Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) mpierre válasza HookR (#40997) üzenetére


mpierre
veterán

Szerintem igen. Jól néz ki. Ennyi rács kell egy itx-be, sőt! Ami csak tud távozzon a melegből.

Egy dolgot - ezt csak a rajz alapján - "kérdeznék": Az sf450 egy bizonyos terhelésig (50% ?) passzívan megy, ami a táp alja (terven oldala) felől elhelyezett vga hátlapját (nyákját) fűteni fogja... Amíg a vga nem dolgozik, addig nincs gond, ha melót kap, akkor ott igen meleg helyzet lesz néha. Vagy valami felett átsiklottam figyelmetlenségből.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41002) #16939776 válasza djsiegfried (#40994) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hint.: azt a processzort csak P2.10-es bios-tól támogatja a lap:[link]

(#41003) HookR válasza Pista0001 (#40998) üzenetére


HookR
addikt

Kíváncsi vagyok hova raknál kevesebbet.

Funkcionális szempontból valóban nem indokolt mindenhol ekkora területű szellőzőnyílás - ez igaz -, mert akad, ahol a méretezés csak az egységesebb megjelenést hivatott szolgálni. De ahol van szellőző, oda okkal került. Pl.:
- Az SFX(-L) tápnak elegendő lenne akkora, mint a 010-es képen. Ehelyett jelenleg méretre és pozícióra megegyezik a jobb oldali perforációval (VGA-é) és egyben a szélessége is a nagyobb nyíláshoz (CPU-hűtőé) igazodik.
- A hátlapon az IO portok mellett a CPU-hűtő hátlapi szellőzője esetén sincs feltétlenül szükség ekkorára, ott is inkább a környezetéhez igazodik a mérete.
- Az előlapi VGA-szellőző megléte a legrosszabb esetekre való felkészülés szüleménye.
- A tetőn lévő széllességét mondjuk semmi akadálya néhány mm-rel keskenyebbre venni, ha az javít az arányokon.
- A ház alján, a VGA alatt lévő nyílásokból is eredetileg csak a ház eleje és közepe felé eső 1db volt indokolt, a magas VGA-k tápcsatlakozójának akadálytalan bedughatósága miatt. De akkor már lett belőle 4db, biztos, ami biztos. Nem kér enni és nincs szem előtt sem.

(#40999) Vesa: Amelyik megfelel a tervezett konfiguráció teljesítményigényének és amelyiknek nem zavar a hangja (mindhárom(?)ban van ventilátor ;] ).
Xbox 360 Power Supply Teardown

(#41001) mpierre: "Az sf450 egy bizonyos terhelésig (50% ?) passzívan megy, ami a táp alja (terven oldala) felől elhelyezett vga hátlapját (nyákját) fűteni fogja... Amíg a vga nem dolgozik, addig nincs gond, ha melót kap, akkor ott igen meleg helyzet lesz néha."
A 014 - 018-as és 023 - 028-as képeken láthatod, ahogy a korábbi, kiforratlanabb szerkezeti kialakítás átformálódott egy a VGA térrészét elkülönítő változattá. Másrészt a PSU ventilátorának is illik bekapcsolni, ha forrósodik a helyzet.
Bizakodom, hogy a gyakorlat nem cáfol rá az elméletre. :B

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#41004) djsiegfried válasza #16939776 (#41002) üzenetére


djsiegfried
tag

Tényleg. Köszönöm szépen. Az előző CPU egy i5 2400-es volt benne....

(#41005) tomic válasza HookR (#40995) üzenetére


tomic
addikt

Köszi a segítséget. :R
Én is ezt néztem ki magamnak mert a Node nem fér be a hifi àllvànyomba. Videókártya is is pont a kinézett îgy minden szuper.

(#41006) AxBattler válasza HookR (#40997) üzenetére


AxBattler
félisten

Már annyit mutogatod, hogy rákívánunk, aztán csak győzd fogadni a rendeléseket! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#41007) tomic válasza HookR (#40995) üzenetére


tomic
addikt

Nem akarlak fàrasztani de ugye erről a hàzról beszéltünk?
[link]

(#41008) HookR válasza AxBattler (#41006) üzenetére


HookR
addikt

Sose lehet tudni... a pillanatnyi figyelmetlenségben megszalad a szerszám, 1-2 házzal több pottyan le a munkapult széléről...

