Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) shteer válasza surami (#25099) üzenetére


shteer
titán

Ha most otthon lennek, siman rafotosopolnam az avatarod ;]

Probalkozhatsz a 2 ajanlott lappal + mPCIe M.2 SSD-vel. Ha nem jon be, valtasz. Nem annyira bonyolult ez.

..szerintem jónak tűnik

(#25102) Mercutio_ válasza surami (#25099) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézz meg egy Sharkoon CA - M-et vagy antec nsk 1380-at.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25103) surami válasza Mercutio_ (#25102) üzenetére


surami
tag

Ezek túl nagyok sajnos (a kamera paraméterei: 10,8cm x 6,9cm x 3,7cm) és valószínű redukálnom kell az elvárást arra, hogy csak simán tudja fogadni az adatot (ne kelljen bika proci hozzá), aztán le tudjam menteni munkaállomásra és kezelni (videókártya, monitor, bill. + egér) is tudjam valahogyan a gépet.

Nézelődök tovább és köszi a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#25104) #16939776 válasza #16939776 (#25100) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csinálj egy kalkulációt hogy mennyi lesz ennek a teljesítményfelvétele és mennyi üzemidőt szeretnél minimum. Nekem ~20-25W idle és 60-65W load jött ki. Nem tudom mennyire vállalható ez hordozhatóság szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#25105) #16939776 válasza #16939776 (#25104) üzenetére


#16939776
törölt tag

A doboznak elég masszívnak és páralecsapódás-mentesnek/fűthetőnek kell lennie ha kültéren is akarod használni, így a hagyományos PC-házat elfelejtheted.

[ Szerkesztve ]

(#25106) rover45 válasza #16939776 (#25105) üzenetére


rover45
senior tag

Belülre egy ilyen ;)
[link]

(#25107) surami válasza #16939776 (#25105) üzenetére


surami
tag

Jó hogy említed, elég valószínű, hogy mindenképpen egyedi dobozt kell gyártatni hozzá, mert a piacon található ITX lapok összes funkcióját biztos nem fogom kihasználni, de hogy milyen anyagból és hogy hogyan oldom meg a páralecsapódás-mentesítést/időjárás-védelmet lövésem sincs... sosem csináltam ilyet.

Egyébként nem tudom, hogy lenne-e olyan mérnök/programozó csapat ebben a csodás országban, aki érezne ehhez affinitást, hogy megtervezzünk, aztán legyártassunk ehhez a rendszerhez PCB lapokat, berendeljük a szükséges chippeket, csatlakozókat stb., hogy egy céleszköz születhessen. Nem kis pálya és nem is olcsó ez biztos...egy ilyenbe belefogni... főleg kis mennyiségben.

Amúgy valószínűsítem, hogy lenne rá bőven kereslet, abból kiindulva, hogy mennyi emberke nevezett be az említett kamerára + ha más hasonló képességű kamerákkal is használható lenne, na akkor ...

[ Szerkesztve ]

(#25108) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Összeraktam egy htpc-t, melyet egy Silversrtone ML06-os házba raktam. Ebbe SFX táp való, de én DC táppal hajtom az alaplapot, így a táp nyílása üresen maradt a házban.
Hol tudnék vmi sfx méretű és csavarhelyű lapot venni oda, vagy Ti mit szoktatok ilyen esetben alkalmazni? Maradjon esetleg így nyitottan?

Köszönöm

(#25109) shteer válasza puru (#25108) üzenetére


shteer
titán

Racs, lemez, plexi.

..szerintem jónak tűnik

(#25110) jNk válasza surami (#25107) üzenetére


jNk
senior tag

A beágyazott és ipari (mini)gépek piaca már régóta létezik, lehet hogy nem a legköltséghatékonyabban és egyből személyreszabottan de hosszútávon stabilan ki tudják elégíteni akár a te igényeidet is.

[ Szerkesztve ]

(#25111) AxBattler válasza puru (#25108) üzenetére


AxBattler
félisten

Beraknék oda egy 80mm-es ventit, ami hátrafelé fújna, a jobb oldalsó rácshoz meg egy befelé fújót, és meg is van a kereszthuzat.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25112) Goose-T válasza surami (#25107) üzenetére


