Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) HookR válasza #22145024 (#19996) üzenetére


HookR
addikt

Mini-ITX vagy sem, gyorsan meglestem, hogy Nvidia és AMD oldalon a legerősebb 1 GPU-s kártyákra (GTX Titan, GTX 780Ti, HD7970 és R9 290X) milyen nyákhossz jellemző és úgy látom mindegyikből létezik olyan, ami nem haladja meg a 280mm-et.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20002) Grave_444 válasza HookR (#19991) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hali!

Nagyjából követem a topikot, most van valami frankó ház, ami kb akkora mint az SG05 és tehető bele normális vga? Táp teljesen mindegy, előny a plexi stb, hűtésnek elég 1 12cm-es venti is.

Semmi konkrét tervem nincs csak kíváncsi vagyok, hátha találok valami jót. :)

(#20003) mrbig25 válasza Grave_444 (#20002) üzenetére


mrbig25
őstag

SG06 :DDD
Ekkora méretben szerintem még mindig ezek pakolhatóak meg a legjobban.
Vagy ugyanez pofára állítva FT-03 mini néven, jóval drágábban.

...

(#20004) #22145024 válasza #16939776 (#20000) üzenetére


#22145024
törölt tag

"(gondolom házat tervezel)"
Igen, de ez már nem tudom hanyadik. Az előzőek nem tetszettek többek közt a nehézkes gyártástechnológia okán, így mentek a hasonszőrüek mellé :B
3 slotosra tervezem, bár ekkor már csak pár mm marad a kártya és az oldalfal közt. Majd a perforáción át lélegzik- Jellemzően úgyis 2 slotos kártyákat tesz ITX-be a jónép, de vannak néhányan, akik preferálják a directCU-t, az meg (általában?) 3 slotos.

HookR:
Akkor ez a 280 eléggé általánosnak vehető manapság. Köszi neked is!

(#20005) Grave_444 válasza mrbig25 (#20003) üzenetére


Grave_444
nagyúr

:)) Például ez is jó lenne mondjuk SFX táppal és a ház alaplap magasságánál nem lenne sokkal nagyobb.
A procihűtő fele nézne a táp, viszont oldalról szívna. Mondjuk így nem lenne túl jó a plexi.
Mégsem, csak 1 slotos kártya tehető bele. :)

[ Szerkesztve ]

(#20006) #16939776 válasza #22145024 (#20004) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt ajánlanám állj rá egy fajta hűtésű(mókuskerekes/ventilátoros) VGA 100%-os kiszolgálására, mint csinálj egy univerzális házat, amiben egyik sem érzi jól magát teljesen. Mindkettő más-más (hűtés) elrendezésben ad optimális zajt, jó hőmérsékleteket.

(#20005) Grave444: Mégis milyen "normális" VGA-t akarsz belerakni itx házba??

[ Szerkesztve ]

(#20007) HookR válasza Grave_444 (#20002) üzenetére


HookR
addikt

10,8l körüli más gyártótól nem nagyon van, amibe komolyabb VGA is elfér. nCase M1 hivatott trónfosztásra, de az is nagyobb 2 literrel (Persze cserébe sokkal többre képes). A reális alternatívának ezeket mondanám, amikre inkább a 14-20l a jellemző:
- Antec ISK 600
- Cooler Master Elite 130
- Cubitek Mini Cube
- Fractal Design Node 304
- SG08-Lite (Ennek mondjuk nem tudom az árát. Lehet ez sem annyira reális alternatíva)

Vagy a fektetett:
- Silverstone RVZ01 (Vagy ML07 változata, ha valaha forgalomba kerül)

Ha meg nem annyira szempont a hosszú VGA, de pl. a plexi igen, akkor a Cooltek házikókat érdemes nézegetni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20008) HookR


HookR
addikt

MSI A88XI AC hivatalos oldal - [link]

- FM2+
- WiFi

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20009) Goose-T válasza HookR (#20008) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha nem csak egy HDMI kimenet lenne rajta, akkor nagyon tuti lenne. Így viszont csak átlagos. Jó, hogy van a VRM-en hűtés, mert az ASRock megint lehagyta, és nekem két FM2A75M-ITX lapom füstölt el a hiánya miatt. Ezek miatt eddig a Gigabyte a befutó nálam.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20010) llacee


llacee
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy ki forgalmaz még cooltek házakat.

