Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) csiben1 válasza radi8tor (#25650) üzenetére


csiben1
tag

Egyenlőre még csak informálódok. Amúgy csak egy procit + 1ssd-t hajtanék vele.
Másik kérdés. Ha az adapter minden jellemzője megfelel, csak a teljesítménye magasabb vagy alacsonyabb, az gondolom nem probléma? Alacsonyabb esetén, nem tudom kihasználni a picopsu teljesítményét, ennyi hátrányom lesz. Ha nagyobb akkor meg fölöslegesen vettem nagyobbat és ennyi? Vagy rosszul gondolom? :F

You can walk straight through hell with a smile

(#25652) radi8tor válasza csiben1 (#25651) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen jól gondolod. De mindenképpen 12V-os táp kell neki.
Ha nincs táp megteszi egy autóakku is. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25653) cof


cof
veterán

Udv!

Errol a geprol tud valaki infot adni? VGA, RAM, TAPEGYSEG... Ennyit tudni rola: CPU via eden 1200/400

http://p2.vatera.hu/photos/7d/82/1a87_1_big.jpg

http://p2.vatera.hu/photos/7d/82/1a87_3_big.jpg

http://p1.vatera.hu/photos/7d/82/1a87_4_big.jpg

Koszi.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25654) radi8tor válasza cof (#25653) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem valami ipari PC-nek vagy CarPC-nek tűnik. (bár azon nincs Ethernet csatlakozó).

Via EDEN, az a CPU lesz.

Model Number Frequency L2-Cache Front Side Bus Multiplier Voltage TDP Socket Release date
Eden 1.2 GHz 1200 MHz 128 KiB 400 MT/s 12× 0.860 V - 0.844 V 7 W NanoBGA2 January 17, 2006

⭐ Stella

(#25655) Mercutio_ válasza cof (#25653) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vérszegény.

csiben1:Nem mindegy milyen procit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25656) #16939776 válasza flashpointer (#25643) üzenetére


#16939776
törölt tag

"modern" ATX/SFX tápok miatt nem lehet praktikusan kihasználni a helyet. Olyan táp-szabvány kellene, amiben a dobozon törés nélkül, hosszában át tudna jutni a levegő mint egy csövön.

Pont mint itt:[link] :)

(#25657) HookR


HookR
addikt

MiniSYS Q197 - it-tech-uk.com

(Mondjuk információ-cunamival éppen nem kényeztetnek.)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25658) patomi válasza HookR (#25657) üzenetére


patomi
őstag

Legalább méretben rendben van.(az én szemszögemből persze)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25659) csiben1 válasza Mercutio_ (#25655) üzenetére


csiben1
tag

Jelen pillanatban, egy g3220 van, ezt elviszi simán... később mi lesz, nem tudom, de figyelnék rá, hogy TDP-je ne legyen túl nagy. Azt is tudom, hogy csak a 12V-os ágat kell nézni ilyenkor.

You can walk straight through hell with a smile

(#25660) Nirvanus válasza Nagytalp (#25647) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Lehet, hogy érdekelni fog februárban. :) Abba kis eséllyel egy ODD is beférne. :C Egyébként (ne kövezzetek meg, de) holnap a Yonah Cerka ULV 8.1 Embedded-del fog működni, ha akarja, ha nem. ;]

[iTX-or-GtfO!]

(#25661) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van egy 1,5-2 hónapos gépem az alaplap asrock q1900-itx alaplapom, a ház AKYGA AKY309BK. A probléma az hogy az előlapi usb nem működik. A gépet szétkaptam a csatlakozás nem csúszott szét, a ház részén forrasztva van. A rádugott eszköz nem csinál semmit, áramot ad le, mert telefont rádugtam és tölteni tölt, de adathordozót nem hoz be. (1 hónapja használtam azt a csatit utoljára, akkor gond nélkül üzemelt)
Ötlet?

(#25662) imibogyo válasza KISDUCK (#25661) üzenetére


imibogyo
veterán

Mérj rá a csatira. Húzd le az alaplapról és a két végpontot nézd meg multiméterrel, szakadásvizsgálattal. Vagy köss össze egy kis mini áramkört (elem + izzó + kábelek), úgy, hogy a fentebb már vázolt páros végpontokon menjen át a kraft. Például a képen látható "kapcsolóra" csatlakozó kábelvégek mennek az USB kivezetés két végpontjára, de természetesen bárhol megszakíthatod az áramkört. Ha zár az áramkör mind a négy (USB 2 !?) végpont-pár esetén, akkor nem ott van a hiba, hanem a lapnál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25663) flashpointer


flashpointer
őstag

Na beszerelődött a két 60-as venti hátra ami rá van kötve a 2,5-ös ventivezérlőre (közepes fordulaton van állandóan, pont nem hallható, úgyhogy nem is kell állítgatni) és kicseréltem a vga apró ventijét is egy 120-asra ami a ház tetején került rögzítésre, azt közvetlen a videókari vezérli.
Sajnos minimumfordulaton is hallatszik ez az AC venti, de terhelésen is legkisebb fordulaton marad és így a dvga hőfoka a régi. Plusz a procihűtő is a minimumon jár az eddigi játékok alatti maximum fordulatszám helyett.1
2
3