Goose-T
veterán

Mindig olcsóbb piaci elemekből összerakni egy gépet, mint sajátot tervezni és gyártani, még ha emiatt a legdrágább alaplapot is kell megvenni. Egyébként szerintem minden alkatrész lehetne bolti kommersz benne, elég egy speciális házat tervezni hozzá, amit le lehet zárni légmentesen, és hőcsövekkel ki van vezetve a hűtése a külsejére. Sőt, még ilyen hőcsöves passzív házakat is lehet kapni, csak a szigetelést kell utólag megoldani: szellőzőket leragasztani, illesztéseknél sziloplaszt, az alaplap hátlapi csatlakozósorát meg ki kell önteni műgyantával, és kész. :D Persze érdemes jóval a házak hőleadó képessége alá lőni, de egy 35W-os Intel procival szerintem még így is megbirkózna egy passzív hőcsöves ház.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25113) Pista0001 válasza Goose-T (#25112) üzenetére


Pista0001
addikt

Összeszereléskor marad bent levegő, ennek van páratartalma. Amíg a gép nem üzemel, a ház lehül, a pára lecsapódhat. Persze lehet rá tenni egy szelepet, a levegőt ki lehet szivattyúzni, a helyére meg lehet nitrogént tölteni. :)

(#25114) Goose-T válasza Pista0001 (#25113) üzenetére


Goose-T
veterán

Sokkal egyszerűbb a megoldás: lezárás előtt belehajintasz egy zacskó ilyet, és kész. :)

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25115) puru válasza AxBattler (#25111) üzenetére


puru
senior tag

Köszi :)
De ventit nem akarok betenni ha nem muszáj.

(#25116) burny


burny
aktív tag

És ha az egész olajban van?

(#25117) AxBattler válasza puru (#25115) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig szvsz nem árt 1-2 venti, legalább nagyon alacsony fordulatszámon, pl. Swif2-800.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25118) surami válasza Goose-T (#25114) üzenetére


surami
tag

Köszi ismét a linkekért srácok! Jókat mulatok... :D

De ha már így légtelenítésre/párátlanításra terelődött a szó, akkor beleaggatok egy silico gel zacskót teafilter módjára, fogom édesanyám konyhai vákuumozó rendszerét, szétkapom az egyik tálfedelet, ráépítem az egyedi zárt dobozra a szelepet, aztán kiszívom belőle a levegőt. :) Ez nem is hülyeség... :))

(#25120) HookR válasza surami (#25088) üzenetére


HookR
addikt

Alaplapnak ezeket is érdemes meglesni:
- Asus Q87T
- Gigabyte H87TN
- Gigabyte Q87TN

Az Intel H87 és Q87-es chipset 6db SATAIII-as eszközt támogat, így a fenti lapokon az mSATA nagy valószínűséggel független a 4db SATA porttól.

Házkonstrukciónak meg a HDPlex H1.S (további képek) szolgálhat jó kiindulási alapként - [kép]. A 4db 2.5"-es SSD-t az alaplap alá raknám 2-2-t egymás fölé, amihez az alaplapot megemelném 30mm-es távtartócsavarral, ami a ház egészére nézve kb. 20mm magasságnövekményt jelentene. Lényegében 2db bordaprofil, 4db 2mm-es lemez és a hőcsövek a procifelfogatással. Fidomaster csinált is hasonlót, hátha tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25121) viperabácsi válasza HookR (#25120) üzenetére


viperabácsi
addikt

ESETLEG ezt is

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25122) HookR válasza viperabácsi (#25121) üzenetére


HookR
addikt

De ezen csak 2db SATA csatlakozó van és abból is csak az egyik SATAIII-as.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25123) flashpointer


flashpointer
őstag

Nem emlékszem pontosan a szabályokra de fel lehet hívni a figyelmet egy szuper eladó itx házra az apró rovatból? : >

(#25124) radi8tor válasza flashpointer (#25123) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki házat keres biztosan látja.

Amúgy nem.

⭐ Stella

(#25125) shteer válasza flashpointer (#25123) üzenetére


shteer
titán

:N fórumellenes bűntett!

..szerintem jónak tűnik

(#25126) Goose-T válasza flashpointer (#25123) üzenetére


Goose-T
veterán

Írd bele az aláírásodba, azt szabad! ;)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25127) surami válasza HookR (#25120) üzenetére


surami
tag

Köszönöm a tanácsokat, szóval egyenlőre úgy állunk, hogy:
- Asus Maximus VII Impact
- Asus Q87T
- ASRock Z97E-ITX/ac
- Gigabyte H87TN
- Gigabyte Q87TN

Linux támogatás van mindegyikhez vajon, vagy külön kell összebuherálni a számomra szűkséges eszközökhöz majd a drivereket?

