Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) kisza25 válasza flashpointer (#26299) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen CPU-ra a 2db 8cm+ 1db 9cm (utóbbi a CPU ventije) és a ház csatira a 20cm-es házventit,
mindegyiket lehet a biosban állítani hőfok szerint, +1-10 fokozatban mennyiről induljanak, 1-esen fog menni mind induláskor és 45foktól kezdi emelni a fordulatot

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26302) HookR válasza Mercutio_ (#26298) üzenetére


HookR
addikt

A sima Coolcube (ATX táp, dual slot) nem összetévesztendő a Coolcube Mini-vel (SFX táp, bővítőkártyahely nélkül).

(#26300) AxBattler: A házszerkezet ugyanaz, csak az előlap változik. Egyszerre csak 2 meghajtót tudsz rögzíteni mindegyikben, viszont azt többféle variációban.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26303) AxBattler válasza HookR (#26302) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de Goose-T ezt írta: Vagy a Chieftec IX-05B, ami gyakorlatilag ugyanaz, mint a toldott IX-01B/03B, csak egybe van építve. Ez így nem igaz, mivel utóbbiakban a bővítéssel együtt 4db HDD fér el, míg az előbbiben össz. 2db.

Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26304) Mercutio_ válasza flashpointer (#26299) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hinnye, nem is gondoltam, hogy ez ennyivel kisebb, mondjuk az SFX táp miatt gyanakodhattam volna :B

Cooltek: 17 x 20 x 20 cm (6800 cm3)
Sharkoon: 21 x 22,5 x 26 cm (12285 cm3)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26305) HookR válasza AxBattler (#26303) üzenetére


HookR
addikt

Mindenek előtt tisztázni kellene, hogy mire alapozod a 4db HDD-t!
Hogy tévedsz-e? Igen is, meg nem is:
- Egyrészt Goose-T állítása igaz, a házkonstrukciók gyakorlatilag nem különböznek, csak az előlap.
- Másrészt ahova elfér 1db 3,5"-es és 1db 2,5"-es meghajtó, abba a térfogatba nyilván elfér 4db 2,5"-es is, ám ehhez már magadnak kell rögzítőkeretet készíteni, mert gyárilag csak egyszerre 2db felfogatására van lehetőség.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26306) AxBattler válasza HookR (#26305) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy a Chieftec IX-05B, ami gyakorlatilag ugyanaz, mint a toldott IX-01B/03B... :N

IX-05B: 2x 2.5" or 1x 3.5" and 1x 2.5 = 2db
=
2db HDD

VS.

IX-03B: 2x 2.5" = 2db
+
MK-35DV: 1x 3,5" + 1x 2,5" = 2db
=
4db HDD

:K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26307) HookR válasza AxBattler (#26306) üzenetére


HookR
addikt

"2x 2.5" or 1x 3.5" and 1x 2.5" with optional HDD Kit MK-35DV" - IX-03B

Amúgy hogyan csavaroznál ugyanarra a rögzítőlemezre alulról is és felülről is 2 meghajtót? A már egyik oldalra felcsavarozott meghajtóktól nem tudod betekerni a másik oldalra szerelendőek csavarjait.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26308) flashpointer válasza HookR (#26307) üzenetére


flashpointer
őstag

Problem solved :)

(#26301) kisza25
Az úgy jó lehet, szerintem 1-10 mellett van costum lehetőség is, nálam a level 1 túl sok volt 1100 fordulattal így levittem 600ra :))

[ Szerkesztve ]

(#26309) Garold


Garold
senior tag

Ha már ennyit lett emlegetve az MK-35DV kiegészítő kedvet is kaptam hozzá hogy vegyek egyet a IX-01B házamhoz de nem nagyon találok. A hiba bennem van, vagy tényleg ennyire ritka?

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#26310) HookR válasza Garold (#26309) üzenetére


HookR
addikt

Már eleve magára a házra is csak egy szűk vásárlóréteg tart igényt és azon belül sincs mindenkinek szüksége a kiegészítőre. Igen, szerintem valóban ennyire ritka. Esetleg itt próbáld meg: [Link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#26311) Garold válasza HookR (#26310) üzenetére


Garold
senior tag

Ezt a szlovák oldalt én is megtaláltam, csak reménykedtem benne hogy valami elkerülte a figyelmemet.
Közben már látom hogy volt (olcsóbban) az iponban és a bluechip-ben is de már nem forgalmazzák. :W

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#26312) Bazs-


Bazs-
tag

Asrock Q1900-ITX laphoz milyen memóriát ajánlotok ?
2x2 GB-os Kit előnyösebb, mint egy 4 GB-os ?

