Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) tthom


tthom
senior tag

Ha az ember épít házat.. Műanyagból mennyire szerencsés? Vagy kell a fémek árnyékolóképessége?

(#26952) AxBattler válasza tthom (#26951) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy barátom szerint olyannyira ajánlott az árnyékolás, hogy a kivágott ventinyílásokra is kell minimum egy ventirács.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26953) radi8tor válasza AxBattler (#26952) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van aki szerint meg tökéletes az is, ha pusztán ház nélkül az asztalon van az alaplap.
Engem hurrogtak már le a hátlapi ESD shield hiánya miatt. Mármint, hogy szerintem kell oda, szerintük nem.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26954) imibogyo válasza tthom (#26951) üzenetére


imibogyo
veterán

Régen rengeteg plexi házat lehetett készen kapni gyártóktól (aztán kiment a divatból), viszont E matricásak voltak. Nem hiszem, hogy megtehették volna, ha valamilyen egészségügyi normába nem fértek volna bele. Én már évek óta (20+ év, 386-al kezdtem a pályafutásomat ezen a téren) építek fából házakat, eddig semmi bajom nem lett, pedig már nem vagyok tini és az egészségügyi mutatóim abszolút rendben vannak. ;)

(#26952) AxBattler: Gondolom akkor az összes nagy plexi oldallapos ház is mind-mind egészségkárosító, azokról a házakról már nem is beszélve, amik még a legkezdetlegesebb Faraday-ketrecnek sem felelnének meg. Gondolom ezen cégek összes mérnöke, mind az Ecserin szerezte a diplomáját és egynek sem jutott eszébe, hogy ebből akár még baj is lehet. :U

Ez amúgy így nem neked, nektek szól direktbe, csak elgondolkodom, amikor egy ilyen kérdéskör felmerül és végigfuttatom az agyamon és kicsit szkeptikus vagyok. Tudod ez a tipikus "számos kísérlet bizonyította" kérdésköre. Mert ugye sokszor kimutatták már, hogy tényleg káros, míg mások (fizikusok), meg rámutattak arra, hogy nem hozható egyértelmű kapcsolatba egészségromboló hatással az a fajta sugárzás (nem-ionizált), amit az ilyen készülékek kiadnak magukból. Mert az ugye tény, hogy bizony sugároznak izomból (telefon, tv zavarása tipikus példa). Csak éppen azt nem bizonyította még be senki, hogy ez káros- és ha igen, mennyire?

[ Szerkesztve ]

(#26956) #16939776 válasza tthom (#26951) üzenetére


#16939776
törölt tag

A Földelt fém burkolat elsősorban életvédelmi célból "erősen ajánlott", de a szomszéd FM vagy AM vevőkészüléke is használható maradhat a bekapcsolt PC mellett, ha ezekre az apróságokra odafigyelve az RF sugárzása minimális szintre van csökkentve.

Ha csak annyit elérünk vele hogy jobb a WiFi kapcsolat jel-zaj viszonya, és lassabban merül a laptop miatta, már megéri foglalkozni vele.

Nálunk a pl.: tűzjelző rendszerből, mindenbe bele megy a "píí-piri", aminek nincs összefüggő fém burkolata.

Ha már építesz házat akkor olyan anyagot érdemes választani ami időtálló, a könnyen megmunkálható műanyagok többsége nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#26957) bandi20 válasza Archttila (#26893) üzenetére


bandi20
aktív tag

Tegnap megjött a haz! Kibontás: szépen becsomagolva, sok hungarocell es egy vastag fólia, a csavarok külön zacsi, kábel vezeto stb. A kézikönyve jó lépésről lépésre leírja a szerelés menetet , a haz mérete meglepődtem milyen kicsi, de nem sorjáznak a lemezek, a burkolat vastagsága nincs tolómerom , de kb 1 mm ez adja a súlyt is. Az előlap is csapatokkal van felfogatva, amin van a szál csiszolt Alu , amit meg fólia véd! A lábai valamiféle puha gumi félgömbok! Eddig benne az alaplap minden sallangjaval, az SSD, a hdd , a videokártya, es nem sok hely marad benne az biztos!

bandi

(#26958) AxBattler válasza imibogyo (#26954) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem Ő inkább a hardver egészségét féltette, de már elég rég beszélgettem vele erről... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26959) tthom


tthom
senior tag

Én is a oda-vissza zavarásra gondoltam csak, amikor a fémet kérdeztem. De akkor marad a fém. Mivel nem találok nekemvaló házat, elkezdek tervezgetni szerintem.. Csak az oldallapok nagyon egyenes vágására kell kitalálnom valamit. Maximum nem lesz azonnal 100%osan kész, de majd szépen lassan.

