Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Pista0001 válasza kisza25 (#26320) üzenetére


Pista0001
addikt

Az első venti csatiját dugod az alaplapba, a következőt ennek az aljzatába, majd így tovább, végül az utolsó venti aljzatába bedugod annak a ventinek a fordulatszám csatiját, amelyiket monitorozni akarod. Értelemszerűen a többi venti fordulatszám szála lobog a semmiben. Ha mindegyiket átalakítod ahogy leírtam, akkor csak az utolsó aljzata fog lifegni kihasználatlanul, viszont fixen az első venti fordulatszámáról fog tudni a lap.

(#26352) flashpointer válasza Mercutio_ (#26343) üzenetére


flashpointer
őstag

Hát ki tudja mire szokik rá még az öreg :) winchesteres rendszerrol nem sok tapasztalatom van szerencsere, kb 3 eve vegleg szakitottam veluk . Nem panaszkodas gyanant irtam egy tizesert siman hasznalhato. Mindossze e tapasztalatom osztottam meg, es legalabb kiderult hogy szamomra az integraltak mar majdnem elfogadhatok de meg sajnos nem, noha nem napi 24 oraban nyomom a leirt dolgokat egyszerre de ha neha-neha megis akkor szeretem ha minden gordulekeny. Pont egy ismi ecsetelte hogy kellett visszaszoknia valami regi amd-s konfigra kenyszerbol ilyen j1800szintu asztalira de mar automatikusan egyszerre egy programot futtat es egy bongeszo van megnyitva. Na az a pokol egyik legbelsobb kore lehet.

(#26353) patomi válasza zolika15 (#26344) üzenetére


patomi
őstag

Ha esetleg e mellett döntesz légyszi számolj be a tapasztalatoddal vele. Illetve akármilyet is veszel jöhet rövid beszámoló. Infó sosem árt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26354) kisza25 válasza Pista0001 (#26351) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi, mindjárt ki is próbálom :R
működik :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26355) A Gázos válasza Aryes (#26348) üzenetére


A Gázos
csendes tag

De nyilván, ezért kell rá ventilátor, de hozzáértők szerint erősebb is. És nagyon halk tényleg. Várjál még hátha hozzászólnak pro és kontra.

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#26356) Ispy válasza Aryes (#26348) üzenetére


Ispy
veterán

Nos a lényeg, hogy csinálhatód teljesen passzívra és semmi gond nem lenne vele, ha meleg levegő ami így is keletkezik el tudna távozni a házból, de 0 db ventivel nem tud, így szép lassan megfőződ a gépedet belülről. Sajnos a 0 dB-s rendszerek nem ebben az árkategóriában mozognak.

Ha mindenáron passzívat akarsz, akkor kezdj el hozzá való házat nézni, de előre szólok, hogy előtte üljél le, nehogy összetörd magad, amikor elájulsz az áruk láttán :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26357) radi8tor válasza Ispy (#26356) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, ezek is csak azért tudnak passzívan működni, mert a hőleadó bordák a házon kívül vannak (nem saját magát melegíti a gép bent egy szinte zárt légtérben).

⭐ Stella

(#26358) PeterPH válasza Ispy (#26356) üzenetére


PeterPH
senior tag

A J1800-am lassan egy éve vígan elvan 7/24-ben egy Silverstone ML03-ban, teljesen passzívan.
Nekem fontos volt, hogy ne szinte hangtan, vagy alig hallható, hanem teljesen hangtalan legyen.

(#26359) radi8tor válasza PeterPH (#26358) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen táppal?

