Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) UBO


UBO
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Codegen ház+tápot elkerülöm
sysrq
Köszi az észrevételt valóban később lesz bővítés, kell a legalább 3 sata csatlakozó.
Mercutio_
Nagy teljesítményre nincs szükségem de mindent összevetve minimális plusz befektetés lenne.
DarkByte
A kockatápos ötletedet is figyelembe véve. Ebből milyet érdemes venni?
Eredmény: [ASRock Q1900DC-ITX]
4 sata, DC-in (ilyenkor az alaplapból táplálkozik a HDD-is? sry kezdő vagyok) +4 magos proci
Arra jutottam megéri a befektetést még ha túllépi az igényeimet is :)

(#25002) vlevi válasza UBO (#25001) üzenetére


vlevi
nagyúr

"(ilyenkor az alaplapból táplálkozik a HDD-is? "
Igen, van rajta 2DB SATA tápcsatlakozó.
[link]

A felülnézezi képen a bal alsó sarokban, a SATA csatik alatt van a SATA PWR felirartú csatlkozó.

[link]

(#25003) UBO válasza vlevi (#25002) üzenetére


UBO
csendes tag

Köszi, látom. Ez azt jelenti h gond nélkül osztható 4 felé a 2 db "forrás" a táp függvényében?

(#25004) Mercutio_ válasza UBO (#25003) üzenetére


Mercutio_
félisten

:F
Nem, ez azt jelenti, hogy ha a lap saját tápja + külső notitáp megoldást választod, akkor 2 sata eszközöd lehet. (próbálkozhatsz a 2 sata táp tovább osztására, de nem garantált a hibátlan működés)
Vagy "rendes" tapegységet használsz és 4 sata lesz használva (ez esetben felesleges a lapra integrált tápos deszkát venni, olcsóbb az anélküli verzió.

MX-1 amúgy nem rossz ház, ha aprón találsz olcsón érdemes megvenni mert esztétikus van benne hely slim odd-nek 3,5"-os hdd-nek, de akár kártya olvasót is tehetsz bele.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25005) jbl válasza Mercutio_ (#25004) üzenetére


jbl
aktív tag

Q1900DC-itx kábel tartozék.

[ Szerkesztve ]

(#25006) vlevi válasza Mercutio_ (#25004) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondolom HDD-től is nagyban függ, hogy mennyit lehet ráakasztani. Meg attól is, hogy milyen külső tápot használsz. 3.5"-s HDD fogyasztása között is elég nagy tud lenni a szórás, pl. pl. egy WD Greed, vagy RED jóval kevesebbet fogyaszt, mint egy Blue, Black.
2.5"-nál meg nem kérdés, szerintem, abból bele kell férnie.
Itt inkább az lehet, hogy egy kisebb SSD+HDD és esetleg ha kell, egy optikai meghajtót kiszolgáljon árammal.
Ha valakinek sokTB-nyi hely kell, úgysem DC tápos Mini ITX konfigban fog gondolkodni.

(#25007) Mercutio_ válasza jbl (#25005) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ooops eszerint 2 power-sata csati van a lapon, vagy egy, de 4-felé osztható? (mobilról vagyok nem túl részletes a kép)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25008) radi8tor válasza Mercutio_ (#25007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kettő:

⭐ Stella

(#25009) AxBattler


AxBattler
félisten

Nézegettem az Asrock FM2A88X-ITX+-et, amiben ugye műkszik az mSATA ssd, és feltűnt, hogy a teljes méretű miniPCIE-kártya a FET-ek felét eltakarja:

Ez vajon mennyire egészséges a hőmérséklet szempontjából?
Az Asrock lapok amúgy is kicsit "forrófejűbbek". Még ha rak is rá az ember egy AXP-100-ast, vagy Shuriken Rev.B-t, a takarás miatt nem fognak hűlni a FET-ek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25010) DarkByte válasza PeterPH (#25000) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem a lapválasztás volt a kérdés, ezt csak leírtam körítésnek hogy ez a célom.

A tényleges kérdés a tápra és a házra vonatkozott (szöveg második fele).

