Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) flashpointer válasza Goatman (#22999) üzenetére


flashpointer
őstag

intel g3420 16k
ASUS H81T 19k
tápegység 90w 7k de elég nagy a szórás
2x2gb kingston 1600mhz 15k
57k

opcionális hűtő ha a gyári nem jó
magamnak is ilyesmit tervezek, szerintem jó összeállítás és ha nem lesz benne bővítőkártya (ház) fölösleges a sín és a teljes méretű itx lap, ráadásul megspórolsz egy picopsut.

(#23002) Mercutio_ válasza flashpointer (#23001) üzenetére


Mercutio_
félisten

ISK-110-nek úgy tudtam a 90W-os paneltap és a külső kocka tartozéka :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23003) flashpointer válasza Mercutio_ (#23002) üzenetére


flashpointer
őstag

Az adapter jogos, de:
"the ISK110 90w pico has only about 60w on the 12v rail"
Nézegettem ezt a házat nemrég de többen is panaszkodtak hogy kevés a pentium procikhoz is a kakaó.

(#23004) Mercutio_ válasza flashpointer (#23003) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ivy i3-ak úgy emlékszem mentek benne gond nélkül, Haswell lehet már a magasabb fogyi miatt nem fér bele :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23005) Grave_444 válasza Mercutio_ (#23004) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Haswell I3 TDP-je 1W-al kisebb is. ;]

Mennie kell neki.

(#23006) viperabácsi válasza RMZ250 (#22976) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azért a pénzért EZT választanám biztos.

(#22982) shteer Nézd meg ASUS vonalon nem 1 lap van a(ITX) amin normális VRM elfért.MEG KELL FIZETNI AZ ÁRAT A TUNINGÉRT.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#23007) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Valaki használ ILYEN videó kártyát?Érdekelne milyen hangja van terhelés alatt?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#23008) Mercutio_ válasza Grave_444 (#23005) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne keverjük az elméletet a gyakorlattal ;) olvasd vissza sb eredményeit ő ha jól emlékszem paneltappal tesztelte mindkettőt, alulfeszelest is megnezte és arra jutott, hogy ha számít a fogyi az ivy jobb választás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23009) RMZ250


RMZ250
senior tag

Igen ezt fogom megvenni a jövő héten. Koszönöm :R

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#23010) balu333 válasza Keksz (#22993) üzenetére


balu333
tag

Szia! Most vettem én is ilyen házat, lassan elkezdem megvenni hozzá a hardvereket. Tápot modulárisat rendeltem, szellőzés miatt is meg kábeleket kis hely miatt nem tudnám szépen elvezetni simánál, a többi még kérdéses. Amiért akartam írni neked, hogy hátul lévő kis 8cm-es ventitől sokat ne várj szerintem, nekem pl meg kellett kicsit reszelnem 2 lapát végét, mert elérte a ventilátor házat :U hangját még nem hallottam terhelés alatt, de kíváncsi leszek. Ha olyan mint a nagy Cooler Master házakban lévő ventik (persze van kivétel) akkor inkább cserélem Noctuára, azok 6 éve szépen csendben teszik a dolgukat ;) igaz sokkal drágábbak.....

(#23011) HookR


HookR
addikt

Gigabyte Essence - ferralabs.ru / links.co.jp
- 234 x 74 x 300 mm

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#23012) velizare válasza HookR (#23011) üzenetére


velizare
nagyúr

ez barebone, vagy csak ház?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23013) radi8tor válasza velizare (#23012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Barebone.

⭐ Stella

(#23014) radi8tor válasza velizare (#23012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Közben megjelent PH-n is a hír: [link]

Csak ház.

⭐ Stella

(#23015) velizare válasza radi8tor (#23014) üzenetére


velizare
nagyúr

cuki. nagyon tetszik a vázszerkezet megoldása.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23016) burny


burny
aktív tag

Silverstone sg05/sg13-hoz hasonló ház létezik-e még?
Egyik oldala se legyen nagyobb mint 30-valahány centi, literre is kb ugyanannyi legyen, optikai meghajtó nem kell, jól szellőzzön, legyen hely modern vga-nak (2 slot, olyan hosszú hely mint az sg05-nél kb).

