Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) #16939776 válasza Andrew.f79 (#26049) üzenetére


#16939776
törölt tag

Néhány lépésnyi szorzó csökkentésével nem fog nagy mértékben csökkenni a hőtermelés, a CPU és a memória(vezérlő) feszültsége sokkal fontosabb tényező. Viszont az IGP használata miatt kisebb a mozgástér lefelé a feszültségben.

Ha ilyet szeretnél "probléma mentesen" akkor keress egy komplett leírással rendelkező Build-Log-ot, és használd azt a lapot/procit/memóriát.

Néma rendszert PWM-en vezérelt ventilátorral nem fogsz tudni elérni, mert ki fog hallatszani az álló részből annak a Be/Ki kapcsolgatása.

[ Szerkesztve ]

(#26052) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Nem rossz cucc. :)

[iTX-or-GtfO!]

(#26053) radi8tor válasza #16939776 (#26051) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja igen, pont a CPU fesz csökkentése eredményez hűvösebb működést.

⭐ Stella

(#26054) Ombre85 válasza radi8tor (#26053) üzenetére


Ombre85
tag

Ami ráadásul gyárilag magasabb szokott lenni, mint amin még megbízhatóan elüzemelne a proci, ezért mindenképp érdemes kicsit megpiszkálni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom :)

(#26055) Mercutio_ válasza Nirvanus (#26052) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ph-s hír is volt róla 1 hete.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26056) Nirvanus válasza Mercutio_ (#26055) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Durva a 7950-es malőr :Y

[iTX-or-GtfO!]

(#26057) patomi


patomi
őstag

ASRock VisionX 471D "világ egyik legerősebb HTPC-je" 400E. jó magyar forint. Pedig piszok jól mutatna otthon. :F

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26058) imibogyo válasza patomi (#26057) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudom, hogy én vagyok a helikopter, de soha nem értettem az ilyen "skatulyázásokat", mint "HTPC", főleg ha valamilyen jelző is csatlakozik hozzájuk (legjobb, legerősebb, legkisebb stb.). Az én olvasatomban ez hülyeség, mivel nincs egy szabvány arra, hogy mi a HTPC. Van egy körülbelüli leírás, hogy mit értünk alatta, de az is inkább a felhasználás és felhasználói felület felől közelít, mint a számítógép paraméterei, mérete felől.

A HTPC-ség az nekem célt jelent és valamilyen szinten elhelyezkedést a lakásban (értsd pl. a nappaliban, a többi házimozi cuccal együtt) és nem méretet. Ha én ezt a gépet rakom ki a nappaliban, hogy ez legyen a szobám dísze, rákötöm a TV-re és HTPC feladatokat látok el rajta, akkor ez is HTPC az én szememben. Szóval ez nem egy egzakt méretszabvány, így hogy a fenébe lehetne a linkelt számítógép "Az egyik legerősebb HTPC"? (költői...) Nekem például a fő gépem volt a HTPC-m (mint oly sok embernek) nappaliban TV-re kötve (i7 3770k + 16GB RAM + 7970 + SSD), akkor máris nemhogy nem ez a világ egyik legerősebb HTPC-je, hanem maximum egy a rengeteg közül... Ilyen alapon "én vagyok Magyarország egyik legerősebb embere", persze az más kérés, hogy az egyikséget úgy kell érteni a 8.000.000 legerősebb közül az egyik.

Miért nem lehet úgy leírni (tudom marketing és pr), hogy a "világ legerősebb 20x20x7 cm-es pc-je", vagy "a világ legerősebb készre-szerelt ITX gépe" vagy valami hasonló megfoghatóval, úgy sokkal egyértelműbb lenne. Ja hogy mert az egyben könnyebben cáfolható is lenne. Szóval értem én, de valahogy mégsem szimpatikus ez a fajta marketingelés. Ettől függetlenül persze nagyon tetszik ez a kis masina, csak ez úgy eszembe jutott a cikk címét olvasva. :DDD

(#26059) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Ennyi erővel Ő is egy HTPC ;] Szerintem kicsit összemosódtak az el-, illetve megnevezések mostanában. Én az ASRock jószágát sokkal inkább hívnám miniPC-nek. :) A HTPC-nek nem nagyon vannak fizikai szabványai, ha jól tudom - egy Supermicro 4processzorfoglalatos szerverlap is lehetne HTPC-alap ennyi erővel. Ha valaki engem kérdez, hogy mik a nappaliba szánt, mozizásra és médiafogyasztásra alkalmas számítógép jellemzői, én leginkább a kimeneteket, a csendességet és az elegáns megjelenést hangsúlyozom. Meg persze azt, hogy lehetőleg férjen el a szekrénysoron és ne foglalja külön a helyet a földön, de sok otthonban nagy gépnél ez is megoldható - ismerek olyat, aki Salgóból csinálta a nappaliját és beleszabta a PowerEdge-t polcnak :DDD

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#26060) Ombre85 válasza imibogyo (#26058) üzenetére


Ombre85
tag

Ez a csúsztatás csak a cikkben szerepel, a gyártó oldalán pont kiemeli a sokoldalúságot. :))
HTPC felhasználásra talán nincs is értelme ilyen komoly vasat összepakolni.