⭐ Stella

(#26360) kisza25 válasza Ispy (#26356) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az nem kivitelezhető, hogy a házat úgy alakítanák ki, mint egy kéményt? gondolok itt arra, hogy a ház alján és tetején lenne az összes szellőző, oldalak teljesen zártak lennének, a meleg levegő felfelé áramlik, így alul vákuum keletkezik és bejön a friss levegő, ehhez persze az alaplapnak merőlegesen kellene lennie a ház aljához képest (klasszikus PC) és a passzív bordáknak a ház közepe táján kellene elhelyezkedniük a bordázatnak szintén merőlegesen a ház aljára,
ezzel csak az a baj, ha a külső levegő nem elég hideg a házban lévőhöz képest (pl. nyáron) akkor valószínűsítem sokkal kisebb lenne a belső áramlat,
ehhez az egészhez még hozzátenném, hogy én a halkra leszabályozott ventik híve vagyok szabályozott házon belüli 1irányú áramlattal

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26361) radi8tor válasza kisza25 (#26360) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van ilyen ház, igen. De nem olcsó. (40k)

⭐ Stella

(#26362) PeterPH válasza radi8tor (#26359) üzenetére


PeterPH
senior tag

90W PicoPSU korábbi Brazos konfigból.

(#26363) radi8tor válasza PeterPH (#26362) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mentségedre legyen mondva az a ház 2x akkora, mint IX-01B. Meg ott van a hátulján az a PSU kivágás is gondolom.

⭐ Stella

(#26364) PeterPH válasza radi8tor (#26363) üzenetére


PeterPH
senior tag

Valóban szükséges egy kellően tágas/szellős ház.
Mondjok a táp nyílást pont "befalaztam" mikor még 12cm ventivel terveztem használni, de aztán inkább lehúztam az alaplapról, ne zajongjon.

(#26365) Ispy válasza kisza25 (#26360) üzenetére


Ispy
veterán

És még akkor arról nem is beszéltünk, hogy nem februárban kell ilyet tesztelni egy kellemes 22 fokos lakásban. Hanem mondjuk júliusban, amikor 40 fok van odakint, na akkor nem tudom mennyire érzi magát jól egy teljesen venti mentes gép. Nálunk nyáron a lakásban simán van 30 fok, ha nem megy a klíma.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26366) AxBattler válasza patomi (#26342) üzenetére


AxBattler
félisten

1600, vagy 2200rpm-es?
7V-on járatod?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26367) zolika15 válasza patomi (#26353) üzenetére


zolika15
tag

okés mindenképpen de még mérlegelek és nem valószínű h sokat segítene mivel a táp is onnan húzza ki a levegőt az mellett nem hinném h azok a kis ventik sokat segítenének :N

Zoli

(#26368) Aryes válasza kisza25 (#26360) üzenetére


Aryes
nagyúr

Annyira picik ezek a lapok, mi van ha csinálok ebből:

egy tartókeretet az alaplapnak meg az ssdnek, meg kötök rá egy bekapcsoló gombot? :)
Itt aztán kapna levegőt. Steampunk ház. :DDD

(#26369) Pista0001 válasza kisza25 (#26360) üzenetére


Pista0001
addikt

Egyszer kiszámoltam, egy átlagos halk (kis légszállítású) 8 centis venti alig pár százaléka jött ki légáramra olyan házbeli hőmérséklettel, amit még elviselhetőnek tartok. Neten ott vannak az alap képletek, guglizás+számolás 1 óra.

szerk.: Szerintem pont ebben a topikban "publikáltam" az eredményt, mikor sokadszorra eldurrant az agyam ezen. Alig 1200 hsz-om van itt, 1 óra alatt azt is át lehet nézni. :) meg is van

[ Szerkesztve ]

(#26370) Mercutio_ válasza Aryes (#26368) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyi, hogy az audio rész minden elektromos zajt összeszedni, és persze porosodna rendesen a cucc.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26371) patomi válasza AxBattler (#26366) üzenetére


patomi
őstag

Alaplapról megy egy elosztón keresztül. Nem tudom megmondani, mert a másik ventit méri.
Az XR-2 tehát 2200rpm.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26372) AxBattler válasza patomi (#26371) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! Szóval még az erősebb is kellően halk...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26373) flashpointer válasza Pista0001 (#26369) üzenetére


flashpointer
őstag

Azért az senkinek nem szúrta ki a szemét hogy nagyságrendi problémák vannak?
A gyári adatok m3/min-be vannak megadva amit nem túl elegáns m3/sec-be 1:1-be átváltani :)

