Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) kisza25 válasza lazydog (#26800) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

minden nézőpont kérdése, ezt szépen el lehet rendezni, nincs az a nagy zsúfoltság, mint sg-05-ben volt, rakhatok bele később nagyobb VGA-t gond nélkül, de kényelmesen elfér a monitorom mellett és jól néz ki,
remek a hűtése és halk, ennyi+ mellett a mini-ITX-hez mérten nagyobb méret az egyetlen negatívum...
mATX-el tovább nő a méret, ATX-el meg még tovább, ha azokban nem szeretnél zsufit még tovább, nekem ez most így nagyon bejön, minden módolás nélkül elfér benne amit akarok, és szebb, mint egy midi torony :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26802) lazydog válasza kisza25 (#26801) üzenetére


lazydog
addikt

ha azokban nem szeretnél zsufit...

De a zsufit szeretjük, ha elektronikáról van szó. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26803) HookR


HookR
addikt

Phanteks Enthoo EVOLV ITX hivatalos oldal - [link]

========================================

Cougar QBX-ből lehet, hogy kétféle is lesz (vagy csak összekutyulták a képeket). - pcper.com

========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26804) kisza25 válasza lazydog (#26802) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igazából én egy konzol méretű játékgépet szeretnék összerakni, aminek a tervéről még nem mondtam le, de még nem találtam hozzá megfelelő házat/tápot/VGA-t,
valami ilyesmi méretben, mint ez
de ebbe csak integrált GPU mehetne, azzal meg leragadt az AMD sajnos, pedig benne reménykedtem
talán ez lenne a minimum méret amibe beleférne minden SPIRE PowerCube 502 300W
de iede 1slot LP kártya menne csak bele és gyári CPU hűtő, vagy abból is valami LP

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26805) flashpointer válasza kisza25 (#26799) üzenetére


flashpointer
őstag

Ilyen asztalra szerintem jobb megoldás lett volna valami inkább magas mint széles ház. Vagy a jobbalsó helyre betenni csak ez a szélessége miatt nem passzol : q

(#26806) kisza25 válasza flashpointer (#26805) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tervben van másik asztal, egyébként én kisebbre számítottam, hiába méricskéltem, azért ennyivel nagyobbra nem számítottam :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26807) tailor74 válasza kisza25 (#26806) üzenetére


tailor74
őstag

Megkérdezhetem, hogy milyen cpu hűtőt használsz? Látom, hogy valamilyen Arctic, de pontosabban nem ismerem fel... Magas ramok vajon beférnek alá?
:R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26808) lazydog válasza kisza25 (#26804) üzenetére


lazydog
addikt

Csak azért mert egyszerűen nem gyártanak ideális házat, sem mATX, sem ITX méretben, semmiképp sem választanék a feltétlen szükségesnél nagyobb méretűt.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26809) Seep válasza lazydog (#26795) üzenetére


Seep
senior tag

Akkor szeretnem kikerni a velemenyed. Rakj ossze egy konfigot amiben a Asrock z77e-Itx lap van + i7 3770k + egy Nvidia GTX 970, +1x ssd + 1 x 3.5" HDD. Minnel kisebb es csondesebb gepet szeretnek, varom tanacsod milyen hazat es hutot/ ventiket hasznaljak:)

(#26810) flashpointer válasza Seep (#26809) üzenetére


flashpointer
őstag

Így hogy költséghatár nincs megadva túl egyszerű :)

(#26811) lazydog válasza Seep (#26809) üzenetére


lazydog
addikt

Add el az ITX lapot, és cseréd le egy megfelelő Z-s mATX lapra!
Ha ezután sem bírod elviselni hogy a léghűtés ellenére, szobahőmérsékletnél kicsit magasabb hőfokokat mérsz, bevetsz egy kis vízhűtést is. :D
És ezekhez még mindig felesleges egy óriás Modecom Alfa M1 ház.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26812) kisza25 válasza tailor74 (#26807) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Cooler Master Blizzard T2, ArcticCooling 92mm PWM PRO ventivel (bármilyen 92mm-esre cserélhető) és olcsó (5eFt alatt van bár venticsere szükséges)
Magas RAM-ok? mennyire magas:P az egyiket takarja, de felrakható mindkét oldalra a venti, rakhatod szívóra is a túloldalra

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26813) Seep válasza lazydog (#26811) üzenetére


Seep
senior tag

Pontos lapot irj, meg hazat es hutot ha lehet, koszi :)

(#26814) lazydog válasza Seep (#26813) üzenetére


lazydog
addikt

Pontos receptet nem tudok és felelőtlenség is lenne ilyet adnom.
Például nem ismerem mekkora a lázad? :-))
Amit mindenáron le akarsz küzdeni ezzel a kétségbeesettnek látszó megoldási kísérlettel.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26815) HookR válasza Seep (#26809) üzenetére


HookR
addikt

Mielőtt még átcsapna személyeskedésbe, visszarántanám a beszélgetés fonalát az érdemi oldalra.