Az itt említett cég nem igazán válaszol a levelemre.. :(

(#20011) #22145024 válasza #16939776 (#20006) üzenetére


#22145024
törölt tag

Áramlástechnikailag miért éri be kisebb távolsággal a mókuskerekes (gondolom ez a radial fan), mint a normál/axial ventillátor?
Az a helyzet, hogy egy 2 slotos kártyának max 1 slot+ pár mm helye lesz szívni, de ezt mindenképp ki szeretném egészíteni opcionális perforációval. E méretkorláton túl már nem mennék, mert akkor lötyögnének az alkatrészek a házikóban :D

(#20012) sb válasza shteer (#19993) üzenetére


sb
veterán

Zsír!

Bár egy otthoni használatút még megvárok belőle asszem. :)
Plussz árban is jöhetne a J1800 szintjén. :D

Azért egy 30k-s lapból már kijön egy Lap+Celeron is, ami ha csak HTPC/NAS-ként megy akkor +10W-ból megáll talán ehhez képest.

(#20013) shteer válasza sb (#20012) üzenetére


shteer
titán

jaja, jöhetne ilyen dual HDMI-s vagy DP + HDMI kimenetekkel, 4 sata + msata bővítéssel, PCI-e csatival

..szerintem jónak tűnik

(#20014) maláj válasza sb (#20012) üzenetére


maláj
őstag

én is :K
normális csatlakozókkal, nem soros + ilyenek ...

(#20016) Grave_444 válasza HookR (#20007) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezek közül egyikre se lenne érdemes váltanom, úgyhogy marad az SG05, azért kösz. :R

Duracellm... Nem low profil 2 slotos kártya.

(#20017) #16939776 válasza Grave_444 (#20016) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jó és a TDP? Hűtésmegoldás? Esetleg egy neked szimpatikus példány megnevezése? :) légyszi :))

(#20018) Grave_444 válasza #16939776 (#20017) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem értem minek kérdezel ilyeneket. Konkrétan a mostani 7850-emre gondoltam, olyan ház kéne, amibe belefér nem csak alaplap hosszúságú vga, mint pl ez. :U

[ Szerkesztve ]

(#20019) velizare válasza Grave_444 (#20018) üzenetére


velizare
nagyúr

pl. a cooler master haf 915f megeszik akár 30 centis vgakat is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20020) Grave_444 válasza velizare (#20019) üzenetére


Grave_444
nagyúr

De 3x akkora, mint a mostani házam. :)

(#20021) velizare válasza Grave_444 (#20020) üzenetére


velizare
nagyúr

ja kérem, valamit valamiért. :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20022) shteer válasza shteer (#20013) üzenetére


shteer
titán

A kulso tapos kriterium lemaradt. Anelkul kutyamegbszta..

..szerintem jónak tűnik

(#20023) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy Asrock M350 itx lap. Eddig egy 25 cm-es ventivel hűtöttem (zajterhelés miatt), de most váltanék valami okosabbra és kompaktabbra. A gyári kis venti idegesítő számomra.

Szerintetek egy ilyen ráoperálható?

Vízhűtés

Ha nem mit ajánlotok a csendes működés érdekében?

Köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#20024) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Hirtelen vezérelt meggondolatlansából, elméleti szinten, össze azeretnék hozni egy otthoni kis NAS, talán HTPC dobozt.

