Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) user137 válasza kazan23 (#4000) üzenetére


user137
őstag

a sima 3.5"-es helyek alján szokott lenni csavarhely a 2.5"-es vinyóknak.

(#4002) user137 válasza Iginotus (#3999) üzenetére


user137
őstag

zotac itthon felejtős. osztrákiából kellene rendelni, de ilyen euró árakkal csak akkor, ha épp van fölös euród :)

(#4003) marcias válasza user137 (#3994) üzenetére


marcias
őstag

Engem személy szerint irritál a Mac, pedig használtam DTP-re, de köszi, inkább PC. Ez a sok mag / sok memória meg attól függ, mekkora állományokkal dolgozik. Ha nem óriásplakátokkal vagy sokszáz megapixeles fotókkal, akkor egy átlag X2-es gép 2-3GB memóriával bőven elég szvsz.

Steam: marcias88

(#4004) Osibaa válasza kazan23 (#4000) üzenetére


Osibaa
senior tag

2,5" HDD-hez van beépítő keret; szimpla, dupla, zárt ház is: [link]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#4005) Iginotus válasza user137 (#4002) üzenetére


Iginotus
őstag

Hát igen találtam is 120 euró :)

Plug and Pray... :)

(#4006) kazan23 válasza Osibaa (#4004) üzenetére


kazan23
aktív tag

Osibaa, User137!
Köszönöm, igazából a gyári infót nem bírtam/bírom értelmezni:
Drive Bays
5.25" external for CD/DVD-ROM: 1
5.25" internal: 0
3.5" external for FDD/Card reader: 1
3.5" internal for H.D.D: 1

(#4007) kazan23 válasza user137 (#4001) üzenetére


kazan23
aktív tag

...csavarhely a 2.5"-es vinyóknak.
csak én nem látom?

:(

(#4008) #25954560 válasza kazan23 (#4007) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem, tenyleg nincs. Osi beepitokerete lehet neked megoldas v furkalsz a 3.5"-es hely aljara, ahol tenyleg szokott egyebkent lenni. sot, asszem 3.5"-es helyre befer ketto is keresztben.

(#4009) kazan23 válasza #25954560 (#4008) üzenetére


kazan23
aktív tag

Papírforma szerint alakult megint.
Amire eldöntöttem, hogy MX-31... megnéztem youtube-on néhány kapcsolódó videót. Mindben felgyújtják, vagy szétverik kalapáccsal a 300W-s Codegen tápot. Hab a tortán ez a teszt. Jól lehúzzák szerencsétlen házat. :U
Revo/eeebox kategóriától indultam a monitorra hátizsákként, picoPSU egyelőre abszurd költség, itt bénázok már az ITX házakkal... a végére még micro-ATX lesz? :F

(hihetetlen, hogy milyen branding-anomália van. Többen is árulják sajátjukként ugyanazt a házat... jó esetben más előlappal (TT element Q)...hehe, vagy minden piacon más névvel: Codegen=SuperPower=xyz?) :P

(#4010) #25954560 válasza kazan23 (#4009) üzenetére


#25954560
törölt tag

mATX? feladod az elveidet? :DDD vegulis bovitokartya nelkul egy coolermaster elite 100 jo lehet, csak ugyesen kell bele procihutest valasztani es halkitani kell a tapot is.
nekem viszont a mod-hoz gyakorlatilag egy tetszoleges mitx haz _belseje_ kene otletnek. olyasmi, mint a powercube-e.

