Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok A Sidearm T1-nél hol van a bekapcs gomb? :D

(#49002) mpierre válasza KaiotEch (#49001) üzenetére


mpierre
veterán

6:23-nál a válasz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#49003) #16939776 válasza KaiotEch (#49001) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha már felszabadították minden funkció alól a front lapot, törődhettek volna vele, hogy ne legyen ennyire "kocka".
Átszellőzés szempontjából meg zártabb oldallapok, magasabb lábak kellenének szerintem, 2db A12x25-nek elégnek kellene ekkora térfogat mellé az egyik átfordítása nélkül is, vagy kétszer. :U

szerk.:
Ilyen szintű megmunkálásnál méretes gáz, hogy egy ferde rés van az előlapon, az összeillesztésnél. Szvsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#49004) KaiotEch válasza mpierre (#49002) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Édes Istenem... Na akkor ez is kilőve, még mindig marad a Ghost S1.

(#49005) hegegabi80 válasza #16939776 (#49000) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nagyon cseles, de jó tudni, miért is elég a 18 cm-es.

(#49006) HookR válasza HookR (#48954) üzenetére


HookR
addikt

MSI MPG B550I Gaming Edge WiFi képek: bilibili.com / translate.google.com



Youtube - A first look at MSI B550 motherboards | MSI
- (44:00-45:16)
- (1:00:10-1:01:20)
- (1:02:59-1:03:43)
- (1:08:45-1:09:40)
- (1:14:55-1:15:18)
- (1:49:05-1:49:47)
- (1:57:04-2:01:10)

MSRP: US $199.- (without VAT) / €219.- (with VAT)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#49007) AxBattler válasza HookR (#49006) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezen már 2db venti lesz gyárilag? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49008) HookR válasza AxBattler (#49007) üzenetére


HookR
addikt

Nekem csak egyet sikerült felfedeznem. És bár nem volt indíttatásom mindent meghallgatni, de amit elcsíptem, aszerint elsősorban forrófejű NVME M.2 SSD indokolja a létjogosultságát (van hely egy másodiknak a hátoldalon is). A BIOS-ban szabályozható és le is kapcsolható. Szóval elvileg nem kell miatta aggódni, opcionális a használata, de majd a tesztekből kiderül.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#49009) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Kis segítséget kérnék: gyereknek most ballagásra komplett gép cserén gondolkodom és mivel nagy konzolos (IS) kis méret lenne a cél, csak nem vagyok benne biztos, hogy megoldható. A keret szűkös, pár alkatrész maradna.

Amiben gondolkodom: ASRock B450M Fatal1ty, Ryzen 5 1600AF, 2x8Gb G.Skill 3200. Ami van: RX580 8Gb Nitro+, 500Gb SSD.

Táppal és procihűtéssel gondban vagyok.

Házban Silverstone SG13-ra gondoltam. A Nitro 260mm-es, elméletileg be kellene férnie.

Az egész projektnek 140K-ba meg kellene állnia.

Kérdés: engedjem el, mert melegedni fog betegen és emiatt hangos lesz vagy hajrá?

Proci és VGA alul lenne fészekbe, amennyire tudom.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49010) VinoRosso válasza F.B.I. (#49009) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nekem SG05-van próbáltam léghűtéssel a kezdet kezdetén még 7850-el ami kb hasonló felépítésű hűtéssel volt ellátva mint a Nitro.

Szerintem a ház jó, csak olyat vegyél aminek hálós az eleje meg tegyél oda egy halk intake ventit, mert arra a légáramra szüksége van a háznak.
Nem a lghűvösebb, de nem is a egy hotbox, itx-ek körül inkább a jobb kategória légáramlás szempontjából.

(#49011) F.B.I. válasza VinoRosso (#49010) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ventiből mi: Pure Wings 3 140?

Procihűtés? :F

Mekkora hangja van melegben? Itt nyáron 28 C fok is van a szobában.