Az alapot a Giga J1800-asa adná 2 gb ram mellett, 1-2 HDD-vel megtűzdelve, ugye többet nem is eszik meg. Vmi legolcsóbb házba bele, aztán sarokba.
Viszont eddigi olvasataim szerint a kis fogyasztás, csak akkor fog megvalósúlni, ha kis paneltápot használok, de őszintén mondom, sokadik nekifutásra, sem tiszta, h ezek, h smint vannak.

Eleve hol kéne keresni ezeket vagy hogyan lehet, mondjuk nem paneltápos házba, biztonságosan rögzíteni?

Tudnátok segíteni egy konkrét táp kiválasztásában?

Let's begin, de gozaimasu!

(#20025) prmcsk válasza huliganboy (#20023) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem meg "túlspilázod" a dolgot. Mondhatnám, hogy: verébre lősz, ágyúval, minek ? A vízen is van venti és a lap hőteljesítménye sem indokolja a vizet.

Rengeteg más alternatív megoldást találhatsz itt is, vagy a brazos topikban, a minike kiváltására.

Például: Ellenállással, vagy potival oda csendesíted (ha kell), ahova akarod.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20026) rover45 válasza prmcsk (#20025) üzenetére


rover45
senior tag

az mi a ram helyén? :)

(#20027) fero02 válasza rover45 (#20026) üzenetére


fero02
veterán

Próbanyákra felfogatott venti.

(#20028) rover45 válasza fero02 (#20027) üzenetére


rover45
senior tag

és akkor a ramot pedig a második slotba teszi?

(#20029) fero02 válasza rover45 (#20028) üzenetére


fero02
veterán

Kizárásos alapon... :U

(#20030) #16939776 válasza Grave_444 (#20018) üzenetére


#16939776
törölt tag

Bocs ha zaklatásnak vetted :N

Ez 12,6L, ennél kisebbet csak saját igényeidhez, fix hardvercsomaghoz lehetne tervezni: Ncase M1

kemény 1,8L/16,7%-al nagyobb mint az SG 05 ;)

[ Szerkesztve ]

(#20031) Goose-T válasza _ak_ (#20024) üzenetére


Goose-T
veterán

Paneltápos házak, ezek közül is az 13xx számúak. Itthon is meg lehet kapni őket 10-15 rugóért. Nekem volt már LC-Power házam egy Brazos alapú konfiggal, semmi probléma nem volt vele. Olcsóbb egyben megvenni a házat a táppal, mint külön-külön.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20032) _ak_ válasza Goose-T (#20031) üzenetére


_ak_
addikt

Köszönöm a választ! Spórolás miatt gondoltam, hogy "nagyobb" atx házba raknám a lapot, csak ott macera a rögzítés és igazából az nem teljesen világos a képeket nézegetve, hogy a panel, hogyan kapcsolódik össze az adapterrel.

De most így meg merem kockáztatni, hogy a ház tartalmazza a csatlakozót amibe megy az adapter és külön kell a házhoz csatolni a tápot? Mi a helyzet, hogy ha 3 satás meghajtót szeretnék csatlakoztatni? 1 sata van, 1 ide átalakítható, de ez esetben vagy egyáltalán szabad megosztani az egyiket 2 irányba?

Illetve valahol azt olvastam, h a nagy méretű atx tápok alacsony fogyasztás esetén elér rossz hatásfokkal dolgoznak. Mármint a jobb hatásfokú, sem biztos, h tudja teljesíteni mondjuk a 80+-t. Ez mennyire igaz?
Tegyük fel ideális esetben a lap, meg mondjuk 2 vinyó 25-30W-ot kérne, a tényleges felvét egy 350W-os átlagos táp esetében több lenne, mint 45-50W? Reálisan egy ilyen kis fogyasztású rendszert nem lehet 30-40W alá szorítani, (persze nem kísérleti jellegű undervolttal)?

Let's begin, de gozaimasu!

