Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105351) Gzula[HUN] válasza erdosphoto (#105349) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sokmindentől lehet, de legnagyobb valószínűséggel a vezeték megszakadt valahol. Rajtad múlik, hogy megjavíttatod-e. Nekem kihívás, ha meg tudom javítani a saját olcsó sz@rj@im@t is fejhallgatóimat, legyen akármilyen olcsó, vagy ajándék, de mindenki másnál máshol van ez az árkategória. Aztán vagy sikerül, vagy nem, vagy nem elsőre. (Másét nem bütykölöm, csak a sajátjaimat, max néhány közeli ismerősét.) Ha a fejpántban van a vezetékszakadás, az elég cumi tud lenni. Ha kagylóból kijövő vezetéken, akkor azt akár (nem minden típust ismerek, lehet Y50-esnél macera, vagy nem lehet) úgy is meg lehet javítani, hogy átalakítod cserélhető vezetékesre. Utána olyan kanócot - akár mikrofonosat - rakhatsz rá, mint amilyet szeretnél. Ezt kb. ÍGY képzeld el.
Ha a hangszóró döglött be (nem zárnám ki ezt se, bár kicsi a valószínűsége), akkor szerintem nem érdemes javítani, esetleg úgy, ha van donor hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#105352) erdosphoto válasza Gzula[HUN] (#105351) üzenetére


erdosphoto
újonc

Cserélhető benne a kábel, de 2.5 to 3.5 jack kábel kellene, amiből szinte sehol nem találok normálisat. :( Budapesten van olyan bolt, ahova érdemes benézni, hátha kapható náluk ez a fajta?

(#105353) Gzula[HUN] válasza erdosphoto (#105352) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Bocs, de kivételesen nem néztem utána a típusnak. Ha cserélhető a vezeték, akkor jóval egyszerűbb a helyzet. Én Kínából rendelnék hozzá kanócot. Persze most is eltart 3-4 hétig, mire megérkezik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#105354) erdosphoto válasza Gzula[HUN] (#105353) üzenetére


erdosphoto
újonc

Annyi időt nem szeretnék fejhallgató nélkül tölteni, szóval ha ilyen bonyolult beszerezni ezt a fajta kábelt, akkor inkább veszek egy új fejhallgatót.

Van ajánlott típus maximum 30.000 Ft-ig? Jó a vezetékes. Régebben nézegettem a Marshall Monitor BT változatát, az tetszett hangzásban.

(#105355) Gzula[HUN] válasza erdosphoto (#105354) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha bonyi Kínából rendelni, ugyanolyat háromszoros áron megrendelheted itthonról is.
Kidobni szerintem kár volna, ha bonyi rendelni kanócot, akkor érdemes lenne esetleg így, ahogy van felrakni apróra, pár ezer Ft biztos bejönne belőle. Meg valaki jól járna vele.

Bt fejesekből nagyjából majd egy tucatot próbáltam csak, így azokból nagy típus ismeretem nincs. a megfelelő fórumban esetleg a kérdést feltehedet. 30ezer Ft-ig BT fejesben egyébként az Edifier - Blitzwolf - OneOdio vonalon nézelődnék, de ennyiért max kielégítő hangzás lesz. A Marshall Monitor BT éppen a linkelt megjelölt ár kétszerese, szóval ugyanaz a hangzás tuti nem lesz egyiknél se.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#105356) contaxg válasza Gzula[HUN] (#104823) üzenetére


contaxg
veterán

Köszönöm! ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#105357) Remus389


Remus389
veterán

Érdekes darab, extravagáns: [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#105358) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#105335) üzenetére


Ba cy lus
őstag

HE560-on a Focuspad-A-val a sima Focuspaddal szemben a legnagyobb bajom a mély-közép-magas aránnyal van. Noha 1-2 csúcsot megszelídít ez a párna simább, természetesebb hangot eredményezve, mégis ezzel borul fel a balansz: vékonyabb hangszerhangok, kevésbé ütős mély, több magas. A Focuspad kiabálósabb, a Focuspad-A visítósabb. A Palipadot még idén igyekszem kipróbálni: a Focuspadra jobban hasonlít, de alacsonyabb.

