Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) AxBattler válasza pigster (#26748) üzenetére


AxBattler
félisten

Tökéletes, de 350W-os táp is elég lenne hozzá.
Persze, ha kell a moduláris...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26752) imibogyo válasza Seep (#26749) üzenetére


imibogyo
veterán

Semmi baja nem lesz.... ;)

(#26753) pigster válasza AxBattler (#26751) üzenetére


pigster
senior tag

Azért gondoltam modulárisra, mert láttam már a házról videót és elég nehéz begyömöszölni a "felesleges" kábeleket. Gondoltam, egy-két kábelt talán kispórolhatok így. Kisebb teljesítményűt meg nem találtam.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#26754) imibogyo


imibogyo
veterán

Közben felkerült a második réteg pác a házra és túl vagyok az első csiszoláson is. Még 3 ilyen réteg jön, amikor majd időm engedi. Még 1 réteg pác+csiszolás és 2 réteg lakk+csiszolás. És remélhetőleg jövő hétre már az ébenfa elő- és tetőlap is el fog készülni, ugyanis ott nem a fenyők maradnak, vagyis maradnak, csak ezek egy plusz vékony réteget fognak alkotni. :K

[ Szerkesztve ]

(#26755) Pete55555 válasza imibogyo (#26754) üzenetére


Pete55555
addikt

Még 3 ilyen réteg jön, amikor majd időm engedi. Még 1 réteg pác+csiszolás és 2 réteg lakk+csiszolás. És remélhetőleg...

Minek? 1 hónap múlva úgyis lecseréled ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#26756) Patice válasza pigster (#26753) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálam a Be Quiet! System Power 300W-os elég rövid ahhoz, hogy ne legyen gond a kábelek elhelyezésével. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26757) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok Urak!
Péntek estétől jövök hozzátok egy gigabyte Z97N wifi, thermaltake core v1, és egy gigabyte gtx970 itx kíséretében...
Remélem nem döntöttem rosszul az alkatrészekkel, az itt olvasottak, és az árak függvényében... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26758) imibogyo válasza Pete55555 (#26755) üzenetére


imibogyo
veterán

Áhh..... Dehogy..... Biztosan összekeversz valakivel. :B

(#26759) #16939776 válasza Seep (#26749) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mehet előre is, állítva. Azt nem szereti ha arcra borul vagy üzem közben elfordítod valamelyik hossz tengelye körül, vagy tartósan 45C° fölött van a hőmérséklete. ;)
A torony hűtőnél a H60 biztosan hangosabb, ha lesz kielégítő szellőzése a doboznak, akkor nem lesz nagy különbség a kettő között, doboz belső hőmérsékletét illetően.

[ Szerkesztve ]

(#26760) Pista0001 válasza Seep (#26744) üzenetére


Pista0001
addikt

A Himuroról nincs tapasztalatom, egy másik gyártó hasonló dobozáról viszont igen. Szerintem nincs létjogosultságuk már, mai merevlemezek elég halkak, csak fő benne a vinyó.

(#26761) Seep válasza Pista0001 (#26760) üzenetére


Seep
senior tag

Ledobtam a himurot, es beraktam elore fuggolegesen -5C a disken. A HDD egy 3TB WD RED, es elegge hallani a seeket. Alul megforditottam a ventillatort ami szinten hozott par fokot Idle-ben. De viszont ha befutok egy kis Battlefield 4-el ugyanugy 60 fokig szalad az alaplap homerseklete. Mivel az Asrock z77e-itx re csak igy elforditva fel ra Macho, mar nem fer be a hutoborda moge meg egy venti :(

(#26762) #16939776 válasza Seep (#26761) üzenetére


#16939776
törölt tag

A vincsi fém fedő lemezén keresztül jön ki a zajok nagy része, ha bluetek, vagy hasonló gyurma szerű anyagból kis 3-4 mm-es golyókat rátapasztasz random elhelyezve, és óvatosan rányomsz egy vastagabb műanyag lemezt akkor hatásosan lehet csökkenteni a zaj áteresztő képességét. A berregését csak elasztikus felfüggesztéssel lehet minimalizálni, de ez az alu ház kis súlya/rugalmassága miatt nem sokat ér.
Az alaplapot (csipszetet) a CPU hűtőnek kellene fújnia úgy van kitalálva, told lejjebb a hűtőn a ventit.
A a hátsó ventit rakhatod a házon kívülre is ha belülre nem fér.

