Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Keresek egy minél kisebb házat mITX alapra, SFX táppal, 280-as AIO-val és egy minimum 32x14x6cm-es VGA-val. Meghajtó csak NVMe van tervben.

A hűtés a legfontosabb, a kinézet másodlagos.

Előre is köszönöm! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59002) Dapro válasza TESCO-Zsömle (#59001) üzenetére


Dapro
senior tag

nekem lenne eladó egy formd t1 v1.1 de sajna asszem 316-os max vga fér bele (meg 240aio). de legalább 9.5liter :D
ajánlom a master list-et :)

(#59003) HUN_Sector válasza TESCO-Zsömle (#59001) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Az NR200P-be 330 mm-es vga fér be ha jól dereng. Van hely egy 280-as radiátornak is és sfx/sfx-l, illetve 3d nyomtatással kinyomtatott tartókeret esetén akár ATX tápos is.

(#59004) mpierre válasza TESCO-Zsömle (#59001) üzenetére


mpierre
veterán

A 280-as aio miatt inkább a nagyobbak játszanak. A Dan C4 klónok esetleg nyerők lehetnek.

Szerk.: Pár verzió:
[link]
[link]
ezek hagyományos, nem szendvics elrendezésűek.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#59005) TESCO-Zsömle válasza Dapro (#59002) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

313 a mostani, de az már úgy nagyon passzos és nem is hagy túl sok lehetőséget a következő generációknak. A 9,5l viszont nice. :Y Csak hogy szerzek hozzá Riser-t...

#59003HUN_Sector: NRP200P batárnagy ITX-nek. Abban a méretben mATX-nek is bele kéne mennie. Cserébe nyilván könnyebb szerelni és több az opció is...

#59004mpierre: Ez a Dan C4 elsőre maga a tökély. :R Másodjára meg már 3 éve nem kapni... :O

A hagyományos nem gond, ahogy nézem pont annyi a PCIe 5.0-ás RISER a piacon, mint zsebembe a nyertes lorrószelvény. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59006) coccolino válasza TESCO-Zsömle (#59005) üzenetére


coccolino
aktív tag

Lian Li A4-h2o

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#59007) HookR válasza TESCO-Zsömle (#59005) üzenetére


HookR
addikt

"Ez a Dan C4 elsőre maga a tökély. :R Másodjára meg már 3 éve nem kapni... :O "
Már több, mint 3 éve be lett lengetve, igen. Aztán átesett néhány iteráción, mire idén májustól végre lehetett kapni (V1), de pikk-pakk elkapkodták a készletet.

"The current ETA for the V2 is: Q4 2023-Q1 2024" - computerorbit.com

Ha komolyan érdekel, akkor érdemes előrendelni, mert lehet a V2-t is elkapkodják. - Where to buy a lap alja környékén.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#59008) mpierre válasza coccolino (#59006) üzenetére


mpierre
veterán

Abba nem fér be a 280-as aio....

TESCO-Zsömle: Azért linkeltem a két másikat is. Azok - elméletben - kaphatók. Esetleg Dan C4 klónokat keress.

Szerk.: Ha nem riadsz vissza az Aliexpress-től, akkor a MetalFish is csinál trükkös házakat. Bár nem tudom, hogy léteznek-e még.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#59009) mpierre válasza mpierre (#59008) üzenetére


mpierre
veterán

MetalFish: Elnézve a bótot, nem túl erősek mostanság, pedig egy időben csak úgy szórták a házakat.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#59010) Dapro válasza TESCO-Zsömle (#59005) üzenetére


Dapro
senior tag

Hogy érted , hogy hogy szerzel risert? Van hozzá riser (alapból járt is), bár 3-as de 4-est is simán lehet kapni neten. Az összes ilyen itx-es webshopba kapsz amugy risert is, pár case-hez pedig adnak alapból.

(#59011) TESCO-Zsömle válasza coccolino (#59006) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lásd:#59008

#59007HookR: Ezt jó tudni. Én csak árgép grafikonjából indulok ki, ahol 2020-ban volt utoljára két ár, azóta -gondolom- csak a Merlin tartja a webshopon, állítólag 4-7 nap a beszerzése, de az alapján, amit mondasz, ez kétséges...

#59008mpierre: Csak azokon megint csomó háj van fölöslegesen a design miatt, ami persze önmagában nem gond, csak ahogy látom mocsokmód terebélyes ez a piac is, annyira meg nem olcsóak, hogy 2-3 házat is berántsak. Elég, hogy itt pihen mellettem/mögöttam 3 generációnyi Fractal Define. :P

#59010Dapro: Úgy, hogy se a 3-as, se pedig a 4-es riser nem 5-ös. :DDD Egy ilyen kompakt házba meg -szvsz- kell a méretre gyártott/saját Riser, mert itt aztán nem teszed sehova a fölös kábeleket. A riser hajtogatása meg végképp olyasmi, amit házilag nem csinálnék, mert legjobb tudomásom szerint ezek meglehetősen érzékeny cuccok, ráadásul verziószámmal nő az érzékenység is. -tévedés joga fenntartva-

