Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) canniball válasza .mf (#1999) üzenetére


canniball
nagyúr

Wow, te beszéled a japánt...vagy a google fordító? :D

zodo!
Hát ha vannak ilyen szomszédaid beszéljük velük. Ha kínaiak talán még meg is csinálják neked. :DDD

A szépség ugye egyrészt szubjektív, másrészt ebbe csak 80-as venti fér, nekem meg 120-as kell. ;] Amúgy tényleg nem rossz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2002) toldy válasza toldy (#1983) üzenetére


toldy
őstag

Ezt mostmár kezdem nagyon unni, másik konnektor másik elosztóval szintén csinálja. Ma szétszedtem hogy megnézem másik táppal , de azzal el sem indul, rendben darabjaira bontottam a gépet kipucoltam újra össze, de egyik tápal sem indul, ledek világítanak, ventik pörögnek de kép nem jön, egy monitorral sem, cmos clear volt. nagyon úgy fest hogy alaplap, szerintetek? Még tovább szenvedek, megnézem másik gépben ezt a lapot, hasonlók, egyszerűen nem bírom :O :W

Az élet nem habostorta.

(#2003) zodo válasza canniball (#2001) üzenetére


zodo
nagyúr

ááággrrrr, hogy mindig van kifogásod. ;)
Persze, tudtam, hogy a 12 centis venti miatt nem fog tetszeni.
Jelenleg nekem se kellene ez a ház, de attól még, mint alternatívát meg tartom. :)

(#2002) toldy

Nagyon nem megy akkor inkább szerviz vagy gari, ha van még rá egyáltalán. szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#2004) toldy válasza zodo (#2003) üzenetére


toldy
őstag

Elvileg van még rá 4 év. Zotac terméket hogy kell garanciáztatni, van központi szerviz/cég vagy odavigyem ahol vettem ( PCX ) ?

Az élet nem habostorta.

(#2005) zodo válasza toldy (#2004) üzenetére


zodo
nagyúr

Passzolom a kérdést.
Hívd fel a PCX-et vagy olvasd el a Garancia jegyen, hogy mi is a teendő.
Lehet, hogy a PCX csak pár napig ( kb. max. 3 nap) és onnantól egy központi lerakat végzi a garanciális ügyeket, ahogy te is írtad.

(#2006) Osibaa válasza toldy (#2004) üzenetére


Osibaa
senior tag

Javaslom vidd vissza a PCX-be, ők adják át a Ramirisnek, ami tesztelés után ad egy újat helyette (már ha a lap a hibás). Általában 2 hét az átfutási idő, feltéve, hogy a Ramirisnek van raktáron másik ilyen lap.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2007) .mf válasza hito (#1888) üzenetére


.mf
veterán

Akkor egy kis élménybeszámoló pár nap után:

Kérdésedre válaszolva, erős a gyanúm, hogy az Atom még kétmagosan se hajtaná ki a 8600GT-t.
Felraktam egy régi, 2006-os CS:S-t, amit net-nélküli lanpartykon szoktunk volt használni. Az újabb, folyamatosan frissítetthez képest ez a régi verzió jobban fut. Minimálisra vettem a grafikát, majd indítottam egy offline 7-botos Dust2-t. A botok mozgása kicsit darabos volt (mint amikor valakinek nagy a lagje online meccseken), kritikus pillanatokban (pl. amikor lőttek rám) leesett 1x-re az FPS.
Utána a proci órajelét emeltem 1.6-ról 1.8GHz-re, botok számát csökkentettem 5-re, kicsit javult a helyzet átlagban, de amikor lőttek rám, akkor megint 1x-re esett le...
Kipróbáltam még egy másik játékot is, amivel sokat játszok, MotoGP07, grafika minden minimumra vagy ki, versenyzők száma is le 20-ról 10-es minimumra; az eredmény itt is: nagyrészt játszható, de pont a fontos pillanatokban (több versenyző előzése kanyarban, ahol még a fékezés és AI versenyzők ütközésének fizikáját is számítja pl.) beszaggat.
3dmark05 nem volt hajlandó lefutni, félúton mindig hibaüzenetet dobott, talán a w7 a ludas.

