Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) Pista0001 válasza AxBattler (#25300) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem megéri az árkülönbséget egy sfx-hez képest, ha a komponensek fogyasztása nem indokolja, nem használnék sfx tápot.

(#25302) flashpointer válasza AxBattler (#25300) üzenetére


flashpointer
őstag

13k?
60 dolcsi az most 15k plusz az értéke miatt +vám+áfa összesen már majdnem egy huszas.
külső adaptert lehet itt aprón venni egy bolt hirdeti 200w-os egy tizes, vagy ha nem elég 16 k kb kettőből összeadódó 300 wattnyi kakó, szóval a végeredmény az ugyanannyi :D

Viszont azt is érdemes hozzávenni hogy ha beszarik akkor legalább egy hónap mire ideér az új táp.
Ezért is aggódom a z atx180 +dell da2 kombóért mert ha az egyik meghal akkor hetekig nem lesz gép :/

[ Szerkesztve ]

(#25303) AxBattler válasza Pista0001 (#25301) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha az ár nem számítana, akkor én is így gondolkodnék.

(#25302) flashpointer
Igaz, 20k az inkább, hogy a fene vinné el!

Aprón csak ilyeneket találtam:
180W 9.23A ADP-180MB teljesen új 16000Ft
240W 12.3A ADP-240AB PA-9E 19.000Ft
330W 16.9A ADP-330AB Alienware M18X töltő 25.000Ft
200w HP 10.3A 19,5V 9000Ft

Gebasz esetére érdemes tartalékban hagyni egy olcsó tápot, pl. én is megtartanám a mostani SFX-emet...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25304) flashpointer válasza AxBattler (#25303) üzenetére


flashpointer
őstag

(#25305) shteer válasza AxBattler (#25300) üzenetére


shteer
titán

Vagy meg mindig a 350BS 12k-ert. :)

..szerintem jónak tűnik

(#25306) AxBattler válasza flashpointer (#25304) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! Mondjuk a webshop-ukban nincs sokminden feltöltve...

Hmm, ezek a HP-töltők jóval barátságosabb áron mennek, eredetiek egyáltalán?

Most számoltam: kb. 18,5k-ra jönne ki a paneltáp mindenestül, plusz egy ilyen töltő 7,5k+ áron, az még mindig min. 26k, hajh...

(#25305) shteer
Az meg a másik. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25307) Pista0001 válasza AxBattler (#25303) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem az ár/érték a fontosabb, lehet valami olcsó, de ha nem tudja, amit elvárok, akkor... ;)

(#25308) A Gázos


A Gázos
csendes tag

Megrendeltem a cuccot, lesz ami lesz.. majd referálok. Asus ITX+5350

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#25309) flashpointer válasza HookR (#25295) üzenetére


flashpointer
őstag

Ez a két 92mm-es venti mennyire vitte lentebb a vga hőfokát és mekkora fordulaton/hanggal?Közvetlen volt rákötve a vga-ra és az szabályozta? a 7750-es is kb 55w-os mint a gtx 750, a fórumban azt olvasni hogy milyen csendes csak odahajolva hallható, de nem tudom ennyien hallássérültek-e mert rohadtul nem csendes, még minimum fordulaton is zavaró, alkalmazás közben meg kifejezetten hangos

(#25310) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

A következő konfigot szeretném összerakni:

Ház+Táp: EPC3 mini-ITX
Alaplap: GIGABYTE GA-B85N
Processzor: INTEL Pentium G3220 3.00GHz 1150
Ssd: SAMSUNG 120GB 840 EVO SATA3 2,5"
Memória: Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3/4G (később majd veszek még 4Gb-ot)

Viszont a Ház+táppal kapcsolatban lenne kérdésem.
1 Ha később egy nagyobb teljesítményű pico psu-t akarok, akkor gondolom, ezt gond nélkül tudom majd cserélni, persze a megfelelő adapterrel együtt?

2.Ez a 120W-os psu szerintetek elég mondjuk egy i5 vagy i7 meghajtására ami 84-88W TDP. Vagy ide már kellene egy 160W-os psu?

3. Ebbe a házikóba szerintetek max milyen magas cpu hűtő fér el? Most egy Raijintek zelost-t használok ami 44mm magas. A ház 60mm széles. Hát szvsz elég neccesen férne el. Vélemény?