Amiket találtam: Lian-li pc-tu100, cooltek/jonsbo házak, cm 110.
Mit hagytam ki?

Cm 120 (és hasonlóan hosszú társai) már nagyon hosszuak.
Raven rvz01 meg sajnos túl széles.
Olyan házat szerenték amit repölőre fel tudok vinni pogyászként.

(#23017) flashpointer válasza burny (#23016) üzenetére


flashpointer
őstag

(#23018) burny válasza flashpointer (#23017) üzenetére


burny
aktív tag

Kicsit duci, de legalább a tetején is van szellőzés! :C

(#23019) AxBattler válasza burny (#23016) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem jobban jársz, ha maradsz az SG05-nél, vagy még van az SG08 LITE.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23020) HookR válasza burny (#23016) üzenetére


HookR
addikt

- EVGA Hadron Air
- ID-Cooling SFX-T60
- Raijintek Metis

Ezeket valószínűleg már hosszúnak fogod találni:
- Antec ISK 600
- Cougar QBX
- Enermax ECA1010

(#23017) flashpointer: Leánykori nevén Realan E-D3.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#23021) HookR


HookR
addikt

IN WIN D-Frame Mini hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#23022) flashpointer válasza HookR (#23021) üzenetére


flashpointer
őstag

hááát, otthonra túl ipari design, iparinak túl csicsás. Meg a fogantyús hordozhatóság és a nyitott burkolat valahogy nem szoktak kéz a kézben járni ilyen érzékeny cuccoknál :D
Ráadásul egy csomó kihasználatlan hely van benne,főleg ha nincs ott vízhűtés radiátor.
Ezekből következtetve biztos lesz vagy 30ezer : ]

(#23023) Steve1207 válasza viperabácsi (#23007) üzenetére


Steve1207
veterán

[link] Átlagos a hangja, semmi kivetnivaló nincs ebben.

.

(#23024) shteer


shteer
titán

Cooltek W1 review @ techpowerup

..szerintem jónak tűnik

(#23025) >Deego..


>Deego..
senior tag

Készülgetek én is egy ITX konfiggal.
AM1 alapra építkeznék a kedvező ár/teljesítmény szempontjából.

Olvasgattam a gyári hűtésről, hát engem nem győzött meg, s amúgy is szeretem ha a hardverek alacsony hőmérsékleten operálnak a viszonylag hosszabb élettartam érdekében.

SFX tápot terveztem, de az ötletet elvetettem, mert a tervezett passzív hűtés miatt nem fér el.
Ezért egy AsRock AM1H-ITX lesz az alap a dc csatlakozó miatt.
Egy EKL hőcsöves hűtést tervezek némileg átalakítani a passzív hűtés érdekében.
Háznak egy Realan E-D3 lett a befutó, bővíthetőség és helyigény szempontjából.
Persze jól át lehet szellőztetni ha passzív hűtêst szeretnénk ATX táp nélkül.

A hűtés felfogatását reményeim szerint 1-2 fúrással el lehet intézni és jó lesz AM1-re.

Még van mit alakítani rajta, ATX táp helyének befedése, a hűtés felfogatás, külső táp beszerzése stb..

Képeket itt találtok.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#23026) radi8tor válasza >Deego.. (#23025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra készülj fel, hogy nem lesz hosszú életű az alaplap külső táp esetén passzívan hűtve, mivel ilyenkor az alaplapon található feszültségszabályzó eléggé melegszik.
Írtad, hogy kifelé húzná valami a meleget, de szerintem az kevés lesz ezeknek: [link]

Hallottad már amúgy a gyári venti hangját saját füleddel? Szerintem tökéletesen hangtalan már 1 méterről is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23027) >Deego.. válasza radi8tor (#23026) üzenetére


>Deego..
senior tag

Köszönöm, jó hogy említetted.
Én a tetőn lévő 12cm ventire gondoltam, hogy kihúzná a meleg, mivel köztudott a meleg levegő felfelé áramlik.

És ha öntapadós sünikkel hűteném az megoldás lenne?

Szerk: nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#23028) radi8tor válasza >Deego.. (#23027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem megérne egy próbát gyárival. Passzívan hajtva elpukkanhat.