Kösz mindenkinek!

(#26960) #16939776 válasza tthom (#26959) üzenetére


#16939776
törölt tag

Keress PH-n olyan szakit aki kivágja neked az anyagokat célgéppel. így tuti Nem lesz baj illesztésekkel/ derékszögekkel.

(#26961) tthom válasza #16939776 (#26960) üzenetére


tthom
senior tag

Ilyen szempontból az a probléma, hogy vidéken élek, itt olyanokat szoktak pislogni a preciziós kéréseimre, hogy ihaj. :)

Á, ilyet nem szoktunk.. Jóvan ez így és hasonlóak. :)

(#26962) imibogyo válasza tthom (#26959) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak az oldallapok nagyon egyenes vágására kell kitalálnom valamit.
Két laposvas közé (alul-felül) befogod a lapot és úgy engeded rá a flexet. Azért tartani kell így is az irányt (nem hagyatkozhatsz teljesen a laposvasra, mert akkor gyorsan szét lehet karcolgatni a szélét és akkor egy-kt vágás után kuka), viszont a kisebb-nagyobb "megcsúszásokat" szépen kivédi és mivel a korong az oldalával ér hozzá, azért nagyon-nagyon bénán kellene vágnod ahhoz, hogy azt már ne fogja meg és belekapj mélyebben. Így tökéletesen egyenes vágásokat lehet készíteni, minimális energiabefektetéssel. ;)

(#26963) tthom válasza imibogyo (#26962) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm, elraktározom a tanácsot! :R

(#26964) xedos válasza tthom (#26959) üzenetére


xedos
addikt

Nem hiszem el, hogy vidéki műhelyben ne lenne asztali lemezolló és lemezhajlító gép...

Gép árnyékolás:
Régi műanyag házas gépek belső oldala fém spayvel volt kifújva...
APPLE gépekben egy fém-műanyag fólia van körbe ragasztva... minden alkatrész ezen belül van...
(Régebbi nem fémházas gépeknél)

[ Szerkesztve ]

(#26965) AxBattler


AxBattler
félisten

Csak most vettem észre: Zalman ZM 350-FX ismertető zed1983 tollából!

UPP a tápnak, és az írónak!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26966) tthom válasza xedos (#26964) üzenetére


tthom
senior tag

Nem a gép/eszköz a probléma.. Hanem amíg rábírom őket, hogy pont azt csinálják, ami nekem kell.
Persze, biztos, hogy lehet találni itt is JÓ és PONTOS kisiparost, de az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, legalábbis akikkel én kapcsolatba kerültem, hogy nekem kell utólag mindent javítani, ha azt szeretném, hogy olyan legyen, amilyen... Jó, igaz, pont lemezmegmukálókkal még nem hozott össze a sors, de kőművessel, asztalossal, festővel, autószerelővel igen..

Csak egy kis kőműves történet: fürdőszoba csempézés, egyszínű csempe, de volt vagy 15 darab mintás csempe. Megmondtuk, hogy szétszórtan ossza el a teljes területre. Este megyünk megnézni, hogy mit haladt, akkor derült ki, hogy felrakta EGYMÁS MELLÉ egy sorban az összeset. Szerencsére még nem kötött meg a ragasztó, vakarhattuk le. Szóval ezek után én már nem hiszek el semmit nekik.

(#26967) shteer válasza AxBattler (#26965) üzenetére


shteer
titán

Klassz tap.