Előre is köszi a segítséget! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#25311) csiben1 válasza csiben1 (#25310) üzenetére


csiben1
tag

Időközben a 3. kérdést meg is válaszoltam magamnak, mert hogy ez a konfig meg van nekem csak Vga-val meg egy másik házban.. kb 60-70mm magas az egész, szóval ebbe a házikóba kizárt dolog, hogy beférjen :W
Antec isk 110-es házikón kívül tudtok valami hasonló tulajdonságokkal rendelkezőt? Valami kis helyigényű és állót keresek. Lehetőleg a dobozokat ne... Most amúgy egy cooler master elite 130-ban van benne, de időközben rájöttem, hogy én amúgy se akarok játszani, akkor minek a vga és idegesít a táp hangja... Szóval csere mellett döntöttem :K

You can walk straight through hell with a smile

(#25312) Goose-T válasza csiben1 (#25311) üzenetére


Goose-T
veterán

Paneltápoknál a 12V-os ág áramerősségét kell nézni. Amit először kinéztél, ott 4A-es ez az ág, ezzel 48W leadására képes, szóval az 53W-os Pentiumot nem viszi el. A 6cm vastagság körüli házakban egyébként sem tudsz lehűteni ésszerűen egy asztali processzort, egy kicsit nagyobb kategóriában nézelődj, mondjuk ez a Chieftec egész jó, nekem is van egy ilyen, és egy 65W-os AMD A10-5700-at egész jól le lehet hűteni benne egy Scythe Big Shuriken 2 rev. B-vel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25313) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok,
mini-itx gépet szeretnék építeni, az alkatrészeket többnyire kiválaszottam, az alaplapon filózom még, az alábbi kettő között nem tudok dönteni:
-Asus H97I-PLUS
-Gigabyte GA-H97N-WIFI

Jártam az alaplapos topikban, de gondoltam megkérdezem itt is, hátha a méret miatt itt valakinek van már tapasztalata valamelyikkel. Tehát a szokásos kérdés: melyiket válasszam? :) Wifi opció nem szempont, mert kábellel lesz a routerbe kötve.

(#25314) HookR válasza flashpointer (#25309) üzenetére


HookR
addikt

A gyári helyett eleve a 92mm-es ventik használata volt betervezve. Ha anno rövid időre ki is próbáltam a saját hűtését, már sajnos nem emlékszem rá (kvázi null kilométeres). A képen látható felállás eredményeit pediglen itt találod: #53
A leszabályzott ventilátorok leginkább némi szélzajt hallatnak magukból*. Mellettük az 5400rpm-es WD Red alapzaja a leghangsúlyosabb a kórusban, azt hamarabb cserélném le, mint a ventiket. Terhelt, felpörögött állapotban a markáns szélzaj veszi át a domináns szerepet.

* A TY-147-esnek időközben lett egy sajátos halk, mondjuk úgy 'elektromos kerepelés' jellegű hangja. Meglehet, nem szívleli, hogy a gyári specifikáció szerinti 900-1300rpm helyett tartósan ~500rpm körül van járatva. (Ha jól tudom, 1300-on csak VR módban pörög, PWM vezérlés esetén 1200-on tetőzik.)

(#25311) csiben1: "Antec isk 110-es házikón kívül tudtok valami hasonló tulajdonságokkal rendelkezőt?"
#24059

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25315) Ombre85


Ombre85
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy teljesen egyértelmű a válasz, de nekem nem sikerült ráakadnom sehogy.
Van egy AsRock E350M1 integrált processzoros lapom, amin szeretnék proci hűtést cserélni, hogy passzívan elmenjen. Ennek átlósan van két lefogatási lehetősége (furata) a lapon, és olyan procihűtőt nem találtam, amit így lehetne rögzíteni Ezt mókolni kell valahogy, vagy chipset hűtést kell rá venni, esetleg létezik egy rétegtermék erre a célra?

