Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) #90996736 válasza Pista0001 (#18000) üzenetére


#90996736
törölt tag

köszi, de ebbe nem szerelhető 3.5"-os akármi ... pl. kártyaolvasó, ami a végcél lenne. Elnézést ha nem volt egyértelmű hogy mire van szükségem.

(#18002) Pista0001 válasza #90996736 (#18001) üzenetére


Pista0001
addikt

Upsz, én kérek elnézést :B

(#18003) #90996736 válasza Pista0001 (#18002) üzenetére


#90996736
törölt tag

nem gond, köszi hogy nézted :-)

bár az, hogy a delock-com -on nincs ilyen, azért mutatja hogy mennyire nincs igény erre. Delock-ék azért elég sokmindent megoldottak már ...

várok még hátha valaki más tud ilyen beszerelhető keretről aminek ezek a paraméterei.

üdv
Zs

(#18004) HookR


HookR
addikt

BIOSTAR Hi-Fi B85N 3D - [link]

======================================

(#17999) mgzsolt: Hazai beszerzési lehetőséget nem, de egy alternatívát találtam: Chenbro SK41202

======================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18005) #90996736 válasza HookR (#18004) üzenetére


#90996736
törölt tag

HookR

köszi, ezt linkelték newegg-ről egy másik fórumon egy ugyanilyen keretet kereső felhasználónak, ebayen is csak az amcsi ebay ahol rendelhető (UK nem), szóval lehet hogy onnan kell majd rendelnem ...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18006) HookR válasza #90996736 (#18005) üzenetére


HookR
addikt

Chenbro termékeit forgalmazó európai cégek listája. Dobj egy e-mailt az Asbis-nak, hátha be tudják szerezni rendelésre.

(Amúgy Amazon-on olcsóbb, mint Ebay-en, bár a járulékos költségeket nem néztem.)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18007) #90996736 válasza HookR (#18006) üzenetére


#90996736
törölt tag

done :-) danke

(#18008) HookR


HookR
addikt

Asus Z87I-PRO review - ocdrift.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18009) HookR


HookR
addikt

ASRock FM2A88X-ITX+ hivatalos oldala - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18010) orbano


orbano
félisten

Hali!

össze szeretnék rakni egy workstation gépet, erős procival. 4770k vízhűtéssel. diszkrét vga nem lesz. létezik jó itx-es tuning lap, vagy be kell érjem matx-szel. mindkét esetre várnék tippeket kisméretű házra, ami relatíve nem túl drága (20k környéke, vagy kevesebb) és rendes ATX táp fér bele, és lehet normálisan vízhűtést szerelni bele. eheim hpps saját tartállyal, kb. dupla 12-es radi.
prodidzsájt néztem, ilesmi kéne csak olcsóbb, és egy picivel kisebb :B

köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#18011) radi8tor válasza orbano (#18010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy létezik.

ASUS MAXIMUS VI IMPACT kb 70000-ért.
Vagy lightosabb tuninghoz a nemrég linkelt: ASUS Z87I-PRO

De VGA nélkül minek tuninggépet építeni? Mivel fogsz rajta játszani?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18012) orbano válasza radi8tor (#18011) üzenetére


orbano
félisten

úgy kezdtem a mondandómat, hogy workstation gépet építek :) a lightosabb tuning mit jelent? 4.5ghz-et jó lenne kihoznom... alaplapra amúgy kb 30k lenne, nem akarok túlköltekezni. a jelenlegi konfig egy z67 extreme3 gen3 2600k-val, ezzel kellene pariban legyen a dolg :B

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18013) Pista0001 válasza radi8tor (#18011) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha 30K-t szánsz alaplapra, akkor szerintem még ASRock-hoz vagy Gigabytehoz is kell még egy kis lóvé. Utóbbit egyáltalán nem ajánlom, Z77-em van tőlük, nagy f*s.

Szerk.: Ez természetesen orbano-nak ment volna :B

Egy CM Elite 120/130 is jó lehet, ha a HDD tartókat kiveszed, egy Monsta 120-as radi beférhet (nincs ilyen tapasztalatom, nem állítom hogy be is fér, de érdemes lehet utánanézni).