Nem tudom mennyit hűtene rajta. Meg kell mérni valami lézeres hőmérővel.

⭐ Stella

(#23029) #16939776 válasza >Deego.. (#23025) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kíváncsi leszek hogyan oldod meg a hűtő felfogatását az alaplap deformálódása nélkül, mert ebből a szempontból nem a legelőnyösebb az átlós furatozás, és a függőleges alaplap elrendezés.
Ezen felül tetszik az ötleted, remélem sikerrel jársz :R

(#23030) >Deego.. válasza #16939776 (#23029) üzenetére


>Deego..
senior tag

Hátlapi merevítőt biztos használok majd.
De aprón van egy kolléga aki plazmavágóvál elég ügysen bánik, s nagy a valószínűsége, hogy vele lesz kivágatva a hűtő és hátlap felfogatás.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#23034) Goose-T


Goose-T
veterán

Kaphatók már itthon is az új Csifik: IX-03B táp nélkül olcsón, BT-04B táppal elfogadható áron. Ez a BT-04B nagyon tetszik, de nem tudom elképzelni, hogy lehet a specifikáció szerint belerakni egy 3,5"-es és egy 2,5"-es meghajtót.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#23035) tthom válasza Goose-T (#23034) üzenetére


tthom
senior tag

Ez a IX-03B nem is rossz.. ODD bővítőt is lehet hozzá venni rel. olcsón.. Elgondolkodtató. Pont annyival másabb a formája, hogy kényelmesebb lenne a mostani Modecom-omnál..

(#23036) robcsekwow


robcsekwow
tag

Szevasztok!

Nekem van egy ASUS P8H61-I R2.0 lapom, és az ideális processzoron gondolkodom. Ahogy néztem, az Intel-féle G3... ketyegőket már nem támogatja az ASUS ezen terméke, csak a G2...-eseket. Pedig egy Pentium G3420-at terveztem alá, ahogy tájékozódtam, egy pentiumos gamer proci, ez után csak az i5 - i7 jön feljebb.

Egyszóval megéri tilosban játszani? Megéri kockáztatni, hogy egy újabb technológiával készült processzort rak az ember egy csöppet régebbi lapra? Nem lessz összeveszés a vége, vagy komolyabb, nem baj,, nem baj, hogy nem teljesen kompaktibilizálnak egymással?

(#23037) Steve1207 válasza Goose-T (#23034) üzenetére


Steve1207
veterán

Itt egy review, googleban kereseve egész pofásan néz ki fektetve. A 3,5-es szerintem az ODD alá mehet, a 2,5-es pedig elfér a táp mögött, de nincs rá példa mutatva. A Chief amúgy is elég hülyén rakja ITX-nél mindig.

.

(#23038) shteer válasza robcsekwow (#23036) üzenetére


shteer
titán

Azert nem tamogatja, mert a G3420 mar LGA1150 foglalatu.

i3-2xxx, i3-3xxx procit vadassz bele vagy i5-ot az aprorol, ahogy a zsebed engedi

..szerintem jónak tűnik

(#23039) Goose-T válasza Steve1207 (#23037) üzenetére


Goose-T
veterán

Az ODD alatt nem lenne nálam jó helyen a nagyvinyó, mert lehet, hogy akadályozná a proci hűtését, viszont a felülre szerelhető 12cm-es venti csábító. Kipróbálás nélkül nem merném megvenni. Na meg el kéne adni a másik házamat is, hogy az asszony ne mondhassa, hogy csak szórom a pénzt. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#23040) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

intel atom c2750 (nyolcmagos :)) ) teszt @servethehome
z97 összehasonlító teszt @anandtech
silverstone ds380 teszt @bit-tech

ecs liva teszt @anadtech
amd a10-7800 teszt @anandtech (65w) @bit-tech (45/65w)
zotac zbox sphere oi520 plus teszt @anandtech
akasa tesla h passzív nuc-ház teszt @scpr

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#23041) HookR válasza Goose-T (#23034) üzenetére