Most egy Dell T3600 szerver gép van, 3 venti fúj be, 2 ki, 900 rpm-en mennek, néma csend....de ugye iszonyat nagy méret.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49012) VinoRosso válasza F.B.I. (#49011) üzenetére


VinoRosso
veterán

Azzal a ventivel nincs tapasztalatom, de azt látom, hogy k....ott drága :D

Én 4 ilyet használok 2 db 280-as radin. Leszabályozva totál hangtalan, kicsit nagyobb sebességen sincs nagy hangja. Légszállítása, statikus nyomása kiváló, az ára meg 4 sör :D

(#49013) F.B.I. válasza VinoRosso (#49012) üzenetére


F.B.I.
veterán

Tényleg jó ára van.

Most néztem videókat, ha teljes méretű ATX táp kerül be, még ha valami brutál, CPU hűtővel párban, akkor nagyon durva hőmérsékletek rohangálnak a kijelzőn.

Mivel a Nitro blacplate is komoly hőt adó le, ezért mivel nincs hátsó venti, 75 C fok alatt nem lenne semmi a gépben és még durva hangja is lenne.

Hmmmm....lehet át kell gondolni a projektet. Az a baj, hogy egy kisebb méretű táp, 40K (Corsair SF450 pl.) és a VGA-t is minire kellene cserélni+ valami 15K körüli profi hűtő.... :Y

Meg kell rágnom.

Köszönöm a segítséget uram! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49014) AxBattler válasza F.B.I. (#49009) üzenetére


AxBattler
félisten

Volt nálam SG05, és egy szenvedés szvsz... a gyenge hűtésről nem beszélve.
Inkább egy Metis Plus legyen, VGA-t meg elcserélném aprón valami GeForce-ra, kisebb fogyasztással... mondjuk egy GTX1060/6G-re.

(#49015) Seep
VGA-t írtam apróról, Metis Plus-t boltból! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49015) Seep válasza F.B.I. (#49013) üzenetére


Seep
senior tag

SG13-at csak vizzel lehet rendesen huteni - valami Corsair h55 minimum, es kifele fujatni a ventivel. Akkor szellozteti az egesz hazat is. Es a GPU is huvosebb lesz. De ahogy a kollega is irja aprorol egy metis plus lehet jobb valasztas.

(#49016) Archttila válasza Seep (#49015) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

SG13-at csak vizzel lehet rendesen huteni - valami Corsair h55 minimum, es kifele fujatni a ventivel.

Nekem a 970 akkor is felfűtötte :DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#49017) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz urak! :R
Néztem Corsair H55-t.... nagyon elmegyek pénzzel. Majd átbeszélem a költségvetést.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49018) HookR


HookR
addikt

ASRock A520M-ITX/ac -ról csiripelnek a verebek - videocardz.com

(#49013) F.B.I.: "Az a baj, hogy egy kisebb méretű táp, 40K (Corsair SF450 pl.)"-
A gold nem jó, csak a platinum?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#49019) F.B.I. válasza HookR (#49018) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hibátlan.

Más: Bitfenix Prodigy M, nem lenne szellősebb választás? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49020) Speed® válasza F.B.I. (#49019) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

M? Az mATX. A sima ITX, ill. ennek ellenére átgondoltabb szellőzésre (mindkettőben volt konfigom, ill. megvannak még). Viszont ITXhez mérten brutál nagy, ahogy az M is mATX vonalon..másban jók.

[ Szerkesztve ]

(#49021) F.B.I. válasza Speed® (#49020) üzenetére


F.B.I.
veterán

Phanteks Enthoo Evolv ITX? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49022) Speed® válasza F.B.I. (#49021) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2+ slot VGAval bajos lehet a táp miatt (ahogy egyébként a Prodigy is az, csak az oldallapnál, a Pulse Vega56om 1mm híjján fért el pl.). Meg kellene határozni mi kell inkább, ha jó szellőzés és combos VGA, akkor az ITX téren nyűgös, ill. zsebbenyúlós..lehet maradnék mATX kecóknál, de ott ugye a méret ölthet nem kívánt mértéket.

(#49023) F.B.I. válasza Speed® (#49022) üzenetére


F.B.I.
veterán

Maradunk akkor a mAtX-nél....kell az erő sajnos. :K :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49024) AxBattler válasza F.B.I. (#49023) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha spórolós a konfig, akkor miért a legdrágább tápok közül válogatsz?
FSP SFX PRO 450W (5 év garival) megvan 20k HUF körül.
Persze ez lehet nem félpasszív, meg Gold helyett Bronze, de attól még bőven jó cucc.

