Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) mrbig25 válasza patomi (#26150) üzenetére


mrbig25
őstag

Volt már többféle tápegységem, amiben ez a fajta FSP platform volt a hozzá kapcsolt Protechnic ventivel (FSP300-60GHS, Silverstone ST45SF, BeQuiet SFX Power 350) és sajnos egyik se volt halk.

Viszont a hangerő kérdése szubjektív dolog. Mindenkinek a saját fülével kellene hallania, hogy el tudja dönteni; neki az halk-e vagy sem.
Én a saját tapasztalatom és a tesztben látott grafikon alapján állítottam azt, amit.

[ Szerkesztve ]

...

(#26152) patomi válasza mrbig25 (#26151) üzenetére


patomi
őstag

Értelek. Jelenleg nincs másik tápom amit be tudnék tenni helyette, hogy kipróbáljam a különbséget.
Viszont eddig én elégedett vagyok vele.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26153) Ispy


Ispy
veterán

Van valakinek itt Raijintek Metise? Sajnos sikerült kábelrendezés közben a front panel audio kábelét erősebben meghúzni, aminek következtében a panelon lévő bekötésből a narancs és a fekete kábel kijött. Hogyan lehetne ezt visszarakni a helyére?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26154) flashpointer válasza Ispy (#26153) üzenetére


flashpointer
őstag

Hát ez annyira rajintek metis sajátosság hogy az én házamban is tökugyanez a front panel van :D
Amúgy ha nem sikerülne megicsnálni kb 5 dollár egy csájnából.

(#26155) Ispy válasza flashpointer (#26154) üzenetére


Ispy
veterán

Meg tudod nekem nézni, hogy a jobb szélén a fekete és a narancs kábel milyen sorrendben van?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26156) flashpointer válasza Ispy (#26155) üzenetére


flashpointer
őstag

A vezeték színei mások,így nem tudom megmondani hogy neked melyiket hová kell (talán valami review-ben van elég közeli kép róla hogy látszódjanak) Csatlakozós úgyhogy működhet hogy leszeded, a fém csatlakozókat kiszeded óvatosan hogy hajlítsd el, rászorítod a vezetékre és vissza.

[ Szerkesztve ]

(#26157) TomiLi válasza Ispy (#26155) üzenetére


TomiLi
addikt

Találtam egy képet!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#26158) Ispy válasza TomiLi (#26157) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, ez az! :R

(#26156) flashpointer

Az a baj, hogy az a fehér vacak rá van forrasztva a panelre, szóval most azt megpróbálom, hogy a belsejében lévő fém bütyköt kifeszítem és úgy bedugom a kábelt.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26159) Angelo69


Angelo69
senior tag

Sziasztok!

Úgy gondoltam, hogy a sok-sok "nagy" gép után épitek magamnak egy kis gépet.
A háztól kezdve, a tápig mindent kiválasztottam, csak az alaplapoknál akadtam el.
Tudnátok nekem a négy kiválasztott közül ajánlani, felszereltség alapján, esetleg tapasztalat után, hogy melyiket lenne érdemes megvennem?

Asus MAXIMUS VI IMPACT

GIGABYTE GA-Z97N-Gaming 5

MSI Z87I GAMING AC
MSI Z97I GAMING AC

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#26160) flashpointer válasza Ispy (#26158) üzenetére


flashpointer
őstag

Aha, a képeken már gyanús volt, nekem le lehet venni.
hajrá :)

(#26161) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Érdekelne , hogy mit tud kb egy ASROCK Q1900DC-ITX lap egy ASUS H81T+ G3420 al szemben.Csak filmnézésre ,netezésre és torrentezésre lenne használva.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#26162) Mercutio_ válasza Angelo69 (#26159) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha a gaming 5-öt választod próbáld megkörnyékezni imibigyót hátha eladja neked az övét.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26163) sziszi112 válasza viperabácsi (#26161) üzenetére


sziszi112
csendes tag

Szia én az asrockot használom 6gb rammal egy ssd-vel torrentre filmnézésre tökéletes a photosopal is jól meg birkózik.

