Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) t72killer válasza #16939776 (#33000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért kéne masszív merevítés egy kicsi hűtőnek? No worry, there is no spoon;) Legalábbis 500g alatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33002) cinemazealot válasza t72killer (#32999) üzenetére


cinemazealot
addikt

Köszi. :R

Az adatlapjaik alapján az ASRock H170M-ITX csak 45 A-es fojtótekercsekkel van felszerelve, a H110M-ITX viszont 60 A-esekkel, illetve utóbbinál írják azt is, hogy a 95 W-os CPU-kat is elfogadja. Gondolom, ezért a 20 vs. 24 tűs tápcsati eltérés.

(#33003) #16939776 válasza t72killer (#33001) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem a súlya a jelentős, hanem a feszítő erő amit a PCB-re gyakorol. :)[link]

(#33002) cinemazealot: A CPU nem onnan kapja az áramot.

[ Szerkesztve ]

(#33004) cinemazealot válasza #16939776 (#33003) üzenetére


cinemazealot
addikt

Huppsz, ezt benéztem, bocs.

A képre: :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#33005) HookR


HookR
addikt

Streacom DB4 hivatalos oldal - [link]
- 260 x 260 x 270 mm (18,25l)

=========================================

Streacom DB2 - [link]

=========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33006) radi8tor válasza HookR (#33005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt a fanless mindenit!

Streacom fanless DB2

De nekem egy set top box méretű változat kellene.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33007) #16939776 válasza radi8tor (#33006) üzenetére


#16939776
törölt tag

És még nem is lett csúnya...(-2db usb port)

"lenyűgözően-egyszerű" lehet össze szerelni, ha a VGA-t, CPU-t és a tápot is "hűti".

Szerk: Egyre messzebb herülünk a >PC< kinézetű házaktól, ez örömmel tölt el :))

[ Szerkesztve ]

(#33008) architect26 válasza #16939776 (#33007) üzenetére


architect26
aktív tag

ez már építészet :))

Per aspera ad astra

(#33009) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Szerintetek játékok alatt mennyire érezhető a 35W-os i3-ak visszavett órajele a normál típusokhoz képest? (Haswell-ről beszélek.)
Vagy inkább megéri kicsit alulfeszelni a sima, 53W TDP-s változatot?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33010) Polllen válasza AxBattler (#33009) üzenetére


Polllen
nagyúr

A másodikat ki tudod magad is próbálni. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33011) HookR


HookR
addikt

Gigabyte GA-H110TN Thin Mini-ITX

Gigabyte GA-Q170TN Thin Mini-ITX

Gigabyte GA-N3160TN Thin Mini-ITX

Gigabyte GA-H110MSTX-HD3 Mini-STX

Directlinking nem támogatott, az alábbi linken találhatók a képek:
[link]

[ Módosította: radi8tor ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33014) AxBattler válasza Polllen (#33010) üzenetére


AxBattler
félisten

Rendben, de akkor még nem tudom, hogy ahhoz képest egy 35W-os hogyan teljesít? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33015) DBob válasza HookR (#33011) üzenetére


DBob
őstag

Egy GA-Q170TN-re benevezek majd a jövőben, ha pont megfelelően van kialakítva az Akasa Euler S házak passzív hűtéséhez. :K

mod: úgy látom, személy szerint a H170TN-el továbbra is jobban járok...

[ Szerkesztve ]

(#33016) t72killer válasza AxBattler (#33014) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az órajeleket nem tudod T-s szintre belőni? Azonos órajelen pöttyre uannyit fognak teljesíteni:K.

T-s procit azoknak ajánlanék, akik pici picopsu-val etetik a rendszert, és véletlenül se akarják, h a cpu fogyasztása elszaladjon 70-80w fölé (ok, kb csak furmark+prime kombóban jön elő, de akkoris). A többieknél, ahol ez nem "biztonsági" kérdés, szvsz egy alulfeszelt+biosban visszafogott sima i3/5 is megteszi (uannyit fog enni, mint a T-s, bár utóbbi lehet mégjobban bírja az alulfeszelést), és megmarad 10+%tartalék, ha 1x nagyon kéne a nafta.