Nekem ez a külső egyébként nagyon tetszik, de akkor már az elérhetőbb árú kistesóját választanám :)

(#26061) imibogyo válasza Nirvanus (#26059) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen így gondoltam én is. Persze nincs értelme brutál vasat HTPC-re használni. Én csak az elvi lehetőségre akartam felhívni a figyelmet, hogy HTPC lényegében "bármi" lehet. :K

(#26060) Ombre85: persze. Azért írtam én is, hogy a "cikk címét olvasva". Csak beindított egy gondolatmenetet és leírtam. :B

(#26062) Pista0001 válasza patomi (#26057) üzenetére


Pista0001
addikt

Arról nem is beszélve, hogy Brix is létezik hasonló teljesítménnyel, de 20×20 helyett csak 12×12 cm alapterülettel, hasonló magassággal. :D

(#26063) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, szerintetek létezik olyan ember, aki 1150-es normálisabb (B85) mITX lapot cserélne 1155-ös thinITX-re?
Vagy egyszerűbb, ha meghirdetem a lapot és veszek az árából olyat ami tetszik? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26064) radi8tor válasza Mercutio_ (#26063) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbi.
Csere szerintem sosem működött ilyen spéci alkatrészek esetén.

⭐ Stella

(#26065) AxBattler válasza radi8tor (#26064) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Nagyon nagy szerencse kellene egy ilyen csillagálláshoz, az ITX lapokból most amúgy sincs túlkínálat.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26066) potyka2


potyka2
csendes tag

Sziasztok. Nem rég kértem itt véleményt a asrock q1900-itx lapról.Most láttam hogy van a4 5000-res apu-val szerelt passziv lap is asrock qc5000-itx/ph néven.A amd támogatás,és hasonló teljesítmény végett ez szimpibb. Vélemény? Hozzátenném hogy a mostani a8 3850 cpu 1.5ghz-re visszavéve(most így használom próbaként)hasonló teljesítmény tesztelése érdekében.Jónak tűnik így is a tempó :) Ti erre mit mondtok jó a logika :F :D

(#26067) Nirvanus válasza Mercutio_ (#26063) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Utóbbi. :((

[iTX-or-GtfO!]

(#26068) HookR


HookR
addikt

Abee AS RS07 hivatalos oldal - [link] / akiba-souken.com

=============================================

Abee AS RS05 hivatalos oldal - [link] / www.gdm.or.jp

=============================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26069) shteer válasza HookR (#26068) üzenetére


shteer
titán

az első klassz, csak nem túl kicsi :)

..szerintem jónak tűnik

(#26070) AxBattler válasza HookR (#26068) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem a második tetszik, kár hogy ez sem lesz EU-ban kapható!

Szerk.: van belőle Shiny Edition... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26071) dunkel


dunkel
őstag

Hali!
Alábbi alaplapok fogadnak a pcie-mini/msata porton msata formátumú ssd-t?
MSI A88XI AC
Gigabyte GA-F2A88XN
Asrock FM2A88X-ITX+

Ha igen, linkelnétek lécci konkrét típust pl. árgépen 60-120GB méretben? Bevallom az msata formátummal bajban vagyok, laptopomba is másodszorra sikerült jót venni pedig m.2 msata néven futott az első is.

(#26072) AxBattler válasza dunkel (#26071) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezek közül az Asrock tudja, ezen felül az Asrock Z87E-ITX, Gigabyte GA-B85N, GA-B85N Phoenix, GA-Q87N. Hirtelen ennyi jut eszembe.

SSD-ügyben itt kell tudakozódnod.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26073) shteer válasza dunkel (#26071) üzenetére


shteer
titán

M.2 vagy mSATA - gyokeresen kulonbozik a 2

..szerintem jónak tűnik

(#26074) A Gázos


A Gázos
csendes tag

Elméleti kérdés.. Slim ODD DVD RW Sata meghajtót nem lehet úgy átalakítani, hogy USB 2.0-ás alaplapi tüskesorról menjen?
Tegnap fölraktam a MOHA Pacific-ot, mert a kezembe került, teljesen jól megy az 5350-el. Tudom régi játék, csak kipróbáltam, mert annak idején ezt már nem vitte a gépem, és abbahagytam a játékot...

