Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Két képet azért berakok bár zodo által linkelt fórumban lévőktől nem nagyon térnek el.
Csak azért teszem be, hogy bizonyítsam magyar kéz is tud ilyet csinálni :DDD

Romani ite domum.

(#3002) zodo válasza ZCoyote (#3001) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem tetszik :Y :C
Kár, hogy nem tett "igazán" jót a gépnek, de te legalább megnyugodtál.
Azért én tudnék örülni egy ilyen csendes gépnek, mert ez most tuti az lett. :K

(#3003) ZCoyote válasza zodo (#3002) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszönöm! :R
Igen, most nincs túl sok hangja bár ha még akarom csendesíteni akkor nekiállok mókolni a tápventit :D Illetve ha egy nagyobb légszállításút teszek a tápba akkor lehet,hogy nyerek pár fokot.
Mennyire elegem van már ebből a gép buzerálásból :)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#3004) zodo válasza ZCoyote (#3003) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát, ne buzeráld! ;)

Most telepítek valami játékot aztán indulhat a tesztelés, persze csak szemre vagy érzésre, mert a montírozó programokhoz sem értek.
Viszont a 4x pci-e 2.0-as slott "tudását" szemügyre kell vennem, hogy kiderüljön a gép jövője.
Mondjuk a korábbi DX11-es tesztprogival igen jó eredményeket produkált, ha jól emlékszem.
Bizakodom.

(#3005) toldy válasza ZCoyote (#3001) üzenetére


toldy
őstag

ÁHH :Y Mekkora fémtömeg ilyen kis házban, önmagában nyom annyit mit a többi együt.
Grat hozzá, egyébként miért nem veszed le a rácsot a ventiről? Én levettem és nincs vele semmi gond és nálam halkabb is tőle ( bár nálad alapból halk venti van).

Az élet nem habostorta.

(#3006) z00li válasza ZCoyote (#3001) üzenetére


z00li
senior tag

Nincs túl meleg abban a pici házban? :F Elég zsúfoltnak tűnik.

(#3007) McLaca válasza z00li (#3006) üzenetére


McLaca
őstag

De mekkora ventilátor van előttük...! :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3008) user137 válasza Osibaa (#2989) üzenetére


user137
őstag

Te tudod eldönteni, elég-e az USB2 kb. 20 MB/s sebessége arra, amire használni fogod.

bocsánat, USB2 = 480Mbps, azaz 60MB/sec. nekem van olyan vinyóm, ami konstans 30MB felett hoz.

(#3009) user137 válasza ZCoyote (#3001) üzenetére


user137
őstag

grat. prime95 teszt, hőfokok?

(#3010) ZCoyote válasza zodo (#3004) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ezt asszem már nem is fogom :)

toldy: :R . Nem a front ventinek van hangja hanem inkább a táp ventinek. Meg ha levenném akkor valahová ki kellene kötöznöm az alaplapi tápcsatlakozó tyúkbeleit mert sanszos, hogy beleérnének a ventibe.

z00li: Igazad van, sajnos túl meleg van. Ha hűvösebb lenne akkor a proci borda is jobb hőfokú lenne. Viszont akkor csutkára kellene tekernem a front ventit de akkor meg a csendnek lenne annyi. :(

user137: :R Nem csináltam prime95-öt mert rosetta@home fut a gépen 24/7-ben az pedig 100%-ra terheli a procit. Még stabilitás tesztnek is kiváló.

Azért egy képet a hőfokokról berakok:

Most új projekten kezdek dolgozni aminek az alapja egy Modecom feel 302 ház meg egy Asrock A330 Ion lapra fog épülni. Bár nem túl nagy projekt mert csak össze kell rakni őket :DDD :W

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#3011) Osibaa válasza ZCoyote (#3010) üzenetére


Osibaa
senior tag

Siess az ION-nal, ahogy láttam az Intel honlapján a 330-as proci már nem rendelhető, szal előbb-utóbb el fog tűnni. :O Az ION2 nekem nem szimpi.

Asrock laphoz EZT a hűtőt jól lehet használni a hangos chipset hűtő helyett. A chipsetre is fel lehet barkácsolni (én ezt tettem), illetve a Modecom ház fedelére is felszerelhető.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3012) ZCoyote válasza Osibaa (#3011) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi az infot! Már megrendeltem,állítólag van készleten :)
Amennyire vártam én is az ION2-őt akkorát csalódtam benne :(

Láttam a gépedet és van is itthon ilyen venti véletlenül :D , úgyhogy ez volt a tervem :)
Hogy rögzítetted a ventit a házhoz?

