Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) rasotamas


rasotamas
veterán

Összeállt az ELSŐ ITX gépem:
CM NR200P (bár sem az üveget sem a risert nem használtam)
Fractal Design ION 650 SFX-L
Gigabyte Z590I Vision D
I5-11600K
BeQuiet Dark Rock 3
2x8 DDR4 3600 CL16 Crucial Ballistix
Manli RTX3070Ti
480 Patriot Burst Sata
4TB HDD

Kábelmenedzsmentről még nem nagyon beszélhetünk:

Fejjel lefele felrakott oldallap felső furataiba épp belecsusszannak a kupakjától megfosztott és 12 centis Arctic P12 PWM-re cserélt ventis Dark Rock 3 hőcsövei, az alsónál meg már hajlik annyit, hogy nem gond.

A HDD szokványos rögzítése sajnos beletolta volna az ATX24 kábelt a cpu ventibe, mert ott ilyen kevés hely van:

Úgyhogy előre tettem a vinyót, beszorítottam a táp és az előlap közé, valamint fellógattam egy kötegelővel, hogy ne feküdjön fel a vga-ra.

A 2,5 SATA SSD az előlap alatt van a hagyományosan arra szánt helyén.

Ilyen lett volna az ATX24 táp ha a vinyó a helyére kerül, itt látszik, hogy a cpu venti a ramokon ül:

A hűtő felfogatási pontjai a hírhedten szűkös lapon elférnek:


De szerintem a hőcső hozzáér az SSD/VRM bordához:

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#56002) RazoR válasza rasotamas (#56001) üzenetére


RazoR
veterán

Én itt tartok:
(na jó nem, ez egy kb 6 órával korábbi állapot mint ahol tartok, de már kezdek agyf@szt kapni a kábelek rendezgetésétől :DDD )

(#56003) HookR válasza rasotamas (#56001) üzenetére


HookR
addikt

"Úgyhogy előre tettem a vinyót, beszorítottam a táp és az előlap közé..."
Így most átveszi a ház a HDD rezgését?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#56004) Grave_444 válasza RazoR (#56002) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pedig nagy az a ház, nem értem mit szenvedtek. :)
Nekem a mATX házam kisebb, amiben ITX lap van és ATX táp.

Később 12,5l méretben is ATX tápom lesz és 9cm-es toronyhűtő, normál vga és 4db rendszerhűtő. ;]
Igaz se HDD, se 2,5" SSD, csak M.2. Tápról csak a vga, alaplap kap kábelt, semmi más nem lesz csak egy ventilátor elosztó.

[ Szerkesztve ]

(#56005) rasotamas válasza HookR (#56003) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát, szerintem igen.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#56006) Crabface válasza Grave_444 (#56004) üzenetére


Crabface
senior tag

Nagynak nagy, de fosch :DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#56007) Grave_444 válasza Crabface (#56006) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Személy szerint nekem eszembe se jutna ilyet venni. :N

(#56008) Crabface válasza Grave_444 (#56007) üzenetére


Crabface
senior tag

Nekem eszembe jutott... És sikerült jó drágán bele ugrani. Aztán át menekültem egy 11 majd egy 7 literes házba... Amik szerintem jobban is szerelhetőek. De kinek mi, többet CM házat nem veszek az is biztos...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#56009) flashpointer válasza Grave_444 (#56004) üzenetére


flashpointer
őstag

Melyik az a matx haz amibe belefer legalabb ugyanakkora kartya (3,5 slot 340mm) , atx tap es meg kisebb is?

(#56010) Grave_444 válasza flashpointer (#56009) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mint írtam normál vga. Szerinted a 3,5 slot 34cm normál?
Akármelyik kártyára is gondolsz 100%, hogy létezik belőle kisebb, mondjuk 28-30cm körül. ;)

Egyébként az én házam térfogatra kisebb, amiről írtam. [link]
Mivel szemmel láthatóan baromi sok így is a holt tér ezt az utódot néztem ki. [link]
Egy az egyben átépítem csak a jelenlegi konfigom 12,5 literbe.
Hűtési teljesítmény romlásra egyáltalán nem számítok, viszont -5 liter. :)
Hozzáteszem a Jonsbo V9-el nincs teljesen igazam, mert gyárilag nincs lefogató ATX tápnak, korábban sokat írtam róla, viszont a T8 Plus-ban van erre lehetőség.