(#26164) burny válasza Angelo69 (#26159) üzenetére


burny
aktív tag

Z87-es chipseteset nem vennék...

(#26165) Mercutio_ válasza burny (#26164) üzenetére


Mercutio_
félisten

Indoklás?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26166) burny válasza Mercutio_ (#26165) üzenetére


burny
aktív tag

Broadwell kompatibilitás, meg eggyel régebbi mint a z97. Broadwell-K will be compatible with the LGA 1150 socketed motherboards featuring the 9-Series chipsets (Z97/H97)

Pár év múlva lehet azok a procik amik újak lesznek h87-el nem, z97-vel pedig egy bios frissítés után fog menni.
Én törekednék minél frissebb rendszert építeni ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26167) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Egy itx konfig vásárlását tervezem (játékra, full hd-hoz, bőven elég ha min., esetleg közepes grafikán megvan a 30fps 2014es játékoknál).
A véleményetek érdekelne az általam elképzelt vasról: (lényegi sorrend: olcsón jöjjek ki>csendes legyen>kis helyet foglaljon)

- i5 2500 (nem K, talán vízhűtés?)
- 8gb ram 1333 (2x4 kit)
- nem tuning lap (h61-es chip?)
- cm elite 130 ház (ezt találtam ami a legolcsóbb a kategóriában, de nem ragaszkodom hozzá)
- vga: egyenlőre a régit tenném bele
- táp: szintén a régivel kezdeném

Jelenlegi konfigom:
- E8400 @ 3,6
- gigabyte ep45ds3
- 2x2 ram 800mhz
- asus hd6670 gddr5 1gb
- delta 300w 80%+

Bármilyen építő jellegű kritikát szívesen várok, indoklással.
Köszönettel,
customer114

[ Szerkesztve ]

(#26168) Ispy válasza flashpointer (#26160) üzenetére


Ispy
veterán

Sikerült visszarakni, egy műszerész csavarhúzóval kitágítottam, visszadugtam a kábelt, majd visszafeszegettem a fogakat a kábelra. Most úgy néz ki megy, mert a WOT-ba eddig csak a hangok felét hallottam, most már van minden.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26169) flashpointer válasza Ispy (#26168) üzenetére


flashpointer
őstag

(#26170) AxBattler válasza Angelo69 (#26159) üzenetére


AxBattler
félisten

Én is bepróbálkoznék imibogyo-nál, hátha eladja a Giga-ját - a múltkor legalábbis célozgatott rá.

A többi közül én az MSI-t venném, de abból is megvárnám az új, M.2 slot-tal rendelkező ACK változatot.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26171) Ispy válasza flashpointer (#26169) üzenetére


Ispy
veterán

Tudom a mester egy körrúgással visszadugta volna a kijött kábeleket, de azért jól esik az elismerése :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26172) potyka2


potyka2
csendes tag

Sziasztok. Összeraktam egy CFI itx házba lc power paneltáppal,egy ssd,egy st 500gb sshd és egy író társaságával a asrock q5000-itx/ph lapot.Igy beléptem a itx világba netre filmre használom arra tökéletes. :C De kérdezték tőlem hogy a cod4 című játék megy e konfigon.. :F Próbálta már valaki a kis a4-en ezt a címet?Amúgy a gép nagyon tetszik fürge és csendes.

(#26173) Seep


Seep
senior tag

A Jonsbo / cooltek C3 -al van már tapasztalata valakinek? Egész kicsi és pofás, plusz belefér egy 18cm magas torony hűtő meg egy arctic accelero twin turbó. :)

(#26174) pils00 válasza Seep (#26173) üzenetére


pils00
tag

Mivel mATX ház, a kérdés kicsit "off topic". :)