Tényleg jó áron van az a Supermicro X8SIL + a Xeon, az a gond vele hogy csak a SATA II-t támogatja (igaz mehetne bele PCIe SSD is akár) + 24cm x 24 cm (túl nagy). :(

[ Szerkesztve ]

(#25128) flashpointer


flashpointer
őstag

Sajnos nem vagyok teljesen elégedett a mostani házammal (cpu hűtés hangos és nem fér el nagyobb, táp is erősen hallatszódik, és több házventi sem fér el), úgyhogy eljátszottam a gondolattal hogy érdemes lenne építeni egy ilyet (~chieftec bt04 ami sajnos pont megint nem kapható :D ), amibe ebbe belefér egy bazi cpu hűtő,a félpasszív silverstone sfx táp a , házventi és egy plusz venti a vga mellé . A nagy tégla a vga :) A hornyokba meg plexilapok.

[ Szerkesztve ]

(#25129) imibogyo válasza flashpointer (#25128) üzenetére


imibogyo
veterán

Simán jó ötlet és terv. Vágj bele.

Én is újra fogom marni a mostani házat, mert az SFX tápom jóval hangosabb, mint azt szeretném (éjszaka), így tervben van egy passzív Seasonic táp beszerzése (vagy egy félpasszív másik típus, még nem tudom). A lényeg, hogy az SFX helyére jelenleg nem fér be úgy egy nagyobb ATX-es példány, hogy ne kelljen teljesen kukáznom a VGA lehetőségét. Azt pedig nem szeretném. :N

(#25130) shteer válasza imibogyo (#25129) üzenetére


shteer
titán

nem lenne egyszerűbb egy SFX-350BS beszerzése?

..szerintem jónak tűnik

(#25131) radi8tor válasza imibogyo (#25129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, SFX tápok már csak ilyenek. BeQuiet tápja állítólag halk kivitel.

⭐ Stella

(#25132) HookR válasza surami (#25127) üzenetére


HookR
addikt

Szögezzük le, hogy az Asus Maximus VII Impact és az ASRock Z97E-ITX/ac azért került a képbe, mert már van rajtuk M.2 és/vagy SATA Express foglalat, amik a 600MB/s-nél lényegesen nagyobb adatátviteli sebességet képesek nyújtani, feltéve hogy a rácsatlakoztatott eszköz képes azt kihasználni. Ezen alaplapok nagyjából az adott gyártó esetében az aktuális mini-ITX generáció csúcsfelszereltségét testesítik meg, hozzá igazodó árazással. Vélhetően a következő generációban már a középkategóriás példányok is megkapják az említett foglalatokat.
Személy szerint a Maximux VII Impact-ot kihúznám a listáról, mert az a számodra felesleges extrák miatt feleslegesen drága. A Z97E-ITX/ac már sokkal érdekesebb, hiszen egyrészt 60+e helyett 'csupán' ~40e Ft, másrészt egyszerre található rajta M.2 és SATA Express csatlakozó, azaz elvileg akár 1-1 SSD meghajtóval is meglehet az áhított 620MB/s. Kérdés, hogy mi a helyzet SATA Express-es SSD fronton? Na meg hogy ez jelent-e egyáltalán valós előnyt számodra, vagy a tárhely mérete miatt amúgy is inkább 4db meghajtó kellene?

mSATA foglalattól független 4db SSD porttal természetesen más mini-ITX lap is fel van vértezve (például a H87, Q87, Z87, H97, Z97 chipsettel szereltekre jellemző), a lista közel sem ilyen rövid. Az általam javasolt alaplapok érdekessége abban rejlik, hogy Thin Mini-ITX formátumú mivoltuk ellenére megfelelnek az elvárásaidnak. Előnyük, hogy hozzájuk külön DC paneltápra, vagy picoPSU-ra nincs szükség, csak a stabil 19V-os áramellátásról kell gondoskodnod. Aztán hogy azt pontosan mi módon érdemes, azt tápos topikban kérdezd. Ez esetben az eredeti felállásnak megfelelően 2-2db közönséges SSD meghajtót kellene RAID tömbbe fűzni a kívánt tempóhoz.

Megfelelő sebességű tárhely szempontjából a harmadik variáció az általad is említett PCIe SSD, ám ez esetben a 2db bővítőkártyához 2db PCIe sínre van szükség. A probléma nem is annyira a méret, mert mini-DTX szerű, ahhoz hasonló méretű alaplap akad néhány (jellemzően belépő, alacsony felszereltségűek közt), sokkal inkább az, hogy ami most hirtelen eszembe jut, az a PCIe x16 mellett csupán x1-es foglalattal rendelkezik (A PCIe 2.0 x1 csak 500MB/s-re képes. A PCIe 3.0 már 1000MB/s sávonként). Például:
- Gigabyte GA-H81M-S
- Gigabyte GA-H81M-S2V

Linux-os kérdéssel meg Linux-os topikban érdemes próbálkozni. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25133) #16939776 válasza flashpointer (#25128) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az alaplap 4db csavarját, I/O-shild-et, vga fémfülét, és a táp legalább egy csavarját fémesen össze kellene kötni, ESD és EMI/RF sugárzás ne okozzon nagyobb problémát, a plexi amúgy is hajlamos statikusan feltöltődni.