Nalam mar erkezoben a 350BS utodja :)

..szerintem jónak tűnik

(#26968) AxBattler válasza shteer (#26967) üzenetére


AxBattler
félisten

Az, bár a 350-esre is rakhattak volna egy 6+2pin-es PCI-csatit, simán elbírta volna.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26969) xedos válasza tthom (#26966) üzenetére


xedos
addikt

Igen, sajnos a legtöbb "iparos" kokányol.
De ha lerajzolod, megalkudsz az árra, akkor ha nem azt csinálta, akkor viszlát...
Az egyik házamat én is így csináltam - egy lemezkereskedőnél, vágták és hajlították. A maradékot itthon csináltam, majd ment egy másikhoz eloxálásra.

[ Szerkesztve ]

(#26970) HookR válasza Pista0001 (#26856) üzenetére


HookR
addikt

"belsőleg a merevlemezek szanaszét szórása nem tetszik csak. a két 3,5-est tenném az alaplap tálca hátoldalára, a 2,5-eseket keresztben az előlap mögé."

Megvizsgáltam a lehetőségét: Amennyivel egyszerűsítené az alaplapi tálca vonalvezetését, annyival bonyolítaná a Mini-Fit Junior csatlakozó környékét. Talán a legfőbb ellenérv, hogy csupán az egyik 3,5"-es merevlemez maradna a 120mm-es ventilátor fölötti közvetlen légáramban.
Eredendően tetszene az elgondolás, mert úgy a jobb oldallapra (és esetleg az alaplapi tálcára is) belülről 2mm-es, öntapadós, bitumenes lemezt) ragasztva képezhető lenne egy a 3,5"-es HDD hangját valamelyest csillapító, az átszellőzésben mégsem gátolt térrész. Csakhogy a bitumenes lemeznek a mostani elrendezéssel sincs akadálya és így mégiscsak mindkét 3,5"-es meghajtót közvetlenül érheti a ventilátor szele. Azt, hogy az előlap mögé rögzített példány kívül esne a hangcsillapított szendvicsen, ellensúlyozhatja a használaton kívüli leállítás lehetősége x perc után.
Amennyire látom, hasonló arányban lehet pro és kontra érveket felsorakoztatni a két elrendezés között. Számomra nem egyértelmű melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26971) Pista0001 válasza HookR (#26970) üzenetére


Pista0001
addikt

ha a 3,5-eseket vízszintesen helyezed el, akkor mindkettőt éri huzat. a mini fit mehet legalulra.

(#26972) imibogyo válasza AxBattler (#26941) üzenetére


imibogyo
veterán

Amit tőled vettem microATX házat, abból pont egy ilyet ki lehetne hozni.
Adtál egy jó modding ötletet. :K

(#26973) zed1983 válasza AxBattler (#26965) üzenetére


zed1983
őstag

Köszönöm. Egy újabb írás is tervben van egy itx gépről.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26974) HookR válasza Pista0001 (#26971) üzenetére


HookR
addikt

Ez esetben az alsó venti max 15mm magas lehetne és a 3,5"-es HDD-k épp csak elférnének a plafonig, minimális távolsággal (3-4mm) a szomszédos felületek (venti-HDD-HDD-plafon) között. A gumigyűrűs csavar is picit túllóg a HDD szélén, ezért a kulcslyukas kialakítás érdekében vízszintesen el kellene tolni őket egymástól, hogy a szomszédos merevlemezek csavarjai ne essenek ugyanarra a függőleges vonalra. Az alaplapi tálca is csak a csavaroknál érhetne fel a ház tetejéig, közötte kivágások kellenének, hogy a meleg levegőnek legyen hol a felső perforáción keresztül kiszellőzni. Ráadásul amennyire necces lenne a függőleges tengely mentén, annyira pazarló hosszanti irányban (2,5"-es meghajtókkal sem lehetne kitölteni a holt teret a kábelezés miatt).

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26975) AxBattler válasza imibogyo (#26972) üzenetére


AxBattler
félisten

Sok sikert! :)

Egyébként ennél már csak az lenne jobb, ha alulra nem csak 2 HDD-t lehetne szerelni egymás mellé, hanem magasabb lehetne a ház olyan 100mm-rel, és beférne 2-3 meghajtó egymás alá, egy keretbe.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26976) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy az új, beépített bluetooth-szal rendelkező ITX lapoknál mennyire stabil és megbízható a kapcsolat? A billentyűzetem és az egerem is BT-n kersztül csatlakozik (diNovo Laser), de a Logitech gyári vevője például gyenge. Ha a gépház hátuljába teszem az USB sticket, már kihagy néha a kapcsolat.