Személyszerint a kis háziszerverben azért mentem "T-re", hogy ne pörkölje le a gép a háztetőt és villanyórát, ha vmi meghülyült processz elkezdi 100%on tekerni, én meg csak egy hét elteltével nézek rá. (nomeg a könnyebb szerelhetőséget biztosító L9i hűtő sem hátrány - 50+W-ra én nagyobbat vennék.).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33017) st6969


st6969
őstag

Üdv,
a javaslatotokra (ezúton is köszi) akkor lesz egy ASUS AM1A alaplap + Athlon 5350 proci. Már csak egy jó ház és egy passzív táp kellene. Szeretnék kérni javaslatokat, milyen házat/tápot érdemes venni ehhez a konfighoz (egy SSD és egy ODD lesz még mellette). :R

(#33018) Mercutio_ válasza t72killer (#33016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem vagyok benne biztos, hogy a minimum és a min-max órajelekhez rendelt feszek ugyanazok T-s és sima proci esetén, vagy van erről hiteles infó?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33019) Polllen válasza AxBattler (#33014) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha az alulfeszelt i3 ereje elegendő & elfogadható fogyasztás párosul mellé, akkor már csak elméleti kérdés, hiszen minek váltanál? A megválaszolásához meg futattsz olyan teszteket, amit a T verzióhoz is találsz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33020) AxBattler válasza t72killer (#33016) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyrészt lehetőség szerint nem szeretnék bénázni az UEFI-ben: menjen PnP.
Másrészt azt olvastam én is, hogy a normál procik arányaiban nagyobb teljesítménycsökkenéssel reagálnak a feszcsökkentésre, mint a T-s társaik, amik gyárilag be vannak állítva, ki vannak válogatva.

A kinézett T-s i3 egyébként csak 200Mhz-zel fut alacsonyabb órajelen a mostaninál (3300Mhz vs. 3500Mhz), nem tudom ez mennyire visszalépés? :F

i5-4460T-n is gondolkodom/tam, de ott a 2700Mhz-es Turbo órajel (1 magon) már elég erős korlátnak tűnik. :F

(#33018) Mercutio_
Igen, ilyesmire gondoltam.

(#33019) Polllen
A kisebb fogyasztás mindig jól jön, és hosszú távra tervezek.
Később még változhat a koncepcióm (most GTX750Ti, később lehet csak HD4600), egy jobb pico táp is benézhet, ki tudja?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33021) Polllen válasza AxBattler (#33020) üzenetére


Polllen
nagyúr

Milyen játékokkal szeretnél játszani?

Amúgy ha a HD4600-t fogod használni, úgyis az lesz a szűk keresztmetszet és nem a CPU ereje.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33022) AxBattler válasza Polllen (#33021) üzenetére


AxBattler
félisten

Sajna nem tudok sok konkrétumot adni, most a Heroes of the Storm ment, ami ugye inkább 1 szálas, de a jövő a sok magé. Legfeljebb letiltok 2 magot a 4-ből, ha nagyon korlátot érzek hasonló címeknél. De pl. az új Tomb Raider sok magot használ, viszont az órajelre nem finnyás - ilyen is lehet a jövőben.

Mondjuk a Space Hulk: Deathwing tuti vétel lesz, ami UE4-en fut, az meg erősen több magra optimalizált (link).

HD4600 csak egy lehetőség, valszeg' inkább valami low fogyasztású cucc lesz a proci mellett.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33023) AxBattler válasza Polllen (#33021) üzenetére


AxBattler
félisten

Neked mennyire melegszik / zabál a sima i5-4460?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33024) Polllen válasza AxBattler (#33023) üzenetére


Polllen
nagyúr

A fogyasztást még soha sem néztem, a 300W-s sfx táppal eddig nem volt gond.