(#26175) imibogyo válasza Seep (#26173) üzenetére


imibogyo
veterán

C2-m volt. Nagyon minőségi, nagyon masszív ház volt. Gondolom a C3 is ilyen lehet, mivel lényegében ugyanaz. Az első házam volt, amiben semmi sem nyekergett, cicergett, rezgett. Jó érzés volt használni. Ja és a külső alapján nem gondoltam volna, hogy még a szellőzése is jó lesz, pedig egy 3770k-s gép volt benne. Ami a képeken nem látszódik, az az, hogy élete vége felé kapott egy GTX 670 Mini-t is. Azzal is jók maradtak a hőfokok, bár így már bekapcsoltam a hátsó ventit is (Noctua venti volt a gyári helyett, annak nem is tudom milyen a hangja, mert egy másodpercet sem használtam). ;)

[ Szerkesztve ]

(#26176) Seep


Seep
senior tag

Ez a konfig nagyon jól néz ki. Akkor a ház el is dőlt. Most még keresni valami torony hűtőt ami rámegy az alaplapomra vagy találni az aprón egy használt Asus maximus V genet.

(#26177) AxBattler válasza imibogyo (#26175) üzenetére


AxBattler
félisten

Öö... bocsi, de az nem inkább egy U2 Window?
Jól látom, az egy WD Green alul?
Hogy fért el a GTX 670 alatt?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26178) imibogyo válasza AxBattler (#26177) üzenetére


imibogyo
veterán

De. Csak elírtam. :B

Úgy akartam írni, hogy nekem U2-m volt és mivel a ház nagyjából ugyanúgy épül fel (alu héj, kevés csavarozás stb.), így a C3-ra is hasonló tulajdonságok élhetnek, mint az enyémre. Több Cooltek házam volt már és szinte mindegyikre a már leírtak voltak a jellemzők. Nagyon masszív, nagyon "csendes" házak. :K

A merevlemez a GTX mellett átkerült az előlapra. Bár nekem a Mugen 2-vel majdnem szoros barátságba kerültek. De ez csak két hétig tartott, utána eladtam az egész gépet, ezért is nincs erről az állapotról fotóm (egyszerűen elfelejtettem lekapni). :D

[ Szerkesztve ]

(#26179) nrbx


nrbx
tag

Epitett valaki itt pc-t MiniSYS197-H80 (szinten kaphato mint Iwill S197-H80) hazba? tapasztalat vele? en egy Sempron 3850 alapu HTPC-t szeretnek bele tenni.

(#26180) #16939776 válasza nrbx (#26179) üzenetére


#16939776
törölt tag

Itt van pár kép:[link] A DVD+hdd/ssd tartókeret alatt nem marad hely a gyári hűtőnek, és a szellőzést is gátolhatja. Ha kerülne bele hagyományos HDD azt 43..45C°-alatt kellene tartani nyáron is, így nincs esélyed megúszni a kiegészítő szellőztetőventilátor beépítését.

(#26181) nrbx válasza #16939776 (#26180) üzenetére


nrbx
tag

azt a keretet szerinted nem lehet kivenni? HDD nem lesz benne, csak egy SSD (Samsung 830).

(#26182) #16939776 válasza nrbx (#26181) üzenetére


#16939776
törölt tag

De igen, lecsavarozható az a része, viszont az előlapon a kivágás ezzel elveszti funkcióját. Lehet hogy érdemes lenne keresni egy teli előlapos verziót.

(#26183) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Anyukámnak állítok össze egy dolgozós, netezős gépet.

Eddig az Antec ISK 110 házat néztem, most viszont felment az ára néhány ezressel egy ismert webshopban. Tudtok ajánlani hasonló árkategóriáig bezárólag (~25.000 HUF) minőségi, paneltápos (≥90W) házat?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

"Less but better" - Dieter Rams

(#26184) Pista0001 válasza #16939776 (#26180) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem olvastam el az írást, említi hogy nem fér el a gyári hűtő? A hűtés szerintem nem magasabb mint a hátlapi csatlakozók, ezt azért feltételezhetően figyelembe vette a gyártó (aki szerintem a Realan ;) ). Sőt, lehet hogy előírás. Az ATX szabványban meg van szabva, hogy az alaplap bizonyos részei felett mennyi helyet kell hagyni.