A CM NR200-ban több kompromisszumot kéne kötni, kezdve az SFX/SFX-L táppal és cserébe nekem nem nyújtana semmi többet csak még több felesleges teret.

Korábban több ITX házam is volt, Silverstone SG05, Raijintek Metis Plus, FD Node 304, Cooltek/Jonsbo U2. Ezek egyike sem felelt meg minden elvárásnak a fenti kettővel ellentétben.

[ Szerkesztve ]

(#56011) flashpointer válasza Grave_444 (#56010) üzenetére


flashpointer
őstag

ja jo, hat a normal vga mar siman ennyi, nezd meg a 4090- ket (varok valami mitx hazat hozza : ) nekem az nr200-ba a noctua 3070 nem fert bele. Persze le lehet huteni 200 wattot ket ventivel de az nem egy kellemes elmeny szerintem, persze kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

(#56012) Grave_444 válasza flashpointer (#56011) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egy komoly hűtésnél nem a ventilátorok száma a lényeg.
Pont a Noctua is 2 ventis, szóval.. :U
Azért a normál vga és a 4090 nem említhető egy lapon.
Nekem terhelve max 1500rpm körüli érték elfogadott a kártyánál különben.
Most cpu 60fok ~1000rpm, case fanok ~600rpm, kártya max 67.

[ Szerkesztve ]

(#56013) flashpointer válasza Grave_444 (#56012) üzenetére


flashpointer
őstag

natessek meg egy ketventis se fer bele :D

(#56014) Grave_444 válasza flashpointer (#56013) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen, ezt már írtad, hogy abba nem. :P

(#56015) KaqXar19 válasza flashpointer (#56011) üzenetére


KaqXar19
tag

riserrel XFX 6900XT black belemegy (triple slot). lehet nelkule is, nem neztem.
de igy alatta elfer 2 slim venti szivni.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#56016) flashpointer válasza KaqXar19 (#56015) üzenetére


flashpointer
őstag

Aha neztem, majd november 12/16-an kiderul hogy mi lesz benne : )
mas:
Ez a hatlapi m2 slot standard elhelyezesu? gyanus hogy nem veletlen hogy pont kiadja:

(#56017) AxBattler válasza flashpointer (#56016) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem sokon múlt. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56018) Rick4 válasza flashpointer (#56016) üzenetére


Rick4
félisten

Szabványok vannak, szerintem ez is pont olyan, mint amikor az io panel pont belemegy a ház hátuljába, vagy a tápcsatiba passzol a 24 pines dugasz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56019) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Help me! ITX lap kerestetik, 6db Sata porttal és modern, kis fogyasztású procit fogadó alaplappal. HDMI és YT FHD lejátszás valamint optikai hang és M.2 foglalat előny. A ház nem lényeg, úgyis Node 304 lesz a vége. :D

[iTX-or-GtfO!]

(#56020) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Valaki esetleg meg tudná nézni, hogy az Alpenföhn Black Ridge-nek a venti lefogató csavarjai milyen csavarok? M3 menetes lenne?
Illetve ha esetleg valaki pont meg szeretne válni a kérdéses hűtőtől az is érdekelne. :B

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#56021) KaqXar19 válasza Nirvanus (#56019) üzenetére


KaqXar19
tag

anno ebbol faragtam egy halk nast [GA-Z170N-WIFI], nem tudom hozza lehet-e jutni meg.

[ Szerkesztve ]

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#56022) hegegabi80 válasza sasNAXO (#56020) üzenetére


hegegabi80
addikt

Bár nekem ID-Cooling IS-47k van, de hasonló koncepció. Azon esetleg meg tudom nézni, most úgy is használaton kívül van, pihen az asztalon, de szerintem is M3 lesz.

