Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) O_L_I válasza sasNAXO (#57998) üzenetére


O_L_I
őstag

Hamarabb kellett volna ide jönnöm már úton van a Thermalright AXP90-X47
48mm hely van az SSD keret nélkül úgyhogy 1mm lesz a venti teteje és a ház között :DDD
Ha nem válik be, befelé fordítom a 4-eseket és lecserélen az AlpenFöhnre...

(#58002) Rick4 válasza O_L_I (#57996) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, az nagy szívás, elsőre én is két kingston hyperx renegade-ot vettem, és nekem se fért be alá, így fájó szívvel, de dobtam fel az apróra őket...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58003) Crabface


Crabface
senior tag

A millimétereken múló dolgokról én is tudnék mesélni... PTSD! :))

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#58004) O_L_I válasza Crabface (#58003) üzenetére


O_L_I
őstag

Ez az ITX buildek velejárója asszem :)

(#58005) sasNAXO válasza O_L_I (#58001) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Vagy a gyári 15mm-es ventit lecseréled egy A9x14-es Noctuára, hátha az elég... :D

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58006) O_L_I


O_L_I
őstag

Az utóbbi években teljesen leszoktam a fórumozásról, mert akárhányszor betévedtem egy topikba valamilyen témában mindenhol vagy hülyékkel futottam össze, vagy csak az észosztás ment, de ez a topic most nagyon üdítő kivétel :R :R

(#58007) AxBattler válasza O_L_I (#58006) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, könnyű ittragadni. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58008) PROTRON válasza O_L_I (#58006) üzenetére


PROTRON
addikt

Mert itt egyszerre teljesül a hülyékkel való találkozás (összeférhetetlen dolgok összepattintása) és az észosztás (de akkor is sikerülni fog!): :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58009) sasNAXO válasza PROTRON (#58008) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Befér az oda még!!4 ;]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58010) mpierre válasza sasNAXO (#58009) üzenetére


mpierre
veterán

Most én is ezt mondogatom magamnak... Be fog oda férni ha beledöglik a vrm vagy a deszka vagy a... :DDD

(Ez még előző állapot, azóta beférte magát oda a fitting. Most már csak a 8 pin eps kábelnak kellene helyet találnom... A ház oldal és a merev cső közötti 4 mm-ben.)

Szerk: Az más lapra tartozik, hogy a vrm-en csücsülő bordácska mennyire fog felmelegedni egy 12600k-t hajtva. :U Kb 55-60°C jó vagyok. De ehhez meg kéne néznem a csövet is. Ha sikerült PETG-t vennem akkor csak~40°C-ig. :F

Szerk2: Mondjuk a folyadék ami áramlani fog benne - mert fog!4!négy! - azért ad vmi hűtést. ;]

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#58011) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A windows frissítések jót tettek a fogyasztásnak, kb 60 foknál tetőzik 22h2 szervízcsomag mellett

Remélem a két 50-es venti még egy tíz fokot le fog faragni belőle.

Más: Lötyög az msi b450 itx ac 5ghz-es antennája és ha elmozdul, azt könnyeden teszi, a netet meg ledobja. Ötlet? Jobban meghúzni nem tudom már. Max ha szétbontom az egész házat.

(#58012) sasNAXO válasza HUN_Sector (#58011) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nekem az Asrock B450 itx wifi "dobozát" ki kellett bontanom (azt a fém árnyékolást amiben a chip van), mert az antenna "csavarra" rosszul húzták rá az anyát, és másképp nem lehetett megigazítani. Nekem mondjuk nem dobta el a jelet, csak mivel gyakran szereltem azt a gépet mindig szívás volt rögzíteni rá az antennát.
Azóta nem lötyög nálam.

#58010 mpierre: Le a kalappal, jó "bulinak" néz ki! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58013) Rick4 válasza HUN_Sector (#58011) üzenetére


Rick4
félisten

Nem nagy cucc az antenna csatin igazítani, csak ki kell venni hozzá a lapot, mert a fém rányékoló mindkét csavarja lefelé néz.....
Mivel az antenna csonk elmozdulásakor nem szabadna a netnek elmennie, valószínű a wifi kártya kis csatlakozójáról is lejött a kábel vége, azt is vissza kell pattintani.
Ilyen, mint ez, ujjal vissza lehet nyomni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58014) sasNAXO válasza O_L_I (#57989) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Megnéztem: FCLK 2000, Memória 4000 CL18.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58015) AxBattler


AxBattler
félisten

Hoppá! HDPLEX 250W HI-FI DC az aprón!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58016) O_L_I válasza sasNAXO (#58014) üzenetére


O_L_I
őstag

Köszi! Az biztató. Már alig várom, minden alkatrész meglegyen.