Háznak például ezeket venném fontolóra:
- Silverstone SG13 - (11,45l)
- Silverstone FTZ01 (vagy RVZ01 / ML07) - (14,12l)
- Sharkoon QB One - (14,9l)
- Cougar QBX - (16,65l)

Lapos léghűtőnek például Thermalright AXP-200 Muscle.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26816) lazydog válasza HookR (#26815) üzenetére


lazydog
addikt

Csakhogy megjöttél. :R
A Bitfenix Prodigy például elég kell legyen a legdurvább vízhűtéses ITX masinához is.
Más kérdés, hogy nekem ez se kéne....

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26817) tailor74 válasza kisza25 (#26812) üzenetére


tailor74
őstag

Köszi! :)

Erről a thermalright hűtőről van valakinek tapasztalata?
A kérdésem az lenne, hogy elfér-e vajon a magas bordás ramok mellett ( 45mm magas borda :) )

Kérdeztem már a milyen cpu hűtőt.... fórumon is, de ott passzolták a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26818) HookR válasza tailor74 (#26817) üzenetére


HookR
addikt

"A kérdésem az lenne, hogy elfér-e vajon a magas bordás ramok mellett ( 45mm magas borda :) )"
Ahol ezen a képen a 27,15mm-t látod, az pont az a távolság, ami alá még éppen csak aláfér egy sima hűtőlemezes memória. Talán még 1-2 hajszálat is be tudsz gyömöszölni a kettő közé. :)
Ahhoz, hogy 45mm-es, magas bordás RAM elférjen mellette, a CPU-foglalatnak kellő távolságban kell lennie a memóriafoglalattól. Tehát a válasz az, hogy erősen függ a mini-ITX alaplap kialakításától, jelentős hányaduk kiesik sajnos.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26819) tailor74 válasza HookR (#26818) üzenetére


tailor74
őstag

Ezt a képet
,
és ezt a képet lesem folyamatosan

Nem tudom eldönteni, hogy éppen elfér a slot mellett, vagy sem... :)

A lap egyébként giga Z97N gaming5, ha esetleg ezzel előrébb vagyunk valamivel...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26820) Seep válasza lazydog (#26814) üzenetére


Seep
senior tag

:D A Lazam eleg magas. Es bocsi ha ugy jott volna le ,de nem akartam szemelyeskedni. De kicsit elkeseredett vagyok mar. Ezek a hazak sorakoznak a pinceben, ideje lenne mar eladni oket.

Silverstone Sugo Sg05
Langear Infinity Itx
Corsair 250D
Es most ez a modecom Alfa M1

PSU egy CM V650S
VGA egy Gainward gtx 970 Phantom
HDD 3.5" WD RED van hozza egy Scythe Himuro-m
A vga hangos ha terhelve van szoval kell ra egy masik hutoborda vagy egy arctic accelero. Szeretnek mar egy teljesen halk gepet. Lassan mar ott tartok hogy foladom es veszek Fractal define R5-ot es egy mATX lapot es lekotozik a gepem az asztal melle. De remelem abban mar majd halk lesz.