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#26075) Mercutio_ válasza A Gázos (#26074) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahhoz egy külön elektronika kell szerintem, amivel együtt már ott vagy, mintha egy gyárilag usb-s dvd-rw-t vennél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26076) Pete55555 válasza Mercutio_ (#26075) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem. Van átalakító. SlimSATA port van a DVD-RW-n, arról van USB-re, sima sata+tápra is.
~1000 Huf

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#26077) Mercutio_ válasza Pete55555 (#26076) üzenetére


Mercutio_
félisten

A sima sata+táp-ot ismerem, ezt az usb-st, nem ismertem, egy linket tudsz dobni?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26078) AxBattler válasza A Gázos (#26074) üzenetére


AxBattler
félisten

Én csak külső USB-re tudok átalakítót, belső alaplapi csatira nem:
USB 2.0 Adapter cable for SATA Laptop Optical Drive SuperDrive DVD ODD CD-ROM

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26079) A Gázos válasza AxBattler (#26078) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Igen ilyet én is találtam. Elvileg ezt vissza lehet alakítani alaplapira.

[ Szerkesztve ]

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#26080) Pete55555 válasza Mercutio_ (#26077) üzenetére


Pete55555
addikt

Nekem ilyen van. Csak DeLock.

(#26079) A Gázos
Sajnos nem figyeltem, hogy alaplapi tüskés USB-re való kellene, olyat még nem láttam.

Mondjuk ahhoz meg szerzel egy kiszuperált ház front USB, vagy hátsó PCI kivezetést, és meg is vagy. (nekem van is egy itthon)
Ilyet
Aprón lehet találsz, vagy vmi PC bontóban.

SlimSATA-->USB

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#26081) AxBattler válasza Pete55555 (#26080) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm, nem is rossz ötlet!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26082) Mercutio_ válasza Pete55555 (#26080) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, ilyenem nekem is van, de ez slim-sata - sata.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26083) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!
Egy ilyen Picopsu és Adapter kombó mennyire lehet jó választás? Elég olcsók + gondolom no name... Érdemes lehet ilyennel meghajtani egy tök alap netezős kongifot vagy inkább felejtsem el ezeket az olcsó ebayeseket :F
Előre is köszönöm a segítséget! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#26084) Ombre85 válasza csiben1 (#26083) üzenetére


Ombre85
tag

Általában a kínai e-bay-es olcsó cuccokkal az a baj, hogy a töredékét nem tudják annak, ami rájuk van írva. Pont az előző oldalon volt egy kics csevej a Pico tápokról és olvastam olyat is, hogy ezek az AC-DC ebay-es tápok könnyen kinyúvadnak, mivel nem lehet tudni a tényleges terhelhetőségüket. Viszont tapasztalatom nincs róluk, ebben talán más kiegészít, én nem mertem bevállalni :)

(#26085) A Gázos válasza Pete55555 (#26080) üzenetére


A Gázos
csendes tag

És akkor az USB 2.0 tüskesor ellátja árammal az ODD-t. Így elvileg a két sata csatlakozóval rendelkező alaplapom "át tudom verni" és lehetne egy belső DVD íróm mondjuk a vinyó és az SSD mellé. Már csak valami magyar oldalon kéne ilyet találni.

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#26086) imibogyo válasza A Gázos (#26085) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha csak ilyen bemenetet igényel az ODD-d, akkor simán, igen. Azért is van a két USB dugó az átalakítón. Egyik a "táp", a másik pedig a "táp+adat" szál. :K

(#26087) shteer: igen közben már szerkesztettem. Kicsit félreértettem az eredeti dolgot, azt hittem mókolni akarja a dolgot. De rájöttem, hogy neki "direkt ilyen" eszköze van. :D Nekem csak mókolással menne ugyanez, mert a nem slim külső ODD-m igényli a 12V-ot is.

[ Szerkesztve ]

(#26087) shteer válasza imibogyo (#26086) üzenetére


shteer
titán

Ugyanugy mukodik, mint egy sima odd slim kulso haz. El kell birnia, de majd a teszt eldonti.

..szerintem jónak tűnik

(#26088) hszilard666


hszilard666
veterán

Ettől a videótól meg is jött a kedvem az ITX hez! :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#26089) imibogyo válasza hszilard666 (#26088) üzenetére


imibogyo
veterán

Én meg asszem beperelem a LianLi-t, mert ellopták az ötletemet (csak persze ők ITX méretre faragták át, hogy ne legyenek gyanúsak). :DDD

(#26090) hszilard666 válasza imibogyo (#26089) üzenetére


hszilard666
veterán

:Y Sokkal szebb (nekem) mint a hajlított ITX! :K És nagyon bejön hogy bele lehet tuszkolni 3 slotos VGA-t is! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#26091) flashpointer válasza hszilard666 (#26088) üzenetére


flashpointer
őstag

Olyan cpu hűtőt tenni abba a házba :(
Meg akkor már gtx 970.

