Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) fogtunder válasza Xantor (#25150) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem sokkal drágábban ott van az Asrock B85N-ITX, amit már ajánlottak feljebb, ha nem kell előlapi USB3 meg sok SATA port, akkor tökéletes a H81, max másik lap, pl. ASUS H81 Plus, de az is annyi.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25152) patomi válasza Xantor (#25150) üzenetére


patomi
őstag

:R nem is néztem b@kker, de közben Mercutio_ megmondta frankot, lapnak jó ez is:GA-B85N PHOENIX

(#25151) giorgio ,, de csak x1

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25153) Xantor


Xantor
tag

Köszönöm a segítséget, megpróbálom az ASROCK B85M-ITX + G3220 felé a projektet.

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#25154) rewolt


rewolt
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég érdeklődtem hogy milyen deszka lenne jó egy i5-4670k -nak , és írtátok hogy pl: msi b85i gaming lap.
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy a b85 ös lapkakészlettel lehet a szorzót változtatni ha k-s a
processzor? Sajnos nem vagyok jártas az intel terén , amd-s voltam eddig

Válaszotokat előre is köszönöm

(#25155) jNk válasza rewolt (#25154) üzenetére


jNk
senior tag

Elvileg nem, de gyakorlatilag több gyártó (köztük az MSI is) bios frissítéssel lehetővé tette hogy a H97, H87, B85 és H81 sorozatú alaplapjain is lehessen tuningolni az arra képes processzorokat. Ez az opció eddig a Z szériás alaplapok kiváltsága volt és továbbra is csak azokon lesz hivatalosan támogatott, a fent említett lapokon opcióként jelen lehet, de nem garantált.

(#25156) AxBattler válasza jNk (#25155) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez azt jelenti, hogy egy sima i3-at is tudok B85-ös lapban tuningolni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25157) jNk válasza AxBattler (#25156) üzenetére


jNk
senior tag

Sajnos nem, továbbra is csak a K szériás processzorok és a Pentium G3258 tuningjára van lehetőség.

(#25158) AxBattler válasza jNk (#25157) üzenetére


AxBattler
félisten

Ah, értem. Mondjuk nem mindegy, hogy mennyiért kell lapot alátenni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25159) kisza25 válasza AxBattler (#25158) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen és csak megfelelő lapban (pl. Z-s)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25160) rewolt válasza jNk (#25155) üzenetére


rewolt
csendes tag

Aha ez nem valami bizalom gerjesztő , de azért köszönöm az infót. :R

(#25161) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ide is beírom hátha,
Van egy asrock q1900-itx alaplapom, és nem ad képet, új a lap új házba van új táppal. A táp jó működik teszteltem más gépbe, a ház madzagjait (power/reset/led) jól dugtam be, de indításnál nem ad képet a gép, se vga-n, se hdmi-n. A cmos jumper a short pozicn van tehát 1. és 2. tűt fogja az úgy korrekt nem? Ötlet mi lehet a baj?

(#25162) shteer válasza KISDUCK (#25161) üzenetére


shteer
titán

nincs benne ram :) sípol valamit?

..szerintem jónak tűnik

(#25163) flashpointer válasza KISDUCK (#25161) üzenetére


flashpointer
őstag

Nem jó procit tettél bele :D

(#25164) KISDUCK válasza shteer (#25162) üzenetére


KISDUCK
addikt

Van benne ram, nem sípol semmi, speakeres madzag nem volt. Most nézegettem raktam rá egy ventit, bekapcsolom táp felpörög venti is, csend, venti leáll, pár sec és elindul és alacsony fordulaton pörög kép sehol. :(
De még ram nélkül is kéne lennie képnek nem?

Azt a mocskos sarkon álló pénztkéregető juharfaszirup áruló rézangyalát!!!! Áttettem a ramot egyik slotból a másikba és van kép. LOL kísérletezek megnézem lesz-e rendszer belőle.

