Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) SunMount3r válasza gianni85 (#60000) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elvileg a 11.th Gen-től volt valami változás, hogy már nem kell Core proci a HDR-hez. De erről semmi hivatalos infó nincsen. Így minden típusnak utána kell nézni, hogy valami tesztben esetleg említik, hogy tudja.

AMD vonalon nem lenne ilyen gond… -> Mire gondolsz? Én ott sem tudok kiigazodni, azokból is annyi fajta van. Asztali PC szinten a 2200G már biztosan jó lenne, amiről tudom, node most nem arról beszélünk.

(#60002) gianni85 válasza SunMount3r (#60001) üzenetére


gianni85
veterán

Ami miniPC-ket én találtam amd vonalon azok mind ryzen 3000/4000/5000/7000 széria mobil/ultramobil APU-val szereltek. Tudtommal szolgáltatások terén ugyanazt nyújtják, mint a desktop apu-k.

[ Szerkesztve ]

(#60003) SunMount3r válasza gianni85 (#60000) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Linkelnéd azt a EU raktárosat? Én csak kínait találtam.

(#60004) gianni85 válasza SunMount3r (#60003) üzenetére


gianni85
veterán

(#60005) Rowon


Rowon
veterán

Geometric Future mini-ITX / mATX torony. [link] Érdekes a dizájnja.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#60006) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Éééés... Megdöglött a gép. :C

Esti program: hibakeresés. :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60007) Crabface válasza TESCO-Zsömle (#60006) üzenetére


Crabface
senior tag

Mi a tunet?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#60008) kutga válasza Crabface (#60007) üzenetére


kutga
nagyúr

Az, hogy megdöglött. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#60009) TESCO-Zsömle válasza Crabface (#60007) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem indul be. :DDD

Reggel bekapcsoltam, kimentem mosdóba, mire visszajöttem már nem ment. Nem voltam ott, nem tudom, hogy amúgy elindult-e, nem hallottam, hogy miként leheli ki a lelkét, csak azt hallottam, hogy felpörög minden a POST alatt.

Legjobb eshetőség, hogy a táp döglött meg, aztán jön az alaplap, amire a pwr_bomb van dugva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60010) Crabface válasza TESCO-Zsömle (#60009) üzenetére


Crabface
senior tag

Tudatlanság és félre távdiagnosztizálás elkerülése érdekében egy konfigot írsz? :U

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#60011) Rowon válasza TESCO-Zsömle (#60009) üzenetére


Rowon
veterán

Érdekelne a táp típusa. Egy gemkapoccsal ki lehetne próbálni, hogy üresjáratban indul-e plusz egy multiméterrel megnézni, hogy ad-e feszültséget.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#60012) TESCO-Zsömle válasza Crabface (#60010) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Katt a nevemre. ;)

#60011Rowon: Corsair SF750. Az a terv. VGA-t átdobni a régi vasba, hogy legyen valami, aztán szedem szét az apróságot. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60013) Rowon válasza TESCO-Zsömle (#60012) üzenetére


Rowon
veterán

Az pedig egy pacek táp..

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#60014) TESCO-Zsömle válasza Rowon (#60013) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért is vettem. ;) Nem a legyek hordták össze a gépet. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60015) Rowon válasza TESCO-Zsömle (#60014) üzenetére


Rowon
veterán

:DDD Ha tényleg a táp halt meg, az viszont vérciki, mert ez tényleg egy jó tápegység... de hát ott is csak emberek dolgoznak. De egyébként van rá reklamálás... [link] Valakinek egy év (!) után halt meg... mondjuk, ha gariba küldenek helyette egy másikat, akkor kb. kit érdekel, csak semmit ne vigyen magával az örök szilícium mezőkre.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#60016) TESCO-Zsömle válasza Rowon (#60015) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Alapvetően így vagyok vele én is. Persze nyilván nem kellemes a dolog, de na. Inkább ez, mint az alaplap, proci vagy VGA...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60017) Crabface válasza Rowon (#60015) üzenetére