Ja igen és a kb 10k eredménye: az eddigi idle -nek megfelelő zaj lett a terhelés alatt is

[ Szerkesztve ]

(#25664) KISDUCK válasza imibogyo (#25662) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszönöm a tanácsot nem próbáltam ki, mert eszközhiányban szenvedek, gondoltam kipróbálom hogy az uefi látja e a pendrivot és és látja (bootolható cucc van rajt, de nem gpt-s, bootolni nem bootolt róla, windowst indította a gép). Most a frontpanelről megnyitja az eszközöket. Nekem ez kissé furcsa ez most efi vagy windows baj lehet?

(#25665) HookR


HookR
addikt

Phanteks Enthoo Evolv ITX - kitguru.net / sweclockers.com

=========================================

Zotac GTX 970 Mini - techreport.com

=========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25666) AxBattler válasza HookR (#25665) üzenetére


AxBattler
félisten

Kicsit nagynak tűnik az Evolv, kiváncsi leszek a pontos méretekre.
Ez már a Zalman mATX házainak méretkategóriája...

Viszont a GTX menő, az EVGA tisztességes hűtőket szokott csinálni, szóval bizakodós. :C

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25667) imibogyo válasza KISDUCK (#25664) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát részemről ez így passz. Ha nem boot-ol róla, akkor én inkább EFI-re gyanakodnék. De ez egy ilyen exhas tipp. :B

(#25668) KISDUCK válasza imibogyo (#25667) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azzal nincs baj, hogy nem bootolta be gpt/mbr dolgora saccolom csak az siker volt, hogy az uefi látta a pendriveot, de rendszerben nem történt semmi (pedig többször restartoltam szét is kaptam a gépet) az volt furcsa, de varázslás/ráolvasás működött.

(#25669) imibogyo válasza KISDUCK (#25668) üzenetére


imibogyo
veterán

Nézd meg live Linux alatt (hátsó usb portról boot-olva), hogy az látja-e normálisan és használható-e az előlapi kimenet. Még ennyi ötletem van. Ezzel kizárhatod, vagy megerősítheted a Win problémát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25670) #22145024


#22145024
törölt tag

GCLF2-höz van esetleg vkinek eladó hátlapja?

(#25671) CO2


CO2
csendes tag

Üdv!

Kezdő vagyok ITX témában!

Ez lenne a majdani konfig (csak net+720p)
- ASRock AM1B-ITX alaplap
- AMD Athlon X4 5150
- 1 sata hdd
- ram

ezt a házat néztem ki
http://www.adapter.hu/webaruhaz/product_info.php?cPath=125&products_id=341
és ezt a desktop tápegységet
http://www.adapter.hu/webaruhaz/product_info.php?cPath=105_119_138&products_id=345

Ez így működőképes lenne??

Köszönöm az észrevételeket :)

[ Szerkesztve ]

(#25672) Polllen válasza CO2 (#25671) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az adaptert nem néztem meg, de ha jó a paneltáphoz, akkor igen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25673) AxBattler


AxBattler
félisten

Raidmax Element a varázslónál, akár rózsaszínben is! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25674) Nirvanus válasza AxBattler (#25673) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Mintha alul picit Corsair, belül pedig Xigmatek lenne. :DDD De szeretjük a jó dolgok összerakását. :) Az ára pedig még jó is, köszi a tippet. :R

[iTX-or-GtfO!]

(#25675) CO2 válasza Polllen (#25672) üzenetére


CO2
csendes tag

Köszi a gyors választ :)

megnéztem a paneltáp részletes leírását
12V ---- 4A max 4,5A ez nem kevés???

az adapter paraméterei
ACDC12090 12V/7,5A/90W

vagy válasszam a 120W adaptert mert a paneltáp is az.

(#25676) Polllen válasza CO2 (#25675) üzenetére


Polllen
nagyúr

90W-s adapter elég lesz ehhez a konfighoz bőven. Ha nem akarsz nagyobb vasat hajtani róla, sztem felesleges a 120W-s.

Amúgy náluk szokott lenni "csomagakció", ház+táp+adapter. Pár forintot lehet spórolni úgy is. Ha nincs a honlapon, akkor most nincs ilyen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25677) A Gázos válasza CO2 (#25671) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Az 5350-et itt mindig jobban ajánlották, én azt vettem, nagyon halk a gyári venti. Nyugodtan vedd meg az erősebbet. Ez sem egy atomállat, de a mindennapokban használható.

Ja és 75 W-os külső tápról megy. ODD nélkül. 3,5 vinyo+ssd. A vinyó a leghangosabb.

A házban nincs előlapi USB 3.0 az érdekes lehet, mert az Asrock támogatja.