Köszi előre is.

(#26313) radi8tor válasza Bazs- (#26312) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen kezeli a Dual Channel-t szóval 2x2GB jobb választás.

⭐ Stella

(#26314) Bazs- válasza radi8tor (#26313) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi.

Az Asrock oldalán lévő kompatibilitási lista mennyire mérvadó ? Tehát csak azok a típusok használhatóak, vagy jó eséllyel más típussal is elmegy.
Elég borsos áruk van a memóriáknak, így lehet keresnék használtat, de pontosan ilyen típust nem találtam.
Ha tudtok linkeket is, azt megköszönném.

(#26315) radi8tor válasza Bazs- (#26314) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elmegy mással is, de a gyárnak nincs kapacitása a piacon fellelhető összes RAM-al tesztelnie.
CL9, CL10-est válassz. Ha fontos a fogyasztás, akkor 1.35V-os modulokat.

⭐ Stella

(#26316) Bazs- válasza radi8tor (#26315) üzenetére


Bazs-
tag

Köszönöm. Utána nézek ezeknek.

(#26317) Pista0001 válasza imibogyo (#26290) üzenetére


Pista0001
addikt

Az a baj, hogy ha 2 ventit közvetlen egymás mellé szerelsz, akkor a gumi felfogatók egymásnak feszülnek, a venti részt eltolják a kerethez képest, a venti beleérhet a keretbe. Kb 2 mm hézag már jó.

Ami képet linkelt valaki a PST-s Arctic PWM venti csatijairól, mutatja is egyből mi a probléma. A fordulatszám szál külön van a másik háromtól, ha egyedül használod a ventit, vagy ha utolsó a sorban, akkor be kell dugni ezt a csatit a toldó aljzatba, így az utolsó venti fordulatszáma lesz monitorozva. Na ez abszolút nem logikus szerintem. Azt a plusz csatit le kell venni, meg a toldó ágból ki kell venni a sárga szálat, majd a hosszú sárgát a sima aljzatba kell tenni a helyére. Így kevesebb a csati, a hosszú szálakat egybe harisnyázva letisztultabb lesz az összhatás. Így ha egyedül van bekötve a venti vagy az utolsó a sorban, akkor a toldó aljzatnak nincs jelentősége és az első venti fordulatszámát lehet monitorozni.

(#26318) AxBattler válasza HookR (#26307) üzenetére


AxBattler
félisten

Tényleg. Ezt aztán jól megkeverték, de ebben az útmutatóban látszik, hogy miért limitált. Heh, ráadásul egy i3 mellé már csak egy 2.5-öst lehet tenni, semmi mást, és még ahhoz is a bővítmény kell.

Ehh, el is ment a kedvem ettől a háztól, vigyétek innen... :( :P

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26319) imibogyo válasza Pista0001 (#26317) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor lehet csak nekem volt szerencsém, de én több konfigban is használtam egymás mellett őket pl. tetőszellőzőknek és nem tapasztaltam rendellenességet, pedig ugye ezek is szabvány távolságra helyezik a ventiket, hogy a vízhűtő radikat is fel tudd fogatni. Na mindegy, végülis nem is érdemel ennyi szót az egész, csak meglepődtem, hogy gond lehet velük. :K

(#26320) kisza25 válasza Pista0001 (#26317) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szóval az a fordulatszám mérő, én meg el nem tudtam képzelni, hogy mi a szösz :B
és pontosan melyikbe is kellene bedugni? :B
most már azt is értem miért nem ír nekem fordulatot :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26321) Seep válasza kisza25 (#26279) üzenetére


Seep
senior tag

A Noctua redux szeria is szurke fekete, lehet az is illene.

(#26322) sowi


sowi
őstag

van tapasztalata valakinek xigmatek nebula-c es mondjuk amd a8 es nvidia 750ti osszehazasitasaval? nagyon melegedne ebben a hazban?

