Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) user137 válasza Hanok (#6998) üzenetére


user137
őstag

nem vagyok én az a cigánykodós típus :)

(#7002) Hanok válasza user137 (#7001) üzenetére


Hanok
senior tag

Nem is arra gondoltam de azért az a mondat hogy "még él az ajánlatom" nekem valamit jelent...:) És neked?:)

(#7003) xEon1337


xEon1337
őstag

Jelentem, megvan a lap (GA-H55N-USB3), a hűtő (Prolimatech Samuel 17 + Noctua NF-P12), de sajnos a ház (PC-Q08B) csak jövő héten érkezik, pénteken túl későn adtam le a rendelést :O

Az asztalon addig inkább nem akarom beüzemelni, de annyira idegesítő várni a házra.. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#7004) #22145024 válasza zhagyma (#6999) üzenetére


#22145024
törölt tag

köszi!
ha jól olvasom, ők inkább az 5V standby-on rugóznak, nem a 12VDC stabilitásán. Viszont benne van a kiosztás. Eddig azt gondoltam, csak simán kilök magából az XBOX táp egy fix 12VDC-t

HookR:
Itt már konkrétan rá is mért a modder, meg ment is a konfig. Köszi.

Maga az XBOX tápnak nincs stand-by üzemmódja, ugye? Tehát nem kell foglalkozni a beindításával-lekapcsolásával; ha bedugom a konnektorba, akkor elindul és kész

(#7005) user137 válasza xEon1337 (#7003) üzenetére


user137
őstag

de ha nem kell várni rá, az nem is jó?

(#7006) xEon1337 válasza user137 (#7005) üzenetére


xEon1337
őstag

De az fekete :B

"Less but better" - Dieter Rams

(#7007) user137 válasza xEon1337 (#7006) üzenetére


user137
őstag

javagyúgy! :R ;]

(#7008) CséZé


CséZé
őstag

urak!

valaki nem tud valami hivatalos infót az i3-2100T forgalmazását illetőleg?

(#7009) CséZé


CséZé
őstag

utánakérdeztem az USA bazárban, a Habey háznak. nos, 28k lenne, ami kétszer annyi, mint a rendes ára... :(

(#7010) HookR válasza #22145024 (#7004) üzenetére


HookR
addikt

"Maga az XBOX tápnak nincs stand-by üzemmódja, ugye? Tehát nem kell foglalkozni a beindításával-lekapcsolásával;"
De van. Konnektorba bedugva narancsszínűen világít a LED és a +5VSB van áram alatt.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#7011) user137 válasza CséZé (#7009) üzenetére


user137
őstag

mit vártál tezsvérem, h a US posta majd ingyen hazahozza? :)
ha jót akarsz, HK ebayről vagy direkt kínából keress, ott a posta is olcsó.

(#7012) CséZé válasza user137 (#7011) üzenetére


CséZé
őstag

7$ volt shippingnek írva. :DDD
nem nagyon értek ehhez a külföldi rendeléses cumóhoz az a büdös nagy helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#7013) tthom


tthom
senior tag

Megjött a slimODDm, IDEs, ugye ezek vannak jó áron.. Namost, újabb probléma, az alaplap tápcsatija nem fér el az IDE-SATA átalakító tápjától.. Szóval kell derékszögű valahonnan.. Csak azért mondom, ha netán valaki ilyet tervezne modecom házba, számoljon vele. :) Egyszerűbb, ha SATA drive kapásból.. Találtam egy régi kártyaolvasót is, szóval majd feltöltök pár képet..

(#7014) user137 válasza tthom (#7013) üzenetére


user137
őstag

SATA drivehoz meg kell a slimline SATA adapter (ezeröté'), emiatt az se jobb. de az legalább elfér.

(#7015) user137


user137
őstag

Urak, engedtessenek meg nekem egy kis önreklámot. :B

www.hackintosh.hu - épített gépek Mac OSX futtatására. Van mini-ITX verzió is! (nahát pont egy SG06-tal :DDD). Ugyanitt akciós Facebook oldal is van.