:D

Ehhez amúgy minden bizonnyal meg kellene növelni a ház magasságát 2cm-rel a #37723-ban (off-ban) részletezett dilemma miatt.

(#41007) tomic: Igen.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#41009) Vesa válasza HookR (#41003) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm!
Azt nem tudtam, hogy ezek a tápok ventisek, akkor nem igazán járható számomra mert 0dB-s rendszert szeretnék.

A tudomány a valóság költészete!

(#41010) Pista0001 válasza HookR (#41003) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha semmi mást nem változtathatnék a házon, akkor is az előlapit és alaplap magasságában levő nagy oldalfalit elhagynám, a másik kettőt az oldallapokon alacsonyabbra venném. Ha mást is változtathatok, akkor a tápot megfordítanám, és kitolnám a ház szélére, elhagynám a maradék oldallapi rácsokat is (esetleg valami kicsit hagynék csak legalul), a magasságot megnövelném, és felülre tennék kifújó ventiket. Nem a legjobb megoldás a felső venti szerintem, jobban szeretem, ha hátul vannak, azonban ahhoz már a ház koncepcióját alapjában kellene megváltoztatni. A hatásfok lehet, hogy romlana, de esztétikailag szerintem sokkal szebb lenne. Nagyon nem szeretem a tésztaszűrő házakat, úgyhogy hajlandó vagyok áldozni a hőmérsékletekből, hogy szebb és zártabb legyen a ház. Eddig 2 caseconom volt, az egyik csak befújt, a másik csak elszívott szellőzésű volt, mindkettő nagyon jól működött. Az elszívásos (alacsony nyomású, csak ezt a kifejezést nem szeretem :P ) szerintem jobb a légvonat irányíthatósága miatt, így passzív hűtőkkel is lehet vele operálni, a befúvott inkább az aktív hűtéses komponensekhez jobb.

Szerk.: Természetesen a ház alján és hátulján a lehető legnagyagyobb szellőzőket használnám az első esetben, kényszerszellőzés esetén a hátsón elgondolkodnék. Nem is azon, hogy megszüntessem-e, hanem hogy valami belső megoldással hogy lehetne hasznosabb irányba terelni az itt belépő levegőt, mielőtt felül elhagyja a házat.

[ Szerkesztve ]

(#41011) tomic válasza HookR (#41003) üzenetére


tomic
addikt

Nekem van itthon egy nem használt xbox tápegységem.Ehhez hol tudok szerinted olyan kábelt venni amivel pl tudnám mint külső tápegység használni htpc-hez?

(#41012) #34576640 válasza Ghoula (#40970) üzenetére


#34576640
törölt tag

Milyen hőfokokat mutat terhelés alatt a gép? :)
Tényleg királyul néz ki!

(#41013) djsiegfried válasza tomic (#41011) üzenetére


djsiegfried
tag

Le kell vágni a kábel végéről a dugaszt és rá kell tenni egy Neked megfelelőt.

(#41014) #34576640


#34576640
törölt tag

Melyik házat és milyen proci hűtőt, illetve tápot ajánlanátok ehhez a konfighoz?

Asus z170i pro gaming ---> ez még nincs meg de ezt néztem ki az itx-es gépemhez
i7-6700k
2x8gb ddr4 corsair vengeance lpx 3000 mhz
250 gb evo samsung ssd
1 tb WD ezex
gtx 980 strix

Amilyen házakat kinéztem
Streacom F1C Evo WS Mini ITX

Fractal Design Node 202

Corsair Graphite 380T

RVZ 202

Köszönöm!

(#41015) tomic válasza djsiegfried (#41013) üzenetére


tomic
addikt

Hol tudok ilyet venni?