A hőmérsékletet otthon majd megnézem, de gyári hűtő van rajta és a QS-101 ház egy 15 cm magas polcra van betéve. Játék alatt (bf4, d3 multi) a vga és cpu hűtő is felpörög, de amúgy nincs hangjuk.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33025) AxBattler válasza Polllen (#33024) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! Igen, emlékszem a fotóidra, meg a konfigodra. ;)

Lehet inkább egy i5-4590S lesz belőle (-0,1V VCore, Turbo Disabled)... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33026) t72killer válasza Mercutio_ (#33018) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egészen biztosan nem:K. Ezért szoktunk vcore offset-et megadni alul/felülfeszelésnél. Ez értelemszerűen az adott frekihez tartozó, mikrokódban szereplő, értékből von le.
Hogy aztán az extrém "pihenőállapotban" lévő proci feszéből végülis mennyit vesz le egy offset nem tudom, a skylake-ek nagyon vissza tudják fogni magukat, egyik fórumon 0.2V körüli értéket olvastam idle-feszre:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33027) #16939776 válasza AxBattler (#33025) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pont egy szálat használó játékhoz kellhet az a 3,7, amit enged 1 szálon. Én nem kapcsolnám ki a turbót mérés nélkül... turbóval és nélküle, mind FPS-ben, mind W-ban.

Aztán ha később erősebb vga-t szeretnél, a több magot támogató játékok mellé, akkor olyan cpu-t néznék, amin ki lehet támasztani fix órajelen a magokat, ne küzdjenek a turbós szálért mert nem fog eg-ye-nle-te-sen futni a játék. Ebben az esetben 3,2 alá nem mennék 1600-as memória mellett, és ezt tudja is ez a cpu.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#33028) HookR válasza DBob (#33015) üzenetére


HookR
addikt

Thin Mini-ITX lapokon ugyanott van a CPU-foglalat.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33029) AxBattler válasza #16939776 (#33027) üzenetére


AxBattler
félisten

Viszont azt olvastam, hogy az S-es procik nem is takarékosak annyira, hogy megérje ezeket választani a sima helyett. Bár ha egy kicsit ezeket is alul lehet még feszelni, akkor a Turbo-t letiltva elég alacsonyan maradhat a fogyasztás.

Nem tudom. Lehet inkább gyűjtök egy Skylake-cserére, azoknak úgyis jobb a fogyasztása, és hosszú távon talán jobban járok... apróról egy G4440...

Most olvasom: "Csak a hardverek iránti tiszteletből és a hagyományőrzés miatt tartok Játék-gépet." Jó duma. :P

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33030) t72killer válasza AxBattler (#33029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásképp a skylake-es lapokba bele fog menny a Kaby, ha idővel upgrade-elni szeretnél.

Az sajnos igaz, hogy a T/S sorozatoknál az energiatakarékosság kimerül annyiban, h limitált a max órajel - még rendesen alulfeszelve sincsenek. Bár ahogy 4HSZ-el fentebb írtam, a skylake prociknak semmi okuk panaszkodni az üresjárati fogyasztásra, terheléskor pedig lehet alulfeszelni. Sajna az, hogy egy proci T-s, még nem garancia a brutál alulfeszre, de talán több az esély...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33031) AxBattler válasza t72killer (#33030) üzenetére


AxBattler
félisten

A Kaby Lake, az a Skylake refresh lesz, vagy egy nagyobb ugrás?
Igen, Skylake-nek jobb a fogyija, és most néztem: aprón 30k-ért dobálják az i3-6100-at...

Szerk.: úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33032) t72killer válasza AxBattler (#33031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak kisebb refresh. Viszont neked nagyobb ugrás lehet, ha mondjuk 5év múlva a sky 2magos i3-at cseréled egy i7-k-ra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33033) HookR


HookR
addikt

Lian Li PC-Q22 és PC-Q37 - tomshardware.com / smallformfactor.net / technic3d.com

Érdekesség: PC-Q37 néven néhány éve még egy másik házat mutogatott a Lian Li, ami végül nem került forgalomba.

