Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

(#25702) HookR


HookR
addikt

Spire PowerCube 712 hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25703) flashpointer válasza HookR (#25702) üzenetére


flashpointer
őstag

24 euró, :D
Kezdenek egész érdekesek lenni, ez pl matx /mini atx de nincs is még egy ilyen ház ennyire rövid mérettel toronyban
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25704) burny válasza flashpointer (#25703) üzenetére


burny
aktív tag

Ez meg olyan szíp mint egy új traktor! :D

(#25705) flashpointer válasza burny (#25704) üzenetére


flashpointer
őstag

Sőt van ott még az a másik egyedi elrendezésű is:

A mostani sfx tápomba szerelmes lettem annyira nincs (semennyi) hangja, sőt a nemrég linkeltek is modulárisak, 90+ úgyhogy mostmár azoknak sem lesz, végre lehet zúgás nélküli gépet sfx táppal, jó lesz ez az év itx szmepontból érzem :)

(#25706) AxBattler válasza flashpointer (#25703) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm, ez tetszik!

Kár a 0,4mm-es lemezvastagságért, így alig nyom 2 kg-ot, és kb. a karton jobban tarthat, amibe becsomagolják. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25707) radi8tor válasza flashpointer (#25705) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még a végén én is építek valamit. :)

⭐ Stella

(#25708) shteer válasza flashpointer (#25705) üzenetére


shteer
titán

idle lehet halk már most is - terhelés alatt meg.. nem érdekel :)

..szerintem jónak tűnik

(#25709) vlevi válasza Nirvanus (#25701) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem az 502-es jobban teccik, mert van usb elol.
Ebbe belefer egy slim dvd, 3.5-os hdd es meg egy ssd egyszerre?
Egy intel 1150-es lapot raknek bele, valami g-s procival. Nem kell erogep, csak otthoni netezos, filmezos, nem jatszos gep lenne.

(#25710) AxBattler


AxBattler
félisten

Variáció Chieftec BT-04B-U3-re, amit azonnal rendelnék, de sajna csak távol-keleten elérhető...

GTR SD281

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25711) burny válasza flashpointer (#25705) üzenetére


burny
aktív tag

Ezt én is néztem, elég érdekesnek tünt elsőre, de:
- táp belülről szívja a levegőt lefelé fújja ki a meleg levegőt? Fektetve van akkor nem nagyon gáz, de ha állítva...
-alaplap felett lévő lap annak mi a célja? légmozgást, cpu hűtő magassát borzalmasan gátolja.

(#25712) AxBattler válasza AxBattler (#25710) üzenetére


AxBattler
félisten

Elírtam: GTR SD28i... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25713) flashpointer válasza burny (#25711) üzenetére


flashpointer
őstag

Lehet csak rosszul tették bele, mivel az eleje a műanyag burkolat lyukacsos szerintem arrafelé is állhatna a beszívó venti, habár a táp mögé nem látni hogy lyukacsos a lemez ami a kettő között van vagy nem,
Biztosan lefelé fújja, a ház aljáról készült képen látszik direkt van neki kivágás.
A cpu feletti rész meg lehet az odd tartó elölre ,+mintha egy 3,5 méretű hdd pont passzolna oda hátra.
Hátha egy jobb minőségű gyártó lemásolja őket :D

(#25714) CO2


CO2
csendes tag

Üdv!

Akinek van tapasztalata evvel a házzal http://www.coolermaster.com/case/mini-itx/elite-120-advanced/
légyszi írja meg hogy 1 ilyen régi típusu táp passzol-e hozzá?

Köszönöm.

(#25715) radi8tor válasza CO2 (#25714) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem igen:

De azért mérd meg nem-e hosszabb 18cm-nél.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25716) CO2 válasza radi8tor (#25715) üzenetére


CO2
csendes tag

Jó lenne :)
Nem fogalmaztam világosan..elnézést, én a hátsó tartókeretre gondoltam amit a tápra kell csavarozni.
Itt 1 videó https://www.youtube.com/watch?v=BFLiTAvYMg0
5percnél kezdődik a lényeg számomra.

