Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) Ðávid válasza patomi (#26200) üzenetére


Ðávid
aktív tag

HookR listájából esetleg melyik hűtőt lenne érdemes beszereznem?

(#26202) AxBattler


AxBattler
félisten

Deepcool HTPC-200-ról tapasztalat valakinek?

100W TDP-ig ajánlják, és a 49mm-es magassága elég vonzó, de... mittomén'. Meh. :F

(#26201) s10
Arra a Cerkára ne keress külön hűtőt, tökéletes lesz az i7-esekre való gyári, Intel rézmagos cooler; aprón fellelheted 1.000HUF-körül. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26203) #16939776 válasza AxBattler (#26202) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ja, Meh.
2db hőcsővel kb.: 50-60w-ot lehet elvinni.

(#26201) s10: +1 szavazat a gyári hűtőre. Ha a házban nincs rendes szellőzés tejesen mindegy milyen hűtőt raksz a CPU-ra.

[ Szerkesztve ]

(#26204) patomi válasza Ðávid (#26201) üzenetére


patomi
őstag

+1 (#26202) AxBattler üzenetére, de én először a gyárival próbálkoznék. Ha elfér abban a lapos kis házban.
Ha elégedetlen vagy vele akkor végy másikat. Sajna ezek a kis lapos apró hűtök nem tudnak túl sokat.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26205) Ðávid válasza AxBattler (#26202) üzenetére


Ðávid
aktív tag

és (#26204) patomi

Van is hozzá hűtőm (dobozos verzió), csak a magassága túl nagy. Az előbb mértem le, kb. 5,8 cm. A kinézett ház teljes magassága pedig 6 cm. Ha belevesszük azt, hogy az alaplapot valamennyire megemelik a távtartók, akkor már nem valószínű, hogy be fog férni a gyári hűtő.

(#26206) AxBattler válasza Ðávid (#26205) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg...
S85 HTPC Slim PWM CPU Cooler
IS-25 HTPC Slim PWM CPU Cooler

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26207) Ðávid válasza AxBattler (#26206) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi, megnézem őket. :R Vajon mennyire lehetnek hangosak? Lenne olyan ugyanis, hogy a gép menne éjjel és a helye az ágyam mellett lenne (sajnos nem tudnám máshová tenni).

(#26208) #16939776 válasza Ðávid (#26207) üzenetére


#16939776
törölt tag

:)

Ha nem vetted meg, nézz valami olyan házat amiben nem csak ezek a mütyürök férnek el.

(#26209) Ðávid válasza #16939776 (#26208) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Pont a ház a lényeg, hogy minél kisebb helyett foglaljon.

(#26210) shteer válasza Ðávid (#26209) üzenetére


shteer
titán

Kis haz, jo hutes, korrekt teljesitmeny.
Kettot valaszthatsz :)

..szerintem jónak tűnik

(#26211) AxBattler válasza Ðávid (#26209) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor miért nem veszel ITX lapot az Asus B85M-G helyett - kb. ugyanannyiból jönne ki a kettő.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26212) Ðávid válasza AxBattler (#26211) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Az alaplap, CPU, RAM és SSD már megvan. Eddig egy normál ATX házban voltak, de változott a koncepció és csak a jelenleg is az adatlapomon látható házat tudom megtartani, a másik konfigurációnak minél kisebb házba kell mennie. Az általam kinézett ház kellően kicsi, ugyanakkor a kisebb méretű mATX alaplapok is belemennek. Ilyen az Asus B85M-G is.

(#26210) shteer
Úgy érted, hogy a felsorolt háromból egyszerre csak kettő megy együtt?

(#26213) Mercutio_ válasza Ðávid (#26212) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen ház az amibe belemegy?

Szakik: Van rá esély, hogy ezt az Asus lapot berakva a Sharkoon CA-I (születet Realan E-D3) házban a megfelelő helyen lenne a 2 slotos Zotac GTX 750 LP és lenne hely a Xonar DGX-nek (stornó, a házon nincs annyi hely hátul)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26214) Nirvanus válasza Ðávid (#26212) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Kis ház :U (azért az OFF, mert ez már mATX) Ennyiért szerintem baráti.