Romani ite domum.

(#3013) Osibaa válasza ZCoyote (#3012) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nekem LC-Power házam van, itt a ház tetejére nem tudtam felszerelni, mert kicsi volt ahhoz a rács. Ezért én a chipset hűtőre szereltem fel. A ventihez adott fém keretet csavaroztam fel a chipset hűtőre és ahhoz rögzítettem a ventit, ami így ferdén felfekszik a proci hűtőre és kitolja a meleget a ház oldalán.
Ahogy fényképeken láttam, a Modecom ház tetején viszont elég nagy a rács ahhoz, hogy ode rögzíteni tudd, de canniball tud biztosat mondani.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3014) ZCoyote válasza Osibaa (#3013) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor kevertelek canniball-al, bocs.

Mindenesetre köszi!

Romani ite domum.

(#3015) user137 válasza ZCoyote (#3010) üzenetére


user137
őstag

köszi. azért ez nem egy vitéz, nekem most 30(!) fokkal alacsonyabb a procihőmérsékletem, igaz idle-ben... :U

(#3016) user137 válasza Osibaa (#3011) üzenetére


user137
őstag

amennyibe kerülnek az atomos lapok, jobb is, ha kihalnak... : :U

(#3017) ZCoyote válasza user137 (#3015) üzenetére


ZCoyote
őstag

Hát nem az biztos.
Mondjuk a Te konfigodat és hűtésedet nem ismerem :)

#3016: A jó cuccok mindig drágák lesznek.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#3018) Osibaa válasza user137 (#3016) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nekem a kis fogyasztás és csendesség (alig kell hűteni) megért 30K-t egy ION + Atom lapért. Nomeg az AMD töketlenkedése miatt nincs is (ár)verseny ezen a piacon. Ha kihal (amit nem hiszek), az inkább azért lesz, mert az újabb generáció rosszabb, mint a korábbi volt. :Y

Apropó, bejelentette az AMD az új mobil platformját, de hol vannak az erre épülő mITX lapok? :F

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3019) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

[Silverstone SG07]
Bocs, ha már volt róla szó, úgy tűnik végre megjelent, bár az gáz, hogy nincs belőle teljesen fekete...
Meg persze a megjelent és a kapható között van némi különbség :D
Ebbe beletennék egy DFI lapot, 5970est i7es procit, SSD-t, és mindjárt süvítene :DDD

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#3020) user137 válasza SQX_Barto (#3019) üzenetére


user137
őstag

volt róla szó, 200 EUR a caseking.de webáruházban, ennek megfelelő ára lesz itthon is sztm (55-60k). Kutyának se fog kelleni.

300-ból meg ugye mindenki tud gépet építeni :-)

(#3021) toldy válasza user137 (#3020) üzenetére


toldy
őstag

Engusznál már van és az ára az sajnos annyi. Igaz van benne 600w táp de minek? Lenne egy 350-400w vagy táp nélküli verzó.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#3022) Stirbi válasza ZCoyote (#3001) üzenetére


Stirbi
addikt

szedd le a rácsot a házventiröl, felesleges zajforrás :)

(#3023) Kroni1


Kroni1
veterán

A mini itx-es alaplap kompatibilis lehet egy midi ATX-es házzal? a csavarok ott vannak ahol a szabvány házakban?

(#3024) Osibaa válasza Kroni1 (#3023) üzenetére


Osibaa
senior tag

Igen, kompatibilis. Csavarhely, bővítő kártya helye, hátlapi panel is ugyanott van.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3025) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Visszatérek megint a hülyeségeimmel ;]
Egy 150w körüli pico PSU menniybe kerül manapság?
20k? Nem nagyon néztem utána de találtam egy lejárt hirdetést itt ph-n és az 20k vol :F
Ebayen meg 8k?

[ Szerkesztve ]

(#3026) Osibaa válasza Zefír (#3025) üzenetére


Osibaa
senior tag

Én ezt az egy boltot ismerem, de itt jóval több, mint 20k :O [link] Ha a téglát nem itt veszed meg, azzal talán tudsz valamennyit spórolni.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3027) Zefír válasza Osibaa (#3026) üzenetére


Zefír
őstag

Akkor nemis éri meg eladni a corsair hx450w-s tápomat, Akkor maradok az atxes tápnál:)
Szerintetek befér egy lian li pc q07-esbe egy xfx4830? vagy 4850
23cm hosszú nyák+ tuti hogy a seggében van a tápkábel, nem oldalt.
Sőt ez tut h nem fér bele, mert
28cm magas, 20cm mély és 19 széles:S

Akkor most kesehetek video karit is bele :(((
Kezd tele lennia tkm ezzel az egész itx-el, drága és nemlehet semit kapn hizzá.