[ Szerkesztve ]

(#41016) Seep válasza HookR (#40997) üzenetére


Seep
senior tag

Mikor indul az indiegogo program? ;)

(#41017) djsiegfried


djsiegfried
tag

Kipróbáltam a lapot egy működő ATX tápegységgel. Induláskor 4et beep-el, de nem történik semmi sem. Csak pörög a CPU venti. Próbáltam másik DDR3-as rammal is, de azzal is csak csipog. Vagy rossz a lap vagy nem jó a proci vagy nem jó a bios.... :(

(#41018) Apollyon válasza djsiegfried (#41017) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt kéne tudni, hogy milyeneket csipog. Itt írják milyen beep code milyen hibát jelent: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41019) djsiegfried válasza Apollyon (#41018) üzenetére


djsiegfried
tag

Ez szerintem 4 egyforma hosszúságú rövid sípolás.

(#41020) djsiegfried


djsiegfried
tag

Viszont a PICO Xbox 360 kombó működik. :) Egy FM2-es gépen próbáltam ki. Elsőre elindult, minden működik.
Nagyon szépen dolgozik az Xbox 360 203W tápegység. Alig van hangja....

(#41021) Ispy válasza #34576640 (#41014) üzenetére


Ispy
veterán

F1C evoba ez a konfig nem tudom belemegy-e, ez inkább egy htpc ház.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41022) radi8tor válasza Ispy (#41021) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja F1C-be nem fér semmilyen VGA. Már a 3.5" HDD-t se tudom hogy rakná bele a CPU hűtőtől. :)

⭐ Stella

(#41023) Vesa válasza djsiegfried (#41020) üzenetére


Vesa
veterán

Pontosan melyik verziós X360 tápot használod és milyen PICO-t?
Jöhet privátban is a válasz!

A tudomány a valóság költészete!

(#41024) djsiegfried válasza Vesa (#41023) üzenetére


djsiegfried
tag

A legerősebb FAT XBOX 360 tápegységet, ami 12V 16A 203W.
A Pico-t fentebb linkeltem.

(#41025) HookR válasza Pista0001 (#41010) üzenetére


HookR
addikt

Ha jól értem, lényegében a letisztultabb megjelenés oltárán áldoznál korlátozottabb szellőzéssel és kompatibilitással (kiesnek a nagyobb top-flow CPU-hűtők és az erősebb rövid VGA-k), valamint méretnövekedéssel (magasság és szélesség - utóbbi a befelé fordított táp* miatt). Egyfelől igen, bizonyosan letisztultabb és megkapóbb lenne a külső. Másfelől adódik a klasszikus dilemma, hogy a Mini-ITX házak mindig valamilyen kompromisszummal járnak és az egyensúlyi állapotból elmozdulni valamelyik szempont irányába jellemzően a többi rovására lehetséges. Köszönöm az észrevételeid! :R Még hagyom őket ülepedni, meglátjuk mit tudok hasznosítani.

* Emiatt a belső szerkezetet is újra kellene gondolni, mert a mostani terv adott méretű zártszelvények (első és hátsó függőleges tartó) kifarigcsálásán alapszik. Persze ez legyen a legnagyobb gond.

(#41014) flyercreator: Az utolsó háromba tudod beépíteni a leírt konfigurációt. Válaszd ki melyiket szeretnéd és ahhoz kell majd a tápot és CPU-hűtőt igazítani.

(#41016) Seep: Ez most CNC megmunkálástól mentes kézmíves kuckó hivatott lenni.

Hogy túl tud-e jutni e stáción, majd meglátjuk... :)

(#41024) djsiegfried: Az nem Pico, hanem paneltáp: Realan LR1106-250W12VDC

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#41026) Ghoula válasza #34576640 (#41012) üzenetére


Ghoula
senior tag

Az attól függ mivel terhelem. :)
Most heaven loop-ot indítottam vsync off, FHD+4xaa, ott 70 fölé benéz a vga,húzott 1080, 2038-2050 között, cpu 55-56 fok, ventik sem acélosak, arctic 12esek. Mivel vsync-el használom, oda meg erősen túlméretes a vga, így gyakorlatilag közel hangtalanul viszi a játékokat,bőven 60 fok alatt. Ha lenne benne 4x50mm venti kis fordulaton, akkor még jobb is lehetne a gpu, de még nem jutottam el addig, hogy ezt belepakoljam.
De ha azt nézed,hogy ez végül is egy passzív 1080, házventivel hűtve,nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#41027) Ispy válasza radi8tor (#41022) üzenetére


Ispy
veterán

Legalább is dremel nélkül, egy kis vágással egy VGA még belefér, mondjuk értelme nem sok, szvsz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41028) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha minden a tervek szerint alalkul akkor uj tulaja lesz a szeretett kis NCASE-emnek. Eleg sokat agyaltam a dolgon de vegul a DAN A4 v2 gyozott a 92mm AIO-val.