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#26215) Mercutio_ válasza Nirvanus (#26214) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyira nem, élőben volt olyanom eladtam, bár ennyiért ha van raktáron tényleg ajándék, ha kicsi mATX, akkor a Sharkoon CA-M

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26216) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gigabyte gtx 960-ból is van már nekünk való és pont az a legolcsóbb

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26217) shteer válasza kisza25 (#26216) üzenetére


shteer
titán

760 helyett el lehet rajta gondolkodni, kb 10% plusz

Fogyasztasban meg minusz :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#26218) kisza25 válasza shteer (#26217) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen az idő nekünk dolgozik:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26219) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Ezt hívják úgy, hogy helypazarlás. :W Igaz, a ház 2500Ft volt FSP táppal, garral, helyben. (SG-05/SG-13, jövök)

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#26220) Ðávid válasza Mercutio_ (#26213) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Ez lenne az a ház. Az élére állítanám, így kis alapterületet foglal el.

(#26221) Dvai


Dvai
csendes tag

Sziasztok!

Olyan alaplapot keresek, amin van LPT kimenet. Az Asrock Q2900-as lapja jónak tűnik, de vajon hol lehet kapni hozzá olyan kábelt, amivel megoldható a csatlakozás?
Antec ISK 110-et néztem ki hozzá. Szerintetek jó lesz? Lehet abba HDD-t tenni? (belefér a lap alá?)

(#26222) nlq válasza Nirvanus (#26219) üzenetére


nlq
aktív tag

jo haz es olcso.. hasznalom rendszeresen...

de offtopic, mert ez matx haz...

[ Szerkesztve ]

(#26223) Thocy a ZAGY válasza Dvai (#26221) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

HDD belefér, de csak a 2,5"-os. Mondjuk abból kettő is, szóval akár SSD + HDD is mehet, ízlés szerint.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#26224) Dvai válasza Thocy a ZAGY (#26223) üzenetére


Dvai
csendes tag

Antec ISK 110-be a 3,5-ös HDD miért nem fér bele? Túl vastag?
Abba a házba lehet tenni egy 8 cm-es ventilátort, hűtésnek? Vagy felesleges?

(#26225) AxBattler válasza Dvai (#26224) üzenetére


AxBattler
félisten

Azért, mert gyárilag nem úgy tervezték.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26226) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Uraim!
Tudtok nekem olyan ITX házat ajánlani amin van 5.25 hely, bele megy fullsize vga és össze lehet dobni benne egy fullvizet?
Köszi!

MOD:
Radinak nem kell benne hogy hely legyen, küső radival fogom hajtani.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#26227) radi8tor válasza hszilard666 (#26226) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bitfenix Prodigy

⭐ Stella

(#26228) hszilard666 válasza radi8tor (#26227) üzenetére


hszilard666
veterán

Az pont van itthon! :D Nekem az hatalmas :N Nem fér be oda ahova szeretném :N

Habár leszedem a füleit és valszeg jó lesz! :D Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#26229) Nirvanus válasza Dvai (#26224) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Én úgy látom, hogy belefér... ;] De eléggé nagy kókány meló lenne megoldani. A 8-as venti (sőt, úgy látom, hogy a 12-es is) szó nélkül befér a házba. :) Igaz, ez is csak ügyesen. :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#26230) HookR válasza Nirvanus (#26229) üzenetére


HookR
addikt

"Én úgy látom, hogy belefér... ;] De eléggé nagy kókány meló lenne megoldani."
Ó egyszerűbb, mint gondolnád. Mindössze a beszerelés helyes sorrendjére kell ügyelni: fedlapot le, alaplapot ki, 3.5"-es HDD-t be, fedlapot vissza fel.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26231) AxBattler válasza HookR (#26230) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy könnyű. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26232) #16939776 válasza HookR (#26230) üzenetére


#16939776
törölt tag

Thin ITX lap fölé simán befér lehet kettő is:[link]

(#26233) Nirvanus válasza nlq (#26222) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Én attól féltem, hogy a Velocirapci zörögni és sülni fog odabent, de nem. Az FSP TFX meg beton és halk. :K

[iTX-or-GtfO!]

(#26234) Nirvanus válasza HookR (#26230) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Kész is a rack :DD

[iTX-or-GtfO!]