(#105359) NightGT


NightGT
senior tag

Sziasztok,

Cloud Alphámat szeretném komolyabbra cserélni, főleg a kissé kiegyensúlyozatlan, olykor harsány magasai, és helyenként nagyfokú szibilanciája (ez egy szó magyarul is? sibilance, amikor pengeként vagdosnak az éles S-ek a beszédben) miatt...

Illetve szert tettem egy ESS9218P quad-dac audiofil telefonra, ami alapból kissé melegre, vokálisra, már-már kritikaira van hangolva - így emellé úgy érzem, hogy szükségem lenne egy talán alacsonyabb érzékenységű, 150-300 Ohm-os, kiegyensúlyozott/reference, esetleg enyhén basszus, gazdag közepű, s nem-túlzó-sőt! inkább visszafogottabb, vagy csak szimplán kulturált, nem szúró s fárasztó magasokkal bíró (kezdem azt gondolni, hogy a mindent ívfénylámpaként bevilágító treble lett a mai kornak az, mint ami 1996ban volt nekünk a huppogós basszus), kissé érzékeny fülekkel moderált hangerőn még hosszú ideig hallgatható, de azért - mértékkel élvezve - a fejet hanggal átöblíteni is tudó, térérzetben részletességben jó fejhallgatóra.

(csak ennyi :B :R )

Persze az utóbbi kettőt - úgy, hogy jobbat még nem hallottam - a budget Cloud Alpha is számomra lenyűgözően tudta, csak a harsány magasaival volt mindig is gondom. Főleg, hogy mostmár rendesen meg is van hajtva. A 65 ohm-os drivereit az ESS chip szét is tudná szakítani a fejemmel együtt - ami élvezetes lenne, amíg a fülem bírja...csak ez már nem túl hosszú idő sajnos :)

Árra az elképzelésem 100-200 ezer forint, nyitott/zárt mind1, első körben az izoláció nem fontos. Illetve tanácsot kérnék, milyen árkategóriájú fejhallgatóig lehet érdemes az említett cuccal elmenni. Illetve szeretném kérdezni, hogy Magyarországon, vagy a közelben van-e olyan üzlet, ahol komolyabb fejhallgatókat ki is lehet próbálni.

Felhasználás természetesen lehetőleg 24/48, 24/96 flac, dsd, illetve Tidal premium (mqa), továbbá podcastok, filmek, és a zene összes műfaja.

Speed is the only truly modern sensation

(#105360) NightGT válasza NightGT (#105359) üzenetére


NightGT
senior tag

Szerk: azthiszem inkább egy nyitott fejest tudnék most szeretni, mint a zártat...

Ő pl. biztosan eleget tenne az elképzeléseimnek, de talán túl messzire nyújtózkodom :)

Speed is the only truly modern sensation

(#105361) stellaz válasza NightGT (#105359) üzenetére


stellaz
addikt

A teljes kínálatot közel sem látom (hallom) át, de a Grado sr225x az megfelel az elvárásaidnak szerintem. Kifejezetten jól szól mindenen , könnyen hajtható, kényelmes nyáron is (Grado, valakiknek ez a legjobb, valaki nem bírja elviselni a fülén), általában mindenki nagyon dicséri a hangját, aki hallotta.
Illetve most volt nálam kölcsön egy Sennheiser HD650, az is nagyon jó volt. Nekem kevésbé kényelmes és majd dupla forint áron (kintről olcsóbban beszerezhető ha jól tudom drop 6xx néven ), de a hangja annak is nagyon kellemes , bármeddig hallgatható.
Visszakeresve a fórumban találsz róluk elég sok véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#105362) stellaz válasza stellaz (#105361) üzenetére


stellaz
addikt

Kiegészítés: a Sennheiser HD650 jóval nehezebben hajtható.

(#105363) Remus389 válasza NightGT (#105360) üzenetére


Remus389
veterán

Erre még rájön az Áfa+vám+vámkezelési költség is.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#105364) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Kellene egy fejhallgatót vennem viszonylag olcsón. Otthon van egy Superlux HD660, amivel meg vagyok elégedve.
Kérdésem az, hogy a Superlux HMC660X lényegében ugyanez csak mikrofonnal?