(#4011) kazan23 válasza #25954560 (#4010) üzenetére


kazan23
aktív tag

;) 15,5e a CM100, +9,5e egy táp
és még tűnődhetek a procihűtőn, hogy a 70mm-be mit paszírozok rá az i3-ra.
A formátum (262*318) sem a legszerencsésebb nekem most.
180*180*30 lenne a kedvenc, 192*210*69 nem túl akciós a picoPSU miatt.
Lian Li-vel megint a 30-at nyaldosom alulról.
Ennyiért meg már szinte egy működő robbanómotort kapok egy húsz éves kocsiba... oké, többet fogyaszt, meg hangosabb is :DD
Az elveim közt szerepelne az is, hogy a ház+táp bőven 10e alatt maradjon.
Érezvén, hogy nem lesz elég... szorongva kicsaptam még egy elvi tízest az asztalra, de most sem látom a megoldást. Modecom/CFI/CM/Antec/Chieftec/MX-31/TT Q/POV/Lian Li :F

(#4012) #25954560 válasza kazan23 (#4011) üzenetére


#25954560
törölt tag

a cm100-ban van tap. csak ventit kell benne cserelni

(#4013) marcias válasza kazan23 (#4011) üzenetére


marcias
őstag

10k-d van ITX ház+tápra? :DDD Vicces vagy. Én annak örülnék, ha 20-ból kijönne. :)

Steam: marcias88

(#4014) kazan23 válasza marcias (#4013) üzenetére


kazan23
aktív tag

Félreértesz ;)
Nem 10k-m van rá, de jogosan érzem badarságnak 200k-t elnyomni tápra és házra ugyanúgy, mint 20k-t. 15 éve vettem egy P I.-et 32MB Rammmal(!), 580k volt. 2 megás tsenget raktam bele, csak azért, mert bővíthető(!) :DD volt 4 megára. Na, az vitte az 1024*768-at 75Hz-en, vágod? Eszement majomságnak tartom múlandó dolgokra a rongyrázást, persze ez félig-meddig "pássijó", tehát szemet húnyhatunk... félig-meddig. De ebben ez esetben a célom, hogy építsek egy használható, atom< minipc-t ÉSSZERŰEN (nem feltétlen htpc-t, mellesleg a végére az IS lesz), azaz egy "value" végeredményt keresek, amiben - legnagyobb bánatomra - nem marad hely egy M350-nek PicoPSU-val 110$-ért, vagy 45e Ft-ért. Egy sima ATX házért túlzás az 5k is, illetven modjuk úgy, hogy tisztes hasznot tartalmaz :B. Ehhez képest kalandozunk 20-25-30k-nál ÉS(!) nem kompromisszum mentes a kínálat. 1-2 év, hidd el és változni fog. Pár éve már úgy hittem, eljött a "mi időnk", de nem. Évente belekukkantok, hogy hol tart és hagyom, hadd dolgozzon még az idő rajta. Mostanra nagyon ígéretesnek tűnt, elsőre. Másodikra, meg látod, mi van :D Csak kisütök valamit a végére és azért vagyok itt, hogy megosszuk egymással, hogy mi mikor ég oda!

ui: itt van egy core2duo codegen doboz mellettem 400w táppal, talán 4 éve megy 24/7-ben, kis mocskos rohadt kodgenya és nem zúg, nem megy tönkre, nem is igazán fogyaszt... na ez az ami nyugtalanít! :DDD

(#4015) zodo válasza kazan23 (#4014) üzenetére


zodo
nagyúr

Miért nem "hegesztesz" magadnak egy házat?
Ha jól követtem az eseményeket, elvárásokat akkor úgy sem lesz a szemed előtt a monitor háta mögötti elhelyezéssel.
Így ,akár spórolhatnál egy keveset.

Más:

Egyre jobban gondolkodom ezen a házon, ami a megjelenésekor (többnyire) igencsak röhej tárgya volt.
Persze, nagyobb monitorral. :)

[ Szerkesztve ]

(#4016) kazan23 válasza zodo (#4015) üzenetére


kazan23
aktív tag

Nincs trafóm... pfc-és kell hozzá? :DD

Komolyra fordítva a szót, megfordult a fejemben... lenne űr amit betöltsön.
Túl nagyot nem spórolnék addigra, mire gyártásérett lenne.
Kici, olcó, jó, szellős, alu móka, jó volna... de nem tudok versenyezni a távolkeleti reálbérekkel.
(na, jó nem olcó, csak olcóbb lenne)

(#4017) kazan23 válasza zodo (#4015) üzenetére


kazan23
aktív tag

miért ment 2x, pedig 1X nyomtam!