A lapokban érzékenyebb a kékfog?

(#26977) AxBattler


AxBattler
félisten

Rendelt már itt valaki ilyen 12V-os adaptert?

Valóban képes tartósan, megbízhatóan leadni 120W-ot?
Csak mert úgy láttam, hogy a fix 12V-os, nagyobb teljesítményű adapterek ált. horror áron mennek...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26978) imibogyo válasza AxBattler (#26977) üzenetére


imibogyo
veterán

Konkrétan azzal nincs tapasztalatom, de én nem szeretem kiszámolni nagyon a tápot. Ezért is én egy 20A-es 240W-os példányt használok a gépemhez és a linkelt típustól 500 Ft-al vettem drágábban. Nem mertem szellőzés nélküli tápot venni. Már 120W-hoz sem mernék, persze ez csak az én becsípődésem. ;)

A plusz 100mm-es dologgal, meg csak annyi a bajom, hogy az már bőven uATX méretű házat eredményezne. Akkor már vehetne azt is az ember és megszabadul egy csomó kötöttségtől. :B

[ Szerkesztve ]

(#26979) AxBattler válasza imibogyo (#26978) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem látom a link-en, de szerintem egy mókolt DELL adapterre gondolsz. Annyiért szuper lenne, de sajnos a mod nekem nem játszik.

A mélysége azért nem lenne uATX...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26980) imibogyo válasza AxBattler (#26979) üzenetére


imibogyo
veterán

Ja, mert csak a házat linkeltem be (mert idő közben azzal is haladtam), amúgy sokszor nagyon lassan töltenek be a képek és nem tudom miért, de azért betölt.... Itt van az adapteres kép, de linkeltem már ezt is, és nem mókolt táp. Teljesen gyári, majd nyáron kap festést. :K

A mélysége azért nem lenne uATX...
Persze az addig tiszta sor. Mondjuk magam ellen beszélek, mert a mostani ITX házamat is nagyobbra fogom marni (ha elkészül az új marógép). Azt még nem tudom, hogy a magassághoz fogok-e hozzáadni, vagy a szélességhez. Ugye eredetileg nem terveztem dVGA-t, de most úgy néz ki majd jön egy passzív 750Ti az elkövetkező egy-két hónapban. Viszont a táptól nem férne most be. Vagy magasabbra marom egy jó 10 centivel (és akkor a vinyó is bekerül a házon belülre), vagy szélesebbre marom egy 5 centivel (hasra érték), mert most cpu hűtőböl is csak egy jó 120-130mm-es darab fér be (HR-02 Zero, vagy HR-22 a cél) és akkor a dVGA szépen elfér az állított táp mögött (plusz a vinyó ekkor is bekerülhet a házon belülre). Egyszerűbb lenne elfektetni a tápot persze, de akkor meg nem tudom elrendezni a panel-táp mellett (kb. 1 centit rálóg az oldalsó nútra a tápegység nem lehet felrakni az oldalfalat, nagyon meg nem szeretném bezsúfolni, mert ugye csak az első két 500-as venti van (ezek sem állandóan), a többi cucc passzívan leledzik).

(#26981) #16939776 válasza #72042496 (#26976) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sokkal nagyobb nyereségű antenna miatt a Wi-Fi kártyán lévő BT érzékenyebb. De folyamatos 100%-os stabil kapcsolathoz látnia kellene egymást a két eszköznek, hogy ne a falakról/tárgyakról visszavert gyenge jelből keljen dolgoznia.

[ Szerkesztve ]

(#26982) AxBattler válasza imibogyo (#26980) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép, láttam is már ilyeneket, de én külső notiadapterre gondoltam.
Ha megint a házban foglalja a helyet (és termeli a hőt), akkor kenhetem a hajamra.