Netre viszont w7-tel kiváló. Nem lassabb, mint az asztali gépem, 720p-s youtube videókat is viszi, amiket pl. 1.2GHz Core Solo-s subnotim már nem bírt. Az Atom330+Win7 kombináció is meglepően jól teljesített, a minidössze 1GB (mínusz 128MB videó) RAM és régi, lassú, 60GB/5400RPM notiwinyó ellenére egész fürge volt a rendszer.

Most egyelőre visszadugtam a monitort és egyebeket a nagygépemre, de ha még van valami teszt vagy játék, ami érdekelne, akkor írd meg, majd a héten újra összerakom és megnézem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2008) user137


user137
őstag

urak, visszatértem a wellnesszből (Szalajka Liget Hotel, Szilvásvárad, highly recommended egyébként :R ) és 2 dolgot találtam:
- Corsair H50 vízhűti
- MX31 ház (igen igen...)

ezt a fenti kettőt szerintetek össze lehetne párosítani valahogy okosan? Mekkora a nyílás az MX31-en hátul?

(#2009) user137 válasza user137 (#2008) üzenetére


user137
őstag

áhh, a H50 12 centis radiátorral van. akkor viszont marad a Súgó :)

(#2010) user137 válasza .mf (#1955) üzenetére


user137
őstag

tényleg sokat balfaszkodtál, kolléga :DDD de miért nem néztél közben a kalendáriumodra? Már a 8-cal ezelőttiben sem volt benne a "WinXP megjelenése" dátum.... :U

[ Szerkesztve ]

(#2011) .mf válasza user137 (#2010) üzenetére


.mf
veterán

Kifejtenéd kicsit bővebben?
Mármint arra érted, hogy miért xp-t próbáltam telepíteni rá, miközben azóta kijött két újabb oprendszere is a MS-nak?
Erre a válasz egyszerű:
- gyorsan akartam feltelepíteni (a fejlemények fényében extralol), csak hogy pár dolgot ellenőrizzek, és xp telepítő volt csak kéznél
- xp-hez már hozzászoktam, elég jól kiismerem
- erőforrásokban nem túlzottan bővelkedő (gyenge kétmagos proci és csupán 1GB RAM) gépre úgy gondoltam, hogy jobb az xp
- a 3 program közül, amit kipróbáltam, 2-vel gondok akadtak, egyiknél biztosan, másiknál pedig nagy valószínűséggel win7 miatt.
Szóval volt mögötte ráció, csak sajnos a gép nem így akarta...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2012) .mf


.mf
veterán

Xbitlabs AM3DD785G + Athlon II X2 250u teszt (250u = 25W TDP, 1.6GHz)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2013) toldy válasza .mf (#2012) üzenetére


toldy
őstag

Öhm, ez tetszik, jó ez a lap, szemezek vele mostanában. :U Az u procik kiválóak alap dolgokra vagy htpcbe, bár nekem a 600e tetszik a legjobban. :K

Egyébként ma visszavittem a lapot, remélem ott is csinálja ahülyeségeket, mert kihozzák hogy jó, én falnak megyek.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2014) vitar100


vitar100
tag

Hi All!
Tényleg sehol sincs kicsiny országunkban ZOTAC H55ITX WIFI???
:F :(((

(#2015) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hali!
2 kérdésem lenne.
1. Van valakinek J&W MINIX MX háza?? Meg tudná nekem mondani, hogy ez szélesebb mint mélyebb vagy, azaz merre 30.5cm? Kidolgozottsága és tápegysége milyen?
2. Nem tudjátok egy Intel DG45FC és egy E3200/3300 mennyit 'eszik'? Mennyivel lenne erősebb és fogyasztana többet? 24/7-ben menne. És esetleg alulfeszelve mennyivel jobb?

Köszi

(#2016) user137 válasza .mf (#2011) üzenetére


user137
őstag

mindig ez a régi gondolkodásmód... egy Win7 települ 100Mhz alatt is, pendriveról gyorsabb is, mint CD-ről, támogat mindent, memóriaigénye sincs több az XP-nél, hidd el.

(#2017) user137 válasza vitar100 (#2014) üzenetére


user137
őstag

nincs hát. ha szóltál volna, rendelek kettőt... :K

(#2018) toldy


toldy
őstag

Nem tudja valaki, EZ valahol beszerezhető? :Y Különben mióta van ( kb egy éve volt egy kiállításon,de aztán semmi hír róla).

canniball ezt neked találták ki !! Egyébként egy kész konfig.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2019) user137 válasza toldy (#2018) üzenetére


user137
őstag

jó meglátás... valszeg ha lehetne kapni, ez is 40k körül lenne :(

ezeket a PT szériás házakat a silverstone megtartja OEM-nek. Ha gondolod küldj rájuk egy emailt, elég segítőkészek, ahogy külföldi fórumokon láttam.