[ Szerkesztve ]

(#18014) orbano válasza Pista0001 (#18013) üzenetére


orbano
félisten

99% hogy asrock lesz, nagyon elégedett vagyok velük, ahogy a rendszergazdijaink is, sok asrockos gépet szereltünk össze magunknak és az ügyfeleinknek is. egy z87m extreme4 nem lenne amúgy jó? mondjuk ehhez le kellene mondanom az itx-ről (bár reménykedem, hogy létezik matx-hezis kellően pici kuckó)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18015) Pista0001 válasza orbano (#18014) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha olyan házat szeretnél, ami fel van készítve vízhűtésre, akkor az nem lesz olcsó. MicroATX méretben még csak mostanában kezdenek szálingóni, MiniITX-ben sincs sok. Ha nem riadsz vissza egy kis barkácsolástól, akkor mATX méretben (szinte) bármelyik házban találsz helyet akár 60 vastag dupla radinak is a pumpa mellett, ITX fronton szinte csak a Prodigy és az új tesója alkalmas a célra. Mivel csak a procit tervezed vizezni, egy szimpla 60-as vagy monsta (86 mm vastag) is elég, ez merevlemezek nélkül az említett CM házakban szerintem megoldható (bár az EHEIM pumpa elég nagy darab, az nem biztos hogy elférne). Mivel feltétel részedről az ATX táp, jobb ötletem így hirtelen nincs. Ha árérzékeny a projekt, akkor én a mATX platformot javaslom, bár szerintem a meglevő konfigodhoz képest annyit nem hozna, mint amennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#18016) jilian


jilian
addikt

Adott a konfig (Asrock H77M ITX & 3450S)
Sajnos beadta a derekát a médialejátszóm így a pc-n "kényszerültem" filmet nézni.
OK:
Hdmi kábel bedug... cákk ....már megy is a kivetítőn a film. (World War Z BD50)
Sajnos láttam, hogy néha szaggat a kép, pl.: pásztázásnál, nagyobb eseményeknél

Sovány lenne a konfig? Az integrált vga a W1200 -nak?
De a felbontás ugyan az, a monitoron is FullHD és ott nem látok akadozást, minden szépen folyik 23.976 -tal..

Tehát nem látok összefüggést.

Miért szaggat a kép a kivetítőn, ami a monitoron nem? :F

Lejátszó: MPC HC, CyberLink PowerDVD 13

[ Módosította: radi8tor ]

(#18017) orbano válasza Pista0001 (#18015) üzenetére


orbano
félisten

nem a régi konfig helyett kell, hanem mellé még egy. köszi amúgy, elgondolkodom. asrock z87e-itx milyen amúgy? bírja vajh a tunyingot?
vízhűtés előkészítés annyira nem érdekel, csak férjen el benne, a többit megoldom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18018) radi8tor válasza jilian (#18016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ripekről a fórumon ne beszéljünk, ha kérhetem.

Azért szaggathat a kép, mert a megjelenítő más képfrissítéssel üzemel.

XBMC lejátszó tudja szinkronizálni a megjelenítőt a filmhez. További kérdésekkel szerintem a HTPC topicban jobb lenne beszélgetni. :R

⭐ Stella

(#18019) Pista0001 válasza orbano (#18017) üzenetére


Pista0001
addikt

Ránézésre jó darab, a specifikációk rendben vannak. Külföldi szakoldalakon, fórumokban már biztos találhatsz tesztet, tapasztalatokat.

(#18020) HookR válasza orbano (#18012) üzenetére


HookR
addikt

Z87 mini-ITX-ből 30k körül Gigabyte és MSI van: [link]
Ha tesztjeik alapján nem tetszenek, akkor vagy többet kell rá szánnod, vagy érdemesebb inkább micorATX-ben gondolkodni.

Bitfenix Prodigy-nek hamarosan jön egy letisztultabb, gumifülek nélküli, ezért valamivel kisebb változata Phenom néven, abba elfér a dupla radiátor kényelmesen. Single radival a már említett Elite-130-ra érdemes pillantást vetni. Mi több, az Elite-110-re is, ha igazán picit szeretnél. Single radi utóbbiba is elfér, VGA-t meg úgysem tervezel használni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18021) tronico válasza HookR (#18009) üzenetére


tronico
csendes tag

Első ránézésre nagyon megörültem, hogy 2 hdmi kimenet, és mindez ráadásul itx-ben... aztán sajnos rá kellett jönnöm, hogy az egyik az bemenet :(((

(#18022) HookR válasza tronico (#18021) üzenetére


HookR
addikt

Például az alábbi mini-ITX lapokon 2db HDMI csati van:
- Gigabyte H77N-WiFi
- Gigabyte Z77N-WiFi
- Gigabyte H87N-WiFi
- Gigabyte Z87N-WiFi
- Zotac Z77-ITX WiFi

ASRock, Asus, MSI és a Zotac (többi) deszkájára meg inkább a DVI/HDMI/DisplayPort kombó jellemző (már amelyiken 3 digitális csatlakozó van).