(#3028) McLaca válasza Zefír (#3027) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem nem ez a bajom vele, hanem a módszeresen rossz tervezés, még a drágább kategóriában is van logikátlan belső elrendezés...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3029) Osibaa válasza Zefír (#3027) üzenetére


Osibaa
senior tag

Hát a mITX addig olcsó, amíg arra használod, amire kitalálták... de Te miniatürizált játék gépet szeretnél. :)

A ház mélysége csak 208 mm... :F

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3030) kelzsoca válasza Zefír (#3027) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem ezt a házat felejtsd el, ha beteszed az ATX tápot akkor mindent el fog takarni a tápegység, ráadásul zsúfolt lesz, szellőzést sem tudod megoldani, használhatod a gyári coolert, vagy veszel egy lapos hűtőt hozzá, és vga-ból is csak 1 slotos kártyákat tudsz beletenni :)

https://vertigostore.eu

(#3031) user137 válasza Zefír (#3025) üzenetére


user137
őstag

ezt az "ebayen felszorzom az árát forintra" dolgot felejtsétek már el.
+ szállítás + biztosítás + VÁM + ÁFA, jó esetben az utolsó kettőt megúszod, ha a vámos épp lusta és nem néz bele. plusz a rizikó, ha rossz, ha hiányos, ha ellopják/elveszik a postán. sajnos nem amerika vagyunk.

ebay.de-ről lehet rendelni, enyém volt a hirdetés, de mivel senki nem ugrott rá, ezért leszedtem. A nagyobb pénz a külső 150W-os táp, ami a picopsu miatt 12VDC-t kell leadjon, ilyen nem igazán van, vagy q drága. a paneltápoknak dinamikusabb a befogadása, azok 12-19V között is bírják általában. egy 120W-os paneltáp (ha van hely neki) 7k Ft, egy univerzális noti külső meg olyan 10k körül, így 20k-ban megáll.

Ebayen most is van 150W picoPSU 150 wattos külső táppal, 24k forint szállítással, ezt láttad 25k-ért az apróban. Ha érdekel, rendelhetünk együtt, én a logisztikát elintézem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3032) user137 válasza Zefír (#3027) üzenetére


user137
őstag

neked Silverstone SG05-re van szükséged ITXből. nem a legjobb a ház, de többünknek van itt hiba nélkül, az elérhető lehetőségekből ez a gamer kocka kategóriája, a többi csak vicc (meg a PCQ08-as, de az drága), vagy nem erre találták ki.

ha picoban vagy paneltápban gondolkozol diszkrét VGA-val, akkor még azt vedd figyelembe, h ezeken nincs VGA-táp, tehát csak olyan kártyákat nézhetsz bele, aminek elég a PCI-Expressz tápellátása (sztm a 4850 nem ilyen).

[ Szerkesztve ]

(#3033) kelzsoca válasza user137 (#3031) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vagy vesz egy külső tápos Zotac lapot, persze ha a lap már megvan akkor mind1 :)

https://vertigostore.eu

(#3034) canniball válasza Osibaa (#3011) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi a baj az Ion2-vel (azon kívül hogy szutyok lassan jön és az optimus-on kell még kalapálni)?

(#3014) ZCoyote!
Nekem a Modecom Feel202-be nem fért be a szabvány (25mm magas) venti a GCLF fölé, egy Scythe Kaze Jyu Slim 100mm volt benne, ezt két gumicsavarral rögzítettem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3035) ZCoyote válasza canniball (#3034) üzenetére


ZCoyote
őstag

A beszerelt alaplap fölé pontosan hová esik a Scythe venti? A proci fölé?
A gumicsavar a szellőző lyukba megy vagy fúrni kellett hozzá?
3,5"-os vinyó van benne? Ha igen milyen meleg? Mert ha jól emlékszem ezekben a házakban (202,302) elég gyatra a vinyó elhelyezkedés-szellőzés
Csak ennyi kérdésem van (egyelőre) :D
Azt tudom, hogy a rendes venti nem megy bele, anno én is szuttyogtam vele csak más alaplappal.
Még szerencse, hogy van ilyen ventim itthon azt legalább már nem kell venni :)

Romani ite domum.