Úgy néz ki ennyi volt a baja, és ez kb 3 órámba került majdnem. :@

[ Szerkesztve ]

(#25165) sysrq válasza KISDUCK (#25164) üzenetére


sysrq
őstag

A kézikönyvben benne van ha egy modul van azt melyikbe tedd.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25166) KISDUCK válasza sysrq (#25165) üzenetére


KISDUCK
addikt

Prübáltam tv-n hdmi-ről meg monitort vga-ról és semmi nem volt jó, lehet akkor a ram slot volt gáz, nem baj legalább működik a cucc, mostmár azért kicsit megnyugodtam.

(#25167) sysrq válasza KISDUCK (#25166) üzenetére


sysrq
őstag

Nekem mindkét memória foglalat tele volt mégsem hajlandó bármivel képet szolgáltatni az uefi-ben.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25168) rover45 válasza KISDUCK (#25164) üzenetére


rover45
senior tag

Ezt anno én is eljátszottam, ha csak 1 foglalatba teszel ramot, akkor csak a hátsó csatlakozósorra merőleges foglalatot lehet használni, gondolom az az első slot, ha a másikba teszed, akkor nem indul el :)

(#25169) McSzaby


McSzaby
őstag

Rendeltem ebayről egy 12V-s adaptert egy Pico-hoz. Nagyjából 25 perc után azt hallom, hogy újraindul a vinyóm, megy egy percet és buuummm leáll az egész "NAS", sült kacsa az adapter körül. Éljen mondom, éljen.

Hol kapok értékelhető 12V-s adaptert, ami 75W+ ? Ezt ebayről küldte a ferde szemű, nagy hiba volt.

Ez 72W-s volt elvben, megy rajta egy Asus Q1900-ITX, ram, egy sima 80-s venti és 2 HDD. (Samsung HD103JS vagy mi, meg egy WD RED.)

Nagyon nem hiszem, hogy alapvetően 72W-nak nem kéne elégnek lennie alapesetben, szóval ez a talicska lócitrom kb. az 50%-t se adta le a 72W-nak ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25170) patomi válasza McSzaby (#25169) üzenetére


patomi
őstag

Be is linkelhetnéd esetleg, nehogy más is belenyúljon a jóba :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25171) McSzaby válasza patomi (#25170) üzenetére


McSzaby
őstag

http://www.ebay.com/itm/AC-DC-12V-6A-72W-Power-Supply-Charger-Adaptor-For-LED-Strip-Light-CCTV-Camera-/310992921377?pt=Laptop_Adapters_Chargers&hash=item48689f6321

Bocs, de nem működik a Link beágyazás.

Nagyon durva egyébként. Szétkaptam erre azt látom, hogy szétgányolták az egészet. Szóval, valaki egy jó minőségűt tud ajánlani? Azt már oda se írom, hogy olcsón..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25172) PeterPH válasza McSzaby (#25171) üzenetére


PeterPH
senior tag

Most őszintén, egy 8$-os vacaktól mit vártál?

(#25173) McSzaby válasza PeterPH (#25172) üzenetére


McSzaby
őstag

Áramot.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25174) flashpointer válasza McSzaby (#25171) üzenetére


flashpointer
őstag

Mennyi idő alatt jött meg?

(#25175) McSzaby válasza flashpointer (#25174) üzenetére


McSzaby
őstag

Kb. 20-22 nap.

(#25176) shteer: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25176) shteer válasza McSzaby (#25175) üzenetére


shteer
titán

kapsz rá garit is

..szerintem jónak tűnik

(#25177) #16939776 válasza McSzaby (#25169) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezeknek annyira gyenge a hatásfokuk és alul méretezett a hűtésük ennyi idő kellett, még bemelegszik 70-80C°-ra a belseje, és a szekunder kondi belsejében meg lesz a 100-110C°, el kezd forrni az elektrolit.
Olyan 8-10K körül már vállalható hatásfokú tápot lehet kapni, amiből egy "150W"-osat választva valószínű el fogja bírni a NAS-odat folyamatos üzemben

(#25178) McSzaby válasza #16939776 (#25177) üzenetére


McSzaby
őstag

shteer megoldása jobban tetszik, persze a tiéd ettől még jobb.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25179) #16939776 válasza McSzaby (#25178) üzenetére