[ Szerkesztve ]

(#25011) shteer válasza AxBattler (#25009) üzenetére


shteer
titán

nem lesz gond. így is kitakar 3-at :)

..szerintem jónak tűnik

(#25012) AxBattler válasza shteer (#25011) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát épp ez az, már így is aggodalomra ad okot! :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25013) Patice válasza Pista0001 (#24970) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerinted egy Alpenföhn Brocken is elmenne akár passzívan? :)) (Tudom, kicsit már unalmas, de szeretném ezt a részét is kipipálni a gépparkomnak.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25014) Ispy válasza Patice (#25013) üzenetére


Ispy
veterán

Látom még mindig ezen pörögsz ;]

Mint írtam nekem egy kisebb házban az i3 simán elment 50%-os kihasználtság mellett is passzívan egy ennél jóval kisebb bordával, és nem ment 55C fölé.

Megkaptad a csomagot?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25015) Patice válasza Ispy (#25014) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, ezen pörgök. :P

Csomag a postán, pénteken kaptam az értesítőt, persze este, mikorra meg hazaértem bezárt a posta. Ma megyek érte. :K :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25016) shteer válasza AxBattler (#25012) üzenetére


shteer
titán

engem nem zavarna :)

újabb miniITX-be szánt vga az ASUS-tól :) ebből kérek egy dc2 hűtőst

..szerintem jónak tűnik

(#25017) pils00 válasza shteer (#25016) üzenetére


pils00
tag

Megvan a 670 mini-m utódja. :DD

(#25018) AxBattler válasza shteer (#25016) üzenetére


AxBattler
félisten

Én viszont izgulós vagyok. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25019) viperabácsi válasza shteer (#25016) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem tudom miért nem mennek ezek AMD- s vonalon is?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25020) fogtunder válasza viperabácsi (#25019) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondjuk ezért, mert a kb. ezen a szinten lévő R9 280x TDP-je több, mint kétszer nagyobb, mint a GTX 970-nek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25021) burny válasza fogtunder (#25020) üzenetére


burny
aktív tag

Inkább azért mert az nvidia egy lépéssel előbbre van.
AMD-ből (az előző/mostani generációból) van ilyen kis mini itx-es kártya 270x és 285-be.

(Van még kis gtx 760-as, de 770-es már nincs kis méretben.)

(#25022) fogtunder válasza burny (#25021) üzenetére


fogtunder
nagyúr

GTX 970 125W TDP
GTX 760 170W TDP
GTX 770 230W TDP
R9 280x 250W TDP
R9 270x 180W TDP
R9 285 190W TDP

nekem kissé mintaszerű, hogy a 200W TDP alattiakból van kis méretű, a nagyobbakból meg nincs. nem lehet, hogy az az oka, hogy ekkora bordával ennyit lehet lehűteni úgy, hogy ne egy felszálló F22 mellett érezd magad?

amúgy szerintem:

hasonló teljesítmény kisebb fogyasztással és hőleadással = lépéselőny

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25023) shteer válasza fogtunder (#25022) üzenetére


shteer
titán

A GTX970 145W TDP-s.

A 980 pedig 165 - ebbol kiindulva akar abbol is lehetne mini vga, fogyasztasa kevesebb mint a 760-nak es elvegre a single 8pinnel 225W-ig taplalhato.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25024) fogtunder válasza shteer (#25023) üzenetére


fogtunder
nagyúr

valóban 145W, valamit félrenéztem (mondjuk a lényegen mit sem változtat), a 980ból pedig csak egyelőre nincs mini verzió, még simán lehet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25025) Pista0001 válasza Patice (#25013) üzenetére


Pista0001
addikt

Elképzelhető, bár esélyes, hogy ha rászerelsz egy ventit, az sem lesz hangosabb, mint a házventik, ha jól le van szabályozva. Az a lényeg, hogy a légvonat ne tudja kikerülni, akkor jó lesz szerintem passzívan is, de ilyen tapasztalatom nincs. Csak Ninjákat használtam passzívan (inkább csak félpasszívan), a Ninja Mini alatt 95 wattos i5 volt, ami elég gyakran videót tömörített mind a 4 maggal, de nem ment 61-62°C fölé. A "titok" az volt, hogy a házban a légvonat nem tudott másfelé menni, csak a hűtőn keresztül. Képek az aláírásomban levő linken.