(#3036) canniball válasza ZCoyote (#3035) üzenetére


canniball
nagyúr

"A beszerelt alaplap fölé pontosan hová esik a Scythe venti? A proci fölé?"
Mivel relatíve elég nagy a rács a tetőn/oldallapon emlékeim szerint mindkettő fölé (de mérget azért nem vennék rá, megnézni meg nem tudom mert már eladtam).

"A gumicsavar a szellőző lyukba megy vagy fúrni kellett hozzá?"
Nem kell fúrni, át lehet húzni rajta.

"3,5"-os vinyó van benne? Ha igen milyen meleg? Mert ha jól emlékszem ezekben a házakban (202,302) elég gyatra a vinyó elhelyezkedés-szellőzés"
Egész pontosan nem gyatra, hanem nincs. Nekem SSD volt benne, azzal nem volt gond. :) Viszont olvastam panaszt olyantól akinek 3,5" HDD volt benne és én tuti nem kísérleteznék vele, legfeljebb 2,5"-ossal, azt is csak fenntartásokkal.

"...anno én is szuttyogtam vele csak más alaplappal."
Ezért is írtam a lapot, mert ugye nem mindegy mekkora a borda. Pl. a GSEJT fölé simán beférne egy 25mm magas venti is. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3037) ZCoyote válasza canniball (#3036) üzenetére


ZCoyote
őstag

Én azért bepróbálkozok egy 3,5" vinyóval. Egy WD Caviar Blue-ról van szó, az meg nem egy melegedős tipus meg aztán hátha eljut hozzá egy kis levegő a nagy ventitől.
Csak 1 db 2,5"-os vinyóm van az meg egy WD Scorpio Black, ami gyors mint állat viszont cserébe forró is :)

Köszi az infókat! :R

Romani ite domum.

(#3038) canniball válasza ZCoyote (#3037) üzenetére


canniball
nagyúr

"...hátha eljut hozzá egy kis levegő a nagy ventitől."
A 3,5" hely el van zárva a levegő útjától...de legyen szerencséd!

Nincs mit! Ha esetleg tudok még szívesen megpróbálok. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3039) Osibaa válasza canniball (#3034) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nekem több bajom is van az ION2-vel, csak nézz rá erre a képre :)
- a D510 és N330 procik között alig van teljesítménybeli különbség,
- az NM10 chipset továbbra is egy HTPC-be alkalmatlan chipset, funkciója nagyjából a helyet foglalni az alaplapon,
- emellett van 1x PCI-E buszon az ION2 GPU, ami egyébként jobb lenne, mint az ION1, de a sávszél probléma miatt rosszabb teljestményt nyújt,
- fogyasztásban a chipset + GPU felépítésnek hála, szintén nincs érdemi javulás az ION1-hez képest.

Összességében proci teljesítmény ugyanaz, video teljesítmény rosszabb, fogyasztás ugyanaz és szerintem árban sem lesz olcsóbb. Köszi Intel, elérted a célod, ismét megszívattad a népet.

Javítsatok ki, ha rosszul tudnék valamit. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3040) canniball válasza Osibaa (#3039) üzenetére


canniball
nagyúr

"a D510 és N330 procik között alig van teljesítménybeli különbség"
Erről nem az nVidia tehet, hanem az Intel. De ha megnézzük a desktop CPU vonalat ott sem nő egyikről típusról a másikra rohamosan a powa. :N

"az NM10 chipset továbbra is egy HTPC-be alkalmatlan chipset"
Attól függ: divx-re, DVD-re, zenére stb. elég. Az Ion GPU pedig ráér akkor dolgozni ha ennél "nehezebb feladat" adódik. Így gondolom "alap esetben" elég az NM10, kisebb a fogyasztás, HD-nél pedig belép az Ion GPU és lehet nem eszik kevesebbet a konnektorból mint elődje, na de kit érdekel, ha nem folyamatos HD lejátszás a cél így is nyertünk valamicskét. Vagy tévedek? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3041) ZCoyote válasza canniball (#3038) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!
Ha lesz valami nyűgöm, szólok. :)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#3042) user137 válasza Osibaa (#3018) üzenetére


user137
őstag

de mondjuk egy ASUS Deluxe lap 50 pénz, ennyiért kapsz egy zotacot meg egy corei3-at, és tényleg nincs hozzá BT meg távirka (USB 4k/db), ellenben kenterbe veri az Atomot, ha valami combosabbat kell csinálni, és nem is fogyaszt annyival többet (20W vs 25W idle?).

nekem az a bajom az Atom lapokkal, h az Asus deluxe deszkát leszámítva nincsen egy normális csendes kialakítású, ami egyetlen nagy bordával elmenne akár passzívban is, vagy egy jófajta 10 v 12-es ventivel...