#16939776
törölt tag

kb.:18W-ot kellene átadnia a környezetnek a műanyag burkolaton keresztül, szerintem ugyan úgy megölné magát, mint az amit Ebayon vettél. :U

(#25180) flashpointer válasza #16939776 (#25177) üzenetére


flashpointer
őstag

Valaki próbált már ilyet? Még külföldi találatot sem adott ki anno mikor keresgettem hogy rá lehetne e hegeszteni.
Vannak ezek az ip65 fémburkolatúak, aprón régen árult valaki ilyen 200w 5000 forint szinten, jó páros lenne egy picoval vagy panellel.

(#25181) #16939776 válasza flashpointer (#25180) üzenetére


#16939776
törölt tag

LED-es cuccokhoz ezeket árulják a helyi villanyszerelő boltban, az ip65-ös átlag 2x annyiba kerül mint a nyitott. 5K-nagyon-nagyon-nagyon jó ár lenne érte.

(#25182) Qkackca


Qkackca
őstag

Üdv, egy kis támogatást kérnék.

Tervbe van egy mini itx gép összállítás, de van pár kérdésem amire nem biztos hogy magamtól is rájövök hamar.

Ha játék is szempont, akkor inkább mondjuk amd apu esetleg diszkrét vgával vagy intel apu vgaval?
Pl: Giga GA-F2A88XN + A10-6800K (6700) vagy GA-B75N (B85N) + Pentium G2(3xxx) mellé mondjuk egy NV 750Ti? Illetve ha számít a fogy/telj akkor mi?

Másik konkrét kérdés hogy a Chieftec BT-02B ill BT-04B házakkel mik a tapasztalatok, mekkora vga férne bele, a táp nem túl zajos-e, a táp bírná a 750Ti-t?

130mm magas (széles) házra valami jó tippet tud-e valaki? Fektetve lenne elsősorban.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#25183) Patice válasza Patice (#25030) üzenetére


Patice
nagyúr

Megérkeztek a cuccok a gépem frissítéséhez.
Terv: Node 304-ben kicserélni az első ventiket Noctuákra + stock Intel CPU hűtő passzív bordára cserélése.
A kiindulási képek:

A proc ihűtő a ház mellett:

Noctuák beszerelve:

Alaplap kiszerelve:

Akadtak azért gondok a túloldalon. Valaki nem tartotta be a szabályokat! Egy kicsit faragtam rajtuk:

A hűtő a lapra szerelve:

A lapot ilyen nagy hűtővel már nem volt olyan egyszerű a házba rakni. Először a HDD tartók keresztmerevítőjét kellett kivennem, aztán a tápot is. Viszont a hűtő olyan magas, hogy a hátsó 14-es venti előtt van pont:

Mindent visszarakva, beszerelve, bekötve már korántsem olyan szellős a helyzet:

Kíváncsi voltam hány fokon tartja a procit, mert a hűtőre a ventit nem igazán lett volna helyem előre felrakni, hátra meg nem láttam értelmét + a két venti szerintem nem örült volna ilyen közel egymásnak.

HWInfo-val megnéztem a művelet előtt a hőmérsékleteket: 1000-es fordulat körül (elég csendesen) a stock hűtő 34-35 fokon tartotta. Ezzel a nagy bordával 30-32 fok venti nélkül. :C

A Noctuák elöl tökéletesen teszik a dolgukat. Azt hittem márként kell majd bekábeleznem őket, de gondolkoztam: a ház venti vezérlője csak két pines és 12V --> 7V --> 5V feszültségeket ad nekik. A noctuákat bekötöttem a gyáriak helyére, gondoltam kipróbálom, működik-e ugyan úgy. És igen! Legalacsonyabb álláson is felpörög mindegyik venti (a gyáriak nem akartak elöl elindulni legkisebb fesszel) és a Noctuáknak még alacsonyabb fordulaton is nagyobb a légszállításuk, így elég jó lett a szélcsatorna a házon át.