(#25316) sysrq válasza Goose-T (#25312) üzenetére


sysrq
őstag

Ez matematikailag levezetve szép, gyakorlatilag az a táp elviszi a G3220-at.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25317) Goose-T válasza sysrq (#25316) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak ne terheld soha 100%-ra huzamosabb ideig. Nyilván ritka az olyan eset, hogy órákig 100%-on menjen a proci, és az említett paneltáp csúcsterhelése is 4,5A (54W), tehát gyakorlatilag valóban simán használhatja az ember probléma nélkül évekig. Viszont egyszer hagyod ott a gépet fél napra, beragad valami processz a háttérben (víruskereső, bugos torrent kliens, rosszul megírt weboldal a nyitva hagyott böngészőben), és pukkan is el. Ezért szoktak a mérnökök fölélőni valamennyivel a tervezésnél, ha valóban az élettartam a lényeg.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25318) #16939776 válasza Ombre85 (#25315) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Teljesen passzívban szerintem nem fog elmenni még ilyennel sem. Egy nagyon halk ventillátor/kényszerszellőzés kellhet a stabil üzemhez.

Ez a Brazos topik itt megtalálod az összes a lapoddal kapcsolatos hozzászólást, köztük lesz remélem az is ami téged érdekel:[link]

[ Szerkesztve ]

(#25319) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Sziasztok!

Lassan egy éve, hogy összeraktam töltögetés/otthoni szerver célból egy ITX gépet. Gondoltam, hogy újítanék egy kicsit rajta, meg a jelenlegi lapon csak 2 sata port van, bővítő kártya meg nem igazán fér be a házba. Kinéztem magamnak egy Asrock Q1900-as lapot. A kérdés az lenne, hogy a mini pci-e foglalatba bele tudok rakni félmagas ssd-t?

Előre is köszi a választ!
Kistopi

Mit is kéne ide írni?

(#25320) sysrq válasza Goose-T (#25317) üzenetére


sysrq
őstag

Csak lekapcsol, kipróbáltam, de ott ültem mellette, magától soha nem volt ilyen túlterhelődés.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25321) Goose-T válasza sysrq (#25320) üzenetére


Goose-T
veterán

Na nem mintha a lekapcsolás elfogadható működés lenne. :U

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25322) shteer válasza KisTopi95 (#25319) üzenetére


shteer
titán

Bele tudod rakni, csak nem fog mukodni mert nem mSATA kompatibilis a csatlakozo bekotese. Hiaba egyezik meg fizikailag.

..szerintem jónak tűnik

(#25323) Ombre85 válasza #16939776 (#25318) üzenetére


Ombre85
tag

Hálás köszönet :R

(#25324) sysrq válasza Goose-T (#25321) üzenetére


sysrq
őstag

Csak gondoltam szólok hogy nem ...pukkan is el.., hogy idézzelek, hanem lekapcsol, a védelem hasznos dolog.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25325) andrisbandi válasza Möre83 (#25254) üzenetére


andrisbandi
őstag

"Nagy hülyeség lenne ház nélkül, csak egy "tálcára" összedobálni az alkatrészeket ..."
- Nekem így "kellett" összeraknom, ugyanis a futárszolgálat házhozszállítás közben elveszítette a sz. házat.

Asrock Q1900DC
4 GB ram a régi notiból
(OFF)Az Acer noti adapter megszívatott, nem lehet rádugni, méretre hiába tűnik jónak, van egy szűk műanyag hüvely a csatlakozóban ami miatt az alaplapi DC tüske nem megy bele. Vettem egy Asus/ Thosibákhoz való(/OFF) adaptert 6 ropiért Modecom van ráírva, 90 wattos, szépen működik, garis.
Samu SSD
Samu noti vinyó

Először Ubuntut akartam telepíteni, de nem sirerült, kékhalál szerű fekete képernyőnél tovább nem jutottam.
Win 8.1 és Win 7 simán felment, mindkettővel tökéletesen működik.
A dirver CD-re Win7-nél természetesen égető szükség van.

A hőmérsékleteket csak egy szobai hőmérővel mértem, aminek van egy drótos külső érzékelője is. Ezt tettem a hűtőbordák közé (mint említettem, ház nélkül csak kicsapva az alaplap habszivacsára).
18-19 fokos szobában mérve;
22 fok, ez alá nem megy
25-26 netezés
28-29 HD videózás.

Ami picit furcsa volt, hogy a böngészés nem pattógósan gyors, inkább nyugodt, nem siet el semmit. Minden böngészővel próbáltam.

A Youtub-os videók korrektül, akadásmentesen mennek full HD-ban.