HookR
addikt

A slim ODD tálcán látok 2.5"-es és a 3.5" rögzítési lehetőséget is, így gondolom annak két oldalára tudod őket elhelyezni egyszerre (ugyanúgy, ahogy a Node 304-ben). Hogy a 3.5"-es elfér-e a slim ODD helyén, vagy annak a procihűtő felé kell lennie az a képek alapján nem egyértelmű, de gyanús, hogy utóbbi.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#23042) shteer válasza Mattanyahu (#23040) üzenetére


shteer
titán

asrock z97e-itx-en mekkora fail már a max 42mm-es M.2 :W

..szerintem jónak tűnik

(#23043) Mercutio_ válasza MiklosSaS (#22334) üzenetére


Mercutio_
félisten

Némi késéssel, de azért jelzem, hogy Giga H81N lapban a Crucial msata SSD tökéletesen működik, bootol róla a rendszer, stb. :K

És ha már, akkor kérdeznék:
1. msata-t kezelő 1150-es alaplap a fentin kívül 20k körüli árban van-e még (4 sata csati előnyben)
2. m.2 ssd-s lap hasonló feltételek mellet?

+1: Valahol olvastam, hogy m.2 ssd-ből is több méret van, hol/hogy lehet kideríteni melyik kell az adott laphoz?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23044) mrbig25 válasza shteer (#23042) üzenetére


mrbig25
őstag

Idővel lesznek szerintem ekkora méretben is jófajta M.2-es SSD-k, csak várni kell...legalábbis remélem.
A fail szerintem inkább az, hogy a többi Z97-es lapon még mSata sincs...nemhogy M.2.

(#23043) Mercutio_
1. Nincs sajnos ilyen árban más alternatíva :(
2. 3db ITX-es lapról tudok, amin van M.2 -> Asus H97I-plus/Z97I-plus és Asrock Z97E-itx.
Egyiknek sincs 20k körül az ára.

[ Szerkesztve ]

...

(#23045) Mercutio_ válasza mrbig25 (#23044) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Akkor maradok a seggemen bevált lapnál, ha a jövőben ilyen megoldásra lesz igény gépösszerakás során.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23046) shteer válasza mrbig25 (#23044) üzenetére


shteer
titán

kár, h a Z97I-PLUS kimaradt

..szerintem jónak tűnik

(#23047) H.Kornél81


H.Kornél81
tag

Sziasztok!
A cooltek c2 jonsbo házról mi a véleményetek? Egy asus z97i plus+i5 4690 combóval?

(#23048) burny válasza H.Kornél81 (#23047) üzenetére


burny
aktív tag

Azt a házat nézegettem nagyon sokáig! Amire juttottam azzal kapcsolatban hogy: nem kell. Egy hely van ahol bejön a levegő oda vagy ventit raksz vagy egy 3,5" vinyót (matx lapot raksz bele venti nem fér el), ha beszerelted a tápot akkor szinte semmihez sem tudsz hozzá férni.

Ezek a saját, nem igazán szakmai véleményeim, amelyeket csak fényképekre alapozok, a szakértők (én nem vagyok az! :D) majd mondanak jobbatt és okosabbat.

(#23049) #16939776 válasza H.Kornél81 (#23047) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az alját szabadin kell hagyni a ventilátornak, nem szabad sajnálni a légszállítást.
Ezért 3,5" meghajtót nem, de 2db 2,5"-os meghajtót bele tudsz rakni. Passzív hűtésű tápot nem ajánlanák hozzá az biztos.
dVGA-ból túl nagy teljesítményűt és méretűt nem tudsz belerakni, ennél komolyabbat/nagyobbat nem ajánlok, rossz hatással lenne a szellőzésre és a táp/cpu is gyorsan felhangosodna.

(#23050) HookR válasza #16939776 (#23049) üzenetére


HookR
addikt

3,5"-es meghajtóhely az előlap mögött is van: [kép_1] / [kép_2] / cooltek.de/en

(#23043) Mercutio_: Elvileg a megnevezésében fel van tüntetve a mérete. Például amelyiknél '2280'-at írnak, az 22x80mm-es.

"The M.2 standard allows module widths of 12, 16, 22 and 30 mm, and lengths of 16, 26, 30, 38, 42, 60, 80 and 110 mm. Initial line-up of the commercially available M.2 expansion cards is 22 mm wide, with varying lengths of 30, 42, 60, 80 and 110 mm." - [link]

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.