(#26821) patomi válasza Seep (#26820) üzenetére


patomi
őstag

A kemény vas és a csend nehezen össze egyeztethető. Sok kísérletezés és több hűtő, meg hardver variáció mire az igazi meg lesz. (define R5 ATX, define mini a mATX)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26822) lazydog válasza Seep (#26820) üzenetére


lazydog
addikt

Mielőtt elhamarkodottan eladnád, költözz vissza a Corsair 250D házadba! Az se kicsi, de még vállalható minden szempontból.
Legkésőbb mostanra te is be kell lásd hogy hiába dobozolsz be egyre több légköbméternyi levegőt, nem használ. :)
Végül, mint már előttem írták, nem lehet egyszerre "mindkét világból" csak a jót kiválasztani. Tehát legalább két darab gép kell. Egy kicsi csinos, csöndes, meg a nagy "erőmű". Utóbbit elég csak akkor használni, mikor tényleg kell az erő, és úgysem zavar mondjuk egy hentelős játékban a zaj.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26823) HookR válasza tailor74 (#26819) üzenetére


HookR
addikt

Az első képen Asus Maximus VII Impact, a másodikon MSI Z87I Gaming AC látható. Az Asus esetében nem fér el a magasított hűtőborda, nem véletlen, hogy a képen is csak egy modullal szerepel.
Az MSI-nél elfér, ha a kanyarodó hőcsövek néznek a memória felé (Így nem lóg rá a memóriafoglalatra). És ugyanez a helyzet az Gigabyte Z97N Gaming 5 esetében is:

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26824) tailor74 válasza HookR (#26823) üzenetére


tailor74
őstag

Nagyon komoly vagy!!! :R Köszönöm a segítséget, nem is reméltem, hogy így megoldod helyettem a problémát... :DDD
Köszönöm... :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26825) flashpointer válasza patomi (#26821) üzenetére


flashpointer
őstag

Egyedül a megfelelő ház kiválasztásánál lehetnek problémák (elég nagy problémák) mert nincs olyan ház ami átalakítás nélkül megfelelően szellőzik és belemegy egy bazi VGA hűtő és egy bazi CPU hűtő és nem marad mellette fölösleges hely.

(#26826) Seep válasza lazydog (#26822) üzenetére


Seep
senior tag

A ket gepet foloslegesnek erzem, lehet csak ez az ITX nem nekem lett kitalalva :)

(#26827) tailor74 válasza flashpointer (#26825) üzenetére


tailor74
őstag

Egyet értek veled. Én arra a következtetésre jutottam, hogy vettem most a tt core v1 házat, ami donor lesz nyáron... Van itthon pár tábla 2mm-es alu-m, és nyáron megpróbálok össze hozni egy mindenre alkalmas, de nem túl nagy házat...Ehhez lesz asszisztens a jelenlegi, mert sok hasznosíható alkatrész van benne...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26828) lazydog válasza Seep (#26826) üzenetére


lazydog
addikt

Kiderült hogy nem annyira a hővel, a zajjal van gondod.
Ebből inkább az következik hogy a teljesítmény, a dübörgő lóerők nem valók neked. :D
Ha szerencsés vagy, idővel talán romlik valamennyit a hallásod. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26829) zed1983 válasza HookR (#26803) üzenetére


zed1983
őstag

Az egyik legjobb ITX ház :C

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26830) Seep válasza lazydog (#26828) üzenetére


Seep
senior tag

A gép 80%-ban alap órajelen megy és csak netezünk rajta meg hdmi-n keresztül rá van kötve a tv és xbmc/kodi fut rajta. De hetente kétszer háromszor azért előkerül a battlefield 3-4. Vagy farcry és oda kell a hűtés és a lóerő. Viszont a gép a hálószobában van és estenként az asszony pajtás durcás ha hajszáritó mód zug a gép. De bevallom engem is zavar.

(#26831) lazydog válasza Seep (#26830) üzenetére


lazydog
addikt

Mint már vázoltam, két gép a két szobában.
Problem solved. :C

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26832) Pista0001 válasza Seep (#26826) üzenetére


Pista0001
addikt

mindent meg lehet oldani, csak akarni kell ;)

a corsair bőven alkalmas a célra, a legkisebb méret amit erre alkalmasnak tartok a tt core v1 szerintem a piacon. mégcsak vízhűtés sem kell, csak megfelelő komponensek.

vga-ból csak a gyárilag csendesek jöhetnek szóba ha nem akarsz vizezni. az aftermarket hűtők vagy nem csendesebbek vagy nem férnek be 2 slotos házba ventikkel együtt.
alaplapból az új asrockokon kívül szinte csak a prémium lapok jók. csak ezeken van elég messze a pci-e slottól a procifoglalat, hogy nagy hűtőt szerelj a procira. a corsairbe például egy mugen vagy egy ninja is befér, a core v1-be egy ninja mini biztosan. ezek a hűtők megfelelő házszellőzéssel akár csúcsprocikat is lehűtenek, csak komoly terhelésnél kell zajra számítani.
a himurot konkrétan nem ismerem, más gyártó másik termékét próbáltam, szerintem túl meleg benne a vinyó. kerettől függően egy 120/128-as vagy 240/256- os ssd, ha nem elég akkor egy 500-as vagy terás notivinyó mellé az adatoknak, esetleg a játékoknak.