Ha valaki esetleg anyunak, ismerősnek, nagynéninek szeretne egy "olcsó mac-et", gondolhat rám.

(#7016) nagynorbi válasza user137 (#7015) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Egy nagy up neked (nektek?) és sok sikert a dologhoz :)

(#7017) tthom válasza user137 (#7014) üzenetére


tthom
senior tag

Igaz, de ehhez pl. adtak átalakítót.. Benne volt a házcsomagban, szóval az nem plusz.. Ja és ránézésre az SSD tényleg elfér "elegánsan" betámasztva a kábelek közé.. De majd még kiderül. Lassan úgyis kivágom.. :)

[ Szerkesztve ]

(#7018) CséZé


CséZé
őstag

na ott tartunk h lassan gondolkodnom kéne, hogy milyen házat vegyek.
szempontok:
- 15k környéke táppal együtt
- 3.5"-es winyó fogadás
- kis méret
- ne legyen teljesen gagyi

kb ennyi egyelőre. valami tippek?

(#7019) HookR válasza CséZé (#7018) üzenetére


HookR
addikt

"- 15k környéke táppal együtt"
[link] :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#7020) zodo válasza semmy (#6994) üzenetére


zodo
nagyúr

Régebben adódtak ezzel a párossal gondok de nálam több kiadást tesztelve sem volt gond soha az Ati driverrel. Vannak jó írások a neten hogyan kell eljárni a driver felrakásához (ma már szinte önállóan is feltelepíti a drivert) és segítőkész hozzáértők a topikjában így azt mondom egy próbát minimum megér.
Szerintem hamarabb lesz gondod egy hiányzó vagy fel nem ismert wifi adapter driverével mintsem amiatt kelljen aggódnod hogy az Ati kártyát nem fogja szeretni a rendszer.
Live CD vagy DVD-t futtatva akár ki is próbálhatod, kockázatok nélkül. :)

(#7019) HookR

:))

[ Szerkesztve ]

(#7021) CséZé válasza HookR (#7019) üzenetére


CséZé
őstag

ez most arra irányult, hogy nem létezik olyan? mert azt kétlem...
fém ház kellene. na. :)

más: írtam az iPonnak és azt a választ kaptam, hogy az Intel a hó közepére ígérte a 2100T procikat.

(#7022) zodo válasza CséZé (#7018) üzenetére


zodo
nagyúr

Hogy mennyire gagyi majd eldöntőd.

Spire PowerCube SPM210-300W-PFC
Chieftec BT-02B
Point of View + 180W
CFI CBI-A8989TG+150W

Hirtelen ezek ugrottak be.

(#7021) CséZé

Akkor mégsem és akár mérget is vehetsz rá hogy nincs de még táp nélkül se. :(((

[ Szerkesztve ]

(#7023) nagynorbi válasza CséZé (#7018) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

CM Elite 100
Igaz, hohy mATX is belefér, de nem annyira rossz házikó :)

[ Szerkesztve ]

(#7024) user137 válasza CséZé (#7018) üzenetére


user137
őstag

LOL! :C

HookR: én a papírházból a Gigabyte márkájút szeretem igazán.
van belőle Mini-ITX, mATX és ATX verzió is, és olcsók! :D :R

[ Szerkesztve ]

(#7025) CséZé válasza user137 (#7024) üzenetére


CséZé
őstag

oszt kinevet. ;]

Norbi, zodo: ezeket már én is néztem, plusz még a Gigabyte MIB szériáját is. úgy néz ki ti sem tudtok egyebet, mint amit én találtam.

(#7026) user137 válasza CséZé (#7025) üzenetére


user137
őstag

gondolom april fools' poszt volt, jár a nevetés :DD

az az igazság, h ilyen kicsibe' nincs semmi értelmes, az is csak méregdrágán, és táp nélkül. de ha megjön a wesena április vége felé, addigra már megszeded magad és majd futni fogja rá. :K

(#7027) CséZé válasza user137 (#7026) üzenetére


CséZé
őstag

hogy érted, hogy addigra? újból rendelsz?