[ Szerkesztve ]

(#4018) Osibaa válasza kazan23 (#4016) üzenetére


Osibaa
senior tag

A TV hátuljára szereléshez nem kell semmi extra, akár egy fa lapra is fel lehet fúrni 4-4 lyukat az alaplapnak, a merevlemeznek és a VESA rögzítő csavaroknak és még 2-t a panel tápnak, ennyi :)

Ezt azóta tudom, mióta toldy belinkelte ezt: [link] esküszöm tetszik :DDD

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#4019) kazan23 válasza Osibaa (#4018) üzenetére


kazan23
aktív tag

Na, végre egy rokon lélek! :))
Igaz, nem ennyire minimal, de ha egy perforált alulemezt (talán jobban elvezet egy kis hőt) feldobok a monitor hátára, akkor már csak az alaplapot kell rátennem, meg valahogy egy 2,5"-os hdd-t/ssd-t, esetleg CF-adaptert.
Sajnos a picoPSU-t így sem kerülném el és a trióból csak a 40$-os házat hagyhatnám el.
Azért tényleg tetszik!

(#4020) toldy


toldy
őstag

Itt egy kis szösszenet az Asus M4A88T-I Deluxe lapról.

kazan23: És esetleg egy ilyen 120w paneltáp az alulapra? Intelt és amdt is bír igp-vel és mégse 30e.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#4021) Jockero válasza toldy (#4020) üzenetére


Jockero
csendes tag

Sziasztok,
Olvastam a tesztet, és én is vaciláltam, hogy mini-itx platformon mit válasszak. Most határozottan állíthatom, hogy a GA-h55n-usb3 alaplap lesz a nyerő számomra. Van tuningpotenciál benne, ha kellene, valamint nagyon kellemes ára van: 28-ért már itthon is vehető. Core i5 661-el benne elég ütős kis gép lesz (Főleg, ha 4Ghz felé fel van húzva). Egyedüli hibája az intelnek, legalábbis engem nagyon bánt, hogy négymagos prociban nincs olyan, amibe bele lenne integrálva a vga. Mivel én nem játszok a géppel, és köt a 150w-os táp, így le kell mondanom a négy magról sajna. De talán a jövőben kidob egy ilyen procit is az intel. Üdv mindenkinek.

Ember az embertelenségben

(#4022) batman.


batman.
senior tag

Hi!
Zotac GeForce 9300-ITX WiFi tulajt keresek.
Kéne nekem egy fénykép ugyanebben az állapotban. (kép lent)
Ha cd-ről bootolsz, van időd lefényképezni.
Tegnap este kikapcsoltam, ma be.
Verifying dmi pool data után megáll.
Az IRQ kiosztásnál valami gyanús, szerintem nem így kéne kinéznie.
Köszi előre is.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#4023) toldy válasza batman. (#4022) üzenetére


toldy
őstag

Szia,
Lőtem egy képet, remélem jó lesz. Ramokat ki majd vissza, illetve cmos clear ( jumper) volt már?

szerk,a Verifying dmi pool data nekem is ott van, csak gyorsabban fényképeztem mint megjelent.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#4024) batman. válasza toldy (#4023) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Jó lesz, köszönöm szépen a gyors segítséget! :R
Mindjárt átgondolom, miért lehet különbség.
Cmos clear megvolt, ramokat még nem bántottam, eddig a hdd, dvd környékén keresgéltem, most tesztelem a tápot (oxidálódott érintkezőt keresek), de mindjárt jönnek a ramok és a cpu.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#4025) toldy válasza batman. (#4024) üzenetére


toldy
őstag

Nálam volt olyan hogy ha beraktam a ramokat és utána dugtam be a tápot akkor nem indult, de fordítva pöcre ment. Bár nem írtad hogy volt e szétszedve, csak gondoltam megosztom veled.