Minden 1080 videót faszán visz, fullhádé fölöttit is próbáltam egyet; 2160p, fél órás 2 gigás anyag, röccenés mentesen nézhető. A lejátszó programok között sem vettem észre különbséget, mindegyikkel okés volt. Window-os, VLC, MPHC

Játékra nem lesz használva.

Ha megjön véletlenül a CM 110-es házikó, először venti nélkül járatom egy ideig, nem hiszem, hogy szükség lesz rá, talán majd nyáron.

Ami a leg kellemesebb csalódás a leváltott notihoz képest, hogy ezt nem érdemes lekapcsolni, de hangja az nuku. Még a laptopvinyót sem hallom (nagyvárosi panel lakás).

A notit is ajándékba kaptam, ezt is, ugyhogy csak a vásárolt tápot számolom költségnek; 6 ropiból van egy korrekt gépem :D

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#25326) Goose-T válasza sysrq (#25324) üzenetére


Goose-T
veterán

Te meg azt mondtad, hogy elviszi az a táp. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25327) sysrq válasza Goose-T (#25326) üzenetére


sysrq
őstag

Így igaz, a G3220-at el, a 100Wattos tdp-s AMD alatt kapcsolt le. Nem kiszámolom és terjesztem, kipróbálom.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#25328) Rota


Rota
tag

Sziasztok
Mennyire kell szentírásnak venni a gyártók oldalán a támogatási listát mSata , és memória ügyében? Ha ezt veszem elég elég szűkös ezen a terén a mozgástér...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25329) Rota válasza Rota (#25328) üzenetére


Rota
tag

..és még valami. Szükséges egy 150 W -os táp hacsak egy 35 w -os processort és 2'5 os hdd -t használok? Még nem néztem külsőtáp árakat ,de gondolom a 150 w-o s drágább . Van egy laptop tápom 90 w-os..elég lehet?

(#25330) flashpointer válasza HookR (#25314) üzenetére


flashpointer
őstag

Köszi!
Mellesleg újra kapható a bt04, rendeltem is egyet amiben már elfér nagyjából aminek el kell férnie :D

(#25331) shteer válasza Rota (#25329) üzenetére


shteer
titán

12v-os teljesítményt nézz - a a döntő, a többi biztos elég

msata és memória listát nem feltétlenül. azok a példányok jártak a gyártó tesztlaborjában. minden szabványra épül, ritka az ami megfelel a specifikációknak és nem megy - már ha előfordul egyáltalán

..szerintem jónak tűnik

(#25332) Cyrin


Cyrin
addikt

Összeállt több mint fél év után az én gépem is. Bár irodai gépnek indult, végül a sors úgy hozta hogy nagyobb teljesítményű lett. Alkatrészek:
- CM Elite 130 ház (már akkor kinéztem amikor még csak az első képek jelentek meg róla hogy lesz ilyen)
- Asrock Z97E-ITX/ac alaplap (tuningra nincs szükség de jó áron volt, mint máshol a h97-esek, és azért ez felszereltségben is jobb. A csatlakozók elrendezését kritizálják tesztekben, de a cm 130 házhoz pont jó ez az elrendezés.)
- Intel i5-4460 (refresh kevésbé melegszik állítólag)
- Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz (ez nem kit, mert tervezett irodai gép lévén először csak 4-et vettem)
- Samsung 840 EVO 250 Gb SSD (jó áron sikerült újat)
- Meglévő Samsung 500Gb HDD (NAS van külön)
- Seasonic G360 táp

Videokártya nem kell, én nem játszok, dvd se, legalább elférnek a táp kábelek a helyén.

Ilyen-olyan ventiket néztem hozzá (PWM-es ház és jobb cpu venti), de jó hogy mindenütt hiánycikk, mert így is jól szellőzik, és meglepődtem milyen csendes minden. Kábeleket sikerült úgy elrendezni, hogy középen a lehetőségekhez mérten szinte semmi sincs, tehát nem lehet gond a szellőzéssel.

Még egyelőre szoftveresen semmi, valamilyen linux megy rá. Soha nem raktam még gépet össze, de sokat olvastam előtte (volt rá időm) és elsőre minden jónak tűnik.