A VGA és a CPU mekkora TDP-t képvisel?

[ Szerkesztve ]

(#26763) shteer válasza #16939776 (#26762) üzenetére


shteer
titán

Az FT03 miniben kicserelted a befuvo gyari ventit?
Keveslem a terheleskori szellozteto kepesseget.

..szerintem jónak tűnik

(#26764) tthom


tthom
senior tag

Rere..

Beszereztem én is 2 db xbox 360 tápot, jó lesz valamire célzattal.
Régebben olvastam, hogy valaki kérdezte, hogy ha csak 30-40W-ot vesz ki belőle az ember, akkor is kell-e ventilátor bele, nem tudom, hogy lett valami eredmény ezügyben?

Valamint érdemes a power good jelet valamiképp használni/bekötni a géphez, vagy hadd pörögjön éjjel nappal a venti?

(#26765) #16939776 válasza shteer (#26763) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen, NF A14 PWM-re, de elsődlegesen azért ezt választottam, mert bírja a lógó rotorral történő folyamatos üzemet.
De mindenek előtt a szúnyoghálót távolítottam el előle, kis ügyességgel egyben ki lehet nyomkodni olyan erős anyagból van.
Valamint a lábak is meg vannak emelve ~12-15mm-vel, így nagyobb a keresztmetszet a beáramló levegőnek.

(#26764) tthom: Ha vetni nélkül max langyos lesz a burkolat attól a 30-40W-tól akkor nem kell a venti. A Power on jelet nem tudod hasznosítani, mert a belső dc-dc-nek kell a névleges fix tápfesz amiből a stby5V-összehozza, amivel elindítható a gép...

[ Szerkesztve ]

(#26766) shteer válasza #16939776 (#26765) üzenetére


shteer
titán

Valami porszuro megoldast szeretnek meghagyni/atalakitani

..szerintem jónak tűnik

(#26767) HookR válasza #16939776 (#26740) üzenetére


HookR
addikt

Az említésre érdemes házak és alaplapok felsorolásának gondolata Logout-os bejegyzés formájában már egy ideje motoszkál a fejemben. Hasonlóan az aszimmetrikus hűtők listájához. A felhasználóbarát áttekinthetőség érdekében akár többféle szempontból is külön-külön rendezve.
Aztán, hogy abból melyeket kapni idehaza és melyeket érdemes ajánlani, azt majd ti eldöntitek.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26768) tthom válasza #16939776 (#26765) üzenetére


tthom
senior tag

(#26765) Duracellm...:

Valami ilyesmit gondoltam én is. De mi van, ha bevezetem az 5v-t is és azt kötöm be a belső DC-DC stby helyett? A power good-ot meg vissza. Vagy mivel két különböző táp, lehet probléma a feszültségszintekből? Bár a föld az ugyanaz lenne gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#26769) #16939776 válasza shteer (#26766) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pattintsd le és Nézd meg mennyire visszafogja a huzatot.
A por nagy része átmegy a házon a légáramlattal, ami leülepszik belőle az nagyon "finom" por, azt a porszűrő sem fogja meg, a porszívó is ott hagyja. Szerintem a kikapcsolt állapotban tetején lévő nyíláson keresztül több por megy bele mint az alján keresztül üzem közben lerakódik.

(#26767) HookR: Ha hozzájárulsz bekerülhet az első HSz.-be amint elkészül. Itt is hasznos lenne ha megtalálható lenne :R . Addig is ha vázlatosabban is, de jó lenne valami...