(#2020) canniball válasza toldy (#2018) üzenetére


canniball
nagyúr

Csinos...viszont figyelembe véve hogy úgy tűnik elérhetetlen azt hiszem kiesett. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2021) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

a dhl-t is elviheti a rézfaszú bagoly: eltökítették az alaplapom és csak holnap jön meg hétfő helyett
már csak az hiányzik (+ memória meg zalman hűtő, de install 2g-vel és a gyárival lesz) szal eléggé pipa vagyok :((

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#2022) Osibaa


Osibaa
senior tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy LC-Power 1320mi házikót. Mivel nem találtam a PH!-n infót róla, gondoltam megosztom a tapasztalataimat...

A ház picike, mindössze 4,4 literes (226x62x314 mm). Az előlapja matt fekete szinű, homogén felület (nem szálcsiszolt, ahogy máshol olvasható), a burkolata fényes fekete színű lemez. Könnyű, mégis masszív darab. A passzív hűtést szolgáló rácsok jó helyen vannak és elég nagyok. Negatívum, hogy a fekvő használathoz nem adtak hozzá talpakat, az álló használathoz pedig műanyag tartót, így a burkolat közvetlenül érintkezik a bútorral. :F

A ház belseje egyszerű, hátul az alaplap, elől a meghajtók. A meghajtók egy keretre rögzíthetők fel, a keret aljára 90 fokkal elfordítva a HDD (3,5" vagy 2,5"), felülre pedig az ODD; utóbbihoz adtak IDE adaptert. Ami itt problémát jelenthet, hogy mivel a HDD el van forgatva, így egy IDE kábelre a HDD és ODD nem fűzhető fel.

A beszerelés egyszerű volt. A kábelek elég hosszúak és nincsenek harisnyázva, így gondosan el kell rendezgetni őket. Ventilátor a ház oldalára nem szerelhető fel, a tetejére pedig alaplap válogatja, de szerintem erre se számítson senki; ergó javasolt olyan alaplapot berakni, ami rendelkezik aktív hűtéssel.

A tápegység 75W-os ITX. A mérete egy féltégla :D , háromszor akkora, mint az IBM laptop adapterem. Rákötöttem egy Intel D201GLY2 lapot, RAM modult, egy 2,5" és egy 3,5" HDD-t, pár USB kütyüt, ezeket gond nélkül bírta, tartós használat után is csak langyos volt.

Ha érdekel még benneteket valami, akkor kérdezzetek. :))

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2023) Mercutio_ válasza user137 (#2019) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kint picit olcsóbb, igaz van benne egy 60-os táp és ez pt-09, de ránézésre egykutya :)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2024) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Tud valaki ajánlani egy nagyon pici lapos házat mini-itx alaplaphoz? Optikai meghajtó hely nem kell, viszont jó lenne ha a 3.5" vinyóm belemenne. Táp nélküli és max 10k-t szánnék rá. Ismer valaki ilyet?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2025) Osibaa válasza Stimpy001 (#2024) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Az alaplapon kívül csak egy 3,5" vinyó menne bele? Táp nélkülit úgy érted, hogy az neked az alaplapra van integrálva, vagy legyen valamilyen tápnak hely, csak az már megvan neked? Bővítő kártyát akarsz benne használni? Van aktív hűtés az alaplapon?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2026) Stimpy001 válasza Osibaa (#2025) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Egy ASUS AT3IONT- I Deluxe lapot néztem ki magamnak, integrált tápja van, tehát annak sem kell a hely. Ahogy mondod csak az alaplap+vinyó lenne belül, meg persze a ramok. Semmi egyéb, bővítőhely sem szükséges. Nincs aktív hűtés a lapon, csak egy igen méretes borda, szerintem megteszi, egyáltalán nem akarok ventillátort.
A lényeg a kis méret és a viszonylag alacsony ár, persze nézzen is ki valahogy.

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2027) Osibaa válasza Stimpy001 (#2026) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nem tudom passzívan mennyire melegszik az a lap, érdemes lenne utána nézni.