(#25333) Rota válasza shteer (#25331) üzenetére


Rota
tag

Köszi...
a táphoz:
GIGABYTE recommends 180W power adapters for processors above 84W TDP. Processors with a TDP lower than 84W, may use 150W power adapters.
Connector Dimension: 7.4 x 5.1mm, 150W = 19V / 7.89A
Connector Dimension: 7.4 x 5.1mm, 180W = 19V / 9.47A

A laptop töltőm is 19 voltos, de 4.74A Szóval , ez is jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#25334) jim bcs válasza Cyrin (#25332) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ez mehet a CM Elite 110-be is mivel pont elég neki

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25335) Cyrin válasza jim bcs (#25334) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez így is van, viszont amikor vettem még nem volt 110-es, meg nekem nem tetszenek az arányai :) (építész)

De főleg a lehetőség megvan bármilyen videokártyára. Ha mégis kéne pl a fiamnak játékra.

[ Szerkesztve ]

(#25336) mpeti3 válasza mpeti3 (#23346) üzenetére


mpeti3
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Nem olyan régen kérdeztem itt gép összeállítással kapcsolatban, de akkor sajnos nem jött össze a dolog, viszont most így karácsony közeledtével úgy gondoltam újra előveszem a témát. Elnézést, hogy nem köszöntem meg akkor a válaszokat, ezt most pótolom! :R

Az akkor elhangzottak alapján a következő konfiguráció körvonalazódott bennem:
- Gigabyte GA-F2A88XN-WIFI alaplap
- AMD A10-5700 processzor
- Corsair Vengence 2x4GB 1866MHz (CMZ8GX3M2A1866C9B) memória (ez a jelenlegi konfigból)
- A táp még mindig kissé homályos pont számomra, valamilyen 300W körüli darabra gondoltam, valami minőségi 80Plus-os halk megoldást szeretnék, ebben megköszönném a segítséget.
Az egészet egy Bitfenix Prodigy-be szeretném belepakolni, tudom hogy nem épp mITX méretű ház, de nekem nagyon megtetszett. Lehetséges, hogy a jelenlegi Thermalright Macho (Rev.A) hűtőm is beleférne? Csak attól tartok a memóriák nem férnének el mellette... Erről van esetleg valakinek valami tapasztalata, információja?

Úgy gondolom ez a konfig simán hozná a jelenlegi A8-5600k teljesítményét, vagy még jobbat is, kisebb fogyasztással, tekintve hogy VGA-t nem tervezek bele. Egy SDD és max 2db HDD lenne még a gépben. Úgy gondolom a 300W körüli táp így is elegendő lenne, de várom a javaslatokat. Még az FSP Aurum Gold 400W-os tápján gondolkoztam el, csábító hogy 80Plus Gold, viszont az ára már nem annyira, nem tudom megérné-e fogyasztásban, meg időtállóságban meg mindenben inkább ezt választani... persze ha azt mondjátok, hogy annyival jobb akkor elfogadom.
De minden összetevőt illetően érdekel, ha valakinek van valamilyen meglátása.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!

Ide kell írni majd valami frappánsat...

(#25337) Ispy válasza mpeti3 (#25336) üzenetére


Ispy
veterán

Szia!

Nekem is 300W-os tápom van, szerintem ennyiért jó vétel és a hangját még nem hallottam.

Egy hátrány van, nincsenek harisnyázva a kábelek, ezért nem egy látvány bajnok :(

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25338) vlevi válasza andrisbandi (#25325) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ami picit furcsa volt, hogy a böngészés nem pattógósan gyors, inkább nyugodt, nem siet el semmit. Minden böngészővel próbáltam."
Ahhoz képest, hogy az a proci csak kb a tizedét fogyasztja egy i5-ösnek, egyáltalán nem rossz eredmény az.
Főleg úgy, hogy azt írod, a videók és ilyesmik erőlködés nélkül mennek rajta.

(#25339) r4z válasza mpeti3 (#25336) üzenetére


r4z
nagyúr

Elvileg befér a Macho, én is azt terveztem eredetileg egy Prodigybe.