Behringer HLC 660M = a Superlux HMC660X?

A Behringer nagyon olcsón elérhető.

Sound Blaster E1-gyel hajtnám. A mikrofonhoz valószínűleg kell majd egy elemes fantomtáp is, de azt a fiókból összelegózom.

(#105365) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Denon AH-D5200-hez honnan érdemes balanced kábelt venni? (ami nem horror áron van, de nem is extrémgagyi/nem lesz túlságosan világos tőle a hangkép stb)
Aliexpress-t nézegettem, de túl sok az opció (a vélemények meg ugye nem feltétlenül relevánsak ott)

Előre is köszi :R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#105366) emiki6 válasza K1LLMy53Lf (#105365) üzenetére


emiki6
veterán

Aliról pl az openheart vagy faaeal nem rossz kábelek, cserébe egész olcsóak. Utóbbiból nemtom van e balanced.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105367) Zoliee válasza K1LLMy53Lf (#105365) üzenetére


Zoliee
senior tag

Mi kell? 4.4mm-es?

(#105368) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

2.5es

@emiki6: az openheart kábeleket néztem, de "vakon" nem akartam venni, mert nincs semmi tapasztalatom velük. a másikra ránézek, köszi

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#105369) RetepNyaraB válasza NightGT (#105359) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az LG V széria remek kis cucc a maga nemében, de nem kapsz hájendet. Bármit jobban meg fog hajtani, mint egy sima telefon, de kétszáz rugós fejest alá rakni azért elég overkill. Benne marad a tudása fele, legalább.
Középáras Sennheiserek, Gradok (fel kell próbálni mindkettőt, de főleg a Gradot!!), Mezék, Beyerek (főleg a nagy ohmos kiadások), AudioTechnika esetleg. Végtelen fajta fejest lehet kapni 100 rugó táján.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#105370) Primary92


Primary92
senior tag

A Superlux HD-660 Pro tényleg haloványan teléjesít basszus terén?

(#105371) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Tegnap érkezett hozzám egy új DAC, úgy tűnik a végleges helyére :)
Mivel hangfalas rendszeren is eddig soha nem hallott zörejeket hallok ki a sokszor hallgatott zenéimben, elgondolkoztam azon, hogy kéne egy fejhallgatós rendszer is otthonra, amivel még inkább megtapasztalhatnám ezt az új élményt.
Olyan rettenetesen sokat azért nem szeretnék költeni fejhallgatóra, úgyhogy 200k alatt szeretnék maradni.
Ami fontos, hogy nagyon kényelmes legyen, ne nyomja a fülemet, ne szorítsa össze a fejemet, és ne legyen zárt.
Ja, és ne legyen "törékeny", szeretném ha időtálló lenne.
A zenei stílust nem tudom konkretizálni, de ami biztos, hogy nem metál vagy disco zenék fognak szólni benne. Inkább a Jazz, alternatív rock, atmoszférikus, akusztikus zenék amik bejönnek.
Erősítőt majd azután választanék hozzá, miután kiderül, hogy milyen jellegű/típusú fejhallgatók jöhetnek szóba nálam, aztán olyat veszek hozzá ami kell :)
Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#105372) Xelo válasza K1LLMy53Lf (#105368) üzenetére


Xelo
addikt

Van par openheart kabelem, minoseg teljesen jo de annyit erdemes tudni hogy vastag/sulyos kabelek. Ha ez nem gond nem fogsz benne csalodni.

(#105373) K1LLMy53Lf válasza Xelo (#105372) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

köszi az infót. a súly nem gond, az alap kábelnél is a 3m-es hossza zavar, nem súlya)

szerk.: azzal esetleg van tapasztalatod, hogy a fizikai különbségeken kívül a 8 vs 16core miben/mennyiben más (hang szempontjából)?