Az élet nem habostorta.

(#4026) batman. válasza toldy (#4025) üzenetére


batman.
senior tag

Nem volt szétszedve. De azért kiszedtem a ramokat. Még mindig ugyan ott fagy. Köszi, hogy megosztottad, bármilyen ötletet szívesen fogadok! :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#4027) kazan23 válasza batman. (#4026) üzenetére


kazan23
aktív tag

Minap volt egy gép a kezeim között, ott a dvd volt egy tápon a (rendszer) hdd-vel, folyton fagyott, vagy lassan bootolt. Külön tápra tettem, azóta OK.
Mondjuk SATA volt minden és valami Gigabyte ATX lapon.

Egy próbát megér, hogy kilövöd a dvd-t is!

[ Szerkesztve ]

(#4028) kazan23 válasza toldy (#4020) üzenetére


kazan23
aktív tag

toldy: nem kevés az a 4A a 12V-n?
Most komolyan, van valakinek IRL tapasztalata i3/i5+102/120/150/160W paneltáp téren?
Kicsit nyugtalanít a 4A x 12V = 48W a 73W TDP-re (+lap+hdd+ram...) :F
Ezzel biztosan elszaladna már:picoPSU-160-XT

Lehet, hogy csak én izgulom túl a bulit innen az asztal mögül :B

(#4029) toldy válasza kazan23 (#4028) üzenetére


toldy
őstag

Utána számoltam és igazad van. :R

Ha el is fut az i3-i5 de az már határon lenne a 12v ág. 160w a maga 8a ( peak 15 ) már kényelmesen kiszolgálná. Szerintem még a 120w pico is elég lenne a 7a ( peak 10a). De valóban jogos, igazad van.

Az élet nem habostorta.

(#4030) kazan23


kazan23
aktív tag

Valaki cáfoljon meg abban, hogy a core i3 gyári hűtő (61mm) nem fér be az M350-be!
Egyelőre minden jel arra mutat, hogy nem fér be
így viszont egy low profile propeller még nyom az áron :(

(#4031) batman. válasza kazan23 (#4027) üzenetére


batman.
senior tag

Gondoltam rá, :K de kipróbáltam már egy normál 500 –as atx táppal is, kicseréltem a sata kábeleket is. Csak a procit nem bántottam még. Holnap kiszerelem, adok neki még egy esélyt az asztalon, ha nem indul, megy gariba. (miután az összes többi alkatrészt kizártam) :W

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#4032) toldy válasza kazan23 (#4030) üzenetére


toldy
őstag

Az unbox videót elnézve az i3-530 gyári hűtője olyasmi mint a c2q hűtők, azok viszont beférnek.

Az élet nem habostorta.

(#4033) HookR válasza kazan23 (#4028) üzenetére


HookR
addikt

user137 azt írja (#3991), neki megy róla az I5-650. Nem tudom, talán:
- Az alaplapja nem elsősorban a 12V-os ágról látja el szuflával a processzort.
- Ő maga feszelte alul azt.
- Az ATX12V tápcsati közvetlen az AC-DC adapterről (de legalábbis nem a paneltápról) van táplálva.
- Tévesek a feltüntetett adatok. (Erre nem érdemes alapozni :) )
- Netalántán a névleges terhelés felett üzemel és egyelőre még bírja a gyűrődést. Ki tudja meddig.

De a legvalószínűbb, hogy:
- Nem tudom :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#4034) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Egy NAS építésen gondolkodom, mITX jónak tűnik. Ki lehet hozni egy alaplap+Atom proci+3 hdd+12cm halk venti összeállítást 15-20W-os max fogyasztással? Néztem az Atom procik közül több is van szép alacsony fogyasztással (2-5W), de maga az alaplap mennyit eszik? És erre kell még VGA is, ha nas lesz? Azt úgyis csak ssh-n, vagy web-es felületen akarom elérni...