így olyan konfigot lehet építeni, ami csak nagyon érzékeny lelkeket zavar. ha nem találsz elég csendes vga-t akkor egy alap (nem kompakt!) víz a megoldás.

(#26833) tthom


tthom
senior tag

Üdv ismét,

nincs valakinek felesleges slim 5.25ös DVD takaró műanyagja, amit néha házakhoz adnak..? Tehát, hogy ne legyen lyuk a házon.

(#26834) #16939776 válasza tthom (#26833) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezeknek nem szabványos kialakításúak. Legjobb ha a házad pontos típusának a megjelölésével keresed.

(#26835) tthom válasza #16939776 (#26834) üzenetére


tthom
senior tag

A manóba.. A felfogatás mindegy, csak a méret lenne jó, ha passzolna pontosan.. De akkor lehet vágok ki valamiből. Csak nehéz házilag olyan egyenesen vágni. Amúgy Chieftec IX-03B-be kellene, ahhoz nincs gyárilag ilyen takaró és kellene barkács célra bele.

(#26836) canniball válasza tthom (#26835) üzenetére


canniball
nagyúr

De hisz abban nincs is ODD hely... Ha a rá szerelhető adapterre gondolsz akkor ahhoz nem lesz egyszerű találni, egyszerűbb/gyorsabb ha veszel egy meghajtót (akár döglöttet fillérekért).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26837) #16939776 válasza tthom (#26835) üzenetére


#16939776
törölt tag

Porfestett/égetett fekete vaslemezből kis ráhagyással kivágod, beszorítod 2-3 pillanatszorítóval két keményfa rétegelt lemez(lapszabászati hulladék) közé, reszelővel pillanat alatt megvan az egyenes, sorja mentes, és a festék sem jön le. Nehéz elszúrni.

egyszerűbb/gyorsabb ha veszel egy meghajtót (akár döglöttet fillérekért). +1 tárgytalan

(#26838) tthom: azokat a kivágásokat nehéz szépen megcsinálni, ajánlott vezetőnek egy fém USB-s hátlapi panel felcsavarozni reszelés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#26838) tthom


tthom
senior tag

Ja, igen, azt nem mondtam, a bővítésébe kell. Hát, valamelyik lesz a kettő közül. Nincs a házon elől se USB, se audio, semmi, aztán kitaláltam, hogy ha már úgyis adott ez a feltét, akkor gyártok oda valami értelmeset, mármint abba a részbe, ezek még elférnek a winchiktől majd. Kösz a tippeket!

(#26839) HookR


HookR
addikt

Enermax Minimo.Q (ECB1010) hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26840) AxBattler válasza HookR (#26839) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm. Ugyanaz, mint a Xigmatek Eris, vagy a Sharkoon ITX házai, de azoknál szvsz ízlésesebb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26841) Mercutio_ válasza AxBattler (#26840) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy CM Elite 130

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26842) AxBattler válasza Mercutio_ (#26841) üzenetére


AxBattler
félisten

A belső elrendezés teljesen más. Itt elöl van a táp, az ODD alatt, míg az Elite-ekben hátul szívja ki a levegőt a prociról.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26843) Mercutio_ válasza AxBattler (#26842) üzenetére


Mercutio_
félisten

A külsejére írtam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26844) zed1983 válasza HookR (#26839) üzenetére


zed1983
őstag

Jön ez a sok annyira szokványos ház, valami egyedibb is érkezhetne :)
De legalább van hely a Dupla radinak :R

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26845) tthom


tthom
senior tag

Említettem korábban, hogy lemérem majd az xbox tápot magában.

