Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Geree válasza #16939776 (#37000) üzenetére


Geree
senior tag

lehet ezt láttam. mintha kicsit hajlana a lap alatta :) de a puding próbája az evés lesz....ha sehogy sem fér bele már arra is van egy pár alternatív terv...

a friend in need is a friend indeed

(#37002) HookR válasza #16939776 (#36995) üzenetére


HookR
addikt

A hűtő magasságát a foglalatos CPU tetejétől kell számolni, ami az alaplap nyákjának tetejétől ~8mm (néhány tizeddel kevesebb). Szintén az alaplap nyákjának tetejétől a 30mm magas DIMM modul teteje ~33,5mm, ha van rajta ilyen sima hűtőlemez, akkor azzal 35mm. 3,5"-es meghajtóval 28mm-t adtak meg hűtőmagasságra, azaz 36mm marad a HDD alatt az alaplap nyákjának tetejétől. Elvileg el kell férnie.

(#36999) Geree: Van alacsonyabb memória is (VLP - very low profile) - #11378

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37003) Oliverda válasza Ispy (#36997) üzenetére


Oliverda
félisten

+Duracellm: Köszi! :R

Van alternatíva hasonló kialakítású, integrált passzív hűtésű házra? Az LP kártyahely kritérium.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37004) #16939776 válasza HookR (#37002) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönjük! :R

(#37005) HookR válasza Oliverda (#37003) üzenetére


HookR
addikt

FC8-on kívül például ezek:
- ASKTech ZENO3
- Chieftec HF-200
- HDPLEX H5
- htpc.jp B112
- Streacom FC9 Fanless
- Travla F525 és F526

Ahogy látom, már egy éve is téma volt. :) - #31895

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37006) Ispy válasza Oliverda (#37003) üzenetére


Ispy
veterán

Miért ragaszkodsz a passzív házhoz? Megvan már a belevaló?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37007) tomi5244


tomi5244
őstag

Ispy tesztelte ha jól emlékszem a Metis seggében lévő ventilátort, hogy hatékonyabb a kifelé fújása, mint a befelé szívás. Nem mintha kételkednék a szavában, de más is így használja? Mert akkor megfordítom, ugyanis gyárilag befelé szívásra van csavarozva. dVGA nem lesz benne, a procin pedig egy Alpenföhn Ben Nevis kavaró lesz.

Más: szépen sorban jönnek meg az alkatrészek. az i3 6100 procit használtan vettem, de elég trehány eladótól jött. Úszott a hővezető pasztában :U Fél óra volt mire rendesen letakarítottam. Mintha az alján lévő érintkezőkre is ment volna egy kicsi, igyekeztem finoman letakarítani, remélem nem lett baja. :W

[ Szerkesztve ]

(#37008) Oliverda válasza Ispy (#37006) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert utálom a ventilátorokat.:D

Nincs még, de ennek megfelelően fogom összeválogatni a cuccokat.

HookR: Igen, csak gondoltam hátha befutott azóta valami új.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37009) alcsa válasza tomi5244 (#37007) üzenetére


alcsa
senior tag

Nekem kifele fuj, felulrol 2 sziv be, igy a tapon (mivel passziv) es felulrol hatra ki megy a levego, igy jo a legaramlas.

De ha nalad nem lesz VGA, s ha jol tudom a te tapod is SF450, akkor szerintem mindegy, hogy rakod, mert annyi ho nem lesz bent, hogy ne tudna ki szivni, vagy befele fujva ki nyomni a levegot.

(#37010) Ispy válasza Oliverda (#37008) üzenetére


Ispy
veterán

Én HTPC-nek használom a Streacom F7 EVO-t, egy N3150 DC lappal, ami integrált cpuval és passzív bordával van felszerelve. Igaz én raktam bele még egy 8 cm-es ventit, ami nagyon minimálon pörög, hogy azért legyen egy kis légmozgás.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37011) Ispy válasza tomi5244 (#37007) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, mert az SF450 ventije b@szik bekapcsolni, így nincsen meg a kereszt húzat a házban, a GTX 1060 meg termeli a hőt rendesen, ami így bennragad a házban. Ezért kell kiszínni. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37012) #16939776 válasza tomi5244 (#37007) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mosogatószer+fogkefe, meleg-vizes-öblítés, szárítás. Lényeg hogy teljesen zsírtalanok legyen az érintkezők, foglalatot, tüskéket, utána már nehezebb kitakarítani.