Mission completed. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25184) shteer válasza Patice (#25183) üzenetére


shteer
titán

Klassz lett

Kevés kompromisszummal jár ez a ház

..szerintem jónak tűnik

(#25185) rover45 válasza Patice (#25183) üzenetére


rover45
senior tag

Jól néz ki :)

(#25186) Ispy válasza Qkackca (#25182) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem BT-02B volt ilyen VGA-val, 1 db SSD-vel, i3 3220-al.

Így nézett ki.

Szerintem a 750ti nem fér be ebbe a házba.

(#25183) Patice

Az hűtő über brutálul néz ki azon a pici lapon :Y

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25187) shteer válasza Ispy (#25186) üzenetére


shteer
titán

arra lennék kíváncsi, hogy a hirdetett Scythe Orochi-m hogy mutatna rajta ;] már a HR-02 is monstrum

..szerintem jónak tűnik

(#25188) Ispy válasza shteer (#25187) üzenetére


Ispy
veterán

Biztosan jól nézne ki :K

Nem tudom miért, de nekem nagyon bejönnek ezek a bazi nagy hűtőbordák. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25189) Patice válasza Ispy (#25186) üzenetére


Patice
nagyúr

Szándékosan túlméretezett bordát akartam rá, mert elfért a házban, meg csendes is venti nélkül. A passzí hűtéshez meg kell az anyag, ami átveheti és leadhatja a hőt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25190) Mercutio_ válasza Patice (#25183) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi ez a monstrum? :Y
És grat, jól átgondoltad, nem öncélú a hűtő csere, hanem valós funkciója van :C

Ispy:Ha a házban amibe kerül van egy kellő legaramlast biztosító légcsatorna, és a hűtő is megfelelő formájú /lamella kialakítású és irányban elhelyezhető akkor egy lehetséges megoldás, de ha nem, akkor szimpla e-penis :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25191) Ispy válasza Patice (#25189) üzenetére


Ispy
veterán

Ezért írtam neked, hogyha jó a szellőzés, akkor el kell vinnie passzívan is a procit, gondolom ez nem is lesz hajtva nagyon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25192) NoMagix válasza Patice (#25183) üzenetére


NoMagix
addikt

Bakker, az a hűtő elég méretes! :Y
Azt hittem rosszul látok és egy komplett nagy radiátor van beszerelve a nagyszobából! :DD

(#25193) #75912448 válasza Patice (#25183) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tulajképpen egy NAS lett, ami a később megépülő HTPC/zenegépet hálózaton látja el ennivalóval? Ugyanabban a helyiségben lesz? - 5-6 HDD már jelentős zajt képes produkálni.

(#25194) Qkackca válasza Ispy (#25186) üzenetére


Qkackca
őstag

Köszi, a házról milyen a véleményed? Nem túl vékonyak a lemezek, a táp hangja nem zavaró?

#nagyhűtősurak: szép képek :)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#25195) Ispy válasza Qkackca (#25194) üzenetére


Ispy
veterán

A ház minőségével nincsen különösebb gond, de ha akarsz bele optikai meghajtót is, akkor elégé megtelik a ház, illetve a dedikált VGA is csak erős kompromisszummal mehet bele, de netezős, filmnézős pc-nek tökéletes.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25196) McSzaby válasza #16939776 (#25179) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem kötekedni akarok, nehogy félreérts, de akkor mi a hímvesszőnek árulnak PicoPSU-t DC csatlakozóval? Ezeket elvileg erre tervezték, plusz nekem elég kis fogyasztású gépem van. Egyedül a vinyók felpörgése az, ami komolyabb energiát fogyaszt el.