(#26235) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok :)
Micro ATX-es kérdésem lehet? :DDD próbáltam keresni topikot de nem találtam de lehet csak bamba vagyok :D

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#26236) radi8tor válasza Pr3ciSioN (#26235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert az nem olyan spéci, mint Mini-ITX.

Általános kérdést itt tudsz feltenni: [link]

⭐ Stella

(#26237) AxBattler válasza Pr3ciSioN (#26235) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz ITT... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26238) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Többek között a konzolokhoz való hasonlatosság, és Goose-T ismertetői alapján (1, 2) igencsak megtetszettek a Chieftec FI-01B-U3-szerű házak, de annál egy árnyalattal nagyobbra lenne szükségem: méretben 265mm x 90mm x 270mm helyett mondjuk kb. 300mm x 110mm x 300mm lenne az ideális, hogy elférjen benne 1-2 plusz venti.

Tudtok hasonlót házat ajánlani? Én nem nagyon találtam...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26239) Goose-T válasza AxBattler (#26238) üzenetére


Goose-T
veterán

A Silverstone és az In Win táján érdemes szétnézni szerintem. Sajnos az In Win oldala nem megy most, így kicsit problémás utánanézni a pontos specifikációknak.

Szerk.: ott van még a fenti Silverstone elegánsabb tesója is.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26240) Pr3ciSioN válasza radi8tor (#26236) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Köszönöm a választ és persze Neked is AxBattler :) akkor tényleg én vagyok a bamba még egyszer bocsánat a zavarásért :D :B

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#26241) AxBattler válasza Goose-T (#26239) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

Mindkét gyártónál végignéztem már a kínálatot: a Silverstone házai már túl nagyok (kb. 370*370*Xmm), az InWin-nek meg inkább a céges mATX házai jöttek be - utóbbiak értelemszerűen szintén méretesek... :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26242) burny válasza AxBattler (#26238) üzenetére


burny
aktív tag

Itt próbáltál szétnézni. Elég sokféle körülményekkel le lehet szűkíteni a találatokat. Ha ott nincs valószínüleg nincs is :P

(#26243) Bazs-


Bazs-
tag

Elgondolkodtam én is egy htpc/nas építésén. Próbáltam visszaolvasni és elsőre Asrock q1900-as lapra gondoltam.
Amire használnám :
- főként 1080p, 720p-s filmek HDMI-n TV-re kötve, hang pedig optikai kábelen erősítőbe
- torrent, nas funkciók
- Néha kis netezés, youtube
- Online rádió hallgatás
- Zene lejátszás

Ezekre megfelelő lenne ?
Tudnátok ajánlani hozzá olyan házat, amivel passzivan, vagy nagyon halkan megoldható a működése ? ( Lehetőleg ne túl magas áron, bár tudom a hang, teljesítmény, ár közül csak kettő "választható" :D )

Köszi előre is.

(#26244) AxBattler válasza burny (#26242) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a tippet!
Mazsoláztam, de sajnos nincs ilyen ház... :(

;]

Persze találtam néhány tetszetőset.

Viszont innen is gratulálok annak az úrnak, akinek sikerült egy Lian-Li PC-Q25-be belegyömöszölnie 10db 3.5-ös HDD-t! Nem semmi munka lehetett! :Y

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26245) radi8tor válasza AxBattler (#26244) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnálom azokat a HDD_ket. Nincsenek rendesen hűtve. :(

⭐ Stella

(#26246) AxBattler válasza radi8tor (#26245) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, én meg a rezgésre lennék kíváncsi, amikor egyszerre 4-5-6 pörög. ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26247) radi8tor válasza AxBattler (#26246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

4-5-6? 10!
Vagy valaki azért rak bele 10-et mert csak? Használni nem akarja?

⭐ Stella

(#26248) AxBattler válasza radi8tor (#26247) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát nem biztos, hogy egyszerre mindet el akarja érni, bár igazad van: a 10 együtt még szebb lehet! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26249) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Ponified. (és még ez is nagy...) :DDD (G41/E5800/2x1G/250G/X4500) Amire kell, arra patent. :K 20k-ért.

[iTX-or-GtfO!]

(#26250) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

LinusTechTips: NCASE

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.