(#26770) Seep válasza #16939776 (#26762) üzenetére


Seep
senior tag

CPU i7 3770K, 1,1V-on a GPU pedig egy Nvidia gtx 970 Phantom.

(#26771) shteer válasza #16939776 (#26769) üzenetére


shteer
titán

Lent van mar, gondolom a ventivel egybeepitett racs is jol fogja a legaramot

..szerintem jónak tűnik

(#26772) #16939776 válasza tthom (#26768) üzenetére


#16939776
törölt tag

A Power-on jel kiküldése után 150..450ms- múlva meg kell lennie a PG jelnek az alaplapon, hogy a tápfesz megjelenése utánr alap helyzetbe tudja állítani a digitális részeket.
Ennyi ideje van feléledni a külső tápnak stby-ból utána a belső tápnak is bekapcsolni, teljesen nulláról!
A PG jelet értelem szerűen a belső tápnak kellene szolgáltatnia. A Power-on jelet meg mindkettőnek meg kell kapnia. Ehhez A stby+5V-ot a külső tápról kell hogy kapja a lap, a belsőn ezt ki kell kötni.

Szóval meg kellene nézni, mit ír a két táp doksija ezekre az időkre, és szorítani hogy az összegük 500msec alatt legyen.

(#26771) shteer:gondolom a ventivel egybeepitett racs is jol fogja a legaramot

Igen de alacsony fordulaton nem vészes AP141-en olyan 5-6V ig nem okoz "hallható" gondot nekem 8V-ig volt viselhető. Az elméletileg úgy működik mintha szembe forogna a lapátokkal és "kiegyenesíti" a légáramlást. Ez az alaplapnak/CPU-nak jó de a VGA így szélárnyékban van.

[ Szerkesztve ]

(#26773) tthom válasza #16939776 (#26772) üzenetére


tthom
senior tag

(#26772) Duracellm...: Na, erre nem gondoltam, hogy a belső tápnak is fel kell élednie és annak is lehet egy minimális rendszer önellenőrzése... Pedig logikus. Szerintem rámérek, hogy bekapcsolt, zöld állapotban mennyit fogyaszt az xbox táp, aztán ha semmit, akkor felesleges ezzel bonyolítani. Thx!

(#26774) Pista0001 válasza Seep (#26761) üzenetére


Pista0001
addikt

Seek hangban is sokat hoz az elasztikus felfüggesztés, próbáld meg rugalmasan rögzíteni a vinyót. Hátra kívülre is teheted a ventit. Amennyiben a rács rész nincs kifelé domborítva simán felszerelheted, ha igen akkor hosszabb csavarok és közdarabok kellenek. Az alaplap hőmérséklet mit takar pontosan? Ha a VRM 60°C-os az nem gond, ha a chipset akkor határeset. Nagyobb bordát érdemes rá tenni ha elfér, meg ahogy a kolléga írja a hűtő ventijét told el az alaplap felé amennyire csak lehet.

(#26775) #16939776 válasza Seep (#26770) üzenetére


#16939776
törölt tag

Olyan 260W hő, ekkora házban 1db szellőztető ventilátorral nem rossz eredmény a 60C°-os alaplap.

Hátulra mindenféle képen kellene valami venti, ha másképp nem rakd fel a H60-ad.

(#26774) Pista0001:Ha a VRM 60°C-os az nem gond, ha a chipset akkor határeset. Nagyobb bordát érdemes rá tenni ha elfér.

Vagy levenni a dísz lemezt a borda tetejéről:[link]

[ Szerkesztve ]

(#26776) tthom


tthom
senior tag

Más.. Szerelhető DC csatlakozót ki honnan szerzett, akinek kell? Én a helyi elektronyos boltban csak olyat találtam, amiről nem hiszem el, hogy 5-10A-t hosszútávon elbír..

(#26777) imibogyo válasza tthom (#26776) üzenetére


imibogyo
veterán

Én inkább bekötöttem direktben a kábelt. Mondjuk az is igaz, hogy nekem 20A-es a DC táp és 18A-es a paneltáp. :B

(#26778) >Deego..