Köszi!

(#4035) Osibaa válasza schferenc77 (#4034) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Az alaplap, proci és RAM maga fogyaszt kb 20W-ot, ehhez jönnek még a merevlemezek. Alaplapnak a Gigabyte GA-D510UD-t javasolom, ezen van 4 SATA port, a többi Intel chipsetes lapon csak 2 db van. (Az ION-on van még 3-4 db, de az felesleges Neked és még többet fogyaszt.) Integrált VGA van mindegyik Atomos lapon.

Házat néztél ki?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#4036) schferenc77 válasza Osibaa (#4035) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Ház nem kell, mert én építek egyet fából, lényeg a jó szellőzés, úgyis a szekrény tetején lesz. hdd-k már megvannak (a régi gépből 3db 500-as), csak proci és alaplapban gondolkodom. Ja meg ram-ban...

Btw, az alaplap és ram ilyen sokat eszik? A CPU 2-2,4W-ot eszik, van a táp vesztesége, és a maradék az minda ram, alaplap meg integrált VGA?

(#4037) Osibaa válasza schferenc77 (#4036) üzenetére


Osibaa
senior tag

Kevered az asztali és netbook procikat.

A régi kétmagos Atom 330 fogyasztott 8W-ot és még külön volt az IGP a chipsetben. Az új Atom D510 13W-ot fogyaszt, ez tartalmazza az IGP-t, de emellett is van déli híd, plusz a RAM. Ha egymagosat veszel, az 3-4W-tal kevesebb.

A netbookokban lévő egymagos Atomok esznek 2,5W körül, de asztali alaplapon ezek ritkán vannak (pl. GSEJT) és ennyi SATA portot sem támogatnak. Bővítő kártyával persze tudod növelni a számukat, de akkor a fogyasztásban is ugyanott vagy.

Mod: és az asztali Atomokban nincs EIST sem, szal a gyakorlatban sem vesz vissza a proci a fogyasztásából

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#4038) Razermazer


Razermazer
őstag

Hát egyenlőre eddig jutottam, embörök :D . Kártyán nem röhög egy ati1600pro kiváló passzív kártya míg meg nem érkezik az msi. Bár a jövőbeni tervek alapján, mivel levizezem az egészet :U az msi-re nincsen egyenlőre vizesblokk, legalábbis a hawkra, ha valaki tud az dobjon már meg egy priváttal, én eddig nem találtam. [link] [link]. Egy gond van csak a kártyával, hogy rossz oldalon van a hőcserélője, így egy normál 3,5-s vinyó nem fér el a házban, vettem egy laptop vinyót, még kevesebb zaj, még kevesebb fogyasztás. A jövőre nézve ez lesz a terv, már gyűjtöm hozzá a lét, meg az alkatrészeket szépen. ezt megláttam, és mondom ez nekem kell, így ahogy van, persze saját szájíz szerint, itt ott másképp. Szívesen veszek ötleteket milyen színű legyen a ház, maradjunk a feketénél szinterezve lesz, hogy tartós legyen nem fújva a táp is :DDD . A kábelezés nem feltétlen lesz narancs, bár valami elütő szín kell a feketétől. Esetleg ugye fekete fehér az is ütős. A csövezés legyen valamilyen színű vagy víztiszta legyen? Ilyen kissé rózsaszínes a folyadékom, nem mutatna az sem rosszul.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#4039) schferenc77 válasza Osibaa (#4037) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Aha, kezd derengeni. Szóval, ha fogyasztásra gyúrok, akkor netbook alaplap és proci, de ekkor nincs elég sata-m, meg nem is veszi lejjebb a fogasztást, ha nincs terhelve (mondjuk 2,4W-ból már elég nehéz spórólni..)

(#4040) Jockero


Jockero
csendes tag

Sziasztok,
Találtam az építendő hangtalanra tervezett itx-s pc-mbe passzív procihűtőt. Nem lehet kapni nálunk, azért írok, ha kell valakinek, szóljon, ha többet rendelek, a postaköltség megoszlik. Itt a kis aranyos: Dynatron K618, ára 28 dollár.

