Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) HookR válasza Mercutio_ (#25594) üzenetére


HookR
addikt

Akkor már inkább ez: ISV Venture Star

Illetve mintha valamelyik játékban lett volna hasonló formavilágú fegyver... de nem sikerült felkutatnom.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25602) Garold válasza HookR (#25601) üzenetére


Garold
senior tag

Nekem a Doom film csúzlija jutott először eszembe. [link]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#25603) #22145024 válasza HookR (#25570) üzenetére


#22145024
törölt tag

itt egy közös táptról megy mindkét deszka, vagy külön tápokkal vannak hajtva? (csak egy bekapcs gombot látok a házon)

(#25604) shteer válasza #22145024 (#25603) üzenetére


shteer
titán

külön

..szerintem jónak tűnik

(#25605) DarkByte válasza #22145024 (#25603) üzenetére


DarkByte
addikt

A videóban amit linkelt háromnegyede körül látszik. Az ITX konfignak van egy 5.25"-ös helyre passzoló panelje amelyen a kapcsoló gombok, LED-ek és az USB van.

(#25606) #22145024


#22145024
törölt tag

köszi mindkettőtöknek! Nem tudtam megnézni a videót, azért volt ez az értetlen kérdés...

(#25607) HookR


HookR
addikt

Be Quiet! Shadow Rock LP - pcper.com / sweclockers.com / gamersnexus.net

===============================================

(#25606) mintAdarab: Itt láthatod: [link]

===============================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25608) patomi válasza Mercutio_ (#25586) üzenetére


patomi
őstag

Már előrendelhető, nem biztos, hogy spórolsz egy ház árát.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25609) imibogyo válasza patomi (#25608) üzenetére


imibogyo
veterán

Ráadásul az ITX upgrade kit még plusz 9.000 Ft. 60.000-be már nem fért bele 4-5 sajtolt lemezke, meg az a minimális 500 Ft-nyi elektronika. :(

[ Szerkesztve ]

(#25610) radi8tor válasza patomi (#25608) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó, Merlinnél nem az olcsóság számít.

⭐ Stella

(#25611) patomi válasza radi8tor (#25610) üzenetére


patomi
őstag

Kicsit odébb sem olcsóbb sokkal. Egyébként van amit jó áron adnak, csak a szállítás húzós.

(#25609) imibogyo Úgy látszik ez kint sincs másképp. Jelenleg.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25612) radi8tor válasza patomi (#25611) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, mivel onnan veszi ő is csak kedvezményesen.

⭐ Stella

(#25613) patomi válasza radi8tor (#25612) üzenetére


patomi
őstag

ja, aha értem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25614) HookR


HookR
addikt

Silverstone RVZ02 - tomshardware.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25615) DarkByte


DarkByte
addikt

Nem ITX, de esetleg itt is érdekel pár embert: [Intel Compute Stick]

(#25616) Goose-T válasza DarkByte (#25615) üzenetére


Goose-T
veterán

Távozz tőlem sántán! :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25617) Polllen válasza DarkByte (#25615) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ideje volt előállniuk vele.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25618) radi8tor válasza DarkByte (#25615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#25619) burny válasza HookR (#25614) üzenetére


burny
aktív tag

9.8l, az szép, gondolom a táp fölé már nem fér 3,5 vinyó (ami nem is nagy baj).

Még több kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25620) #16939776 válasza burny (#25619) üzenetére


#16939776
törölt tag

A VGA hátára (>>50C°) cuppantott hdd, a nulla szellőzés mellett nem túl életképes.

(#25621) Nirvanus válasza burny (#25619) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Ez a Raven-2 lenne? :) Nekem tetszik, igaz, értelmesebb lenne, ha rövid GTX 970 kerülne bele, úgy az elé férne a merevlemezpakk. Igaz, így sem olyan rossz. Brutál gamer SFF :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#25622) HookR válasza Nirvanus (#25621) üzenetére


HookR
addikt

A tápnak és az alaplap + CPU hűtő párosnak eleve van egy vastagsága, amit a dVGA önmagában nem tölt ki, mindenképp kínálkozik hely fölötte merevlemezeknek. Ettől függetlenül persze egy rövidebb példány mögött is el lehet helyezni meghajtókat, feltéve hogy van rá igény egy Gamer PC esetében.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25623) rewolt


rewolt
csendes tag

Sziasztok
Szeretném megköszöni az eddigi segítségeteket , végre nagyjából összeállt a rendszer. Fotót majd teszek fel ha valakit érdekel csak még a tápkábeleket fogom méretre vágni, és harisnyázni.
Olyan kérdésem lenne hogy milyen professzor hűtőt tudnátok ajánlani? Én eddig a noctua nh-d9l/s-t nézegettem.
Intel i5 4690k
Msi z87i ac gaming
asus r9 280x dcII
corsair xms3 ddr3 2x4GB 1600MHz
kingston v300
corsair cx600
fractal design node 304 black

(#25624) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Help me pls! :DDD Házikó kellene ehhez a 3db dologhoz (lap, noti vinyó, flex táp). Habár ha nem találok nagyon picit nagyon olcsóért, felfúrom a falra. :DD

[iTX-or-GtfO!]