A 203W-osat dugtam rá, ha nincs rajta terhelés, akkor 3.5W-ot fogyaszt. Ugyanakkor kis teljesítményen használva elég jelentős a vesztesége, egy LED szalaggal próbáltam, ami ugye 12V, multimeterrel mérve 2A-t vesz fel a tápból, ugyanakkor a fogyasztásmérő 37.5W-ot mutat. Ha ebből levonom a 24W tiszta LED fogyasztást, meg a 3.5W üresjáratit, akkor is 10W megy a semmire. Persze nem labormérők, szóval biztos nem 100%ig pontos az eredmény, de egy infónak jó. :) Majd ha összeáll a gép, lemérem egy kisebb táppal, meg ezzel is a gépet és akkor kiderül, hogy mennyire tér el. Csak én ezt a htpc-hez használtam volna, de ha a 10W-os J1900-as fogyasztását megduplázza, akkor az nem túl pozitív. :)

(#26846) HookR válasza AxBattler (#26840) üzenetére


HookR
addikt

Igen, ezek mind ugyanarra a vázszerkezetre épülnek:
- Enermax Minimo.Q
- Raidmax Element
- Sharkoon QB One
- Sharkoon Shark Zone C10
- Xigmatek Eris
- Xigmatek Octans

(#26845) tthom: Hány mm áll rendelkezésre CPU-hűtőnek a Chieftec IX-03B-ben? És hány mm a magasítóval együtt?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26847) AxBattler válasza HookR (#26846) üzenetére


AxBattler
félisten

És mindnek csalóka a specifikációja: 2db 3.5-ös HDD helyet említenek, de szinte sehol nem írják oda, hogy az egyik az ODD helyén lenne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26848) HookR


HookR
addikt

Egyedibb? Hát jó, ez talán még nem volt.

ITX-Box v7 - [link]

A megannyi, évek óta a merevlemezen porosodó terv közül a sorban következő, két év múlva... mármint :B hamarosan megvalósítandó házikó. Avagy a 'fából vaskarikát' analógiájára fa furnérból alu házat.

Ami változott a v1.2-höz képest:
- Álló kivitel: Kisebb alapterületet foglal és így a jobb oldal teli oldallap.
- A megjelenést meghatározó elemek: A fa (furnér, középbarna dió) textúrája, az alu ezüstje és a feketére festett perforált lemez. Az alját és a hátlapot leszámítva csavarmentesség. Az előlapról minden sallang eltüntetve.
- 120mm-esnél kisebb ventilátor száműzése.
- Hátul a paneltáp helyén is szellőzőnyílás, hogy a CPU-hűtő által átöblögetett levegő ne csak felül távozhasson.
- Előkészítés pico- és paneltáp fogadására egyaránt.
- USB 3.0 kivezetés.

- Cserébe nőtt a térfogat. A korábbi 6,2l-ről (225 x 220 x 125 mm) 7,5l-re (240 x 240 x 130 mm).

(A v7-es verziószám a házkonstrukcióra utal, nem pedig a kisebb finomításokra, vagy az alkatrészek elrendezését érintő módosításokra.)

Sokat merengtem, hogy ne váltsak-e 3,5"-es merevlemezhellyel nem rendelkező, kisebb kuckóra, ám végül arra jutottam, hogy felborulna az alkatrészek elrendezésének kényes egyensúlya, láncreakciószerűen kompromisszumok hadát magával rántva. Pöttöm gép + NAS helyett marad az eredeti koncepció, hisz a 3,5"-es merevlemezt le lehet állítani x perc elteltével, így az továbbra is szolgálhatna hosszú távú tárolóként, míg a frekventáltan használt file-ok (média, munka, torrent, játék) mehetnek egy 2,5"-es HDD-re (vagy akár magára a rendszerként használt SSD-re).

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26849) flashpointer válasza HookR (#26848) üzenetére


flashpointer
őstag

A textúra alapján elemekből lesz összeragasztva? Fal+sarkok?
Én a fát jobban szeretem az erdőben hagyva :))
Jól körbe van bástyázva a cpu hűtő , de tudom hogy máshogy nem nagyon lehet.
A VGA kártya mellett a két 2,5 mi lesz hogy úgy kívánja a meleget? :)
Ja látom, ssd!
Nem rossz de elég bonyolult, munkaigényes lesz az tuti. Légyszi majd pontosan számold ki mennyi munkaórát töltöttél vele :D( de már most van egy tippem hogy csak a tervezéssel annyit hogy vehetnél belőle egy prémium bolti házat )

[ Szerkesztve ]

(#26850) zed1983 válasza HookR (#26848) üzenetére


zed1983
őstag

Igen, ez egyedi!
A 2 SSD helyére jobb lenne még 1 venti :)
Egyébként nagyon szép

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.