Amik leginkább megfelelnek a feltételeidnek szerintem ezek:
[link] - táp nélküli és elég szellős
[link] - ebbe tudsz rakni utólag ventit
[link] - esetleg még ez

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2028) .mf válasza Stimpy001 (#2026) üzenetére


.mf
veterán

Szvsz: egy kis légáramlás nem ártana a lapnak, meg a 3.5"-es HDD-nek sem. Arról nem is beszélve, hogy az a borda amolyan virág-keresztmetszetű, azaz a keskeny alja után középtájt szétnyílik -- s így a mellette lévő kondikat körbeveszi, nem csak oldalról fűti, de felülről is. Persze ezeknek a szilárdelektrolitos kondiknak bírniuk kell, de akkor se túl szép megoldás.
Egy 5V-on járatott 80-92-100mm-es venti kiválóan megteszi, és ahhoz még elég halk, hogy a HDD-hez képest ne hallatszódjon ki (még akkor is, ha az csak 5400RPM-es).

Ugyanilyen lapja van itt urbanjozsi-nak is, itt a hűtéséről képek, itt pedig az okai és eredménye (hőfokok passzívan és aktívan)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2029) user137 válasza Mercutio_ (#2023) üzenetére


user137
őstag

köszönöm, de jobban örülnék egy -50 eurónak és táp nélkül :) egy 60W-os táp nekem nem jó semmire (corei5 lenne bele)

(#2030) user137 válasza Osibaa (#2027) üzenetére


user137
őstag

ilyen in-win cuccokat lehet itthon kapni?

(#2031) Osibaa


Osibaa
senior tag

.mf: nekem is az a tapasztalatom, hogy ezek a lapok még nem mennek el teljesen passzívan, kell nekik valamennyi légmozgás. Pl. az én lapom passzívan felmegy 90 fokig, de egy 5 cm-es venti leszabályozva is 50 fokon tartja.

user137: az In win házak az árgépen fent vannak és elérhetőnek is mutatja

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2032) Stimpy001 válasza Osibaa (#2031) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Jók ezek az In win házak, csak nekem egy picit nagy. Lehet hülye kérdés de miért baj az ha kicsit melegebb? Ha működésbeli problémák nincsenek vele, akkor felőlem lehet meleg, nem érdekel. Vagy úgy többet fogyaszt?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2033) szabi__memo válasza Stimpy001 (#2032) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezt már én is felvetettem. Senki nem reagált semmi hasznosat igy tartom magam ahhoz, hogy semmit nem számit.

[ Szerkesztve ]

(#2034) stevve válasza szabi__memo (#2033) üzenetére


stevve
nagyúr

Nagy általánosságban a "kicsit melegebb" nem okoz semmilyen gondot. Hosszú távon sem. A 90 fok viszont szerintem már nem feltétlenül a legjobb... nem árt azt hűteni valamivel, ha esetleg annyira melegedne.

[ Szerkesztve ]

(#2035) Osibaa válasza Stimpy001 (#2032) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ilyen hőmérséklet mellett már működési problémák is adódnak, a proci lekapcsol, a kondik, memória és merevlemez megsülnek, nem ilyen működési környezetre vannak tervezve. A fogyasztás egyébként ugyanannyi.

Nézd, ha nem tudunk meggyőzni, akkor csak annyiban hallgass ránk, hogy olyan házat vegyél, amibe építhető ventilátor, így ha működési problémáid vannak, akkor egyszerűen meg tudod oldani a hő elvezetését.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2036) Osibaa válasza Osibaa (#2035) üzenetére


Osibaa
senior tag

Még annyit fűznék hozzá, hogy megnéztem az egyes komponensek milyen környezetben működnek:
- Atom proci: -40 és 85 fok között
- memória: max 85 fok
- merevlemez: 0 és 60 fok között (3,5" WD Caviar Blue)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2037) Stimpy001 válasza Osibaa (#2035) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Ezt a házat néztem ki, végülis más lapot veszek, nem integrált táposat:
JCP GEH-JCP-MI-105.B
http://www.jcp-tech.de/en/produkte/mini_itx/jcp_mi_105__geh-jcp.html
Ebbe vajon beépíthető utólag venti?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2038) Osibaa válasza Stimpy001 (#2037) üzenetére


Osibaa
senior tag

A fényképek alapján nem látok helyet ventinek. Esetleg a procira utólag felszerelhető, de nem tudom lesz-e elég hely neki.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2039) .mf válasza Stimpy001 (#2032) üzenetére


.mf
veterán

"Lehet hülye kérdés de miért baj az ha kicsit melegebb? Ha működésbeli problémák nincsenek vele, akkor felőlem lehet meleg, nem érdekel. Vagy úgy többet fogyaszt?"