>Deego..
senior tag

Sikerült szert tennem egy kellemes kis házikóra. ( az enyém D2S4-3 csak az előlap tér el) Megkaptam a gyári paneltápját is, de az adaptert nem, mert elpukkant benne valami.

A paneltáp típusa (ráírtak szerint): ECS DD200-12X

Elméletileg egy 180W 12v 16a áramerősségű csoda.
Majd készítek képeket.

Milyen adapter ajánlotok hozzá? Esetleg az is jó lenne ha valaki tudná nekem tesztelni.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#26779) HookR


HookR
addikt

Cougar QBX hivatalos oldal - [link] / eteknix.com
- 178 x 260 x 368 mm (17l)

Megihlette őket az NCASE M1.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26780) imibogyo válasza >Deego.. (#26778) üzenetére


imibogyo
veterán

180W 12v 16a

Most vagy 12V*15A = 180W,
vagy 12V*16A = 192W

Amúgy annyi, hogy nagyobb legyen a DC táp teljesítménye, mint amit maximálisan ki szeretnél venni belőle. Tehát egy 20A-essel már tutira mész (mint én). De az elvi maximum terhelhetőségű is megfelel, tehát 15A-hez, 15A-es tápegység, mivel a paneltáp is csak egy-két pillanatig bírja ezt a terhelést, annyit a tápegység is ki fog bírni, de én mindig túl méretezem, nem szeretek hazardírozni.

Amúgy most nézem, hogy én is elírtam az előző hsz.-emben, mert az én paneltápom sem 18A-es természetesen, hanem 180W-os, tehát 15A-es 12V-on, csak kapkodtam. :K

[ Szerkesztve ]

(#26781) >Deego.. válasza imibogyo (#26780) üzenetére


>Deego..
senior tag

Rendben.
Ha nem méretezem túl és becsapok mellé egy 12v 6,5a 80w adaptert akkor adódhat probléma?

AM1 vagy intel J8000, J9000 lenne a célplatform.

Képek a tápról.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#26782) varmi2 válasza >Deego.. (#26781) üzenetére


varmi2
nagyúr

AM1 akár 65W-al is megelégszik, így is max fél terhelésen menne, 1ssd+1hdd esetén. Így a 80W böven elég ide.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26783) Pista0001 válasza #16939776 (#26775) üzenetére


Pista0001
addikt

Giga Z77-rn nem volt semmi lemez, csak az a vacak lapos borda. Tettem a helyére egy régi Zalmant, legalább 20°C-kal hűvösebb lett.

HookR: Egész jó az a Cougar ház :)

(#26784) imibogyo válasza >Deego.. (#26781) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem is elég lesz. ;)

HookR: bejön a házikó. :K

(#26785) >Deego.. válasza imibogyo (#26784) üzenetére


>Deego..
senior tag

Feltéve ha működik és találok mini din átalakítót. :U

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#26786) burny válasza HookR (#26779) üzenetére


burny
aktív tag

Kár hogy a design (vagy más) miatt nagyobb lett az m1-től (számomra a hossz méret növekedése a zavaró), de a 60 usd ára jóval barátságosabb mint az m1-é.

Más: aki még keresne serverekbe való cpu hűtőt otthoni gépbe: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26787) #16939776 válasza Pista0001 (#26783) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez a kép alapján Z77E-itx-ről van szó, amin van lemez a csipszett hűtőn. Nélküle még felülete is lenne, nagyobb, mint amit a giga Z77-es lapodon volt.
De így pont nem a CPU foglalat felől éri a légáram, mert leárnyékolja az a díszlemez.

Mind a P67m-ITX/ht -es mind a H77-es lapomról le lehetett venni azt a lemezt, gondolom erről is le jön. Ha van légáramlás a CPU hűtő alatt, akkor pár fokot biztos vagyok benne hogy hozni fog.
Másrészt a toronyhűtő alatt nem elférne az a legyezős hűtő.