(#7028) nagynorbi válasza CséZé (#7025) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Mivel az általad meghatározott keretek közt nem nagyon találsz mást :( Olcsón jót gyorsan nem létezik :DDD

(#7029) tthom válasza CséZé (#7018) üzenetére


tthom
senior tag

Modecomot mondanám, de mostanában csak a 302-es szerezhető be, az nem tudom mennyire tetszik neked. A 202essel elégedett vagyok, igaz, ezekbe semmilyen bővítőkártya nem fér be.

(#7030) HookR válasza CséZé (#7021) üzenetére


HookR
addikt

"ez most arra irányult, hogy nem létezik olyan?"
Arra, hogy így akár 15k-s táp is belefér a keretbe. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#7031) nagynorbi válasza user137 (#7024) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#7032) nagynorbi válasza HookR (#7019) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

A H55N-USB3 dobozából is csináltak ilyen házat :) Elég low-budget, az biztos. :DDD

(#7033) zodo válasza CséZé (#7025) üzenetére


zodo
nagyúr

Sajna nincs túl nagy választék ami egy kicsit is "jobb" valamiért az meg horror áru.
Miniben minden drágább de ezt már ezerszer leírtuk és igen sok kompromisszummal jár.
Használtba esetleg érdemes szétnézni, hátha találsz valamit.
Az a Giga ház jó féle, Osibaa építkezett nagy szeretettel ilyenekbe.
Ez nagyon kicsi lenne az elképzelésedhez?

[ Szerkesztve ]

(#7034) toldy válasza CséZé (#7025) üzenetére


toldy
őstag

Én a helyedben lecsapnék erre. :)) :K

Az élet nem habostorta.

(#7035) CséZé válasza toldy (#7034) üzenetére


CséZé
őstag

ááá, az ilyen nyitott cuccokat nem szeressem. :)

(#7036) zodo válasza CséZé (#7035) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor marad a moding. :K

(#7037) #22145024 válasza HookR (#7010) üzenetére


#22145024
törölt tag

HookR, köszi! Így már az előtte linkelt polémia is világos...

(#7038) zodo


zodo
nagyúr

(#7039) user137 válasza zodo (#7038) üzenetére


user137
őstag

ez az impactics korábban is érdekelt (HFX Micro, osztrák cég az eredeti ötlet), de engusz nem sokat fog ebből eladni 100k/db-ért (hőcsövekkel együtt). :N

(#7040) CséZé válasza zodo (#7038) üzenetére


CséZé
őstag

Az Akasa és az APlus még nem is olyan rossz.... :K

[ Szerkesztve ]

(#7041) xEon1337


xEon1337
őstag

Elvileg kedden jön meg a ház, de most azért kipróbáltam a földön, hogy minden működik e:

[link]

Majdhogynem hangtalan a rendszer, az i5 750 alapon Samuel 17-el idle 23 fok körül van, pár perc Prime95 után is maximum 55 fokig ment fel, egyelőre elégedett vagyok vele. Kiváncsi leszek, hogy a zártabb házban hogyan alakulnak majd a hőfokok, de annyival csak nem lesz több :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#7042) user137 válasza xEon1337 (#7041) üzenetére


user137
őstag

hát a földi hőmérsékletek nem összehasonlíthatóak asszem :) de jól néz ki a cucc!

(#7043) marositech válasza xEon1337 (#7041) üzenetére


marositech
senior tag

Hát wazz nekem is pont ilyen rendszerem van mint neked, csak i7 870-el alapon.
Idle 55 fok és prime 100 fok :O :O :O
Akármilyen ventivel Noiseblocker PK3 vagy mással. Ja és Sugo 05 házban.
Pasztázás ok és vagy 10x átnéztem/ellenőriztem. Nem értem miért ennyire béna a Samu 17. :(

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7044) zodo válasza marositech (#7043) üzenetére


zodo
nagyúr

Tesztekben nem szerepelt túl rózsásan ahogy nézem. Gyári hűtőtől kb. 5-10 fokkal hűvösebb.
Az hogy Prime alatt mennyi az miért olyan fontos?
Hétköznapi alkalmazások úgysem terhelik ennyire mint a teszt progi.