De én már semmit sem tudok.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25197) kisza25 válasza Patice (#25183) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nagyobb a hűtő, mint a lap lol:D grat hozzá :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25198) sysrq válasza McSzaby (#25196) üzenetére


sysrq
őstag

Három éve használok onnan téglákat, bőven jó lesz neked is. Nyugodtan vehetsz onnan.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25199) HookR válasza shteer (#25187) üzenetére


HookR
addikt

Valahogy így. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25200) surami válasza HookR (#25132) üzenetére


surami
tag

Inkább az ASUS MAXIMUS VII Impact alaplapot preferálom, egyrészt a tudása, másrészt márkahűség miatt is. Igaz, hogy jóval drágább és ennél is csinál a rendszer egy redukálást ("*1: Az M.2 bővítőhely osztozik a sávszélességen a PCIe 3.0/2.0 x16 kártyahellyel. A PCIe 3.0/2.0 x16 kártyahely sávszélessége x8-ra csökken az M.2 eszköz behelyezése után."), viszont nyitva marad az összes SATA III-as port és nem számottevő ez a sávszélesség változás a videókártya teljesítmény terén (nem ilyet tervezek venni, csak összehasonlításként linkeltem).

Újragondoltam az egészet. Így hogy tudok már erről az M.2 portról (nem ismertem, köszi az infót + a SATA Express még nagyon gyerekcipőben jár ahogy nézegettem.) és felszínre tört az a gondolat is, hogy egy új gépre sem ártana beruháznom teljesen megváltoztatott mindent.

Egy olyan duál boot-os rendszer jutott eszembe, ami 2 funkciós lenne: 1. felvétel, 2. munkaállomás.

Mindkét funkciónál adott lenne a következő:
0/A; Alaplap: ASUS MAXIMUS VII Impact (TDP ~30W)
0/B; Processzor: Intel Core i7-4770K 3.5GHz (TDP ~84W)
0/C; Hűtő: Noctua NH-L9i (TDP ~10W)
0/D; Memória: Kingston Fury Black Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-1600 (TDP ~18W)
0/E; SATA III/1-es porton (2 partíció a 2 rendszernek + egyéb programoknak): Samsung 840 EVO 250GB SSD (TDP ~5W)
0/F; SATA III/2-as porton (adattárolás): Seagate Barracuda 3TB 3.5" 7200RPM (TDP ~20W)
0/G; M.2 porton (felvétel módban buffer, kb. 6-7 percnyi 4K [UHD] RAW 50fps anyagra elég + munkaállomás módban cache és aktuális utómunka anyag): Samsung XP941 256 GB (TDP ~5W) review

az 1. funkciónál (felvétel):
1/H; PCIe x16-os porton (adatfogadás, max. 700 MB/s sávszélesség): Magewell XI200DE-HDMI (TDP ~6W)
° van alaplapi videókártya, a felvételhez nem szükséges extra grafikus teljesítmény
°kb. egy 250W-os táp ide bőven elég lenne + akkumulátor megoldás (1 óra folyamatos üzem, csere akkumulátorok)
° kezeléshez valami HDMI-s kisméretű (max. 7”) érintőképernyő. Ezt majd még ki kell gondolni és utána kell járni, hogy milyen csináld magad megoldások léteznek, netán HDMI inputos tablet vagy egyéb készre szerelt rendszerek

a 2. funkciónál (munkaállomás):
2/H; PCIe x16-os porton (videókártya): MSI GeForce GTX 760 2GB ITX Video Card (TDP ~170W)
° 500W-os táp hálózati áramról működtetve
° egyéb eszközök adottak már

Az egésznek egy olyan 2 funkciós időjárásálló ház kéne, amivel könnyen megoldható a tápcsere és a PCIe x16 porton a kártyák cseréje. Itt szempont az, hogy a PCIe port ne használódjon el az alaplapon (valami gyorscsere megoldás kéne ide), valamint az is, hogy felvétel módban zárt legyen a ház, viszont munkaállomás üzemmódban átjárja a levegő. Nyilván való, hogy egyedit kell gyártani.

Sokat tudna ez a gép így, főleg hogy tele lesz a apertus° AXIOM Beta a Magic Lantern-es srácok által már lefejlesztett dolgokkal (csatlakoztak ehhez a projekthez :) ).

Költséget lehet, hogy tudunk faragni ebből, egyenlőre csak elképzelés. Direkt írtam számokat és betűket (azonosítóként), hogy könnyű legyen jelezni, hogy hol kéne a változás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.