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18023) anytime válasza HookR (#18020) üzenetére


anytime
őstag

Ezt a Phenom hirt meg nem hallottam eddig, de oromteli!
Van mar valami linked rola, netan kepek, megjelenesi datum?
A mostani Prodigy-met szeretem nagyon (mar terveztem egy beszamolot, csak fene tudja, kit erdekel:) ), de az uj utani vagyodas mindig megvan.
A fulek nelkul egesz mas a vizualis elmeny es joval kisebb(nek) hat az asztalon, csak az a baj, hogy ha meg is baratkozom a kinezetevel, alulra kell valamit berakni, hogy megemelje a hazat, hogy a tap levegohoz juthasson.

Szerk: megtalaltam az irast, itt a PH-n is :B

[ Szerkesztve ]

(#18024) shteer válasza orbano (#18017) üzenetére


shteer
titán

z87e-itx-em van. Bar meg sok tapasztalatom nincs vele :B

..szerintem jónak tűnik

(#18025) Black&White


Black&White
addikt

Még írtam pár hete, hogy az angol ebay-en van egy Jonsbo forgalmazó, aki ha nem is a teljes termékpalettát, de jópár Jonsbo kockát, fekvő házat forgalmaz.
Nos, rendeltünk tőle egy G3 Silvert és nagyon jó tapasztalatokra tettünk szert.
A ház 5 munkanap alatt itt volt, hibátlan csomagolással, távnyomesszel, 1db 12-es ventivel, teljes csomagként.
Érdekesség, hogy a silver kód, inkább egy sötét grafit színezést takar, ill. hogy a 4 előlapi USB közül a két jobbos az már USB3 csati.
:)

[ Szerkesztve ]

(#18026) Mercutio_ válasza Black&White (#18025) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg ha nem titok - ha nem publikus privátban - az ár, pontos modell, jöhet:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18027) Black&White válasza Mercutio_ (#18026) üzenetére


Black&White
addikt

Nem titok! :)
Jonsbo G3 Gray (az előbb vmiért Silvert írtam, sorry) házról van szó.68 fontért árulja ez a bolt.

(#18028) Mercutio_ válasza Black&White (#18027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaa, már beugrott, te kerestél korábban kijelzős HTPC házat.
68Ł-ért hozzánk postázzák?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18029) storm4 válasza Black&White (#18027) üzenetére


storm4
aktív tag

Innen már én is rendeltem többször (paneltáp),megbízható,korrekt üzlet.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#18030) storm4 válasza Mercutio_ (#18028) üzenetére


storm4
aktív tag

£67.99+£27.99 posta
[link]

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#18031) Mercutio_ válasza storm4 (#18030) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt láttam, csak azt hittem kialkudtak valami kedvezményes árat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18032) tronico válasza HookR (#18022) üzenetére


tronico
csendes tag

Köszönöm a listát! :R Ezek valahogy eddig kimaradtak számomra az inteles mivoltuk miatt.

(#18033) HookR válasza tronico (#18032) üzenetére


HookR
addikt

Az FM2-es Gigabyte F2A85XN-WiFi-n is két HDMI port van. Olybá tűnik, hogy efféle igénnyel elsősorban a Gigabyte termékei közt érdemes nézelődni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18034) Mercutio_ válasza storm4 (#16726) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sikerült pofára esnem :O