(#20033) Goose-T válasza _ak_ (#20032) üzenetére


Goose-T
veterán

Nyugodtan lehet osztani a SATA csatlakozókat, úgyis egy helyről mennek. Arra azért figyelnék, hogy minél kisebb fogyasztású vinyókat rakjak bele (5400rpm-es 3,5"-es, pl. ez, vagy 2,5"-es), mert a paneltápokat nem nagy terhelésre tervezik. Egyébként jól gondolod, a nagyobb ATX tápok nem működnek hatékonyan kis terhelésnél (akár 50%-ra is lemehet a hatásfok), mindenképpen a paneltáp+külső tégla a jó választás, ráadásul ezek még passzívak is.

Szerk.: még az a WD Green is 1,78A-t igényel 12V-on (csúcson), ami ~21W, a notivinyók ennek max. a negyedével beérik. Három 3,5"-es vinyó már jó eséllyel ki tudja akasztani a paneltápot.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20034) anytime válasza #16939776 (#20030) üzenetére


anytime
őstag

Akkor ebbe nem hiszem, hogy elferne a mostani konfigom :), egyebkent marhara bejovos a kucko!

(#20035) anytime válasza anytime (#20034) üzenetére


anytime
őstag

Jut eszembe, melyik lehet az a kucko, amelyikbe elferne a kostani konfig es a leheto legkonnyebb lenne. Nezegetem a mostani Prodigym honlapjat, de nem talalom a sulyat vagy csak kiuti a szemem?

(#20036) mrbig25 válasza anytime (#20035) üzenetére


mrbig25
őstag

Talán a Fractal Design Node 304 lenne még az a ház, amibe a mostani összes cuccod beférne. Ez nagyjából 5kg.
A Prodigy olyan ~7-8kg körül van.

Vagy ha a Thermalright Macho Rev.A-t lecseréled egy Macho 120-ra, akkor beférsz a Cubitek Mini Cube-ba is. Ez aluház, szóval a súlya 2,3kg.

...

(#20037) prmcsk válasza rover45 (#20028) üzenetére


prmcsk
addikt

Annál is inkább, hogy brozosról lévén szó, nem támogatja a dual DDR-t. Ezért nem hátrány, ha egy slotban van a ram. Annyi azért van, hogy eleve a kigondolt méretűt kell venni (MB) és ez később, csak cserével bővíthető.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20038) _ak_ válasza Goose-T (#20033) üzenetére


_ak_
addikt

Az a 21W egy rövid időre jelentkezhet bootnál, nem?

CPU 10W, ram legyen 4W, 2db green 42W, tehát alsó hangon 70W-os adapter kellene, gondolom a 80as sem árt, de az tuti elég. És akkor kb 35W átlag fogyasztás kihozható?

Nagyjából korrekt? Nem számolgattam eddig a wattokat, így lehet, h hülyeség. ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#20039) Goose-T válasza _ak_ (#20038) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a 21W pont elég, ha három vinyónál jelentkezik egyszerre. Persze vannak olyan UEFI beállítások, amivel el lehet tolni egymástól a vinyók felpörgetését, az segíthet. Két vinyót még szerintem elbírnak a 75W-os LC-Power adapterek, vagy ott a Modecom, azokhoz 96W-os adaptert adnak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20040) huliganboy válasza prmcsk (#20025) üzenetére


huliganboy
addikt

Értem.... az volt a bajom, hogy ha nem megfelelő sebességgel ment a venti akkor majd 80 fokos volt a CPU. De akkor egy kisebb ventit rakok fel és szabályozom a sebességét.

Egyébként a képen látható a sajátod? Ha igen milyen házikó amiben a cuccos van?

Köszönöm :R

(#20041) anytime válasza mrbig25 (#20036) üzenetére


anytime
őstag

Ha cserelnek, akkor mindenkeppen az alura mennek ra, es egy axp200-al kotnek kopromisszumot, de a tsp biztosan maradna a vga-val egyutt. Bovulne a kor?

(#20042) mrbig25 válasza anytime (#20041) üzenetére


mrbig25
őstag

A VGA-d 27-28cm-es hossza eléggé korlátozó tényező.
Opció lehet még egy-két Lian-Li ház: Q08 - Q18 - Q25 - Q28 - TU200
Ezeken kívül nem sok aluház jut eszembe, amibe beleférnél.

