Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) HookR


HookR
addikt

Akasa Nero LX 2 hivatalos oldal - [link]
- 57mm magas a 15mm-es ventivel (2mm-rel alacsonyabb, mint az elődje).

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27002) kisza25 válasza AxBattler (#26990) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

750ti lp az 2slot?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27003) kisza25 válasza kisza25 (#27002) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Találtam egy 750 1slot karit
[link]
750 ti
[link]
Na a gainward gtx 750 2GB nem is olyan drága
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27004) AxBattler válasza kisza25 (#27002) üzenetére


AxBattler
félisten

A hűtője mindenképpen.

(#27003) kisza25
Jah, de nem LP.
Azt a hűtőt meg utólag fabrikálták rá valami Firepro-ról.

Egyébként nem lenne lehetetlen, mivel az R7-250-nek magasabb a hivatalos TDP-je a GTX750-eknél (65W vs 55W és 60W), és előbbinek van LP 1slot változata a Sapphire kínálatában.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27005) kisza25 válasza kisza25 (#27003) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Meg kfa2 gtx 750ti létezik még 1slotosban
[link]
AxBattler: ja hogy lp is legyen na olyat nem tudok :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27006) tthom


tthom
senior tag

Azzal kísérletezett már valaki, hogy házba nyomni a levegőt, vagy elszívni a jobb? Hirtelen az elszívás tűnne logikusabbnak, mert az mindenhonnan szív, a fújás meg egy sugárnyalábban végzi a dolgot.

(#27007) artru60


artru60
csendes tag

Sziasztok !
NAS-t építenék egy régi nagy atx házba, van egy paneltápom, 2TB WDRedem van. Fontos, hogy csendes, ventilátor mentes legyen és olcsó, sokáig ne kelljen fejleszteni.
Amire használnám torrentezés, filmnézés, youtube, fájl megosztás, backup. semmi játék. Linux menne rajta.

J1800 mini-itxre gondoltam a J1900 árban sok lenne. Melyik gyártó alaplapja ajánlott?
Van esetleg valami más alternatíva olcsóbban?

Üdv Artur

(#27008) lajos75 válasza artru60 (#27007) üzenetére


lajos75
senior tag

Én az ASRocK Q1900 ajánlom :)
Nekem is az van.

És csak 166MHz-en megy :D

[ Szerkesztve ]

(#27009) A Gázos


A Gázos
csendes tag

Sziasztok! Hibajelenség. A windows asztal elmosódik mintha vízfestékkel lenne pacsmagolva. Kikapcsoltam a gépet, nem indult újra, majd kiírta, hogy az eszköz amiről bootolnék nem érhető el. Szétszedés, kábelcsere, semmi. Majd lehúztam a másodlagos 3,5" Sata vinyót, és indult. Először azt hittem grafikus hardver probléma, de így végül lehet az is, hogy áramellátási gondom van? Tippek? Gépem alább olvasható. Köszi aki töpreng rajta.

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#27010) Mercutio_ válasza A Gázos (#27009) üzenetére


Mercutio_
félisten

AM1 vagy nem induló gép-es topicban előbb kapsz választ ez nem a mITX méretből eredő dolog.

artru60: 1900 lényegesen erősebb /időtállóbb, megéri a felárat.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27011) maláj


maláj
őstag

Thin Mini-ITX shield mérete kellene nekem (nem a külső hanem a belső amit a helyére pattintassz :K) ...