(#37013) tomi5244 válasza Ispy (#37011) üzenetére


tomi5244
őstag

Kifelé fújásnál nincs hangja a levegő áramlásának? Mert ugye fújásnál ott a ház rácsozata, ami ellánállásnak tekinthető. alcsa téged is érint a kérdés. :) Bár tuti, hogy a legalapabb rpm-et fogom állítani, akkor meg valószínű mindegy.

(#37014) Ispy válasza tomi5244 (#37013) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem 600 rpm alatt megy a proci ventije és a ház ventije is. Ennél már csak akkor lenne halkabb, ha nem lenne benne :DDD

Ha már itt vagyok: VGA-nál mennyi a ideálisnak mondható fok tartomány? 70-75 fok még jónak mondható, vagy inkább 70 fok alatt kell tartani?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37015) alcsa válasza tomi5244 (#37013) üzenetére


alcsa
senior tag

Alacsony fordulat mellett gyakorlatilag hangtalan :K.

(#37014) Ispy nekem jatek kozben max 72 fok volt eddig, szerintem teljesen jo 75 fok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#37016) Rolcsao


Rolcsao
csendes tag

Sziasztok!

Csinálni szeretnék egy vékony házat a mini ITX konfigomhoz. (asus b150i, i3 6100, 8gb ram, msi gtx 1050ti low profile)
Az msi ventilátorait le szeretném cserélni 2 db ilyen ventilátorra, egyrészt hang csökkentés céljából, másrészt így a házban is nagyobb lenne a légáramlat.

A kérdésem az, hogy megoldható a két ventilátor a csatlakoztatása a vga 2 pin es csatijára, hogy az vezérelje azokat? Van ehhez valami átalakító, illetve y elosztó?
Elég a ventilátor légszállítása hozzá?
A terveket is megosztom nemsokára :)

Előre is köszi!

(#37017) Geree válasza HookR (#37002) üzenetére


Geree
senior tag

Köszi az infot - minden megvan mar bele kb. csak mas hazba koltozik - igy abbol fozom ami van :)

Meg jo, hogy felhoztatok most ezt a temat, mert kiderult, hogy a nagy nezegetesben rossz (ODD slot nelkuli valtozatot) rendeltem.. Mar korrigalva a hiba, de igy plusz par nap lesz.

a friend in need is a friend indeed

(#37018) radi8tor válasza Rolcsao (#37016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem igazán ITX topik témája. Vannak modding és VGA kártyával foglalkozó topikok. Azokba jobban passzol a kérdésed.

⭐ Stella

(#37019) shteer válasza tomi5244 (#37007) üzenetére


shteer
titán

Töröld át alkohollal. De ne pazarold a pálinkát :)

..szerintem jónak tűnik

(#37020) HookR válasza Rolcsao (#37016) üzenetére


HookR
addikt

Átalakító van, Y elosztót még nem találtam. Barkácsoláshoz kiindulási alap: [link] / [link] (Hogy utóbbihoz mi kell még pontosan, majd barkácsolós topikban megmondják a szakik)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37021) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Metis HD7850-nel, na erre kíváncsi leszek. :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#37022) HookR válasza #16939776 (#36990) üzenetére


HookR
addikt

Szerintem kb. ezek tekinthetők még egészséges méretnek egy ~25mm vastag ventivel párosítva, melyekre érdemes méretezni:
- Jonsbo HP-625 (50mm)
- Raijintek Pallas (55mm)
- Thermalright AXP-200 (60mm)
- Noctua NH-L12 (66mm) (Ha úgy vesszük, ez a legalacsonyabb az alul elhelyezett 92x25mm-es ventivel, viszont csak 4 hőcsöve van a többi 6-jával szemben.)

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37023) Oliverda válasza Ispy (#37010) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg azt meg tudnád mérni, hogy kb. milyen magas LP kártya fér be a házba?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37024) Geree


Geree
senior tag

van valami ultimate ajánlott 92x25-ös venti? a streacom f7c-be kell majd...
Eddig Coolink SWiF2-t használtam 8 és 12-es méretben és elég jók (egy 12-es megy már vagy 5 éve és még mindig hangosabb a vinyó..)
Szóval swif2-ből 9.2-es jó lehet vagy van valami egyéb ajánlott?

a friend in need is a friend indeed

(#37025) pils00


pils00
tag

Még nem volt itt, ha jól emlékszem:

MSI RX 460 2GT LP és RX 460 4GT LP

(#37026) Ispy válasza Oliverda (#37023) üzenetére


Ispy
veterán

Hétvégén megnézem, csak szét kell hozzá szednem a házat. De gondolom szabvány LP kártya be kell, hogy férjen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37027) #16939776 válasza HookR (#37022) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha maradhat elég hely az alaplap körül és a ventilátor felett nem lenne akadály (hangja) a levegő beáramlásának, kellemes 100W-ig el lehetne menni "csendben", az szerintem elfogatható kompromisszum ( 20W - 25mm) mínusz a 2-tornyú hűtővel szemben.