Crabface
senior tag

Én is a tapra gondoltam. Aztán alaplap volt...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#60018) coccolino válasza TESCO-Zsömle (#60014) üzenetére


coccolino
aktív tag

Én is hasonló problémával küzdök mostanában, és egy SF750-es táp van nálam is a gépben (habár nem tudom pontosan melyik komponens okozhatja):

minden nap legelső indításnál az alaplapi checkled pirosan világít (ASUS B760-i) és folyamatosan újraindul
jobb esetben lehúzok minden külső kábelt, lekapcsolom a tápot, várok egy kicsit, összedugom és indul
"rosszabbik" esetben a belső csatlakozásokat is ellenőrzöm, megmozgatom (nem húzom le), AIO csöveket megmozgatom, GPU-t megmozgatom, ezután stabilan indul és simán megy minden fagyás nélkül amíg ki nem kapcsolom

a GPU-n és a procin kívül minden új, fogalmam sincs mi generálhatja a problémát, de az egyik tippem a táp lehet

[ Szerkesztve ]

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#60019) olle válasza coccolino (#60018) üzenetére


olle
senior tag

Ugyanez nekem is. Piros led a Lapon vilagit es nem postol. Monitor ki-be es szepen bekapcsol a gep.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60020) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Kivettem a tápot. Méricskélni nem tudok, de "megpatkolva" kapcsol a relé, felpörög a venti... Itt leírtak alapján megpróbálom visszatenni és ráindítani. Az a baj, ezen a lapon egy szem led nincs, nem tudom mi baja.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60021) Rowon válasza TESCO-Zsömle (#60020) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem még ide is tedd be, hátha valamelyik szervizes látja: [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#60022) TomiLi válasza coccolino (#60018) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem is ez volt egy B660I Strix-szel! (tápom egy Fractal Design Ion+2 760W)

Pen drive-ról való bios frissítéssel megoldódott a problémám. (nekem szerencsém volt és volt friss bios a lapomhoz, de ennek ellenére, hogy mi generálta a hibát nem tudom...)

Ha windows alól próbáltam, vagy a bios-ban úgy, hogy megadom az ssd-re, előzőleg letöltött bios file elérési útvonalát, úgy egyik esetben sem jártam sikerrrel.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#60023) sff-cucc


sff-cucc
csendes tag

Barkinek van barmi tapasztalata a 4060 Zotac SOLO ITX, illetve a Gigabyte Low Profile kartyakkal? Nekem nagyon tetszenek ezek a kis 110w fogyasztasu kartyak ekkora meretben. Kar hogy a Solo-nak ilyen szurke szine van meg olyan formaterve mint valami lakossagi Toyota, de legalabb rendes hutest kapott. Az LP kartya pedig fantasztikus hogy 3 ventije van fuggoleges hutoracson. Most azon kivul, hogy nem tudom utobbit milyen hazba tennem, melyik lehet a huvosebb, halkabb vajon? 1 nagyobb venti, de annak kell a teljes hutesrol gondoskodnia, vagy 3 kisebb?

(#60024) AxBattler válasza sff-cucc (#60023) üzenetére


AxBattler
félisten

Zotac bordája nagyon fapados, inkább MSI Ventus Black 2X-et nézném kompakt méretben.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60025) TESCO-Zsömle válasza Rowon (#60021) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Minden garanciális, szóval szerviz oldalról egyelőre nem sokat lehet tenni. Ma megmérem a tápot, aztán összerakom és kiderül. Ha nem lesz jó, akkor átépítem egy hagyományos házba és szerviz, mert AM5-re nincs cserém próbálkozni, hogy mi a rossz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60026) sff-cucc válasza AxBattler (#60024) üzenetére


sff-cucc
csendes tag

Itt most csak ITX single fan kartyara gondoltam az LP mellett. A Zotac bordaja amugy kifejezetten jo, foleg a tobbi modellhez kepest amikben eleve kisebb a hutes es nincs heatpipe sem. Itt minden van es teljesen lefedi a kartyat a hutoborda pont ahogy kell.

Viszont komolyan erdekel ez a LP modell is - a kerdes melyik lehet osszessegeben a jobb, foleg hang es hutes tekinteteben. Maga a haz kivalasztasa is a kartya tipusatol fugghet. De ez az LP tenyleg olyan modon van megcsinalva mint egy normal meretu darab - csak sokkal kisebb. Ha sikerulhet hozza olyan hazat talalni ahol jol elvezetodhet az alul-felul leadott ho, akkor ez egy nagyon egyedi kis build resze lehet.