[ Szerkesztve ]

(#25717) DR|FTK|NG válasza CO2 (#25714) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szerintem a minőségével lesznek gondok. :(

(#25718) radi8tor válasza CO2 (#25716) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a táp is ATX szabvány meg a tied is. :K

⭐ Stella

(#25719) HookR válasza CO2 (#25714) üzenetére


HookR
addikt

Rögzítőfuratok szempontjából passzol, ám az már koránt sem mindegy, hogy milyen régi a táp, azaz mit tud pontosan és mit szeretnél róla meghajtani.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25720) Goose-T válasza CO2 (#25714) üzenetére


Goose-T
veterán

Ránézésre nekem nem úgy tűnik, hogy ATX12V 2.x kompatibilis lenne, ami azért nem árt, ha mondjuk öt évesnél újabb alaplapot szeretnél róla üzemeltetni. Sőt, utoljára én a kilencvenes években láttam ilyen tápot, amin külön 230V-os aljzat volt beépítve a monitornak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25721) shteer válasza Goose-T (#25720) üzenetére


shteer
titán

Remelhetoleg csak csak a hatlapjat akarja lebontani rola :)

..szerintem jónak tűnik

(#25722) Goose-T válasza shteer (#25721) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja tényleg! Bár szerintem még az sem biztos, hogy ez ATX szabványú táp. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25723) CO2 válasza Goose-T (#25720) üzenetére


CO2
csendes tag

Nem konkrétan ez a táp amiről szó van.De valóban régi darab GEMBIRD "márkájú"(és külön monitorcsatlakozós még) 2009 óta teszi a dolgát (akkor vettem újonnan) 1 MSI mATX-es alaplappal, amd x2 4000+, dvdiro, 2 db sata vinyóval dolgozik azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#25724) Polllen válasza CO2 (#25723) üzenetére


Polllen
nagyúr

Táp topikban biztosan különösen ajánlott plecsnit kapna a Taigetos-ra. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25725) CO2 válasza Polllen (#25724) üzenetére


CO2
csendes tag

Hát igaz nem több tízezres csoda de stabil,majd ha én is nagyúr leszek veszek :))

(#25726) shteer válasza CO2 (#25725) üzenetére


shteer
titán

Nagyúr rang alatt nem adnak normális tápot? Anno erről nem tudtam.

..szerintem jónak tűnik

(#25727) CO2 válasza HookR (#25719) üzenetére


CO2
csendes tag

A kérdésre válaszolva ASRock ITX-es alaplap, 4GB ram, AMD 5150 cpu csak ennyi lesz a gépben :)

(#25728) CO2 válasza shteer (#25726) üzenetére


CO2
csendes tag

Nem vitázni jöttem érdeklődni,tanácsot kérni!!
Írtam nálam stabilan működik mind a mai napig.Lehet én is a Taigetoszra való vagyok,vagy másik fórumba. :K

(#25729) flashpointer válasza CO2 (#25727) üzenetére


flashpointer
őstag

áú

(#25730) DR|FTK|NG válasza CO2 (#25727) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Elvileg elbírná, de a gépet gyorsan kinyiffantaná.

Sajnálom szegény Kabini APU-t. :O :DDD

(#25731) HookR


HookR
addikt

Nox Lanbx - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25732) Mercutio_ válasza CO2 (#25728) üzenetére


Mercutio_
félisten

A taigetos pozitív és a normális (10k alatt is van) táp között az a fő difi, hogy ha elszall, akkor előbbi visz magával mindent, utóbbi meg általában megovja az utána kötött dolgokat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25733) Patice válasza HookR (#25731) üzenetére


Patice
nagyúr

Táskarádió + szerszámos táska hibrid. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25734) Pista0001 válasza HookR (#25731) üzenetére


Pista0001
addikt

Az elektrik csárdásos ugri-bugri kopasz törpe már LAN-party hazat is gyárt?? :D

(#25735) shteer válasza CO2 (#25728) üzenetére


shteer
titán

Teged senki sem minositett csak a veszelyes hulladekot.

..szerintem jónak tűnik

(#25736) #16939776 válasza CO2 (#25723) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha ragaszkodsz ehhez a táphoz legalább egy szakival nézesd át, tényleg kár lenne ha emiatt menne tönkre a géped, az "eddig semmi baja nem volt"-ot sokat hallottam már, szervizesként is dolgozom :DD
Amúgy ilyen kicsi terhelés (40-50W) mellet, rettentően rossz ezeknek a tápoknak a hatásfokuk. 60-70%

(#25737) AxBattler válasza CO2 (#25714) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem ne kockáztass. 10k alatt kapsz megbízható tápot, akár a hardverapróról is. A táp az, amivel nem jó eljátszani a x@rrágást.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25738) maláj válasza HookR (#25702) üzenetére


maláj
őstag

ez olyan mint a CM110 vagy melyik :U

(#25739) Ombre85


Ombre85
tag

Ha már így szóba került a tápok megbízhatósága, egy ideje motoszkál bennem a kérdés, hogy a PicoPSU ilyen szempontból mennyire szerencsés választás. Tudtommal azon semmilyen védelem nincs a normál kockákkal szemben, és a hozzá kapcsolt AC-DC adapter sem szűr semmit, így különösképp a feszültség ingadozásokat, tüskéket sem. Nem hal meg rajta hamarabb a vinyó?