Csak azt nem értem, hogyha...
- úgyis a házban van a tápod,
- nem mersz szellőzés nélkülit venni,
... akkor miért szenvedsz panel/pico táppal, miért nem hagyatkozol simán egy SFX-re, vagy TFX-re? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26983) shteer válasza #72042496 (#26976) üzenetére


shteer
titán

Szerintem semmivel srm jobb mint egy usb-s stick megoldas.

Hosszabbito ;)

..szerintem jónak tűnik

(#26984) Goose-T válasza HookR (#26974) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerk.: félrement, Balika911 kérdésére akar ez válasz lenni.

Én egy ilyen asztalon használok egy Gigabyte alaplapot Microsoft BT egérrel, és semmi gond nincs a vétellel. A gépház az asztal aljában van, az antenna pedig az asztal jobb oldali fémlemezére van belülről feltapasztva a talpában lévő mágnessel.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26985) imibogyo válasza AxBattler (#26982) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha megint a házban foglalja a helyet (és termeli a hőt), akkor kenhetem a hajamra.
Nagyjából semmi hőt nem termel. 240W-ra van méretezve a hűtése, ehhez képest konnektorból mérve 80W fölé még nem ment a fogyasztásom. Abszolút szoba-hőmérsékletű a kütyü, de ha még nem is így lenne, akkor is ott a két venti. De persze megértem a külső táp előnyeit is. Sőt én is gondolkodtam rajta, hogy csinálok ennek egy külső dobozt. De akkor meg megint ott vagyok (mivel én mozgatom is a gépet), hogy akkor egy plusz dobozt cipelgethetek. Ez nekem olyan, mint amikor az ember vesz egy külső merevlemez házat 7/24-re, de legalább tudott építeni egy mini házat, miközben ekkor meg a külső ház foglal plusz helyet, ami egy kicsit nagyobb házzal nem is kellene.

Szeretem az ITX-et, mint olyat, de sokszor érzem úgy, hogy méretfetisizmus miatt többet áldoznak be egyesek, mint amit egy picit nagyobb ház megvétele/elkészítése jelentene). Ide tartozom én is.

Anno lecseréltem az ATX gépemet, ITX.re, hogy kisebb helyet foglaljon. Most már ott tartok, hogy van külső merevlemezházam, külső ODD-m (nagyon ritkán használom, de néha jól jön) és plusz az ITX ház. Lényegében több helyet foglalok az asztalon, mint az eredeti FC Core 1000-el, ami szintén nem volt túl nagy. :B

- úgyis a házban van a tápod
Igen, de sokkal szabadabb ennek az elhelyezés, mint azoknak.

- nem mersz szellőzés nélkülit venni
Nem is vettem, egyrészt a noti tápokkal szemben ennek van saját szellőzése és fém háza, másrészt ez átalakítás nélkül kaphat egy nagyon gyenge fuvallatot amikor úgy akarom, ami pont elég arra, hogy megnyugtassam magam. Úgy vagyok vele, hogy ha arra tervezték, hogy ~200W környékét passzívan elvigyen, akkor ehhez képest egy kis minimális plusz hűtéssel biztosan jó lesz.

akkor miért szenvedsz panel/pico táppal, miért nem hagyatkozol simán egy SFX-re, vagy TFX-re
Mert volt nálam 3 féle SFX (FSP, Chieftek meg még valami) és 1 fajta TFX-em is van (Silverstone) és nekem mind "hangosnak" tűnt. Értsd mivel minden más passzív volt mellettük. Valamint fent már említettem a méretbeli és elhelyezésbeli különbségeket is. Arról nem is beszélve, hogy azok nem passzívak, míg a mostani tápom netezés, filmezés stb. alatt passzív, amikor meg játszom ráindítom a két ventit. Ezt SFX/TFX táppal nem tudnám megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#26986) AxBattler válasza imibogyo (#26985) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, akkor nem rossz megoldás.

Hát igen, ördögi kör. :D
Nekem is azon fő mindig a fejem, hogy kevesebb fájdalommal, olcsóbban, és nem sokkal nagyobb méretben jobban járnék egy mATX házzal, pl. egy olcsó, hangszigetelt Silverstone PS09-cel... Jó az ITX, de ha valaki fájlszerveren, multimédiás HTPC-n (Kabini rulz) kívül többet akar, akkor talán jobban jár mATX-szel.