Egy Corsair HX 520 után most egy Zalman ZM600-HP moduláris landolt nálam, de ez se fér be az MX31-be :(
Akinek volt már ilyen háza és nem az eredeti tápjával használta leírná mit rakott bele? (SFX tápok evidens, hogy beférnek, de ATX-ből mi és hogyan?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18035) storm4 válasza Mercutio_ (#18034) üzenetére


storm4
aktív tag


Nem vagyok rá büszke,itt egy LC Power táp van az MX31-ben

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#18036) Mercutio_ válasza storm4 (#18035) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az olyan mintha a codegent hagynám benne nem? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18037) storm4 válasza Mercutio_ (#18036) üzenetére


storm4
aktív tag

De igen :DDD
Volt benne egy FSP Zen is csak sajnos arról nincs képem.Annak a harisnyázott kábelei nagyon neki feszültek a ház falának és a levegő se igazán mozgott a házban.
Szeintem válassz egy SFX tápot és "kényelmesen" el fogsz férni.
A modulárissal az lehet a baj,hogy a csatlakozók jobban elállnak a táptól,mint a nem modulárisnál a gyári kivezetés.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#18038) Black&White


Black&White
addikt

Közben lecseréltem az itthon fellelhető egyik legrégebbi "hardveremet" egy másik, szintén szakállas cuccra.
Pár kép: [link]
:)

Thermalright SLK947U->XP-120

(#18039) Attas válasza Mercutio_ (#18034) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia!
Ugyan ezt a Codegen MX31 házat vettem meg HTPC confighez. A táp csere alap. Én egy ilyen FSP tápot raktam be. Tökéletesen halk. Belefért gond nélkül. Csak ajánlani tudom. Bár lehet már ez a típus nem kapható, hisz kb 1 éve volt már. Eleinte volt egy 8 cm venti a ház hátulján ami a levegő áramlást segítette, de az már halható volt, pedig szabályzott fordulattal ment. Ezért aztán kivettem. Nem is kellett. Egész nyáron ment és nem melegedett semmit. Télen meg mégy annyit sem..:D
Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#18040) HookR


HookR
addikt

Cooler Master Elite 130 review - hartware.de

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18041) HookR


HookR
addikt

Xigmatek Nebula további képek - coolaler.com

==============================================

SilverStone Raven RVZ01 további képek - cowcotland.com / akiba-souken.com

==============================================

Jópofa fotó Fractal Design Node 304-ről - [link]

==============================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18042) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

ITX projekt 2.0 tervezés alatt: Haswell config egy VESA méretű házban picoPSU-val.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18043) F34R válasza radi8tor (#18042) üzenetére


F34R
nagyúr

A U Serious

(#18044) radi8tor válasza F34R (#18043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

VGA kártya nélkül 16GB RAM-al, 1db 256GB-os SSD-vel szerintem teljesen vállalható. Már csak a házat kellene megtalálnom hozzá. Nem kell monitorra rögzíthető változat, monitor mögé menne állítva az asztalra. Lehetőleg ezüst színben. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18045) F34R válasza radi8tor (#18044) üzenetére


F34R
nagyúr

Hoszutavra tervezed ? tied lesz egyebkent ?

ANTEC ISK110 VESA
ANTEC ISK 310

(#18046) radi8tor válasza F34R (#18045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hosszabb távra, igen. Párom gépe lenne. Rájött, hogy túl nagy a LianLi ház :)

110-es jól néz ki, de full silver kéne belőle. Még a végén gyártatok egyet aluból. Nem nagy cucc, kell bele 4 csavarnak hely, egy szellőzőrács és egy kapcsoló az elejére.

cain69: Nem :) , de minek legyen akkora ház, ha nem lesz benne VGA és HDD. Van a hálózaton egy 8TB-os NAS.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18047) velizare válasza radi8tor (#18046) üzenetére


velizare
nagyúr

retikülben akarja hordani? ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18048) F34R válasza radi8tor (#18046) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor mar nem vag, grafikazik ? valami normalis bordat meg legkavarot azert neznek ra mert nagyon melege lesz.

q02 lian li vagy az mar nagy ? vagy meg o Coolcube Mini

(#18049) radi8tor válasza F34R (#18048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagy a Q02, ilyen VESA méret kellene.
Teljesen jól elvitte a programokat i7-4770 külön VGA nélkül. Nem fog hiányozni.

⭐ Stella

(#18050) F34R válasza radi8tor (#18049) üzenetére


F34R
nagyúr

coolcube mini ?

amik nagyobbak , az chieftec flyer series, LC-1340mi , IN WIN BM 639 most hirtelen mast nem tudok , max lemondtok az ezust szinrol.

Mi a baj az ISK 110-el ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.