A Prodidzsáj meg NAGY! ;]
Ne hagyd magad eltéríteni, a lap felárán kívül alig kerül többe egy ITX konfig... ami mindösszességében így is lehet +25k HUF, szóval meh.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49025) Speed® válasza AxBattler (#49024) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, nagy a Prodigy, viszont ha konzolszerű méretet akar, akkor teljesítményigény mellett el tud szaladni a büdzsé..mATX+ATXel azért lényegesen olcsóbb összehozni a gépet, amiben nem ICpöri készül egy keményebb játékmaraton közben.

(#49026) VinoRosso válasza Speed® (#49025) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ezért jó az SG széria. Méret+hűtés szempontjából optimum közeli. Nem tudom másnál miért volt meleg, én nem tapasztaltam az SG05-nél, hogy nagyon fűtött volna, pedig amikor léghűtés volt benne ilyen esti 28 fokok voltak, átvittem haverhoz egy hátizsákban panelba, ültünk egy rövidnadrában, mindegyikünkről folyt a veríték, VGA (7850) 65, CPU (A8 3870K @3,4) 60 fok volt, és nem volt hangos.

Mondjuk SFX-L táp volt benne, 80as SFX Zalman táp után engem a büdös életben nem vesz rá senki a szimpla 80as ventire. Írják alább az FSP 450-es tápot, hát az az 580-nal terhelés alatt olyan hangos lenne mint a huzat.

Ha trükközni kell én inkább a TDP-n variálnék low power alkatrészekkel.

Nem tudom mennyire kell a HT? Mennyire kell új, jó-e használt?

8400T-t lehet kapni 30-35 körül apróból. Ennek tényleg lepkefing hűtés is elég. Egy nagyobb passzív borda fölé a 12-es táp venti aztán meg van oldva a CPU hűtés. Az előlapi ventit meg lehet fordítani és a VGA által leadott hőt ki lehet arra tessékelni a házból.

580 helyett is lehet 1060 6G-t venni és ott is van pár W nyereség és már is nem fűti annyira a hév a konfigot.

(#49027) #16939776 válasza Seep (#49015) üzenetére


#16939776
törölt tag

És így berendezve?

[ Szerkesztve ]

(#49028) HookR válasza HookR (#48946) üzenetére


HookR
addikt

Asus ROG Strix B550-I Gaming hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#49029) Qkackca válasza F.B.I. (#49009) üzenetére


Qkackca
őstag

Az a videókártya be fog fűteni, gondolom, vagy valami jó szellőzésű házikó lenne célszerű vagy egy nvidia alternatíva.

Silverstone RVZ-01 vagy RVZ-03? Sharkoon Sharkzone c10?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#49030) Seep válasza #16939776 (#49027) üzenetére


Seep
senior tag

Nem latom sajnos amit linkeltel.

(#49031) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Annyira durván jó a Nitro és nagyon jól konfigolható az AMD gyári vezérlő progijával, hogy nincs kedvem cserélni Nvidiára, főleg nem 6Gb-ra.

A gyerek multizik, kell a 8Gb sajnos.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49032) dugo_ válasza Seep (#49030) üzenetére


dugo_
veterán

Jobb klikk, kép megjelenítése, majd újra enter a címsorban.

(#49033) |AP| válasza HookR (#49028) üzenetére


|AP|
veterán

az jó hír hogy ezen is van előlapi USB-C csati. Viszont sajnos venti is. Így nekem továbbra is az Asrock a legszimpatikusabb

(#49034) AxBattler válasza F.B.I. (#49031) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor tényleg lehet, hogy egy kompaktabb mATX ház lesz a megoldás (kiemeltem az árban is elérhetőbb, szerintem legjobb változatokat):
Jonsbo G3, C3 Plus
Silverstone GD05, GD09, PS07, PS15, RL08, TJ08
Raijintek Styx, Thetis
Zalman M3, M3 Plus

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49035) F.B.I. válasza AxBattler (#49034) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm uram! Megmutatom őket a gyereknek. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49036) AxBattler válasza F.B.I. (#49035) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha nem kell sok drive, és csak a méret, az ár, meg a légáram számít, akkor én a PS15-öt venném.
Ha később radiátor, meg egyebek is lesznek, akkor talán az M3 Plus a megoldás.