(#26092) imibogyo válasza hszilard666 (#26090) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát még megvan. Épp a napokban agyaltam rajta, hogy át kellene szabnom ITX méretre. De lehet sajnálnám ezt a lépést, mert most megint gondolkozom, hogy visszatérek uATX-re (és ugye akkor meg kukázhatnám a mostani házamat is). Sajnos kevés a 8GB memória ArchiCAD-hez. Még a VGA-t ki tudom kerülni (wireframe-ben dolgozom, majd melóhelyen renderelek), de amikor már 30-40 épület van egy scene-ben ott rendszeresen belefutok a memória szűkösségébe. Már csak azt tart vissza, hogy lényegében vadonatúj az alaplapom és ugye megint csak buktával tudnám eladni és azért mégis csak egy 40k-s alaplapról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#26093) hszilard666 válasza imibogyo (#26092) üzenetére


hszilard666
veterán

Ismerős az érzés, de szerencsére nekem külön gépem van melóra :D IMO a mATX a legjobb, mert nem túl nagy, de nem pici annyira hogy korlátozzon a megálmodott konfig megépítésében. A mostani matx lapom is meg van pakolva rendesen, de nem érzem szükségesnek hogy áttrappoljak ATX re. :N
Esetleg még egy dual xeont bevállalnék, de az nem az olcsóságáról híres :D

(#26091) flashpointer:
Hát ha hűt rendesen akkor szerintem tökmindegy :D
Lehet hogy fix budgetük volt, és a 970 már nem fért bele. :)

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#26094) Pete55555 válasza imibogyo (#26089) üzenetére


Pete55555
addikt

Most nézem, ez a házad eléggé hasonlít az én egyik tervemre :D Csak az enyém mITX.

Jók ezek a LianLi házak, csak az a bajom velük, hogy a funkcionalitás mindig rámegy a designra. 72-75 fokos GPU és CPU hőmérsékletek? Szép :U Kíváncsi vagyok a videokártya milyen hangos volt...

...Szeretem leracsniztatni...

(#26095) flashpointer válasza imibogyo (#26092) üzenetére


flashpointer
őstag

kitben van 2x8gb csak bele kell passzintani és kész :)
(#26093) iszilard: A hűt rendesen passzívnál kezdődik :D
Mellesleg volt egy fölösleges alpenföhn silvretta cpu hűtőm folyamatban van az összeházasítása a egy gtx 750-el ,hét közepére összeállhat :]

[ Szerkesztve ]

(#26096) imibogyo válasza hszilard666 (#26093) üzenetére


imibogyo
veterán

Az nekem sajnos nem fér most bele. Megy gyűjtés kertes házra, szóval most minden forint számít. Ezért került leépítésre a "nagy gépem" is és ezért van csak most egy ilyen szüttyögőm Celeronnal. Majd persze idővel visszaépítem a nagy gépet is, de nem most. Örülök, hogy a CNC marót úgy-ahogy be tudtam fejezni.

(#26094) Pete55555:
Igen. Bár nekem kicsit más az elrendezés, és már 3 éves a terv is, meg a ház is. Jelenleg azonban a műhelyben porosodik és várja jobb sorsát. Egyébként nagyon jók voltak benne a hőfokok, még a gyári hűtővel is. A képeken 3770k és 7970-el látható és 16 GB RAM-mal, de később ebből 32 GB lett, meg egy Mugen 2 a procira.

(#26095) flashpointer: igen. Meg persze értékesítenem kellene a mostanit stb.. És mostanában egyre nehezebben veszem magam rá az üzletelésre, túl sok a negatív tapasztalatom. Meg akkor már inkább feljebb terveznék a jövőre tekintettel. Tehát 16, vagy 32 GB-ban gondolkodom. De ez még a jövő zenéje. Mint mondtam, most még csak az agyam jár. :K

(#26097) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Ebbe a lapba milyen mini pci-e wifi kártyát ajánlatok, mondjuk innen az apróról?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26098) Grave_444 válasza zed1983 (#26097) üzenetére


Grave_444
nagyúr

USB-s miért nem jó?

(#26099) shteer válasza zed1983 (#26097) üzenetére


shteer
titán

AC-s Intelt ;]

..szerintem jónak tűnik

(#26100) zed1983 válasza Grave_444 (#26098) üzenetére


zed1983
őstag

Valami kisebb kellene, ha belőle...
Illetve ha a lapon rajta van a lehetőség, akkor miért ne használnám ki?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.