek melyik típus tetszik jobban az új szériában...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77477) ribizly válasza Dorien (#77476) üzenetére


ribizly
veterán

Na akkor meg pláne lutri látatlanban.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77478) Wendelke válasza Dorien (#77476) üzenetére


Wendelke
senior tag

Igen gyanús, hogy az MT220 utódja, egyezik 45 mm-s driver átmérő, a 37 ohm, és a fülpárna kialakítása is (ránézésre).

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#77479) Feck


Feck
tag

ATH M40x fülpárna cseréjén gondolkodom, kényelmetlenségi okok végett. Nyomja a fülem. Vagy a fülem nagy, vagy a párna kicsi. Nézegetem a Brainwavz termékeit. Akinek van releváns tapasztalata, melyet esetleg ehhez a típushoz választott, ne tartsa magában :)

Tudom, hogy változni fog a hang, de szeretnék minél kevesebb mélyet veszíteni, amiből van azért dögivel (egy AKG K712 után hallgatva még sok is :D ) R2R-11 rásegítéssel. Tér ha kicsit bővül ráadásként, nem volna hátrány :)

[ Szerkesztve ]

(#77480) ribizly válasza Feck (#77479) üzenetére


ribizly
veterán

Volt Brainwavz Oval párnám rajta. Kinyílt a színpad, csökkent a mély, több részlet került kicsit elő. De R2R-el szerintem simán jó lesz. Annyi, hogy ha hosszútávon tervezel a fejessel, akkor a Sheepskin-t javasolnám. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77481) CharlieDrop válasza ribizly (#77480) üzenetére


CharlieDrop
veterán

őőő, láma kérdés, de ha kicserélem a párnát egy ilyen fejhallgatón más lesz a hangja?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77482) DEJVID válasza CharlieDrop (#77481) üzenetére


DEJVID
őstag

Persze, a fejhallgató és a füled között olyasmi zajlik, mint hangfalas hifinél a szobában. Fejhallgatónál a "falak" nagy részét a párna teszi ki.

(#77483) csƵ válasza Feck (#77479) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem volt az Oval műbőr hozzá, iszonyat sok mély eltűnt, úgy már nem is tetszett a fejhallgató, eladtam és vettem egy Sony MDR-1A-t, ami kényelemre sokkal jobb és hozza kb. az M40x feszességét.

(#77484) emiki6 válasza Gzula[HUN] (#77466) üzenetére


emiki6
veterán

Bocs, nem láttam ez előzményeket, csak okoskodom... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#77485) soldi3r válasza Gzula[HUN] (#77466) üzenetére


soldi3r
veterán

Ugyan nem hivatalos forras, de a YT-on van jonehany velemeny rola, amik meglepoen jok. Mindegy, amig el nem borul az agyam es nem veszek egy QC35-ot, addig jo lesz.
Kossz a mereteit!

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#77486) CharlieDrop válasza DEJVID (#77482) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hmm. köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77487) Bodz válasza soldi3r (#77426) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most jutott eszembe, ott van még a Denon D1200. Szintén összehajtható és még kényelmesebb is.

[ Szerkesztve ]

(#77488) zooltan93


zooltan93
csendes tag

Sziasztok,
egyedulallo ferfi keresi az alabbi parametereknek megfelelo fejhallgatojat:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Enyhen zajos kornyezetben. Forgalmas utra nez a szobam ablaka a 8. emeleten. Az autok, buszok zaja beszurodik, de ez inkabb csak tavasszal es nyaron zavaro.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Munka kozben zene hallgatas. Alkalom adtan filmnezes, neha-neha videjatekokhoz.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20,000 HUF.

4.) Új vagy használt?
Meg nem dontottem el. Alapvetoen sohasem vettem hasznaltat, de valoszinuleg csak paranoia.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

6.) Zárt vagy nyitott?
Ha ez csak abbol a szempontbol szamit, hogy mennyire hallatszik ki masok szamara, akkor nem szempont, mert egyedul tartozkodom a szombamban. A hangzas szamitson.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nincsenek konkret igenyeim ezzel kapcsolatban.