[ Szerkesztve ]

(#60027) AxBattler válasza sff-cucc (#60026) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazad van, itt a videón látszódnak a heatpipe-ok végei, ez tényleg normálisabb borda (elvileg félpasszív ventivel)... valamiért a Palit és Gainward modelljei jártak a fejemben, 3060-ra ott is ilyen került, 4060-ra viszont csak sima alu vatzak. Azért 4060Ti-re ők is megtalálták a rézcsövet.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60028) AxBattler


AxBattler
félisten

Nézegettem az új, belépő AM5 ITX lapokat, ti. a B650-es deszkák mind jóval 100k HUF felett kaphatóak, ami már vicc kategória (tudom, x@raforint). Nem is rossz a felhozatal, elvileg tudják a DDR5 6400 MT-t, és elég jó a VRM-jük a 120W TDP-s procikhoz is.
Gigabyte A620I AX már kapható nálunk, 1db M.2 slot mellett DP + HDMI kimenete van.
ASRock A620I Lightning WiFi érkezőben, 2db M.2 slot-hoz csak 1db HDMI csati jár.

Az egyedüli problémám velük, hogy nem biztos, minden 2025-ig érkező AM5 CPU-val, APU-val lesznek kompatibilisek (mint az A320 lapok)... ti mit gondoltok? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60029) sb válasza AxBattler (#60028) üzenetére


sb
veterán

Nyilván nincs összefüggés mit tud majd az új széria később, de nálam 3db AM4 lapból az A320 tudja a legtöbbet ilyen szempontból. Pedig a többi nem is fapados:
- MSI B550M Bazooka
- Asrock B450M Pro4
- Gigabyte A320M S2H

A B550 3600-tól felfelé támogat cpu-kat. A B450 minden Ryzent támogat.
Az A320 pedig még Bristolt is. :)
Került vagy 15e-ba anno és ott van a listában az 5600X3D-ig bezárólag minden. Még az anno letiltott OC-t is engedélyezték menet közben rajtuk. A felszereltség persze nem ugyanaz, de ahogy nézem, egy A620-as lap funkciókban, VRM-ben már nem ez a kiherélt kategória (és persze árban sem :U).

(#60030) S.I


S.I
kezdő

azért hiába a pontszámok, az n100 6w tdp-je igencsak korlátozó tud lenni. véletlenül belebotlottam egy asus n100 lapba, 40-ért. mondjuk 4e ft lesz mindennel együtt a wifi m2 key bővítője kínából még 2 db satára.
de ez a proci kicsit azért csalódás lett így pár nap tesztelgetés után.
mert pl. olyan szépen dobálgatja amúgy már rövidebb stress testen a proci frekvenciáját 4 különböző órajelen fel és le, mint az ökörh.gyozás.
plusz pl. a vga a handbrake-kel intel vga-s kódolással x265-re 60-80 fps a legerősebb beállításon is, a j4125 meg 35 környéke, ellenben a szűk tdp keret miatt ilyenkor a proci nem megy 1.3 fölé és nagyon nem szmút, ha valami más erőforrás igényesebb, vagy több kisebb dolog megy épp a háttérben. sőt, kb. minden beakad.
oké, ha lekorlátozom a két magra a handbrake-et, akkor 35 fps és ugyanott vagyok már mindenhogy vele, mint a 4125. ott 2.6 ghz-en megy 50%-on ugyanez az enkód. és asszem 2.2-re fogja vissza végül, ha fullra pörög hozzá a cpu. viszont azt átlagos tevékenységgel el sem érem, nem úgy mint az n100-nál.
ez így azért nem előrelépés ebből a szempontból már.

(#60031) PROTRON válasza S.I (#60030) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a részletes tapasztalatokat.
Nagymamának, probléma mentes windows - word - powerpoint - párhuzamosan youtube netezős PC-nek már egyszerre pont nem elég igaz?
Nővérem anyósa mindig powerpointon kapja ismerőseitől, de kell mellé youtubeon a zene...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#60032) AxBattler válasza sb (#60029) üzenetére


AxBattler
félisten

Gigabyte A320M S2H...
Került vagy 15e-ba anno és ott van a listában az 5600X3D-ig bezárólag minden. Még az anno letiltott OC-t is engedélyezték menet közben rajtuk.