(#25026) shteer válasza fogtunder (#25024) üzenetére


shteer
titán

Nem lepne meg. Nagyon jo lett ez a maxwell szeria

..szerintem jónak tűnik

(#25027) Ispy


Ispy
veterán

Sajnos még mindig nem jöttem rá, hogyan lehetne a cpu ventijének a fordulatát levinni 700 rpm-re (most alapból 1050-en megy) és így nagyon zajos alapjáraton.

Lap: Asrock B75M-ITX
Hűtő: Thermalright AXP-200 Muscle

Valakinek valami ötlete?

(a BIOS-ban manuálisan level 1-re van állítva a fordulat és ha magasabbra rakom, akkor arra reagál is)

(#25028) shteer

Igen, erre gondoltam én is, ezért már be is rendeltem 2 másik ventit, de ez azért érdekes, mert a thermalright oldala szerint 700 RMP a min. fordulat :U

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25028) shteer válasza Ispy (#25027) üzenetére


shteer
titán

Venticserevel.

..szerintem jónak tűnik

(#25029) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok.
Egyszerűen nem jutok dűlőre ezzel a konfiggal.
Gyakorlatilag azért hirdetem, mert nincs kellően kicsi, kedvemre való ház hozzá, megfelelő táppal, amibe beletenném :s
Szívesen használnám egy ISK100 vagy egy IX-03B házban, csak ugye ő már nem elégszik meg a gyári 90W tápokkal. Egy ssd és egy notivinyó menne csak mellé.
Nézegettem a Metis-t is, nagyon tetszik, de nem akarok atx tápos házat, szóval azt is csak valami utólagos paneltáppal használnám. Akkor meg minek akkora ház...

(#25030) Patice válasza Pista0001 (#25025) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi!

Rárepülök. Aztán majd látom, hogy kell-e rá a venti vagy nem. Ventilátorokkal és a légutakkal játszom egy kicsit a házban. Aztán majd jelentkezem. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25031) Patice válasza rover45 (#25029) üzenetére


Patice
nagyúr

Vegyél egy ISK110-et és ne a gyári tápját használd, hanem PicoPSU-val mondjuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25032) Goose-T válasza rover45 (#25029) üzenetére


Goose-T
veterán

A Chieftec BT-04B vagy az FI-01B nem elég kicsi?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25033) patomi válasza rover45 (#25029) üzenetére


patomi
őstag

Múltkor szóba kerültek a Cooltek házak, nézd meg pl. ezt. SFX táp megy bele.267 x 162 x 197 mm-en elfér. Van belőle ablakos is. Tápot, meg aprón lehet lőni hozzá(FSP.például).

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25034) rover45 válasza Goose-T (#25032) üzenetére


rover45
senior tag

A BT-04B majdnem még tetszik is, később akár egy vga is belemehet.

...olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégsem...?

(#25035) Kornl23 válasza Ispy (#25027) üzenetére


Kornl23
tag

Szia,

Válaszd az 1-es helyett a "Custom Speed"-et és írj be egy számot az alatta lévő helyre 1 és 255 között valamit. Sajna ezt már ki kell tapasztalni mi az a legkisebb szám ami elindul a venti.
Nekem most 10-en van így pörög egy Samurai 200 rpm-et.

(#25036) #22145024


#22145024
törölt tag

Lehet hogy volt már, de ACER töltőhöz van valami adapter, amivel a kábelvég levágása/cseréje nélkül rá tudom dugni valahogy a pico-PSU-ra? (vagy bármi másra, mert a pico-n már tudom cserélni a végződést)

(#25037) radi8tor válasza #22145024 (#25036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen ACER töltő az, ami nem passzol? 12V-os?

⭐ Stella

(#25038) #22145024 válasza radi8tor (#25037) üzenetére


#22145024
törölt tag

Nem. 19V-os, "standard" acer. A pico meg wide-inputos, de gondolom mindegyiken olyan van.

szerk:
kerítsek inkább egy 12V-os téglát? Azokról amúgy sem sajnálom levenni a végződést...

[ Szerkesztve ]

(#25039) viperabácsi válasza #22145024 (#25038) üzenetére


viperabácsi
addikt

Vegyél egy olyan forrasztható aljzatot ami jo az ACER kockára , vegyél egy olyan forrasztható dugót ami belemegy a picoba, közé rövid vezeték és már kész is az átalakító.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25040) radi8tor válasza #22145024 (#25038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem minden pico wide inputos, pont ezért kérdeztem.