Ui.: Nagyon szeretem azt a hűtőt, mert a legjobb ár teljesítményű csipszett hűtő amihez hozzá lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

(#26788) patomi


patomi
őstag

Olcsó hűtők tesztje: [link] Annyiban érinti az itx témát, hogy van benne három alacsony profilú is.
Akasa K25, Akasa AK-CCE-7106HP, Alpenföhn Silvretta.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26789) Pista0001 válasza #16939776 (#26787) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem legyezőst hanem a lépcsős tetejű sima chipsethűtőr tettem rá, az is nagyon jó.

(#26790) HookR


HookR
addikt

Chieftec HF-200 és IC-01 képek - ixbt.com / 3dnews.ru / novostiit.net / heiprotec.de

Chieftec HF-200 review - pc-max.de
(Bőőven a megjelenés előtt.)

==============================================

A Deepcool a Cebit 2015-re is kivitte a Tristellar, Pentower, valamint néhány nevesincs házát - tomshardware.de

==============================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26791) AxBattler válasza HookR (#26790) üzenetére


AxBattler
félisten

A HF200B teljesen jól néz ki, de a legérdekesebb számomra az új FN-02B - ugyan LP mATX lesz, de talán pont ez kell nekem. Kár, hogy a specifikációiról nem lőttek képet, remélem kicsit kevésbé hosszabb, mint a régi, a maga 410mm-ével... és hogy normál SFX táp megy bele...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26792) lazydog válasza Seep (#26761) üzenetére


lazydog
addikt

Hogy voltál képes egy ekkora böhöm házba mini-ITX lapot tenni? :U
Értem én hogy gőzgép (tüzesgép), de mi hajcsa? :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26793) #16939776 válasza lazydog (#26792) üzenetére


#16939776
törölt tag

28,2L(250D)->27L(Alfa M1) is lépés volt a "jó" irányba.

Ekkor hardverekhez (toronyhűtő/befelé szellőző vga) nem ajánlottam volna sokkal kisebb légterű házat.
A szellőzést meg kell még oldani és nem lesz ez az összeállítás olyan ciki. ;)

(#26794) Seep válasza lazydog (#26792) üzenetére


Seep
senior tag

Eredetileg Jonsbo/ Cooltek C3 volt megrendelve, de nem jott meg a kontener egy honap alatt sem, akkor rendeltem meg ezt a hazat.

(#26795) lazydog válasza Seep (#26794) üzenetére


lazydog
addikt

Én még mindig nem értem hogy lett helyette egy óriási ATX ház.
Inkább vártam volna erre a Jonsbo/ Cooltek C3 házra, ami nekem is nagyon tetszik.
Csak én mATX lapot tennék bele.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26796) shteer válasza lazydog (#26795) üzenetére


shteer
titán

mATX

..szerintem jónak tűnik

(#26797) kisza25 válasza lazydog (#26795) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem is van egy kész mini-ITX konfigom, én is gondolkoztam egy Thermaltake Core V21-en, de attól még nem szereztem volna be egy mATX lapot, mert az is belefér :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26798) lazydog válasza kisza25 (#26797) üzenetére


lazydog
addikt

Nem vagyunk egyformák....
Ezzel együtt, a logikus mégiscsak az, hogy azért választok mini-ITX lapot (annak kötöttségeit, hátrányait bevállalva), hogy csinos kis helyen elférő gépem legyen.
Uff, én beszéltem. :) :R

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#26799) kisza25 válasza lazydog (#26798) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez igaz, de szerintem az én házam is csinos, kis helyen elfér, de nem tipikus mini-ITX méret, de mégsem megy bele nagyobb lap (csináltam is egy kis bemutatót logoutra, engedélyezésre vár) :B


[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26800) lazydog válasza kisza25 (#26799) üzenetére


lazydog
addikt

nem tipikus mini-ITX méret, de mégsem megy bele nagyobb lap

Lefordítom magyarra:
Keresztezted a kellemetlent a haszontalannal. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.