Erről olvastam, de azt hittem, csak ideiglenes lehetőség volt, aztán UEFI-ben foltozták egy frissítéssel. De ha megy az OC, annál jobb... amíg bírja a VRM.
Mondjuk A520M jobb lehet a memória támogatás miatt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60033) zed1983 válasza AxBattler (#60028) üzenetére


zed1983
őstag

Ne is mond végül én is eladtam a b550est és megrendeltem a b650-et, de dupláját fizetem, fél vese lassan egy alaplap :W

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#60034) AxBattler válasza zed1983 (#60033) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. 60-80k HUF-ot még fogat szívva kifizetek, de hogy 120k+ HUF-ot. :O

Ez az A620 chipset meg nem tűnik nagy érvágásnak: PCIE Gen5-öt nem tudja, csak Realtek ALC897 kodek, és tuning sincs, de utóbbi nem is kell (ha játékhoz kell az erő, akkor vagy GPU-t húzom, vagy veszek egy X3D-s CPU-t).
Az igazi hiányosságokat lent írtam (DP port, illetve M.2 slot), de azt eldönti az ember, hogy melyiket hagyja veszni.

Kíváncsi leszek az ASRock árazására, remélem Giga alatt lesz 15-25 ójróval! :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60035) sb válasza AxBattler (#60032) üzenetére


sb
veterán

200GE-m volt benne ami aztán végképp semmit nem tud, mert ott cpu oldalon is tiltva volt az OC :), de pl. ramot abban is tudtam felfelé állítani a gyári unlock után. Bios szerint cpu frekit is, de ott szvsz az OS nem kezelte.

Mivel paneltáppal nem oc-re hajtok most visszavett 4650G (Pro) van benne, azt is kezeli, és talán 4000-re belőtt ramok.

Szummázva, hogy szerintem mi lehet az olcsóbb széria problémája:
- VRM-re szerintem az újabbak már ki vannak gyúrva az alsó kategóriában is. Az már nem gond.
- CPU OC vmi más miatt limites: Én évek óta lefelé tolom inkább, ez mITX-ben még relevánsabb szerintem a hőtermelés miatt. Max úgy OC, hogy alulfeszelve adott TDP-ből nagyobb órajelet bír. :)
- Ram OC: Ez lehet a legnagyobb gond, hogy kevesebbet bír mint a drága lapok. DDR5-nél nem tudom mi a helyzet, eddig nem volt jellemző, lévén a SoC voltage mindenhol adható, az IMC meg a prociban... ez most se változott igazából.

Triviális dolgokon bukható inkább az optimális beállítás, pl. AM4-nél kihagyják a Bios-ból a Curve optimizert, beraknak egy alacsonyabb OC limitet a ramra, egyszerűen nem tudod fentebb húzni pedig fizikailag menne, stb...
De ez meg random. Az Asrock B450-em jó ideig 10-ből 9 ram timing macerálásra nem indult el. Aztán Bios upgrade-re megjavult. Később meg kivették a CBS/PBS hasznos funkciók felét... aztán visszarakták. :D

Most A320M-ben az volt a gondom, hogy ram OC-re elkezdi automatikusan felnyomni a SoC feszt és csak felfelé tudom én is állítani, alulfeszelni nem enged. :U

Szóval nekem kényelmes és optimális (max OC helyett) beállításra inkább a Bios az achilles sarok sokszor. Bár erre meg sok esetben egy Ryzen master/Ryzen Controller amúgy is jobb megoldás. A feszekre sajnos nincs univerzális megoldás.