(#25740) #16939776 válasza Ombre85 (#25739) üzenetére


#16939776
törölt tag

160xt-ben alul-és túlfesz védelem van a 12V-os bemeneten, 10,5 és 13,5V alatt/fölött letilt. (kipróbáltam)
3,3 és 5V -os kimeneten van túlterhelés védelem a manual szerint.
Egy DELTA ADP-150BB szintű AC-DC-vel párosítva nem aggódnék hogy kárt tenne bármiben is egy kis feszültség ingadozás/tüske.

Villámcsapás?!: az ellen nem véd :N

[ Szerkesztve ]

(#25741) zed1983


zed1983
őstag

Pico psu 160xt-t honnan érdemes rendelni?
Egyet szeretnék rendelni, esetleg más valaki?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25742) zed1983


zed1983
őstag

Sajnos lejárt a szerk idő

Illetve Dell DA-2-t az ebayről melyiket érdemes esetleg rendelni a sok százból?
2k-tól 8k-ig terjedő árban vannak!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25743) AxBattler


AxBattler
félisten

Látott már valaki itthon webshop-ban Chieftec SFX-450BS tápot?
Mert én csak 350-esből találtam, de annak kevés a csatlakozója...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25744) shteer válasza AxBattler (#25743) üzenetére


shteer
titán

nem sajna. kerestem múlt 7en is. még német ebayen sincs.

alternate.de-n is csak a 350BS meg az 500GD-C 80€-ért

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25745) HookR válasza Ombre85 (#25739) üzenetére


HookR
addikt

Ha ez jelent valamit, az enyém most március/április körül lesz 2 éves és ez idő alatt kvázi non-stop ment. Egy HDD-m sem halálozott el, bár az eleinte használt 2db régebbit időközben felváltotta 1db nagyobb tárhelyet és csendesebb működést nyújtó újabb példány.

(#25741) zed1983: "Pico psu 160xt-t honnan érdemes rendelni?"
Hacsak nem tudod szállítással, magyar sarcokkal együtt számottevően olcsóbban kihozni, akkor szerintem vedd itthonról, hazai garanciával.

"Illetve Dell DA-2-t az ebayről melyiket érdemes esetleg rendelni a sok százból?"
Szerintem elég nagy a választék ahhoz, hogy találj jó áron olyat, ami új állapotú. Ettől függetlenül passz.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25746) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Volt már valakinek tapasztalata ezzel a kuckóval? :) InWin BQ 656, nekem volt már BP 671-em, szerettem is nagyon, de ez kisebb, olyan egyemmeg kategória. :B

[iTX-or-GtfO!]

(#25747) AxBattler válasza shteer (#25744) üzenetére


AxBattler
félisten

Kár, akkor inkább kivárok.
A BeQuiet cuccaiban valahogy nem bízok, a többi gyártó meg elég drága....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25748) mrbig25 válasza AxBattler (#25747) üzenetére


mrbig25
őstag

"A BeQuiet cuccaiban valahogy nem bízok..."
Nagy vonalakban; BeQuiet SFX = FSP SFX
Az FSP300-60GHS óta toldozzák-foltozzák ezt a "platformot", így járnak most 80plus gold-nál. Szóval megbízhatsz benne. Ugyanez az FSP alap van a Silverstone SFX cuccaiban is (kivéve a moduláris 450-es és 600-as Silverstone SFX-et).

...

(#25749) shteer válasza mrbig25 (#25748) üzenetére


shteer
titán

és kivéve az érkező 500-as modulárist

AxBattler: én az DG-C-re pályázok :)

..szerintem jónak tűnik

(#25750) #22145024


#22145024
törölt tag

Urak,
Akinek van ASROCK Q1900TM-ITX deszkája, megmérné, hogy milyen magas a legmagasabb alkatrész rajta a PCB-hez képest? Gondolom a hűtőborda áll ki a legjobban. Csak kevés infót találtam erről, amit mégis, az hülyeségnek tűnik (6cm) egy thin-ITX-hez

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.