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59012) Crabface válasza TESCO-Zsömle (#59011) üzenetére


Crabface
senior tag

Aztán mihez kellene neked a gen5 riser? Rtx7090? LOL

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#59013) Francia91 válasza Crabface (#59012) üzenetére


Francia91
veterán

Ez egy remek kérdés, én is csak pislogva olvasom, hogy PCIe 5.0 riser kell neki.... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#59014) TESCO-Zsömle válasza Crabface (#59012) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

RX9900XTX-hez kéne, ha AMD tartja a jó szokását és a B650E lapba bele tudom pattintani a 9900X3D-t is... ;)

Lényegéne ez az egy értelme van a B650Extreme chipnek, hogy ne kelljen lapot cserélned csak majd ha új foglalat jön.

sz: Ha anno nem fogok ki Alzán egy faxa akciót, akkor jelenleg egy X370-es lapban lenne az 5900X. Ami azt illeti, 2018.04.21-én vettem a jelenleg is használt X470-es lapot.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59015) mpierre válasza TESCO-Zsömle (#59011) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor ha nem, marad a dremel/állványos fúrógép és a Kolink rocket heavy. (180 széles, így elméletben belefér a 280-as aio.) :D

Elnézve a fotót, lehet nem is kell sokat küzdeni érte: [link]

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#59016) Pista0001 válasza mpierre (#59015) üzenetére


Pista0001
addikt

Úgy rémlik, belefér, de mérget nem veszek rá. Amúgy sok szempontból kompromisszumos ház, mondom ezt tulajkánt, ezért is fogtam be inkább a számat. Ja és risert is csak 3-ast adnak hozzá... :P

Szerk.: egy francia tesztben azt írják, nem fér bele a 280-as. Talán a radi hossza miatt... :F

[ Szerkesztve ]

(#59017) mpierre válasza Pista0001 (#59016) üzenetére


mpierre
veterán

Alapvetően a Dan c4 lehetne a nyerő neki (nincs rájzer kábelre szükség). Minden más opcióban a 280-as aio okoz fejtörést. Nincs túl sok mitx ház, ami szívesen bevenne egy akkora radit.

Ha pedig reálisan nézzük, kb mindegyik mini ház valahol kompromisszumot követel. :K Ha máshol nem, akkor az ujjak épsége terén.

Szerk.: 310-320 körül vannak a 280-as aio-k hosszban. Más lesz ott az akadály. A ház 350 kintről, így az io portok okozhatnak gondot. Persze pullra rakott ventivel megoldható... talán.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#59018) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#59016) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én így nézegetve azt nem értem, hogy ez miér lett szendvics? 18x26 centibe csont nélkül bele kéne férnie egy ITX deszkának kb akármekkora VGA-val is klasszikus elrendezésben.

#59017mpierre: Feliratkoztam a listára, meglátjuk mi lesz. Formd T1 is birizgálja a csőröm, de nyilván több ponton kompromisszum az a 10 liter. Szendvics, max 240 AIO, az is csak papírvékony ventikkel...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59019) mpierre válasza TESCO-Zsömle (#59018) üzenetére


mpierre
veterán

Ha megelégszel a 240-es aio-val, akkor a Lian-Li A4 H2O pazar kis ház. Még épített víz is elfér benne. [link]
A ddc-ből van vmi 3D mod, hogy a cpu-ra felcuppanjon, tartályostúl, így a vga is maxos lehet. Mondjuk aio mellé nem kell sokat matekolni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#59020) coccolino válasza mpierre (#59019) üzenetére


coccolino
aktív tag

Azért a pazartól messze van, de nincs jobb (a Fomrd T1-t én nem tekintem jobbnak) jelenleg a piacon

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#59021) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#59018) üzenetére


Pista0001
addikt

Mer' a szendvics jól néz ki. :P Ahogy írtam, elég kompromisszumos ház, nem véletlenül nem dobtam fel. Pl az sem világos, hogy ha má' a másik oldalon is üveg van, miért nem arra néz az alaplap, meg ilyenek... :F

(#59022) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Cooler Master H100 házzal kapcsolatban van tapasztalata vkinek? Érdemes lehet venni?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#59023) TESCO-Zsömle válasza mpierre (#59019) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Majdnem meg is rendeltem a hűtéssel együtt, de valamiért Caseking visszautasítja a kártyámat. "The credit card is not eligible for 3D Secure"...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59024) AxBattler


AxBattler
félisten

Ebben a topikban nem volt róla szó, de ugye mindenkinek megvan... ;)
Gigabyte RTX 4060 8GB Low Profile

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59025) mpierre válasza AxBattler (#59024) üzenetére


mpierre
veterán

Óóóóóóó..4!!4!!!!négy A végén mégis csak lesz dvga a minigépben.... Már csak az a kérdés, hogy milyen hosszú lesz?