(#27012) HookR válasza maláj (#27011) üzenetére


HookR
addikt

Mini-ITX Addendum Version 2.0 (11. oldal) - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27013) ooszi válasza lajos75 (#27008) üzenetére


ooszi
senior tag

Plusz egy a Q1900 nak, nekem is az van, sokaig ment rajta OMV, most WinFos megy rajta minden tokeletes, Asrock Q1900-ITX

BY ooszi

(#27014) #16939776 válasza tthom (#27006) üzenetére


#16939776
törölt tag

a fújás meg egy sugárnyalábban végzi a dolgot. Ez nem igaz a hagyományos ventikre. :N
Ilyet csak a két rotoros (második lehet passzív is) ventik tudnak, ahol a második rotor ellenkező irányban forog mint az első, de ugyan abba az irányba tolja a levegőt.
Pl.:GFB0812SHS,
AP121,
NF-F12PWM

szvsz. a sorrend:
első: zaj és légszállítás szempontjából a szendvics megoldás a legjobb, oldalsó perforáció nélkül.
második:1db befúvó nagy statikus nyomásra képes ventivel, ha nincs sok perforáció a ház oldalán.
harmadik:1db elszívó. ha perforált a ház oldala és oda tudjuk tenni, ahol amúgy megállna a meleg levegő.

(#27009) A Gázos: Tipp 1: nem jól érintkezik a memória a szlotban. elég könnyen reprodukálható.
Tipp 2: nem bírja a tápod.

[ Szerkesztve ]

(#27015) Yahhher válasza artru60 (#27007) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem van/volt mindkettő. j1800/j1900 is. Ezekre a feladatokra mindegy melyiket veszed. J1800 sem volt érzetre semmivel lassab ilyen környezetben. Bár azt nem tudom, hogy linuxon van-e youtube alatt hardveres gyorsítás. Win7 alatt nekem nincs, win8 alatt tökéletes. Én a Gigabyte-ra szavazok egyébként.

Üdv B.

(#27016) shteer válasza #16939776 (#26905) üzenetére


shteer
titán

meghallgattam, de azon a mérésen minden venti hangosnak tűnik.
bevállalom, berendeltem :B

próbálok mindent ami a levegő útjában van most eltenni onnan - HDD 3.5" > 2.5" váltás is meglesz, új moduláris táppal fölös tápkábelek se lesznek

meg emelek kicsit a talpakon

..szerintem jónak tűnik

(#27017) AxBattler válasza shteer (#27016) üzenetére


AxBattler
félisten

Az az industrial kivitel nem túl durva egy otthoni gépnek?
Már az alap Noctua-k is jól nyomják a levegőt, borsos áron, ennek meg az ár/érték aránya... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27018) shteer válasza AxBattler (#27017) üzenetére


shteer
titán

De lehet. Az arat kigazdalkodtam, nem igazan erdekel.
Remelem idle az 500-as fordulatot tartja majd.
Jatek alatt meg szellozon rendesen, mindent az lat el huzattal.

Barna noctua akkor se lesz a gepemben, ha csak portalanitaskor latom ;]

..szerintem jónak tűnik

(#27019) AxBattler válasza shteer (#27018) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ártani nem árt, az biztos.

Ha nem csipázod a barnát, akkor ott van az olcsósított Redux-változat, szürkében. Szvsz az is simán hozza a Noctua-színvonalat, az Industrial árának kb. feléért. Persze ha fussa' rá... :D

(#27020) imibogyo
Szerintem minden házban jól mutatnak, feldobják az egyhangú színvilágot.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27020) imibogyo válasza shteer (#27018) üzenetére


imibogyo
veterán

Én meg pont most tervezem pár barna Noctua beszerzését egy másik projektemhez, mert faházakban nagyon jól mutat. :B

Azt nem tudom, hogy bedobtam-e már ide, de elkészültem az oldallappal.
Eredetileg borostyán-üvegből lett volna, de az sajnos vágás közben eltört.
Az előlapot még továbbra sem volt időm elkészíteni. :(

[ Szerkesztve ]

(#27021) #16939776 válasza shteer (#27016) üzenetére


#16939776
törölt tag

Előtte/utána hőmérsékleteket rakhatnál fel, és a képeknek is örülnék.