(#60036) S.I válasza PROTRON (#60031) üzenetére


S.I
kezdő

szerintem bőven elég. én egy i5-4310U-s laptopon nyomom az ilyesmit, plusz net. multiban az n100 a duplája, de azért single-ben már csak 30%-al gyorsabb bencsmark szerint és az utóbbi még mindig hasznosabb időnként.
de ezt a i5-4310U-ut már azért firefox le tudja ütni, ha dobom ki neki következő tab-ra a linkeket gyors egymásutánban. meg készenlétből azért van hogy fél percig is 100%-on pörög, ha sok mindent hagytam függőben, mire úgy készre szívja magát a win10.
ezen az n100-on win11 csak úgy pattog még teamw-ban is,miután felékszereztem, bár teljesen más a környezet mint a laptopon.
tegnap csináltam egy próba átköltözést is a háziszerveren. mondjuk miután élőben is megláttam a win11 dögvész felületét (win10 alatt is win7-re hajazó ingyenes gui-val tolom), rájöttem, hogy kell rögtön a StartAllBack (100 napig ingyenes, utána 1 doboz cigi és egy sör árát ki kell fizetni), plusz kis belenyúlás itt-itt, és kb. így most úgy néz ki mint a mostani win10-m, aztán ment fel a teamw., hogy ne kelljen ott ülnöm, meg a tinywall, áthozott tűzfal szabályokkal.
aztán már csak EaseUS Todo PC Trans-al kellett átmigrálni (ingyenes 4-et enged egyszerre), több részletben. párat nem vitt át, párat meg újra kellett telepíteni. kis matatás még az appdatatában és ennyi.
mindez nettó 3 óra úgy, hogy rufussal usb-s ssd-re telepítő (pipa minden win-es mocsokság kiküszöbölésére) meg telepítés együttesen.
speedfan venti vezérlés nem megy, az asus-os progi meg csak rendszergazda win8 üzemmódban engedte végül, hogy hozzá tudjak nyúlni a ventisebességhez.
de mondjuk murvára megértem, aki nincs ennyire se képben, az már idegbajt kap az ms elképzeléseitől.
mondjuk amúgy aki programokat használ, annak az ikon kell, az összes többivel meg szívjon a rendszergazda.

[ Szerkesztve ]

(#60037) Francia91


Francia91
veterán

Megérkeztek a PCI Express táp fordítók, egy rossz küldés után (6 pinesből pozitívat rendeltem, negatív jött, így nem volt jó a videokártyámhoz, meg kellett várni, míg küldenek helyette egy jót....)
Sajnos a 6 és 8 pines az adott eladótól csak eltérő színekben volt elérhető, egyszer majd lefestem a feketét fehérre



"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#60038) Pista0001 válasza Francia91 (#60037) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha kékre festenéd, az is jó lenne, de szerintem a fekete se rossz, nem ez az egyetlen fekete alkatrész a gépedben. Nekem a más dizájn jobban szúrja a szemem. :B

(#60039) AxBattler válasza sb (#60035) üzenetére


AxBattler
félisten

Szummázva, hogy szerintem mi lehet az olcsóbb széria problémája...
Magyarul manapság már semmi egetverő... mondjuk A320M alig kapható, helyette választható az A520M. Főleg, hogy abból kaphatóak kompaktabb mATX deszkák, pl. 23 x 21cm-es méretben, míg A620M-ből nem találok hasonlót.

#60036 S.I
StartAllBack... köszi, elfeledkeztem a StartIsBack-ről, de akor ezek szerint W11-re is átkonfigurálták! Szuper!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60040) AxBattler válasza AxBattler (#60039) üzenetére


AxBattler
félisten

Számolgatok, és AM5 konfig (MOBO+CPU+RAM) kb. duplájából jön ki, mint egy AM4.

Nem is rossz, és elvileg kereskedelemben még kapható lapok:
ASRock A520M-ITX/AC, A520M-HDV, A520M-HVS
Gigabyte A520I AC, A520M H, A520M S2H
MSI A520M PRO

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60041) zed1983 válasza AxBattler (#60034) üzenetére


zed1983
őstag

Én is néztem a Giga 620-as lapját, de nekem azért a 70k sok volt, úgy voltam vele, hogy ez a lap legalább 3 évig kiszolgáljon, így b650e-i strixre esett a választásom

Annyi különbség lehet nem lesz :F

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#60042) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

El kell menni matx irányba.
Ddr5, wifis lapok 35000 az intel, illetve 48000 az amd oldalon
Amíg egy c6 mini házba befér egy ekkora lap, szerintem belefér ebbe a kicsi típuskategóriába

(#60043) sb válasza HUN_Sector (#60042) üzenetére


sb
veterán

B650 mATX-ben sincs olcsón, vagy tévedek?
Egyébként tényleg vicc, nekem is kb. 3 konfigom volt ahol mITX házba nagyon kicsi mATX lapot tettem X évvel ezelőtt is mert kicsi volt a kínálat. Most szétnézek és esküszöm még rosszabb mint akkor volt. Elérhető árban mindenképp.