[ Szerkesztve ]

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25678) kisza25 válasza HookR (#25657) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hm pofás és tényleg kicsi:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25679) flashpointer válasza flashpointer (#25663) üzenetére


flashpointer
őstag

Hmmm Azt hittem selejtes ventit kaptam hogy minden fordulaton van hangja a beszerelt felső 120-asnak de sajnos a szellőzők Z alakja miatt lehet bármilyen csendes a venti oylan szélzaj van hogy minimál fordulaton is nagyon hallatszódik : /

(#25680) Mercutio_ válasza flashpointer (#25679) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen a Realan E-D3 / Sharkoon CA-I felső ventijével is a helyzet, a lyukakon átáramló levegő a tetőlemezen keresztül durva szélzajt kelt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25681) patomi válasza Mercutio_ (#25680) üzenetére


patomi
őstag

Nálam 700 körül forog a venti így elég csendes, bár már gondolkodtam a cseréjén. (cpu meg 350-et :DD )
Vinyóból kéne valami csendesebb(wd blue 1tb. helyett)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25682) flashpointer válasza Mercutio_ (#25680) üzenetére


flashpointer
őstag

Feltételeztem hogy lesz valami ellenállása, de hogy ilyen zajjal is jár arra nem gondoltam. Csak zavaró hogy már a második vadiúj ház aztán csak lapátolom bele a pénzt de semmi foganatja, egy normális nincs és most sem tudnák helyette másikat választani ilyen méretben, ha ezt előre tudom maradok a legelső konfigomnál és megmentem magam egy csomó kiadástól :(((
De azt már tudom a következő kb 1 év múlva mi lesz, vagy egy igp-s cucc bazi hűtővel vagy egy erőmű vizesen, mert a kettő között számomra meg nincs költséghatékony út. Bár csak olyan igénytelen lennék mint egyesek akik gyári amd hűtő mellett képesek élni :D

(#25683) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez volt már?
THERMALTAKE CA-1B8-00S1WN-00 Core V1






[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25684) AxBattler válasza kisza25 (#25683) üzenetére


AxBattler
félisten

Még nem, köszi! :R

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25685) kisza25 válasza AxBattler (#25684) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jóvanna, ahogy én kerestem rá úgy nem vót még:D
én úgy látom tavasszal új házba költözöm:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25686) AxBattler válasza kisza25 (#25685) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó kis ház, csak nekem a HDD-k elhelyezése nem tetszik, jobb oldalt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25687) Nirvanus válasza AxBattler (#25686) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Az oldallapok átcserélhetőek, így a bekapcs gomb lehet felül is és a háttértárak alul. Nekem sem tetszik az "álló" Velocirapci a képen, tapasztalatból tudom, hogy úgy "lusta" a széria.

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#25688) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Egy cikk a Xigmatek Eris-ről. :)

[iTX-or-GtfO!]

(#25689) Macka válasza kisza25 (#25685) üzenetére


Macka
veterán

Nekem ilyen van, teljesen használható.

(#25690) HookR


HookR
addikt

MS-Tech CI-57 hivatalos oldal - [link]

===========================================

MS-Tech CI-58 hivatalos oldal - [link]

===========================================

[ Módosította: radi8tor ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25691) imibogyo válasza HookR (#25690) üzenetére


imibogyo
veterán

Elhalmoztak bennünket képekkel és információkkal.... :DDD

(#25692) HookR válasza imibogyo (#25691) üzenetére


HookR
addikt

Tessék :)

MS-Tech CI-57 unboxing - sweclockers.com / Youtube

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25693) Nirvanus válasza HookR (#25690) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Bejövős. :C :R

[iTX-or-GtfO!]

(#25694) burny


burny
aktív tag

Videón a RVZ02 és SG13.
Az rvz02-n a 2,5" hely az tényleg klausztrofóbikus.

(#25695) HookR


HookR
addikt

Silverstone SX500-LG hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25696) Mercutio_ válasza HookR (#25695) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mikor lesz itthon, és mennyiért, van már valakinek infója?
Esetleg ugyanez kisebb teljesítménnyel várható?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25697) flashpointer válasza HookR (#25695) üzenetére


flashpointer
őstag

Azt olvastam egy helyen 150$ :/

(#25698) shteer válasza Mercutio_ (#25696) üzenetére


shteer
titán

Kb mint a chieftec sfx-500gd-c, ami 80€
Ez 95(-105)$-os arat indokolna

..szerintem jónak tűnik

(#25699) HookR


HookR
addikt

(#25698) shteer és (#25673) AxBattler: Utólagos és szíves engedelmetekkel formálissá és könnyebben kereshetővé teszem. Na meg egy bónusz a végére.

===========================================

Chieftec SFX-500GD-C hivatalos oldal - [link]

===========================================

Raidmax Element hivatalos oldal - [link]

===========================================

Raidmax Atomic hivatalos oldal - [link]
(Lásd még: Raijintek Metis)

===========================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25700) AxBattler válasza HookR (#25699) üzenetére


AxBattler
félisten

Az Atomic-ot én is néztem ,de annyira pofátlan Metis-nyúlás, hogy ... meh. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.