Talpakat meg lehet emelni, hosszabb metrikus csavarral+távtartóval:[link]

[ Szerkesztve ]

(#27022) patomi válasza imibogyo (#27020) üzenetére


patomi
őstag

Kár azért az üvegért... Talpakkal ugye majd kezdesz valamit és ez csak ideiglenes. (nem emlékszem volt e róla szó)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#27023) shteer válasza #16939776 (#27021) üzenetére


shteer
titán

Ok, meglesz.

Ez jo. Koszi!

..szerintem jónak tűnik

(#27024) imibogyo válasza patomi (#27022) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, majd feketék lesznek, de eddig semmi időm nem volt vele foglalkozni. :K

(#27025) Black&White válasza lajos75 (#26924) üzenetére


Black&White
addikt

Én most raktam össze egy Q1900-as konfigot az eggyel újabb 1350mi kuckóba (ez már USB3-as).
Alaphelyzetben tényleg az van, amit írsz/írtok, veszettül melegszik!
Nálam AIDA stress teszt alatt a CPU hőmérséklet simán elment akár 80°C-ig is.
Ezenkívül rendszeresen eljátszotta azt, hogy 2-3 naponta kifagyott az egész rendszer.
Most volt egy kis időm...szóval megfordítottam a "merevlemez" tálcát és a 3,5'-os helyre betettem egy használaton kívüli Scyte Ita Kaze-t.
Így az SSD-t sem fűti közvetlenül a proci, illetve annak hőmérséklete is sokkal elfogadhatóbb lett.

Remélem innentől okés lesz minden! :)

(#27026) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Írtam egy szösszenetet a Thermaltake Core V1-ről, ha valakit érdekel itt olvashatja :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27027) DR|FTK|NG válasza kisza25 (#27026) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ide írok, mert a szakmai hsz többet ér: :DDD
Jó cikk lett. :R

[ Szerkesztve ]

(#27028) kisza25 válasza DR|FTK|NG (#27027) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD köszi :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27029) maláj válasza kisza25 (#27026) üzenetére


maláj
őstag

na rápillantunk akkor :K

(#27030) artru60


artru60
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget.
Asrock Q1900M mellett döntöttem. Volna még egy kérdésem memória tekintetében mennyire kényes ez az alaplap mehet bele bármilyen?

Üdv
Artur

(#27031) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Van olyan Mini-ITX ház, ami:
-elegáns
-nem feleslegesen nagy (csak annyi hely kell, hogy beférjen egy mini gtx 960, meg egy csendes hűtő az i5-4570-re)
-két 3,5"-ös vinyót rezgésmentesen lehet benne rögzíteni (ezen kritériumon bukik el egy csomó ház), az ssd elfér bárhol
-USB3.0 csatlakozó van rajta?

Vettem pár napja egy Prodigy M házat és az asztalon túl batár, megfontolnám az ITX-re váltást, ha ennél kisebbet össze lehet hozni. Van pár ötletetek?
Ha nincs akkor marad az mATX, egy másik házzal, és visszakerül az asztal alá.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27032) Mercutio_ válasza somasz (#27031) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez privát vélemény, de ha a gtx960 hűtése nem olyan ami a keletkezett hőt kitolja a házból, akkor a mITX méretű ház egyszerűen nem fog tudni megbírkózni a keletkező hőmennyiséggel, vagy csak nagyon komoly -ezáltal nem túl csendes - ventilátorok használatával.
Esetleg a Fractal Design Node 304-et nézd meg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27033) somasz válasza Mercutio_ (#27032) üzenetére


somasz
addikt

Egyszer már volt nálam egy ilyen ház, valamiért hamar továbbadtam rajta, már nem emlékszem, mi bajom volt vele. Mindenesetre magasságra kisebb, mint a Phenom M.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27034) burny válasza somasz (#27031) üzenetére


burny
aktív tag

Phanteks Enthoo Evolv ITX - papíron elfér benne 2, ránézésre is, csak hát nagy.
Én a helyedben legalább az egyik 3,5 vinyót lecserélném egy 2,5-re, úgy már sokkal egyszerübb lesz a dolgod.