Eggyel kisebb Jonsbo kockaházban is mATX lap volt bent. Aztán pedig pont erre a méretre váltottam, Sharkoon CA-M, ebben van most az A320M S2H.
De már ez is csak a HDD-k miatt kellett méretben a NAS-hoz. Amúgy annyira overkill, hogy ha bejön és nem menekülök el a zajtól akkor "normál" PC-nek marad a minipc a korábban felsorolt előnyeivel.

A héten olvastam talán, hogy jöhet Phoenix (vagy újabb) APU desktop AM5-be végre. Felvillanyozott, de aztán végiggondolva a nagy méretet (és még innen váltsunk fel pluszban mATX-re...), külön ház, táp, lap árakat, elmaradó feature-öket (USB4, PD, TB...) és a szokásost: megint várni valamire. Inkább hagyjuk. Majd ha 1 év múlva racionális döntés lehet belőle, de ezt is kétlem.

(#60044) sb válasza AxBattler (#60039) üzenetére


sb
veterán

A 320 csak példa volt, hogy herélt, olcsó és mégis kb. mindenre jó volt. Sokszor többre mint a nagyok. De nyilván már lejárt az ideje most váltani. Ha épp ez kell akkor még szóba jöhet. (Én pl. most a B550+5600G-t adom el inkább és marad a "kisgép" A320+4650G + vmelyik új mini.)

Most nyilván AM5 felé lenne érdemes menni ha az a cél, itt meg már nincs is ilyen fapados kiszerelés. Szinte tuti, hogy jó lesz bármi későbbi célokra is.

(#60045) olle


olle
senior tag

Udvozletem. Mi a baj ezzel a hazzal (itx) miert ennyire olcso? Tapasztalat valakinek?

ASUS ROG Z11 Mini-ITX/DTX

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60046) AxBattler válasza HUN_Sector (#60042) üzenetére


AxBattler
félisten

Intelnél valóban kapható szűkebb, 20-21.5 cm mélységű deszka (ASRock B760M-HDV/M.2, Gigabyte H610M H, B760M H, stb.), de AM5-ben nem.

#60044 sb
Általános dolgokra a kisebbik is 100%-ban elegendő.

#60045 olle
Szerintem 70k HUF-ért annyira nem olcsó... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#60047) olle válasza AxBattler (#60046) üzenetére


olle
senior tag

50 usd azert nem rossz.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60048) PROTRON válasza AxBattler (#60046) üzenetére


PROTRON
addikt

Igen. valóban gond hogy az újabb generáció esetén egyre nőnek az mATX méretek is.
Most a céges konfig miatt körbenéztem, találtam a gigalány h470m inteles alaplapot 185x226 mm mérettel, meg asrock b560m/hdv-m.2-est 188x234mm.
Az összes többinél a szélesség már 198 mm vagy szélesebb, pláne AMD-k.

A 660-760 generáció esetén szintén 198mm-ről indulnak az intelek és 220-ig mindenféle van, de magasságra is nőttek, már nem, találtam 240-nél alacsonabbat.

Rá is írtam a LCpower-re hogy nagyon faja a házikójuk, de ha gyártási költség terén nem túl nagy növekedés (meg szállítás terén) igazán megnövelhetnék a 1510mi méretét 195x242mm--->220x270mm-re. És akkor mindenre elég.

Meg várom hogy megmondják tényleg 120W-os e a vele adott PICO, mert ránézésre nem tudom eldönteni, de hasonlít az Akyga 120-asra.

Ügyviteli kérdés a tisztelt házhoz:
Ha egy PC házon van 50x50-es kiosztású furat, milyen VESA megoldást alkalmaznátok monitor hátán (amin 100x100-as furat kiosztás van), adapter lapként ami bármikor bontható?

Mondjuk lehet a monitor saját tartója nem bírja el a PC ház tömegét, ez majd kiderül.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#60049) zed1983 válasza AxBattler (#60040) üzenetére


zed1983
őstag

Egy valamit nem értek, hogy az AMD miért engedi át ennyire a piacot az intelnek az alsó szegmensben?!
i3-ra nincs válasza AM5 fronton, ideje lenne már egy AM5-ös Ryzen 3
:F

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#60050) zed1983 válasza HUN_Sector (#60042) üzenetére


zed1983
őstag

MATX nekem már nagy, a mostanit (ITX) is kicsinyíteném ;]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.