"All Waaay better than NH-L9i" :)

Még adnék egy piros pontot a tervezőnek, ha az alaplapos részt teljesen el szeparálná a VGA-s résztől!
Az alaplapot és környékét a 120mm-es CPU hűtő szellőztetné, a VGA légcseréjére meg az SFX tápegység segítene rá: az egyik "hideg" oldalon beszívja a magáét, ház tetején - VGA felett - kiáramlik a meleg.

[ Szerkesztve ]

(#37028) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok

Tudnátok ajánlani egy matx asus gryphon z87 helyett valami normális itx lapot ?
Újonnan tudom nem sok van, így nyilván használt piacon néznék szét.

Egy i5-4570el van párosítva és hd7850el .
Teljesítménnyel megvagyok elégedve.
Vagy érdemesebb lenne procival együtt eladni és másik foglalathoz nézni ?

(#37029) Oliverda válasza Ispy (#37026) üzenetére


Oliverda
félisten

Az igen, de az épp feletted linkelt kártyák pl. nem ilyenek. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37030) #16939776 válasza Kreash (#37028) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Ez sem olyan nagy (18,8L) ház, ahhoz képest, hogy mekkora (~13-15L) egy Dvga-t kiszolgáló only ITX-ház, és ebbe még beleférne a mostani lapod, tápod, és a VGA is, ha az 260mm-nél rövidebb.

Szívesen segítünk új alaplapot keresni, ha tényleg indokolt ITX-re váltás.

[ Szerkesztve ]

(#37031) HookR válasza Oliverda (#37029) üzenetére


HookR
addikt

E kép alapján a single slotos LP kártya és a ház oldalfala között olyan ~3-4mm marad.

A hátlap alaplapi IO nyílásának (hátulról nézve) jobb szélétől a ház jobb széléig ~33,7mm a távolság, míg a dVGA nyákjának hűtő felőli oldaláig ~6,7mm. A maradék 27mm-ből lejön a ház oldalfalának 4mm-es vastagsága, így a dVGA nyákja és a ház oldalfala között ~23mm marad (ebben tehát nincs benne a dVGA nyákjának vastagsága: ~1,5mm).
Ha van kéznél egy single slotos dVGA, akkor lemérheted, hogy a hűtője milyen vastag a nyáktól mérve. A kettő különbségéből megkapod, hogy jól tippeltem-e.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37032) Archttila válasza >Deego.. (#36994) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen picit valóban az, egy ilyen procinak bőven elég lett volna egy olcsóbb megoldás, ellenben ha a későbbiekben valami komolyabbat is szeretnél bele, akkor nagyon jó választás volt ez az ASRocK.
Mérete ellenére félelmetesen jó VRM lapul a kicsikén, a Vcore-nak 5GHz-en a szeme sem rebben, és nem esik zavarba a 4GHz-es RAMok láttán sem. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37033) Oliverda válasza Oliverda (#36996) üzenetére


Oliverda
félisten

Közben megtaláltam az EVO és az Alpha modellek közötti különbséget.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37034) HookR


HookR
addikt

MSI GTX1070 AERO ITX 8G és 8G OC hivatalos oldal - sima / OC
- 184 x 144 x 40 mm

Jár a piros pont azért, hogy valamivel lejjebb van a tápcsati teteje, mint a nyáké.

==============================================

MSI GTX1060 AERO ITX 6G és 6G OC hivatalos oldal - sima / OC
- 175 x 115 x 38 mm

==============================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37035) burny


burny
aktív tag

Low profile után single slot 1050ti

ELSA launch their Single-Slot GTX 1050 Ti 4GB GPU

(#37036) AxBattler válasza HookR (#37034) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó cucc, Radeon-ra is jöhetne. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#37037) Mercutio_ válasza HookR (#37002) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bizony, és nem is rosszak , nálam egy 2x4GB-s Crucial Ballistix Sport VLP muzsikál DDR3L így 1.35V-on gyárilag 9-9-9-24 az időzítés.

Állítólag jól húzható is, de az a része engem nem érint :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37038) #25954560 válasza Mercutio_ (#37037) üzenetére


#25954560
törölt tag

nalam is vrlp modulok mennek, mert ilyet tudtam szerezni ddr4 8G-ben :) de nalam is alapon.