Táppal kapcsolatban: a 80+ Bronze már teljesen korrekt, az említett BQ modell tökéletesen jó lesz neked. FSP beles, úgyhogy a minőség miatt sem kell aggódnod, csendesnek meg tényleg csendes. Ha viszont később egy VGA-t is akarsz beépíteni, akkor a helyedben megfontolnám a 400W-os FSP Aurum (S) Gold és a Be Quiet Straight Power E9 / E10 szériákat is. Nem olcsók, de ezek már 80+ Goldosok, és ha valamin, a tápon nem szabad spórolni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#25340) flashpointer válasza vlevi (#25338) üzenetére


flashpointer
őstag

Nem kell túldramatizálni, egy mobil i5-nél alig fogyaszt kevesebbet de arányaiban jóval gyengébb.
Persze ettől függetlenül jó kis cucc, nekem a notimban ilyen képességű proci van és irodai/netes felhasználásra simán jó.
Kár hogy a mobil procikat nem lehet külön megvásárolni +lapot hozzá .+ notis MXM -es videókari és ezekből mi jót lehetne összelegózni, így csak a barebone marad opció :q

(#25341) Goose-T válasza mpeti3 (#25336) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem két A10-es konfigom van itthon, szóval van tapasztalatom velük.

1. Egy használtan vett Seasonic SS-300TFX 300W-os táp viszi, de elvitte korábban a Chieftec házhoz kapott 200W-os táp is (hogy miért cseréltem le, itt van leírva): ASRock FM2A85X-ITX / AMD A10-5700 / 2x4GB Kingston HyperX 1866MHz / WD 750GB 7200rpm

2. Egy Be Quiet SFX Power 2 300W viszi: Gigabyte GA-F2A88XN-WIFI / AMD A10-7850K / ADATA 2x4GB XPG 2133MHz / WD Red 2TB / Intel 520 256GB

Szóval a combosabb A10-7850K-s konfigot is elviszi röhögve a 300W-os táp, a tiedhez akár egy 200W-os is elég lenne. Itt találsz tőlem fogyasztási adatokat az A10-5700-hoz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25342) mpeti3 válasza Goose-T (#25341) üzenetére


mpeti3
csendes tag

Köszönöm mindegyikőtöknek a hasznos válaszokat!

Ha ennyien azt mondjátok, hogy az a Be Quiet 300W-os elegendő és jó minőségű, akkor arra fog esni a választásom. Igazából igyekeztem ebből a listából válogatni, mert nem akarok a tápon spórolni, szeretném ha megbízható lenne hosszú távon is.

Goose-T: Olvastam az írásaid már régebben felfigyeltem rájuk! Tetszett nekem és remélem majd most sikerül összehoznom valami hasonló dolgot... :)

Ide kell írni majd valami frappánsat...

(#25343) rewolt


rewolt
csendes tag

Sziasztok!
Végre megformálódott, meglett a konfig.

Intel i5-4690k
MSI z87I gaming ac
Asus R9 280x dc2t
Corsair XMS3 2X4GB 1600MHz
Crsair CX600 PSU

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szerintetek melyik a legkisebb ház amibe ez belemenne?
Tudom a vga a 11.2" -jával egy kicsit húzós.
Válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#25344) shteer válasza rewolt (#25343) üzenetére


shteer
titán

Node 304?

..szerintem jónak tűnik

(#25345) Rota


Rota
tag

Sziasztok.
Tudtok valami hasonló házakat mint a Shutle xh97v? [link]Teszik a megoldása a processzor hűtőnek, de alaplap nélkül jobb lenne. gigabyte GA h87TN alaplapot néztem ki.

(#25346) #16939776 válasza Rota (#25345) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az GA-H87TN alaplaphoz nincs normál méretű hátlap.(nem találtam az ellenkezőjéről képet vagy utalást eddig).
A doboz lelőlapi usb3 csatlakozókat biztosan, és a sata-tápot valószínűleg nem tudnád használni, mert pont a borda takarásába kerülnének a csatlakozók.

(#25347) Pista0001 válasza Rota (#25345) üzenetére


Pista0001
addikt

Az Akasa Euler például, de vannak mások is.

(#25348) Patice válasza Rota (#25345) üzenetére


Patice
nagyúr

Például. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25349) Grave_444 válasza rewolt (#25343) üzenetére


Grave_444
nagyúr

+1 A Fractal Design Node 304-re. :)

(#25350) Rota válasza #16939776 (#25346) üzenetére


Rota
tag

Épp mikor olvasom a válaszod -köszi - googlizom , hogy van e hozzá hátlap. Az hogy nincs normál méretű az mit jelent? A gyártó egyáltalán nem ad vagy vacak amit adnak?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.