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#105374) Xelo válasza K1LLMy53Lf (#105373) üzenetére


Xelo
addikt

Nincs de ha arulnak 8ast a fejesedhez en inkabb azt vennem, szimplan azert mert en jobban kedvelem a veknyabb konnyebb kabeleket. :B Ha ez egyaltalan nem szempont a 16os (nekem abbol van 4.4 balanced meg egy sima jack) talan kevesbe veszi fel a zajt ha surlodik a kabel, ezen kivul ketlem hogy lenne hallhato kolunbseg koztuk.

(#105375) emiki6 válasza K1LLMy53Lf (#105373) üzenetére


emiki6
veterán

Nem függ össze az erek száma és a hang, legalábbis ezzel biztos nem érdemes foglalkozni. Nem érdemes túlgondolni.

Amúgy szerintem nem nehéz a kábel, nem nehezebb, mint egy átlag fejes kábel.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105376) Gzula[HUN] válasza Primary92 (#105370) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Occó fejesek közül, ha kell basszus is, akkor a Superlux HD681EVO, meg az OneOdio Pro10/50-es változatai közül válagatnék. Mind a kettőről van egy rakat írás a fórumban. Az EVO mikrofonos változata már lehet túl fogja haladni a fájdalomköszöbödet.
Ha kell mikrofon is, akkor én az OneOdio Pro-G változtatát választanám. Már csak azért is, mert kifutóban van egy ideje, és az utódja(i) jó szokás szerint nem biztos, hogy jobbak lesznek. A Pro-G-t egyébként tudod még tunningolni ilyen (95mm-es kell) párnával. Tisztább lesz a hangzása, plusz nem fog berohadni a melegben a műbőr alatt a füled.

Mikrofonos fejessel kapcsolatban a továbbiakban ITT tudnak esetleg többet segíteni.

#105371Melorin: DAC/AMP topik ITT.

#105365K1LLMy53Lf: Én is az Openheartra gondoltam első körben.

#105359NightGT: Felújított HD600-as a Sennheiser oldaláról? Egyébként lehet a Sabre DAC nem a legideálisabb, ha egyéként is szúró magasak voltak az Alpha-ban, és egy totál kiegyensúlyozott cucc lehet nagy váltás is lenne az Alpha után. Ezért inkább olyan helyről vásárolnék, ahová vissza is tudod küldeni, ha mégse jönne be. (A linkelt oldal elvileg ilyen, bár én MÉG nem rendeltem onnan.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#105377) Melorin válasza Gzula[HUN] (#105376) üzenetére


Melorin
addikt

Miért irányítasz a DAC/AMP topikba amikor én fejhallgatót keresek? :F

(#105378) emiki6 válasza Melorin (#105371) üzenetére


emiki6
veterán

Ez alapján nehéz lenne fejest ajánlani, én nem is értem egészen, hogy mire vágysz.

Számomra a legkényelmesebb fejesek a hifiman "tojásforma" fejesei: edition xs, ananda stb. De cserébe "törékenyek".

Ha strapabíróbb fejes kell, akkor hd600 és 650-et hallgasd meg, az erős szorításuk kezelhető.

Sennheiser, beyerdynamic, akg, grado, hifiman, audiotechnika stb márkák árkategóriába eső fejeseit próbáld ki, az egy jó kis többhónapos project.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105379) Gzula[HUN] válasza Melorin (#105377) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Azért, mert egyszerre akartam egy rakat dologra reagálni, de csak nézem az írásod, és nem láttam :D (ÉN kérek elnézést.)

Szintén egy felújított Sennheiser után nézzék, az előbbi hozzászólásomban lévő linkről. Picit lehet, hogy alakítani kell (vagy eleinte sokat használni), hogy ne nyomjon, de ha egyszer "beáll", nem lesz probléma. + tartósak is (elvileg).

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#105380) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Denon AH-D5200 ennyiért eléggé ajándék, nem? Egy póbát ugye mindenképp megér? TMP stack-kel párosítva esetleg valakinek tapasztalat, elképzelés? :R

(#105381) emiki6 válasza Melorin (#105371) üzenetére


emiki6
veterán

Ja igen, kellene valami viszonyítási pont is, pl "meghallgattam xy fejest, ez és ez tetszett benne, az és amaz nem igazán, mit ajánlanátok helyette?".