(#58017) PROTRON válasza AxBattler (#58015) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a pinget, én ráírtam, majd meglátjuk. :)
Sajna a legújabb verzió, fém házban, AC230V-os, az 55k official shopból.
És ápr. 10 után lehet csak rendelni németből...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58018) AxBattler válasza PROTRON (#58017) üzenetére


AxBattler
félisten

Az is valami. Én a 200W-os pico tápukat nézem napi szinten, de esélytelen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58019) sasNAXO válasza PROTRON (#58017) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

A legújabb verziónál volt már több hetes időszak amikor folyamatosan "in stock" volt. :K

Ha már in stock...újra lehet rendelni titánium Formd T1-t.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58020) Rick4 válasza AxBattler (#58015) üzenetére


Rick4
félisten

Hifi dc az olyan, mint a kácsa hdmi kábel, amin sokkal zöldeb a fű, mikor focimeccset nézel? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58021) Horvi válasza sasNAXO (#58019) üzenetére


Horvi
őstag

Ezt a Formd T1-t miért kellett mondani? :DD

Hello darkness, my old friend...

(#58022) AxBattler válasza sasNAXO (#58019) üzenetére


AxBattler
félisten

Kizárt, napi szinten néztem az utóbbi évben, ott van a napindító könyvjelzők között. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58023) sasNAXO válasza AxBattler (#58022) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Pont hogy én is nézegettem, nem most volt, de volt már. :F ...mert agyaltam rajta, hogy megrendeljem-e vagy sem. :B
((Furcsállnám ha benéztem volna, de nem írtam fel, meg nincs screenshot, szóval nem tudom bizonyítani.))

#58021 Horvi: Mert ha más is várt rá, akkor most örülhet, hogy lehet újra rendelni. ;]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58024) PROTRON válasza AxBattler (#58018) üzenetére


PROTRON
addikt

Átmenetileg inter-tech NAS 200W pico-psut nem elég?
Mert az Ipon-nál minden hónapban tudnak rendelni 1-5 db-ot, szal ha épp nincs, 2 hét múlva felnézel valszeg megint lesz.
Ha minőségibb kell, akkor valóban szívás...az ilyen panel tápok mint amit linkeltél, azok nem jók neked fizikailag? Mert 105 dodó a 400W-os belőle HDplexnél és van készleten.

Mini-box sem játszik? Gondolom kimeneti paraméterek miatt...

Ha ac-dc tégla táp kell, akkor meg itt a forumon épp levelezek egy kollegával akinek van 200-230W-os eredetileg dell téglái, több darab.

#58023 sasNAXO
Szerintem Ti ketten nem ugyanarról beszéltek.
Szerintem Te az én 250W panel tápomról írsz örvendezve, AxBattler meg a pico-psu hiány miatt szomorkodik.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58025) sasNAXO válasza PROTRON (#58024) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Jogos! Én a 250W GaNra gondoltam mint legújabb, nem pico psura. :W

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58026) AxBattler válasza PROTRON (#58024) üzenetére


AxBattler
félisten

Átmenetileg inter-tech NAS 200W pico-psut nem elég?
Az a másik favorit, de 12V-on csak max. 120W-ot ad le biztonságosan, míg a HD-Plex 180W-ot, és annak a minőségében is jobban bíznék.

Ha ac-dc tégla táp kell...
Köszi a tippet, ha ott tartanék...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58027) Crabface válasza Grave_444 (#57425) üzenetére


Crabface
senior tag

Nem vált be? :F

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#58028) Grave_444 válasza Crabface (#58027) üzenetére


Grave_444
nagyúr

De igen, igazából elégedett vagyok a hőmérséklettel, zajjal.
Viszont mozgatja a fantáziám mégis az Asus Prime AP201 vagy a Jonsbo D30, (esetleg D31 Mesh).
Ezekbe majd férne 3 ventis nagyobb kártya és közvetlen kapna hideg levegőt alulról is, ami tapasztalataim szerint sokat számít.

(#58029) b_f


b_f
csendes újonc

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata picopsu es Meanwell RPS szériás tápegység összekötésében?
Gondolok itt a a csatlakozókra. Hogyan oldotta meg?