(#56023) Rick4 válasza Nirvanus (#56019) üzenetére


Rick4
félisten

Mit tudsz egyszerre 6 sata porttal kezdeni? Ezzel egy csomó jó lapot alapból kilősz!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56024) KaqXar19 válasza Rick4 (#56023) üzenetére


KaqXar19
tag

4-5 hdd, 1 ssd cache, 1re meg OS, ha nincs m2.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#56025) Rick4 válasza KaqXar19 (#56024) üzenetére


Rick4
félisten

Minek otthonra 4-5 hdd?
Vannak a piacon 18-24TB-os vinyók is, egy lemez pontosan egy lemez árát viszi el, emellett évekig egy lemez fogyasztását, és egy lemez melegedését produkálja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56026) fatpingvin válasza Rick4 (#56025) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem a kérdező baromira nem tárhelyoptimalizálással kapcsolatos kérdést tett fel, hanem egy teljesen egzakt műszaki paraméternek megfelelő lapot keres.

mi lenne ha jobbantudás helyett megpróbálnánk a kérdésre válaszolni? ha bizonytalan abban hogy mire van szüksége majd kérdez arra vonatkozóan.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#56027) Rick4 válasza fatpingvin (#56026) üzenetére


Rick4
félisten

Szerinted.
Szerintem viszont nem a google vagyunk, hogy minden kérdésre választ adjunk, és útjára engedjük a kérdezőt a zsebében az infóval, hanem mégiscsak tudni kellene a szükséges és fontos körülményeket. Amennyiben neked nincsenek ilyen irányú igényeid egy általad jónak vélt válaszhoz, az a te bajod, de akkor hagyd ezt meg másoknak, és legfőképp ne akard helyettük eldönteni, mit kérdeznek ahhoz, hogy egész biztosan a jó választ adhassák.

Minden héten előfordul, hogy valaki lyukra fut, mert nem kérdezett megfelelően, vagy a válaszadó dunning- krugeres volt, és ugyan baromságot írt, de a rossz válaszban is magabiztos volt, ezért hitelesnek tűnt.
Hogy te mindebből nem sokat látsz, én arról nem tehetek, de legfőképp nem is érdekel. .

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56028) Danex válasza Rick4 (#56027) üzenetére


Danex
addikt

Unraid NAS-hoz lehet fontos a 6 csatolt egység, mivel a basic license annyit tartalmaz, a ház is azt hiszem ez az ajánlott hozzá, de én inkább mATX irányba mentem el, mert ott van opció bővítő kártyákra is és így jóval olcsóbb tud lenni.

(#56029) KaqXar19


KaqXar19
tag

szkanderezzetek csak, de meg mindig csak en ajanlottam 6 satas lapot :P

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#56030) fatpingvin válasza KaqXar19 (#56029) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha tudnék ilyet fejből már írtam volna... de nekem is csak arra van ötletem hogy a m.2 foglalatban elférne egy SATA vezérlő, csak ugye nem ez volt a kérdés.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#56031) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Köszi az ajánlást, ráguglizok, hogy van-e még valahol. :)

[iTX-or-GtfO!]

(#56032) Patice válasza makoss (#56000) üzenetére


Patice
nagyúr

16GB SK Hynix DDR4 RAM van benne, gyárilag elméletben csak 8GB a támogatott, de utánaolvasva, ezeket simán megette. :D
Egy Samu 860-as 250GB 2,5 SSD van benne a rendszernek, programoknak, ideiglenes tárolásra, mert az adatok NAS-on vannak.
Szeretem, mai napig kiszolgál, pedig már pár éve nyúzom.
A pontos típusa: NUC7PJYH.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56033) vastalics válasza Nirvanus (#56031) üzenetére


vastalics
csendes tag

Szia!
pl. 8-9 gen-ben az alábbiak lehetnének jók neked 6 sata porttal
ASRock Z370M-ITX/ac
ASRock Z390M-ITX/ac
10. gen :
ASRock H470M-ITX/ac, H570M-ITX/ac, Z590M-ITX/ac 4 sata port, 2 db M.2 az csati, M.2-Sata adapter és esetleg a x16 PCIE-M.2 adapter használatával akár plusz Sata csatlakozást is ki tudnál hozni belőlük!
Esetleg ha elég az alaplapi vga PCIe-SATA3 adapter az X16-os portba [link]
Eladót, hirtelen nem látok fent, de lehet, hogy valakinek lesz eladó előbb utóbb!
Remélem valamit segítettem!