(#26185) flashpointer válasza xEon1337 (#26183) üzenetére


flashpointer
őstag

chieftec ix-03b ház ~9 K
12v 120W adapter 6,7
+Az aprón van egy tök jó eladó 180w-os paneltáp 8,5 K-ért :D
És még 800 ft marad egy finom sörre is

(#26186) #16939776 válasza Pista0001 (#26184) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt hittem ezt a kört már lefutottuk... :DDD

[link]

(#26187) Ombre85 válasza flashpointer (#26185) üzenetére


Ombre85
tag

Ez a Quoltec megbízható cucc? Nem rossz ajánlat.

(#26188) Seep válasza Seep (#26176) üzenetére


Seep
senior tag

Sikerült jutányosan hozzájutni egy thermalright macho he-02--höz. Ami 90 fokkal elfordítva szépen felmegy az asrock z77e lapra. És belefér a c3-as cooltekbe. Azon gondolkodom hogyha a gainward gtx970 phantomból kivenném a gyári ventiket és ráerősítenék 1-2 csöndes 120mm-es ventit mennyit romlana a hűtés.

(#26189) HookR


HookR
addikt

Sharkoon Shark Zone C10 hivatalos oldal - [link] / youtube

==============================================

Sharkoon QB One hivatalos oldal - [link]

==============================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26190) Pista0001 válasza #16939776 (#26186) üzenetére


Pista0001
addikt

ööö... nem rémlik hogy ezt láttam volna. :)

nem semmi, hogy ilyen apróságra nem figyelnek oda, illetve hogy nincs fixálva szabványvban

(#26191) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Ebbe a házba tervezek gépet építeni és érdekelne, hogy milyen hűtőt ajánlotok. Fontos lenne, hogy lehetőleg minél alacsonyabb fordulatszámon és halkan is kellően alacsony hőmérsékleten tartsa a processzort.

A konfiguráció a következő lenne:
Asus B85M-G
Celeron G1820
2x2 GB RAM
1 db SSD

Közelebbi terv, hogy a memóriát bővíteném, valamivel távolabbi pedig az, hogy a Celeront lecserélném esetleg egy i5-re. Tudom, hogy az alaplap nem mITX, de a ház amibe tenném alapvetően ilyen méretű alaplapokhoz van.

(#26192) patomi válasza Ðávid (#26191) üzenetére


patomi
őstag

Táppal mi lesz? Mert ami benne van az kevés a G1820-hoz is. Hűtőnek mondanám a Zelost, de elég gyengus darab, viszont csendes nagyon. Sokan dicsérik a Noctua nh-l9i-t, de ez meg piszok drága.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26193) Mercutio_ válasza patomi (#26192) üzenetére


Mercutio_
félisten

Zelosról jól lebeszéltetek, azóta is itt van bontatlanul a polcon, ha lesz rá időm megy a HA-ra.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26194) Ðávid válasza patomi (#26192) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Csak a házat veszem onnan, nem a tápegységgel felszereltet. Még korábban kaptam tippet Potzee-től paneltápot illetően.

(#26195) zed1983 válasza Mercutio_ (#26193) üzenetére


zed1983
őstag

A Zelos-ról kérdeznék tőled! Küldtem Pü-t

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26196) Mercutio_ válasza zed1983 (#26195) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hiába ;] nem építettem be :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26197) patomi válasza Mercutio_ (#26193) üzenetére


patomi
őstag

Én is bedobozoltam, de egyelőre megtartom. Talán a távoli jövőben jó lesz valamire.

(#26194) s10 Értem :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26198) Nirvanus válasza HookR (#26189) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

A QB One nagyon bejövős. A Xigmatek Eris óa szemezek az ilyen házakkal. :K

[iTX-or-GtfO!]

(#26199) flashpointer válasza patomi (#26197) üzenetére


flashpointer
őstag

Nekem is egy hasonló, lapos 3 hőcsöves cucc volt, azóta gtx 750-en teljesít szolgálatot és gyári hűtés-15C° eredménnyel :)

(#26200) patomi válasza flashpointer (#26199) üzenetére


patomi
őstag

Hétköznapi használatra (procin) ez is megfelel, de folyamatos nagy terhelés alatt 8 percet bírt, majd túlmelegedett.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.