Egyelore meg alszom ra parat bar itt jegyeznem meg, h hozzavetoleg avg. 1 evet gondolkodom egy hazcseren :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#41029) #34576640 válasza Ghoula (#41026) üzenetére


#34576640
törölt tag

Milyen procid van?
Én félek egy kicsit, hogy túl fog melegedni a CPU a fractal node 202-es házban.

(#41030) Ghoula válasza #34576640 (#41029) üzenetére


Ghoula
senior tag

Közben teszteltem még tovább, 77 lett a vége, erre rányomtam a vsync-et 15 perc alatt beállt 52 fokon.
CPU az I7-4860EQ, 60W.ig kitolt TDP-vel, húzva. Ha megnézed a Kontron lap gyári bordáját,akkor az nem is olyan meleg :)
Amúgy ehhez a házhoz a Scythe Big Shuriken 2 az egyik,ha nem a legjobb hűtő.CPU azzal nem hiszem,hogy túlmelegszik, a GPU inkább. Nem is értem a másik oldalon miért nincs gyárilag rács.

(#41031) Vesa válasza djsiegfried (#41024) üzenetére


Vesa
veterán

Thanks! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#41032) Pista0001 válasza HookR (#41025) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem tudtam, hogy van megoldva a váz, bíztam benne, hogy büntetlenül lehet mozgatni a tápot az oldalfalig. Ezt azért tenném, hogy a táp kicsit nagyobb helyről szívhasson friss levegőt. Hőmérsékletben tuti nem rosszabb, mint ha el van némileg szeparálva a vga-tól, viszont zajban az egy nagyobb folyosó tuti jobb, mint a 2 kicsi. Hogy vga fronton mennyire lenne kompromisszumos, azt csak a tesztek mutatnák meg, mint ahogy azt is, hogy indokolt-e nagyobb hűtő a processzorra. Utóbbit mindenképp kompromisszumos, kb 160mm-ig mindig van legalább 1, ami pár mm híján nem fér be :P

(#41033) dugo_ válasza #34576640 (#41029) üzenetére


dugo_
veterán

https://logout.hu/tema/mini-itx/hsz_34790-34790.html

https://logout.hu/tema/mini-itx/hsz_35986-35986.html

Nekem még a Pentium is meleg benne, igaz, nem is adok neki sok levegőt a hang miatt. :D

(#41034) HookR válasza Pista0001 (#41032) üzenetére


HookR
addikt

Amennyire jelenleg látom, pozitívumok:
- Letisztultabb megjelenés. A palást és így a ház három, jól látható oldala mentesülne a szellőzőnyílásoktól. Alul, hátul és felül maradna csak. (Mondjuk a VGA-nál lehet nem ártana meghagyni)
- Kevesebb megmunkálási igény a paláston.
- Csendesebb az oldalra és előre zártság okán.

Negatívumok:
- Méretnövekedés. Szélesség és magasság igen, mélység nem feltétlenül. Egyrészt legalább +2cm-t magasítana a felül elhelyezett 25mm magas ventilátor. Másrészt a talpak jelenlegi 10mm-es magasságát is illene növelni a szabadabb levegőáramlás érdekében. (A VGA gyári hátlapja miatti +2cm-es magasságnövekedés ettől függetlenül szükséges, az nem számít ide értendő negatívumnak.)
- Potenciálisan korlátozottabb hardverkompatibilitás. Top-flow hűtők esetén értelem szerűen nagyobb távolságot kell hagyni zárt oldallap esetén, mintha lenne ott közvetlen szellőzőnyílás, de ezt jó eséllyel kompenzálná az oldal irányú méretnövekedés. Lehet, hogy végül is nem feltétlenül jelentene hátrányt.
- Ami viszont legjobban aggaszt, az a komolyabb hőtermelésű kompakt VGA-k (GTX1070, GTX1080, netalántán GTX1080 Ti) szellőzése a zárt oldalfal esetén. Márpedig a komolyabb VGA az egész koncepció egyik sarokköve.