(#25625) burny válasza Nirvanus (#25624) üzenetére


burny
aktív tag

Fúrd fel a falra, szerezz egy régi átlátszó hűtőpolcot, rögzitsd elé, szerezz egy ledet és voilà Lian-Li PC-O7S
:D

(#25626) imibogyo válasza burny (#25625) üzenetére


imibogyo
veterán

Na az a ház egy abszolút túlárazott valami.... Kis kézügyességgel és megfelelő gépekkel bármikor reprodukálható (legalábbis egy nagyon hasonló). Ráadásul irgalmatlan nagy, bár az adottságai miatt nagyon-nagyon komoly konfigot bele lehet építeni. :B

(#25627) shteer: nem tudom mi olyan megmosolyogtató. Direkt írtam, hogy megfelelő gépekkel. Értelemszerűen nem a "lemegyek a műhelybe és kiflexelem" kategóriát értettem alatta. De vannak igazán komoly példák arra, hogy ha a kreativitás jó gépparkkal párosul, akkor gyári házakat megszégyenítő projektek születnek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25627) shteer válasza imibogyo (#25626) üzenetére


shteer
titán

Ezen elmosolyodtam kicsit :)

..szerintem jónak tűnik

(#25628) Nirvanus válasza burny (#25625) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Háát, végülis... :DDD
Szerintem az lesz a vége, hogy
vagy így marad (cakkpakk 5k volt a egész) és kap egy Open Media Vault-ot meg egy terás USB vinyót,
vagy kiberhelek egy Itona TC7221-et és belepattintom,
vagy hajtogatok hozzá valami házat ( TT SD100 és CM Elite 100 / Mini110 házakat nem ér a project )
Van ugyan itthon egy Soltek QBic EQ3000 kuckó, de az nem nagy, hanem hatalmas hozzá és nincs szívem vagdosni, olyan kis szépség.

[iTX-or-GtfO!]

(#25629) Patice válasza Nirvanus (#25628) üzenetére


Patice
nagyúr

Pont mostanában jutott eszembe, hogy HTPC-nek elég lenne akár egy (fa)lap, amit a TV hátuljára fel tudok csavarozni a 400x400-as VESA furatokkal és akkor elég szellős is lehet az egész elrendezés + akár alulról meg lehet támogatni a hőelvezetést két nagyobb ventivel. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25630) Pista0001 válasza imibogyo (#25626) üzenetére


Pista0001
addikt

Megfelelő gépekkel nyilván reprodukálható, a gyárban is úgy csinálják :DDD

(#25631) shteer válasza Pista0001 (#25630) üzenetére


shteer
titán

mégis lehet létjogosultsága, hogy gyártanak ilyet és pénzért árulják :)

..szerintem jónak tűnik

(#25632) Ispy válasza shteer (#25631) üzenetére


Ispy
veterán

Például, hogy nem mindenkinek vannak megfelelő gépei :F

De ennyi erővel egy szekrénysor sem nagy dolog, hiszen csak szétvágott fadarabok összeszögelve :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25633) Pista0001 válasza Ispy (#25632) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha jobban belegondolsz, tényleg nem nagy szám egy szekrénysor, a gyártó csak darabolja, neked kell otthon összeszögelned :P

(#25634) imibogyo válasza shteer (#25631) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem meg senki sem mondta ennek az ellenkezőjét. :N Csak annyit mondtam, hogy meg lehet csinálni (ami egyébként tény). És ennyi pénz kiadása helyett ÉN inkább beszélnék egy CNC-ssel, hogy oldjuk meg okosba, mint, hogy megvegyem.

Sajnos az én gépem még nem áll ott, hogy pl. egy ilyen projektbe belefogjak, de remélem nyárra sikerül átépítenem úgy a gépet, hogy MDF-en és fenyőn kívül mást is magabiztosan tudjak vele marni, akkor én is belefogok majd egy alu házba. :B

(#25635) Pista0001 válasza imibogyo (#25634) üzenetére


Pista0001
addikt

Egyáltalán nem nagy kunszt minőségi házat készíteni, megtervezni annál inkább. ;)

(#25636) imibogyo válasza Pista0001 (#25635) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezzel maximálisan egyetértek. Tervekkel mindig úgy voltam, hogy inkább elnagyoltam és "élőben" találtam ki a részleteket, de mióta van (lesz) CNC, azóta tudom, hogy át kell majd nekem is nagyon állítani az agyamat a "mindent dolgozz ki, mert különben a gép nem marja ki" gondolkodásra. :DDD

(#25637) patomi válasza imibogyo (#25634) üzenetére


patomi
őstag

Nem semmi masina. Le a kalappal. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#25638) imibogyo válasza patomi (#25637) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm. Csak sajnos messze van tőlem, nagyon ritkán tudok vele haladni. Jó, ha 3-4 hetente tudom kicsit berhelni. De ez itt már tényleg nagyon-nagyon OFF.