(#58030) sasNAXO válasza b_f (#58029) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Szia,

Én a conrad-ban vettem hozzá csatlakozó hüvelysort (JST VHR-6N) és érintkezőket, majd ez ment a kábel végére. Illetve én kicseréltem a kábelt egy 15AWG vastagra, na az macera volt. :D

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58031) Crabface válasza Grave_444 (#58028) üzenetére


Crabface
senior tag

Érthető... Én közben egy H210-et is beszereztem az A4-sfx és az SG13 mellé... :DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#58032) Grave_444 válasza Crabface (#58031) üzenetére


Grave_444
nagyúr

SG05 volt nekem, azt nagyon szerettem régen. A 13 annak az utótja. :)
H210 tetszett, de nagy kártya nem fér be sajnos, ahogy a Fractal Nano S házba sem.

(#58033) Crabface válasza Grave_444 (#58032) üzenetére


Crabface
senior tag

Egyszerű... Nem kell nagy kártya :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#58034) b_f válasza sasNAXO (#58030) üzenetére


b_f
csendes újonc

Szia,

1. Krimpeléshez mit használtál?
2. picopsu-val hogy kötötted össze?
3. Ez melyik RPS?
4. Mi a ház típusa?

Köszi.

(#58035) sasNAXO válasza b_f (#58034) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

1. Én ezt használtam, de biztos van más, jobb is. Ez egy olcsó macerás fogó.
2. Kiforrasztottam a picopsu-ról a gyári "táp" kábelt és beforrasztottam a helyére egy másikat (vastagabbat) amire ugye rákrimpeltem a JST érintkezőket. Tehát destruktív modding. :D
3. RPS-200-12-C
4. SKTC A09

Azt azért szeretném hangsúlyozni, hogy nekem ez ilyen "játszós"/szerelős gép és nem volt utána nonstop használva, tehát nem tudom mennyire tartós ez a cucc. De, mellette tudom hogy létezik pl. ilyen, ami kimondottan hasonlóan épül fel. Tehát valszeg nem teljesen hülye ötlet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58036) AxBattler válasza Grave_444 (#58028) üzenetére


AxBattler
félisten

Casekinghez most érkeztek meg a D31 és D41 modellek, a kijelzős mesh verzió €115,-, ami nem tűnik soknak, tekintve hogy bevezető ár és 8" kijelző van beleépÍtve.

#58033Crabface
Nagy ITX házba férjen el a nagy kártya! Azér' nagy! :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58037) Grave_444 válasza AxBattler (#58036) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Oh, nekem D31 Mesh sima verzió kéne, az 60€, kérdés szállítással mennyi lenne. :)
Merlinnél a D41 Mesh 31,5k HUF, jöhetne a kisebb változata is.

Amúgy az Asus AP201-et nagykerből megkapom 35-ért, azon agyalok.
Kérdés melyik jobb, ha "zárt" a ház vagy minden oldala lyukacsos, lehet a légáramlást negatívan befolyásolja.

Crabface
Ha csinálnak ITX-ben halk és hűvös kártyát, ami a mostani középkategóriát képviseli részemről semmi akadálya. Mondjuk egy 3070/Ti kalibert 100W fogyasztással. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58038) AxBattler válasza Grave_444 (#58037) üzenetére


AxBattler
félisten

Gyak. mint két tojás, méretben és funkcionalitásban is.
Azt vedd, amelyik szimpibb!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58039) Crabface válasza Grave_444 (#58037) üzenetére


Crabface
senior tag

"Ha csinálnak ITX-ben halk és hűvös kártyát, ami a mostani középkategóriát képviseli részemről semmi akadálya. Mondjuk egy 3070/Ti kalibert 100W fogyasztással."

RTX 4000 SFF

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#58040) Grave_444 válasza Crabface (#58039) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez ránézésre is hangos. Nekem a Gaming X is olyan kell legyen, ami 30% 1200rpm-en megtartja terhelve. :B Szóval lehet váltok 3 ventisre vagy Suprim X-re.