Illetve nézz utána a legjobb fejeseknek 600 dollár alatt, olvass/hallgass róluk jellemzéseket, próbáld őket ki, tapasztalj, írj, kérdezz.

Sokunk tud meghallgatást biztosítani, esetleg kölcsönadást is. Nekem quad era-1 -em van ebben a kategóriában.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105382) bitrograde válasza CoroStar86 (#105380) üzenetére


bitrograde
senior tag

Tedd rá a magyar ÁFÁ-t, ha amazonról rendelsz.

(#105383) Gzula[HUN] válasza CoroStar86 (#105380) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Pár hete volt fent az aprón egy 75ezerért (ki volt kopva a fejpánt belső része). 2-3 nap alatt el is kelt. Na, annyiért volt valakinek ajándék a D5200-as.

#105382bitrograde: Német amazonról nincs ÁFA, esetleg az ÁFA különbözetet kell kifizetni, ha kisebb az adott EU-s országban az ÁFA kulcs. Meg persze a postát.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#105384) CoroStar86 válasza bitrograde (#105382) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Ausztriában lakom. ;]

Gzula: nálam sajnos nem játszanak használt dolgok. Fejhallgatók főleg nem. Ez az én hülyeségem, de ez van. azért a bő 400 euró még mindig minimum 25%-kal olcsóbb, mint a magyar ár...

[ Szerkesztve ]

(#105385) Melorin válasza emiki6 (#105378) üzenetére


Melorin
addikt

Valószínűleg ez lesz, először egy HD600-at fogok kipróbálni, eddig is affelé hajlottam, és ahogy látom jóval többet kellene kicsengetni kategória váltáshoz.
Grado SR225 már volt, abban az zavart, hogy egy kicsit sértették a fülemet a magasai. Plusz kényelmetlen volt, nyomta a fülemet.

"... én nem is értem egészen, hogy mire vágysz."
Arra, hogy még intimebb közelségbe kerüljek a kedvenc zenéimmel. Hangfallal jelenleg a szobám akkusztikája miatt ez nehezen valósítható meg.
Bkrecsó MFA-ja elég egy HD600-hoz, hogy teljesen kifussa magát?

[ Szerkesztve ]

(#105386) K1LLMy53Lf válasza CoroStar86 (#105380) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

korábban itt volt linkelve bp-i bolt, ahol "beragadt" áron van (elvileg... nem tudom valaki vásárolt-e onnan azóta). az szvsz jobb, amennyiben újat szeretnél (és még személyesen is át lehet venni, így nincs túl sok kockázat benne): [link]

szerk.: bocs, közben látom írtad, h ausztriában laksz :D

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#105387) emiki6 válasza Melorin (#105385) üzenetére


emiki6
veterán

Aha, mfa jó hozzá, retep is úgy használja, szerintem el is kérheted a 600-át.
Bár s4tch a spartan helot 2x-re esküszik mellé, azt nálam kipróbálhatod, ha lenne egy 600-ad.

A 600-ban a vokál közvetlensége nagy élmény!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105388) bitrograde válasza emiki6 (#105375) üzenetére


bitrograde
senior tag

Èn azért átgondolnám. Van olyan headfis hozzászólás, hogy a rendelésnél sem a polaritást nem találta el a készítő, sem a csatlakozó illesztését nem sikerült megoldania, és a használhatatlan kábel gazdája az újat várja, hogy megérkezzen.
Az, hogy az erek száma és a fonat nem befolyásolja a minőséget pedig inkább személyes véleményként, semmint kőbevésett szabályként szerepeljen itt. (Ellenállás, kapacitás sem változik, ugye?)
Egy újonnan 200E körûl kapható fejeshez ne sajnáljuk már a rendes, minőségi kiegészítôt!

[ Szerkesztve ]

(#105389) CoroStar86 válasza K1LLMy53Lf (#105386) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Amazonnál sincs kockázat. :) Ingyen vissza lehet küldeni azt hiszem, egy hónapon belül. 3-4 napon belül az árát is visszautalják.

(#105390) bitrograde válasza Gzula[HUN] (#105383) üzenetére


bitrograde
senior tag

Magyar felhasználóként a 409Eur az 449Eur német amazonról. A forgalmi adó különbsége miatt, nyilván.