Ha a csatlakozók így helyezkednek el, akkor érdemes lehet a VGA-val felfelé elhelyezni az alaplapot.
Vagy az alaplap mögött hagyni helyet a cablemanagment-nek.

Ezek a nyers színű profilok érdekes állatok, minél többet használsz belőle annál jobban magára tereli a figyelmet. Érdemes lehet a sarkokkal megegyező színt választani nekik, hogy ne a keret legyen a fő látványosság.

(#25134) Cyrin válasza HookR (#25132) üzenetére


Cyrin
addikt

Én most rendeltem asrock Z97E-ITX/ac-t, de úgy emlékszem hogy az M.2 és SATA Express csatlakozók vagylagosan működnek. Most nem tudom megnézni az alaplap manuálját, de abban van leírva.

[ Szerkesztve ]

(#25135) imibogyo válasza shteer (#25130) üzenetére


imibogyo
veterán

+ radi8tor1

Köszi mind a két ötletet. Az a baj, hogy úgy egyébként a mostani FSP is nagyon-nagyon halk nappali használatkor, csak éjszaka van egy "kicsit" zavaró hangja. Olyan, mint ha a venti lapátja beleérne valamibe, de nem állandóan, ha megfeszítem a kis dobozkáját, akkor csökken, vagy abbamarad a "zaj". Szóval nem maga a "hűtése" a hangos, hanem ez a kis abnormális hang az ami baromira zavaró. Van tartalék ventim, ami papíron mindenben legalább olyan jó, mint ami most benne van, lehet kicserélem, de legalábbis szétszedem a tápot és megnézem mi zörög benne.

Első körben nem szeretnék "feleslegesen" költeni, ha meg tudom oldani házilag, viszont ha meg már költök, akkor valami minőségi passzív, fél-passzívra gondoltam. Mert ha már kiadok 20-30k-t tápra, akkor inkább még teszek hozzá egy 10-est és veszek valamit, amit nem kell mókolnom, hogy csendes legyen. Zárójelben, ha teljesen passzív tápot veszek az is kap majd egy 500-on pörgő ventit, csak éppen ez ebben az esetben "plusz" és nem "alap", így nem kell felpörgetnem teljes terhelésen sem.

Amúgy a ház újramarása sem nagy ördöngösség, kb. 2 óra alatt meg van a marón és minden alapanyagom van hozzá. Szóval még ez is egy alternatíva továbbra is. :B

[ Szerkesztve ]

(#25136) AxBattler válasza Cyrin (#25134) üzenetére


AxBattler
félisten

A gyártói oldalon ez áll:
- 1 x SATA Express 10 Gb/s Connector (shared with SATA3_4, SATA3_5 and M.2 Socket)*
- 1 x M.2_SSD (NGFF) Socket 3, supports M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen2 x2 (10 Gb/s)

(#25135) imibogyo
Venticsere esetleg? Valami yóféle Yate-Loon-ra?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25137) Polllen válasza imibogyo (#25135) üzenetére


Polllen
nagyúr

Annál olcsóbb megoldás nem lesz, mint hogy venti cserélsz benne. Viszont normál szélességű csak kívülre fér fel.

Én is ezt terveztem, de a gyári alapon halk, így nem foglalkoztam vele.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25138) shteer válasza imibogyo (#25135) üzenetére


shteer
titán

Ertheto.
Bar nalam ejjel nem megy a gep, meg ha neha bekapcsolva felejtem, akkor sem hallom.
De a NAS-t ki kellene paterolni az eloterbe, mert az korcog :)

..szerintem jónak tűnik

(#25139) HookR válasza Cyrin (#25134) üzenetére


HookR
addikt

Igazad van. ASRock Z97E-ITX/ac user manual 32. oldal:
"Please be noted that the M.2_SSD (NGFF) Socket 3 is shared with the SATA Express connector; you can only choose either the M.2_SSD (NGFF) Socket 3 or the SATA Express connector to use."

Illetve ez is érdekes lehet:
"*The M.2_SSD (NGFF) Socket 3 supports SSD drives. Please note that the WiFi or other non-SSD M.2 modules are not supported."