[ Szerkesztve ]

(#56034) Nirvanus válasza vastalics (#56033) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Köszönöm. :R

[iTX-or-GtfO!]

(#56035) AxBattler


AxBattler
félisten

Megjöttek Mo-ra a Fractal új ITX házai... egységesen 60k HUF-ért. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56036) sasNAXO válasza AxBattler (#56035) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Amíg nem kapott el az ITX gépszíj, imádtam a FD házakat, már a Define 4 ára sem volt anno kevés az akkori mezőnyben, de ezek a mostani árak... :Y :W

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#56037) Francia91 válasza AxBattler (#56035) üzenetére


Francia91
veterán

Szép és jó lenne, főleg hogy ATX táp mehet bele, de ennyiért ott eheti meg a fene... Jó, hogy még márciusban újonnan meg tudtam venni a fehér NR200P-t. Csak sajnos jelenleg szünetel az építése

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56038) AxBattler válasza sasNAXO (#56036) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, 30k HUF körül még azt mondanám, hogy oké... így inkább Jonsbo felé nézelődök.

#56037 Francia91
Szerintem nem jártál rosszul.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56039) KaqXar19


KaqXar19
tag

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#56040) dugo_ válasza AxBattler (#56035) üzenetére


dugo_
veterán

Node 202 88k... :DDD :DDD :DDD Vettem anno 50-ért...

(#56041) sasNAXO válasza dugo_ (#56040) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

25-ért apróról, táppal együtt. :DDD

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#56042) RazoR


RazoR
veterán

Lecseréljem a Vision D-t vagy jó az??? :F
[link]

(#56043) AxBattler válasza RazoR (#56042) üzenetére


AxBattler
félisten

Más is szabadul tőle, biztos x@r, én tuti cserélném.
Vision D-t meg átveszem szívesen, mennyit engedsz a feléből, bátya'?

;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56044) RazoR válasza AxBattler (#56043) üzenetére


RazoR
veterán

Egy ötösé viheted.... :DDD

(#56045) RazoR


RazoR
veterán

Nagyjából elkészült, még a memóriára és a VGA-ra várok.
Az alaplapi 24pin és CPU kábelei cserélve lesznek.

Nagynehezen sikerült berakni 6db rgb ventit is, a kábelekkel azért küzdöttem rendesen.

(#56046) rasotamas válasza RazoR (#56042) üzenetére


rasotamas
veterán

Milyen proci lesz benne?
Szerintem semmi értelme még egy 20-ast rádobni a lapra, ez 11600K-ra hibátlan, de 8 maggal is szépen el fog boldogulni, esetleg 10 magnál lehet ez kérdés.
Az meg hogy 1 valaki eladja, nem számottevő. Főleg ha megnézed, hogy MINDENT elad, nem lapot cserél, házat, procit, mindent.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#56047) AxBattler válasza RazoR (#56045) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép összeállítás, Vision D tökéletes lesz bele! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#56048) RazoR válasza rasotamas (#56046) üzenetére


RazoR
veterán

11600k van benne és nem is tervezem cserélni, 1440p-re vagy esetleg 4k-ra bőven elég lesz szerintem egy 3070 mellé.
Még azt nem tudom, hogy 16 vagy 32GB ram legyen... :F

Próbáltad az OC-t AVX nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#56049) RazoR válasza AxBattler (#56047) üzenetére


RazoR
veterán

Köszi, majd jövök még képekkel ha teljesen összeállt.

Már a Vision D van benne. :)

(#56050) rasotamas válasza RazoR (#56048) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem még nem volt rá időm, este estem haza napok óta, talán ma.
11600k alá fölösleges cserélni.

https://tinyurl.com/rasoapro

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.