8.) Honnan vásárolnál?
Magyarorszag.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integralt hangkartya.

Elore is koszonom,
Udv!

(#77489) Dorien válasza zooltan93 (#77488) üzenetére


Dorien
veterán

Pioneer SE-MS5T, Kingston HyperX Cloud, Shure SRH440, ATH-M30x

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77490) skitzoo


skitzoo
senior tag

Fülest szeretnék venni még mindig. :D Az alábbiakat néztem most ki.
Beyerdynamic Custom One Pro Plus, Custom One Stúdió, Custom Game? Vagy ebben az árfekvésben valami?

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#77491) soldi3r válasza Bodz (#77487) üzenetére


soldi3r
veterán

Huu, ez kifejezetten egy elegans darab. De ha nem jon be a kinai, akkor veszek azonnal egy ATH-M40X-et. Ha egy darabig kihuzom vele, akkor valahol meg kiprobalok egy AKG N700NC-t. Azt joval olcsobban beszerzem, mint a Boset vagy a Sonyt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#77492) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Ismét nézelődök akg k612pro -t lehet valahol hallgatni?
Illetve lehet az előbbihez vagy az ATH-M50X -hez olyan kábelt venni, amin mikrofon is van? Nem kell extra, de nem is nagyon gagyi minőségben (netes angol tanuláshoz, skype-hoz, stb.)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#77493) Dorien válasza Seraph 16 (#77492) üzenetére


Dorien
veterán

A K612 Pro és a K701 fix kábeles. Q701, K702, K712, K7xx - ezeken cserélhető.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77494) Seraph 16 válasza Dorien (#77493) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi ez hasznos infó :DDD

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#77495) Spíler válasza zooltan93 (#77488) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Beyerdynamic DTX 910,Creative Aurvana Live!
A "CAL!"-ból van B-Stock-os termék,most ingyen szállítással.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#77496) Bodz válasza skitzoo (#77490) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Custom Studio vagy DT 770 Pro. Vettél már valami forrást?

[ Szerkesztve ]

(#77497) Dave™


Dave™
nagyúr

[link]

Sokszor le lett már írva: a HD600 a semlegesebb, a HD650 a mélyben erősebb, melegebb, az R70x meg valahol félúton van köztük. Az Amiront passzolom, azt még nem hallottam, de az előbbi három akár egy családból is származhatna, mégis pont annyival másabb az R70x, hogy kellően izgalmas tud lenni (párnacsere után).

(#77498) skitzoo válasza Bodz (#77496) üzenetére


skitzoo
senior tag

Forrást még nem sikerült. :(
Először a füles legyen meg.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#77499) Exodius válasza Dave™ (#77497) üzenetére


Exodius
őstag

Értem. Az erő legyen velem, hogy megtaláljam az isteni fejesemet. :) A Sennheiserek mennyire részletesek és szeparálóak, az AD900X-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#77500) Dave™ válasza Exodius (#77499) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem lehet egyértelmű relációkat csinálni. Szerintem nem is attól lesz valami jó, hogy mennyire részletes. Az A1000Z példának okáért nagyon részletes, mégsem zenei (szerintem). Az R70x meg kevésbé részletes, de sokkal inkább zenei. Az AD900X esetében még egy csavar van: sok részlet csak azért van ott, mert ki van emelve, de ettől még annyira nem lesz részletes, mint amennyire elsőre annak tűnik. Régen én is ezen a részletesség meg tér tengelyen mozogtam, mára annyi a fontos, hogy ne legyen zavaró emelés/hiba, és élvezetes legyen a produkció, ragadjon magával, vagyis legyen egy konstans, koherens minőség, aminél nem a részletekkel (mi a jó és mi kevésbé) foglalkozol, hanem az egésszel. Kiváló példa erre számomra a HP50 és az R70x is (párnacsere után, a gyárival még van vele hiányérzet). Az MSR7 picit már kilóg, de az olyan mint az indiai kaja: nem enném minden nap, de tökre fel tudja dobni a hangulatot a színezésével, zavaró hibája pedig annak sincs, ez a legfontosabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.