Egyrészt elektronikus dolgok rosszabbul teljesítenek nagyobb hőmérséklet mellett (nő a belső ellenállás), romlik a hatékonyság, nő a fogyasztás. Nézz utána pl. kapcsolóüzemű táp-IC-k hatékonyságának hőmérséklet függvényében, az egy könnyen mérhető terület, látványos az eredmény. Szóval igen, többet is fogyaszt.

Másrészt nem arra a hőmérsékletre lett tervezve. Tudom, sokan mondják, hogy az elektronmigráció inkább túlfesz miatt következik be, a hő kevésbé számít, de azért az is ott van, mint ami szép lassan teszi tönkre.

Harmadrészt a hagyományos elektrolitos kondik nem szeretik túlzottan a hőt, s az évek alatt szépen száradnak kifelé, vesztik kapacitásukat, tönkremennek. A szilárdelektrolitosok jobban tűrik a hőt, de ők se szeretik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2040) .mf válasza szabi__memo (#2033) üzenetére


.mf
veterán

:U Öregem... ha csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna. Csecsemő-logika, és még hirdeted is a fals következtetéseidet...

Stevve: a kicsit (pár fokkal) melegebb oké, de ez már nagyon sokkal melegebb! 90°C pedig már a Tmax / Tjunc közelében van, pontatlan szenzor esetén akár azon túl is lehet...

Osibaa: tévedsz, romlik pl. a VRM táp-IC-inek hatékonysága, nő a fogyasztásuk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2041) Stimpy001 válasza .mf (#2040) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ, akkor valami kis ventis házban gondolkodom inkább!

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2042) stevve válasza .mf (#2040) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ezért írtam én is, hogy a 90 már nem csak kicsit melegebb... :)

(#2043) Osibaa válasza Stimpy001 (#2041) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ez másik árkategória, de érdemes lehet meggondolnod: Modecom Feel. 4,2 literes, méretes rácsokkal, passzív tápegységgel, 5 cm-es hűtővel (felső rácsra is szerelhető). A 202 és 302 típus csak a előlapjában különbözik.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2044) szabi__memo válasza .mf (#2040) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert? Mesélj...

(#2045) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

áááááááááááááááá végre megjött az alaplapom
gyönyörű kis deszka :)
sajna nagyon be vagyok havazva mostanával, szal valszeg ma éjjel beszerelem holnap meg install
képeket majd hétvégén kaptok

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#2046) Stimpy001 válasza Mattanyahu (#2045) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Jaj, bárcsak már énis itt tartanék.....nah türelem, addigis:

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2047) hito válasza .mf (#2007) üzenetére


hito
nagyúr

.mf: Köszönöm, hogy megnézted. Sajnos a szóbeszéd igaz, nagyon vérszegény ez az Atom egy diszkrét VGA mellé (játékra). :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2048) user137 válasza Stimpy001 (#2041) üzenetére


user137
őstag

ebbe lehet belefér egy scythe shuriken azért...

(#2049) user137 válasza hito (#2047) üzenetére


user137
őstag

jó lesz az az i5... neked megvan már? :)

holnap kapom a házat elvileg, hétfőn jön a Zotac, jippííí :D

valakinek egy olcsósított Shuttle? Simán lenyomja az atomokat ugyanolyan árban, cserébe a háza egy picit nagyobb.

(#2050) hito válasza user137 (#2049) üzenetére


hito
nagyúr

Procit a hétre tervezem, a lapba nem bízok hogy megjön az elkövetkezendő 2hétben. Nem is baj, addig lesz idő beharisnyázni a kábeleket és feketére festeni a kuckó belsejét ;]

Egyelőre vacilálok, hogy milyen proci menjen bele...vagy i3 530, vagy i5 650, vagy egy i5 750. Utóbbi esetében kellene egy diszkrét VGA is, amire most nincs kedvem költeni. Viszont annál meg ott a +2 mag :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.