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#26323) kisza25 válasza Seep (#26321) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

fekete-fehéret szeretnék :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26324) Ispy válasza kisza25 (#26323) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom, hogy milyet szeretnél, de ez is fekete-fehér :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26325) kisza25 válasza Ispy (#26324) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2db 8cm-es, 1db 9cm-es és 1db 14-20 cm-es és mind azonos márka legyen, fekete-fehér, csendes, PWM-es lehetőleg harisnyázott kábellel, nagyjából ennyi :R
ebbe a házba
nekem ez pl. már bazári:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26326) Ispy válasza kisza25 (#26325) üzenetére


Ispy
veterán

8-as
9-es
14-es

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26327) AxBattler válasza Ispy (#26326) üzenetére


AxBattler
félisten

Tényleg jobbak ezek az AC-nél, de másfélszer annyiba is kerülnek, és nem lehet őket sorba kötni, mint a PST-s megoldásnál, szóval még az elosztó 1,5k-s költsége is hozzájön. Szóval kérdés, hogy vkinek megéri-e?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26328) Ispy válasza AxBattler (#26327) üzenetére


Ispy
veterán

Hát azt mindenki döntse el maga, mennyire mély a pénztárcája.

Én csak belinkeltem, egyébként lehetne ennél 2x drágább ventiket is találni, de az igények alapján nem sok választás lesz egyébként sem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26329) AxBattler válasza Ispy (#26328) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, szerintem is minőségibb az Enermax... :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26330) Seep válasza kisza25 (#26325) üzenetére


Seep
senior tag

[link]

Fekete-feher, csendes, harisnyazott, van belole 8-9-12-14cm valtozat. De nem PWM. Viszont a Silentpcreview referencia ventije.

(#26331) zolika15


zolika15
tag

Udv szerintetek van valami ertelme Cooltek Coolcube hazba 40x40 mm es ventit tenni hatra 4 db ferne bele gyarilag????

Zoli

(#26332) burny válasza zolika15 (#26331) üzenetére


burny
aktív tag

Én megpróbálnék 2-t belerakni, leszabályozva, az egyik (vga közeli) befújna, a második pedig a végén (legfelül) segítene kifújni. Lehet hogy baromság, okosabbak kijavítanak.

Sokat anyagilag nem bukhatsz rajta.

(#26333) kisza25 válasza Ispy (#26326) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszönöm, a fekete-ezüst koncepciómba pont belepasszolnak :R
Seep: neked is köszi :R
mindjárt utána nézek ezeknek a ventiknek amiket ajánlottatok :))

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26334) patomi válasza zolika15 (#26331) üzenetére


patomi
őstag

Egyet értek én is azt mondanám, hogy elsőre 2db. Valami ilyesmi kéne neked:[link] Ugyan nem a legolcsóbb, de csendes.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26335) imibogyo válasza patomi (#26334) üzenetére


imibogyo
veterán

Ventilátor mérete: 40 mm
Fordulatszám: 2800 rpm
Zajszint: 9,2 dB/A ?????

Ilyen nincs a világon. Hogy egy majd 3000-et pörgő 4 cm-es ventilátor 10 dB/A alatt maradjon. Jó lesz az 30-nak is (minimum). Egy Arctic 9 cm-es ventinek meg csak 600-as fordulaton sikerül ugyanez? És még ez is csak gyári adat, amiken azért szeretnek szépíteni. :B

[ Szerkesztve ]

(#26336) kisza25 válasza imibogyo (#26335) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ebből a 9,2 dB/A az "A" betű az azt jelenti 1méter távolságból mérve, egyébként minél kisebb egy venti annál csendesebb azonos fordulaton, pl egy 12cm-es 1200-on már hangos nekem, egy 8cm-es olyan 1800-2000rpm-től ad ugyanolyan hangot...
mondjuk a 2800 az akkor is elég gyanús, lehet PWM-es az is :F
érdekes, mert a gyártó oldalán is az van, 3800-on meg 14dB/A :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26337) flashpointer


flashpointer
őstag

Összetettem egy Celeron g1620-as rendszert az ősöknek, azért a sokat olvasott "SSD-vel i5 élmény" nagyon nem állja meg a helyét. Figyelni kell hány taskot futtatunk, mert az i3-al simán ment (pedig nemis annyira izmos) az 1080p jutubos zenehallgatás közben programot telepített, rart csomagolt, másolt, +10 fül böngészőben abból 2 flashes játék, és meg sem zökkent , ez meg be-beakad.
Gondoltam megemlítem aki ilyesmire építene ITX-et, hiába na, nehéz alább adni a kényelmes szokásokat :DDD