(#105391) Gzula[HUN] válasza bitrograde (#105390) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Valószínűleg igen. Egyébként nekem 447,54€-ra írja a teljes árat, ebből 9,99€ a posta. Ha teljes áfa menne rá, akkor az adóalapja 409,99 + 9,99€ lenne, és 27% ÁFÁ-val összesen 537-538€ lenne a fejhallgató ára.

Korábban német amazonról rendeltem az IFI-t, ott szinte alig volt plusz költség, de nem emlékszem a részletekre.
4 éve flanszia amazonról a 99€-s X2HR-em is 116-117€-ban állt meg, és ebben a postai benne volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#105392) bala6120 válasza CoroStar86 (#105380) üzenetére


bala6120
senior tag

Nagyon passzol hozzá, ha ennyi elég ;)

(#105393) CoroStar86 válasza bala6120 (#105392) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Csak azért, mert szeretnék egy zárt fejest is, ami nem egy vagyon. A Denon márka és szellemisége mindig szimpatikus volt, de még nem hallottam őket élőben. A TMP hangzásban eléggé eltalálta az ízlésemet, semmi karcos magas, semmi brummogó mély, tehát az alap teljesen jó. Ehhez kellene egy "tökös" hangzás. Nyitottban és zártban is. Sajnos eléggé más és más körülmények között vagyok kénytelen zenét hallgatni, ezért muszáj lesz mindkét féle fejest beszereznem. Esetleg tuning kábel hozzá? :C

Szerk: monduk 530 euroért már van 7200 is...

[ Szerkesztve ]

(#105394) emiki6 válasza CoroStar86 (#105393) üzenetére


emiki6
veterán

Mennyire kell zárt legyen? A denonok csak semi-closed fejesek, nincs izoláció.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105395) bala6120 válasza CoroStar86 (#105393) üzenetére


bala6120
senior tag

Nagyon kényelmes, D7200-nál jobban tetszik (hosszabb menet után nem fárasztó, tovább hallgatható), jobb kábelt megérdemli. Arra figyelj, hogy nem teljesen izolál, kicsit bejönnek a hangok, kifelé abszolút nem zavar itthon senkit.
Javaslom keress rá itt a fórumban :K

(#105396) moho-jojo válasza moho-jojo (#103862) üzenetére


moho-jojo
tag

Megvettem
Egész jó ... :)

(#105397) Zoliee válasza moho-jojo (#105396) üzenetére


Zoliee
senior tag

Az amp-ot, vagy a dac-ot?
Esetleg mindkettőt?

(#105398) Ba cy lus válasza Melorin (#105385) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem a DT880 Editiont, a HE560-at és a HD650-et sem maxolta ki, ebből kiindulva a HD600-at sem fogja. Persze ettől még annyi pénzért kiváló vétel. :R

(#105399) Zoliee válasza CoroStar86 (#105393) üzenetére


Zoliee
senior tag

Én is csak ajánlani tudom, az a legrégebbi fejesem, kb 4 éves, és egyre jobban tetszik. Nálam ez az egyik végállomás zártban, egy Beyer dt-1770 pro mellett.
A TMP is jó cucc, én az amp-ját használom egy HD800S-el.
Kellemesen szól vele a d5200 is, de nekem a Chord Mojo 2-vel jobban tetszik.

Szerk: kapott is egy FAW Noir Hybrid HPC kanócot, mert megérdemli...

[ Szerkesztve ]

(#105400) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Nem szükséges a 100% izoláció, sőt, a semi-closed még picit előny is. Rákerestem már anno itt a fórumban, sokan dicsérik, tudom. :) Mivel visszaküldhető, elseje után tuti vásárlás. :)

Zolee: Denon tuti vétel, tuti próba, de nyitottban még sok a kérdés... TMP remekül prezentál minden részletet mélytől magasig, ehhez keresek enyhe "V" karakterű, perfekt minőségű élmény fejest. :) És érdemes a fejes árát még kábelre is költeni? Megteszem, ha megéri, csak kérdem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.