Ember az embertelenségben

(#4041) Osibaa válasza schferenc77 (#4039) üzenetére


Osibaa
senior tag

Tudtommal itthon egy ilyen alaplapot árulnak, a GSEJT-et, a többi mind asztali Atom procis és többet fogyaszt. A teljes konfig fogyasztását viszont nem ez fogja meghatározni, RAM, hűtő, HDD mindenképp kell, szal Te döntsd el Neked melyik a fontosabb, GSEJT 10W-tal kisebb fogyasztással, vagy mondjuk az említett Gigabyte lap több SATA-val.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#4042) Alex123 válasza kazan23 (#4000) üzenetére


Alex123
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#4043) szponzor


szponzor
senior tag

Belevágtam egy ITX konfig építésébe. A ház ( ezüst Lian Li PC-Q07 ) már úton van felém.
Alaplapnak egy Gigabyte H55N-USB3-at néztem ki, procinak egy Core i5 661-est, vinyónak meg valószínűleg valamelyik green Samsung-ot.
Amiben nem vagyok biztos, hogy milyen RAM-ot kellene vennem, meg a táp. A kis hely miatt a be quiet 300 W-os SFX-ét néztem ki, talán így növelve a processzorhűtőnek szánt helyet.
Valakinek van tapasztalata erről a tápról/házról/lapról?

(#4044) #25954560 válasza toldy (#3997) üzenetére


#25954560
törölt tag

(sohaj). azt hiszem megrendelem a zafirt. wifi nelkul tulelem vagy behergelek a hazba egy usb-set. igazibol a memoria-foglalatok miatt dontottem igy. talan karacsonyig elkeszul a gep :)

(#4045) toldy válasza #25954560 (#4044) üzenetére


toldy
őstag

Nem muszály USB-s wifit venni. Ahhoz hasonló árban van pl ilyen és ezt betudod rakni a gépbe.

szponzor Lap az van már pár darab a topikban és azt mondják nagyon jó, személyes tapasztalatom nincs ugyan de ltalanba ( beszámolók és tesztek alapján) én azt mondom hogy jó lap.
A ház sokak szerint nem a legjobb választás, általában a szellőzésre panaszkodnak. Szerintem viszont ( ahogy te is szeretnéd) SFX vagy pico tápot használva már nagyon jó kis háznak feltételezem, így van hely normális szellőzést kiépíteni.
Régebben lekartam cserélni az FSP tápomat egy olyan bequiet-re ( csak a 350wra) de végül nem tettem mert kiderült nincs rá szükségem. Akkori kutakodásom eredménye az jó egy teljesen átlagos táp ( van akinek hangos van akinek nem stb) csak sfx méretben.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#4046) #25954560 válasza toldy (#4045) üzenetére


#25954560
törölt tag

igaz. ugyis eleg lapos lesz a gep hozza h mast ne tudjak a pcie-be tenni. koszi, ez jo otlet. mar csak a procit kell eldontenem. azt hiszem egy 605e-nek orulnek a legjobban, de lehet h az otthoni 250-es megy bele alulfeszelve.

(#4047) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

asus m4a88t-i deluxe teszt

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#4048) fkenny


fkenny
senior tag

Milliomosoknak ion2-es ASUS lap amiben integrálva van a vga .....az ára hát egy vicc :DD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#4049) kazan23


kazan23
aktív tag

:W
Na, itt az MX-31 + H55N-USB3 + Core i3-530 előttem.
Összeraktam. Világít elöl, de nem indul be!
NEM INDUL EL!
HELP! :O

Kisza25?

(#4050) fkenny válasza kazan23 (#4049) üzenetére


fkenny
senior tag

Kodegány táp? Egyáltalán nem indul vagy csak a ventik mennek, vagy csak a power led. Lehet zárlat van a házba...

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.