Ez pont az a terület amit analitikus módon csak nagyon nagyvonalúan lehet számolni, viszont végeselemezni egyszerű :)

(#26374) Aryes válasza Mercutio_ (#26370) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát a zajra az audiorendszerben nem gondoltam, de nem tartom valószínűnek, hogy ez pont gondot okozna. Viszont a porosodáson én is elgondolkodtam, vmi hálóval lehetne borítani, de ez már nagyon off. Szóval a mini házról hűtés nélkül lebeszéltetek, ez a lényeg. Köszi a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#26375) kisza25 válasza radi8tor (#26361) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja valami ilyesmire gondoltam, de ebbe is raktak ventit ami szerintem kézenfekvő, full passzív háznak nincs értelme, ha hangtalanul is meglehet oldani a hűtést:)
Pista0001: na látod pont erről beszélek:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26376) Pete55555 válasza flashpointer (#26373) üzenetére


Pete55555
addikt

Én most látom ezt először, de egyből feltűnt, hogy valami nem stimmel.

Lehet azért, mert gépészmérnök vagyok ;]

Kíváncsi lennék így, hogy most akkor mennyi is a valós légszállítása a kémény effektusnak.
0.02 m3 / perc? Vagy óra?....

...Szeretem leracsniztatni...

(#26377) nlq válasza Aryes (#26368) üzenetére


nlq
aktív tag

huuu ez nem semmi! legalabb 35-40 eves cucc! :)
anno nekem is volt ilyenem :)

(#26378) Aryes válasza nlq (#26377) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet kapni ma is hasonlókat, persze nem olyan jó erős, tartós anyagból, mint ami a képen van, de lehet belőle barkácsolni mindenfélét. :)

[ Szerkesztve ]

(#26379) Polllen válasza Aryes (#26368) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ilyennel sokat mókáztam kicsinek... :DDD

Amúgy jobb árnyékolást ad ez, mintha fából csinálnád és azzal is sokan elvannak, csak komplett keretet készíts.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26380) tthom


tthom
senior tag

A passzívsághoz hozzátéve. Nekem modecom 202-es házam van, ami jópofa, meg minden, most tervezem IX-01B-re cserélni, de mindegy is. Szóval próbáltam anno olyat, hogy passzívban menjen. Állítva használom, van a tetején szellőzéshely. A proci még csak-csak elbírta, de a HDD-nek annyira hiányzott az a minimális légmozgás, amit a proc ventilátort kavart, hogy nagyon melege lett tőle. Persze elképzelhető, hogy ha kéményszerűen felfele tud mozogni a levegő, akkor épp kibírja télen, de nyáron valamilyen ventilátor nem árt bele.. Akár csak vésztartaléknak is. A lényeg, hogy legyen valami, ami az egész házat át tudja szellőztetni, valamint legyen elég hely benne. Meg igazából nem is az a kérdés, hogy bírja-e, mert egész sokáig bírják nagyon magas hőmérsékleten is az alkatrészek, de kérdés, hogy meddig.

IX-01B -et toldással használ valaki? Tényleg belefér egy 2.5ös és egy 3.5ös drive egyszerre..?

[ Módosította: radi8tor ]

(#26382) Pista0001 válasza Pete55555 (#26376) üzenetére


Pista0001
addikt

Benne van a pakliban hogy valamit elnéztem közben, nyugodtan ki lehet számolni. Valószínüleg a számítás helyes, a ventik légszállítása lett talán elb@szva.

(#26383) novger


novger
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Mini itx-ben lévő amd fm2+ alaplapomhoz vettem egy Thermalright Axp 100 muscle proci hűtőt. Sajnos a csomagból kimaradt 4db henger alakú, mindkét végén menetes anya, amit az alaplapra kell szerelni, és arra lehet rögzíteni a hűtőt. Nem tudjátok hol tudok olyan anyákat beszerezni?