TESCO-Zsömle: Nézz körbe aprón.... A4 H2O ügyileg.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#59026) hegegabi80 válasza AxBattler (#59024) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na ez szuper, csak így tovább. Lassan lesz ebből még 4 ventis is, vagy 3 slotos, mind a két oldalán felvértezett 2-2 ventis. ;]

(#59027) AxBattler


AxBattler
félisten

Bírnám, ha több gyártó is előállna a saját megoldásával... MSI, Zotac, stb.
Ha megmarad niché terméknek, akkor nagyon magas lesz az ára, és úgy már lehet inkább apróról néz az ember RTX A2000-et.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59028) TESCO-Zsömle válasza mpierre (#59025) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59029) HookR válasza mpierre (#59025) üzenetére


HookR
addikt

A képek alapján olyan 185 mm körülinek tűnik.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#59030) mpierre válasza HookR (#59029) üzenetére


mpierre
veterán

Kár. Itx lapnál nem lehet hosszabb: [link] Akkor lehet, hogy nagyon max vmi 6600xt lesz vagy A380. Ha lesz...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#59031) AxBattler válasza mpierre (#59030) üzenetére


AxBattler
félisten

Majd figyeld az Ebay-es OEM piacot, pl. ez a Lenovo RTX 4060 8GB a hátrafele néző 8pin-es tápcsatival jó lehet... HP és DELL is forgalmaz hasonló modelleket!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59032) AxBattler


AxBattler
félisten

Szállingóznak a 16GB-os RTX 4060-ak... nem rosszak, de 165W-ra kompaktabb modelleket várnék. Szerencsére pl. MSI Ventus 200mm alatt jön (a sima 4060-on eléggé jól teljesít), illetve még az egy ventis Palit StormX, Gainward Pegasus modellek várósak számomra.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59033) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ezt a házat véletlen találtam. Na egy ilyen kuckóba örömmel átcuccolnék.
Az ára miatt mondjuk esélytelen.
Segotep Slath Mini [link]

(#59034) AxBattler válasza HUN_Sector (#59033) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép és kompakt, de inkább megvárnám a Jonsbo TK-1-et!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59035) HUN_Sector válasza AxBattler (#59034) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Én is már várom, de az unióban semmi híre. Az usában hónapok óta kapni, kínában március óta elérhető, de nálunk nincs hír arról, hogy lesz-e.

(#59036) AxBattler válasza HUN_Sector (#59035) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyugi, a T8 Plus is elért az EU-ban, csak idő kérdése...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59037) L4D1K


L4D1K
őstag

Remélem nem volt még :)

MSI 4060TI 16GB Slim.

Pár hsz-el feljebb pont ilyen hűtő kialakítást hiányoltam.

# ANTAL Tuning #

(#59038) TESCO-Zsömle válasza L4D1K (#59037) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért egy könnycseppet dörgöljünk el, hogy a 2-slot lett mára a Slim...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59039) L4D1K válasza TESCO-Zsömle (#59038) üzenetére


L4D1K
őstag

Nekem ne mond, teljesen lesokkolt milyen batár nagy hűtők vannak már.

# ANTAL Tuning #

(#59040) gianni85 válasza L4D1K (#59039) üzenetére


gianni85
veterán

Én személy szerint örülök ezeknek, legalább egy kis uv mellett 30-40% venti sebességgel full csöndben tud üzemelni.

(#59041) AxBattler válasza L4D1K (#59037) üzenetére


AxBattler
félisten

Fatty slim. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59042) TESCO-Zsömle válasza L4D1K (#59039) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Önmagában a drabális hűtők engem nem zavarnak, valamilyen szinten még meg is értem őket, hogy az SLI/CF halála után hasznosítani akarták a sima ATX szabvány adta 7 slot-nyi helyet, ráadásul ugye a 2-4 kártya ette 300-1200W-ra most egy kártya jut így a teljesítmény tartása végett elengedték a fogyasztást is. Mikor az EVGA bejelentette, hogy véga a VGA-ágazatnak, egy interjúban Kingpin nyilatkozta, hogy az egykori 4-kártyás rekordjait most kezdik csak megközelíten/-döntögetni.

Ami zavar, hogy a "kis" hűtők eltűntek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59043) mpierre válasza AxBattler (#59031) üzenetére


mpierre
veterán

Na ez, már sokkal szimpatikusabb. Nyák melletti 8 pin csatival pont el fog férni. :R

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#59044) L4D1K válasza AxBattler (#59041) üzenetére


L4D1K
őstag

Fatboy Slim :))

# ANTAL Tuning #

(#59045) TESCO-Zsömle válasza L4D1K (#59044) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Push the Tempo!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59046) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A thermaltake v1-re próbált már valaki üveglapot rakni a plexi helyett?

(#59047) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Alakul ez, tényleg lassan el lehet hagyni a dvga-t full hd-n
[link]
“az iGPU a GTX 1650 Ti és RTX 3050 közötti szintet hozhatja”

(#59048) Crabface válasza HUN_Sector (#59047) üzenetére


Crabface
senior tag

"hozhatja" Ezt mar evek ota igerik mindenfele apu-ra...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#59049) AxBattler válasza HUN_Sector (#59047) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyenlőre még az új Ryzen-ek sem hozzák ezt a szintet, szóval bilibelóg.
Persze nem lenne rossz...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59050) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A samsung is legyártotta közben az rlső gddr7-es memóriachipjeit

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.