(#26338) Goose-T válasza flashpointer (#26337) üzenetére


Goose-T
veterán

2 mag 2 szállal ma már telefonba is kevés. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26339) kisza25 válasza flashpointer (#26337) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az hogy egy gép elég gyors, vagy nem az mindig a felhasználótól függ, fater egy p4 celeron 3Ghz-es 1GB RAM géppel elvan, szinte csak netre, meg 1-1 videó megtekintésére használja, ha valamit telepítenem kell neki akkor legszívesebben rugdosnám, hogy gyorsabban csinálja:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26340) shteer válasza flashpointer (#26337) üzenetére


shteer
titán

Videki pc-ben atmenetileg egy G1610T dolgozik. Hat helyen kell kezelni, de kellemeset csalodtam. 2500T valtja 1 het mulva :)

..szerintem jónak tűnik

(#26341) Pete55555 válasza flashpointer (#26337) üzenetére


Pete55555
addikt

"1080p jutubos zenehallgatás közben programot telepített, rart csomagolt, másolt, +10 fül böngészőben abból 2 flashes játék"

Az "SSD-vel i5 élmény" kijelentés gyanítom, hogy nem ilyen felhasználásra vonatkozik, hanem pl net+zenelejátszó, esetleg egy torrent program a háttérben, ne adj isten vírusírtó.

Amit fent írtál, az már elég extrém felhasználás szvsz.

...Szeretem leracsniztatni...

(#26342) patomi válasza imibogyo (#26335) üzenetére


patomi
őstag

Igen, fura. Ebből a típusból van 6cm-es ventim és valóban csendes. Bár nem járatom maxon. Ilyenem volt 4cm-es és borzasztó hangja volt. 1600 alatt el sem indult. No ennél tuti jobb sokkal.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26343) Mercutio_ válasza flashpointer (#26337) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen a "fater" általában azzal terheli a gépet amit leírtál :DDD

Az "SSD-vel i5" meg gondolom arra értendő, hogy i5 SSD nélkül ugyanezt a terhelést ugyanúgy megakadva - sőt - hozná, mint a cerka+ssd :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26344) zolika15 válasza burny (#26332) üzenetére


zolika15
tag

Koszonom a gyors valaszokat sracok lehet raprobalok kettore akkor ;)

Zoli

(#26345) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! A következő konfigot szeretném összerakni: IX-01B ház, asrock q1900-dc lap. Az a kérdésem, hogy ez így mindenféle hozzáadott aktív hűtés nélkül működőképes-e? Köszönöm a választ!

(#26346) radi8tor válasza Aryes (#26345) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem ajánlott full passzívban használni. Rakj bele egy csendes 12cm-es ventilátort, ami 600 RPM-en forog (esetleg alaplap kezelje). Azt sem fogod hallani, de cserébe nem megy tönkre az alaplap 2 éven belül.

⭐ Stella

(#26347) A Gázos válasza Aryes (#26345) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Passzív alaplap, ez a lényege. ;) SSD-vel biztos tuti. Nekem 5350 van, az is halk, a 3,5"-os vinyó hangosabb.

Hová rakjon akkora ventit? Barkácsoljon? ha jól látom 2 db. 50 mm-es ventit támogat a ház.

[ Szerkesztve ]

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#26348) Aryes válasza A Gázos (#26347) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na így legyen okos az ember. :)
Én szeretném teljesen passzívra, a táp is külső (bár ez lehet inkább ront a helyzeten?). Megsütni meg persze nem akarom, elég sokba kerül.
Az am1 lap + 5350 proci melegedés szempontjából nem rosszabb az intelnél?

A ház árát lehet megpróbálom megspórolni, ha már minden rajta van a lapon, és csinálni egyet otthon vmi alumínium lapból.

(#26349) radi8tor válasza A Gázos (#26347) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A passzív lapnak is kell szellőzés. Egy zárt házban szerintem ez nem valósul meg rendesen.

⭐ Stella

(#26350) imibogyo válasza kisza25 (#26336) üzenetére


imibogyo
veterán

Az Arcticnál is és az összes másik általam megnézett gyártónál is /A van, még sincs egyiknél sem ilyen alacsony érték (na jó ezek nem 4 cm-esek). De én valahogy nem azt tapasztaltam, hogy a kisebb ventik csendesebbek lennének... Persze lehet csak vackokat fogtam ki.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.