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25140) imibogyo válasza AxBattler (#25136) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem ezt írtam? :B

(#25137) Polllen: csak rá kellene szánnom magam. Normál szélességű? Mármint a vastagságára gondolsz? Amúgy az nem probléma, max. tényleg kívülre teszem.

(#25138) shteer: mióta meg van a gyerek én csak éjszaka tudok magán jellegű dolgokkal foglalkozni és magán munkákat elvégezni, ezért lett mostanában kardinális kérdés az "éjszakai zaj". ;)

(#25141) surami válasza HookR (#25132) üzenetére


surami
tag

Hamarosan jelentkezek, csak agyalás van ezerrel. Majd leírom, hogy miért...

(#25142) Polllen válasza imibogyo (#25140) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen 10 mm vastag a gyári venti és nincs is hely benne nagyobbhoz. Már abban az FSP típusban, amit itt aprón is be lehet szerezni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25143) imibogyo válasza Polllen (#25142) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen nekem is innen van apróról. Na majd este alkotok valamit. Amúgy is le kellene fújnom feketére a tápot, úgyis szét kell szednem. :B

[ Szerkesztve ]

(#25144) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

Készülvén a karácsonyra, ismerős segítségemet kérte egy ITX gép összerakásában és emiatt fordulnék hozzátok némi segítségért. Egy COOLERMASTER Elite 130-ba fog menni egy ASROCK FM2A78M-ITX+ egy AMD A4-7300 3.80GHz FM2+ BOX-szal,HyperX 4GB FURY DDR3 1600MHz CL10-zel. EVGA GTX 750-nel.

Kérdéseim:
1.) Az alaplap, proci és memória fog-e passzolni egymáshoz? Természetesen a lap esetében megnéztem a kompatibilitási listát, de konkrétan a típusszámok alapján egyiket sem dobta ki, de mégis proci esetén ott vannak a FM2-es A4-esek és a magasabb TDP-s társai. Memóriánál pedig ugyanez a HyperX, 1866Mhz-en, ugyanennyiért van, de ott a támogatási listán csak egy AMD-s memóriát ír, ezért inkább 1600Mhz-en gondolkodtam, mert ott többet ír támogatottság szempontjából. Esetleg menne a HyperX 1866MHz-es is a lapban? BIOS frissítésre kell számítanom?

2.) Kell-e majd az általános ATX-hez képest valamire ügyelnem majd az összerakáskor? Természetesen igyekszem majd a legjobbakat kihozni kábelezés szempontjából.

Köszönöm a segítséget!

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#25145) Goose-T válasza Xantor (#25144) üzenetére


Goose-T
veterán

Minél gyorsabb RAM legyen benne, és párban. Ha csak 4GB-ra van pénz, akkor 2x2GB DDR3-1866, de a mai igényeknek ez elég soványka, főleg, hogy 1GB-ot ajánlott lecsípni az IGP-nek amúgy is. Nekem volt ASRock FM2-A75M-ITX lapom, abban ment az 1866-os HyperX, és megy most is az FM2-A85X-ITX-ben.

Szerk.: most látom, hogy lesz mellé egy GTX is, akkor minek az A4? Pár ezrest hozzátesznek, és egy kétszer olyan erős X4 860K mehetne helyette, ha úgyis lesz VGA mellette. Sőt, ha nem kell APU, akkor az eredeti elképzelés költségvetéséből egy Pentiumos gép is kijön, mert az A4 is csak kétmagos, ha az számít, a Pentium meg még gyorsabb is jóval az A4-nél.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25146) Mercutio_ válasza Xantor (#25144) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha GTX 750-es dVGA lesz a rendszerben, akkor nem sok értelme az AMD APU-nak, ami ráadásul 2 magos csak.
Inkább egy Intel G3220+Asrock B85M-ITX páros amibe elég az 1600-as ram is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25147) Xantor válasza Goose-T (#25145) üzenetére


Xantor
tag

Az ára miatt esett a választás az A4-re. Az X4 860K sajnos sokkal drágább (8-9k), így az már nem fért bele.

Maximum 47.000Ft-ért(alaplap+proci+RAM) milyen más alternatíva volna jobb a fentebb említett igényekre?

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#25148) burny válasza Xantor (#25147) üzenetére


burny
aktív tag

Használtan valamit amit már ajánlottak.
No offense, de ennyiért én nem vennék új dolgokat, inkább használtan raknák össze valamit.

(#25149) patomi válasza Xantor (#25147) üzenetére


patomi
őstag

lap proci a ram maradhat szvsz (ez az intel proci megeszi reggelire a kis A4-et)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25150) Xantor válasza patomi (#25149) üzenetére


Xantor
tag

Ez PCI csatoló. :)

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.