Megfontolandó, de bizonyos, hogy a belső szerkezetet újra kell hozzá tervezni.

Illetve a másik a fent elhelyezendő ventilátor kérdése. Én minimum 120x25mm-esben gondolkodnék. Ahhoz, hogy 2db is elférjen, a ház mélységét növelni kellene. Szerintem annyit nem ér, elegendő 1db 120/140x25mm-es méretű is középre.

Topik lakók! Mit gondoltok? A fenti pozitívumok kellően csábítóak +1-2 liter térfogatnövekményért (és esetleg korlátozottabb VGA kompatibilitásért) cserébe?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#41035) hegegabi80 válasza Archttila (#41028) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pedig az NCASE is jó kis házikó, legalább is nekem nagyon bejön (egyedül az ára a visszataszító).

Ha szabad megkérdeznem honnan lesz beszerezve a DAN A4?

[ Szerkesztve ]

(#41036) mpierre válasza HookR (#41034) üzenetére


mpierre
veterán

Kiindulva a fiam itx gépéből:
Ez ugyan nem torony jellegű házban lakik, hanem egy id cooling t60 sfx-ben. Nos, a benne lévő gtx 760 néhol nyaldossa a 70°C feletti tartományokat. A ház alulról rendesen rácsos, de az egy db, hátsó 92 mm-s venti nem tudja zajtalanul kezelni a max 35W + 170W + alaplap hőterhelést játékok alatt. Netezés közben egész korrektül halk a kis traktor.

A zaj ellen valóban jobb megoldás a zárt oldal, ellenben a friss, szobahőmérsékletű levegő beáramlását akadályozza. Ez akár eredményezheti azt is magasabb fordulaton járnak a ventik terhelés alatt. Vagyis végeredményben mégse lett halkabb a gép.

Rácsosan kisebb fordulat mellett "brummog" a venti, zárt oldallal meg magasabb fordulaton szélzajjal fűszerezve zúg(hat) a gép. Zaj mindenképp lesz, esetleg a frekvencia és a hangerő változhat.

Sz'al - szerintem - rácsosabb kialakítás. Így a +1-2 liter el is maradhat... Kisebb gép.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41037) Archttila válasza hegegabi80 (#41035) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Caseking.de vagy OC majd még meglátom. (2018.01.25 szállítás) mivel a gyártás még csak most kezdődött meg. (3 vagy 5 ezer db nem emlékszem)

Hidd el nekem sem könnyű megválni egy ilyen remek kis háztól (szinte lelke van neki :D ) de az az igazság, hogy számomra már ez is feleslegesen nagy. Egyszerűen semmi nincs már szinte a gépben csak egy SSD (ami megint csak kikerül) és a VGA ami mellesleg itt (nagyrészt) el van szeparálva a rendszer többi részétől így mehet bele hosszabb/halkabb custom.

A V1 esetén a CPU volt kérdéses, de V2 már fogad AIO-t igaz csak 92mm de DONDAN SFF-en linkelt már 120-as render képet is, igaz itt a radi vertikálisan állt egy FE mellett...

Érdekességképpen megjegyezném, hogy már készül bele egy egyedi tervezésű LP top-flow hűtő légben gondolkodóknak :), de egyelőre ahogy elnéztem még hétről hétre reszelgetnek a méreteken, de idővel sztem jó alternatíva lehet a jelenleg piacon lévő termékekkel szemben.
Érdekességképpen meg kell jegyezzem, hogy a Noctua egyik embere is felfigyelt a project-re és bár nem ígért semmit, látszólag tetszik nekik DAN ámokfutása a méretekkel :D

Szinte pontosan így jutottam én is idáig: :D [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#41038) hektorka69


hektorka69
tag

sziasztok!

azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudnám életre kelteni a pwm ventilátor vezérlést?
az alaplap egy asrock h81m-itx
kell esetleg valami chipset drivert feltenni?
win 10 van alatta ha ez számít valamit

direkt vettem egy penge zalman hűtőt hogy ne legyen meleg a kis itx-ben
illetve egy pwm vezérelt ház coolert.
de sajnos így a kettőnek hogy mennek maxon nem lehet megmaradni mellettük.

segítségeteket előre is köszi!
Üdv!