...

(#20043) prmcsk válasza huliganboy (#20040) üzenetére


prmcsk
addikt

A túlmelegedés attól is lehet, hogy a CPU és GPU alatt a gyári trutyi már nem adja át igazán a hőt.

A bordák felfogató "stöcijeit" hátulról összenyomod, a bordákat, tekergetve leveszed, mindent eltakarítasz és újrapasztázod.
Ez már sokat segíthet. Tovább ragozhatod azzal, hogy csavarokkal helyettesíted a műanyag "bizbaszokat". Sokkal stabilabb lesz. Valószínűleg elírtad. Nem kisebb, hanem nagyobb ventit teszel fel és azt szabályzod.

Egy, eredetileg nem erre készített Cisco 1030 házba "szögeltem" bele a brazost és igen, a sajátom.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20044) anytime válasza mrbig25 (#20042) üzenetére


anytime
őstag

Egy 670-es minivel es egy axp200-al, azert mar megnyilnanak a hatarok, azt hiszem ...

(#20045) huliganboy válasza prmcsk (#20043) üzenetére


huliganboy
addikt

Hmmm kisebbre gondoltam ugyanis egy huszcentis Coller Master ventivel kb 7-8 cm magasról tudtam a 80+-os hőmérsékletet produkálni. A venti a cpu fan bios által vezérelt csatijára volt kötve.

Hat hónapos cucc de újrapasztázom és megnézem mit produkál.... most egy 12cm es molex csatis venti van rajta úgy ahogy a te általad linkelt képen full fordulaton bitang nagy hanggal hűti és így az adataim:

Jelenleg 66 fok
Legmagasabb: 68 fok

:R

(#20046) prmcsk válasza huliganboy (#20045) üzenetére


prmcsk
addikt

Ebből csak az tűnik biztosnak, hogy ekkora távolságból hűtve, nem a méret a lényeg. :DDD

Ezek szerint sokkal jobb egy 8cm-es ventit közvetlenül a bordára fektetve forgatni, mint ilyen távolságból egy 20 centiset. :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20047) maláj


maláj
őstag

GA-J1800-D2H
2x2GB SO-DIMM
3.5" 160 GB HDD

ehhez paneltáp vagy pico PSU jobb -e (a hozzávaló kockával természetesen ...) ???
és ha igen mekkora (biztonsággal fusson ...)

(#20048) huliganboy válasza prmcsk (#20046) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen nem mindig a méret a lényeg csak gondoltam csendesebb :D

Neked egyébként ugyan ilyen lapod van? Neked milyen hőmérsékletet produkál? Illetve neked mennyivel pörög a venti?

Köszi

(#20049) #16939776 válasza maláj (#20047) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem Pico Psu probléma mentesebb lehet, megbízhatóság, szerelés és szellőzés tekintetében.
Minden képen olyat válassz amin van 4pin-es 12V-os CPU dugó, különben nem indul a lap, onnan táplálja a Pci-ex portot is, így nem elég neki csak 20/24 pin.

3,5"-os hdd 20W körül szippant indulásnál, az alaplap+memória 20W alatt marad folyamatosan.
Ezzel akár egy 65W-os külső tápról biztonságosan elmegy ebben a kiépítésben

(#20048) huliganboy

Az a gyári borda nem sokat ér ha nincs rajta venti, ha van hely neki és nem sarkazod le az APU-t akkor próbálj ki egy ilyet ion-on csipszetet (25W-os disszipáció) ~55C°-on tartotta, fölötte volt egy 92mm-es noctua, 5V-ra dugva.

[ Szerkesztve ]

(#20050) prmcsk válasza huliganboy (#20048) üzenetére


prmcsk
addikt

HD film, vagy net HD alatt 56 fok, de ez egy eléggé zárt és kicsi házikó. A ventilátor fordulatát holnap tudom megmondani.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.