(#26384) patomi válasza novger (#26383) üzenetére


patomi
őstag

Lehet megkaptad amit vissza vittem(?) Egyébként azt mondom te is vidd vissza. A zöld leveles "i" boltban vettem. Korrektek voltak.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26385) novger válasza patomi (#26384) üzenetére


novger
tag

Ott vettem ☺
Minden más "gyári bontatlannak" tűnik, de ki tudja. Lehet a Tiéd van nálam. ☺Bár a műanyag alátétek megvannak csak a távtartók hiányoznak.
Megkérdezhetem miért vitted vissza?

[ Szerkesztve ]

(#26386) DR|FTK|NG válasza novger (#26385) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Hiányzott pár alkatrésze.

(#26387) patomi válasza novger (#26385) üzenetére


patomi
őstag

Linkeltem a hozászolásom. Igen nekem is a távtartók(is) hiányoztak. Pontosan nem emlékszem milyen műanyagok, csak a papírból tudtam következtetni milyen alkatrészeknek kéne benne lenni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26388) viperabácsi válasza patomi (#26387) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az azért elég szánalmas , ha valóban eladták újra a hiányos dobozt. :(((

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#26389) Polllen válasza viperabácsi (#26388) üzenetére


Polllen
nagyúr

Lehet nem a bolt a hibás, hanem a nagyker. De ezt csak egy bennfentes tudná megmondani. Viszont valóban gáz...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26390) btudos válasza Polllen (#26389) üzenetére


btudos
veterán

A hianyos dobozert lehet, hogy a nagyker a felelos, az ujraeladas viszont maximalisan a bolt hibaja.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26391) Polllen válasza btudos (#26390) üzenetére


Polllen
nagyúr

És ha visszaküldték a nagykernek a boltból, hogy hiányos, ők pedig újra eladták?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26392) novger


novger
tag

Szóval akkor ne keresgéljek ilyen anyát számtech boltban/csavar üzletben/sarki zöldségesnél, mert egyedi?
Amúgy én sem gondolom, hogy ez az eladó hibája.

(#26393) #16939776 válasza novger (#26392) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha tudod pontosan mekkora távolságot kell áthidalni, akkor lehetne M3-as fém távtartót használni.
Ezekkel a méretekkel lehet kapni:
5/8/10/12/15/20/30/40mm [link](piros cikkszámra kell kattintani és adja az oldalt/árakat...)

Szegeden és BP.-n is van üzletük ahol személyesen át lehet venni, de csomagküldést is lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

(#26394) shteer válasza novger (#26392) üzenetére


shteer
titán

Szerintem ez egy sima M3-as "menetes szár toldó"
Normalis csavarboltokban van.

..szerintem jónak tűnik

(#26395) Ispy válasza novger (#26392) üzenetére


Ispy
veterán

Privát vélemény ON

Én biztosan nem sz@rakodnék vele, adjanak egy olyat, amiben megvannak a tartozékok, amik járnak hozzá.

Privát vélemény OFF

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26396) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

ATX-es gépem szeretném lecserélni mini-iTX-re. Mivel külföldön élek és járkálok haza, ezért hoznám-vinném. Ház + lap + táp + ram + vga + i5 4670K + 1hdd + 1 ssd + 1 ventilátor szabályzó. CPU hűtő még kérdéses.
Nincs ilyen ki méretben tapasztalatom, ezért nem tudom hogy érdemes-e próbálkoznom ezzel, főleg hűtési szempontból.

(#26397) radi8tor válasza csucsbicep (#26396) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van értelme ilyen méretben, de szerintem válassz másik VGA-t, ami kifújja a meleget a házból.

⭐ Stella

(#26398) Ispy válasza csucsbicep (#26396) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nem valami kis házat választottál...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26399) csucsbicep válasza radi8tor (#26397) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Azt majd idővel. Most csak a lapot, a tápot és a házat cseréltem. Többi a régi gépből kerül át.

Ispy: Ezt csak első nekifutásra néztem. De ha tudsz jobbat 20K-ig, akkor meghallgatom.

(#26400) shteer válasza csucsbicep (#26396) üzenetére


shteer
titán

Szerintem okes lesz - esetleg egy takarekosabb vga kellemesebbe teheti a benti legkort

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.