(#3043) Osibaa válasza canniball (#3040) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nem cáfoltál meg, csak szépítettél a dolgon. ;]

Felhasználói oldalról nézve sztem kár volt kijönnie az ION2-nek, semmivel sem csábítóbb az ION1-nél. A gyártó oldaláról nézve már más a helyzet, ezzel a megoldással sikerült mélyítenie a rést az Atom és ULV konfigok között, miközben az nVidia orra alá is sót szórt.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3044) Osibaa válasza user137 (#3042) üzenetére


Osibaa
senior tag

Sikerült a legdrágább mITX lapból kiindulnod. :) De nem gond, induljunk ki ebből... az az Asus lap a következőkből áll: alaplap, proci, proci hűtő, tápegység, wifi és távirányító, emellett kicsi, csendes és keveset fogyaszt. Ha szembe állítod a Zotac-kal, akkor számold hozzá légyszi proci hűtőt (csendeset!), tápegységet (csendeset!) és azt a felárat, ami abból jön, hogy kell egy nagyobb mITX ház, amibe belefér az egész cumó. Biztos ugyanannyiból jön ki a kettő?

Az Asrock lapomat most egy 10 cm-es 1600 Ft-os hűtő tartja 40-45 fok körül, hangja pedig közelről sincs; a nagy borda csak arra jó, hogy nem bírod rá rögzíteni a ventit. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3045) user137 válasza Osibaa (#3044) üzenetére


user137
őstag

én nem szarral gurigázok! :)

jó, de ugye a RAM meg a ház mondjuk uaz, a zotac kb 20k-val drágább egy tisztes picopsu miatt, 30k a diffi egy jobb hűtővel (itt ezt hadd vétózzam meg, mert az Atomos lapok se valami átgondoltak és az Ion lapka azért csak melegszik, ha dolgoztatják....)

ellenben az Atomban nincs kráft és sose fogsz vele játékokat tolni. (habár igaz, h egy PS3 70k-ba kerül és nem kell szopni vele a játékokhoz... )

(#3046) chesterboy válasza user137 (#3045) üzenetére


chesterboy
aktív tag

xbox360 meg min.30k es 1eu a verba lemez.

(#3047) kelzsoca válasza user137 (#3045) üzenetére


kelzsoca
félisten

És azt szabad tudni hogy neked mennyire vált be a Zotac H55+I5-650-es kombó? :)

chesterboy

Ez nem az a forum és no warez :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#3048) user137 válasza kelzsoca (#3047) üzenetére


user137
őstag

én egy első generációs E6300-ról váltottam, szóval az E8xxx széria kimaradt a C2D sorozatból, de eddig nagyon jó. Pici, csendes, IGP-vel elmennek a bézik játékok (COD2, SC2 Low settingsen, LAN-partys ökörségek), és a régi i945GC+E6300 helyett a H55+IGP+i5-650 50W-ot spórol a villanyszámlámon, SSD-vel csak a monitoron látszik, ha be van kapcsolva a gép. :C

egyetlen dolgot nem találtam még rajta. néha sleepből felkelve a HDMI-re rakja a default monitort, és erről sehogy sem bírtam lebeszélni (az ezzel ellentétes beállítás is elmászik). ez lehet a win7 hülyesége, lehet a Zotac BIOS-ában valami.

Amint átköltözök a Silverstone LC12-be, maga lesz a kánaán. :R (ott még várok egy paneltápra)

ha bármi kérdés van, csak bátran.

(#3049) user137 válasza chesterboy (#3046) üzenetére


user137
őstag

te olyan drágán veszed a DVD-t? :DD

de ha ilyen kemények vagyunk, nézd meg a régi xboxok mennyit fogyasztanak (120W idle, 200W+ gém közben). egy év alatt a gatyád is rámegy a villanyszámlára. Nem beszélve arról, h 3ledes lesz, leég, és közben zajong a szobában...

(#3050) canniball válasza Osibaa (#3043) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor mondom máshogy: ha nem tol HD-t a user akkor kisebb a fogyasztás mint az előző generációnál (eközben pedig megmarad a lehetőség a HD-re is), ez tehát előrelépés, nem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.