A mostani igazából bírja ezen a fordulaton is, de felengedi 70 fokra, hotspot 82.
Gyári vezérlésen 1500-1600rpm, úgy 62-64 fok, hotspot 80 alatt.
Másik házban közvetlen alulról fújó ventikkel szerintem elérem, amit szeretnék csere nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#58041) Crabface válasza Grave_444 (#58040) üzenetére


Crabface
senior tag

3070 teljesítmény 70W-ban. Low profile 2 slot. Nem hinném, hogy annyira hangos lenne.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#58042) Grave_444 válasza Crabface (#58041) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem is figyeltem a fogyasztást. Kíváncsi leszek rá. :)
Főleg az erejére, azért 70W-ból azt kihozni nem lenne semmi.

(#58043) Qkackca válasza Grave_444 (#58037) üzenetére


Qkackca
őstag

Beteszed a kosárba és megtudod ;)
De tessék: DHL International 20, GLS 25, UPS 20 eur -> szóval olyan 80-85 eur cakk-pakk.

Amúgy szépnek szép de csak 5 centivel alacsonyabb a d31 mint a mostani atx házam, akkor meg gyakorlatilag minek :)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#58044) Grave_444 válasza Qkackca (#58043) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elég alaposan körüljártam a témát és csak a Fractal Design Torrent Compact (E-ATX) vagy a Torrent Nano (ITX) olyan, amiben közvetlen alulról kap legalább 2 ventit a kártya és elfér benne ATX táp, magas procihűtő, illetve akár 30-32 centis kártya, esetleg a 4000-es széria.
Szóval ez az oka, hogy az említett 2 házon gondolkodom, mert mégse hatalmasak és nem kerülnek 60-70ezerbe.

A mostani mATX házamnál űrtartalomra nagyobb, mert közel 10 centivel hosszabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#58045) b_f válasza sasNAXO (#58035) üzenetére


b_f
csendes újonc

Köszi.
Igen én is a J-Hack-nél láttam, azt szeretném megcsinálni. A meanwell-t a picopsu-val nem akartad úgy megcsinálni, mint a J-Hack, molex-el? Illetve miért van szükség 16 AWG-s vezetékre? A meanwell AC oldalara is olyat tettél?

(#58046) sasNAXO válasza b_f (#58045) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nem foglalkoztam vele, lehet jobb ötlet lenne, nem tudom. Nekem így elég volt. :)
Azért kell a vastag kábel, mert akár 16A is kijöhet abból a tápból. Majd valaki itt kijavít, de úgy rémlik valami külföldi sff fórumon azt olvastam, hogy a 18 AWG kábelen 8A mehet.
Ha egy AMD APU jól meg van hajtva akkor 88W-ot megeszik és az még csak maga az APU, se alaplap, se memória, se M.2 ssd(k), se semmi más. Az 7.3A.
Persze tudom van más kábel ami másképp bírja, ha jól tudom pl. szilikon burkolatúkat szoktak hagyni melegedni, de én ehhez nem értek, 15 AWG volt itthon, nekem az elég. :D
Én AC oldalra is azt a kábelt raktam, igen.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#58047) HUN_Sector válasza sasNAXO (#57965) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Megjött a kettő 50x50x10 venti. Jó minőségűek, azonban csak egyetlen irányba szerelhető be a csavarozás kialakítása miatt. Így pl kereszthuzatot nem lehet csinálni vele, csak befúvást.

Ezen kettővel most teljes terhelés alatt 60 fokra esett a hőmérséklet, ezzel már együtt tudok élni.
Hangja semmi, tényleg ultra halk, nem reklámszöveg

[ Szerkesztve ]

(#58048) b_f


b_f
csendes újonc

Köszönöm a segítséget! Lehet megpróbálkozom vele.

(#58049) HUN_Sector válasza sasNAXO (#58046) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Az AMD procik azok throttlingolnak a tdp felső kereténél, általában nem mennek húzás nélkül túl azon.
Az Intel ellenben igen. Ott a tdp csak amolyan iránymutatás :D - ld pl. a 11400-at

[ Szerkesztve ]

(#58050) sasNAXO válasza HUN_Sector (#58047) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Kár. Nem tudom neked hogy van, a L80S-nél egy pár hosszabb m3(?) csavar volt adva hozzá és azzal mindkettő irányból lehetett rögzíteni a felső rácsra a ventiket.
De tök jó, hogy így is elég. :)
Sajnos nekem a tapasztalatom az, hogy idővel majd lesz hangja. :DDD

#58049:
Ami az Intel TDP-t illeti, nem tudom hogy fojtanám le a teljesítményét, hogy ne menjen túl messzire, bár most Ryzen óta AMD felhasználó vagyok éppen, úgyhogy nincs ilyen "gondom".

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.