Elektronikai boltokban (jobbakban) biztos tudnak adni neked forrasztható tápcsatlakozó aljzatot az ACER táphoz.

⭐ Stella

(#25041) #22145024 válasza viperabácsi (#25039) üzenetére


#22145024
törölt tag

Eddig én is eljutottam :) A kérdés arra irányult volna, hogy hol árulnak ilyet, illetve van-e készen, vagy mindenképp forrasztóst kell vegyek (sajna eddig csak panelba valót találtam, ami nekem a legrosszabb megoldás adná)

radi8tor1:
"Nem minden pico wide inputos, pont ezért kérdeztem."
és nálad rámegy egy standard 19V-os acer töltő? Az enyémre nem. A PICO-n sokkal inkább egy általános alljzat van. (most nem mérem meg, de a kommersz "barrel"-ekre hajaz leginkább)

[ Szerkesztve ]

(#25042) radi8tor válasza #22145024 (#25041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem megy rá, nekem 12V-os Pico volt 12V-os kocka táppal.

⭐ Stella

(#25043) Ispy válasza Kornl23 (#25035) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi :C

Most én is beállítottam 10-re és így már 800-on pörög :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25044) viperabácsi válasza Ispy (#25043) üzenetére


viperabácsi
addikt

És most is szabályozza a venti fordulatát , vagy fixen ennyi?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25045) Ispy válasza viperabácsi (#25044) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, így fix.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25046) viperabácsi válasza Ispy (#25045) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mit hűtesz így vele?Ha terheled nem fog megfőni?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25047) imibogyo


imibogyo
veterán

Bocsi mindenkitől, de mind a négy fő topikomba berakom ezt, mert kicsit más az egyes topikok személy-összeállítása.

Szóval befejeztem az ITX kuckómat nagyvonalakban a hétvégén (80%-os lehet kb.). Illetve az előző kuckó reinkarnációját. Még hátra van az oldalsó füstüveg méretre vágása, valamint az előlapra kerülő két slim venti beszerzése. Ezek fogják az alapvetően passzív CPU hűtést kiegészíteni. Sok dolguk nem lesz, le is lesznek szabályozva, csak annyi a szerepük, hogy ne álljon a levegő a házban. Tegnap kimartam a tetőlemezt is, hogy függőlegesen szépen távozhasson a meleg. Ezek a mart nútok lényegében a teljes belső kamrát lefedik széltében és hosszában.

Még nem foglalkoztam a résekkel, de már megvettem hozzá a fatapaszt. Emellett el kell még döntenem a pácolás milyenségét, illetve, hogy egyáltalán akarok-e pácolást, vagy csak lakkozva lesz a házikó.

A táp és az alulra helyezett 5400-as merevlemez rezgáscsillapító anyagon pihennek, szóval nagyon csendes lett a konfig. Kisebb átrendezéssel és egy kisebb nem-passzív procihűtővel 3-slotos VGA-t is be tud nyelni a ház, de erre a közeljövőben nem fog sor kerülni. Ráadásul 3-slotos VGA nincs is nagyon 250 mm-en belül. De például egy GTX 970 Mini simán bele fog férni.

KATT A KÉPRE GALÉRIA

[ Szerkesztve ]

(#25048) #22145024 válasza radi8tor (#25042) üzenetére


#22145024
törölt tag

közben néztem egy tesztet, ahol nem javallt a 12V-os tégla konkrétan ehhez a wide inputos picoPSU-hoz (120-WI-25 ).
Asszem mégis levágom a tápon lévő dugót és kap egy pico-kompatibilis csatit. Az acer-ért nem adok ezeöccá pénzt, amire még jön a posta, plusz egy csomó PCB barkácsolás. :)

(#25049) Kornl23 válasza Ispy (#25045) üzenetére


Kornl23
tag

pedig szabályoznia kellene, lehet magas a minimum hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#25050) Ispy válasza Kornl23 (#25049) üzenetére


Ispy
veterán

lehet, nem tudom, mert 57C van beállítva és nem szokott addig felmenni

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.