(#41039) #16939776 válasza HookR (#41034) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak most néztem át a képeid:[ITX-Box V12]

Annyi építő jellegű észrevételt tennék, hogy:

A tetején a rácsozat beengedi a port, a riseren és a tápon (vízszintes felület) fog leülni, ami elég jól látható lesz a sok kivágás miatt.

Az SFX táp kilépő légáramlatát fel kellene használni a VGA körüli levegő cserélésére.

A VGA hűtős végét riser-en lévő 1db pöcök tartja, érdemes lesz a PCB-t táv-tartózni+csavarozni.

Az alaplap tálcán felül-alul hagynék kivágást amin 4db sata kábelt át lehet bujtatni a 2,5"-os lemezekig.

Ezen felül hatalmas riszpekt részemről, mert letisztult és precíz munka, messze van ez már a "Box"-tól. ;)

Szerk.: Ezt nem csúfítanám el, mekkora esélye van hogy valaki mini-1080Ti-vel akarjon kínlódni, amikor a normál/extra méretű custom hűtősök, és a FE. se futja ki magát intenzív szellőzés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#41040) #16939776 válasza hektorka69 (#41038) üzenetére


#16939776
törölt tag

Bios-ban a H/W monitor fülön tudsz definiálni CPU hőmérséklet-ventilátor fordulatszám függvényt, amivel KELLENE szabályoznia a rádugott PWM ventilátorokat, nem kell win.-es program/driver/akármi hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#41041) Vesa válasza #16939776 (#41039) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem nem jön be a Dropbox, pedig nagyon megnézném a kuckót. Full fehér és üres a browser, se hibaüzenet, se semmi.

A tudomány a valóság költészete!

(#41042) hektorka69 válasza #16939776 (#41040) üzenetére


hektorka69
tag

igen azt próbáltam már de nem maradnak meg a beállítások
állandóan visszadobja standardra
nem kell esetleg valamit enabledre vagy disabledre tennem?
köszi!

(#41043) #16939776 válasza hektorka69 (#41042) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez érdekes.:.:

F10 ENTER-rel próbálj kilépni, miután megváltoztattad az értékeket.

Ha ez nem működik, akkor húzd le az OS-es drive-ot, ha ekkor nem áll vissza, visszalépve a biosba, akkor Win-es program eltávolít, ha feltettél bármi util-t az alaplapi cd-ről.

Elem csere, esetleg van valami gond a cpu hőmérséklet visszajelzésével?

[ Szerkesztve ]

(#41044) Ispy válasza #16939776 (#41043) üzenetére


Ispy
veterán

Pacalos-rizs, akkor már inkább mákos lecsó. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41046) Pete55555 válasza Ghoula (#41030) üzenetére


Pete55555
addikt

Mi a vélemény erről a kontron lapról? Gondolkozom én is egy olyanon :U
i3 4160 után nyilván előrelépés, de hangban nem tudom milyen az a kis borda + venti. Legalább idle nem hangos? Mert az anyém most kb hangtalan, és terhelés alatt sem hangosodik sokat.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41047) pillevas


pillevas
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok olyan kábelt amivel Slim DVD sata csatakoztatható asztali PC-hez.
Ha jól tudom slim sata kábel a neve. Vagy egyéb barkács megoldás is érdekel. Forrasztani tudok profi szinten.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#41049) Ispy válasza pillevas (#41047) üzenetére


Ispy
veterán

Ha az a kérdés, hogy hol lehet kapni [link]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#41050) pillevas válasza pillevas (#41047) üzenetére


pillevas
csendes tag

SATA micro power connector
Köszi; már házi barkács megoldás lesz szerintem: Szétvágok egy sata kábelt vagy a DVDre beforrasztok egy káblet a végére meg négy pin molex :C
VÉLEMÉNY?

ez a gyári: https://kabel-csatlakozo.arukereso.hu/delock/82913-p265473585/

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.