==============================================

Streacom DB4 további képek a belsőről is - techpowerup.com

==============================================

Noctua 120 x 15 mm-es venti - smallformfactor.net

==============================================

(#33011) radi8tor1: "Directlinking nem támogatott"
A végén 2 törtvonal helyett eggyel már működött a directlink. Legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33034) xEon1337 válasza HookR (#33033) üzenetére


xEon1337
őstag

Na végre, ez a PC-Q22 bejön, tud a Lian Li ha akar.. bár a külső dizájnon egy kicsit még faraghatnának. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#33035) radi8tor válasza HookR (#33033) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem léptél előtte az oldalra, akkor úgy sem ment, kipróbáltam.

⭐ Stella

(#33036) HookR


HookR
addikt

Dr Zaber Sentry hivatalos oldal - [link]
- 340 x 66 x 310 mm (6,96l)

==========================================

FSP Dagger 500W és 600W SFX PSU - techpowerup.com / kitguru.net
- 80Plus Gold
- Moduláris kábelezés

==========================================

(#33034) xeon.Szabi: Nagy szívfájdalmam, hogy anno a Lian Li PC-Q07N nem került forgalomba. Mondjuk rögtön értelmetlenné tette volna a meglévő termékpalettájuk számos kuckóját.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33037) Polllen válasza AxBattler (#33025) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bekapcsolás, zenehallgatás, filmnézés (madvr-rel)

Bf4 és D3 után:

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33038) radi8tor válasza HookR (#33036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De minek WiFi antenna egy gamer gépre?

⭐ Stella

(#33039) HookR válasza radi8tor (#33038) üzenetére


HookR
addikt

Gondolom hátha valamilyen alkalmi játékos szánja nappaliba, ami nincs bedrótozva. De akárminek az ellenkezője is elképzelhető. Mindenesetre nem kötelező a helyét használni és nem kér enni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33040) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok ebben segíteni: [link]?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33041) Polllen válasza radi8tor (#33038) üzenetére


Polllen
nagyúr

Miért ne lehetne wifi-n gémerkedni? Volt idő, amikor cod4-t wifin tudtam csak játszani, 1-2 ms-kel volt rosszabb a pingem, mint kábelen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33042) radi8tor válasza Jim Tonic (#33040) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt van sok fajta, de a minőség nem derül ki. Drágább talán jobb. :K

radi8tor1: az jó, bár én azt hallottam hogy nem szeretik WiFi-t, mert mi van ha a legfontosabb pillanatban szakad meg, vagy akármi.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33043) burny válasza HookR (#33033) üzenetére


burny
aktív tag

Alul és felül szellőzés lian li házban(PC-Q22)? Mi történt, egy gyakornok szabadkezet kapott?

Ez a sentry nagyon tetszetős, talán ez lesz az első hardver amit 'divatból' le fogok cserélni (ml08-ról).

[ Szerkesztve ]

(#33044) radi8tor válasza burny (#33043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem csak az fura, hogy a VGA-nak nem hagytak levegőzőt, bár lehet azért, hogy csendesebb legyen a ház.

⭐ Stella

(#33045) Mercutio_ válasza t72killer (#33026) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szoktunk?
Úgy érted a gyakorlatban csináltál ilyet?
Konkrétan hol és hogyan állítod be, hogy/mivel teszteled ki a megfelelő működést?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33046) Pete55555 válasza HookR (#33036) üzenetére


Pete55555
addikt

Tetszik ez a Sentry...

...Szeretem leracsniztatni...

(#33047) HookR válasza burny (#33043) üzenetére


HookR
addikt

Gondolom az NCASE M1 (és a Cougar QBX) ráhatása. Elvégre az is náluk készül.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33048) radi8tor válasza HookR (#33033) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ügyesen pont azt nem fotózták le, hogy lássuk milyen módon vannak a hőcsövek rögzítve az oldalához. Aston Martin Streacom DB4

⭐ Stella

(#33049) HookR válasza radi8tor (#33048) üzenetére


HookR
addikt

Streacom DB4 további képek a belsőről - cowcotland.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33050) burny válasza radi8tor (#33044) üzenetére


burny
aktív tag

Melyiknél?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.