Lehet én is váltok. Most passzív Athlon 5350-es rendszeren gondolkodom, talán egy passzív R7-240-essel, ami nagyon szimpatikus lenne, de mindig oda térek vissza, hogy kevés lenne az erő.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26987) shteer válasza AxBattler (#26986) üzenetére


shteer
titán

"mindig oda térek vissza, hogy kevés lenne az erő."

Hat igen - szivas az itx gamer pc :)

..szerintem jónak tűnik

(#26988) flashpointer válasza AxBattler (#26986) üzenetére


flashpointer
őstag

Core i7-4765T 35W és tuti nem lesz kevés :)

(#26989) tthom


tthom
senior tag

Kérdés.. Ismer valaki álló hőcsöves cpu hűtőben olyat, ami alacsonyabb? 60mm és tsa? Tehát a ventilátor merőleges legyen a procin, ne párhuzamos.

(#26990) AxBattler válasza flashpointer (#26988) üzenetére


AxBattler
félisten

De az ára sem. ;)

Egyébként melyik lehet a legerősebb LP, one slot dVGA?
R7 250, HD 7750? Ezeken kívül?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26991) flashpointer válasza AxBattler (#26990) üzenetére


flashpointer
őstag

GT 740, habár az csak gddr3, szeirntem az r7 250 gddr5 a leggyorsabb
Olvastam egy one-slotosított LP gtx750-ről, ha jól emlékszem ennek a hűtése került rá. (vagy a v3900-é)

(#26992) shteer válasza AxBattler (#26990) üzenetére


shteer
titán

Zotac gtx750ti LP

a hatlapja 1slot, de a hutese 2slot

Galaxy/KFA2 750Ti is van ilyenbol

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#26993) Mercutio_ válasza shteer (#26992) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, hogy említed, még egyszer nem játszottam, mióta összeraktam az új konfigot, így most ugrott be, hogy ott van a gépemben a sima nem ti-s verzió :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26994) #72042496 válasza tthom (#26989) üzenetére


#72042496
törölt tag

2U szerver hűtőkből létezik ilyen konstrukció, de még ezek is magasabbak 6 centinél, meg hát nem túl halkak. Én egyébként sem látom ennek mi az értelme.

Köszönöm a BT-re kapott válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#26995) tthom válasza #72042496 (#26994) üzenetére


tthom
senior tag

Csak van egy ötletem, amiatt kérdeztem, de akkor kutatok, ha netán van. :)

(#26996) #72042496 válasza tthom (#26995) üzenetére


#72042496
törölt tag

Keress rá arra hogy "blower fan CPU cooler", ezek esetleg?

(#26997) AxBattler válasza flashpointer (#26991) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, én is a GT740-et néztem, de a 128bit mellett a DDR3 karcsúnak tűnt. Viszont olcsóbb is annyival.

(#26992) shteer
A "nem-TI"-s változata ül az én gépemben is, szóval ja, csak pont a hűtés is számítana.
Persze ha lehetne cserélni, simán beruháznék valami utángyártott, AC Accelero-szerű hűtőre.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26998) HookR válasza tthom (#26989) üzenetére


HookR
addikt

Ez a Prolimatech és Noctua amennyire tudom, prototípus maradt. Ez meg csak amolyan érdekesség: ID-Cooling IS-M.
Ha megfelel a Noctua-féle kialakítás, akkor érdemes elgondolkozni ezekhez hasonló hűtőkön:
- Noctua NH-L9x65
- Akasa AK-385
- Akasa AK-CC9101BP01

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26999) tthom


tthom
senior tag

Köszönöm mindenkinek!
Elhatároztam, hogy összerakok házat, aztán azért keresem, hogy mik a lehetőségek.

(#27000) AxBattler válasza flashpointer (#26991) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg a DDR3-as Gainward GT740-re szerelt hűtő is jó lehetne, bár nem tudom, hogy a KEpler-architektúra mennyivel fűt jobban/kevésbé.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.