(#27035) somasz válasza burny (#27034) üzenetére


somasz
addikt

Igen, ő nagyon tetszik, de gyakorlatilag ugyanakkora, mint a mostani...
Valószínűleg elférnék csak a nagyobbik 3TB-os vinyón is, csak akkor szanálni kéne a filmeket. :B Akkor lehetne kukázni a másfelest.
Ha csak egy vinyót kéne rögzítenem, mi jönne még szóba?

Rájöttem, mi volt a baj a node-dal, idiótán lehet a vinyókat rögzíteni, nem tudom megoldani egy tápkábellel.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27036) Pista0001 válasza somasz (#27035) üzenetére


Pista0001
addikt

Thermaltake Core V1? Nemrég írt róla a kolléga. Az elegáns jelző mondjuk annyira nem illik rá, de szép ház.

(#27037) somasz válasza Pista0001 (#27036) üzenetére


somasz
addikt

Hát, ez a V1 sem sokkal kisebb, meg nekem nem feltétlen kéne az a rakás plexi. :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27038) Pista0001 válasza somasz (#27037) üzenetére


Pista0001
addikt

Lian li PC-Q33. Ez elegáns is, nagyon kicsi is, a 2db 3,5-es is belefér. Az ára meg...

[ Szerkesztve ]

(#27039) HookR válasza somasz (#27031) üzenetére


HookR
addikt

Ha lehetne őket kapni, akkor:
- Jonsbo V7S
- Lian Li PC-Q07N ([kép1], [kép2])

Így viszont marad:
- Lian Li PC-Q33 (A 3-ból gyárilag csak 1, az előlap mögötti gumigyűrűs rögzítésű. A másik kettőhöz készíteni kell gumigyűrűs rögzítéshez való HDD keretet.)

1db 3,5"-es meghajtó esetén:
- Cooltek U2 (alias Jonsbo U2)
- Cooltek UMX1 Plus (alias Jonsbo UMX1 Plus)
- Lian Li PC-Q19
- Silverstone SG08-Lite

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27040) kisza25 válasza somasz (#27037) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1db plexi az a rakás, csak bármelyik oldalra felrakhatod, amúgy tényleg nem kicsi a ház :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27041) somasz válasza Pista0001 (#27038) üzenetére


somasz
addikt

Na, ez jó felépítésű, pár centivel keskenyebb, alacsonyabb, és jóval kisebb mélységű, mint a legtöbb. Jó a helykihasználása is.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27042) somasz válasza HookR (#27039) üzenetére


somasz
addikt

Köszi a listát!
Asszem, akkor maradok a mATX méretnél, megy vissza az asztal alá a gép...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27043) HookR válasza somasz (#27042) üzenetére


HookR
addikt

Akkor esetleg: Cooltek U3

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27044) somasz válasza HookR (#27043) üzenetére


somasz
addikt

Asztal alatt nem számít már a méret annyira. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#27045) HookR


HookR
addikt

3D nyomtatott hengeres ház - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27046) radi8tor válasza HookR (#27045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól lekoppintották Mac Pro-t. :C

De ennek a nyomtatása marha sokba kerül. Kár, hogy nem írták le mennyi idő, így ki lehetne számolni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#27047) Mercutio_ válasza somasz (#27042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sharkoon CA-M-et (mATX) is nézd meg, nem tudom milyen a szellőzése, de méret és külső szempontjából egész kulturált.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27048) maláj válasza HookR (#27045) üzenetére


maláj
őstag

na 1 ilyen kellene nekem is :DDD

(#27049) burny válasza HookR (#27045) üzenetére


burny
aktív tag

Az milyen táp benne?

(#27050) radi8tor válasza burny (#27049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valami mATX táp külső burkolat nélkül. Nagyon nem ajánlott megoldás.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.