(#37039) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet már unjátok de nekem nagyon tetszik! :) [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37040) AxBattler válasza Archttila (#37039) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha itt figyelne az asztalomon, biztos nem unnám meg! :D

A videóban nagyon passzol ahhoz a HP monitorhoz! Viszont a teljes oldalsó edzett üveg nem volt olyan szép, sokkal jobban teszik az ebben a videóban látható megoldás. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#37041) HookR


HookR
addikt

Úgy tűnik, egész olcsó AM4-es mini-ITX lapok is lesznek a Ryzen-hez. - MSI AM4 Motherboard Prices Confirmed

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37042) Archttila válasza AxBattler (#37040) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A keretes megoldás valóban szebben mutat. :K

Egy kis képorgia a srác build logjabol: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37043) AxBattler válasza HookR (#37041) üzenetére


AxBattler
félisten

Az A320-as chipset-re gondolsz?
Valóban nem lenne rossz, az FM2-es időkben sajnos ezek voltak a legdrágábbak, miközben a H81-es Intel deszkákat simán lehetett rendelni 20k alatt is.

(#37042) sati
Hát igen, erre mondják, hogy "nice work"! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#37044) zolika15 válasza Archttila (#37042) üzenetére


zolika15
tag

Ritka csúnyán van megcsinálva a harisnyázás is, egy ilyen házhoz ilyen gány meló nem illik szerintem, és az az oldallap is :F ... viszont a másik videóban szereplő gép nagyon szép, igényes munka, vízhűtéses verziója sem rossz amit csinált belőle a srác!

Zoli

(#37045) >Deego..


>Deego..
senior tag

Flex ATX tápegységre gondoltam energiaszolgáltató gyanánt.

Ez vagy ehhez hasonló megoldás életképes lehet g4400, s 1db 1 TB WD Purple mellé viszonylag hosszútávra?
Tapasztalatok esetleg vannak? Hátrányok?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#37046) #16939776 válasza >Deego.. (#37045) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezt merem ajánlani: Delta Electronics GPS-200 AB ~1/3-ad terhelésig nem irritáló a benne lévő 40mm-es venti hangja, feltéve hogy 30C° alatt tudod tartani a környezet hőmérsékletet. Teljes némaságot nem szabad elvárni, 1000-1200-at pörgő 120mm-es ventivel egyezik a hangszínben, hangerőben.

Itt találod Delta Flex-atx tápokról egy áttekintő táblázatot:[link]

[ Szerkesztve ]

(#37047) Mercutio_ válasza AxBattler (#37043) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak épp az ITX deszkákról 1 mukkot nem írtak, a táblázatból pedig semmi nem derül ki :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37048) >Deego.. válasza #16939776 (#37046) üzenetére


>Deego..
senior tag

Rendben.

Akkor ahogy olvasgattam életképes a dolog.
Ehhez hasonló vagy ugyan ilyen lesz a kiszemelt psu: Seasonic SS-400H1U

Ebbe 2 db 4 mm-es venti dolgozik.

A fentebb képeken közzétett dolgokhoz kellene..

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#37049) tomi5244


tomi5244
őstag

Beköltöztem a kis Metisbe. SF450 passzívan üzemel, ahogyan az megvan írva. :) Alpenföhn ben nevis hűtő is hangtalan silent módban. De a ház gyári ventilátorát ~850 rpm alá nem tudom állítani, pedig egy ellenállást is tettem elé. De nekem még így is egy kicsit hangos ;] akarom mondani van hangja. :DDD

Milyen 12 cm-es pwm ventilátort ajánlotok? Mondjuk max 3-4 ezer környékén. Néztem már sok ilyet, de szerintem van egy szint, ami felett már nem azért drága, mert halk, hanem 0-24 re van tervezve magas légszállítással. Vagy nem jól gondolom?

T

(#37050) #16939776 válasza >Deego.. (#37048) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha lenne később komolyabb Dvga a konfigban, abban az esetben indokolt ez a teljesítmény, zaj.
Maga a ventilátor vezérlése nem képvisel túl nagy átfogást 40-46dB.
6dB 2x-es hangerőt jelent idle-full load között, ez már kifejezetten zavaró lehet csendes környezetben, ha nem szabályozza le a hűtést.

(#37049) tomi5244: [link]

Nagyon nagy légnyomás, szinte néma rotor, nem kattog/sípol a PWM ütemében, tartós.
Legalább is az a 2db amit vettem belőle, azok "ezt mutatták".

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.