Bár már készült vele két (szerintem nagyon) gagyi ITX gép. Eredetileg csak marási próbának szántam az alkatrészeket (körmarás tesztelése stb.), de végül azért élőben megtetszett az összkép és összeraktam gépnek. Majd nagynak találtam és így megszületett belőle a kicsinyített változat. Látható, hogy az első változatban már a késtapaszolás is megvolt a felesleges lyukak eltüntetésere, majd a következő átalakítás után már ezt sem pótoltam és le sem pácoltam, mert tudtam, hogy ez a kuckó biztosan a tűzön fogja végezni. :DDD

(#25639) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

A CNC-ről meg a tervezésről nekem mindig EZ jut az eszembe. :)

[iTX-or-GtfO!]

(#25640) shteer válasza imibogyo (#25634) üzenetére


shteer
titán

Az addig mukodhet is, ha nem kell fizetni a CNC uzemorajat.

Amig volt lehetosegem "okosba" megoldani a CNC marast, nekem is sajat tervezesu vizhutoblokkjaim voltak. Szepek voltak es igen hatekonyak. Anyagaron.

De szerintem a kis kezugyesseg keves hozza. Az a papircsakohoz kell.
Ide kreativitas kell es mernoki precizitas.

..szerintem jónak tűnik

(#25641) HookR


HookR
addikt

Deepcool Pentower további képek - cowcotland.com

Illetve 2 további, egyelőre névtelen házikó. Látszik, hogy a Deepcool komolyan gondolja a Mini-ITX vonalat:
- [Link_1]
- [Link_2]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25642) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jövőhéten újra csatlakozom a klubba, egy régi-új géppel:
Silverstone sg-05, FSP SFX 300W Asrock Z77E -ITX, i5-3470, 2x4GB CRUCIAL Ballistix Sport, GIGABYTE GTX750Ti BLACK EDITION, 120GB V300 SSD, 1TB HDD már otthon a motyó 2 napja, de majd csak hétfőn tudom összerakni:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25643) flashpointer válasza HookR (#25641) üzenetére


flashpointer
őstag

Jól körül van bástyázva az a cpu cooler, jobb oldalt ahol lenne egy kis hely ott sem nyitott, csak 1 oldalról.
Tök jó hogy mostmár beleférnek az izom kártyák meg procik ilyen apró helyre, de sajnos léghűtés helyigényén csak zajjal lehet spórolni

[ Szerkesztve ]

(#25644) ZetorGumi válasza HookR (#25641) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az első linkelt háznak az elején az a rács olyan, mint egy óriási ventllátor lamella. :D

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#25645) kisza25 válasza flashpointer (#25643) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

vagy nem kell ekkora batárt beletenni, én vígan lehűtöttem egy i7-et 4Ghz-en ezzel a megoldással és halk volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25646) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Routert szeretnék építeni egy ipari ITX lapból. Tudtok ajánlani valami olcsó és kis helyigényű házat?

HDD hely elég egy 2,5" de valójában még az sem kell bele mert CF kártyáról vagy USB2DOM modulról fog működni. A proci egy Atom N270, gyári hűtéssel, tehát nem kell nagy hely a CPU hűtőnek. Ventillátor helyből elég lenne egy vagy két 4-6 cm-es is!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#25647) Nagytalp válasza Nirvanus (#25624) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Van egy kafa 1U-s 40 cm mély házam, táppal együtt, jó állapotban ha érdekel. Abban vígan élhetne ez a cucc! Régen egy SPAM szűrő lakott benne. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#25648) radi8tor válasza HookR (#25641) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Naná, mivel egyre többen építenek ilyen gépet.

Nem rossz házikó, de csakis álló kivitelben. :K

⭐ Stella

(#25649) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!
Egy kis rendet kellene tenni a fejemben :)
Ha mondjuk veszek egy ilyen PicoPsu-t és hozzá keresni akarok egy külső hálózati adaptert, akkor mikre kell figyelnem? Teljesítmény és a kimenő feszültség és a csatlakozón kívül van más lényeges jellemző? Illetve ha a csatlakozó nem stimmel, mert mondjuk veszek egy random laptop töltőt, akkor gondolom lehet cserélni a végén az adapter csatiját (persze úgy hogy levág, majd megfelelő odaforraszt)?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#25650) radi8tor válasza csiben1 (#25649) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másra nem nagyon kell figyelni, talán csak a táp minőségére. Sajnos ami olcsó az annyit is ér.
Ekkora teljesítményben Dell-nek van normális tápja: Dell DA-2

Milyen gépet akarsz hajtani vele? 12V-os ágon nem olyan erősek ezek a pico tápok.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.