Lehet hogy xeon.Szabi-nál nincs valami rendben az érzékelőkkel. :)

(#7045) marositech válasza zodo (#7044) üzenetére


marositech
senior tag

Hát itt nálam nagyon szerencsétlen a helyzet:
Eleve nemtud kimenni a levegő, a lapon VGA állja az útját a másik oldalon a memória és végül másik élen pedig már a háznak a vége, szóval 1 oldal van ahova kimehet a levegő...
Most azt csináltam, hogy megfordítottam a ventit, azaz nem lefele fújja hanem kifele szívja hűtőből a levegőt. Most elértem azt, hogy 10-15 fokkal hűvősebb lett. Így már prime alatt csak 88 fokos 100 helyett...de ez még alapjáraton!
Szerintem kis házba nem oda való a Samuel 17 pláne nem azzal a Giga alaplappal.
Mire jó prime 95? :D Javítsunk a hűtési teljesítményen. Nyílván a procinak nem mind1, hogy 55 fokon van vagy 40 fok alatt, 24/7 üzemidőben.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7046) xEon1337 válasza zodo (#7044) üzenetére


xEon1337
őstag

Nem hinném, hogy probléma lenne az érzékelőkkel :)

Egyébként az alacsony zajszint miatt vettem ezt a hűtőt, a gyári intel sem annyira rossz alapon hűtés szempontjából, csak hangosabb.

"Less but better" - Dieter Rams

(#7047) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Tudom nem apró, de szerintem itt sokan látják. 2 hete beruháztam a Chieftec BT-02B házba, de rájöttem hogy nem az én világom, szeretnék cserélni,egy olyan itx-es házra ami megfelel az alábbi kitériumoknak:

-lehetőleg paneltápos(nem elengedhetetlen feltétel) 120W-tól ne legyen sokkal nagyobb,
-5,25 normál ODD
-3,5 HDD
-venti hely (8cm-es)

Vagy ha tudnátok ilyet ajánlani és akkor eladnám a házamat, utána pedig megvásárolnám az általatok ajánlottat, azt is megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#7048) user137 válasza HeavyToys (#7047) üzenetére


user137
őstag

Thermaltake ElementQ jut eszembe így hirtelen, amibe rendes magas ODD van. Igaz nem paneltápos, de ezen segíthetsz. :)

esetleg ha mégse akarsz megválni az ATX táptól, van egy eladó Lian Li PCQ08-am, persze ez jóval nagyobb, mint a BT02, vagy akár az ElementQ.

(#7049) user137 válasza marositech (#7045) üzenetére


user137
őstag

nekem a toldy-féle Samurai ZZ van most az SG06-ban, teljesen jó csendes cucc. Egyetlen hibája, h nem fér be a saját ventije a táp alá, de a táp szív kifelé - egy 92x92x10mm ventivel szívva a procihűtőt sztm ez teljesen korrekt megoldás lehet.

a másik lehetőség a scythe shuriken lehet, megfordított duplamagas ventivel (mert azon meg 100x100x10mm-es venti van.

a VGA-ból célszerű egy "hátsó pörgettyűs" zárt hűtős verziót tartani, ami a második sloton kifújja a házból a levegőt, így az nem rontja a ház hőháztartását.

(#7050) marositech válasza user137 (#7049) üzenetére


marositech
senior tag

Ilyen a VGA-m.
Annak meg döntött a ventije szal kifele fúj. Shuriken meg necces, lehet nem férne bele. Itt látod belelóg a ramba és a VGA-ba is.
Majd kipróbálom, egy 775-ös lapon a Samut, hogy viseli a megterelt C2Q gépet és lesz valami összehasonlítási alapom. Bár egy ilyen pici házba jó lett volna egy Corsair Hydro hűtés...mert eza Proli kész csalódás...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.