Velkám! ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49037) F.B.I. válasza AxBattler (#49036) üzenetére


F.B.I.
veterán

Gyerek választott, [ez lett].
El is hoztam.

Árához képest minőségi, nem könnyű, szellőzéssel nem lesz gond, kinézetre élőben jobban adja, mint gondoltuk. Üveg nélküli változat, nem kellenek fények estére.

Mini-itx így nekem lesz majd karácsonyra, én nem játszom annyit.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49038) tlac válasza |AP| (#49033) üzenetére


tlac
nagyúr

hova rejtették a ventit?

(#49039) AxBattler válasza F.B.I. (#49037) üzenetére


AxBattler
félisten

Az ablaktalan PS15 úgy 2-3k HUF-al drágább lett volna, jóval kompaktabb méretben, de Te tudod... :F
216 x 448 x 413 mm vs. 192 x 381 x 351 mm

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49040) dugo_ válasza tlac (#49038) üzenetére


dugo_
veterán

Az I/O portok fölé, ha jól látom.

(#49041) tlac válasza dugo_ (#49040) üzenetére


tlac
nagyúr

áhh, köszi

(#49042) F.B.I. válasza AxBattler (#49039) üzenetére


F.B.I.
veterán

Képek alapján (mert csak azt tudta megnézni) ez jött át neki. Dell T3600 után, ez is picike lesz. Silverstone-t majd magamnak. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49043) Speed® válasza F.B.I. (#49042) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

ITXről beszélgetve egy ATX végül valóban meglepő..
Azért mATX vonalon vannak igencsak potens kecók.
Persze, ha a gyereknek tetszik, akkor ez ennyi volt ;p

(#49044) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Legyek On is: befejeztem az SF450 tesztjét, öribarik leszünk :)
Féltem a kisebb ventitől (SGX-450 helyett jött), de feleslegesen,
szintetikusokkal üvegre terhelve a vasat (400W falból) is néma.
Ha jövő hétre megjönnek a standoffok, összeáll végre a raketa.

(#49045) F.B.I. válasza Speed® (#49043) üzenetére


F.B.I.
veterán

Annyi beleszólásom volt, hogy itt kérdezhettem....16 évesnek, már akarata van. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49046) profi válasza Seep (#49015) üzenetére


profi
aktív tag

Nekem speciel befelé fúj a venti az SG13-nál és a legolcsóbb vízhűtést vettem hozzá. Semmi problémám nincs vele, pedig reggeltől estig használja a gyerek (igaz nem hardcore gamer és nem is egy erőmű vga van benne).

F.B.I.: nézd meg az adatlapomon lévő konfigot! Teljesen jók a hőfokok.

(#48990) &rew: Köszi az infót :R Ezek szerint a szokásos ajánlással használod.

[ Szerkesztve ]

(#49047) hegegabi80 válasza F.B.I. (#49045) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem is való a gyereknek az itx. Az az apák való csak. :DD ;]
Itx helyet atx, hmm....

(#49048) F.B.I. válasza hegegabi80 (#49047) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én akartam meglepetést a kis géppel de úgy látszik, ez a generáció nem értékeli. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49049) adammeyer


adammeyer
csendes tag

Én most egy ilyen kínai csoda házba fektettem bele aliexpressről:
https://imgur.com/a/jC2CY6m

Összességében nem biztos hogy annyira megérte, mert sikeresen megadóztatták. A vám alól kicsúsztam 1 usd híján. 190 USD-be jött ki (adóval mindennel), járt hozzá riser, 2 ócska rgb fan, 1 pár fém és 1 pár akril oldallap. Pozitív, hogy 12 nap alatt kihozták ("Aliexpress premium shipping", valójában DHL Express). Mérete: 140 x 300 x 320. Ez az AIO változat, létezik egy 4 centivel alacsonyabb verzió is.

(#49050) AxBattler válasza F.B.I. (#49042) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem. Nekem viszont most nézegetve egyre jobban bejön a PS15... kár, hogy már itt van mellettem egy GD05... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.